ZWITSAL Nasleep van de zaak Sloos Engelse huisvrouwen behaalden overwinning in de thee-oorlog HET HUIS PANDA EN DE MEESTER-ZANGER schrale huid) CLOWNTJE RICK De spannende avonturen van Tobias de Kater WSii Eis wegens belediging afgewezen De rechtbank te Amsterdam heeft vanochtend de eis afgewezen, die was inge steld door de koopman I. J. Sloos, wonende te Noordwfjk-aan-Zee, tegen een dagbladuitgeefster te Amsterdam (N.V. Dagblad Trouw) wegens belediging in een bericht in dit dagblad, subsidiair onrechtmatige daad. LEIDSCH DAGBLAD - DINSDAG 22 FEBRUARI Aanleiding tot deze civiele procedure was een bericht in het dagblad van 3 December 1952 met als inhoud, dat de koopman enige dagen later terecht zou moeten staan voor de rechtbank te Den Haag wegens ongeoorloofde financiële manipulaties. De heer S. stelde terzake van belediging een vordering in van f 1050— als vergoeding van „de schade en tot verbetering van het nadeel in eer en goede naam geleden". Een zelfde be drag werd geëist als vordering tot scha devergoeding wegens onrechtmatige daad. Zowel de primaire als de subsidiaire eis heeft dc Rechtbank afgewezen. De eiser werd veroordeeld in de kosten van het geding, zijnde f.350. De pleiter van eiser had aangevoerd, dat het bericht uitdrukkingen bevatte, waardoor deze in zijn eer en goede naam was aangetast. Volgens pleiter had het dagblad geschreven, dat de koopman „langs slinkse wegen zijn eigen zakken Iha-d willen spekken". De raad-man had dit „onwaar en gelogen" genoemd. De pleiter van het dagblad heeft onder meer gesteld, dat ten onrechte de N.V. was gedagvaard in plaats van de verant woordelijk redacteur. DE OVERWEGINGEN In het vonnis zegt de rechtbank het in haar algemeenheid onjuist te ach ten, dat de schrijver en de redacteur organen van de rechtspersoon (uit geefster) zouden zijn. Doordat eiser niet heeft gesteld en bewezen, dat zulks in dit geval wel zo zou zijn. achtte de rechtbank de opzet tot belediging bij de gedaagde N.V. niet aanwezig. Op grond hiervan wees zij de primaire els af; de subsidiaire els van onrechtma tige daad werd op juridische gronden evenzo afgewezen. .„Aangezien beide eisen zijn afgewe zen, komt de rechtbank niet toe aan een oordeel, of het door gedaagde ge publiceerde artikel Jegens eiser nog binnen de grenzen van het maatschap pelijk geoorloofde Is", aldus besluit het vonnis. Uitstel van zaak Schmidt? (Van onze correspondent te Djakarta) Wij vernemen dat dc verdedigers mrs. Bouman en Boegheim, voorne mens zijn te verzoeken de verdere be handeling van de zaak-Sclimidt enige tijd uit te stellen. Dit houdt verband met hetgeen zich de laatste dagen rondom de beschuldiging van getuige Manoch tegen mr Bouman heeft af gespeeld. Schmidt, die eveneens beschuldigd wordt van subversieve acties tegen het Indonesische Gouvernement, móest 24 dezer weer terecht staan nadat het pro ces enige maanden geleden wezens ziekte van rechter Liem was gestaakt. Rechter Liem keert, gelijk verwacht werd. niet terug m deze zaak. doch wordt vervan gen door rechter Roohjaiü. Schmidt is reeds meer dan een jaar in voor-arrest. Vandaag en morgen is er geen ver hoor van mr Bouman, omdat de Offi cier van Justitie hem gelegenheid wilde geven zich voor te bereiden op de zaak- Sohmidt. Proces N.E.S.B.