Duitse soldaten naar Russisch worden gedrild voor beeld Belgische Communisten steunden Amerikaans „imperialisme" Duitse Van Meegeren veroordeeld tot anderhalfjaar DE BRILLENSPECIALIST V.S. berusten in twee China's Pas op Uw keel! LEIDSCH DAGBLAD - WOENSDAG 26 JANUARI Overste uit Bonn doet onthulling „Geen leger zolang er nog Duitsers gevangen zitten' Er is de laatste tyd by herhaling be toogd. dat er onder de toekomstige strijdkrachten van de West-Duitse Bondsrepubliek een heel andere geest zal gaan heersen dan in het vroegere Duitse leger en dat de soldaten er veel menselijker behandeld zullen worden. Het leven van de toekomstige recruten is. in verband daarmede, zelfs in de meest verlokkende kleuren beschreven en in tekening gebracht. Wij hébben in de kranten plaatjes gezien, schet sende hoe onder-officieren heel voor zichtig op de tenen de slaapvertrekken van de nog snurkende manschappen binnen sluipen om ze vooral niet te ruw uit htm zoete dromen op te schrik ken en om ze beleefd te vragen wat de heren die dag het liefste voor ontbijt zouden willen hebben Wij hebben ze (in die spotprenten!) in de eetzalen aan keurig gedekte tafels (met bloemen en kristallen glazen) zien zitten, in hun cantines languit zien liggen in heerlijke clubfauteuils, en wij zagen marcherende soldaten met een sigaret of een sigaar in de mond. zo nu en dan de rij eens verlatend om een aardig meisje te begroeten Maar de gewezen overste Von Claer, die aan het bureau van de defensie- commissaris verbonden is. heeft thans in een rede In Bonn uit een heel ander vaatje getapt. Hij zei. dat de onverbiddelijke en ruwe opleiding van de Russische solda ten het beslist noodzakelijk maakt, dat de Duitse recruten ook met grote hard heid gedrild worden, in veel sterkere mate zelfs dan zulks vroeger het geval is geweest! De Duitse soldaten hebben de werkelijk harde manier van oorlog voeren pas in de winterveldtochten in Rusland Ieren kennen. Velddienstma noeuvres van een daj* of tien zonder zelfs een veldkeuken er bij en zonder een behoorlijk onderdak zullen z.i. in het nieuwe West-Duitse leger zeker niet tot de uitzonderingen mogen behoren „wy moeten", zo verkondigde de ge wezen overste, „onze toekomstige solda ten leren dat zü. hoewel hun burger lijke rechten gehandhaafd blijven, ook plichten tegenover de staat te vervullen hebben!" Wat de heer Von Claer op deze bij eenkomst vertelde zal intussen wel niet bepaald tot gevolg hebben, dat grote groepen van de Duitse jeugd die toch al een afwijzende houding tegenover de herbewapening heeft aangenomen, nu met groot enthousiasme in militaire dienst zal treden Eerst gevangenen loslaten. Von Claer bracht ook de kwestie van de Duitsers ter sprake, die zich nog al tijd in gevangenschap in de landen van het Westen bevinden. En naar onze mening ging hij. als ambtenaar van het Bureau-Blank (het toekomstige ministe rie van Defensie)wel wat ver buiten zyn boekje toen hij met nadruk be toogde. dat men van geen enkele Duitser kan verwachten, dat hü weer een uni form aantrekt voordat dit vraagstuk tot algemene tevredenheid is opgelost. Dit zou. zo voegde hij er zelfs aan toe. voor het Bureau-Blank een kwestie van beslissende aard zijn. By alle competente Duitse instanties, aldus verklaarde hij is men thans de Egypte doet niet mee Egypte heeft een officiële uitnodiging van Turkije om deel te nemen aan het Turks-Iraks wederzildse defensie ver drag van de hand gewezen. Dit is bekend gemaakt door brigade generaal Mahmoed Riad. hoofd