4» Schat van bedrijfsautomobiclen LEIDSCH DAGBLAD - DONDERDAG 27 JANUARI Martïnus Nijhoff-vertaal-prijs voor Aïeida Schot en van Lier Prinses Beatrix bij plechtigheid (Van onze Haagse redacteur) Aleida G. Schot en Bertus van Lier zijn de eersten geweest, die zijn onder- «heiden met de M. Nüh off-prijs. In de Haagse Raadzaal in de Javastraat heb ben zij deze prijs gisteravond uit handen van prof. mr G. J. Wiarda. voorzitter ran het Prins Bernhardfonds. ontvangen in tegenwoordigheid van een groot aantal genodigden, o.w. H.K.H. Prinses Beatrix, die met vele andere leerlingen van middelbare scholen uit het gehele land de jeugd van Nederland vertegen woordigde, de minister van O.. K. en \V. ad int. prof. dr L. J. M. Beel. de secr.- jen. van O., K. en W.. mr H. J. Kcinink, de wnd burgemeester van 's-Graven- hagen ir L. M. J. Feber. de Russische ambassadeur, de Griekse gezant cn vele anderen, vooral uit de letterkundige wereld. RECHTZAKEN Middeleeuwse paedagogiek f. 150.— BOETE GEËIST onderwijzer te Valkenswaard in appi een boete van f. 150.subs. 30 dagen geëist wegens het doen plegen van mishandelingen. Verdachte had volgens de tenlaste legging meermalen Jongens in zijn klas opdracht gegeven een mede-leerling met een duw of een stomp tot de orde te roepen. Hi) was deswege veroordeeld door de Arrondissementsrechtbank te 's-Hertogenbosch tot een boete van f. 75.— subs. 15 dagen. De Officier had destijds een Jaar ontzetting geëist uit de bevoegdheid tot het geven van onderwijs. De Advocaat-Generaal kwalificeerde de methode als een stukje middeleeuwse paedagogiek, waaraan men, naar hij dacht, zou zijn ontgroeid. De onderwijzer verklaarde, dat het hele geval nogal sterk overdreven werd voorgesteld. De raadsman stelde dat de ouders van enkele jongens te vlug naar de politie zijn gelopen. Men had er beter aan gedaan door eerst met het hoofd van de school te gaan praten. Verdachte staat in de tweede klas van de lagere school, waarin 50 jongens van 7 en 8 Jaar. Die knapen zijn heus niet altijd even gemakkellik, meende de raadsman. Wanneer cr één zat te suffen Zeekrijgsracd voor Nieuw-Guinea Met een plechtigheid aan boord van de torpedobootjager Hr Ms Piet Hein is in Hollandia de zeekrijgsraad in Nieuw- Guinea geïnstalleerd. De plechtigheid werd o.a. bijgewoond door de Comman dant Zeemacht in Nieuw-Guinea, kapi tein ter zee G. B. Fortuyn, en de presi dent van de Raad van Justitie, mr H. M. Vrijheid. In een toespraak zeide de presi dent van de zeekrijgsraad, kapitein-luite nant ter zee mr A. M. baron de Vos van Steenwijk, dat het instellen van een Zeekrijgsraad In Nieuw-Guinea een ge volg is van de wens voor de Kon. Marine in Nieuw-Guinea te komen tot een snel lere berechting van zaken, die voordien door de Zeekrijgsraad in Den Haag moes ten worden behandeld. of geintjes maakte, dan gaf de onder wijzer de buurman van die jongen te verstaan hem met een duw tot de orde te roepen. De ouders zijn beslist niet op de hoogte geweest van het feit. dat verdaohte bij een veroordeling zal wor den genoodzaakt een andere werkkring te zoeken, anders hadden zij ongetwij feld deze aangelegenheid op een andere manier aangepakt. De raadsman con cludeerde tot vrijspraak. Arrest over 14 dagen. Zoals bekend is de M. Nijhoff-vcrtaai- prijs ingesteld door het Prins Bernhard- ionds op initiatief van zijn voorzitter, ca overleg met mevrouw Georgette Ny- hoff—Hagedoorn, die gisteravond even eens aanwezig was. Met deze prijs, die jaarlijks zal worden toegekend voor ver- ulirgen van poëzie, proza of dramatisch verk zo mogelijk beurtelings voor een aertaling uit het Nederlands m een an dere taal wil men eer betonen aan de overleden letterkundige M. Njjhoff, die els bestuurslid en als voorzitter van de adviescommissie voor de kunst, zoveel bijzondere en grote verdiensten voor het werk van het P.B.P. heeft gehad. Bo vendien ligt in