DOCOS loopt punt uit Roodenburg haalde op valreep verdiende zege binnen DHC won vlot van Wassenaar Kostbare verdedigingsfoiiten bezorgden Alphen nederlaag LFC knoeide hopeloos en verloor verdiend (1-3) van Zandvoort M. Stand mi Voetbal in de Afdeling Leiden I (Van onze L.V.B.-medewerker) DOCOS nam bij Rijpwetering geen halve maatregel en gaf de Rip pers voor eigen publiek een lesje in het maken van doelpunten. Zes maal schoten de Haagwegbewoners raak, tegen de thuisclub slechts éénmaal. Het 11 spel van SVLV bij Foreholte zal bovendien DOCOS begrijpelijk als muziek in de oren geklonken hebben want mede hier door heeft zij met een punt voorsprong de leiding van de afdeling in handen genomen. LDWS blijft op de loer liggen om zo mogelijk straks als lachende derde te voorschijn te komen. De mannen van De Lange lieten zich door het iets tegenvallende Altior niet van de wijs brengen. Met en 62 nederlaag beten de Langeraarders in de LDWS-klei. hierdoor zijn de mannen van v. d. Jagt voor de strijd om de titel uitgeschakeld. LDWS—Altior De wedstrijd begon voor de bezoekers hoopvol want vrij spoedig had H. Pleterse succes, toen hij met een fel schot doelman Lefeber pas seerde: 01. Luiks wist echter zwakke momenten van de Langer aar se doelman Akerboom uit te buiten en de rust ging in met een 21 voorsprong voor LDWS. Na de thee was Altior beslist in de minderheid. Vooral de achterhoede toonde vele tekortkomingen. Luiks zorgde voor 31 en Prins voor 41. Uit een zeer slechte uittrap van Akerboom wist Reljsbergen de bal te bemachtigen en hard in te schieten: 51. Pas hierna slaagde H. Pieterse er in opnieuw te oaelpunten (52). maar toch had LDWS het laatste woord door v. d. Blom, die de eindstand op 6—2 bracht. RijpweteringDOCOS Rijpwete ring liep in de thuiswedstrijd tegen DOCOS hard van stapel en spoedig had midvoor Hassing succes: 10. Een kwartier later liet rechtsbuiten Jan van Marwijk de Ripper-verdediging zijn hie len zien om voor doel gekomen rustig te scoren: 1—1. Na de pauze was Rijp wetering vrijwel nergens meer. Duidelijk bleek, dat men in de eerste helft teveel gegeven had. Met de regelmaat van de klok volgden de DOCOS-doelpunten elkaar op. Rossenberg scoorde 1—2, Joost en Jan van Marwijk (2) maakten er 1-5 van en Rossenberg tot slot het halve dozijn vol: 1—6. ForeholteSVLV Gezien de grote druk, die de SVLV-achterhoede in de tweede helft bij Foreholte te doorstaan heeft gekregen, mogen de Voorschote- nsren met het bereikte gelijke spel nog oik tevreden zijn. Wel had SVLV in de eerste helft het beste van het spel, maar dit kreeg met slechts één doelpunt van B. Hakkert feitelijk een te geringe beloning. Na de pauze kwam Foreholte sterk in de aanval en werd SVLV mei de rug tegen de muur geplaatst. Veel meer dan de bal uit en bii het doel weg trappen kon de SVLV-achterhoede dan ook niet doen. Een kwartier voor het einde kwam het lang verwaohte doelpunt uit een hevige scrimmage: 11. Daarna be hoefde doelman Gerrits niet meer naar het net zodat tenminste nog één punt bemachtigd werd. ZATERDAG-AFDELING. TAVV heeft de kans om in de 1ste klasse van de Zaterdagmiddag-afde ling gelijk te komen met Katwijk niet onbenut gelaten. De Ter Aarders won nen zonder al te veel moeite bü Al- phia met 30. zodat de strijd om de leiding verder zal worden voortgezet tussen TAVV en Katwijk. De hekke- sluiter NSA kon ook bii Oegstgeest niet tot een draaglijk resultaat