Voorstel Questroo c.s. „Zet zoden aan de dijk" (sportveld) fethouder Van Seliaik: graszoden (ethouder Jongeleen: geen gi'aszoden. doch inzaaien (urgemeester Van Kinschot Salomo): graszoden en inzaaien Filmvoorstellingen culturele organisaties vrij van belasting Restauratie Waag een grote tegenvaller Silt Jaargang LEIDSCH DAGBLAD Dinsdag 25 Januari 1955 Darde Blad No. 28432 Vijf sportvelden nabij Bosluiiserkade |n tegenstelling met een bekend gezegde, dat een bepaalde suggestie lal „geen zoden aan de dijk zet", moet van het gistermiddag in de Leidse Jdoor de heer L. Questroo c.s. verdedigde voorstel: om de vijf nabij de hufzerltade aan te leggen sportvelden te „bezoden", worden gezegd, dat dit wel degelijk zoden aan de dijk (lees sportveld/ heeft gezet. Hoewel de aanleg van de grasmat van deze sportvelden, waarmede in al een bedrag van f. 250.000 is gemoeid, een scherpe scheidingslijn trok rs door het College van B. en W. en de Raad, kreeg de heer Questroo, voorstel mede-ondertekend was door mej. Noordman en de heren Drijber Zunderman, toen het op stemmen aankwam het gelijk aan zijn zijde. Met tegen 15 stemmen werd het voorstel aangenomen, zodat alle vijf velden graszoden zullen worden voorzien. oor het echter zo ver was, heeft de Raad zich twee uur bezig gehouden met «voeging van het werkwoord inzaaien, bezaaien, inzoden en bezoden. Wat kis deze discussie sterk in het oog viel was de wel zeer gevarieerde opvat- welke omtrent deze materie bestond in het College van B. en W. Was louder Van Schaik een voorstander van „bezoden", zijn P. v. d. A.-collega, ouder Jongeleen, hield het bij inzaaien, terwijl de burgemeester het «no's oordeel uitsprak. Hij gaf de voorkeur aan fifty-fifty: twee velden met zoden en drie velden inzaaien. Burgemeester Van Kinschot vond hier de leuders Van der Kwaak en Menken aan zijn zijde. Gelijk als in het College, ti ook de meningen in de Raad sterk uiteen. In Haarlem. Groningen en ook Delft heeft men een gunstige ervaring met bezode terreinen opgedaan. Door des kundige zijden heeft spreker zich laten verzekeren, dat bezode sportvelden goed en vlug bespeelbaar zijn. Wethouder Van Schaik. die zonder schroom het voorstel Questroo c.s. aan beveelt, moet het compromis-voorstel van de meerderheid van B, en W. afra den. De sportveldennood gedoogt geen langer uitstel. Nemen wij het voorstel niet aan, dan laden wij een zeer zware verantwoordelijkheid op ons. Hier geldt: wie spoedig helpt, helpt snel. heer Questroo (Prot. Chr.), die dit ad met grote vreugde begroette. I zyn teleurstelling uit over het dat een minderheid in het College rosteur gaf aan inzaaien van de Est. Dit geeft een uitstel van twee en dat in een tijd, dat men zit te an om sportvelden. Bovendienhet ut van de ingezaaide velden -n a is nu niet bepaald een succes, d spreker erkende, dat aan velden, [met graszoden zyn bedekt, risico eden is, heeft men daarmede in km en Groningen gunstige resul- opgedaan. Mede met het oog op de nood aan sportvelden, diende hy Ede door mej. Noordman (KVP) heren Drijber (VVD) en Zunder- IP. v. d. A.) ondertekend voorstel alle vijf aan te leggen sportvelden ACCOMODATIE SPORTVELDEN r.s bepleitte spreker het gelijktijdig meen van een aceomodatie op de «Iden. •a: de heer Schüller (P. v. d. A.) creneens voor bezoden had uitge- jrtj. eo, vroeg de heer Van Weizen SJ of het niet mogelijk is de sar van de velden in een zodanige üe te brengen, dat zij met zoden a worden belegd. Ook spreker met het voorstel Questroo c.s. te gaan. heer Huurman (Prot. Chr.) hield i afwijkende mening op na. Spre- celde meer voor