NUhoffs werk de aanwij zing, waarom ter ere va.n zijn nagedach tenis een prijs voor vertalingen is inge steld. Hij vatte de vertaaltaak Immers boeg en waardevol op en hü doorzocht het vreemde letterkundige kunstwerk waarmee hij onze literatuur beoogde te verryfcen, tot op zijn laatste zin en zijn laatste vormnuance. De maatstaf van lijn keuze. dat. het vertaalde werk aan onze eigen letterkunde een nieuwe st-hoonheid dient toe te voegen,.is die, welke de Jury voor de vertaalprijs, welke zijn naam draagt, ook aanlegt. Omvangrijke jury-taak De jury had voor de eerste prijstoe kenning het tijdvak te overzien van 1945 tot nu. Zij is gekomen tot een twee voudige voorkeur: een voor een drama in verzen en een voor proza. Beide wer ken kwamen naar het oordeel van de jury volkomen voor de prijs in aanmer king. Deze moeilijkheid is door het be stuur van het P.B.F. volkomen opge lost: er werd namelijk besloten, dat voor deze gelegenheid de prijs tweemaal In rijn gzheel zou worden toegekend, name. lilk f.2000 voor dichtkunst en f.2000 voor proza. De jury heeft eenstemmig hkroond de Nederlandse vertaling van Sophokles' treurspel Antigone" door Een,us van Lier en het gezamenlijke ver taalwerk van Aleida G. Schot van de zerken van de grote 19de eeuwse Rus- -'-'-he schrijvers Poeskjin. Toergenjew. Urmentov, GogolJ. Tsjechow e.a. Bertus van Lier Meesterlijk Jury-voorzitter An toon Coolen de Jury bestond verder uit de heren Bert Bakker, dr J. Hulsker. mr J. Kalff, mi lt Straat en drs J. Hendrick Mulder heeft lut het jury-rapport voorgelezen, dat de Antigone-vertaling van Bertus «n Lier meesterlijk is te noemen en te PÜMn is om haar voorbeeldige getrouw heid aan het moeilijke origineel. Deze vertaling heeft het eigen land verrijkt met een nieuwe letterkundige schoonheid. De jury beschouwt het als een opvallende bijzonderheid dat aan een toondichter de onderscheiding van deae prijs voor letterkunde toevalt. Het vermogen zo diep door te dringen in een letterkundig werk. kan echter niet be rusten op een bijkomstige belangstelling. In dat verband heeft de Jury zich de Knvanerijke studie herinnerd, die Bertus van Lier aan het Hooglied en de litera tuur daarover heeft gewijd en zijn "dringend exegetisch onderzoek van de Hebreeuwse tekst. Dit Inleven in een let terkundig kunstwerk is bil de toondich ter voorafgegaan aan zijn Hoogliedscom- resltle voor koor. soli en orkest waartoe rit hem inspireerde. Hieruit mag wor den afgeleid, welke een wezenlijk en «toceptloneel trefpunt het letterkun- kunstwerk en de muziek vormen in rit kunstenaarschap van Bertus van Der. Aleida Schot handhaafde sfeer en stijl Met dezelfde eenstemmigheid heeft de Pri de prijs voor proza toegekend aan ■rivrouw Aleida G. Schot. Haar verta- Zeeuwse kersenboomgaarden worden gerooid Voor het derde jaar achtereen worden rasns op Zuid-Beveland vele kersen- womgaarden gerooid. Deze teelt is de •ratste jaren namelijk steeds minder •wend geworden. Hierby komt dat de kersenteelt een Jwnder arbeidsintensieve teelt ls. Al- ,(n het plukken van de kersen kan op cent per kg. worden gesteld. Boven- Jen worden er de laatste Jaren zeer veel «Hen uit België op de Nederlandse Jrivkt aangevoerd en meestal tegen prij- J® die belangrijk lager zijn dan die •'Ike hier gelden. Nijmegen krijgt nieuwe schouwburg Na een langdurige discussie heeft gis mond de gemeenteraad van Nijmegen jet voorstel van B. en W. tot de bouw '«n een afzonderlijke schouwburg aange- «jmen. Deze schouwburg zal worden ge duwd op de terreinen, begrensd door rit Keizer Karelplein, Nassausingel en Potmeester van Schaick Mathonsmgel riw ontwerp van ir B. Bijvoet uit Haar- *®-De begroting is f. 2.250.000.—Het fïJHJks tekort wordt geraamd op 1149.850.