ko men. Met een 90 nederlaag zochten de Samsom-mensen de Rijnstreek weer op. Beter deed GWS het, dat bij Valken Boys tot een verdienstelijk 2—2 spel kwam, waarbij opgemerkt moet worden dat de Boys met zes in vallers speelden. AlphiaTAVV Op het zware veld wist TAW spoedig door forser spel in de aanval te komen. Lok zorgde voor ten 0—2 voorsprong bij de rust. waarbij het laatste doelpunt uit een strafschop gescoord werd. Wel probeerde Alphia daarna de TA W-achterhoede tot capi tulatie te dwingen, maar dit lukte niet, daar de Ter Aarse defensie geen enkel nslco nam en met forse, wel eens on- Rouwkoop's vreugde werd getemperd (Van onze correspondent) De vreugde bü de Rouwkoopspelers over de verdiende zege, die het elftal veroverde bü het Voorburgse Tonegido werd wel wat getemperd door de vrü ernstige verwonding die doelman Drillenburg kort voor het einde op liep, toen hü met een prachtige snoek- duik de bal wist te stoppen. Eén van de op dat moment toestormende Tone- Sido-spelcrs trapte dóór, met het ge volg, dat Rouwkoop's doelman een gapende hoofdwond opliep en zich onder dokters behandeling moest stel len. Dit incident had nogal wat voe len in de aarde, daar de scheidsrech ter aanvankclük dc Voorburger uit het veld wilde sturen. Hij kwam hier op echter terug, toen de speler ver klaarde niet opzcttelük naar Drillen- burg getrapt te hebben. Rouwkoop kon zich in de tweede helft weelde nog veroorloven een straf- anop te missen. Jansen gleed op het be- sussende moment uit, met het gevolg, «t de bal tergend langzaam naar het «w rolde en gemakkelijk door de To- wgido-doelman kon worden opgepakt, 'oen keek Rouwkoop reeds tegen een J"" achterstand aan, welk doelpunt in eerste helft, geheel tegen de verhou- aiI>g, was ontstaan. Hoe het ook zü en ■e| men ook probeerde, de verdiende ge'Ukmaker kwam pas na een kwartier Wen ln de tweede helft. Rouwkoops voorhoede had toen reeds 'a' van aanvallen gelanceerd en nadat ovengenoemde strafschop door Jansen eemist was, zag rechtsbuiten Anker zyn •jns schoon. Na een snelle spurt kwam vrü met de bal voor doel, waar lrü fout maakte en rustig het leer in net schoof: 1-1. Rouwkoop had nu beste van het spel, welk overwicht v»r een prima doelpunt, opnieuw van jWttrs voet, kon worden bekrachtigd: 'v Steeds kon Rouwkoop, dank zü het Prima stuwend werk van de belde kant kus, het spel ln handen houden. Toen wvengemeld Incident plaats had ge iden. kwam Perfors onder de lat Wel Tonesido nog een doelpunt te sco- I '?n in deze laatste minuten, maar we- ps hands werd dit afgekeurd. De zege j 'wam de Rouwkopers onbetwist toe. Stand in Afd. Leiden le klasse Zondag DOCOS 9 7 1 1 15 28—11 SVLV 9 5 4 - 14 24-9 LDWS 8 5 2 1 12 20—1! Foreholte 8 3 Oranje Gr. 8 3 I Altior 10 3 St. Bernard. 8 2 Rijpweter. 10 2 Alph. Boys 7 2 Stompw. B. 6 - 20—14 25—24 27—32 15—25 22—34 19—23 9—19 le klasse Zaterdag Katwijk 9 7 - 2 14 27—6 TAVV 9 7 14 27—15 Oegstgeest 10 6 - 4 12 43—19 Alphia 8 4 - 4 8 25—16 Valken Boys 7 2 2 3 6 15—21 GWS 9 2 2 5 6 13—26 NSA 8 - - 8 - 6—42 LEIDSCH DAGBLAD - MAANDAG 31 JANUARI Meerburg had schot thuis gelaten (Van onze correspondent) De Ründükbewoners hadden voor de wedstrüd bü THB kennelijk hun schot thuis gelaten. Immers, hoewel er voor v. Velzen c.s. toch wel enkele kansjes kwamen, men zag geen kans ook maar éénmaal de roos te treffen. De thuisclub verstond deze kunst be ter, want na enig terreinverkennen moest