ORANJE SLOEG ZWITSERLAND MET 4 - 1 raclitig spel van Faas Wilkes en an „good-old" Bertus de Harder V>ea van ragfijne combinaties Sprintzege van Yan Wetten in Ronde van N.W. Nederland 94ste Jaargang LEIDSCH DAGBLAD Vrijdag 20 Mei 1955 Derde Blad No. 28528 Hup Holland, Hupspeelde Excelsior (Boskoop) en zong het stadion (Van onze sportredacteur) „Hup, Holland, Hup, laat de leeuw niet in zijn undje staan (Jit volle borst zong het legioen der zestigduizend dit A-rlandse strijdlied, dat zolang tussen de motten- balt gelegen heeft, mee in de rust van de wedstrijd HffllandZwitserland. jflcranige Harmonie „Excelsior" uit Boskoop had er .in toe gegeven en zelden heeft een muziekcorps cen elukkiger greep gedaan. Want het pakte in één slag het verrukte voetbalvolk, dat nog niet uitgepraat was over de twee prachtige doelpunten die het Oranje team kort voor de rust gescoord had. Geen mens bleef onberoerd bij dit donderende: „Hup, Holland, Hup. Het beton van het machtige Feyenoord-stadion trilde er van en het massale krijgsgezang moet zijn doorge drongen tot de kleedkamer van de Oranjemannen. En het moet Schaap c.s. iets gedaan hebben. Want het Nederlands elftal, dat na de rust binnen de lijnen kwam, speelde zoals geen mens dat zich in zijn stoutste dromen had durven voorstellen. .1 i» 1 probeerd Dit i?derlands elftal brandde van begeerte om met één klap de matige resul- plfnul.de vorige interlands weg te wissen. Het heeft gespeeld met een élan lil oude 'oetbalrolten lol ver in hun herinnering zal moeten laten teruggrij pt om eet» wedstrijd van gelijke waarde te vinden. Het was voetbal van grote tD«$« en dat de Zwitserse grendeldefensie na de rust niet helemaal is bezweken onder de vloed van ragfijne combinaties en listige switches der Nederlandse aanvalslinie. hebben de Helveten enerzijds te danken aan het prachtige spel nn hun stopper Steffen en anderzijdsaan het zwakke schieten van mid- toor De Brnyckere van Willem 2. Pechvogel Van Roessel I> Bruyckere: enkele weken geleden in Dublin tegen de I Ieren viel lzy in voor de geblesseerd geraakte Cor v. d. Gijp. Ditmaal kwam fyj Van Roessel vervan- SVan Roessel is wel een verschrikke- pechvogel. Wijf maal heeft hij het Oranjeshirt gedragen, steeds in uitwed strijden. Ditmaal zou hij voor eigen publiek spelen. Zon. want de wedstrijd ■een de Zwitsers was nog geen vijf minuten oud of dc aanvalsleider van Willem 2 was al ln botsing gekomen met de Zwitserse doelman Pemumian. En met een wonde aan het hoofd moest hu zich door de heer Hoolboom naar de Leedkamer laten voeren Zijn vervanger. De Bruyckere. toonde Cch opnieuw een handige speler. In de combinatie paste hij dan ook uitstekend, msar zijn afwerking was veel te slap en rele doelrijpe kansen werden door hem onbenut gelaten. Zou hij beter op schot zin geweest, de debacle zou voor de Zwitsers niet te overzien zijn geweest. In deze wedstrijd zijn reputaties ge maakt en reputaties hersteld. Faas Wilkes" ster schittert sinds gistermid dag weer hoog aan de Nederlandse voetbalhemel. Wie denkt er nog aan lijn slechte spel in de wedstrijden tegen dc Denen en de Ieren? Faas, de Rotierdammer, is voor zijn eigen men sen weer in het zadel geklommen. Fantastisch waren zyn dribbles, afge meten zjjn passes en formidabel