— Na afloop van de uitreiking onder hield H.K.H. Prinses Beatrix zich met de beide prijswinnaars. V.t.n.r.: Bertus van Lier. Mevrouw Schot en H.K.H. Prinses Beatrix. „Loden verrader" weer bij de Kon. Marine Beeld komt met de van Speyk naar huis lingen, in een verzorgd en vlekkeloos Nederlands verrijken het eigen landmat nieuwe schoonheid en vormen een om vangrijke bijdrage tot onze kennis van de klassieke roman- en novellenlitera- tuur van de grote Russen. De jury heeft het gave Nederlands van haar vertalin gen in oritische vergelijkingen doen toetsen op de getrouwheid aan de ori ginele teksten, waarbij het deskundig oordeel van de onderzoekers luidde, dat mevrouw Schots wijze van vertalen door zorgvuldigheid uitmunt. Geen woord bleef in de vertaling onuitgedrukt. Vol gens deze deskundigen is de vertaalster er in geslaagd sfeer en stlil van de Rus sische schrijvers te handhaven. Inleiding A. Roland Holst Aan het begin van de avond had prof. Wiarda de aanwezigen hartelijk welkom geheten en met enkele gevoelvolle woor den de dichter M. Niihoff herdacht. De dichter A. Roland Holst hield ver volgens een diepgaande beschouwing over de problemen, die zich bij het ver talen voordoen. Aan het slot van de plechtigheid kwam meivrouw Georgette NijhoffHagedoorn aan het woord. Zij bracht de voorzitter van het Prins Bernhard Fonds op be wogen wijze dank voor het feit dat door de instelling van de Martin us Nyhoff- Dc „loden verrader", een „twistappel" tussen de familie Maduro en de Kon. Marine is wederom in handen geval len van de Marine. Als Hr Ms „Van Speyk" in Nederland aankomt, zal het beeld aan boord zyn. De traditie wil. dat officieren van de Marine het beeld moeten stellen, ter- wijl de familie Maduro dit moet I trachten te voorkomen. De Ouracaose geschiedenis van de loden verrader gaat terug tot net jaar j 1778, toen tijdens een zeeslag tegen I Franse vlooteenheden, het Nederlandse fregat „Alphen" op 15 September in de haven van Curacao de lucht in vloog en I verging. Van het schip werd later het I loodzware, houten schegbeeld uit het I water opgepikt. De toenmalige haven- meester nam dit beeld mee naar huis en plaatste het als versiering in ziin tuin. Begin dezer eeuw kocht de familie Maduro deze woning aan en kwam daarmee tevens in het bezit van de zon derlinge tuinversiering. Intussen was reeds de traditie van de ontvoering van het schegbeeld door de Marinemannen gegroeid. Steeds weer dook de loden verrader, zoals het beeld werd genoemd. in de loop der jaren aan boord van een j j vertaalprijs de naam van haar overleden man zo voortreffelijk en volkomen in zijn geest wordt geëerd. Hierna las zij een door Aleida G. Schot vertaald verhaal van de Russische schrijver. Tsjechow voor. Prins Bernhard, de regent van het P.B.F., heeft gisteravond de beide win naars van de M. Niihoff-vertaalprijs te legrafisch zün gelukwensen aangeboden. thuisvarend Marineschip in Nederland op, waar het door de Jantjes van een nieuwe laag verf werd voorzien om per volgende gelegenheid naar Curacao terug te gaan. Om de ontvoering niet al te gemakkelijk te maken werd het beeld na terugkomst steeds in een ge heime plaats opgeborgen. Voor ontvoe ring van de loden verrader in 1947 door bemanningsleden van Hr Ms „Van Kins- bergen" had men een volledig krijgsplan uitgewerkt, waarvan een inbraak vla het dak van de archiefkamer van de firma Maduro een onmisbaar onderdeel uit maakte. Toen Hr Ms „Van Speyk" vanmorgen, vaarwel geblazen door de marinekapel op de kade. de haven van Willemstad voor de thuisreis verliet, prijkte daar fier aan de geusstok voor op de plecht de loden verrader! De ..Katingo" ligt nog steeds voor het strand van Bergen in Noord- Holland. maar loopt nu toch einde lijk een goede kans om bevrijd te worden uit zijn gedwongen rust plaats. Onze fotograaf maakte deze plaat van de ..Katingo" in de loop van Woensdag, toen men met de laatste voorbereidingen bezig was; duidelijk is het water te zien. dat. dank zij het voortdurende weggraven van het zand. nu de Katingo weer. zij het nog niet in volle zee. omspoelt. V rAJSfrv -Ni, Op de 34 ste R.A.I.