Franse Radicalen lieten scheepje van Pflimlin schipbreuk lijden Londen solidair met Washington Duidelijk antwoord van regering aan de R.K. bisschoppen Agenda LEIDSCH DAGBLAD - Vervolg van Pag. 1 (Van onze Parjjse correspondent) Nadat de tweede formateur in deze crisis om beurten de obstakels had weg geruimd. die de teleurgestelde Conser vatieve aanhangers van Pinay en de Gaullisten voor zijn voeten hadden op geworpen. waren het vannacht in het bijzonder de Radicalen, die Pflimlin een stok tussen de benen trachtten te ste ken. Onder de Radicale aanhangers van Mendès-Prance, de demissionaire pre mier. waren op het laatste moment pro testen opgegaan tegen de overwegend rechtse samenstelling van het nieuwe Kabinet. Een aanbod aan enkele zitten de Radicale ministers werd op dat ogen blik, toen de regering vrijwel gereed was. terwijl er alleen nog maar een paar klap stoeltjes te verdelen waren, door de PMF-volgelingen echter afgeslagen. Het Radicale partijbestuur, dat inder haast bUeen werd getrommeld, nam toen om een dreigende scheuring in de eigen gelederen te voorkomen, de beslissing al le leden uit Pflimlin's regering-in-wor- ding terug te trekken. En daarmede moest dit nieuwe scheepje van staat wel schipbreuk lijden juist nadat kapitein rflimlin het de haven dacht te hebben binnengeloodst. Weinig kans voor Pineau Het is niet zeer waarschijnlijk, dat Pi neau meer succes zal hebben. Mochten zijn partijgenoten hem al toestaan een kans te wagen, dan zal hij zeker op een betonnen blok van rechtse tegenstand stuiten! Temeer omdat hij al verklaard heeft de methode-PMF bij zijn forma tiepoging te willen volgen door zich niet tot de partijbesturen te wenden, doch tot die ministeriabele figuren, die hy zijn persoonlijk vertrouwen waardig keurt. Pineau behoort tot de zogenaamde Europese vleugel van de Socialistische partij. In Augustus j-1. was hij bij de dramatische EDG-debatten de zeer wel sprekende tegenspeler van Herriot. toen hij vlak voor de stemming een aangrij pend pleidooi voor het Europese leger afstak. Zijn vinnige stellingname ten bate van het federale Europa behoort nu echter zijn streven naar een over brugging der vele tegenstellingen niet te bevorderen. En maar kegelen.. Na Pineau wordt de Radicale minister van Buitenlandse Zaken Edgar Faure nog steeds als de meest waarschijnlijke candidaat genoemd. Hij zou. ofschoon van meer linksen huize, vermoedelijk op de steun kunnen rekenen van de rechter vleugel van de Kamer, die zo bi) voor baat de PMF-oppositie de wind uit de zeilen hoopt te kunnen nemen Maar het is niet gezegd, dat Faure zich voor die rol van politieke windvanger zal wil len lenen. De meest vermoedelijke ontknoping van deze crisis is daarom wel dat een neutrale figuur van het type-Laniel uit eindelijk uit verveling en vermoeidheid van de Kamer een investuur in de wacht zal kunnen slepen. Maar dat ogenblik schijnt nog niet te zijn bereikt. De heren politici geven de indruk nog lustig en onvermoeid voort te willen gaan de ene formateur na de andere te gen de vlakte te willen kegelen!! Maarschalk Tito bracht hele dierentuin mee President Tito van Joego-Slavië heeft van zijn reis naar Azië méér dan een aapje meegebracht! Hij heeft in de Aziatische landen, die hij bezocht, drie olifanten, twee luipaarden, apen, beren, papegaaien een python, verscheidene cobra's en een Indische eekhoorn ten ge schenke gekregen. De dieren zijn bestemd voor de dierentuin van Belgrado, die tijdens de oorlog zwa re verliezen heeft geleden. (Inrez. Med.