het meerderheids- El van B. en W.: twee velden be- drie inzaaien. Brengen wij, aldus r, op alle velden een grasmat van aan, dan zal dit het bedrag met MO verhogen. Bovendien: nemen besluit, dan kunnen wij er in de tast ervaring mede opdoen. ONTSTELLEND TEKORT heer Zunderman (P. v. d. A.) wees «ns op het ontstellend tekort aan god irelden. Tien tot twaalf elftallen Mui momenteel op één veld spelen, aantal verenigingen, dat 1948 verdubbeld. Wy kunnen, spreker, niet langer wachten, de Raad door aanneming van voorstel Questroo c.s. tonen, dat fefrlp voor het belang van de heeft! Hier past geen uitstel! Drijber (V.VD.), wiens fraotle ra® Ettend toeziet dat geen overbodige a worden gedaan, zegt dat M aan meerdere kosten geen rol hij een object van f. 235.000, te- telet op de grote achterstand in 'li sportvelden. Gezien deze ono 1«n de slechte ervaring, opgedaan ("aaide velden en de goede resul- ,iccj|®rt bezoden velden elders, geeft a«i1 1,1 overweging het voorstel He ro° cs' aan te nemen. Bovendien 'f' op ingezaaide velden in het begin aag, 'orden gespeeld, terwijl daaren- Diu ^zode velden de spelfrequentie P* wenst spreker nog te worden M hoe of het staat met de bouw f*t'Ubhuizen bij de tennisvelden ln Roomburg. en ti iNoordman (K.V.P.), die zegt, dat 'brei' gras voor haar voeten 16 weg- r, u w, bepleit eveneens aanneming de? ït voorstel Questroo, dat ook zit teitei 3 uit de nood geboren, deeri v* FIFTY-FIFTY hjrgemeester, die als eerste spre- t gemaakte opmerkingen beant- .verdedigt het voorstel van de w erheid ln het College van B. en 5« velden bezoden en drie ln- h-i„1 Het ij, aldus spreker, een Salo- c «fdeel, doch volgens hem in deze Kitts "toheden het beste. GRASZODEN VOOR 5 VELDEN - 2*' houder Van Schalk, die het voor- Questroo c.s. toejuicht en bet Js met dc heer DrUber, dat een rent*- "*re uitgave van f. 15.000 hier or t- "d mag spelen, zegt, dat de erva- s b' met het bezaaien van een sport- ui Leiden altUd „geen rozengeur AS' uJBensch'jn" 's geweest. ïn dit and wtfst spreker op de Lugdu- „i '""'den aan de Ilaarlemmertrck- letriël Terwijl de ingezaaide terreinen 12-i '.Mll(*ncn niet bespeelbaar waren terfi'w ,°°k thans nog als „een tere ago moeten worden behandeld, 'o de bezode velden onmiddellijk >niin- ,0°rtdurend bespeelbaar, voorts hoatf '«de ingezaaide terreinen hooe —3 a drie maal in de veertien dagen «w bespeeld. Wethouder Jongeleen. die een geheel afwijzend standpunt inneemt, zegt dat er voorbeelden voor handen zijn, welke aantonen, dat met bezoden minder pret- gebruikt voor de grasmat van de sport velden aan de Haarlemmertrekvaart, waren afkomstig van hetzelfde terrein. Voor de aanleg van de sportvelden nabij de Boshuizerkade zal dit niet mogelijk zijn. In dit geval zijn wij aangewezen op graszoden van de klei- en/of zandgrond en dit heeft grote bezwaren, omdat dan afgewacht dient te worden of deze zich zullen zetten. Spreker geeft toe hoe wel dit buiten de schuld van de dienst van Openbare Werken ligt dat het ingezaaide sportveld aan de Haarlem mertrekvaart niet goed is behandeld. De Technische Dienst van Gemeente werken staat in het onderhavige geval op het standpunt van inzaaien. Voor een enkel veld heeft men de beschikking op graszoden, doch deze zijn eertijds ook ingezaaid. Hoewel ook spreker de sportvelden- nood erkent, brengt hü de Raad nog eens met nadruk onder het oog, dat zowel de Technische Dienst, als het N.O.C. en de Ned. Helde MU hebben geadviseerd om tot inzaaien van de velden over te gaan. Laten wij dit advies In het belang van een goede ontwikkeling van de sportvelden op