—de grootste ontbreekt geen merk ter wereld (Speciale berichtgeving) De poorten van de 34ste RAI-expositle, welke ditmaal ruim 20.000 M2 omvat, zwaaien volgende week Donderdag open. En voorzitter E. F. Eriksson zal dan met voldoening minister Algera van Verkeer en Waterstaat kunnen inleiden. Niet alleen omdat deze het wegverkeer en alles wat daarmede annex is zo'n warm hart toedraagt, maar ook daar deze bedryfsautomobielententoonstelllng de grootste is, welke ooit werd gehouden. Het oog van de minister, die de expo sitie officieel zal openen, zal dan vallen op een demonstratie van grootse allure: alle denkbare merken toch zijn aanwezig, „geen merk ter wereld ontbreekt". worden dat deze stelling in zijn simplis tische vorm moeilyk geheel Juist kan zijn gezien ten eerste het feit dat het niet aangaat te zeggen: deze bedrijfs tak brengt zoveel op, zij moet dus ook zoveel retour ontvangen, en ten tweede daar er tal van Staats-ultgaven zijn die indirect het wegverkeer ten goede ko men - Red LD). Het uitgestippelde wegenplan, dat, volgens programma in 1970 gereed ^ient te zijn, kost overigens zo tussen de 600 er 700 millioen. Met de Brusselse show vormt de RAI de meest representatieve tentoonstelling van bedryfs automobielen in Europa, daar voor de Parijse en Londense expo sities de belangstelling van de (buiten landse) fabrikanten geringer ls dan voor die in België en Nederland, gezien het feit dat Frankrijk en Engeland zelf al beschikken over zulk een uitgebreide productie van bedryfsautomoblelen, waartegenover staat een vrije Neder landse en Belgische markt. Immer grote belangstelling legt de minister aan de dag voor de ontwikke ling van het verkeer en steeds heeft hij een open oog voor de problemen, van deze importante sector van ons economi sche leven. Vandaar misschien dat voor zitter Eriksson gisteren te Amsterdam weer eens de klemtoon legde op een fi nanciële kwestie, namelijk op het feit, dat in de Jaren 1947/1953 800 millioen gulden meer door het wegverkeer werd opgebracht dan dat besteed werd voor dit wegverkeer (waarbU opgemerkt ma,' In ons land gaat het met de motori- satle, die noodzakelijk blijft, overigens de goede kant op, hetgeen wil zeggen dat Nederland zich aan het optrekken ls naar het niveau van de ons omringende landen, die overigens met de motorlsatle ook een stijgende HJn laten zien, doch een minder steile (een en ander bere kend naar het aantal motorvoertuigen per 1000 Inwoners). Desondanks moet ons land zich nog met een bescheiden plaatsje tevreden stellen: no. 4 van onderafaan. Verder memoreerde de heer Eriksson dat de wegenbouwmachines over 1954 minder uren gemaakt hebben dan over 1953, hetgeen overigens niet direct be hoeft te zeggen dat nu ook minder kilo meters weg werden aangelegd daar de apparatuur verbeterd kan zijn. Hoofd zaak ls echter dat ln 1954 nog maar nauwelijks het te besteden bedrag ver werkt kon worden, gevolg van het feit dat de rijkswaterstaat te kampen heeft met een tekort aan technisch personeel, belast met het uitvoeren der plannen, die gereed zijn, waaraan het bezold'.gings systeem overigens niet vreemd is. De wegenbouwers konden meer werk ver zetten, doch Rijkswaterstaat kon het met „bijbenen". Op de 34ste RAI-tentoonstelling zijn tal van attractieve objecten. Zo wordt voor het eerst op een Europese exposi tie uit en te na aangetoond welke mo gelijkheden de LPG-brandstof heeft. Het aantal geëxposeerde combinatie- wagens (stationcars) bedraagt circa 20. de vraag naar dit bij uitstek utiliteits- voertuig is in 1954 t.o.v. 1953 met 100 toegenomen en stijgt nog steeds. Verder treft men op de RAI aan, om nog een enkele greep te doen uit de rijke keur, een bestelwagentje met aan de achter zijde twee handgrepen 'om het auto- tje met mankracht te verplaatsen), een ..rijdende stofzuiger", die het straatvull - en eventueel losse stenen - direct op zuigt zonder behulp van een roterende borstel, een 6 meter breed „stoffer en blik" voor het reinigen van de startba nen voor straaljagers, een kleploze twee takt Dieselmotor, een viertakt «Diesel met drukvulling, lichte en zeer lichte autobuscarrosserieën gebouwd volgens het zelfdragende en meedragende prin-1 cipe. wagens met servo-stuurbekrachtl- ging, een monster autobus voor 97 per sonen (staan- en zitplaatsen), en nog tal van andere saillante nieuwigheden. 