Egyptisch koningsgi'af van vijftig Prins Bernhard in Leeuworden bij twintig meter ontdekt Eerste paal voor 36 woningen 94ste Jaargang LEIDSCH DAGBLAD Vrijdag April 1955 Twsede Blad No. 28489 Leidenaar nam deel aan opgravingscainpagne Dr A. Klasens, conservator aan het Rijksmuseum van Oudheden alhier, heeft, mede door een subsidie van de Nederlandse Organisatie voor Zuiver- wetenschappelijk onderzoek, wederom deelgenomen aan een opgravingscam pagne in Sakkara Egypte i. die stond onder leiding van prof. W. B. Emery uit Londen. Bij deze campagne, die van begin December tot eind Februari duurde, werd een groot koningsgraf uit liet midden der eerste dynastie (2800 voor Christus) ontdekt, waarvan de buiten muren een weergave zijn van het koninklijk paleis uit die tijd met vele poorten. Hoewel dit graf in de oudheid reeds vele malen was geplunderd werd er een rijkdom aan materiaal aangetrof fen, die de kennis aangaande de/.e duistere periode in de vroege Egypti sche geschiedenis in aanzienlijke mate heeft vermeerderd. Het graf meet on geveer 50 bij 20 meter en verhief zich oorspronkelijk tot een hoogte van ongeveer 8 meter. De grafkamer is diep in de rots ult- Sehakt en daarin werden, op de prachtig itact gebleven houten vloer, resten van een geraamte aangetroffen het mum mificeren is pas van latere datum en voorts een menigte voorwerpen van Ivoor (bijv. pijlspitsen met roodgeverfde punten!koper en vuursteen, stenen vaatwerk en aardewerk. De grote wijn kruiken waren met kleistoppen afgeslo ten en in de klei waren zegels afgedrukt met de namen van de koning en zijn noge ambtenaren. Veel import-aarde werk uit Syrië duidt op levendige han delsbetrekkingen met dit gebied, evenals Omstreeks half tien vanochtend is Prins Bernhard, in zijn functie van In specteur-Generaal van de Kon. Lucht macht. in een „Dakota" op de vlieg basis Leeuwarden geland. De Prins werd vergezeld door oa. luitenant-kolonel- vlieger G. Sonderman en enige hoge officieren van zyn staf. Op de basis stonden troepen opge steld. Kort na de aankomst van de Prins vlogen ..Meteors" en „Thunder- jets" in formatie over. De Prins heeft aan de Commandant V.G.L.O.-SCHOOL OUDE VEST Tentoonstelling van werkstukken Mede in verband met. het feit, dat een aantal leerlingen de Openbare School voor Voortgezet Lager Onderwijs aan de Oude Vest ging verlaten werd gister middag aan vele ouders de gelegenheid geboden in een der lokalen van de school de werkstukken, die gedurende de afgelopen twee jaar door hun kinderen zijh vervaardigd, te bewonderen. Zowel de jongens, die een bepaald aantal uren per week les hebben gehad aan de Ambachtschool, als de meisjes hadden er wel voor gezorgd, dat hun respectie velijke ouders zich in hun vertrouwen niet beschaamd zagen en trots huis waarts keerden! Tal van voorwerpen, w.o. grote schelpverzamelingen, tekenin gen. houtsnijwerk, handwerkartikelen van de meisjes en vele andere kunstzin nige artikelen waren op originele wijze uitgestald. De ouders, die allen met een kopje thee (door de meisjes zelf geser veerd!) werden verrast, werden door het hoofd der school, de heer J. G. Wilter- dink. verwelkomd en rondgeleid. Ook de rijksinspecteur voor het onderwijs, de heer J. Machielsen, gaf van zijn belang stelling blijk. Ook hedenavond (tot 8.30 uur) is er gelegenheid de