van de afdeling Arabische zaken van het mi nisterie van Buitenlandse Zaken in Caïro. De Egyptische minister-president, luitenant-kolonel Nasser, heeft op de besprekingen in de Egyptische hoofdstad met de premiers van Saoedl-Arabië, Li banon, Jordanië en Syrië verklaard, dat, indien Irak, op grond van het verdrag met Turkije in een oorlog zou worden betrokken, ook de andere Arabische staten, als gevolg van het verdrag tot wederzijdse hulpverlening, hierin ver wikkeld zouden geraken. Opstandelingen uitgeweken naar Nicaragua De minister van Buitenlandse Zaken van Nicaragua heeft aan de commissie van de OAS (Organisatie van Ameri kaanse Staten) medegedeeld, dat alle opstandelingen, die in de neutrale zone aan de grens van Costa Rlca waren in gesloten. naar Nicaragua zjjn uitgewe ken. waar zij zijn geïnterneerd. Aan de binnenlandse oorlog in Costa Rica is nu in feite een einde gekomen- Men verwacht, dat binnenkort officieel het einde der vijandelijkheden bekend gemaakt zal worden. De commissie van onderzoek van de O.AJ5. zal morgen. Donderdag, naar Washington vertrek ken. In totaal zijn ongeveer 240 opstande lingen als restant van de strijdmacht der rebellen, geïnterneerd door de na tionale garde van Nicaragua. Vuurgevecht in Marokko met ontsnapte gevangenen Zes gevangenen die waren ontsnapt uit de gevangenis van Mogador (Frans Marokko), zyn Dinsdagmiddag gedood by een vuurgevecht met Franse orde troepen. Zeven gevangenen werden aan gehouden. Een van hen was ernstig ge wond. Het gevecht werd geleverd op een af stand van twintig kilometer van de kust. Twee van de drie machinepistolen, die de gevangenen hadden buitgemaakt by hun ontsnapping uit de gevangenis, zyn door de ordetroepen buitgemaakt. Vijftien doden bij busongeluk By een autobusongeluk ten Noorden van Lima (Peru) zyn Dinsdag vyfticn buspassagiers om het leven gekomen en zeven gewond. De bus stortte, doordat de remmen weigerden, in een ravijn van 200 meter diepte. Negen kinderen gedood door oude granaat BU Poesan, in Zuid-Korca, zyn negen kinderen om het leven gekomen en vier ernstig gewond door het ontploffen van een oude granaat, waarmee zjj speelden. I worden afgelost. mening toegedaan: „recht voor de on schuld igen en genade voor de schul digen." Helaas denkt men er. naar hij zei. in het buitenland nog niet zo over. Het schynt voor een rechtstaat, moeilyk ie zyn om toe te geven indertijd onrecht te hebben begaan. Overigens gaf hij toe. dat het in ieder geval gewaardeerd moet worden, dat er van de 3600 Duitse ge vangenen in het Westen thans nog maar 347 opgesloten zitten. De voorzitter van de Vereniging van de teruggekeerde militairen Von Claer sprak op een vergadering van deze or ganisatie was van oordeel, dat het oprichten van een nieuw West-Duits leger niet kan worden goedgekeurd zo lang nog cén enkele Duitser in het Westen gevangen zit. Maar de vice- voorzitter bleek wat verstandiger te zyn en merkte op dat men. met het oog op het dreigende gevaar uit het Oosten, de militaire dienst toch niet kan weigeren wegens die 347 gevangenen (Inee? Med.