Owel de midvoor laten glippen, waardoor deze ln schietpositie voor doel man Pelk verscheen. De Haarlemmer maakte geen fout en Meerburgs doel wachter kon naar het net 1—0. Spoedig daarop was het opnieuw raak, toen de Meerburgse achterhoede uit verband ge speeld werd: 20. Wel kwamen daarna de Zoeterwoudse aanvallers een enkele maal voor het Haarlemse doel. maar de woorden „kansen-benutten" kwamen dit keer ln het Meerburgse woordenboek niet voor. Na de thee wist THB een overwicht te verkrijgen, dat na een kwartier spelen in een derde doelpunt werd omgezet. Hierna zette Meerburg alles op de aan val om tenminste nog één tegen doel punt op 't bord te brengen. De Haarlem se achterhoede stond dit echter niet toe, zodat de bezoekers met een 30 neder laag de Rijnstreek moesten opzoeken. Valt nog te vermelden, dat Meerburg vier Invallers telde. Linksbinnen Brooks van Tot ten- ham Hotspur lost een vliegend schot en de verdediging van Port Vale is geslagen. besuisde trappen, het terrein zuiverde. Zelfs wist Lok nog een derde doelpunt aan de score toe te voegen zodat met een 03 stand het einde kwam van deze sportlef gespeelde ontmoeting. OegstgeestNSA Het zeer zwakke NSA zal spelend als Zaterdag tegen Oegstgeest beslist ln deze toch niet zo heel sterke afdeling geen enkel punt be machtigen. De voorhoede van de thuis club wandelde door de Alphense ach terhoede, zoals zij wilde. Rust ging in met 20, dank zij doelpunten van v. a. Voort en Hogewoning Daarna scoorde men er lustig op los. Siederse nam er drie voor zijn rekening en v. d. Voort, Hogewoning, Massink en Pauw zorgden gezamenlijk voor de 9—0 eindstand. Valken BoysGWS Het was het spel van de Boys duidelijk aan te zien, dat zii met zes invallers de strijd moesten aanbinden met GWS. De be zoekers hadden dan ook het beste van het spel en wisten dit in een goed doelpunt uit te drukken: 10. Kees v. d. Zwart zorgde echter voor de gelyk- maker, zodat met 11 gedraaid werd. Ook in de tweede helft was GWS iets sterker en wist opnieuw de leiding te nemen; l2. Ook nu kwam Valken Boys echter terug, door Kees v. d. Zwart die bij herhaling de stand gelük maakte: 22. Wel werden nog twee doelpunten van GWS en één treffer van de Boys afgekeurd, maar de eindstand bleef 2-2. Falende aanval van Lisse (Van een onzer verslaggevers). De 21 zege, welke Roodenburg gistermiddag in het Leidse Hout op Lisse bevocht, geeft slechts een magere afbeelding van de meerderheid welke de blauwhemden nagenoeg constant aan den dag hebben gelegd. Maar de Leidenaars hadden niet enkel deze gasten te bestrüden, nog moeilüker hadden zü het in hun gevecht tegen eigen gebrek aan doorzettingsvermogen en schotvaardigheid. liet aantal gemiste kansen, dat wij in ons notitieboekje moesten neerpennen, was legio, waartegen de twee treffers slechts erg dunne tjes afstaken. De laatste kwam eerst drie minuten voor het einde tot stand. Gelukkig boekte Lisse daar slechts één doelpunt tegenover. Hetgeen men ze ker geen slecht honorarium kan noemen voor de drie behoorlüke aanvallen, die de Lissenaren in anderhalf uur voetbal op touw wisten te zetten Wij hebben daarmede ciaenlijk de|aanval aolHe naar hel LlsK5e doe, strtld al Beschilderd. In hoofdzaak heeft maar de mool5te tanse„ werden cran_ deze zioh alaespeeld lussen de ^Llas' - (||ws gemist en „natuurUlk" kwam toen het succes aan de andere kant. Bü een defensie, waarin spil v ,d. Poel na een aarzelend