tentoonstelling te bezichtigen. LEIDSE SMALFILMLIGA. Op golven van licht en geluid Het was een buitengewoon interes sant en leerzaam programma, dat de Leidse Smalfilm Liga haar leden gister avond in „Het Gulden Vlies" voorzette. Van Philips was de beschikking gekregen over 'n aantal van hun nieuwste 16 mm geluidsfilms. Uit de serie Magische elec- tronen werd vertoond „Geheimschrift" der electronen". Verder zagen we ..Euro pean Rhapsody" een film over de in dustriële en economische integratie van Europa, naar een idee van Leonard Huizinga. Een film over do ontwikkeling van de electronen-mlcroocoop deed dui delijk uitkomen, welk een ontzagwek kende mogelijkheden er in een derge lijk instrument zitten. Dat was trou wens bij de beide eerstgenoemde films ook het geval. Bovendien werd op zo duidelijk en populair mogelijke wijze ge. tracht de leek een inzicht te geven in de werkingsfeer der electronica. de Jongste wetenschap uit het gebied der electrotechniek. Het was alles zeer tech nisch! Buitengewoon knap was tenslotte een filmpje uit Joop Geesink's productie in technicolor. Voorzitter H. Kleibrink deed in de pauze nog enkele mededelingen. In de eerste plaats, dat de uitwisseling van de amateurfilmers tussen Leiden en Gent heeft geleid tot een Belgische en Franse filmavond tijdens het Holland-festival. Dat is een primeur, aldus de voorzitter. Ook wil men vóór dat de Teca begint een filmpje klaar hebben, dat kort. krachtig en geestig doel en streven van de Leidse Smalfilm Liga weergeeft. Dit filmpje wil men dan op de Teca draaien. ZILVEREN JUBILEUM VAN ZUSTER JO v. d. BROEK In aanwezigheid van vrijwel het ge hele personeel werd gistermiddag in de recreatiezaal van de Anna-Kliniek het zilveren jubileum van zuster Jo v. d Broek, hoofd van de operatie-afdelinc. herdacht. Als eerste spreker voerde het woord de waarnemend voorzitter van de Ver. voor Misvormden, die grote waar dering had voor de trouwe plichtsbe trachting van zuster Jo. Als stoffelijk bljjk van waardering werd haar namens het bestuur een enveloppe met inhoud aangeboden. Vervolgens voerden het woord dr K de Snoo. directeur van de Kliniek, dr J. D. Mulder namens de operatie-afde ling, de heer P. van Mcygaarden, voor zitter van de Personeelsvereniging en zuster Gillissen, namens het personeel. Allen lieten hun gelukwensen verge zeld gaan van een geschenk, terwijl te vens enkele bloemstukken werden aan geboden. Na afloop van de huldiging dankte de jubilaresse voor al deze waar dering en vriendschap. BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN GEBOREN: Pleter, zn van N. Keljzer en C. Barten: Henk, zn van J. P. G. E. MUané en C. da Costa: Cornells Hermanus. zn van C. H. de Veer en A. M. Barnboorn; Johanna Margaretha. dr van A. Schlagweln en A. H. H. Beurze; Robert, zn van L. Schild en C. Boekkooi: Pietje, dr van C. Hartog en J. J. Zeilemaker; Gerrlt. zn van G. Sloot weg en C. M. van den Berg; Anna Maria Josephina Johanna, dr van J. D. Verklei) en A. M. M. de Jong. OVERLEDEN: O. J. Kroon, wednr, 68 Jr; K. Schilling, man. 72 jr; P. de Munnlk. zn, 1 dg; G. de ©root, wednr, 69 Jr; O. Koets, man, 79 Jr; &A. M. v. d. Capellen, zn, 3 Jr» R. D. van i burg. en. I dg. de twee reusachtige ceders die'het dak i ilan„hct 324e esjuadion, majoor-vlieger 1 S. K. Aertsen. de wisselbeker overhan