zijn twee doelpunten. En Bertus de Har der? Te oud? Wie zal dat na gister middag nog durven zeggen? De spurts van de kaalhoofdige ere-burger van Bordeaux waren scherp als een mes, ziin gegoochel bracht het publiek in verrukking en zijn combinaties met zijn clubgenoot, dc ijverige Clavan, die zijn „wilde voetbalharen" nu zo goed «Is kwijt is, waren voortreffelijk. En aan de overkant toonde all-rounder Theo Timmermans, dat hy ook als rechtsbuiten een speler van klasse is. Vooral in de tweede helft kon de ADO- speler het uitstekend vinden met Faas Wilkes, die ditmaal zijn individualisti sche spel grotendeels over boord had eezet en zich uitleefde in het door knap pe dnbbles vrijmaken van de bal voor zijn mede-aanvallers. Dikwijls stond Faas in een redelijke schietpositie, maar txh gaf hjj dan met een bekeken passje i<? bal af aan een Oranje-aanvaller die er misschien toch nog iets beter voor Kond Sterke defensie Ook onze verdediging was uitstekend op dreef. Klaassens speelde ln de mid- denllnie, zowel aanvallend als verdedi gend een schitterende party en stelde de eveneens uitblinkende Schaap haast in de schaduw. Van der Hart stond weer els een rots in de branding en de Zwit serse midvoor Hügi heeft dan ook zelden een schot kunnen lossen. Ook Wiersma en Kuys mogen op een goede wedstrijd terugzien. Vooral de eerste, die de ge vaarlijkste man van de Zwitserse aanval tegenover zich had. de handige en snelle bnksbuiten Mauron. Voor Landman viel er in deze wed- drjjd dan ook niet zoveel eer te be halen. Eerst een kwartier voor tijd, toen de stand 40 voor Nederland was en Oranje meende het wel iets kalmer aan te kunnen doen, kreeg hy wat ®eer werk en gelegenheid zijn klasse Ie tonen. In die laatste periode viel ®°k het enige Zwitserse doelpunt een keffer overigens waarbU Landman volkomen vrij uitging. Maar voor de rust was het voor de doelman van Holland Sport een slappe beweging. Vrywel elke aanval van de Zwitsers strandde in de Nederlandse defensie en Landman behoefde slechts ln actie te komen by teruggespeelde bal len of bjj uittrappen. Eerst in de twin tigste minuut ontstond er een benauwd moment voor zijn doel. Dat gebeurde toen Wiersma keihard op hem terug kopte. Met een snoekspronk kon Land man het leer toen nog bemachtigen, maar het scheelde niet veel of het was een doelpunt geworden. Wiersma werd vuurrood van de schrik. Aanvalsdrift De „werkloosheid" van Landman typeert overigens wel de aanvalsdrift van de Oranjemannen. Van het begin af hadden zij het grote Initiatief in han den en ook al ondernamen de Zwitsers keer op keer tegenaanvallen, er was toch sprake van een Nederlands overwicht. Aanvankelijk klopte het nog niet hele maal met de combinatie in de Oranje voorhoede. Wel deden De Harder en Wilkes aardige dingen, maar de Zwitser se ..grendel", waarvan de geroutineerde Steffen de sleutelbewaarder was. werkte nog gesmeerd. Wel was Wilkes er in de eerste minuten handig doorgeglipt, na een fraaie combinatie met De Harder doelman Pernumian redde toen prachtig door zich dapper voor Faas' schoenen te werpen en dribbelde de Nederland se „Spanjaard" er even later weer han dig door, maar toen bracht Steffen hem op het laatste moment tot staan. Faas had echter zijn visitekaartje afgegeven en