en onzeker begin weer excel leerde. en de Leidse aanval, die op zich zelf geen onverdienstelijk spel liet zien, maar waaruit alle fut verdwenen leek, wanneer zii in de buurt van het heilig dom van de voortreffelijke doelman Baak kwam. Aan de andere zijde had v. Polanen, trouw geassisteerd door de goed spelende Hensen en Zaal, de fa lende aanvalsllnle van Lisse geheel in de zak, zodat Fasseur een „makkie" had Reeds gedurende de gehele eerste helft gaf Roodenburg de toon aan, maar ver der dan een schot van Ohouffour tegen de paal kwamen de Leidenaars niet. Tot in de 37e minuut, toen een mooie com binatie tussen de naar links gezwenkte Ouwerkerk en de naar binnen gekomen Lens door de laatste besloten werd met een hard schot, waartegen Baak weinig kans maakte. Ook in de tweede helft bleef Roodenburg sterker. Aanval op Alkmaar kreeg in eigen huis met 2-1 klop van GVAV. Een moment voor het Groningse doel. waar keeper Buist van GVAV redding brengt. (Van een onzer verslaggevers) Zelfs de meest verstokte Wassenaar aanhanger zal niet durven beweren, dat de 0-2 zege, die het Delftse DHC in dc Kerkehout wist te behalen, on verdiend was. Wassenaar verscheen weer compleet binnen de lüncn, maar desondanks hebben Remuicrswaal c.s. niet kunnen voorkomen dat de beide punten mee gingen naar Delft. Toch viel ons het spel van deze gegadigde voor de lei derstrui niet mee, al stak het natuur- ljjk wel gunstig af tegenover datgene wat dc Wassenaarders deze middag demonstreerden. Dat het dan ook geen grotere nederlaag is geworden, dankt de thuisclub voor een groot deel aan het prima werk van doelman Oosterom Direct na de aftrap zetten de DHC- ers het deel van de thuisclub onder stevige druk, maar eerst in de vüftlende minuut moest doelman Oostrom in ac tie komen by een hard schot van De Wit Geruime tijd hield men stand, maar toen Oosterom bü een voorzet van rechts de bal niet onder controle kon krygen, was zyn Delftse naamgenoot en linksbuiten er snel bü om het net in beroering te brengen: 0-1. Meerdere Wassenaar-aanvallen hepen hierna op niets uit, doordat het plaatsen dikwüls te wensen overliet, bovendien was de dekking van de DHC-verdedigers vaak uitstekend. Vüf minuten voor de rust zette de Delftse midvoor Riedük goed door en doelman Oosterom dook ver geefs naar het strakke schot van deze aanvalsleider: 0-2. Na de rust bleek Timmer bü Wasse naar vervangen door De Boer. Snel golf de het spel na de hei valling op en neer en belde doelverdedigers hadden niet te klagen over gebrek aan belangstelling. Naarmate de tüd verstreek kwam DHC steeds meer in de aanval en ware het niet dat Oostdam eenmaal op de lijn redding bracht, stellig zouden de gasten de voorsprong opnieuw vergroot hebben. Prosman had pech toen hü uit een hoekschop tegen de deklat knal de, iets wat Riedük hem even later aan de andere kant nadeed. Nadat P. Rem merswaal nog was uitgevallen, kwam tenslotte met DHC ln de aanval het einde. sporadisch goed opgezette aanval trok Vrijburg de bal van de linkervleugel af goed voor het doel. waar A. v. d. Voort gereed stond om nagenoeg het enige goede van de gehele wedstrüd te doen, n.l. via de handen van Fasseur te scoren. Een fel Roodenburg trok ten aanval, maar het ontmoette in Jaap v. d. Poel een rots in een branding, die trouwens langzamerhand aan kracht in boette. Daarom kwam het winnende doelpunt van Bart Ouwerkerk, hoewel volkomen verdiend, nog betrekkelijk