hag E 55grootste tentoonstelling ooit A^apenT^eb^ükln in Nederland gehouden Dynamische opzet uniek Toch R. K. betoging in Brussel, ondanks verbod van burgemeester Poiijade zet liet Franse parlement onder verhoogde druk Iu Celebes 300.000 mensen van liuis en hof verdreven Na 9 maanden bende-activiteit 94ste Jaargang LEIDSCH DAGBLAD Donderdag 17 Maart 1955 No. 28476 Paviljoens schieten snel uit de grond Op sommige plaatsen steken nog slechts hier en daar een paar paaltjes uit de grond, maar elders zijn reeds grote paviljoens verrezen en zo krijgt op het uitgestrekte terrein waar de Nationale Energiemanifestatie E 55 te Rotter dam tot stand wordt gebracht, die tentoonstelling de grootste welke ooit in Nederland is gehouden! toch langzamerhand gestalte. Dat moet ook wel, want nog slechts weinige weken scheiden ons van de achttiende Mei, de dag waarop E 55 zijn poorten zal openstellen en de eerste duizenden bezoekers zullen worden toegelaten van de millioenen, die men naar dit evenement hoopt te trekken. Die bezoekers zujlen bemerken, dat deze manifestatie veel dynamischer zal zijn dan een gewone tentoonstelling en dat zij geheel nieuw zal zijn in opzet en vormgeving. De organisator, de heer Jac. Kleiboer, beseft, dat men de belangstelling en de activiteit slechts kan prikkelen, door voortdurend nieuwe ideeën in toepassing te brengen. Zo bereikte hij, dat alle provincies van Nederland aan de E 55 deelnemen, iets wat nog nooit eerder bij een tentoonstelling is voorgekomen. Wie zich op de hoogte stelt met de mg van zaken bij de voorbereiding van eze expositie, wordt geïmponeerd door de gonzende activiteit" van honderden mensen, op de terreinen in de bureaux TRn de organisator en zijn naaste me dewerkers. in architectepbureaux en in andere kantoren overal in het land. Op het terrein ziet men dat reeds tal an paviljoens gebouwd zijn. De vorst heeft het leggen van fundamenten na tuurlijk enigszins gestagneerd, maar daarop was gerekend, zodat er geen vrees behoeft te bestaan voor een tentoonstel ling, die op de dag van de opening tlechts half klaar is. Vijf zeer grote, met elkander ver bonden paviljoens rechts vooraan op het terrein, zijn vrijwel afgebouwd. Hier krijgen tijdmeting enz., oerwe reld, delfstoffen (met een echte mijn. gang), chemie, gas. electriciteit, spoor wegen. luchtverkeer en wegvervoer hun uitgestrekte stands en demonstra tieruimten. Bijna klaar is ook de Energiezaal van 5600 vierkante meter, die naast de bestaande Ahoi'-hal wordt gebouwd. Rijn- en zeevaart, havens, scheeps bouw en baggerbedrijf zullen daarna met de inrichting kunnen beginnen. Op de Westzeedijk is al het een en ander te zien van de luchtbrug, die over deze belangrijke verkeersader wordt gebouwd en die de beide delen Tan de tentoonstelling, het gedeelte in de stad en dat in het Park. met el kander zal verbinden. In een op het oog minder ver stadium bevindt zich de tentoonstellïngsbouw in het Park, maar toch is 'ook daar reeds sen aantal paviljoens geplaatst, pavil ions evenwel die lager zijn dan de an- dere, in verband met het meer lande- ÜJke karakter van dit deel dei' expositie. Tientallen bouwarbeiders werken ook hier aan de afwerking. Mèttertijd zal men in deze paviljoens een indruk krij ten van de opbouw- en de betekenis tan Nederlands akkerbouw, veehouderij, tuinbouw en visserij. De bouw van de terlge paviljoens in dit deel. waarin ®a. een grote inzending komt. gewijd an Broei en Bloei van Stad en Land, h