Vergadering Bond Ziekenfondsen Ru5si5oosNDu°tTiand?rie Honderden millioenen guldens schade in Franse rampgebieden HET HUIS PANDA EN DE SPOKEN-MEESTER Agenda CLOWNTJE RICK LEIDSCH DAGBLAD - MAANDAG 24 JANUARI Premie vrijwillig- verzekerden is niet meer te dragen Apartheidspolitiek scherp gelaakt De Centrale Bond van onderling be heerde Ziekenfondsen heeft Zaterdag In Utrecht zyn algemene vergadering ge houden. De voorzitter, de heer C. J. van Lienden uit Eindhoven gaf een uiteen zetting van ce stand van zaken in het Ziekenfondswezen. Hy zeide o a. dat er begr.p zal moeteg zijn over en weer. waardoor collectieve regelingen inzake de honorering en de contracten waarin de regeiinj van de honorering wordt vastgelegd, kunnen worden uitgevoerd door de meiewerkers. Deze laatsten zullen zich nu eenmaal hier in moeten schikken en kunnen niet bJyven handelen alsof er geen contract is. Daarom zal ieder Ziekenfonds en ie dere medewerker zich naar de regelen van het contract hebben te gedragen. Dit is overigens in de verhouding Zie kenfonds-medewerkers geen nieuwe toe stand. De gezondheidszorg zal. voorzover deze valt onder het Ziekenfondswezen, naar een brede sociale gedachte in het belang van de verzekerde tot uitvoering worden gebracht, waarbij de plaats van de me dewerker in het overleg het mogelyk moet maken, dat met voldoening aan de taak. liggende op Zlekenfondsgebied wordt gewerkt. Dit is volgens spreker beter dan een beleid te bevorderen of een voorlichting te geven welke slechts kan leiden tot afbraak. De heer Van Lienden vroeg opnieuw aandacht voor de uitbreiding van de verstrekkingen zoals die per 1 Januari JJ. is tot stand gekomen. HU was van mening, dat door de ge regelde premie-verhoging voor de vrij willige verzekering, de premie voor een toenemend aantal vrüwillig-verzeker- den niet meer te dragen is. Dit is reeds betoogd, toen de premie f. 0.80 per week was, thans moet ons betoog nog dringender zyn, aldus spreker, omdat de premie sinds 1 Januari j.L varieert van f. 1.20 tot f. 1.70 per week of per gezin van man, vrouw en kin deren beneden de 16 jaar van f. 2.40 tot f. 3.40 per week. Indien dit naar draagkracht zou worden beoordeeld, dan komt vrywel elk gezin voor pre mie-reductie in aanmerking. De Rijkssubsidie van 8'4 millioen gul- Chef staf Commandant M.L.D. Met ingang van 1 Februari zal de lui tenant ter zee der eerste klasse vi. waar nemer G. F. Venema worden bevorderd tot kapt. lte. vL wn. De heer Venema is thans hoofd vliegdienst van het Mari nevliegkamp Valkenburg en zal in zijn nieuwe rang de functie van chef staf van de commandant der Marinelucht vaartdienst Nederland krijgen. BUITENGEWONE STATENZITT1NG ZUID-HOLLAND De Provinciale Staten van Zuid-Hol land zullen op 15 Maart in buitengewone zitting byeenkomen ter bespreking van de voorstellen der commissie van advies inzake de herziening van de Provinciale Wet. den over 1955, stelt de Ziekenfondsen in staat, aan bepaalde groepen van vrij willig verzekerden, die tot de minst draagkrachtigen kunnen worden gere kend. een premie-reductie te geven Vastgesteld moet worden dat in de meeste gevallen de resterende subsidie van f. 0.75 per verzekerde niet toerei kend is, om allen die daarvoor in aan merking zouden moeten komen, een re ductie te geven, aldus spreker. Op verhoging van de Rijkssubsidie zal de centrale bond bij de huidige verhou dingen moeten blijven aandringen. De heer Van Lienden achtte het no dig dat ook voor de vrijwillige verzeke ring de Inkomensgrens op f. 6000 wordt gesteld, met de afspraak dat er van Zie kenfondszijde een nauwkeurige controle op de handhaving daarvan zal worden toegepast. We zijn daarmee niet geheel uit de moeilijkheden, want nog altijd blijft de zware premielast een hinder paal. Een wettelijke regeling is za. ook no dig om allerlei afbrokkelingen van een zo algemeen mogelijke regeling voor de geneeskundige verzorging van ons volk