-adv.) Lijdt niet langer door rheumatiek, spit, ischias, hoofd en zenuwpijnen. Neemt regelmatig Togal, dat verdrijft in al die gevallen snel en afdoende de pijnen. Togal baat waar andere middelen falen. Zuivert door de nieren, is onschadelijk voor hart en maag.Bij apotheek en drogist f0.95, f2.40 en f8.88 Vervolg van Pag. 1 Kleuter onderwij s Toelating 4 jaar Voor toelating tot een kleuterschool wordt een leeftijd van drie en een half jaar het meest wenselijk geacht. Deze leeftijd is dan ook in art. 15 van het Wetsontwerp vastgesteld. Voor lopig zal evenwel een leeftijd van vier jaren moeten worden aangehouden, omdat er van deze wet een stimuleren de Invloed zal uitgaan op het stichten van nieuwe Kleuterscholen, terwijl de uitbreiding van bestaande en de bouw van nieuwe Kleuterscholen, gelet op de spanningen op de bouwmarkt, voorlopig niet in onbeperkte mate mogelijk moet worden geacht, terwijl ook de opleiding van voldoende be voegde leidsters tijd zal vragen. Op grond van het voorgaande is als overgangsmaatregel een toelatings leeftijd van vier jaar voorgesteld. Schoolgeld Als bijdrage In de kosten, aan het ontwerp verbonden, en om te voorkomen, dat ouders hun niet-leerplichtlge kleu ters op de scholen laten inschrijven, zonder dat zij voornemens zijn deze regelmatig de school te doen bezoeken, wordt het heffen van een schoolgeld nodig geoordeeld. Ouders, wier inkomen beneden een bepaalde grens ligt, zullen geen school geld verschuldigd zijn, terwijl reductie zal worden gegeven voor ouders, van wie twee of meer kleuters de school bezoeken. Opleiding Wat de opleiding betreft, zullen de volledige salariskosten der opleidings scholen worden vergoed, terwijl oe bijdrage in de overige kosten tot f. 100 per leerling wordt opgevoerd. Kosten De kosten van deze voorzieningen zijn geraamd op f. 51.120.000. Hiertegenover staat een geraamde opbrengst der schoolgelden van f. 2.500.000. Bovendien worden de kosten van deze wet ten dele gecompenseerd door een herziening van de uitkeringen aan de gemeenten tot een bedrag van naar raming 28.4 mil- lioen, zodat, met inachtneming van ae kosten der opleidingsscholen, welke op f 600 000 moeten worden gesteld, uit eindelijk met deze voorzieningen een bedrag van f20 800.000 zal zijn gemoeid. Theeprijzen in Engeland zouden veel te hoog zijn In Engeland is grote opschudding ont staan over de theeprijs, na een verkla ring van de eerste minister van Ceylon, Sir John Kotelawala, die vreugde in de harten van de Britse huisvrouwen en ergernis onder de theehandelaren ge bracht heeft door te verklaren, dat de theeprijzen in Engeland „vervloekt be lachelijk" zjjn. De Britse nationale drank is namelijk de laatste tijd sterk in prijs gestegen. Foto's in de bladen toonden de eerste minister van Ceylon (die in Londen ver toefde vanwege de conferentie der eerste ministers van het Gemenebest) glim lachend en onverstoord door het kabaal dat hij had uitgelokt door zijn verkla ring, dat de handelaars in Ceylon de thee aan de markt brengen tegen 3 tot 4 shilling per pound, terwijl zij in Enge land wordt verkocht tegen meer dan 7 shilling per pound! De frontpagina van de „Daily Herald" (Socialistisch) maakte in vette koppen melding van „het theepot schandaal": verscheidene bladen schenken in hun redactionele kolommen aandacht aan dit opmerkelijke prijsverschil De „Daily Sketch" schrijft: „Zwendel de hier iemand en trekt hij er profijt van of niet' Wanneer dit zo is beklagen wy hem wanneer de hulsvrouwen hem te pakken krijgen". De „Daily Express" dringt er oij de Britse hulsvrouwen op aan om minder thee te gebruiken. De invloed op de prij- ziln zou „opzienbarend" zijn, aldus het blad. De „Daily Telegraph" deelt mede dat de ciifers. opgegeven door Sir John Kote