vrijwel gereed. Voor twee zeer bijzondere, in Neder- land nog ongekende attracties Is men jonnen de fundamenten te leggen: de neefbaan en de topkraan „De Wereld- iondels". Die zweefbaan. die circa 700 beter lengte zal krijgen, wordt vervaar- bgd in een Zwitserse fabriek, welke zich tpeciaal op de bouw van deze kabelba ten toelegt en er niet slechts 48 in Zwit. Krland zelf bouwde, maar bovendien haar activiteiten uitstrekte tot Italië, Scandinavië en Zuid-Amerika. Een zweefbaan, zoals er op de E55 .toit een zogenaamde ..Sesselbahn", raiwde zij reeds eerder op andere grote Posities: op de kunsttentoonstelling te 'Waan en de verkeerstentoonstelling te "ünchen Daar bleken ze een sensatie 'tor de bezoekers te zijn. Deze zweef- ^n bestaat uit „stoeltjes", die zich, ';n een kabel hangend, voortbewegen. „stoeltje" biedt plaats aan twee iwsonen. De baan op E 55 krijgt 56 van y!te stoeltjes en zal 600 personen per van begin- naar eindstation of om- fteerd kunnen vervoeren. Bij het in- 51 uitstappen verkeren de stoeltjes in De kabelbaan voert van het Elf Pro- rincieplein over de tentoonstelling in •tot stadsgedeelte, voorts over de West- Medjjk, langs het oude Noorse kerkje, "ver de landbouwexpositie en over de vijvers naar het hart van de tentoon stelling in het Park: het paviljoen van de Groei en Bloei van Stad en Eand, waarin de provincale inzendin gen worden ondergebracht. De kabel - haan heeft een gemiddelde hoogte van 'waalf meter en wordt zó ingericht, lat ook mensen, die van nature enigs- viris bang zjjn voor dit soort vervoers middelen een tocht ermee geenszins JJs onaangenaam zullen ondervinden, j* voortbeweging is geruisloos. De haan zal voldoen aan dc hoogste eisen van veiligheid. Zo zien de stoeltjes van de zweef baan er uit waarmede men een luchtreis over de E 55 zal kunnen maken. In bergachtige streken worden deze banen uiteraard in de rotsen gebouwd: in de zachte Rotterdamse bodem vergt de bouw het leggen van enorme funde- riger kennis van willen nemen! In de bureaux van de E 55 wordt hard gewerkt aan de opbouw. Een medewerkster bij een der maquettes. PRACHTIG PANORAMA. De luchtreizigers zullen een prachtig panorama zien: de zweefbaan biedt een overzicht over de gehele tentoonstelling. Nog verder zicht, namelijk over het hele, zeer uitgestrekte havengebied, zal men hebben uit de gondels van de topkraan De Wereldgondels, waarin telkens 25 mensen tegelijk zestig meter hoog zul len worden gehesen. Van het internationale ontspannings stadje Unifesta. waar men allerlei at tractieve voorstellingen zal kunnen zien en uitgezochte spijzen en dranken zal kunnen nuttigen, is nog niets te be speuren. Dat centrum komt. er echter wel in een bijzonder fraai gedeelte van het Park. Dit Park zal ook plaats bieden aan een Schateiland met Zeerovers, er zullen Giethoornse punters door de vij vers varen en 's avonds zal het geheel fantastisch verlicht worden. We deden zo maar een greep van wat er op E55 in aanbouw is en van wat er nog niet is maar stellig komen zal. Deze opsomming is uitermate onvol ledig. Dat zal de lezer trouwens dui delijk iijn als we tenslotte nog vertel len, dat naar de organisatoren menen de bezoekers een volle dag nodig zul len hebben om alles wat de energie manifestatie zal bieden, te bezien en zelfs drie dagen als ze er wat nauwkeu- „Actie van ongehoorzaamheid" is thans een feit „Situatie is veel erger dan velen hadden vermoed" De burgemeester van Brussel, baron