-leiders HOGE RAAD CONCLUDEERT TOT VERWERPING VAN BEROEP De Procureur-Generaal bij de Hoge Raad heeft geconcludeerd bot verwerping der beroepen van de NESB-leiders van Tienen en mr J. Wolthuis, die door het Gerechtshof te 's-Gravenhage, dat de NESB als een verboden vereniging be schouwde, werden veroordeeld tot 2 maanden gevangenisstraf, aftrek van de tyd, eveneens 2 maanden, welke zij in voorarrest hebben doorgebracht. De Hoge Raad zal arrest wijzen op 5 April. Driejarig meisje verbrand Vanochtend is ten huize van een mili<- tair aan de Korteweghof in de Water graafsmeer te Amsterdam brand uitge broken in de slaapkamer toen de bewo ners niet aanwezig waren. Hun driejarig dochtertje, dat in de kamer in haar bedje lag is in de vlammen omgekomen. Bezorgdheid van mr Soenario Over mogelijk toetreden ven Nederland tot Seato De Indonesische minister van Bui tenlandse Zaken, mr Soenario, heeft zijn bezorgdheid geuit over de moge lijkheid, dat Nederland als lid zal wor den toegelaten tot de Seato op grond van zijn positie in Nieuw-Guinea. De mogelijkheid, dat Nieuw-Guinea zou kunnen worden betrokken in de Nederlands-Australische dcfensielijn, verwekt volgens hem onrust In Indo nesië ten aanzien van dc komende Seato-confercntie. Indien de berichten hieromtrent waar heid bevatten zal het gevolg zijn, dat de spanning tussen Indonesië en Nederland nog toeneemt en dat de Indonesisch- Australische verhoudingen, die wij Juist wensen te verbeteren, worden vertroe beld. aldus Soenario. Het is wel duidelijk, dat dergelijke gebeurtenissen niet bevor derlijk zijn voor de wereldvrede in het algemeen en van het veiligheidsgevoel in Z.O.-Azië in het bijzonder, aangezien een en ander duidelijke tendenties bevat het Nederlandse kolonialisme op Indo nesisch grondgebied te versterken, al wordt dit dan ook gedaan onder de leus, dat het geschiedt om het communisme tegen te gaan als onderdeel van het doel van de Seato, aldus mr Soenario. WASSENAAR TEGEN BOOM GEBOTST. De 14-jarige Riutger van Kruiningen alhier, kwam bij liet afglijden van een hoogte in Duinreh met ziin slede tegen een boom tereoht. waardoor hi.1 een pols fractuur en een gekneusde rib opliep. Hij werd naar Bronovo te Den Haag ver voerd. FAMILIEBERICHTEN ONTLEEND AAN ANDERE BLADEN: Bevallen: Lagaay—Van Vliet, d.. Dur ban iZ.-A.): Van Meeuwen—Tiggelman, z.. Den Haag; GodbeyGratama, z., Den Haag; JonkerVan Det. z.. A'dam; KloostermanWijdeveld. z.. A'dam; Van Duij ven dij kTen Bruggencate, z„ Lek- kerkerk; Van den BergVan Haastert, d.. R'dam. Gehuwd: J. W. L. Roëll en C. T. van Oyen, Den Haag; C. J. Hellingman en E. J. Siliacus, Den Haag; F. van Ogtrop en B. Hacke van Mijnden, Blaricum. Overleden: J. H. van der Pouw, m., 70 j.. Den Haag: P. J. van der Lee, m. 58 j„ Kortenberg; L. B. van Nes, m. 80 j.. Epe: B. van der HorstTen Kate, v. 82 j.. Utrecht: N. C. van der Hou wenVink, v. 71 j., LJsselmonde. Verzet der verbruikers heeft daling der prijzen ten gevolge Engels gezin drinkt een rijksdaalder thee per week In de strijd om de theeprijzen hebben de Engelse huisvrouwen voor het eerst een overwinning behaald: twee grote theefabrikanten besloten namelijk hun voornemen om hun prijzen opnieuw te verhogen niet ten uitvoer te brengen. Dit besluit werd genomen, nadat de prijzen op de Londense veilingen voor het eerst een daling hadden ondergaan sedert twee jaar geleden, toen zij zich in stijgende lijn begonnen te be wegen. De prijzen van Indische thee daalden op de Londense veilingen met gemid deld 6 a 9 pence (30 tot 45 cent) per Engels pond (4Vi ons), terwijl zich voor Ceylonthee zelfs een prijsdaling van 10 pence voordeed. Deze prijsdaling wordt in handelskrin gen toegeschreven aan vermindering van de vraag dei- grote theefabrikanten, die bezorgd zijn geworden over het hoge niveau der theeprijzen en de ver moedelijke nadelige gevolgen voor het verbruik, die uit een verdere stijging zouden voortvloeien. Men beschouwt dit als éen stilzwijgende erkenning van de gevaren van het verzet der verbruikers, een vorm van psychologische oorlog voering, die gesteund wordt door pers campagnes en tenslotte zelfs naar het Lagerhuis is overgeslagen. D? prijs van de geliefkoosde drank van Engeland is de vorige week het onderwerp geweest van hoofdartikelen en vragen in het parlement. Het ministerie van Artjeid schat de gezinsuitgaven voor thee op slechts iets meer dan 1 procent van de gezinsbegroting, maar de Engelse huis vrouw, die wekelijks vier a viif shilling twee gulden tot een rijksdaalder» aan thee uitgeeft, hecht meer waarde aan de prijs. Zij beweert, dat de stiiging van de prijs thee tot een weelde-artikel maakt. Haar „overwinning'' van de vorige week zal wellicht echter slechts een adempauze in de stijgende beweging der theeprijzen blüken te ziin. In handels kringen beweert men namelijk, dat de Jongste dalingen op de veilingen „enigs- van liaar Dromen door DOROTHY QUENTIN 61) „Och, Elsie zou, hoè dan ook, wel een goede bean gevonden hebben, ze is intel ligent en gedraagt zich behoorliik, en heeft daarbij nog een allerliefst karak ter," zei Sir Leo glim^chend. „Maar het is aardig te zien, dat ze inderdaad in deze baan zo uitstekend past. Als ik het goed heb begrepen, zul je haar na April niet meer nodig hebben, en ik ben van plan haar dan zelf een baan bij mij aan te bieden. Ik heb haar hiervan echter nog niets gezegd, het heeft geen zin lang vooruit plannen te maken en bovendien schijnt ze momenteel helemaal op te gaan in dat boek, dat je aan het schrij ven bent." Even kwam er een glimlach op Marks Vertaald uit het Enqelt gezicht, maar tegelijkertijd voelde hij iets van pijn. Het was heel natuurlijk, dat deze man, die altijd al zoveel voor Elsie gedaan had en in zekere zin als haar voogd optrad, plannen maakte voor Elsie's toekomst. Hij had alle recht om zijn beschermelinge te helpen en te ad viseren. Maar met lets van pijn ln zijn hart