lawala. verkeerd zijn en niet het export- recht omvatten. Vervolg van Pag. 1 Nehroe zou zich hij het Britse standpunt hebben neergelegd Britten houden extra-slag om de arm Nehroe, die zich nog te Londen be vindt, en met Eden een actief aandeel neemt in de diplomatieke pogingen om ontspanning in het Verre Oosten te bereiken, was aanvankelijk van mening, dat er zonder politieke concessies van het Westen geen kans zou zijn op een staken van de strijd. Hy schijnt zich thans bij het Britse standpunt te hebben neergelegd. Engeland voelde er kort geleden, gezien de Amerikaanse houding, weinig voor. zolang de atmosfeer gespan nen blijft, reeds met Peking te gaan praten over opneming van Rood-China in de Verenigde Naties en over de status van Formosa. Aangenomen wordt dat Molotofs voor stel juist beoogt om deze tere punten op de agenda van de door hem voorgestelde conferentie te plaatsen. De Britse regering heeft van het begin der crisis af bij de Verenigde Staten aangedrongen om behalve de Tatsjen- groep ook de kusteilanden Quemoy en Matsoe te ontruimen, maar heeft zich er thans, vooral omdat de Communisten er op uit zijn een wig te drijven tussen Engeland en de Verenigde Staten, waar schijnlijk bij het Amerikaanse standpunt aangesloten, dat de genoemde eilanden als onderhandelingsobjecten dienen te worden gebruikt en pas kunnen worden losgelaten, als Peking elk agressief op treden staakt. Het voorstel van Molotof was reeds enkele dagen geleden vla Nieuw Delhi uitgelekt. De Britse regering had gehoopt dat Molotof zou zwijgen tot de onder handelingen achter de schermen een beslissend stadium hadden bereikt. Mo lotof heeft het voorstel thans blijkbaar officieel onthuld om het diplomatieke initiatief in handen te nemen voor de bijeenkomst van de Veiligheidsraad van vandaag. Niet hard van stapel De Britse opvatting ls dat een con ferentie zorgvuldig zal dienen te worden voorbereid, wil er een redelijke kans op succes bestaan. Er zal volgens Londen vooral geduld beoefend dienen te worden voordat zowel Peking als Washington tot een compromis inzake Formosa be reid zijn. Daarom wil Engeland niet hard van stapel lopen en het houdt een extra-slag om de arm door te betogen, dat het niets voor een conferentie voelt, welke on aanvaardbaar is voor de Verenigde Naties. Ds A. Priester overleden Te Apeldoorn ls in de ouderdom van 68 jaar overleden ds. A. Priester, eme ritus-predikant der Ned. Herv. Kerk. 10 Maart 1912 aanvaardde ds Priester te Heenvliet het predikambt. In 1918 vertrok hij naar Nieuw-Hel- voet, welke standplaats hij in 1932 met Neede verwisselde. In 1946 werd hij predikant te Berkengoude en in 1951 deed hij intrede in zijn laatste ge meente Jisp, waar hij slechts werkzaam was tot 1 October van dat jaar, toen hem eervol emeritaat verleend werd. Ds Priester heeft in vrijzinnig gods dienstige bewegingen in ons land een vooraanstaande plaats ingenomen. In Zuid-Holland was hij secretaris en later voorzitter van de provinciale afdeling van de Ver. van Vriiz. Hervormden. Hij maakte deel uit van het hoofdbestuur dezer vereniging. Zijn stoffelijk overschot ls hedenmid dag op Heidehof in Apeldoorn ter aarde besteld. ADMINISTRATEUR-OPLICHTER. Een 38-jarige administrateur uit Den Haag ia door de politie aangehouden omdat hij een firma in Haarlem zou hebben opgelicht voor f.2600. Hy kocht een party messen op crediet van deze firma, welke hy. naar hij verklaarde, wilde verkopen aan kloosters in Neder land. Hy verkocht bijna de gehele party echter aan een opkoper voor f.775. De politie heeft het restantje van de party in beslag genomen. De koper, die te goeder trouw was. heeft het over schot van de door hem gekochte messen ter beschikking van de politie gesteld. (Ingez. Med.