J. Vandemeulenbroeck, heeft de betoging, die de R.K. organisaties voornemens waren op Zaterdag 26 Maart in Brussel te houden om te protesteren tegen de schoolpolitiek van de Liberaal-Socialis tische regering-Van Acker, verboden. Hjj gaf als motivering, dat deze manifesta tie aanleiding zou kunnen geven tot wanordelijkheden. Het „Comité voor vrijheid en demo cratie" (het overkoepelend orgaan van de R.K. organisaties), dat de leiding geeft aan de schoolstrijd, heeft gister avond beraadslaagd over dit verbod van de Liberale burgemeester van Brussel. Te elf uur werd in een communiqué o.m. medegedeeld: „De burgemeester van Brussel heeft de manifestatie verboden. Het comité protesteert verontwaardigd tegen deze weigering, waardoor op de vrijheden van de Belgen een nieuwe aanslag wordt gepleegd. Het is onduld baar, dat de Belgen, die op kalme en waardige wijze uiting wensen te geven aan hun mening, in de hoofdstad van het land. zulks niet mogen doen en dit onder het voorwendsel, dat er tegen- manifestaties georganiseerd kunnen worden. Ohze vrijheden worden denk beeldig, wanneer de overheid de normale uitoefening er van niet wil waarborgen. De burgers, die gehecht blijven aan de vrijheid en democratie, zullen op Zater dag 26 Maart toch naar Brussel komen Instructies tot uitvoering van de oproep zullen op gepaste tijd worden gegeven". geworden actie van 26 Maart toch te doen slagen. Over het gehele land worden honderden manifestaties gehouden. Zelfs in Waalse steden, waar traditioneel 60 pet. dei- kiezers Socialist of Liberaal stemt, is de beroering groot en worden ministers uitgejouwd. De radiorede van premier Van Acker heeft de gemoederen niet gekalmeerd. Het R.K strfjdfonds heeft gisteren reeds een millioen francs ont vangen. De regering zal, naar het oordeel van de meeste waarnemers, een zeer strenge ordedienst moeten organiseren en bij kans de gehele Rijkswacht (18.000 man) rond en in Brussel concentreren. Zal de Belgische hoofdstad op 26 Maart er als een belegerde vesting uitzien? Wie kan een massa van 200.000 man tegenhouden? De situatie is veel erger dan velen hadden vermoed, aldus de meeste waar- President Eisenhower zei gisteren op zijn .persconferentie, dat hij geen reden zag om bjj een mogelijk militair conflict niet over te gaan tot het gebruik van atoomwapens tegen doelen van een uit gesproken militair karakter. De presi dent gaf hiermede commentaar op de verklaring van minister Dulles, die ge zegd heeft, dat atoom-precisiewapcns bij iedere belangrijke actie van de Ame rikaanse strijdkrachten gebruikt zouden worden. De president zei geen voorstan der te zijn van het gebruik van atoom wapens. waarvan Amerika er een aan tal typen fabriceert, als zich een situa tie zou voordoen, waarbij het niet dui delijk was, dat tegen een strikt militair doei geopereerd werd. De president antwoordde verder, dat er. ondanks gevaren voor straling, veel door een burger voor zijn bescherming gedaan kan worden. De beveiliging te gen atoomaanvallen vormde een ernstig vraagstuk, omdat de menselijke natuur er voor terugdeinst de kwestie eerlijk onder de ogen te zien. Geen royle meerderheid tegen Bevan Zoals gisteren reeds in een deel van onze oplage werd medegedeeld, is de lei der van de linkervleugel in de Socialis tische party in Engeland. Aneurin Be- van. uit de Kamerfractie gestoten met 141 tegen 112 stemmen. Dit is een krap pe meerderheid, zodat dit geenszins een royale overwinning voor het „schaduw