besefte Mark op dat moment, dat Elsie nog maar drie maanden bij hem zou zijnDie tijd zou omvliegen! „Ik zou mijn boek zonder haar niet hebben kunnen schrijven," zei hij enigs zins kortaf. „Maar ik hoop dat ik in April niet meer iemand anders ogen nodig zal hebben." „Inderdaad! O, Hilary, ik wilde dat Je haar had kunnen zien op die dansavond bij mij thuis. Het is merkwaardig hoe een vrouw op kan bloeien, wanneer ze een mooie jurk aan heeft. Maar helaas heb je haar nog nooit gezien „Nee, ik heb haar nooit gezien," Marks stem klonk effen, maar hij wenste Sir Leo mijlen ver weg. Hij had moeite naar zijn vriendelijke woorden te luisteren. Hij mompelde vaag, dat hij blij was, dat voor Elsie's toekomst gezorgd zou wor den, en spoedig daarna nam Sir Leo af scheid. Terwijl hij Mark de hand drukte, merkte hij lachend op, dat deze het n iet erg moest vinden, wanneer zijn zoon Elsie zo nu en dan eens voor een week end zou komen halen „Victor is een nogal wilde jongen. Een meisje als Elsie zou hem goed doen. Ik zou het prettig vinden, als ze elkaar veel zagen Dit waren Sir Leo's laatste woorden, voordat hij vertrok. Elsie trachtte Mark, toen ze alleen waren, over haar logeer partij en het dansfeest te vertellen, maar deze deed zo ongeïnteresseerddat ze het ontmoedigd opgaf en in de keuken bij Annie ging babbelen. Annie wilde onmiddellijk haar baljurk zien en zat vol bewondering op de rand van Elsie s bed. toen deze de wijde tulen jurk voor zichtig uit de doos te voorschijn haalde. Annie was bovendien geïnteresseerd in 3Enigszins gekneusd kwam Panda overeind. „Wat is HIER aan de hand?" stamelde hij. „Eerst smijten ze Uw portret tegen mijn hoofd en daarna gooien ze U er nog eens achter aan!" Dat is mijn portret niet", antwoordde de ander „maar dat van mijn voorvader, de beroemde piraat Mulder de Bulder." „Oei", zei Panda met ontzag. „Maar U bent precies zo gekleed als degene op dat portret. Bent U soms ook een piraat?" „Neen. neen! was het antwoord. „Ik ben de be roemde zanger Enrico. Dit costuum droeg ik in mijn laatste operawaarin ik voor zeerovers-kapitein speelde." Zijn gezicht betrok opeens. „Mijn LAATSTE operaherhaalde hij„want ik ben op straat gezet en mijn theater wordt gesloten." Och wat zielig", zei Panda getroffen, „en waarom is dat?" „Ik kon de belastingen niet meer betalen", zuchtte de operazanger, terwijl hij met een smartelijk gebaar naar twee strenge ambtenaren wees. die de theater ingang verzegelden. Plotseling barstte hij in snik ken uit. „Alles is mij afgenomen", kermde hij. „mijn theater, mijn publiekIk heb zelfs geen kussen meer om het moede hoofd op te leggen." „Arme opera-piraatzei Panda vol medelijden, „kom maar mee naar mijn huis. Ik heb nog wel een kussen, waarop U Uw moede hoofd kunt leggen." alles wat ze op het kasteel beleefd had. „Die Victor lijkt me een gezellige jon gen," merkte ze op. „Ze zullen daar wel goed bij kas zijn „Elsie schudde haar hoofd. „O nee, Annie, je vergist je. Sir Leo en zijn familie leven heel eenvoudig. Lady Geddes is jarenlang ziek geweest en ze