-i Wrijf Kou en Pijn weg met DAMPO Half milliard dollar voor Azië-plan Kosten voor 1956 De Amerikaans minister van Finan ciën George Humphrey, heeft bekend gemaakt. dat president Eisenhowers nieuwe economische ontwikkelingsplan voor Azië in 1956 ongeveer 500 millioen dollar zal kosten. Dit was de eerste officiële mededeling over de omvang van het Aziatische programma, dat door de speciale raad voor de buitenlandse economische politiek van Eisenhower wordt uitgewerkt. In de raming van minister Humphrey is kenneiyk niet begrepen het oudere en grotere plan. dat beoogt, de Aziatiscne landen een zodanige economische ont wikkeling te geven, dat zy in staat zullen zyn het streven van Communistisch China naar de Industriële en politieke oppermacht in het Verre Oosten het hoofd te bieden Dit plan, dat door de minister van Buitenlandse Zaken Dulles wordt voorgestaan, houdt aanzienlyke schenkingen in voor de bouw van elec- trische centrales en dokken, de aanleg van spoorwegen en andere projecten. De schattingen van de kosten van dit plan variëren voor het eerste jaar tot 3 milliard dollar. Vreemde publicatie in de SovjeNRussische encyclopedie (Van onze Brusselse correspondent) De „grote" Sovjet-Russische encyclo pedie heeft in haar dertiende boekdeel een grotesk oordeel over de Belgische socialistische staatsman Kamlel Huys mans gepubliceerd. De nuidige voorzitter van de Belgische Tweede Kamer, die minister van staat en ex-premier is. wordt er als volgt ge presenteerd: „Kamiel Huysmans, reactionnair Bel gisch politicus, een van de leidende rechtse socialisten, agent van het An- glo-Amerikaans imperialisme, hardnek kig vijand van Sovjet-Rusland". Verder zegt deze eigenaardige encyclo pedie. dat Kamlel Huysmans tydens de oorlog medewerkte aan de plannen van Churchill om België bij het Britse Ge menebest in te schakelen. „Van Augus tus 1946 tot Augustus 1947 was Huys mans". aldus deze publicatie, „de pre mier van een regering, die een politiek voerde van slaafse onderwerping van België aan de Ver. Staten. Hierdoor kwam Belgie terecht in het agressieve anti-Sovjet-blok. Vernietigend oordeel over Korea Tydens de oorlog in Korea hebben po litieke overwegingen de boventoon ge voerd boven militaire noodzakelijkheden. Een algehele overwinning in Korea was mogelyk geweest zonder dat zy tot een derde wereldoorlog zou hebben geleid. Nu heeft de positie van Amerika in het Verre Oosten een knak gekregen. Dat geen overwinning is behaald, is mede te wjjten aan „Europese oriëntering en druk van bondgenoten". Dit is de conclusie van de subcommis sie voor interne veiligheid van de Ame rikaanse Senaat, die een rapport heeft opgesteld over de oorlogvoering in Ko rea en vijf hoge Amerikaanse officieren heeft gehoord. Deze vyf militairen zyn generaal Mark Clark, luitenant-generaal George Stratemeyer, generaal James van Fleet, luitenant-generaal Edmond Almond en admiraal Charles Joy. Van Maart 1947 tot Juni 1949 was Huysmans minister van Justitie" Het wel byzonder bevreemdende dat in die regering van Huysmans drie Communistische ministers zetelden! De regering-Huysmans was nameiyk een coalitieregering van Liberalen, So cialisten en Communisten tegen de CVP en de drie communisten waren vooraan staande Communistische Tweede Ka merleden of Senatoren. n.l. de heren Lalmand, secretaris-generaal van de Belgische Communistische party, Jean Terfve, een bekend Brussels Communist, momenteel nog steeds Tweede Kamerlid die minister van Wederopbouw was. en Jean Borremans. die het departement van Openbare Werken beheerde. Deze Belgische communisten hebben dus tot hun grote verbazing - of angsti ge verbystering? - vernomen, dat zij niet hebben meegewerkt aan beharti ging van de Sovjet-Russische belangen, maar aan bevordering van het Ameri kaans imperialisme! Kamiel Huysmans is overigens nooit minister van Justitie geweest. Het schynt niet het enige blundertje te zijn van deze „Encyclopedie", die de preten tie heeft „wetenschappelijk" te zijn Want ook socialistische leiders als wij len Leon Blum en Attlee worden in de Sovjet-Russische publicaties geregeld voor reactionnalren uitgescholden (Ingez. Med.