on verwacht uit een keurige voorzet van v. Rooyen. Lisse trok nog even ten aanval, maar kon niet meer tot scoren komen, zodat de Leidenaars op de valreep een dik verdiende zege binnen wisten te halen. Voetbal in Engeland Wolves overwonnen Arsenal voor Cup Wolverhampton Wanderers behield haar positie als favoriet voor de Engelse voetbalbeker, doordat een aantal vermaarde clubs, met inbegrip van bekerhouder West Bromwich Al bion. in de vierde ronde werd uitge schakeld. De Wolves plaatsten zich bü de laatste zestien door een 10 overwinning op Arsenal, dat gedwon gen was, defensief te spelen tegen een sterker virtuoos aanvallend Wol verhampton. Roy Swinbourne maakte met een kop bal na een comer het beslissende doel punt een kwartier na de rust. Een groot aandeel in het uitschakelen van West- Bromwich had de internationale mid denvoor van Charlton Bobby Ayre, die met een „hattrick" bijdroeg aan de 42 score. Ook de veertigjarige doelman Sam Bartram droeg er het zyne toe bü. In de 26ste minuut stopte hij een straf schop. Na het schot van Ronnie Allen stuitte de bal het veld weer in, recht op Allen af. Ook diens tweede schot verwerkt Bartram meesterlük. door de bal over de lat te stompen. Bishop Auckland, de laatste amateur club, die nog meedeed, leed een eervolle nederlaag tegen York City. welke club de kampioenen-doder' van de derde ronde werd genoemd, omdat het daar in Blackpool had verslagen. Dit keer wist het tot de rust de stand op 11 te houden: daarna kon het de aanvallen van York niet meer weerstaan. De uitslagen van de wedstrijden in de vierde ronde van de Engelse bekercom petitie luiden: Wolverhampton Wanderers—Arsenal 1—0: Bristol RoversChelsea 1—3; Sheffield Wednesday—Notts County 1—1; Hartlepools United—Nottingham Forest 1-1; Bishop Auckland-York Ci y 1-3; Ever ton-Liverpool 0-4;Swansea Town —Stoke City 3—1; Torquay United Huri- dersfield Town 0—1: Rotherham—Lu ton Town 1—5: Newcastle United- Brentford 3—2; Doncaster Rovers Aston Villa 0—0: Preston North End— Sunderland 3—3: Manchester City- Manchester United 2—0: Birmingham CityBolton Wanderers 21; Totten ham Hotspur—Port Vale 4—2; West Bromwich Albion—Charlton Athletio RKAVV mocht blij zijn (Van een onzer verslaggevers) De rustperiode schy'nt vooral Alphens back De Lange weinig goed gedaan te hebben, want door enkele fouten van deze speler kon RKAVV, op eigen veld spelend, de beide punten thuishouden. Overigens Is de uitslag (3—2) eerder een verdienste voor de bezoekers, dan voor de Leidschendammers, van wie wij heus meer verwacht hadden Alphen kwam wellicht in lichaamskracht tegen de steviger spelende RKAVVers te kort. zü liet zich toch allerminst door hen intimideren. De Alphenaren waren in het veld stellig niet de minderen. Vrü spoedig ontstond het eerste mis verstand in de Alphense defensie, toen doelman Britsemmer een als voorzet be doeld schot dacht te stoppen en De Jan Neuteboom miste strafschop! (Van een onzer verslaggevers) Het kleine kansje dat er voor LFC nog in zat om zich in de kop groep te vestigen, is gistermiddag door een verdiende, doch onnodige 13 nederlaag tegen Zandvoort Meeuwen in rook opgegaan! Slechts één hall uur zagen wij de Kanaries werkelijk voetbal spelen en in deze periode scoorden de geelzwarten 10, Helaas, daar bleef het bij, want toen J. Neuteboom een strafschop mocht nemen - waarom niet schutter Heymans? - faalde hij jammerlijk. Het had de