het applaus van het verraste publiek moet hem wel bijzonder aangenaam in de oren hebben geklonken. Na de reeds gememoreerde kopbal van Wiersma probeerde de Zwitsers de bakens wat te verzetten en moest de Nederlandse verdediging twee corners weggeven. De laatste hoekschop ontstond na een schot van Mauron. dat via een Nederlandse arm achterging Mauron probeerde er nog een penaltv uit te "ken. maar de Duitse arbiter Schmet- glng er niet op in. Iets te scherp De Oranjeploeg nam daarna het initia tief weer over. maar de combinaties, soms brillant van opzet, waren in de afwerking meestal iets te scherp en ein digden daardoor in de Zwitserse defensie. In de dertigste minuut ontstond er echter een bijzonder gevaarlijk moment voor het doel van Pernumian. Een fraaie pass van Wilkes had Timmermans vrij op de vleugel gebracht. De Zwitserse doelman probeerde de scherpe voorzet van de Hagenaar te onderscheppen, maar miste. De Harder schoot onmid dellijk in, doch de bal sprong via een Zwitsers been terug in het veld, waar Wilkes er direct zijn schoen achter zette, maar opnieuw wist een Zwitserse achter speler de bal uit het doel te werken, waarop Klaassens er een einde aan Een knappe pass van Clavan bracht daarna De Bruyckere in vrije positie, maar de Tilburgenaar reageerde te Iaat en de Zwitserse doelman kon ingrijpen. Een volkomen vrije kans kreeg De Bruyckere enkele minuten later opnieuw, toen Eggiman de bal verkeerd op zijn doelman terugkopte. De Bruyckere had het leer voor het „inleggen", maar zijn kopbal was veel te hoog gericht. Jammer toch. dat zijn afwerking zo zwak is. want hij is een bijzonder handig speler, die zich hardnekkig ..vastbijt" en voor elke verdediging een voortdurende bedreiging blijft vormen. Grendel breekt De strijd was intussen bijzonder aan trekkelijk. Individueel deden de Zwitsers niet veel onder voor de Nederlandse j spelers. Tenslotte staan de Helveten hoog genoteerd op de internationale voetbal- markt en hadden zy niet kort geleden met eervolle cijfers (3—2) van Oostenrijk verloren? Maar zij hielden zich hardnekkig vast aan hun beroemde grendel systeem en daaraan zyn zy tenslotte ten gronde 1 gegaan. Want toen de Nederlandse aanval een half uur tevergeefs had geprobeerd dit systeem te ontwrichten, ging zy i haar tactiek veranderen. De buiten spelers. De Harder en Timmermans gingen in teruggetrokken positie spe len en lokten de kanthalves Kernen en Schmidhauser met zich mee. En j toen ontstonden er hiaten in de „gren- del", gaten waarin keer op keer de vooruitgeschoven binnenspelers Clavan en Wilkes doken en toen kwamen ook de doelpunten. Zes minuten voor de rust sneden Wilkes en Dc Bruyckere, handig met elkaar combinerend, door de Zwitserse verdediging en Faas' schot gaf Perni- mian geen schijn van kans: 10. En drie minuten later pikte De Harder in de achterhoede de bal op. Fraai met Clavan combinerend schudde hij de halfspeler Kernen van zich af en het „gat" in de Zwitserse defensie was er. De Harder mikte het leer er prachtig in. De Bruyckere schoof het door naar de inmiddels naar binnengekomen Timmermans en met een schot vla de paal bracht die de stand op 20. Prachtig werk was dit van Bertus de Harder, die men gerust de „vader" van dit doelpunt mag noemen. De heer