-Adv.) Fresco's in Lübeck al te mooi „gerestaureerd" Een Duits gerechtshof heeft Dinsdag de 41-jarige Duitse schilder Lothar Mals- kat wegens „het vervalsen van documen ten en aanzetten tot fraude" veroordeeld tot achttien maanden gevangenisstraf. Een restaurateur van schilderijen, de 61- jarige Dietrich Fey. werd wegens „ver valsing van documenten" veroordeeld tot twintig maanden gevangenisstraf. De 57-jarige schilder Bernard Dietrich- Dirschau, die tegeiykertyd terecht stond (Ingez. Med.-Adv.) VOOR UW BRIL C. VAN MUIJEN - Hooigracht 54 - Leiden Prins Bernhardstraat 51 - Nodrdwijk aan Zee Met een enkel woord BINNENLAND Te Winschoten is een 26-larige sta- tlonsasslstcnt uit Westerlee, dte dienst deed op het spoorstation in Winschoten. Searresteerd, omdat hy ervan werd ver acht vorige week een bedrag van f950 uit de brandkast van het plaatskaarten- kantoor te hebben genomen. De man heeft bekend. De Nederlandse R.K. Bond van siga renwinkeliers zal op 11 en 12 Juli te Nij megen een congres houden. De minister van Oorlog en van Marine heeft op grond van de overweging, dat niet langer behoefte bestaat aan de diensten van de adviescommissie voor coördinatie tussen de onderdelen der Nederlandse strijdkrachten, met Ingang van 1 Februari 1955 de advles-commlssle voor coördinatie tussen de onderdelen der Nederlandse strydkrachtcn opgeheven. Gisteren zyn 22 leden van het Haagse gemeentebestuur ln Londen aangekomen, waar zy een aantal gebouwen zullen be zichtigen teneinde een goed Inzicht te verkrijgen ln de eisen, die gesteld moeten worden aan de bouw van een Internatio naal congresgebouw, dat. zoals bekend, ln Den Hang zal worden gebouwd. De componlst-dlrlgcnt prof. Paul Hlndemlth zal Vrydag 4 Februari met de trein uit Zwitserland te Amsterdam arri veren Prof. Hlndemlth vertrekt dan direct naar Hilversum waar hy 6 en 9 Februari voor de AVRO- en NCRV-zenders enkele concerten zal lelden BUITENLAND Met een geweldige knal ls een ge deelte van de llsmassa van het Zuldpool- vasteland, van Klein Amerika tot de Ont- dekklngsbaal. over een lengte van meer,. dan 100 kilometer afgeknapt De Ijsberg, reden ln verbinding gesteld met het de- die een oppervlakte heeft van byna 5000 partement. vierkante kilometer (zo groot als Noord- De Italiaanse premier, Scelba, heeft een uitnodiging van president Elsenhower aangenomen om van 27 tot 30 Maart een officieel bezoek te brengen aan Washington. Een grote zwerm sprinkhanen ls Dinsdag uit de Sahara woestijn Algerije binnengevallen op weg naar de kust van de Middellandse Zee. In Iedere oase op hun pad streken de sprinkhanen neer om de dadelpalmen kaal te eten. Bewoners van de oasen verzamelden de sprinkhanen ln zakken om ze ln zout te koken en op te Een deskundige van de universiteit van Columbia (V.S heeft een atoomklok vervaardigd, waarmee het mogelyk ls een tot op heden ongekend zuivere tijdmeting te verkrygen. De afwyklng van de atoom klok ten aanzien van de juiste tyd be draagt 6lechts één seconde per 300 Jaar. aldus de uitvinder. Charles Townes. Het grote avondblad „France Solr" bericht, dat de Franse luchtmacht reeds enige tijd bezig Is met proefnemingen met een raket die zelf haar doel opzoekt en die met een snelheid van 2000 kilometer per uur van een vliegtuig kan worden af