volgen. Mooht de Raad echter anders beslis sen dan zal ook dit besluit con amore worden uitgevoerd, aldus wethouder Jongeleen, die tenslotte de toezegging deed. dat B. en W. tijdig met een voor stel tot aceomodatie van de terreinen zullen komen. WEINIG NIEUWE GEZICHTSPUNTEN In tweede instantie werden door de diverse sprekers weinig nieuwe gezichts punten naar voren gebracht de menin gen bleven verdeeld, terwijl ook B. en W. in tweede ronde hun aangevoerde bezwaren, resp. tegen inzaaien of bezo den handhaafden. VOORSTEL QUESTROO C.S. AANGENOMEN Het voorstel Questroo c.s. ln stemming gebracht, wordt aangenomen met 18 tegen 15 stemmen (tegen de wethou ders Jongeleen, Menken en Van der Kwaak, de heren Huurman. Woudstra, Knol, Stolp, Van Iterson (Prot. Chr.), De Hosson, Ten Broek (K.V.P.), Gos lings, v. d. Burgh, v. d. Horst (P. v. d. A.). Hagen en Porthelne (V.V.D.). Overeenkomstig deze uitslag wordt dan het voorstel van B en W. in deze geest gewijzigd, waarmede de Raad unaniem accoord gaat. Aan de Landbouwhogeschool te Wageningen is dezer dagen geslaagd voor het ingenieursexamen tuinbouw de heer P. J. Taconis alhier. Toegangsprijs moet beneden f 0,90 liggen Zonder hoofdelüke stemming ging de Raad deze middag accoord om de filmvoorstellingen, die door culturele organisaties worden georganiseerd, vry van belasting te stellen, evenwel met dien verstande, dat de toegangsprys voor deze voorstellingen beneden de f- 0.90 moet liggen. Bovendien werden sportwedstryden e.d. vry van belas ting gesteld voorzover de toegangs prijs 25 cent of minder (voorheen 10 cent) bedraagt. De heren Meester en Hagens, die eer tijds ln deze geest (zij het alleen voor filmvoorstellingen) een voorstel hadden gedaan, dankten het College voor dit zelfs nog iets verder gaande voorstel. De heer De Hosson (K.V.P.) kon een zekere teleurstelling niet verbergen. Waarom, zo vroeg hij, zyn B. en W., zo als toegezegd, nog niet iets verder ge gaan en wel in die geest, dat niet enkel voor filmvoorstellingen een vril-6telling volgt. Wethouder Van der Kwaak zei. dat momenteel de gehele verordening onder de loupe wordt genomen- In de loop van dit jaar denkt spreker nog met een voor stel te komen Behoudens een enkele ondergeschikte opmerking werden alle overige door ons reeds gepubliceerde voorstellen zonder hoofdelijke stemming aangenomen. STANDPLAATS TAXI'S STATION het staat met de vergunningen voor innemen van een standplaats voor taxi's bij het Station. Wethouder Jonge leen: binnenkort zal zowel met werkge vers als werknemers over deze materie contact worden opgenomen. ROLSCHAATSENBAAN De heer Porthelne roerde nog eens het door de heer Lardee tijdens de begro ting aangesneden vraagstuk van een rol- schaatsenbaan aan. Nu daar voorlopig geen kijk op is, deed hU de suggestie om een bepaalde straat voor dit vermaak aan te wijzen. De burgemeester zal dit nog eens bekijken. SNEEUWRUIMEN Nu de Gemeente in tijden van sneeuw val de beschikking niet meer heeft over werklozen, oordeelt de heer Meester het gewenst, dat het materiaal van de Rei- nigingsdienat, dat bij sneeuwval wordt ingezet, uitbreiding ondergaat. Voorts vroeg hü om plaatsing van een hekje rond het plantsoen bij de Kanaalwee. Automobilisten bekommeren zich veelal niet over de Jonge aanplant en rijden dwars door het plantsoen heen. In beide gevallen zeide wethouder Jongeleen een onderzoek toe. 8CHOOLMELKVOORZIENING Mevr. Vijlbrlef was van mening, dat de sohoolmelkvoorziening door de Jong ste prijsverhoging in gevaar komt. Ter wijl in vele gemeenten f. 0.30 voor een liter wordt betaald, is dit in Lelden f. 