Hool boom vloog dan ook op hem af, toen de spelers op het rustsignaal van de arbiter naar de kleedkamer gingen Bertus, die een zeldzaam mooie wedstrijd speelde, kreeg schouderklopje op schouderklopje en verdiend. Tweede helft Vrijwel onmiddellijk na de hervatting kreeg De Bruyckere een prachtige kans. toen linksbuiten Mauroni!) terugspeelde op zijn doelman en dat grandioos ver keerd deed. Maar opnieuw kwam de reactie van de Willem 2'er te laat Aan Jan van Roessel Jan van Roessel. de onfortuin lijke midvoor van het Nederlands elftal, die in de wedstryd tegen Zwitserland reeds na enkele minu ten moest uitvallen, heeft bij zijn botsing met doelman Pernumian vermoedelijk een breukje in de rechter bovenkaak opgelopen. De verwonding is, naar ons van be voegde zyde werd medegedeeld, niet ernstig. Van Roessel heeft de wedstrijd verder van de tribune af gevolgd. Vandaag zouden nog rönt- Senfoto's worden genomen. Van loessel zal zo goed als zeker enkele weken niet voor Willem 2 kunnen spelen. llllllllllllllllllllllllilllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllHIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII de andere kant mochten de Zwitsers een indirecte vrije trap in het strafschop gebied nemen, toen Wiersma iets te fors was opgetreden. Hoopvol hadden de Zwitsers naar de beruchte witte stip gewezen, maar de druk gebarende heer Schmetzer voelde daar niets voor en de „indirecte" liep natuurlijk op niets uit. Naar mate de tijd verstreek rees het spel van de Nederlanders tot grote hoogte. Met grote geestdrift werd de ene schitterende aanval na de andere opge zet en het Zwitserse doel verkeerde voortdurend in gevaar. De prachtigste passes, de meest verrassende combina ties en „uitgekookte" switches werden door de' Nederlanders uitgevoerd alsof het dagelijks werk voor hen was. De Zwitserse defensie liep van het kastje naar het muurtje en was tegen het eind van de wedstrijd volkomen leeggespeeld. ..Wat een voetbal, wat een voetbal", hoorde men steeds door verrukte Neder landse supporters uitschreeuwen. Op een prachtige voorzet van De Har der schoot Wilkes hard in, maar het lichaam van de op goed geluk uitvallen de Zwitserse doelman kwam nog juist in de baan en na fraai werk van Faas kreeg De Bruyckere een reus van een kans Maar de Tilburgenaar schoot te slap en een zeker lijkend doelpunt ging verloren. In de vijftiende minuut deed De Bruyckere het echter beter. Toen kon Ma this een voorzet van De Harder niet onder controle krijgen en voor de Zwitserse back zich had kunnen her stellen. had De Bruyckere de roos ge troffen: 3—0. Enkele minuten later kreeg Mauron op zijn beurt een kans, maar de Zwitser schoot naast en greep in wanhoop naar zijn haren. En toen kwam het vierde Nederlandse doelpunt. In de twintigste minuut. Cor v. d. Hart mikte een lange pass In een hiaat in de „grendel". Faas spurtte er achter aan. omspeelde dc uitlopende Zwitserse doelman en deponeerde de bal rustig in het Zwitserse doel. op welks lyn Mathis stond te stampvoe ten van woede4—0. Tal van voortreffelijke Nederlandse aanvallen mochten we daarna nog note ren. maar de doelpunten-koek aan Oranjezijde was op. al ontsnapte het Het eerste doelpunt: v.l.n.r. Mathis. nr 11 De Harder, daarboven liggend Steffen. achter