kabinet" (de kopstukken van Labour) is geworden, gezien ook het feit, dat tal van leden zich van stemming onthiel den. Bevan kan nog in beroep gaan by het partijcongres, dat In de herfst van dit jaar wordt gehouden. Zonder Bevan zal de partij, wil zij een scheuring voor komen. strijdbaarder leiding nodig heb ben, ook al om bestand te zijn tegen Bevan's aanvallen, die nu van buitenaf zullen komen. Deze crisis is slechts een symptoom van de party-crisis, welke by lange na nog niet is opgelost. Bus-botsing te Enschede Zes ernstig gewonden (Speciale berichtgeving) Vanmorgen te half zeven zün op de Oldenzaalsestraatweg te Enschede twee autobussen op elkaar gebotst. Een bus van de Twentsche Electrische Tram weg My, waarin 35 Duitsers zaten, af komstig uit Nordhorn, is in een bocht tengevolge van de gladheid komen te slippen en op het linker weggedeelte terecht gekomen, waar juist een lege bus uit Enschede naderde. De chauffeur van laatst genoemde bus zag het gevaar aankomen en remde, doch hü kon niet meer voorkomen dat de uit Nordhorn komende bus met een hevige klap tegen de zijne botste. Alle pasagiers werden door elkaar geworpen. De leuningen der stoelen werden ont zet. Vqf Duitsers werden ernstig gewond. Zij liepen fracturen of hoofdwonden op. De chauffeur van de lege bus geraakte ernstig beklemd. Het duurde anderhalf uur voordat hü uit zyn benarde positie bevrüd was. Hü had een dybeenfractuur opgelopen en klaagde over pü'n in de borst. Hü werd in het R.K. ziekenhuis opgenomen. Receptie op 9 April. Op 6 April a.s. hoopt de heer Ch. J. I. M. Weiter zyn 75ste verjaardag te vieren. Ter gelegenheid hiervan wordt op Zaterdag 9 April a.s. des namiddags van 3 tot 5 uur in hotel Wittebrug te 's-Gravenhage een feestelijke receptie gehouden Tijdens deze receptie zal door de voorzitter van het huldigingscomité prof. mr P. S. Gerbrandy. een hulde- biyk worden aangeboden. Ongez. Med.-adv.) (SWfe 1769 umïm\ yKWAUTE ITS KOFFIE EN THEE-LEI DEN-y „V erbittering' De actie van ongehoorzaamheid van de R.K. organisaties is .dus een feit ge worden. Gisteravond verklaarde de voorzitter van de (katholieke) C.V.P., teverns voor zitter van het comité, mr Tlieo Lefèvre, ons in een kort interview, dat er in het gehele land grote verontwaardiging en verbittering is losgekomen, welke door niets en door niemand kan worden ge remd. Die verbittering is daarom zo groot, aldus Lefèvre. omdat de ontwer pen van de regering het recht van de ouders hun kinderen passend onderwijs te geven volledig miskent. Het gevolg hiervan is, dat de staat zich een onbeperkte macht toekent op het gebied van het onderwys, terwyl het initiatief van de kerk en van de ouders slechts getolereerd zal worden, wy moe ten dus stryd voeren om te beletten dat de R. Katholieken in België als tweede rangs burgers zullen worden behandeld. Onze strijd gaat niet tegen de ry.ks- school, maar voor de levensvatbaarheid der vrije scholen. Er is maar één oplos sing: de onrechtmatige ontwerpen moe ten worden ingetrokken. In geen geval zullen deze wetten worden toegepast. Op 26 Maart zal de regering ervaren, dat de meerderheid der Belgen haar school politiek afkeurt, aldus besloot de voor zitter. Hard tegen hard De meerderheid hee ft zich, uit vrees voor haar zetelsal bij voorbaat voor hem op de knieën geworpen cus hebben verzet. De wet, welke de re gering de middelen verschafte zich te gen de fiscus-agltatie te verdedigen, was pas in October van het vorige jaar