-Adv.) Een andere verklaring voor Molotofs onthulling van zyn voorstel is, dat dit misschien niet meer dan een propagan- dazet is daar Molotof er mee voor de dag kwam drie dagen nadat de Britse ambassadeur te Moskou de Engelse be zwaren kenbaar had gemaakt en de besprekingen met de Sovjet-Unie hier over nog voortduren. Opgemerkt wordt hier nog dat de dingen betreffende Formosa anders liggen dan destijds in Indo-China en dat een conferentie over Formosa daarom een verschillend karakter zal moeten dragen dan de conferentie van Genève. Men is in Londen vooral bezorgd over de risico's, welke een nieuwe dergeiyke conferentie buiten de Verenigde Naties om met zich meebrengt voor de Brits- Amerikaanse betrekkingen. In San Francisco wordt op het ogenblik de laatste hand gelegd aan een enorm parkeergebouw van negen verdiepingen in het hart je van de benedenstad. Een spiraalvormige weg rond het gebouw brengt de auto's op alle verdiepingen. Het vervoer terug naar de begane grond van de passagiers en chauffeurs gaat met liften. In totaal kunnen 1200 auto's tegelijkertijd in het ge bouw parkeren. Het gebouw, waar aan men in April van het vorige jaar begon, heeft vier millioen dollar gekost. Met een enkel woord BINNENLAND In het Stedelijk Museum te Amster dam zijn Zaterdag voor de zesde maal de Janrpryzen van de Stichting Kunstenaars verzet 1942—1945 (elk groot f 1000) uit gereikt en wel ditmaal voor landschap schilderkunst aan de heer G. Benner, ge boren te Groningen in 1897 en voor ro mankunst aan mevrouw Henrlette v Eyk. Laatstgenoemde kon de plechtigheid we gens haar reis naar Indonesië niet by- In een café ln de Twentstraat te Den Haag ls Zaterdag tegen middernacht een algehele vechtpartij ontstaan, waarbij zelfs met tafels werd gegooid Een 43-Jarlge transportarbeider ontving hierbij zo'n klap tegen het hoofd, dat zijn schedel ernstig werd beschadigd. Hy werd naar het zie kenhuis aan de Zuldwal overgebracht doch verkeert niet in direct levensgevaar. D*. politie heeft enige arrestaties verricht. Te Enschede ls proces-verbaal opg» maakt tegen een 67-Jarlge man. verdacht van oplichting en valsheid in geschrifte HIJ had een schuld van f1200 bh een familie ln Elbergen, kon de schuld niet voldoen, doch wist zich ln het bezit te stellen van de koopacte van het huls van de Elbergse familie. Hierop nam hy f 5000 hypotheek en loste zyn schuld af De rest gebruikte hy voor andere doeleinden. De man ls reeds eerder met de justitie ln aan raking geweest. Zaterdagmiddag ls te Enschede het zesjarig jongetje Jan Knoop dodeiyk ver ongelukt Het knaapje, dat van school kwam, liep op de Olleslagweg achter een groentewagen vandaan tegen een passeren de auto De dood trad vrijwel onmld- deliyk ln. In de Koopmnnsbeurs te Amsterdam ls gisternamiddag een door de Nederlandse Vrcdesraad georganiseerde demonstratieve byeenkomst gehouden tegen de atoom oorlog, die volgens schattingen van de politie door ca. 8000 mensen werd byge woond. De commissie Voorbereidend en Mid delbaar Onderwijs, ls door mejuffrouw dr A. de Waal. staatssecretaris van O., K. en W. Zaterdag geïnstalleerd Dit weekend ls ln Krasnapolsky te Amsterdam de oprichtingsvergadering ge houden van het Sociaal Democratisch Cen trum van leden van de P. v. d. A. De by eenkomst werd bygewoond door vertegen woordigers uit meer dan 30 plaatsen, o.w. een groot aantal plaatselijke bestuurders van de party en leden van P v. d. A. ge meenteraadsfracties. BUITENLAND Koning Hoessein van Jordanië ls vandaag voor een onofficieel bezoek naar Irak vertrokken. Op 