hem Wilkes (nr 8). Kerner (nr 4). achter deze liggend doelman Pernumian. Eggiman (nr 5). daarboven Schmidhauser en geh. rechts De Bruyckere. In een fantastische dribble heeft Faas Wilkes de Zwitserse doelman omspeeld en moet Mathis. in het doel staande, machteloos toekijken hoe de Nederlandse rechtsbinnen de stand op 4-0 brengt. Zwitserse doel nog enkele malen op wonderbaarlijke wijze aan een doorbo ring. Tegen het einde ging het Nederlands elftal er even zyn gemak van nemen en kwamen de Zwitsers prompt in de aan val Mauron glipte in een combinatie met Meyer langs Wiersma en zyn schot passeerde ook de uitlopendé" Landman. Maar Cor v. d. Hart stond op de doeliyn en tikte rustig de bal terug in het veld. Toch kwamen de Helveten daarop aan een tegenpunt, toen een schot van mid voor Hügi via de paal ln het net caram boleerde: 41. Het. publiek, dankbaar gestemd, begroette deze Zwitserse tref fer met een gul applaus. Nederland gooide er daarna weer een schepje op en het was opnieuw hard werken geblazen voor de Zwitserse defensie, die zich tot het bittere einde bleef vastklampen aan haar systeem.... Goede beurt De Harmonie „Excelsior", uit Boskoop, aan wie de eer te beurt was gevallen de muzikale omlijsting te mogen verzorgen ram de wedstryd Nederland—Zwitser land, heeft een voortreffelijke indruk achtergelaten. Niet alleen speelde het corps uitstekend, maar het viel ook op door zijn gediclplineerd marcheren. Met haar tien vrouweiyke tambour- maitres maakte Excelsior een .Ameri kaanse" indruk. De meiskes waren Ln wijnrode buisjes en grijze rokjes gekleed en zy waren een zeer dankbaar object voor de film- en televisiemensen. ■Mmnniniiii Zwitserse stem De Zwitserse spelers en officials "aren na afloop van de wedstryd inaniem van mening, dat de 41 iierwiniting van het Nederlands ®ul volkomen verdiend was ge- De bekende Zwitserse sport journalist, Arnold Wehrle, directeur hoofdredacteur van het bureau •hportinformation" in Ziirich, ver gaarde, dat onze snelle vleugclspe- Timmermans en De Harder de 'wltserse verdediging van haar Kok had gebracht. Het was vol- jjns de heer Wehrle vooral aan "likes, die hy dc grote strateeg in onze ploeg noemde, te danken ge- ÜÜ2» 1131 Nederland hiervan kon Profiteren. In het bijzonder voor aanvoerder Schaap en ook voor on*e verdedigers had hij bewondc- Zij hadden bU de schaarse, maar soms toch wel gevaarlijke te- tenaanvanen, de Zwitsers byna 'teeds goed mat gezet. «u .'■eer Wehrle had in lange M niet zulk een teleurstellende Wstrijd van de nationale nloeg n l'ii land gezien. Nieuwe lauweren roor Noordwijkerhouter Met start en finish te Alkmaar, werd op Hemelvaartsdag de wegwedstryd voor amateurs, de Ronde van Noord-West-Nederland gehouden. Na een felle eind sprint tussen een groep van 12 renners werd Van Wetten uit Noordwijkerhout eerste in een tyd van 5 uur 39 min. en 52 sec. Reeds voor Den Helder (na plm. 40 had zich een flinke kopgroep ge vormd. Hieruit ontsnapte na ongeveer een kwart van de wedstryd. tussen De Stólpen en Kolhoorn, een groep van 18 renners. Zes renners moesten tussen Hoorn en Purmerend lossen. De overbiy- vende 12. alle kanshebbers, gaven el kaar geen duimbreed toe Door de straffe Westenwind, welke over het vlakke Noord-Hollandse land stond, waren er vele uitvallers Van het veld van 127 renners bereikten slechts ongeveer 40 de eindstreep. De uitslag luidt: 1. Van Wetten, Noordwykerhout 5 uur 39 min. 52 sec2. Heuvel. Hengelo, 3. Rusman. Haarlem. 