digd, beschikbaar gesteld, voor het squadron met de beste sohietr esultaten. Daarna heeft de Prins der Nederlan den aan kapitein-vlieger C. H. M. Mar tens een plaquette op voetstuk uitge reikt voor de hoogste persoonlijke schiet- prestatle en aan enige mannelijke en vrouwelijke officieren en onderofficie ren brevetten van gevechtsleider en ge vechtsleidster uitgereikt. De Prins heeft ook nog met majoor- vlieger Aertsen in een „Meteor 7" i twee persoons les-.,Meteor") een vlucht ge maakt, om bij de Waddeneilanden in de practtjk het schieten op doelen in de lucht mee te maken. van de grafkamer torsten, Een monumentale wit-gepleisterde trap, die naar de bodem van de graf kamer leidt, werd volkomen gaaf aangetroffen. Een aantal magazijnen rondom de grafkamer bevatte voorraden die aan de dode werden meegegeven. Dienaren ver gezelden hun heer in het hiernamaals. Zij kregen kleine graven rondom het hoofdgraf. Bij het graf behoorde ook een houten boot. die in een z.g. bootgraf was bijgezet. Dit dodenschip is nog 5 eeuwen ouder dan de boot, die het vorige jaar bij de pyramide van Gizeh werd ontdekt. JUBILEUM J. F. HUIGSLOOT. Hedenochtend werd in de ontspan ningszaal van het PTT-kantoor het 40- jarig ambtsjubileum van de heer J. F. Huigsloot, Hoofdbesteller bij de PTT, herdacht. De directeur de heer J. Habermehl, uitte zijn grote waardering voor de wijze waarop de jubilaris nu al zovele Jaren zyn taak vervulde en wenste hem een prettig restant van zyn diensttyd toe. Namens het Jubileumfonds werd hij monde van de heer Huter de gebrui kelijke gratificatie overhandigd. Een groot aantal personeelsleden feliciteer de vervolgens de jubilaris. Een medele ven. waaruit duideiyk bleek, dat de heer Huigsloot bij chefs en meerderen een geziene figuur is. Aan de jubilaris werd tevens de oor- ■konde van het Staatsbedrijf der PTT overhandigd. De heer J H. Tichler en prof. dr A. Kuypers. beiden alhier, zyn benoemd tot secretaris, respectievelijk lid van een staatscommissie, die tot taak zal hebben het ontwerpen van een reglement en programma's voor in te stellen staats examens in de paedagoeiek en van een overgangsregeling met betrekking tot ce rechten, toe te kennen aan hen. die In het bezit zyn van de door de Vereniging tot bevordering van de studie der Pae- dagogiek verkrijgbaar gestelde akten paedagoglek A en B. Onze stadgenoot, de heer J. van Leeuwen slaagde te Groningen voor het doctoraal examen geneeskunde. Vrije dagen Bouwbedrijf 30 April en 5 Mei De Bedryfsraad voor het Bouwbedrijf heeft ten aanzien van Koninginnedag besloten, geen verandering te brengen in de reeds vorig jaar ten aanzien van deze dag getroffen regeling. Deze rege ling houdt in, dat de Koninginnedag voor wat de arbeidsvoorwaarden betreft is gelijkgesteld met een algemene Christelijke feestdag, en dat derhalve eventuele arbeid op deze dag gelijk staat met Zondagsarbeid. De Raad heeft voorts, onder goedkeu ring van het College van Rijksbemidde- laars besloten, de bevrijdingsdag dit jaar aan te wijzen als een „verplichte verlofdag" in de zin van de bestaande „vacantieregeling voor de bouwbedrij ven". Arbeid op deze dag is derhalve niet geoorloofd, tenzij met toestemming van de Raad. Het door bovenbedoeld vrijaf ont staande loonverlet dient te worden be streden door de verzilvering van