leiden een zeer rustig leven. Al deze drukte was alleen maar voor Victors 21ste verjaardag." „Trek die jurk eens voor me aan," verzocht Annie. Elsie gehoorzaamde en voor de oude huishoudster was het jonge meisje, stra lend in haar kostbare avondjurk, een openbaring „Kon Mark je zo maar zien!" zuchtte ze. De gelukkige uitdrukking verdween opeens van Elsie's gezichtje en haastig trok ze de jurk uit, als of ze er opeens geen plezier meer in had. „Mark heeft geen belangstelling voor een Assepoester, die in een prinses verandert", merkte ze enigszins verdrietig op. „Maar hij heeft natuurlijk zijn éigen prinses, die mooier is dan wie ook Met moeite weerhield Annie zich om alles over Yvonne te vertellen. Wat een onzinnige belofte had Mark haar afge dwongen! Waarom was Mark zo'n dwaas liet hij het toe, dat dit meisje dat r hem gem&ékt was, naar anderen gedreven werdGeagiteerd be gon ze het vloeipapier, waarin de Jurk gezeten had, glad te strijken. Tussen het papier ontdekte ze een briefje. Het bleek een rekening te zijn voor Lady Geddes, groot 10 pond. De prijs van de jurk stond er op, die 18 pond was, en 8 pond was afgetrokken, als contant betaald „Hm18 pond! Die jurk heeft Je dus heel wat gekost, Elsie!" merkte ze lachend op. Alle kleur trok weg uit Elsie's wangen. Ze rukte de rekening uit Annie's handen en staarde naar de cijfers. „Odit vergeef ik Victor nóóit," riep ze verontwaardigd uit. „Wat moet Lady Geddes wel van me denken!" Annie keek haar verwonderd aan en begreep er niets van, totdat Elsie haar uitlegde, hoe Victor haar meegenomen had naar Leroy, waar zijn moeder een rekening had. en haar een jurk had hel pen uitkiezen. „Hij dwong me eigenlijk om déze Jurk te nemen, en ik had hem van tevoren gezegd, dat ik 8 Pond wilde uitgeven. Hij heeft het natuurlijk zo voor elkaar gekregen, dat de verkoopster tegenover mi) een lagere prijs noemde, terwijl het niet gevonden had, Annie zou nooit te weten zijn gekomen, 't Is vre selijk! Sir Leo zal denken, dat ik dit met opzet heb gedaan.' „Een van die winkelmeisjes heeft na tuurlijk een fout gemaakt door die reke ning hierbij in te pakken. Kijk niet zo doodongelukkig „Maar ik voél me doodongelukkig!" riep Elsie uit. „Al mijn plezier is bedor ven. Begrijp je, hóéveel Sir Leo altijd al voor me gedaan heeft? Alle waardevolle en mooie dingen die ik tot dusver in mijn leven gehad heb, kreeg ik van hém. Boeken en de kans om verder te leren zins onstandvastig" zijn. Men acht de mogelijkheid niet uitgeslepen, dat er later een herstel zal intreden, wanneer de theepluk in Noord-India ten einde loopt en het theeaanbod op de Londense veilingen vermindert. De Londense theefabrikanten, die vrij grote verliezen verwachten van hun be sluit om de voorgenomen prijsverhoging niet te laten doorgaan, hebben nog niet definitief van hun voornemen afgezien. Veel zal afhangen, zo verklaren zij, van de toekomstige ontwikkeling der vei- Ungprijzen Uit de jongste gegevens blijkt inmid dels, dat vraag en aanbod op de inter nationale theemarkt ongeveer in even wicht zijn. De