tegen te gaan Als he: mogelijk blijkt, dat na een tiental pro. mee- teeds meer gemeen ten ert-e komen een ziektekostenrege ling voor rir> ambten en in te voeren, dan is dit z i ten dele veroorzaakt door het ontbreken van een wettelijke rege ling. waardoor centraal geen beslissing De laatste twee maanden zijn onder zware geheimhouding Russische atoom kanonnen en vèrdragende raketwapens naar Oost-Duitsland overgebracht, aldus het Westberlijnse blad ..Der Abend". Volgens dit blad zijn uitgebreide vei ligheidsmaatregelen genomen alvorens deze wapens in 25 speciale spoorweg wagons uit Rusland naar Oost-Duits land werden overgebracht. Een deel van de atoomwapens zou geplaatst zijn in de omgeving van Schwerin, Erfurt en Maagdenburg. Ook zou atoomgeschut zijn aangeko men in Kummersdorf-Sperenberg. on geveer 60 kilometer ten Zuiden van Ber lijn. Volgens ..Der Abend" zouden ver der sinds de herfst van verleden jaar in de Rusische zone van Duitsland 600 zware tanks van het type Stalin II" zijn aangekomen. Een aantal verouderde tanks werd gedurende dezelfde periode uit Oost-Duitsland naar de Sovjet-Unie teruggezonden. is genomen over de vraag, of ambtena ren tot aan de loongrens, thans van f. 6000 in de verplichte verzekering zul len worden ondergebracht. Deze apartheidspolitiek is naar spre kers inzicht niet alleen funest by de ambtenaren, doch heeft z.i. een ver keerde uitwerking op andere groepen, die menen ook een aparte plaats in de geneeskundige verzorging te moeten vragen, opdat hulsarts. specialist en tandarts op het spreekuur voor parti culiere patiënten kunnen worden be zocht. De apartheidspolitiek die door middel van ambtenaren en andere regelingen wordt gevoerd, zal meer en meer be vorderen. dat er spreekuren komen voor Ziekenfondspatiënten en spreek uren voor particuliere patiënten. Hierin zit het gevaar van de discrimi natie van de Ziekenfondsverzekerde. to besloot spreker. Vergiftiging door onbedachtzaamheid KIND OVERLEDEN Een Maandag j.l. gearresteerd echt paar. verdacht van het toebrengen van vergif aan hun 15 maanden oude zoontje, dat in October j.l. onder ver dachte verschijnselen in het ziekenhuis is overleden, is door de politie vrijge laten. nadat de vrouw thans heeft verteld geheel te goeder trouw een te sterke slaappoeder aan het kind te hebben gegeven. Het Jongetje was na een verblijf in het ziekenhuis vorig jaar ontslagen en de moeder, die meende, dat het kind er nog wat slap aan toe was. heeft by een apotheek een snelwerkende slaappoeder gekocht, waarin een voor het kind te grote dosis vergif zat Het kind werd ziek en is direct overgebracht naar het Wilhelimnagasthuis De moeder vertelde aan de artsen toen niet, dat de slaap poeder was toegediend Had ze dit wel gedaan, dan had het kind vermoedelijk nog gered kunnen worden Zaterdag 9 October is het kind overleden De vader heeft niets geweten van de toediening der poeder. Het echtpaar heeft reeds een kind van 5 jaar. Herstel Haagse stormschade kost f 200.000 De stormen van eind December heb ben aanzienlijke schade toegebracht aan eigendommen van de gemeente Den Haag. Evenals by de stormramp ln 1953 hebben vooral de strandweg, de strand- muur. enige afrasteringen en afritten in de Oost- en Westduinen, alsmede de betonnen damwand ter weerszijden van de binnenvoorhaven zwaar geleden. De herstelkosten zullen naar schatting f. 200.000 bedragen. Het vraagstuk van de strandbeveili- ging is by B. en W. in beraad. Een voor stel tot het treffen van maatregelen zal de raad te zyner tijd bereiken. Laatste berichten iets minder somber, maar 50.000 mensen zonder werk Seine-bruggen hebben het zwaar te verduren De overstromingen in Frankrijk, en in het bijzonder rond Parijs, hebben zich gisteren van uur tot uur nog verder uitgebreid en de ramp begon in de mid dag het karakter van een nationale catastrophe aan te nemen. De laatste berichten van vanmorgen waren gelukkig weer iets