gevuurd om vyf kilometer verder haar doel ie raken. De raket ls uitgerust met een „electronlsch oog", dat de raket op haar doel richt zonder dat er enige radiogra fische besturing aan te pas komt. berichten uit Asuncion heeft ipstandlge beweging onderdrukt tegen generaal Al fredo Strllssner. die nog geen Jaar geleden president van het land werd. Het Amerikaanse departement van Buitenlandse Zaken heeft medegedeeld, dat nog drie vei -anten van ln China veroor deelde Amerikaanse vliegers Inlichtingen hebben verzocht over de mogeiykheden van een bezoek aan de vliegers In totaal hebben nu vyf personen zich om deze De Britse regering ls bereid de salarissen van de 240.000 vrouwelijke amb tenaren Jaariyks te verhogen, zodat deze salarissen op 1 Januari 1961 geiyk zullen zijn aan de salarissen van lening van 40 millioen roebel ln goud toe gestaan, volgens een overeenkomst, die ln Moskou door belde landen ls ondertekend. Het bedrag kan ln een of meer termijnen gedurende de komende drie Jaren worden I Slavische staatshoofd heeft opgenomen en moet ln tien Jaar ln goud aan boord van de „Gales' worden afcolost. Maarschalk Tlto heeft zlln officiële bezoek ann India beëindigd Het Joego- n Cochin uit de thuisreis aanvaard. wegens het vervalsen van 21 schilderijen van heiligen in een 700 jaar oude kerk in Lilbeck en het verkopen van deze schilderyen als gerestaureerde oorspron- keiyke fresco's en dr Bruno Fondrich. een 54-jarige kerkarchitect die ervan was beschuldigd van de beweerde verval singen af te weten en niets te hebben ge zegd, werden vrygesproken. Het hof ontzegde Malskat en Feyvoor drie jaar het recht hun werkzaamheden in kerken te verrichten. Malskat en Fey wisten drie jaar gele den het land te overbluffen met de aan kondiging dat zij een aantal originele Gothlsche muurschilderingen in de Ma- riakerk van Lübeck nauwkeurig hadden gerestaureerd. By de heropening van de beschadigde kerk in 1952, werden de „kunstschatten" voor het eerst in hun nieuwe vorm aan het publiek getoond. De plechtigheid, die samenviel met het 700-jang bestaan van de vermaarde kerk, werd bygewoond door bondskanselier Adenauer en tal van prominente figuren op kerkelyk en politiek gebied!! Malskat heeft toegegeven, dat hy de schilderstukken in de styi der oude meesters had vervalst en van de naam der oorspronkelyke kunstenaars voor zien. Ook heeft hij toegegeven na de oorlog werken van Franse en Duitse mo derne impressionisten te hebben vervalst. Malskat heeft erkend, dat hy in de periode tussen 1945 en 1952 „honderden" valse schilderyen heeft vervaardigd. De rechtbank heeft bevel tot in beslagne ming van een aantal dezer werken ge geven. Hoge Vich y-ambtenaar vrijgesproken Franse oud-ministers melden zich Réné Bonnefoy, secretaris-generaal voor de voorlichting in de regering- Vichy (kablnet-Laval), die by verstek ter dood veroordeeld was wegens oor logsmisdaden, heeft zich, zoals wy gis teren in een deel van onze edities meld den, in Parys by de politie gemeld. Voorts hebben zich gemeld: Antoine Rochat, gewezen secretaris-generaal van het ministerie van Buitenlandse Zaken van de regering-Vichy hU was bij ver stek eveneens ter dood veroordeeld Paul Auphan en Blchaut, die belden staatssecretaris van Marine in genoemde regering zyn geweest. Auphan en Bic haut gewezen admiraals waren veroordeeld resp. tot levenslang en tien jaar dwangarbeid. Een Frans hof heeft Dinsdag Georges Hllaire, staatssecretaris by het depar tement van Binnenlandse Zaken ln de regering