1 de feilloos geslople sigaret van uilgelezen Virginia-tabakken Menotti's nieuwste opera: „De Heilige uit Bleeckerstraat" Diepere motieven in het duister (Van onze correspondent in Washington) Menotti, de Italiaanse componist, die in Amerika woont en die er o.a. met zyn moderne opera's „The Medium" en „The Consul" groot succes heeft gehad, heeft kortgeleden een nieuw muziekdrama ten tonele gebracht, dat de titel draagt: „De heilige uit Blcecker-straat" (The saint of Bleecker-street). Menotti is zeer begaafd. Hij heeft niet alleen de muziek en de tekst voor dit werk geschreven, maar deze opera ook zelf geënsceneerd. En hier zjj meteen voorop gesteld dat dit een van de voortreffelijkste vertoningen geworden is, die dit jaar op Broadway te zien zyn. De Amerikaanse critici hebben deze nieuwste opera van Menotti in het alge meen zeer enthousiast ontvangen. Mu zikaal is dit wellicht het rijpste en grootst opgezette werk. dat de nog jon ge componist tot stand heeft gebracht en de uitvoering is, èn door de zangers, èn door het orkest van 54 man, èn door sommige uitstekende décors, waarlyk Indrukwekkend. Toch verlaat men de schouwburg ten slotte minder geschokt en minder bewo gen dan na de vertoning van „The Con sul", Menotti's muziekdrama van vier Jaar geleden. Waarom? Omdat in „The Consul" - ook al was de vertoning misschien min der imposant - een tragedie werd weer gegeven (het lot van vervolgden achter het IJzeren Gordyn), d:e aangrijpend was voor ieder bewust levend toeschou wer. Menotti was er in „The Consul" in geslaagd zijn publiek bij de keel te grij pen (ae uitdrukking is niet te sterk). Hy bracht zijn drama in klare taal zonder enige moeite over het voetlicht. De „Heilige uit de Bleeckerstraat" ls groter van opzet, maar niettemin min der aangrijpend. Wie er in hoofdzaak heengaat om zang. muziek en décor, kan een avond van grote kunst tegemoet ren en het publiek te Milaan, Berlijn en Stockholm zal binnenkort gelegen heid hebben met dit belangrijke kunst werk kennis te maken. Doch de drama tische bewogenheid is geringer dan in vroeger werk van Menotti. En dat niet, omdat het thema minder aangrijpend ls, doch omdat dit thema zulk een psycho logische diepte heeft en voortkomt uit zulke duistere en slechts ten dele be wuste motieven, dat slechts een zeer goed verstaander zich de spanningen be wust wordt die hier ontstaan. Bovendien wordt men ietwat misleid door die critici, die dit drama hebben gekenschetst als het conflict tussen ge loof en scepticism e". Menotti moet zich ervan bewust zijn geweest,«dat hij meer gaf dan slechts dit conflict. Doch hij vermocht die diepere onder grond van zijn drama slechts aan te duiden en men kan zich de vraag stel len of iemand anders meer had kun nen doen dan dat. Het drama is ln het kort aldus: Een ziekelijk meisje ln de Italiaanse buurt van New York Is visionnair en krijgt op Goede Vrijdag stigmata. Haar zeer ka tholieke omgeving begint haar te ver- i als een heilige en het meisje wil worden. Haar broer, die zelf niet ge lovig ls. verzet zich tegen deze wens van Ned. kustvaarder gestrand VUf Nederlandse zeelieden en hun hond zUn gisteren nabij Cahore Point (Ierland) van hun schip, waarschijn lijk de uit Groningen afkomstige kust vaarder ..Minorca", naar de kust ge waad. radat het aan de grond was ge lopen. Geen