vacan- tiebons. Rustig verloop Voorjaarsbeurs De Voorjaarsbeurs te Utrecht heeft een rustig verloop gehad. De resultaten waren niet opmerkelijk, maar toch is er geen reden ontevreden te zijn, aldus de directeur van de Jaarbeurs, mr H. A. R Schuit. Het buitenlands bezoek aan de Jaarbeurs is iets minder geweest dan het vorige jaar. De 14-jange dekknecht G. J Eg- pink uit de Stemwegstraat te Rotter dam is gisteravond door verdrinking In de Waalhaven om het leven gekomen. Auto over de kop EEN DODE De 55-jarige heer M A Jacomyn. be drijfsleider van een lederindustrie te Gorkum. is gisteren op Rijksweg nr. 15, onder de gemeente Hardmxveld, met de personenauto, waarin hij reed, in de berm van de weg over de kop geslagen. Hij werd zwaar gewond en moest mar het ziekenhuis worden vervoerd, waar hij later overleden is. 200 FIETSEN GESTOLEN? In het Huis van Bewaring te Amster dam is gedetineerd een 30-jarige las werkman, gedomicilieerd te Haarlem, verdaoht van diefstal van rijwielen Men vermoedt dat hy in totaal in verschil lende delen van ons land 200 fietsen heeft gestolen. De Directeur-Generaal van de PTT heeft bepaald, dat voortaan ook jonge lieden, die in het bezit zijn ran een Mulo-A diploma, zullen worden toege laten tot het Rijksexamen ter verkrij ging ran het certificaat voor radio-tele grafist. Voorheen konden slechts de be- zitters van een diploma Mulo-B of min stens het bewijs van overgang van 3e naar 4e kflas HBS aan het examen deel nemen. Prinses Wilhelrruna zal op Woensdag 4 Mei as., des morgens om 11.00 uur. het standbeeld, waarmede de nagedach tenis zal worden geëerd ran „Tante Riek", wijlen mes-rouw H. Kuipers-r- Rietberg, in het plantsoen naast het ge meentehuis te Winterswijk onthullen. „Tante Riek" vervulde, zoals bekend is, in het verzet een grote rol. Zij stierf in 1944 in het vrouwenkamp „Ravens- brilok" Het beeld is gemaakt door de beeldhouwer C. Bolhuis uit Amsterdam. De Reohtbank te Den Haag heeft het bezwaarschrift, dat de raadslieden ran J. Fa bi us, hoofdredacteur van ,JDe Nieuwsbrief" hebben ingediend tegen de dagvaarding, afgewezen. De Rechtbank besliste, dat Fabius. die zich schuldig gemaakt zou hebben aan Majesteitsschennis, niet buiten ver volging zal worden gesteld De zaak is nu naar de zitting verwezen. Binnenkort deze maand nog of In Mei zal de zaak voor dc Rechtbank te Den Haag dienen. FRANS HALSMUSEUM IN LUISTER Gedurende bollenseizoen De directeur van het Frans Halsmu seum te Haarlem heeft medegedeeld, dat de jaarlijkse avondopenstelling van het museum gedurende het volle sei zoen een bijzondere luister zal krijgen. Een kaarsverlichting en bloemversie- ring op de binnenplaats zullen worden aangebracht. De groep portretten van regenten en regentessen van Frans Hals worden tegenover elkaar opgesteld en „verbonden door een velum waarachter licht op de beide doeken wordt gepro jecteerd. In de kapel zijn 17 diorama's opgesteld uit de verzameling van dr W. G. L. Wieringa. Het bruikleen van een 18e eeuws pop penhuis, met meer dan 3000 objecten ais inventaris wordt verlengd. Dit unie ke stuk is van binnen geheel verlicht. Weinig Nederlanders naar Canada Dit jaar zullen zich vermoedelijk naar verhouding met vorige jaren weinig Nederlanders in Canada gaan vestigen Dit is hier medegedeeld door de Neder landse landbouwattaché in