20 Februari gaat de vorst naar Cairo voor een officieel bezoek van enige dagen. Een functionaris van het Japanse ministerie van Justitie, Jokomlzo, is Za terdag uit Tokio vertrokken voor een reis van een maand naar de Ver. Staten, Groot- Brittannlë, Nederland en Frankryk, waar hij wil trachten vervroegde vrijlating van 650 Japanse oorlogsmisdadigers te ver krijgen. Dinsdagmiddag as. begint ln de woestijn ln de Amerikaanse staat Nevada de vijfde serie atoombomontploffingen. De Proefnemingen worden uitgevoerd onder leiding van de Amerikaanse commissie voor de Kernenergie en zij worden gehouden op verzoek van het Amerikaanse ministerie van Landsverdediging. In de St Andrewsstraat ten Zuiden van het eiland Manus. een Australische marinebasis ten Noorden van Nleuw- Gulnea ls een onderzeese vulkaan ln wer king getreden. Tot op een hoogte van 1800 meter stygt stoom en as op, aldus Radlo- Australlë. De voormalige minister-president van Brlts-Guyana, de tandarts Jagan, zyn vrouw Janet en Rory Westmaas, voorzitter san de Jeugdafdeling der Indertijd ontbon den „Vooruitstrevende Volksparty", heb ben medegedeeld, voornemens te zyn een nieuwe politieke party te stichten. Franse deskundigen hebben een stelsel van televisie en radar ontworpen, wsordoor het mogeiyk ls. door aan een knop te draalen, elk deel van het lucht ruim boven Frankrijk op een radarscherm te observeren. De Japanse „God van het Licht". Mokitsji Okada, ls op 72-iarlge leeftyd ln Tokio overleden. Naar schatting laat hy een vermogen van meer dan dertig mll- Uoen gulden na Dit bedrag heeft hy ver gaard ln de periode nadat hij zich zelf, na de oorlog, tot „God van het Licht" uit geroepen had. HIJ heeft ongeveer 500.000 volgelingen. Als hoofd van zijn secte zal veroordeeld wegens belastingontduiking. De Italiaanse minister-president. Marlo Scelba, ls Zondag samen met zyn minister van Buitenlandse Zaken. Gaetano Martlno, per trein uit Rome vertrokken op weg naar Londen. Zy zullen een officieel bezoek aan Engeland brengen. Op weg naar Londen zullen Scelba en Martlno ln Parys een onderhoud hebben met de op- Eerbevelhebber van de Geallieerde stryd- rachten ln Europa, generaal Grtlnther. De Aga Kahn. die ïydt aan acute bron chitis en zenuwpijn ln de linkerschouder, heeft van Zaterdag op Zondag een rustige nacht gehad, hoewel hij nog steeds koorts heeft, aldus heeft zijn vrouw, de Begum Aga Khan, Zondag meegedeeld Zy voegde er aan toe- „Zyn toestand ls verbeterd en we voelen ons erg opgelucht'. In het gebied van Nuoro, op het eiland Sardinië, hebben tengevolge van een langdurige droogte, 66 000 stuks vee het leven verloren. Na een langdurige ziekte ls Zaterdag ln Hollywood overleden de bekende, ln Hongarye geboren filmacteur S. Z. Sakall. Hy Is 67 Jaar geworden. Sakall kwam ln 1939 naar de Ver. Staten en was Ameri kaans staatsburger HIJ trad op ln vele films, onder andere Look for the silver lining", „The Dolly Sisters" en ..Lullaby of Broadway". Mannen die „gezien" zijn prefereren BRYLCREEM Iedereen «let er graag wel verzorgd uit. Daarom wordt Brylcreem door nen gebruikt dan enige andere halrdresslng ter wereld. Neem de proef en zie zelf hoe prachtig glan- zend en hoe keurig „tn vorm" Uw haar de hele dag bluft. Masseer elke dag met Brylcreem - de beilzame bestand delen houden Uw hoofdhuid fris en vrij van roos. Geen d roog. Mug haar j~~^ werelda meest verkochte hairdressiag Countg Laboratories Ltd., Btanmore, England - Jacq. Slot N.V., Amsterdam De Belgische schoolkwestie Geen sprake van enige achteruitzetting (Van onze correspondent in Brussel) Zoals de meeste politieke waarnemers hebben venvacht, heeft