statistici hebben bere kend. dat er in 1954 een productieover schot bestond van 6 millioen pounds iEngelse ponden, derhalve 2.700.000 kg». Deze hoeveelheid is echter nog geen half procent van de totale productie en het is zeer goed mogelijk, dat de ra mingen niet geheel overeenstemmen met de werkelijkheid en dat er een tekort bestond. De internationale aanlbodsposi- tle van thee zal dus waarschijnlijk niet leiden tot vermindering van de mede dinging tussen de theefabrikanten op de veilingen, zodat het einde van de kwestie der prijzen vermoedelijk nog niet in zicht is. Start txilpenralley In de organisatie van de Internatio nale Tulpenrallye. welke van 30 April tot 7 Mei a.s. zal worden gehouden, is een voor Noordwijk zeer belangrijke wijzi ging gebracht. Onze gemeente zal name lijk voor de eerste maal in de rij der startplaatsen worden opgenomen, in- plaats van Den Haag. dat als start plaats van de rallye komt te vervallen. Men rekent, dat 100 a 150 auto's vanaf het terrein van het hotel „Huis ter Duin" Hoe is het ontstaan Dit woord: BAJES Het aantal woorden voor gevan genis is met te tellen en dat is heel begrijpelijk: voor een zo onaange naam begrip zoekt iedereen een woord, dat wat minder kras en onvriendelijk klinkt. Men zou zelfs de woorden, die voor gevangenis worden gebezigd, in groepen kun nen onderbrengen. Daar is ln de eerste plaats een aantal termen dat het begrip „opgesloten" op de een of andere wijze weergeeft. Men zegt van iemand: hij zit in de doos. in de bak, in d-> kast. in de bajes (het Hebreeuwse woord bait betekent: huis), in de pot enzovoorts. In de tweede plaats is er een groep komi sche uitdrukkingen als: hotel de houten lepel, de houten pollepel, het pensionaat, Bellevue, 't Rijkshotel, de krententuin en dergelijke. En uiteraard is er een gToep woorden, die evenals het reeds genoemde bajes aan het Bargoens, de boeven taal. is ontleend. Daartoe behoren: lik, samenhangend met het He breeuwse laqach dat: grijpen bete kent en het voor zover mij bekend nog onverklaarde: petoet, dat in het bijzonder door militairen wordt gebruikt. de rallye zullen beginnen. Op 4 worden zij hier w?er terugverwacht, j, volgende dag zullen de klassement^ ven te Zandvoort plaats vinden. Derft, wordt op 7 Mei met de prijsuitr^ ln het „Huis ter Duin" besloten. Concours d'Elegance Een der bekende evenementen voorseizoen van onze badplaats, het ft! ditionele Concours d'Elegance van toe. rlngcars, zal op Donderdag 12 Mei worden gehouden. iu zou hij zo'n vreselijke indruk van me krijgen." „Maar mijn lieve kind, dit kan toch rechtgezet worden!" Annie sloeg be schermend een arm om Elsie heen. „Be zit je die ontbrekende 10 Pond?" „NeeIk heb nog 10 shilling tot het eind van de maand. Ikik heb alles voor Kerstmis uitgegevenIk wist niet, dat ik die uitnodiging, om op het kasteel te komen logeren, zou krijgen „Natuurlijk wist je dat niet, Elsie. En niemand die Jou kent, zal ooit denken, dat Je zo iets opzettelijk deed." „Geloof je werkelijk, Annie, dat ik het zal kunnen uitleggen en het restant bij