genadeslag voor de Meeuwen kunnen zijn, doch instede daarvan werd het nu de inleiding van een inzinking van Van Eijgen c.s., die onze stadgenoten niet meer te boven zijn gekomen. Zo knoeiden de geelzwarten zichzelf naar de nederlaag, want heus de badplaats-voetballers speelden niet zo heel veel beter, wel véél gemakkelijker, want practisch elke bal kregen zij voor de benen gespeeld dooreen LFC-er De eerste Leidse treffer was overigens van prima gehalte. In de 23e minuut on derschepte doelman Seriier een Meeu wen-aanval en trapte de bal beheerst naar de vrystaande W. Nagtegeller op de vleugel. Een voorzet, hoog door het midden, volgde en de rappe Heijmans schoot hoog over de uitgelopen doelman Konlngsbrugge. dc bal in het Meeuwen- doel: 1-0. Direct hierna loste W Nagte geller zélf een goed schot, doch Konlngs brugge werkte het leder corner. LFC bleef sterker en de Meeuwenachterhoede kwam meermalen danig in nood te ver keren, waarby stopper Kerkum niets anders wist te doen dan steeds de bal hard „uit" te schoppen en ook enkele malen de bal met de handen stopte. Zo ook na een half uur spelen. Helaas, \vü schreven het reeds: de strafschop werd door rechtshalf Neuteboom royaal naast geschoten. Even later wéér hands, nu op de 16-meterlün. De harde loeier van Heümans werd door de Meeuwendoel man echter fraai tot corner verwerkt. HET VLOTTE NIET MEER Het missen van deze penalty bracht een grote terugslag in het spel geelzwarten. Er werd geknoeid dat het een lieve lust was en het middenveld kwam vast in handen van de Mceu wen. Zo was het helemaal niet ver wonderlyk, dat de bezoekers, door mid voor Zwemmer (2x), de achterstand nog vóór de thee wisten om te zetten in een 1-2 voorsprong. En naar smaak verdiend! Wie gedacht had dat LFC na de rust uit een ander vaatje zou gaan tappen, kwam spoedig tot andere gedachten. En kele malen achtereen „zwünde" het geelzwarte doel op miraculeuze wüze. Zeker, de Haagwegbewoners kregen nadien ook nog wel kansen, maar het rammelde zó hevig ln alle linies - vooial v. d. Blom. v. d. Heüden, Van Kampen en G. Nagtegeller hadden hun dag niet- dat doelpunten practisch onmogeiyk wa ren. Werkelük gevaarlijk was alleen de kopbal van G. Nagtegeller, kort voor het einde, welke door de lat gekeerd werd Voor het overige spePlde er in de tweede helft één elftal, niet omdat de Meeuwen zoveel sterker waren, maar wél omdat de Kanaries zo bedroevend slecht speelden! Juist toen de thuisclub nog even kwam opzetten en ver opge drongen stond, scoorde bü het scheiden van de markt Zwemmer op zün eentje -3en verdiend! Arbiter Dullemans floot uitstekend, ook al maakte hü enkele foutjes. 2e klasse A DHC 13 7 6 20 35—14 Quick 15 8 4 3 20 31—16 ONA 13 7 5 1 19 29—21 RFC 13 6 2 5 14 25—22 HVV 13 4 5 4 13 18—26 Vriendensch, 14 4 4 6 12 34—36 Wassenaar 13 5 1 7 11 28—23 Velox 12 3 4 5 10 25—23 Fluks 11 3 3 5 9 12—16 HOV 12 2 4 6 8 19—26 DOV 13 2 2 9 6 12—37 2e klasse B VOS 14 10 4 24 32—9 Gouda 12 7 2 3 16 36—13 Fortuna 12 6 3 3 15 28—22 UVS 11 5 3 3 13 22—13 Leerdam 12 5 3 4 13 32—33 HBS 13 4 4 5 12 16—21 Unitas 12 4 3 5 11 20—27 CVV 12 2 4 6 8 10—24 COAL 13 3 2 8 8 27—36 ODS 11 2 3 6 7 8—28 VUC 12 3 1 8 7 31—41 3e klasse A BI. Zwart 13 8 4 1 20 2913 Zandv. M. 14 9 2 3 20 32—17 Laakkw. 13 8 3 2 19 30—17 HBC 13 8 2 3 18 26—18 Postduiven 13 7 2 4 16 39—21 TYBB 13 5 6 12 23—22 LFC 13 4 4 5 12 31—32 Schevcning. 