door ditzelfde parlement aangenomen!!! Directeur overgeplaatst! Zal Faure de sterkste zijn (Van onze Paryse correspondent) Pierre Poujade, Frankrijks nieuwe „dictator-in-hope" en leider van de middenstand, heeft zijn volgelingen gis teren opgeroepen tot een mars naar het parlementsgebouw, het Palais Bourbon. Die optocht valt samen met een belang rijk debat in de Kamer, dat tot Zater dag duren moet. en waarbij premier Faure verzoeken zal tot einde April over dc economische volmachten te mogen beschikken die zijn voorganger, Mendès- France, al waren toegekend. Poujade tracht nu dus opnieuw het parlement onder pressie te zetten. Van een win- kelstaking. die eerst ook nog in de be doeling lag, heeft Poujade afgezien. Niet uit vrees natuurlijk, want die kent hü niet. maar omdat hij zjjn doel ook wel met minder verreikende middelen denkt tc kunnen bereiken. Het ziet er inderdaad al naar uit. dat Poujade nauwelyks enige druk op de Kamer zal behoeven uit te oefenen, aan gezien een voornaam deel, zo geen meer derheid van het parlement, zich al uit eigen beweging voor hem op de knieën heeft geworpen. Zo heeft gisteren in de vroege morgen de financiële commissie D„.D van de Kamer met een verpletterende kwestie zal stellen. Maar intussen is het meerderheid van 36 tegen 7 stemmen nu wel heel duideiyk geworden, dat de geweigerd Faure's economische plannen ware stryd tussen Faure, de chef van ook maar in overweging te nemen, ten- de regering, en Poujade. de leider van zij hij by voorbaat beloofde de belas- i de rebelse middenstónd, zal moeten tingcontróle op de middenstanders te j worden uitgevochten. En men kan be- verzachten en van alle acties af te zien twyfelen of Faure zich daarbü de sterk tegen winkeliers, die zich tegen de fis- I ste zal to- Op de wel uitermate brutale eis van de Kamercommissie, die rechtstreeks door Poujade was gedicteerd, is de re gering diteraard niet ingegaan. Maar wel is ook de regering de opstandige winkeliers al een stap tegemoet geko men door de directeur van de belasting controle, die een der voornaamste te genstanders van Poujade is, naar een andere post over te plaatsen. Door Faure's weigering echter om al voor de veldslag over de ganse linie voor Poujade te capituleren, hegft de pre mier zich ongetwijfeld een aantal nieu we vijanden in het rechtse kamp be zorgd. Uit vrees voor een verkiezings nederlaag hebben tal van rechtse parle mentariërs zich zelfs al met lichaam en ziel verkocht aan Poujade!!! Op zün persconferentie van gister middag heeft Faure in het midden ge laten of hü by de economische debatten, die morgen beginnen, de vertrouwens- (Ingez. Med.-Adr.) 'n pittige zware shag export kwaliteit) Ka har Moezakkar handhaaft zich (Van onze correspondent in Djakarta) Bijna 300.000 mensen zijn het vorig jaar op de vlucht geslagen, in Zuid-, Zuid-Oost en Midden-Celebes. als gevolg van de activiteiten der benden. 300.000 mensen dus. die uit angst voor hun leven huis en hof in de steek Heten om in veiliger oorden een toevlucht te zoeken en waarvan weer velen wellicht slechts de rokende puinhopen van hun bezittingen achterlieten. Nog niet de helft om precies, te zijn 118.000 van deze vluchtelingen durfde na enige rijd weer naar hun woonplaats terug te keren. Doch de overigen ruim 170.000 waagden de weg terug naar hun desa's en 6awahs nog niet Voor de hulp gedurende langere of kortere tijd in een periode van negen maanden aan deze slachtoffers van de bendeterreur. was