4. Kayer. Zuldermeer, 5. Rol, Alkmaar. 6. Braspenning. Zun- dert. 7. De Jong, Made, 8. Snyders. Halfweg, 9. Bruggekamp, IJmuiden, 10 Hamelink. Den Haag. 11. De Hoog, Am sterdam. 12. Braat, Aalsmeer, allen de zelfde tijd als Van Wetten; 13. v. Selm„ Den Haag, 5.42.10, 14. Bogers, Nieuw- Vennep 5.43.52, 15. Van der Maden, Best z.t. Ronde van België De eerste étappe van de Ronde van België voor profs, van Brussel naar Sta- velot over een afstand van 255 km., is gewonnen door de Belg Vannitsen ln 6 uur 39 min. 47 sec.. De uitslag luidde: 1. Vannitsen (Belg.i 6 39.47 (met boni ficatie 6.39.172. Wim van Est (Ned.) zt. (met bonificatie 6.39.32). 3. Peters (Belg.) z.t., 4 Rosseel (Belg.) z.t., 5. Close (Belg.) z.t., 6. Ernzer (Lux) z.t., 7. Zagers (Belg.) z.t., 8. ex aequo on. Hinsen (Ned.). Cerami (It.), Impanis (Belgen Schotte (Belg.) allen in de zelfde tyd als de winnaar, 39. Gielissen (Ned 6.47.41, 40. Nolten (Ned.) z.t. 41 Van Dongen (Ned.) z.t.. 82. Van Osta (Ned 7.01 37, 99. De Boer (Ned.) 7.11 40 Ronde van Italië De \ijfde étappe van de Ronde van Italië, .an Acqui Terme naar Genua, over 170 km. is gewonnen door de Ita liaan Astma ln de tyd van 4 uur 24 min. en 41 sec, hetgeen een gemiddelde bete kende van 38 580 km. per uur. De verde re uitslag luijit: 2. Bote 11a (Spanje) 4.24.41, 3. Messina (It.) 4.25.00. 4. Albani (It.) z.t., 5. Boni (It.) 4.25.06. 6. Fantml (It) 4.25.12, 7. Defilippis (It.), 8 Gerrit Voorting (Ne derland), 9. Koblet (Zwits.), 10. Magnl (It), 20. ex aequo o.a. Clerici (Zw.t, Cop- pl (It.). De Groot (Ned.), Dot to (Fr.), Fornara (It.), Geminiani (Fr.), Gismon- di (It.), Ruiz (Sp.>, Van Breenen (Ned en Wagtmans (Ned.) allen in de tyd van 4.25.12. 76 Roks (Ned.i 4.26.00. 94 Van Oers (Ned.) 4 34.19. 95. Maenen (Ned.) 4.35.16. Het dagklassement van de zesde étap pe. een ploegentijdrit op het 4 6 km. lange circuit van Genua - in totaal 18 km. - gehouden, luidt: 1. Torpado (Defilippis) 1 uur 11 min. 6 sec. 2. Nivea-Fuchs (Magni) 1.1136. 3. Zwitserland (Clerici) 1.11.45. 4. Atala (Astrua) 1.11.48. 5. Frankrijk (Geminia ni i 1.12.09, 6. Leguano (Minardi) 1.12.21, 7. Leo-Chlorodont (Fornara) 1.12.54. 8. Spanje (Ruiz) 1.13.12. 9 Nederland (Wagtmans) 1.13.45. 10 Bianchi (Coppi) 1.13.52 Het dagklassement individueel tegen het horloge over 18.4 km. luidt: 1 De filippis (It) 23 min. 40 sec. gemiddelde uursnelheid 46.647 km, 2. Zuliani (It.) 23.43, 3. Fornasiero (It) z.t.. 4. Moser (It.) z.t 5. Maule (It) z.t.. 6. Conterno (It) z.t.. 7. Magni dt) 23.47. 8. Baffi (It) 23.48. 9. Koblet (Zw 23.55. 10 Clerici (Zw.) z.t.. 11. Croci-Torti (It) zt.. 12. Pezzi (It.) 23.56. 13. Monti It.) z.t.. 14 Grosso (It) zt.. 15. Fantini (It.) z.t., 16. Piazza It.) 24 01, 17 Lauredi (Fr.) 24 03. 18. Dotto (Fr.) z.t„ 19 Geminiani 'Fr.) z.t., 28 Coppi (It.) 24.18, 41. Voorting (Ned.) 24.35, 42. Wagtmans (Ned.) z.t., 43. Van Breenen (Ned.) z.t. 57. De Groot (Ned.) 24.56. 88. Van Oers (Ned.) 26 21, 89. Roks (Ned.) z.t., 90. Maenen (Ned.) z.t. Het algemeen klassement na de zesde étappe luidt: 1. Magni (It) 23.48.46. 