14 5 2 7 12 35—33 Archipel 14 3 3 8 9 2649 BEC 10 3 2 5 8 13—22 Ripperda 14 3 - 11 6 24—48 Hlilegom 12 1 2 9 4 15—26 3e klasse B Wilhelmus 13 10 3 20 29—16 Lugdurmrr 12 8 2 2 18 45—31 RKAVV 12 9 3 18 30—23 Westerkw 11 6 1 4 13 30—21 VVP 10 5 2 3 12 19—18 GDA 12 3 5 4 11 18—18 VIOS 12 4 3 5 11 24-30 Westlandda 13 5 1 7 11 21—27 Excelsior '20 11 3 2 6 8 14—22 Rising Hope 13 2 4 7 8 18—27 Alphen 10 2 2 6 6 12—19 HPSV 12 3 - 9 6 15-29 Lange het leer van richting deed ver anderen, waardoor Alphens doelman in de verkeerde hoek lag en de bal in het net rolde: 10. Alphen kreeg daarna wel enkele kansen, maar doordat mid voor Tuinenburg te veel tüd nodig had om de bal ln schietpositie te brengen, kreeg de RKA W-achterhoede steeds gelegenheid om ln te grüpen. De mid voor van de thuisclub wist met een prachtige kopbal uit een voorzet van zijn rechtsbuiten doelman Britsemmer voor de tweede maal naar het net te dwingen. Dank zü goed werk van de zwoegende Ederveen kon R. Tuinenburg met de bal achter de Leldschendamse defensie ko men, waar hü geen fout maakte. 2—1. Toen De Lange echter opnieuw blunder de, was doelman Britsemmer voor 'de tweede maal door een van zyn e.'gen spelers geslagen: 3—1. In de tweede helft was Alphen ge ruime tyd sterker. Het goede werk van v. Geen en Ederveen brak de pogingen van RKAW om het middenveld in be zit te nemen. De aanvallen, die ln deze periode toch nog konden worden onder nomen, strandden meestal op de uitste kende Alphen-spil Van Heüningen. die als een rots in de branding stond. Kort voor het einde zag Van Oort kans, by een snelle aanval over links, uit een vrüe positie de achterstand opnieuw te verkleinen 3—2. De tüd bleek echter te kort voor de gelükmaker, zodat de thuisclub met deze kleine zege wel niet ontevreden zal zijn. CRICKET Vierde testmatch AustraliëEngeland GASTHEREN 323; GASTEN 57 VOOR 0 Australië heeft het in de vierde test match tegen Engeland tot een eerste in- nings-totaal van 323 runs gebracht. In het uur, dat de Engelsen voor het trek ken van de stumps op de tweede dag aan bat waren, scoorden zü zonder wicket- verlies 57 runs, een veelbelovende start van de ploeg van Hutton. Toen Australië op 229 voor 8 Stond had het er alle schün van, dat het met de „Aussies" spoedig gebeurd zou zün. Doch een prachtige stand van 92 runs aan het negende wicket, waarvoor Len Maddocks cn ïan Johnson zorgden, bracht de Australiërs in een aanzienlijk betere positie. Het scorebord gaf het volgende beeld: Australië le Innings all out 323 (Vrij dag 161 voor 4)Miller 44, Benaud 15. Maddocks 69, Archer 21. Davidson 5, Johnson 41, Johnston not out 0, Extras: 12; Tyson bowlde 3 voor 85. Stathnm 0 voor 70. Balley 3 voor 39, Appleyard 3 voor 58. Wardle 0 voor 59. Engeland eerste innings 57 voor 0, Hutton not out 34, Edrlch not out 21. 4e klasse A WS3 12 11 1 23 48—14 Roodenburg 13 10 1 2 21 42—22 Teylingen 13 6 6 1 18 35—22 Tonegido 13 5 4 4 14 28—26 Warmunda 14 4 5 5 13 23—21 DOSR Lisse 12 5 1 6 11 30—29 12 3 4 5 10 19—23 SJC 13 4 2 7 10 26—32 THB 12 3 3 6 9 25-32 ASC 12 3 2 7 8 25—28 Rouwkoop 11 1 3 7 5 21—46 Meerburg 9 1 2 6 4 9—17 4e klasse C Lekkerkerk 11 8 3 19 35—10 UNIO 12 7 4 1 13 32—24 Alphia 11 8 3 16 27—19 Oudewater 11 5 2 4 12 22— V EDS 11 4 4 3 12 31—3' GSV 12 4 3 5 11 27—3': Woerden 9 4 1 4 9 14— V Boskoop 10 3 2 5 8 1923 SMV 10 3 2 5 8 14—20 DONK 12 4 8 8 20—38 Haastrecht 12 1 4 7 6 16—30 VEP 11 1 3 7 5 12—23

Leidsch Dagblad | 1955 | | pagina 7