een bedrag nodig van meer dan 14 millioen roeplahs. in con tanten aan .voedingsmiddelen en kleren. Dit cüfer, dat gepubliceerd werd door het Inspectiekantoor van Sociale Zaken voor de provincie Celebes. geeft enigs zins een beeld van de menselijke ellende, die de nog immer voortdurende onvei ligheid in dit deel van Indonesië ver oorzaakt. Maar met deze 14 millioen roepiah (onproductief besteed geld) is de eco nomische schade, die de uittocht van tienduizenden mensen met zidh mee bracht. natuurlyk niet tot uitdrukking gebracht. Het is zelfs niet bij benade ring aan te geven, hoe groot het produc tieverlies is en voor welk bedrag dus de huishouding van de Staat werd bena deeld, doordat in grote gebieden de economische activiteiten moesten worden gestaakt. De onveiligheid in dit deel van Celebes wordt nog immer veroorzaakt door ben den. waarvan Kahar Moezakkar dé oentrale figuur is. die reeds meer dan vü'f jaren de streek in onrust houden. Kahar Moezakkar is een voormalig lei der in de guerillastrijd tegen de Neder landers, die de weg terug naar een nor maal leven nog steeds niet heeft kunnen vinden. In Augustus 1951 leek het of hü zidh, met enige duizenden van zyn mannen, aan het gezag zou onderwer pen, op voorwaarden overigens, die hem met de rang van tydelijk luitenant-kolo nel tot een der ondercommandanten van het territorium Celebes zou maken. Op het laatste ogenblik trok hü zich echter terug en ging het binnenland weer in. met medeneming van 4000 uni formen, enige auto's en Rp. 12 millioen aan contanten, die hem op voorhand waren overhandigd. Sedert dien heeft Kahar Moezakkar zich kunnen handha ven. Militaire acties tegen hem zijn zon der beslissend resultaat gebleven het geen gezien de terreinmoeilijkheden, ver klaarbaar is. Pogingen om door onderhandelingen, langs vreedzame weg dus. tot een op lossing te komen, hadden evenmin suc ces. Het ziet er naar uit of men nu, na vier jaar niet veel verder is dan toen in Augustus 1951- Kahar Moezak kar zün verrassende „draai" nam. Staatsexamen voor onderwijzers De minister van O. K. en W. Is voor nemens de tot stóndkoming van een KB. te bevorderen, waarbü zal worden bepaald, dat bij het Staatsexamen voor de (oude) akte als onderwyzer, dat in het jaar 1956 zal worden gehouden, vry- stelling van het onderzoek in de vakken Frans, Duits, Engels en Wiskunde zal worden verleend aan de bezitters van het einddiploma van een Gymnasium, een H.B.S. met 5-jarige-cursus o$ een Middelbare Meisjesschool. Zij, die aan dit examen wensen deel te nemen, moeten 1 April 1955 tot aan het examen gedurende ten minste vier uren per week hebben geoefend ln de praktyk van het lesgeven aan een door de In specteur van het Lager Onderwys goed gekeurde lagere school. Voorts ligt het in het voornemen van de Minister een wüziging van de Kweek- schoolwet te bevorderen in die zin. dat het examen voor de (oude) akte als onderwyzer ook nog in het Jaar 1957 zal kunnen worden afgelegd. Nationalisatie General Motors te Tandjong Priok De Indonesische minister van Verbin dingen, dr A. K. Ganl, heeft verklaard dat het assembleerbedryf van de Ge neral Motors te Tandjong Prlok nog deze maand door de regering zal worden overgenomen. De minister zei, dat de onderneming, die eind vorig jaar in op dracht van het hoofdkantoor van de General Motors in de Ver. Staten werd gesloten, tot Steatsbedrüf zal worden gemaakt. Tegelykertyd zal de overheid voortaan de distributie van de producten