2. Clerici (Zw.) 23 48.54. 3 Monti (It.) 23.48.55. 4. Ge miniani (Fr.) 23.49 02, 5. Nencini (It.) 23.49.17, 6. Coppi (It.) z.t., 7. Moser (It.) 23.49.22. 8. Wagtmans (Ned.) 23.49.34, 9. Van Breenen (Ned z.t.. 10. Voortuig (Ned z.t.. 11. Asserelh (It.) 23 49.43 12 Bot tel la (Sp.) 23.54.03. 27. De Groot (N.) 24.00.01. 43. Roks (Ned.) 24 02.30, 94. Maenen (Ned.) 24 53.11. 95. Van Oers (Ned.) 25.08.43 Het algemeen ploegenklassement na de zesde ippe luidt: 1. Zwitserland 252 pnt., 2. Frankryk 285 pnt., 3. Nederland 313 pnt., 4 Span je 368 pnt.. 5. België 549 pnt. Mercedes komt naar Zandvoort Aan de Grote Prys van Nederland, die op 19 Juni door de KNAC op het circuit ran Zandvoort wordt georgani seerd. zal door Mercedes met een drie tal renwagens worden deelgenomen. Deze zullen worden bestuurd door we reldkampioen Juan Manuel Fanglo. door de Engelsman Stirling Moss en'door de Duitser Karl Kling. Mocht laatstge noemde nog niet zyn hersteld van zyn verwondingen, opgelopen tijdens de on langs gehouden Mille Mig Ha. dan zal diens plaats worden ingenomen door eyn landgenoot Hams Herrmann. Bram Appel naar Fortuna '54 Bram Appel, die vroeger o.m. voor ADO en Sittard uitkwam, later als „prof" naar Reims ging en de laatste tyd als speler-trainer aan de Zwit serse club Lausanne Sport verbonden was. gaat het volgende seizoen voor Fortuna '54 te Geleen voetballen. Appel's contract met Lausanne loopt 30 Juni as af Per 1 Juli gaat hy over naar Fortuna en op die datum zal hy zich in Geleen vestigen. In het Zuiden hoopt men. dat Appel Dinsdag al zal mogen meedoen in de wedstrijd van Fortuna tegen Everton, maar daan-oor is uiteraard de toestemming ran Lau sanne nodig. Gemeente Haarlem stelt zich garant voor E.D.O. De gemeenteraad van Haarlem heeft met 23 tegen 11 stemmen besloten, dat de gemeente zich voor de tyd van drie jaar garant zal stellen voor een lening van 10.000 gulden, welke de vereniging EDO zal sluiten om te kunnen toetre den tot het betaalde voetbal in de KNVB. De raad nam dit besluit, on danks een afwijzend advies dat de Haar lemse Sportraad dezer dagen aan Bur gemeester en Wethouders had gegeven. Nederland B verloor in Bazel Het Nederlands B-elftal speelde gis teren te Bazel tegen Zwitserland B en verloor met 1—0 Het enige doelpunt van deze matige wedstrijd werd in de 32ste minuut van de tweede helft ge scoord. Jeugdtournooi LFC De uitslagen van het gisteren door LFC georganiseerde Jeugdtournooi lul den: Klasse A: 1 VCS 6 pntle prys; 2. ASW 3 pnt., 2e prijs 'na strafschoppen»; 3. LFC, 3 pnt.; 4 LDWS 0 pnt. Klasse B: 1. VOS 6 pnt., le prijs: 2. LDWS 3 pnt2e prys; 3 ASW, 2 pnt 4. LFC 1 pnt Klasse C: 1. VCS 5 pnt., le prijs: 2. LFC 3 pnt., 2e prys; 3. LDWS; 3. A6W. De extra prijs voor de prettigste en sportiefste houding ging naar LDWS Het weer heeft ztoh prima gehouden en de organisatie was uitstekend. De Jeugdcommissie van LFC kan op een mooie dag terugzien. Dank verdienen de scheidsrechters Dat scheidsrechters hun plaats voor een interlandwedstrijd op offeren voor de jeugd, stemt tot grote voldoening. Voor de eerste klasse-competitie werd gisteren de wedstrijd Ensch. Bov-—Ra pid J.C. gespeeld. De ontmoeting ein digde in een geiyk spel: 4—4.

Leidsch Dagblad | 1955 | | pagina 11