Ottawa, de heer A. S. Tuinman. Deze noemde het cijfer 9.000, het laagste in drie jaren. De teruggang, zei j hij was ten dele het gevolg van de om- stancligheid dat andere landen, zoals Australië en Nieuw Zeeland, aantrek- klngskracht uitoefenen op Nederlanders die willen emigreren. Een andere factor is volgens hem de heersende werkloos heid in Canada. Hij zeide echter, dat verreweg de meeste Nederlanders die zich de laatste jaren in Canada hebben gevestigd er goed voorstaan. Uit Nederland zijn in 1954 16.000 Im migranten aangekomen ;in 1953 was dat aantal 20.000. DRIELING TE SCHIEDAM. Het gezin Schetters—Schuurbier aan de Slachthuislaan te Schiedam is van nacht verrijkt met een drieling, een jongen en twee meisjes. De kinderen heten Leo. Hannie en Elsje. Ze wegen resp. 1750. 4000 en 2800 gram. ALPHEN J. C. Zwijgers nam afscheid van Rijksbelastingdienst Wegens het bereiken van de pensioen gerechtigde leeftijd heeft de heer J C. Zwijgers gisteren na een diensttijd van ruim 41 jaar bij de Rijksbelastingdienst, eerst in de buitendienst en later bij de administratie in de rang van controleur, afscheid genomen ran collega's en su perieuren. Voor deze speciale gelegenheid was ook mevr Zwijgers uitgenodigd naar het inspectiegebouw aan de Raadhuis straat te komen, waar de heer Zwijgers allereerst werd toegesproken door het hoofd van de inspectie de heer C. Ban nier. Deze sprak waarderende woorden tot de scheidende collega, die algemeen gewaardeerd werd als ambtenaar en als mens. Spr. deelde tevens mee. dat de heer Zwijgers bij ministerieel besluit bevorderd is tot Commies A, wat gezien mag worden als een blijk van waarde ring voor zijn werk Na hem nog rale goede jaren toegewenst te hebben, bood de heer Bannier een fraai uitgevoerd boekwerk aan Hierna spraken vervol gens de heren J. Huls, Gvd, Neut, G. Samptmon en A. de Jong. De heer Zwijgers dankte voor de vele vriendelijke woorden en geschenken en zei verheugd te zijn met de promotie. Hy wees op de goede verstandhouding, die er steeds bestaan heeft op de In spectie en wenste allen Gods zegen toe. waarna men nog even in gezellige stem ming bijeen bleef Des middags kwamen ambtenaren uit de buitendienst af scheid nemen, terwijl ook des avonds de heer Zwijgers nog vele blijken van be langstelling mooht ondervinden, OEGSTGEEST Hedenmorgen om 11 uur heeft burgemeester K. van Diepeningcn van Leiderdorp de eerste paal gesla- j gen voor de 36 middenstandswo- ningen. die van gemeentewege in het Zijlkwartier worden gebouwd. Bij deze plechtigheid waren het college van B. en W.. de architect, de heer Geels alt Lilden, en de ge meente-architect de heer Buitendijk aanwezig. Deze woningen zijn. al thans voorlopig, de laatsten die van gemeentewege worden gebouwd in het Zijlkwartier, aangezien geen bouwrijpe grond meer aanwezig is. behalve voor enkele woon- en win kelhuizen, die door particuliere bouwen sullen worden geplaatst. In het gebouw Irene waren gister avond de reservisten van de Rijkspolitie met hun dames bijeengekomen om met de vertegenwoordigers van de Commissie Steun Wettig Gezag, enkele genodigden en het personeel van de staf van het district, de ontspanningsavond bij te wonen, welke was georganiseerd door de Groepscommandant der Rijkspolitie, ad judant A. Koer ten. Deze verwelkomde in het bijzonder de