betalen?" vroeg Elsie, bijna fluisterend. Annie glimlachte. „Schrijf jij maar rustig een brief aan Lady Geddes," ried ze het meisje aan. „Een vertel haar dat er een abuis is betreffende de prijs van de jurk. Sluit de rekening er bij in plus die ontbrekende 10 Pond en bied je ver ontschuldigingen aan, dat het zo gelopen is." (Wordt vervolgd) Radi o-Programma VOOR WOENSDAG 23 FEBRUARI Hilversum I (402 m). VARA: Ta Nws; 7.10 Gram.: 7.15 Gym.; 7.30 Gr-a 7.45 Even opkrikken!; 7.50 Gram.; 8.00Xn 8.18 Gram.: 8.50 V. d. huisvrouw n Gym.; 9.10 Gram.; (9.35—9 40 Watt- VPRO: 10.00 Schoolradio; VARA- 10a'; d. vrouw; 11.00 Gram.; 12.00 Dansi-.: 12.30 Land- en tulnb meded.; 12 33 O. gres v. d. P. v. d. A.; 13.00 Nws; 13.15 Tb toonstelllngsagenda; 13.18 Politiek»» 14.00 Medische kron.: 14.10 Gram [P Congres v. d. P. v. d. A.: 14.45 V«w' Jeugd; 15.15 Congres v. d. P. v. d. A; jj Voor de Jeugd: 16.15 Voor de zieken. lfi Congres v. d. P. v. d. A.; 17.15 Gitaar-P 17.30 Congres v. d. P. v. d. A.; 17.50-7 geringsuitz.: Rijksdelen Overzee: „Kroat overzee" door J. J. van der Laan; ijj Nws: 18.20 Congres v. d. P. v. d. A.; jsa RV.U.: „Aspecten van het Nieuwe ter door mr Abel Herzberg; 19.00 Kinderileöi 19.10 „Cultuur ln het geding", ca us.; u's VARA-Varla; VPRO: 19.30 Voor de Je7 VARA: 20.00 Nws: 20.05 Congres v. v. d. Arbeid; 20.20 Gevar. progr. v. 20.55 „Het geheim v. Lord Cammatlela hoorsp.j 22.17 Lichte muz.; 22.45 „Man en z(jn bewoners", caus.; 23.00 Nws; 2?jj Soc. nws ln Esperanto: 23.20 Ore'elw 23.40—24.00 Gram. Hilversum II (298 ni). NCRV: 7» Nws en SOS-ber.; 7.10 „Een vaste Burcht' 7.13 Gewijde muz.; 7.45 Een woord de dag: 8.00 Nws; 8.15 Gram.; 9.00 zieken; 9.30 V. d. vrouw: 9.35 Gram.; Morgendienst; 11.00 Gram.: 11.15 „Wertê ln Nieuw Guinea", hoorsp.; 12.15 Gns 12.30 Land- en tulnb.meded.; 12 33 Gras 12.37 Mlddagpauzedlenst; 13.00 Nws: Iri Promenade ork.; 14.00 „La Cenerestoi opera (gr.); 16.00 V. d. Jeugd; 17.20Gra 17.40 Beursber.; 17.45 Orgelsp.: 18.15 Ytó claveclmbel en cello: 18.45 „Help hssfè door", klankb.; 19.00 Nws en weerie 19.10 Blnasmuz.: 19.30 Bultenl. ota 19.50 Gram.; 20.00 Radiokrant: 20j Jeugdbyeenkomst v. h. Leger des Ee> 2130 Orar. ork. en solist; 22.10 lata Evang. Comm.: 22.20 Amus.muz.; 22.4 Avondoverdenking: 23.00 Nws; 23.15—Jl! Gram. TELEVISIE-PROGRAMMA N.T.S. 19.30 T.V.-nleuws; 19.50 Ffe 20.00 Film. Engeland, BBC Home Service (330 12.00 V. d. scholen: 13.00 Gram- ïy V. d. boeren: 13.55 Weerber.: 14.00 Kt 14.10 Rep.; 14.30 Dansork 15.00 Voor scholen; 16.00 Hoorsp.; 16.15 Idem: 16! Caus.; 17.00 Vespers: 18.00 V. d. kki 18.55 Weerber 19.00 Nws; 19.15 Cm 19.25 Sport; 19.30 Schotse dansmuz.; 25! Hoorsp.: 20.30 Discussie; 21.00 Scraptm 1924; 22.00 Nws; 22.15 Hoorsp. m. 23.25 Caus.; 23.45 Pari. overz.; 0.08 Nws. Engeland, BBC Light Programme (13 en 247 111). 