0,34. Vele ouders wordt dit te duur, waardoor melkverstrekking achterwege moet blijven. Wethouder Van Schaik zal deze zaak in het College brengen. „Oud bezit heel mooi, doch ook wel eens wankel" By het voorstel van B. en W. om nog f. 150.000 toe te voegen aan het reeds verleende credlet van f. 78.000 voor de restauratie van het Waaggebouw en de Boterhal merkte mej. Van Nienes (P. v. d. A.) op, dat. hoewel het wel eens voorkomt, dat een suppletie moet worden verstrekt, dit bedrag voor haar toch wel een grote tegenvaller ls. Hadden de thans aan het Ucht gekomen gebreken niet eerder ontdekt kunnen worden? Voorts wenste de heer Van Dijk te weten hoe of het staat met het toege zegde onderzoek inzake de sociale toe standen in dit kamp. De heer Piena (P. v. d. A.) vroeg naai de opneming van een bestuurslid in de Stichting Woonwagenwerk van huma nistische beginselen. Wethouder Van Schalk bracht de heer Van Dyk onder het oog. dat het hier slechts gaat om een veirzoek tot princi piële medewerking aan schoolstichting. Een plaats voor de school is nog niet aangewezen. Evenwel kon spreker de heer Van Dijk verzekeren, dat de me ning van de heer Van Dijk behoorlijke weerklank in het College van B. en W. vindt. Wethouder Jongeleen gaf de heer Van Dijk te verstaan, dat een uitgebreid on derzoek is ingesteld naar de sociale toestanden in het kamp. Binnenkort komt dit rapport in het College van B. en W. Tenslotte deelde wethouder Men ken mede. dat het bestuur bezig is om iemand van humanistische denkwijze aan te trekken. De heer Van Dijk (K.V.P.). die even eens van het hoge bedrag ls geschrok ken, vraagt zich af of het geen aanbe veling verdient, dat alle monumenten, waarvoor de gemeente zorg draagt, eens onder de loupe genomen worden. Straks zouden wij wel eens voor grote verras singen kunnen komen staan aldus spreker. Wethouder Jongeleen. die zelf vol mondig erkent, dat het bedrag ook hem tegenvalt, zegt. dat wat by de restauratie te voorschijn ls gekomen, zeer bedroevend ls. Sommige muren hingen als het ware ln de lucht. Hoe wel oud bezit heel mooi is. vormt dit ook wel eens een wankel bezit. De thans aan de dag getreden gebreken waren van tevoren niet bekend. Men heeft de restauratie aangevat, omdat Markt- en Havendienst met een ruimtegebrek te kampen had. Met de heer Van Diik is de heer Huur. man (Prot-Chr.) het eens de Leiase monumenten eens onder de loupe te nemen. Gelukkig is het. dat het ruimte gebrek de slechte situatie van het ge bouw. dat in de toekomst gevaren had kunnen opleveren, aan het licht heeft gebracht. Nadat wethouder Jongeleen de Raad de verzekering had gegeven, dat, zodra de personeelsbezetting dit toelaat, een onderzoek naar de toestand van de monumenten zal worden ingezet, werd het voorstel z.h.st. aangenomen. Ofschoon de heer Van Dijk (K.V.P.) geen bezwaren had om medewerking te verlenen tot de stichting van een twee lokalen tellende R.K. school t.b.v. kin deren van bewoners van het Woonwa genkamp maakt hit bezwaar tegen de opmerking van B. en W.. dat het hui dige terrein van het Woonwagenkamp hiervoor ongeschikt is. Indien een der gelijke school aan de behoefte wil be antwoorden, zal zij in de omgeving of op het terrein van het kamp dienen te staan. Illllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllill De rijwielen vóór Minerva Tijdens de gistermiddag in de Raad gehouden rondvraag vroeg de heer Van der Horst (P. v. d. A of de burgemeester thans het tijd stip niet gekomen acht om stren ger te gaan optreden tegen de la wine van rijwielen, die nog regel matig op de stoep vóór Sociëteit Minerva