van de mannen ls gewond. Het anker was gaan krabben, toen het schip een beschutte plaats had opgezocht tydens een storm. De reddingboot van Rosslare had zon der succes tien uur lang getracht het schip te bereiken en vlot te slepen. Een bemanningslid van de reddingboot zeide. dat het schip waarschijnlijk zal bezwijken als het nog lang aan de stor men zal zyn blootgesteld. Kapitein van de „Minorca" is de heer E. W. van der Molen. Het schip was op weg van Rouaan naar Liverpool. De 200 ton metende Groningse kust vaarder „Oldambt". kapitein-eigenaar de heer R. de Haan uit Nieuw Scheemda. is ten Noordwesten van het Deense eiland Seeland aan de grond gelopen. Het schip was leeg op weg van Aarhuls naar Ko penhagen. zyn zuster en hU heeft het gevoel dat hy het toch al zeer zwakke meisje tegen al die emotionaliteit moet beschermen. Zyn neiging om de zuster te „verdedi gen" gaat zó ver. dat hy zelfs zijn vrien din ervoor verstoot. Deze geliefde, in haar felle reactie, beschuldigt hem van een relatie tot zyn zuster en wordt daar om, door haar tot woede gebrachte ge liefde doodgestoken. De ernstig zieke zuster van de moordenaar neemt ten slotte toch de sluier aan en sterft enkele momenten later aan een hartverlam ming. Geloof tegen ongeloof? Ja, doch tevens méér dan dat: Een broer-zuster-verhoudlng die het „nor male" conflict tussen geloof en onge loof tot dramatische proporties vergroot. De psychologische ondergrond van dit drama moet echter voor velen wel duis ter biyven. Ook de Duitsers lijden aan „afkortingsziekte" De Duitse ambtenaren gebruiken tegenwoordig zoveel officiële afkor tingen dit vermoedehjk in navol ging van Amerikanen en Britten dat zijzelf er niet meer wys uit kun nen worden. De gewone man heeft de moed allang opgegeven. Dezer dagen versoheen een burger voor een loket in Brunswiyk en vroeg de dienstdoende ambtenaar wat de af kortingen LMG, VPOE en WSG be tekenden in de brief, die hij had ontvangen. De ambtenaar wist het niet. waarop de razende burger hem het papier in het gezicht smeet met de opmerking: „Als jullie het niet weten, hoe moet ik er dan uitko men?" De leider van het regerings district Brunswijk heeft nu aan alle ambtenaren een brochure gezonden van 47 pagina's, waarin niet min der dan duizend afkortingen, die In de officiële taal gebruikt worden, ln alfabetische volgorde met hun Juiste betekenis zyn opgenomen. De brochure heeft als titelde nieuwste afkorting: „AKV", het geen. zoals binnen ln het boekje wordt uitgelegd „Abkürzungsver- zeiohnis" (Betekenis der afkortin gen) wil zeggen! Terreurbenden op pad DOODDEN 22 DORPELINGEN Fanatieke terreurbenden hebben in de afgelopen vyf dagen by overvallen op dorpen op Java 22 dorpelingen ver moord, zo werd officieel medegedeeld. Een bende van meer dan 100 bandie ten heeft Maandagavond een dorp ten Zuiden van Bandoeng overvallen en zes TNI soldaten en twee dorpelingen ge dood. 160 huizen werden door de bandie ten ln brand gestoken. 66 soldaten van het Indonesische leger werden ln het gevecht met de rebellen by de verdedi ging van het genoemde dorp gedood. Drie nachten daarvoor werden 14 dorpelingen uitgemoord by een overval op een ander dorp ln het hetzelfde ge bied, terwyi zeven andere personen wer den gewond. 150 huizen werden by die gelegenheid ln brand gestoken voor een heden van het leger ter plaatse arri veerden. SIKKENS' LAKFABRIEKEN N.V. In de gisteren gehouden buitengewone algemene vergadering van aandeelhou ders der Blkkens' Lakfabrieken N.V. te Sassenheim, ls met algemene stemmen besloten geen gebruik te maken van het voorkeursrecht by de uitgifte van 195 aandelen B. Deze afstand van het voorkeursrecht houdt verband met het belang van Slk- kens' ln een andere onderneming. Het betreft hier de onlangs door ons aan gekondigde samenwerking met de firma Gebrs. TJallema te 6neek.

Leidsch Dagblad | 1955 | | pagina 7