burgemeester en diens echtgenote, alsmede Kapitein Of fermans. De heer Koerten wilde deze avond aanbieden als een welkome on derbreking van het cursuswerk der vrij willigers en bracht hen dank voor hun volharding en ijver. Burgemeester du Boeuff prees namens het gemeentebestuur deze groep polltle- reservisten voor hun naastenliefde en burgerzin, welke helaas steeds minder merkbaar worden In het maatschappe lijk leven. Hij toonde zich dankbaar dat deze groep nog wel bereid was een ge meenschapsdaad te verrichten. Het aan bieden van een feestavond was als blijk van waardering stellig op zijn plaats. Nadat kapitein Óffermans enkele woorden van waardering, aanmoediging en propaganda had gesproken werd het programma verzorgd door het Leidse Amb'enarencabaret. dat met een skets. mu?lek en zang op vlotte wijze de aan- I wez'.gen aangenaam bezigh eid De goo- j chelaar Anverdi wist terecht aller be wondering te wekken door voortreffelijk goochelwerk en manipulatie Adjudant Koerten sprak ongetwijfeld namens alle I aanwezigen zijn waardering en dank uit voor het gebodene BURGERLIJKE STAND Geboren- Jacobus, zn van N. Korenhof en J Lit; Frederlk J zn van L. L. van der Meulen en F Postma. Roberlus H. J M zn van A M Nuyten en J C M B Kruitwagen: Reyer J zn van A. van Os en M. Visser; Andrles J., zn van A. van Os en M. Visser. Ondertrouwd' B Bntelaan, 22 Jr en W. G. Balfour van Burleigh, 22 Jr; D. K BurgtJ. 29 Jr en M. Ensellng, 26 Jr. Overleden: A. M. Brookstra geb. Bou- kema. 80 Jr; jl. J, van Akerlaken. 41 Jr; Geslaagd Petronelle van der Vijver behaalde het diploma huisnaaister aan de Chr. Industrie- en Huishoudschool te Katwijk aan Zee Geslaagd Antje de Mooy behaalde aan de Chr, Industrie- en Huishoud school te Katwijk aan Zee het diploma 2-jarige primaire opleiding. WARMOND Woningtoestand nog steeds ongunstig Reeds in de laatst gehouden raads vergadering spraken de leden van de raad hun grote verontrusting uit over de woningnood in onze gemeente De lijst van woningzoekenden is thans ge stegen tot 120. waarbij 60 trouwlustige paren zijn. die reeds jaren op een wo ning wachten Men zal daarom direct een groot aantal woningen moeten gaan bouwen om de woningnood enigs zins op te lossen en niet erger te maken. Er zijn inderdaad plannen om wonin gen te gaan bouwen, maar mem zal al lereerst bouwgrond moeten zien te krij gen Het uitbreidingsplan in onze ge meente zal hierdoor moeten worden ge- wyzigd. Het betreft de gronden gelegen in het complex Leevliet Lookhors t- laan Herenweg' en de gronden gelegen tegenover de nieuw aangelegde Juliana- straat. Tooh zal men dit jaar al tot de bouw komen ran 32 woningen, doch of hierdoor de lijst van woningzoekenden Iets zal verminderen valt te betwijfelen. Dit jaar zullen tot stand moeten ko men; 8 middenstandswoningen, waar-' mede reeds een aanvang is gemaakt: 8 bejaardeiYwoningen aan de Scheepma- kersdam, waarvan men heden de eerste heipalen in de grond heeft geslagen; 7 woningen, welke staan onder directie van de N V. Bouwkas Nederlandse Ge meenten en 8 woningen voor particu lieren. Benoeming De assistent dlenstge- leider bij de Directe Belastingen te Lei den. de heer L. Hage, die reeds 7 jaar in onze gemeente werkzaam was. is in dezelfde functie benoemd bij de post Leiderdorp met ingang van 1 Mei 1955. In plaats van de