de Belgische re gering onmiddellijk gereageerd op het protest van de bisschoppen met betrek king tot de schoolkwestie. De regering richt verwijten tot de bisschoppen en als inleiding tot het debat over de wets ontwerpen van de regering is deze po lemiek tussen het kabinet-Van Acker en de bisschoppen zeker niet bevorder lijk voor een democratische discussie in het parlement. Anderzijds aldus po litieke waarnemers hebben sommige katholieke leiders onvoorzichtige ver klaringen afgelegd over de middelen, welke zullen worden aangewend om de schoolstrijd te voeren. Onder meer zou men de R.K. burgers oproepen tot een staking van het betalen van belasting, terwijl talrijke andere verzetsmaatrege- len worden voorbereid. Hierdoor zou het debat kunnen ontaarden. In haar antwoord wijst de regering in de eerste plaats op het feit. dat het niet past. dat de bisschoppen in de politieke strijd interveniëren. Alleen in het par lement kunnen de politieke vraagstuk ken worden opgelost. Volgens de bisschoppen is de school politiek der regering een niet te loo chenen aanslag op de gewetensvrijheid van de burgers. Deze bewering, aldus zei de minister van openbaar onderwijs voor de radio, is vals, en de feiten be wijzen het. De waarheid is, dat er in België veel meer R.K. dan officiële scho len zijn. Er zijn 32 officiële kweekscho len voor onderwijzers en 64 vrije R.K. kweekscholen. In het middelbaar onder wijs zijn er 268 officiële scholen en 532 vrije R.K. scholen. In het technisch on derwijs: 336 officiële en 1034 R.K. vrije scholen. Deze situatie, aldus de regering, is niet uitsluitend het gevolg van de vrije keuze van de huisvaders. Velen van hen zijn verplicht in talrijke landsdelen hun kinderen tegen hun zin aan een katho lieke school toe te vertrouwen, omdat er geen andere (officiële) school ls. Cijfers spreken klare taal Op de verklaring van de bisschoppen dat de school-ontwerpen van de rege- ring dwangmaatregelen zijn en geen rechtvaardige wetten, repliceert de re gering als volgt: wy zullen niet ophou den het volk er aan te herinneren dat de globale subsidies aan het katholiek vrij onderwijs, welke ln 1949 1.8 milliard franc bedroegen, in 1955 meer dan 3,5 milliard franc zouden hebben belopen Indien al de wetten, welke door de vo rige regering werden opgelegd, van kracht zouden zyn gebleven. De huidige regering had tot het vrij katholiek onderwys kunnen zeggen: v« brengen de subsidies terug tot het be drag dat gij zelf tot vóór 1950 als recht vaardig hebt beschouwd. En wy zijn be reid te onderzoeken of een verhoging gerechtvaardigd ls en zo Ja, in welke mate. In een geest van gematigdheid en met het oog op de binnenlandse vrede heeft de regering er zich toe beperkt de glo bale subsidies aan het katholiek onder wys te reduceren met 500 millioen franc, wat voor velen als onvoldoende wordt beschouwd. In de begroting van 1955 ia aldus een globaal crediet van 3.2 milliard franc voor het katholiek onderwijs uit getrokken. wat nog altyd 13 mlQIkrd meer is dan ln de begroting van 1948. Dat ls de waarheid. Bisschoppen weigeren controle De bisschoppen, zo gaat de regering verder, eisen steeds grotere subsidies, maar maken tezelfdertyd van het vrije karakter van hun onderwijs een dwin gende voorwaarde. Zij wijzen iedere con trole af, terwyl de controles nochtans het gewettigde en noodzakelijke geTolg zjjn van alle door het rijk verleende subsidies. Nooit heeft de katholieke par tij, op geen enkel ogenblik van haar geschiedenis, een dergelijke stelling dur ven verdedigen. De regering, aldus de minister van Onderwijs, zal de Grond wet eerbiedigen. Zy legt haar wetsont werpen voor aan het parlement en het parlement zal als wettige vertegenwoor diger van de natie de wetsontwerpen onderzoeken en souverein besluiten wel ke politiek inzake „onderwijs" zal wor den gevoerd. MAANDAG Gerecht 10: Splr. Gemeenschap R'dam. 8 uur nam. Ons Centrum (Hooigracht)Inst. v. Arb. Ontwikkeling. Spr. K. de Boer over kathe dralen. 