wordt aangetroffen. Bur gemeester Van Kinschot zeide, dat er reeds maatregelen waren ge troffen- Deze zullen echter eerst met ingang van 1 Maart a.s. van kracht worden. IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIU' Zwaarste man in Utrecht 379 Pond en een ons De heer P. v. d. Zwaard uit Doorn (op de foto) is als zwaarste man gekomen uit de wedstrijd, die Zater dagmiddag In de Beatrixhal van het Jaarbeursgebouw door de Bond van militaire oorlogsslachtoffers werd ge houden. De bond heeft geld nodig en organiseert daarvoor acties, waarvan het optreden van Audrey Hepburn de eerste was. Het publiek mocht raden hoe zwaar Lou Bandy en Nicolaas Kroeze, exploi tant van een eethuisje in Amsterdam samen wegen. Men had voorts de in schrijving geopend voor zware mannen, die met elkaar in gewicht mochten wed- yveren Er waren slechts drie candldaten, die een grote weegschaal beklommen. Grote kazen werden aangedragen om voor het tegenwicht te zorgen. Men sta pelde maar op en er moesten heel wat kazen aan de andere kant van de weeg schaal worden opgestapeld voordat men evenwicht had. Ter contróle kwamen deze zware mannen dan nog eens op een automatische weegschaal. De uitslag luidde: 1. P. v. d. Zwaard (189 kg. en 6 ons), 2. J. van Doesburg (158 kg. en 5 ons). 3. A. Gerritsen van der Hoop (152 kg. en drie ons). Voor de prijswinnaars waren prijzen beschikbaar gesteld. Men had veel publiek verwacht, maar dat liet verstek gaan. Lou Bandy voelde zich gedwongen, zo als hij zei. voor het goede doel, enkele liedjes te zingen en hij deed dit op de n hem ls gewend. VERPACHTING VAN VISRECHT. By het voorstel om het visrecht, in een gedeelte van de Haarlemmertrek vaart en van het Poelmeer wederom te verpachten aan de beroepsvisser Zand vliet verdedigde de heer Piena <P. v. d. A.) de belangen van de Leidse Henge- laarsbond. welke momenteel plm. 2000 leden telt. Gehoord zijn uiteenzetting werd dit voorstel aangehouden. VERHOGING WONINGBOUWVOLUME De heer Meester (P. v. d. A.). die het college van B en W. hulde bracht voor de wijze waarop nieuwe Industrieën worden aangetrokken (thans weer twee en uitbreiding van twee reeds gevestig de). achtte het gewenst, dat het Leiden toegestane woningbouwvolume wordt verhoogd. Wethouder Jongeleen. die het hiermede volkomen eens waa. zeide, dat a.s. Maandag over deze kwestie een be spreking zal plaats vinden. DE BOUWVAKARBEIDERS EN DE VACANTIE. In ons blad van Zaterdag JJ. werd mededeling gedaan, dat de Bouwvakar beiders in verband met de Vacantie- spreldlng dit jaar de vacantia zullen hebben in de laatste week van Juli. Het bestuur van de BedrUfsraad Stucadoors- bedrjjf schrijft ons evenwel nog geen enkel besluit te hebben genomen in welke week het Stucadoorsbedrijf de vacantie zal houden. Hieruit blijkt der halve dat ln dit opzicht de stucadoors niet tot de bouwvakarbeiders moeten worden gerekend. manier zoals men van h AMATEURS FOTOGRAFEERDEN TEXTIEL Niet «o eenvoudig als het lykt! De Leidse Amateur-Fotografen hadden gisteravond ln ..De Doelen" een gezel lige praatavond over allerlei soorten textiel, van Crêpe de Georeette tot versleten dweilen toe. De opgave was namelijk geweest om textiel technisch zo goed mogelijk weer te geven Dat dit voor velen problemen opleverde, bleek wel uit het binnengekomen werk. De voorzitter, de heer Gompelman, kor dan ook wel enige technische adviezen geven. Hoofdzaak ls de verlichting van het onderwerp waardoor de structuur van het weefsel naar voren komt. En dan de scherpte I Dè moeilijkheid waarmee een foto staat of valt. Bewonderenswaardig was de