van Vichy uit de oorlogsjaren, vrygesproken; Hilaire was beschuldigd van handelingen die schadeiyk geweest zouden zijn voor de landsverdediging. In het hof hadden zestien leden van de Nationale Vergadering en senatoren zit ting. Hllaire was by verstek tot vyf jaar gevangenisstraf veroordeeld. Het hof bepaalde voorts, dat de vier hoge functionarissen van de regering van Vichy, die zich kort tevoren hadden aan gegeven. voorlopig op vrye voeten moe ten worden gesteld. Eert helicopter van de Britse marine liangt vrijwel geluidloos boven een Londense luchthaven. In plaats van het luidruchtige lawaai, dat de motor van een helicopter pleegt te maken, hoorde men slechts een licht gesnor. Op het vliegtuig werd namelijk een nieuwe vinding toegepast, veel gelijkend op een ge- luiddemper op de uitlaat van motor fietsen. Een sierlijk gezicht is dil buisvormige aanhangsel beslist niel. maar de uitvinding is er niet mindet aantrekkelijk om. De Verenigde Staten schijnen het herstel van de Nationalistisch-Chinese reti ring op het vasteland van China door de gewapende macht te hebben afgeschreven, In feite betekent dit een grote ommezwaai in de politiek van Amerika ten opzichlt van Oost-Azië in de richting van een voorlopig aanvaarden van een „vreedzaam naast elkaar bestaan" van de twee China's. De bevoegdheden, die de Verenigd! Staten hebben ingevolge hun wederzijdse verdedigingsverdrag met Tsjang Kai-sjek op Formosa, zullen zij gebruiken om een gewapende invasie van de Nationalistische Chinezen op het vasteland te verbieden. Men kan niet zeggen, dat de Amerikaan» regering het plan om de twee China's als twee onafhankelijke landen te beschou wen. reeds heeft aangenomen, aldus Reuter, maar het is veelbetekenend, dat ho;i ambtenaren in Washington een verdeling van China in het vasteland en Formoa vergelijken met Duitsland en Korea. Zü wijzen op de mogelijkheid van afschei dingen in Communistisch China. Het is een groot land, zeggen zy, dat nooit lan; door heersers of veroveraars bijeen kon worden gehouden. Q Vervolg van Pag. 1 N.V.V. contra Hensen Ook onder de gegeven omstandig heden kan de staking niet worden aangemerkt als te zyn een geoorloofd middel tot bereiking van het beoogde doel. omdat, waar de wetgever nu een maal ln gevallen als deze ter berei king van het beoogde doel een be paalde procedure heeft aangegeven, het geboden is die procedure te vol gen. Wie dit niet doet, maakt zich schuldig aan eigen richting en han delt onrechtmatig, zeker wanneer er sprake is van een materie, waarbij het vereiste van samenwerking en begrip voor elkanders inzichten van primair belang is. Daarom, zo zegt de presi dent in zyn vonnis, heeft hij ook op het kort geding getracht te bemidde len. Nu de instelling van Ondernemings raden nog geheel nieuw is en daar mede nog weinig ondervinding is op gedaan, moet de totstandkoming van die lichamen plaats vinden in een sfeer van goede verstandhouding, van onderling begrijpen en waarderen en bovenal van rustig overleg. Het kan niet aan twijfel onderhevig zijn, dat een staking juist elk rustig overleg en elke goede verstandhouding bederft. Na dan vervolgens nog te hebben overwogen, dat de als onrechtmatig aan te merken staking niet alleen zy. die het werk onrechtmatig hebben neergelegd, doch ook zy, die op deze staking heb ben aangedrongen en daartoe hét sein hebben gegeven, zoals gedaagde erkent te hebben gedaan, aansprakeiyk zyn en dat, afgezien hoe de interne verhouding van gedaagde tot haar leden ls. nu