heer L. Hage is voor de gemeente Warmond aangesteld de heer Lindeman uit Leiden. Bij Kon. besluit is eervol ontslag ver leend aan notaris P H. Romeyn, alhier. In 1903 werd de heer Romeijn candi- daat bij wijlen notaris Frylink. die hij op 1 Maart 1923 opvolgde. Bi) zijn 25- Jarig jubileum in 1948 nel de heer Ro meijn een hartelijke huldiging ten deel. WASSENAAR Griekse week Rijnlands Lyceum De landenweek op het Rijnlands Ly ceum is deze keer gewijd aan Grieken land. Gistermorgen had de opening plaats, waarbij voor de leerlingen Inlei dingen werden gehouden door de rector dr P. J. Couvèe enmrE Scholte. 's Avonds w erden voor een deel van de leerlingen door leraren en leerlingen een vijftal stukken opgevoerd, t.w. door de rector en de heer A. B. Breebaart in het Grieks de proloog van „Oedipus ty- rannos" van Sophocles, voorts „Het Ado nisfeest" van Theocritus", „Griekse va zen", een fragment uit „De brug van Arta" van de moderne schrijver Theoto- ka's en ten slotte „Idylle" van Nyhoff. De Griekse vazen werden in het be treffende stuk uitgebeeld door tableaux vivanto. Er werd voed geacteerd, de de cors waren eenvoudig, maar toch inte ressant. Voor een ander deel van de leerlingen volgt een herhaling op Zater dagavond as. Maandagavond wordt een tentoonstel ling geopend, welke Dinsdagmiddag- en avond toegankelijk ls voor ouders, leer lingen. oud-leerlingen en verdere be langstellenden. Woensdagavond wordt In het Astra- theater een Olympische film vertoond, Bij de sluiting van de week op Woens dag wordt een Olympisch voetbaltour- nooi gehouden Vanzelfsprekend zijn er deze keer ook Griekse gasten. Collecte Kinderhuis Prinses Beatrix - Voor het Kinderhuis Prinses Beatrix te Groesbeek wordt van 49 April in deze gemeente gecollecteerd. Trouwe dienst Wegens 20-Jnrlge trouwe dienst ais huishoudster bij mevr. Post, Zijdewee J4 werd aan mcj. Plattel namens de Ned. Vereniging van Huis vrouwen een broche met oorkonde uit gereikt. DE RAAD KOMT WEER BIJEEN De gemeenteraad komt Woensdag avond as. in openbare vergadering bij een De agenda bevat de navolgende punten Vaststelling ontwerpen alge meen ambtenarenreglement, arbeids overeenkomstenverordening. bezoldiging gemeentepersoneel, wachtgeldregeling, kindertoelageverordening, uitkerings verordening, wijziging studlekostenrcge- ling en rechtspositieregelingen, verorde ning eerste-hulpverleningsgelden; eer vol ontslag onderwijzeres openbare ULO school; vakonderwijzer muziek en Deze foto van het binnenste van de Nautiluswerd gisteren door het Amerikaanse departement van defensie vrijgegeven bij een pers conferentie. waarop werd verklaard, dat de proefvaarten met de .Nauti lus". de eerste met atoom-kracht aangedreven onderzeeboot, tot volle tevredenheid zijn verlopen. Een kijkje in de controlekamer van de „Nautilus". zang (aanstelling»; aanvraag uitbrei ding rijwielbergplaats Chr. ULO school; wijziging verordening subsidie kleuter scholen; subsidie bijzondere scholen voor MO en VHO; nazorg bljz. l.o. leer lingen 'betreft doofstommen e.a.); tand- verzorging; aankoop bcvrijdingsbekers t.b.v de schooljeugd 'uitreiken 5 Mei); garantie toneelvoorstelling «op 5 Mei»; subsidie Stichting 19401945; subsidie kruisverenigingen (verhoging); subsidie sociëteiten voor ouden van dagen. BURGERLIJKE STAND GeborenElisabeth M. C