vindingrijkheid van de leden om van een lapje stof toch een aantrekke lijke foto te maken. Een der leden had zelfs een stukje kant niet eens gefoto grafeerd, maar het direct ln de vergro tingslantaarn gelegd en zo vergroot, wat "in verbazend aardig effect gaf. Nadat al het textiel uit de doeken was gedaan, bleef men nog enige tijd byeen om enkele suggesties van leden te oe- LEIDSE 8CHOUWBURO. „Muiterij op de Caine". Als vijfde manifestatie in de reeks abonnementsvoorstellingen vanwege de Leidse Schouwburg bracht gister- (en brengt heden (avond de Nederlandse Co- medle het prachtige toneelspel „Muiterij op de Calne" van Herman Wouk. Het zelfde stuk door hetzelfde gezelschap werd hier reeds eerder in dit seizoen gepresenteerd onder auspiciën van K. en O., zodat wU thans mogen volstaan met een bevestiging van het eerder uit gesproken oordeel dat het moeilijk zal vallen de voortreffelijke kwaliteiten van dit stuk qua vorm. Inhoud en vertolking te overtreffen. Dit was inderdaad toneelspel van hoge orde met Individuele creaties van Joan Remmelte en Han Ben te van den Berg. die nog lang ln de herinnering zullen voortleven. Een vol Huis heeft er intensief van genoten en daarvan aan het slot getuigd door een staande gebracht, langdurig en ovationeel applaus. Voorschoten heeft 360 woningzoekenden Begrotingen 1953 en 1955 sluitend gemaakt Hoewel de agenda voor de vergadering van de gemeenteraad van Vrijdag 28 Januari a s nog niet bekend is. zijn reeds enkele raadsvoorstellen toegezonden. Uit deze stukken biykt. dat Ged. Sta ten van Zuid-Holland in beginsel niet afwijzend staan tegenover het verzoek van B. en W. een bydrage van 15% te geven voor restauratie van de gemeente toren. maar een definitieve beslissing ls nog niet genomen. Het Psychologisch Instituut te 's-Gra- venhage verzoekt voor het in 1955 uit te voeren psychologisch onderzoek op de Hervormde, Gereformeerde en Openbare scholen een bijdrage van f. 12.50 per kind i.p.v. f 10.— per kind. zoals tot nu toe betaald werd. Dit kost de gemeente f 475.— extra. Het bestuur van de Gereformeerde School verzoekt verbetering en verhoging van het hek rondom de Geref. School aan de Wijngaardenlaan Voortdurend bezoeken onbevoegden de terreinen en richten er schade ean De kosten bedra- cen f 1100 Het bestuur van dc R.K Meisjesschool verzoekt medewerking voor de aanschaf fing van 3 ollekachels voor de bij het v.g.l.o. ln gebruik zfjnde lokalen van de voormalige meisjesschool aan de Veurse- weg. Het advies van de heer ir P. W. Deerns luidt gunstig ten aanzien van de aan te schaffen (en reeds op proef in gebruik zijnde) kachels. De kosten bedra gen f2200.—. De Ver. tot IJsbestryding te Lelden woner voor 1065. Tot nu toe werd inwoner gegarandeerd. Aangezien de Kosten van het breken van het lis in de daarvoor bestemde waterwegen sterk ge- B. en W. lichten de raadsleden in over het gebruik van het Gezondheidscentrum, dat begin 1654 geopend werd. Het dienst- gedeelte wordt momenteel o.a. gebruikt door: ultleonmagazijn van de stichting „Gezondheidszorg", consultatlebureaux, spreekuur psychiatrische voor- en na- zorgdienst, zitting centraal ziekenfonds voor Rfjnland, Haarlemmermeer. c.a.. spreekuren artsen, oefeningen EHBO- verenigincen, idem van het Rode Kruis diverse vergaderingen van verenigingen Hieruit bliikt dat het gebouw nu reeds aantoont te beantwoorden aan het doe) by de stichting gesteld. B. en W. stellen voor de stichting „Ge zondheidszorg" een bydrage van f. 1000.