het gaat om een onrechtmatige daad, welks schadeveroorzaking door een onverwyl- de voorziening zoveel mogelyk moet worden beperkt, aan gedaagde bevolen kan worden haar tussenkomst en mede werking te verlenen om tot opheffing van de staking, waartoe zij zelf het sein heeft gegeven, te komen, kwam de pre sident tot zyn uitspraak. Naar wy vernemen heeft de verde diger van de A.N.M.B. na het vonnis de directie der N.V. machinefabriek Hensen medegedeeld, dat de staking in de fabriek zal worden opgeheven en dat de arbeiders het werk zullen hervatten. De directie heeft tot de Bedryfscom- mlssie het verzoek gericht tot voorlo pige ontheffing van de verplichting tot instelling van een Ondernemingsraad. Het antwoord hierop wordt thans af gewacht. Regeringskringen gereserveerd OVER EVENTUELE AMERIKAANSE HULP Indonesische regeringskringen nemen een gereserveerde houding aan tegen over de berichten van Amerikaanse plannen om de technische en economi sche bystand aan Indonesië ln de loop van het nieuwe belastingjaar, dat in Juli begint, te vergroten. Berichten over Amerikaanse hulp aan Indonesië zijn ln de kranten versche nen, maar. aldus werd van officiële zyde vernomen, er was nog geen enkel offi cieel bericht hierover ontvangen. Men zeide geen commentaar te kunnen geven voor dat concrete voorstellen over een dergelijke hulp door de V.S. waren ge daan. Betreffende kringen zeiden slechts dat iedere soort hulp, die de economi sche ontwikkeling van Indonesië zou be vorderen, welkom ls. (Ingez. Med.-Adv.) IndeLeel beginnen enkele der gevaarlijkste aandoeningen Neem bij de geringste klacht, zoals kriebel, gezwollenheid of heesheid, direct Ao cnp.l\»/crltendp. Minister Suurhoff tevreden Emigratie naar Australië een succes De minister van Sociale Zaken Volksgezondheid, de heer J. G. Suui- hoff, heeft te Canberra verklaard, dil de Nederlandse emigratie naar Am- tralië een groot succes ls. Do immi granten, aldus de minister, hebbt snel werk gevonden en worden zondtr moeilijkheden „Nieuw Australiërs/ hoewel er enige teleurstelling i weest over het gebrek aan woonruimte De minister zeide, met de Australisch! minister voor immigratie H. Holt N plan van de Nederlandse regering zullen bespreken betreffende het gen van financiële steun aan Nederlands immigranten bij het kopen van eigec huizen of winkels. De Australische voorlichtingsdienst Nederland is goed, aldus de heer Suur hoff, maar de beste propaganda voer Australië zijn de bemoedigende brievea van emigraten aan familieleden in Ne derland. In het algemeen zeide de minister tevreden te zyn met wat hy van de re sultaten van de emigratie in Austral had gezien. Indonesië heeft een Chinees staatsbur ger, Chu Chang Tung, uit het land ge zet \i egens „subversieve activiteit", aldu werd heden in Djakarta vernomen. Volgens het persbureau „Nieuw China', was Chu Chan Tung voor de souvereini- teitsoverdracht vice-consul van de rese- ring-Tsjan Kai-sjek in Djakarta. Vol gens het blad was hy ook een van dt hoofdschuldigen in een samenzwennj tegen de Indonesische regering. Weerrapporten (Van hedenmorgen 7 uur) V IÏI? Helsinki Stockholm Oslo Aberdeen Dublin Amsterdam Brussel Parijs Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfort Mtlnchen ZUrlc-h Genéve Locarno Wenen Innsbrüok Rome zwaar bew. motresren mist nevel eeh bew nevel mist half bew. zwaar bew. 11 zei eeh. bew. windstil -1 0 windstil -2 0 nno 5 7 0 ono 2-10 ono 2 1 0 windstil -3 0 zw i -1 - windstil -8 0

Leidsch Dagblad | 1955 | | pagina 2