dr van M. A. Kruyt en M. H. A. van Rijn: Constance E., dr van P. A. Ie Conge Kleljn en C. J. van Staveren; Allda M„ dr van Q J. Voorhaan cn C, H. Noordermoer; Maria J. J., dr van A. H. M Kroon en J. A. Fransen. Ondertrouwd: Q. J. P. van Hemert en C. A. M. Knynenburg; W. van Aalst en O. E. C. M. G. C. R. A. barones van Dedem; V. J. Mooljen en J. W. Brandsteder. Getrouwd- A. C. van Vetzen en C. C. van der Drift; T. van Wolde en L. Hoek: H. Pijl cn G. Postma; C. van der Burgt en M. Schade Overleden: H. J. Greiip, 81 Jr; J. M. Vulsma. 85 Jr; S. J. M. Byvoet, 47 Jr; H. G. A. Rlkmanspoel. 43 Jr; M. J. Pelten- burg, 64 Jaar. ZOETERWOUDE ZILVEREN ARBEIDSJUBILEUM Het was gisteren de dag. waarop de heer P. A. Vink 25 jaren geleden als arbeider in dienst trad bU de heer H. Roest, de eigenaar van hoeve „Klem Zwieten" aan de Hoge Ryndijk. In een riendschappelyke sfeer is dit jubileum gisteren herdacht ten huize van de patroon, die zelf ook jubilaris was, omdat hy op die dag de boerderij als eigenaar had betrokken. Nadat de jubilaris met echtgenote en enige kinderen was ontvangen, gaf de heer Roest een overzicht van de diverse situaties van het bedrijf in de afgelopen 25 jaar, daarbij vooral wijzende op de vriendschap en de trouw van zijn arbei der. die hU altijd gewaardeerd heeft. Als blijk van waardering werd een couvert met inhoud aangeboden. Als vertegenwoordiger van het bestuur van de Christelijke Boeren-en Tuinders- bond bracht de heer J. de Graaf de goede wensen over van de Organisatie, waarbij als blijk van waardering het daarvoor bestemde ingelijste diploma werd aangeboden. De Jubilaris toonde zich zeer dank baar voor al deze waardering en meende toch niets meer dan zijn gewone plich ten te hebben gedaan. Na nog enige tyd gezellig bijeen te zijn geweest werd dit jubileum in de huise lijke kring voortgezet. BEURSOVERZICHT VRIENDELIJKE STEMMING Amsterdam, 1 April 1955 Over de gehele linie is de stemming op de Amsterdamse effectenbeurs van daag vast geweest Anders is de hou ding ran het Damrak op Vrydac wel een-s weifelend in verband met het weekeinde, doch vanmiddag gaven vrij wel alle rubrieken verbeteringen te zien. De internationale soorten profiteerden het meest. Kon. Olie had hierbij de lei ding en verbeterde circa 8 punten tot 600, Het hoofdfonds werd op de voet ge volgd door Philips, die van 358 op 365'4 kwam. Ook Unilever was vast op 393 (38714). Aku verbeterde circa 2 punten. Voor Cultures was de stemming weer uitgesproken vast, vooral voor dè Sui keraandelen Vorstenlanden Cultuur werd voor beurs in open hoek verhan deld en kwam van 27 op 28**. HVA bij na 2 punten hoger Amsterdam Rubber en Verenigde Dell avanceerden circa 1 punt. Ook op de Soheopvaartafdeling was de ondertoon niet ongunstig, doch de winsten bleven hier zeer bescheiden. Guldensbeleggin- gen verlaten en onveranderd Do gehele middag behield de markt een rustig aspect. Gesloten werd op vrijwel het hoogste punt van de dag. waarbij Kon. Olie weer de zesmaal pariprys bereikte. Het hoofdfonds was goed gevraagd voor buitenlandse, speciaal Zwitserse reke ning Onvoorziene omstandigheden nopen ons ertoe vandaag te volstaan met het overzicht van de Amsterdamse Effec tenbeurs en de afzonderlijke noterin gen eerst morgen te publiceren. - Red. „L.D."

Leidsch Dagblad | 1955 | | pagina 3