- per jaar te laten betalen in de exploi tatie, en het tekort (geraamd op f8925. per Jaar) voor rekening van de gemeente te nemen. Voor het voorbereiden van het bouw- rypmaken van „Vlietwyk" vragen B. en W. enkele credieten. n.l. f.2000.— voor opmaken rioleringsplannen, enz. (te ver richten door het Bureau voor Bouw- en Waterbouwkunde v/h lr J. G. Christi- aanse te Rotterdam) en f.500.— voor grondboringen, waterpassingen en opme tingen, ter beoordeling van de draag kracht van de bodem. BOUWEN AAN DE PAPELAAN? Enige Jaren geleden werd door de Provincie van de gemeente een aantal percelen grond gekocht gelegen by de Papelaan in verband met de aan te leg gen nieuwe verbinding van de Papelaan met de Veurseweg. Deze nieuwe weg wordt niet aangelegd, omdat de nieuwe verbinding vla de wyngaardenlaan zal lopen. B. en W stellen de raad nu voor de gronden weer aan te kopen, om t.z.t. bebouwing van de Papelaan mogeiyk te maken De kosten bedragen f.1.— per m2 ten Westen van de Papelaan (1990 m2) en f 1,69 ten Oosten van deze laan (480 m2> De opstallen ter waarde van f.4500.— kan de gemeente overnemen voor de helft van de prys, zodat een cre- diet van f. 6051.20 benodigd is. Een gebied van ongeveer 2050 m2 wordt dan -om niet van de Provincie overgenomen. B. en W. stellen de raad voor de bouw verordening te wyzlgen en in overeen stemming te brengen met de door de Minister van Wederopbouw en Volks huisvesting vastgestelde „Voorschriften en Wenken voor het ontwerpen van wo ningen (1951)". BEGROTINGSWIJZIGINGEN Uit een door B. en W. verstrekt over zicht biykt, dat het tekort op de begro ting 1953 van f. 32.000 omgezet kon wor den in een batig saldo van f. 19.147,93, veroorzaakt o.m. door het Innen van over vorige dienstjaren nog geldende achterstallige Inkomsten. De begroting 1955 kon sluitend ge maakt worden met een post onvoorzien van f. 16.678.77 De kapltaalsdlenst voor 1955 vraagt door investeringen aangegaan na Augustus 1954 nog te dekken een bedrag van f. 22.900. Een bedrag van f. 5.80Ö kan gedekt worden door een te verwach ten hoger opbrengst van de grondbelas ting. Het restant (f. 17.100) willen B. en W. voorlopig betrekken uit de zgn saldi- reaerve. aie thans f 66.166.92 bedraagt. Indien zich in 1955 nog omstandigheden voordoen dre het mngellik maken de be groting op andere wyze sluitend te ma ken, dan zal met over deze reserve be- schikt worden. 1 HUISVESTING Op 1 Januari 1954 stonden 295 wo ningzoekenden ingeschreven. Daarvan zyn afgevoerd wegens toewyzlng woon ruimte: 89, om andere redenen afge voerd 45, Ingeschreven ln 1954 199, zodat thans het aantal Ingeschrevenen 360 be draagt. m dit aantal van 360 zijn 52 zgn. industrie-candldaten begrepen. Dat de situatie verre van rooskleurig Is, biykt nog beter uit de verdeling van de verschillende candldaten over de vier groepen, waarin ze ingedeeld zijn. Van de op 1 januari 1954 Ingeschreven Jonggehuwden en huweiykscandldaten (131) zyn er 46 geholpen. 17 zyn afge vallen, er zyn er 87 bygekomen en dus staan er thans 155 ingeschreven. De kleine gezinnen, 'op 1 Jan. 1954 waren er 32 ingeschreven), zyn er 10 geholpen. 9 afgeschreven en 30 kwamen erbll. zo dat er nu 43 woningzoekenden zyn. De groep middel grote gezinnen (3 tot en met 6 personen) telde in 1954 113 aanvragen. Daarvan zyn er 31 geholpen, 16 afgevoerd, maar niet minder dan 73 nieuwe by gekomen, zodat er nog 139 ingeschreven staan. Van de 19 grote gezinnen in 1954 wer den er slechts 2 geholpen. Drie werden er afgevoerd en er kwamen er 9 bij. zo dat er nog 23 staan ingeschreven Een aanta' van 360 woningzoekenden, tegen 296 ean jaar geleden ls voor Voor schoten een aanzleniyke achteruitgang.

Leidsch Dagblad | 1955 | | pagina 7