12 00 Mrs. Dale's Dagfe 12.15 Voordr.: 12.30 Lichte muz.; 151 Pari. overz.; 13.15 Dansmuz 13.45 03 conc.; 14.45 Voor de kind.: 15.00 Voori vtouw; 16.00 Ork. conc 16.45 Lichte nu 17.15 Mrs. Dale's Dagboek: 17 30 Ork.cct: 18.30 Caus.; 18 35 Revue ork.: 19.15 Yeti de Jeugd; 19.45 Hoorsp.; 20.00 Nsrs t Journ.: 20.25 Sport; 20.30 Gevar. prta 21.30 Hoorsp.; 23.00 Nws; 23.15 Act.; 231 Lichte muziek: 0 05 Voordr.; 0.20 Llötr muz.; 0.501.00 Weerber. en nws. Nordwest-Deutscher Rundfunk (309 al 12.00 Amus.muz; 13 00 Nws; 13 15 Os ork. en sol.; 16.00 Dansmuz.; 17.00 Nleua 17.45 Samenzang; 19.00 Nws; 19.15 Batt en plano: 20.00 Symph.conc.; 21.45 Nieus 22.10 Symph. ork. en sol.; 23.00 Arno muz24.00 Nws; 0.25 Plano k qui mains. FrankrUk, Nationaal Programma (3471 12.00 Symph. conc.; 13.00 Nws; IS! Claveclmbel-recltal; 14.05 Nws: 1830' ultz.; 19.10 Gram.; 20 00 Vocaal ens;! Gram.; 2100 Hoorsp.; 22.45 Kamenns 23.45—24.00 Nws. Brussel (324 en 484 m). 324 n en 12.00 Gram 12.30 Weerber.. Gram.; 13.00 Nws; 13.15 Gram.; UI Schoolradio; 16 00 Koersen; 16 05 Ork.cs 17.00 Nws; 17.10 Gram.; 17.30 Idem; 171 Boekbespr.; 18.00 Gram.; 18.15 Caus.; lil Voor de sold.; 19.00 Nws; 19.40 Vai» z»ng; 20.00 Hoorsp.; 21.00 Omr. ork 22: Nws; 22.15 Jazzmuz.; 22.45 Gram.; 22» 23.00 Nws. 484 ni: 12.00 Gram.; 13 00 Nws; 13.15 14.10 Gram.; 14.15 Ork. conc.; 15.00 Gris 16.05 Lichte muz.; 17.00 Nws: 17.15 Gris 17.30 Orgelrecital; 18.50, 19.15 en 13! Gram.; 19.30 Nws; 20.00 Ork.conc.; EO Nws; 22.15 Lichte muz.; 22.55 Nws Engeland, BBC European Service. 0t voor Nederland. 22.00—22.30 Nws; fel* van de dag, en: Vraaggespr. met onze lu teraars. (Op 224 m). (Ingez. Med.-Adv.) Tot ziens! En vergeet niet om Zwoerdje nog een stukje taart te brengen. Ik vond dat hij er zo treu rig uiUag. Zeg eens. Kriel, heb jij Zwoerdje gezien? O ja. die staat op het strand en tovert zand uit Peter, het Konijn. Maar Zwoerdje. je bent helemaal in de war! Wat je daar uitschudt, ben ik niet. maar het speelgoed konijn van Krieltje! Kijk maar eens of er in mijn oren ook zand zit. »<S05 1803 -1804 - Rick en Bunkie. uit school komend, stonden bij eenf;. gebouw, waar een groot werk werd uitgevoerd. Mannen groeven grond open en liepen bedrijvig heen en weer met schoppen en kruiwaff6 - Wat zouden ze hier gaan doen? vroeg Bunkie. Rick keek aandachtig toe. - Ik denk. dat ze de muren van dat oude gebouw in de grond steriï gaan maken, meende hij. Misschien was het te gevaarlijk en anders wel eens kunnen instorten; dat gebouw is al zo oud! Natuurlijk bleven ze er een poos bij staan kijken. Zoiets is net iets jongens, die graag overal bij zijn en overal het naadje van de willen weten. De mannen werkten hard. Er waren al diepe kuilen gegraven en het 2$ werd op de kruiwagens weggereden en op grote hopen gestort. N de fundamenten van de muren een heel eind zien: dikke stenen, tol1(1 eind in de grond. - Dat gebouw zal wel heel oud zijn. meende Bunkie. - Vast wel 'n paar honderd jaar! dacht Rick. - Ja. zei Bunkie. Dat kun je wel zien. Ze liepen eens in het rond en om het gebouw heen. Overal waren muren van die oude. zware stenen gebouwd; het zag er stevig uit. er waren hier en daar scheuren in. je kon zien. dat het gebouw gC* liep te verzakken, en dat mocht natuurlijk niet.

Leidsch Dagblad | 1955 | | pagina 4