CHURCHILL ■r Jr M r 4ste Jaargang LEIDSCH DAGBLAD Woensdag 6 April 1955 Tweede Blad No. 28494 1. Hoog voorhoofd en scherpe blik kenmerkten Churchill reeds als jong politicus oan het begin van zijn schitterende loopbaan. 2. Zijn leven lang heeft Churchill sigaren van een uitzon derlijk lang model gerookt 3. Zijn tien jaar jongere vrouw Clementine Hozier, met wie hij in 1908 in het huwelijk trad hij was toen 34 jaar heeft hem steeds trouw terzi/de gestaan in de beslommeringen van zijn druk bestaan. 4. Als meeslepend redenaar heeft het hem nimmer moeite gekost zijn gehoor te overtuigen van zijn bedoelingen. 5. en 6. Met of zonder hoed, maaraltijd mèt sigaar! 7. Oorlogsleider in twee botsingen van zijn land met Duits imperialisme was hij onophoudelijk in de weer, controlerend èn inspirerend. 8. Steeds in de voorste gelederen, verliet hiLonden niet bi/ de zware Duitse luchtaanvallen ti/dens de tweede wereld oorlog. 9. Churchill tijdens de ,,slag om Londen", toen een klein getal RAF-piloten een record-aantal Duitse bommenwerpers naar beneden haalde. 10. Na de oorlog oogstte hij de dankbaarheid van de, mede door zijn vastberadenheid weer vrije wereld: hier ziet men hem op de stoep van Sociëteit Minerva" in Leiden, nadat hij 's middags het ere-doctoraat in de rechten van de universiteit in het „bolwerk der vrijheid" had verkregen. 11. Talrijk waren zijn besprekingen met andere leiders van de wereldpolitiek: in 1945 vergaderde hij in Potsdam met Stalin en president Truman. 12. Tijdens een bezoek aan de Ver. Staten. Naast hem: president Truman. 11 12

Leidsch Dagblad | 1955 | | pagina 3