van Ge neral Motors, die uit de Ver Staten worden Ingevoerd, ter hand nemen. Dr Ganl deelde voorts mede. dat het aantal in te voeren automerken, dat thans 46 bedraagt, tot 15 zal worden in gekrompen. Motorfietsen en bromfiet sen worden tevens ln die 15 begrepen. Er zal zelfs naar gestreefd worden het aantal merken van auto's, motoren en bromfietsen tot 10 terug te brengen. Toeristenverkeer van en naar Duitsland groeit snel (Van onze correspondent in Bonn) Gedurende het jaar 1954 werden aan de grens niet minder dan 21 millioen Duitsers geregistreerd, die uit den vreemde naar him vaderland terug keerden. Dat was ongeveer twee maal zo veel als in het jaar daarvoor. Natuurlyk waren er ook Duitsers by, die meer dan één reis naar het buiten land hebben gemaakt. Er komen ook steeds meer vreemde lingen naar West-Duitóland. Verleden jaar telde men hier 20 procent meer bui tenlandse bezoekers dan in 1953. Stichting tehuis in Amsterdam De leden van de Unie van vrouwelijke bedrüfshoofden in Nederland zyn giste ren in Dordrecht samengekomen voor het houden van de jaarvergadering. De deelneemsters werden officieel door het gemeentebestuur van Dordrecht ont vangen. in het Museum van Gyn. De burgemeester, mr J. A. H. J. van der Dussen zeide o.a. het bestaan van de Unie van groot nut te achten, omdat aan hoe langer hoe meer vrouwen de leiding over een bedrüf wordt toever trouwd. De presidente van de Unie, mevrouw J. P. M. Edel-Visser, dankte het ge meentebestuur voor de hartelijke ont vangst. Er werd een commissie benoemd met de opdracht de Stichting van een te huis voor büeenkomsten, logies enz. In Amsterdam voor te "bereiden. De bedoe ling is. dat elk lid van de Unie een obli gatie zal nemen om deze stichting mo- gelyk te maken. In het jaarverslag dat uitgebracht werd door mej. mr E. C. van Lieshout uit Amsterdam, werd ge waagd van de pogingen, om bü de mi nister van Financien te bereiken dat de kosten voor de huisvrouw vervangende hulp aftrekbaar voor de Inkomstenbe lasting zullen worden. Men heeft nog geen resultaat geboekt, maar zal trach ten met inschakeling van leden van de Tweede Kamer het beoogde doel te be reiken. mede omdat de tewerkstelling van gehuwde vrouwen dan aantrekke- ïyker zal worden. By de bestuursverkie zing werden de dames J. M. P. Edel- Visser. presidente, en G. Kroone. resp. uit Amsterdam en Rotterdam herbe noemd. In de plaats van mevr. M. C. Kranenburgh-Hulsbergen uit Dordrecht werd mevr. P. van zyderveld-Schen- kel, uit Dordrecht als lid van het hoofd bestuur gekozen. De vergadering werd met een diner besloten. Australische missie naar Indonesië Slechts één kwestie Australië zal later in het jaar een par lementaire missie naar Indonesië zen den. aldus heeft de Australische mi nister van Buitenlandse Zaken. Ri chard Casey, heden meegedeeld. Dit is een beantwoording van liet be zoek. dat een Indonesische parlemen taire missie in April aan Australië zal brengen. Minister Casey zeide, dat de uitnodi ging voor het bezoek van de Indonesi sche delegatie deel uitmaakt van het streven om de verhoudingen met Indo nesië zo goed mogeiyk te doen worden en te doen biyven. „Wü hebben altyd goede betrekkin gen met Indonesië gehad. Er is slechts een kwestie, waarin we het niet eens zün: Nederlands Nieuw-Guinea". zo zei de hü. Naar verluidt zal de Australische par lementaire delegatie na het bezoek aan Indonesië een rondreis maken door Zuld-Oost-Azië. I

Leidsch Dagblad | 1955 | | pagina 5