8 uur nam. Het Gulden Vlies: Kring Rynland Holl. My. van Landbouw. Spr. A. v. d. Hoek over „Actuele landbouwproblemen", 7.30 u. n.m. Rijksmuseum voor Volkenkunde: Voor dracht prof. dr E. W. Palm uit San Do mingo. 8.15 uur nam. Gem. H.B.S. (H. Ryndyk): K. en O.- cursus fotografie o.l.v. dr Groenewegen. 7 en 8.30 uur nam. Volkshuis: Fllmschollngscursus Leldse Jeugd-Actle. 8 uur nam. De Doelen: Leldse Amateur Fotografen Ver., 8 uur nam. Gulden Vlies: Kring Rijnland Holl. My. van Landbouw. Spr. A. v. d. Hoek over actuele landbouwproblemen. 7.30 uur nam. Oegstgeest. Witte Huls: Leden vergadering A.G.A.V., 7.45 uur nam. Voorschoten. Geb. v. Chr. Be langen. Avond Algemene Nederlandse Blln- denbond. georganiseerd door de UW. 8 u. namiddag. DINSDAG Casino-theater: Fllmstudlekrlng K. en O. „Herrllche Zeiten". 9.15 uur nam. Schouwburg: K. en O.-cabaret-avond Cees de Lange. 8 uur nam. Ryksmuseum van Oudheden: Lezing dr H. Brunstlng over „Opgravingen ln Pylos", 8 uur nam. WOENSDAG Gerecht 10: Kon. Ned. My. voor Tuin bouw en Plantkunde, 8 uur nam. Prediker: Jaarfeest Chr. Houtbewerkers organisaties. 8 uur nam. Stadszanl (foyer)K. en O. Lezing J. P. Strybos over Zuld-Afrlka, 8 uur nam. Den Buroht: Zilveren jubileum Ver. van Zeeuwen .Luctor et Emergo". Op voering van ..Mee de busse od relze". 8 Marekerk: Interkerkelijke samenkomst t.b.v. „Ziekentroost", met medewerking van Soldatenkoor Koksschool. 8 uur nam. Schouwburg: Speeltulnver ..Ooster kwartier". „Goudhaartje en de Trouba dour", 7 30 uur nam. DONDERDAG Schouwburg: Kon, Vereniging „Llttcrls Sacrum". „De grootse mislukking", 8 uur namiddag. Lakenhal: K en O. Lezing Maurice Roelants over de Vlaamse romanliteratuur, 3 uur namiddag VRIJDAG Rehoboth: Ned. Chr. Vrouwenbond. Spt K. Chr. Hoeksteln over Inenting en vivi sectie. 8 uur nam. De Doelen: Genootschap Nederland— Engeland. Spr. L .Whistier, 8 uur nam. TENTOONSTELLING Ryksmuseum voor Volkenkunde: Ten toonstelling van Japanse prenten, 10 uvi voorm.4 uur nam. (Tot 28 Maart). BIOSCOPEN Rev. „Malaga". 18 Jaar. Werkdagen JJd 7.15 en 9.15 uur. Zondag 2.30. 4.45, 7.15 en 9.15 uur. Luvor. „De Droomlonteln van Rome" (Three coins ln the fontaln), alle leeft. Werkdagen 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag 2.30. 4.45. 7 en 9.15 uur. Lldo. „Moord ln de Rue Morgue". 18 Jr. Werkdagen 2.30. 7 en 9.15 uur. Zondag 2 30. 4.45, 7 en 9.15 uur. Trianon. „Onderwereld van Mont- martre". 18 Ir. Werkdagen 2.30, T 9.15 uur. Zondag 2.15, 4.30. 7 en 9.15 uur. Casino. „Roman Holiday", alle leeft. Werkdagen 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag 2.30. 4.45, 7 en 9.15 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken te Lelden wordt van Zaterdag 12 Februari 13 uur tot Zaterdag 19 Febr. 8 uur waargenomen door de Apotheek Herding en Blanken, Hogewoerd 171. Tele foon 20502 en de Apotheek Reyst Steen- straat 35. Tel. 20136. Weerrapporten (Van hedenmorgen 7 uur) Helsinki Oslo Kopenhagen Aberdeen Dublin Londen Amsterdam Brussel Parits Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfort MUnchen Zilrlch Locarno Wenen lruisbrük Rome sneeuw half bew. licht bew ono 2-9 4- recen sneeuwbui sneeuw licht bew. onbewolkt zwaar bew 5 -1 Ml 06 -1 0.1. 2-73* zwaar bew. onbewolkt zwaar bew. sneeuw eeh. bew.

Leidsch Dagblad | 1955 | | pagina 2