minder somber en men verwacht, verdere onvoorziene gebeurtenissen voorbehouden, dat het water van de Seine na vandaag of mor gen zal gaan zakken. Het niveau is nu 7 meter 10. en dat is maar weinig lager dan in 1910. het jaar van de zwaarste overstromingen, die Frankrijk zich uit de laatste eeuw herinnert. Door de krachtige stroom hebben ook de Seine-bruggen het zwaar te verduren. De lange Pont des Invalides, een van de voornaamste verbindingen tussen de beide oevers, moest gisteren buiten ge bruik worden gesteld. Men had een verzakking van enkele centimeters van een der pijlers geconstateerd! Treinen en trekkers voeren intussen van overal materiaal, waterpompen en zandzakken aan, naar de bedreigde punten. Militaire genietroepen, politie en brandweer werden gemobiliseerd en duizenden vrijwilligers zijn dag en nacht bezig om het woedende water het hoofd te kunnen bieden Inderhaast worden overal met plan ken. stenen en zandzakken de kade muren verhoogd en versterkt. Niettemin staan drie honderd .torpen en gehuchten onder water. Alleen al in de omgeving van Parijs hebben vijf dui zend mensen hun woningen moeten verlaten. Twee honderd fabrieken moesten worden stilgelegd, waardoor een vijftigduizend mensen werkloos zijn geworden. Heel langzaam komt het gevaar naderbij van haar Dromen door DOROTHY QUENTIN ,Ze speelt de rol van een Sint Bernhard, zou Je kunnen zeggen." merkte Yvonne vrolijk op. „Begeleidt ze Je ook op wandelingen. Mark? Het moet heerlijk voor Je zijn zo'n allround secretaresse te hebben. Ik vergat je nog voor te stellen. Elsie dit is Garth Brew ster Mark's gezicht stond strak en Yvonne besefte, dat ze te ver was gegaan. Garth en Elsie mompelden de gebruike lijke vaagheden, die bU een kennisma king gemompeld worden, en trachtten de spanning, die tussen Mark en Yvon ne ontstaan was. op te heffen. Garth amuseerde zich ln zijn hart met Yvon ne's houding, ze was kennelijk jaloers op dit Jonge kind, dat hem persoonlijk bepaald intrigeerde. Yvonne had hem onderweg een beschrijving van Elsie ge geven en hij had daaruit opgemaakt. Vertaald uit het Engels dat Mark's secretaresse een erg gewoon, onaantrekkelijk meisje was, dat handig gebruik wist te maken van Mark's inva liditeit. Maar nu hij Elsie zelf bekeek, kwam hij tot een geheel andere con clusie: ze was geen schoonheid, maar ze had een byzondere charme en ze be zat een gratie, die een film- en toneel man als Garth onmiddellijk opviel Bo vendien was hij ervan overtuigd, dat Yvonne haar verkeerd beoordeelde: dit jonge kind was stellig geen avonturier ster, die op eigen voordeel uit was. Daarvoor was ze veel te weinig bereke nend, veel te onwerelds „Ja. ik heb het met myn secretaresse byzonder getroffen,' antwoordde Mark langzaam en nadrukkelijk. „Willen jul lie wat drinken?" „We hebben al een drankje genomen," antwoordde Yvonne. „Ik hoop, dat Je het niet erg vindt. Maar we wisten niet. hoe lang Je nog weg zou blijveni „t Was inderdaad erg brutaal." voegde Garth Brewster eraan toe, maar ik hoop I dat Je het ons niet kwalijk neemt. Na- i tuurlijk hadden we ook eerst ergens kunnen gaan lunchen, maar Yvonne wilde direct hierheenDe filmac teur scheen zich niet helemaal op zUn gemak te voelen. Hilary's blindheid bracht hem meer van zijn stuk dan hij zou willen bekennen. „Natuurlijk lunchen Jullie hiér. Waar is Annie gebleven?" Er kwam thans weer een opgewektere uitdrukking op Mark's gezicht en Elsie, die voelde dat de spanning gebroken was, glipte weg met het excuus, dat ze Annie moest hel pen. Ze rende naar de keuken. Annie keek even naar haar opgewonden ge zichtje en duwde «haar een blad in han den. „Wil je dit blad op het buffet zet- ten!" vroeg ze vriendelijk. Elsie was blij. j dat ze iets kon doen. De prettige stem- ming van deze Zondagmorgen was voor haar volkomen bedorven. Met iets van angst in haar stem vroeg ze dringend: „O. Annie, mag ik alsjeblieft bü jou lunchen?" „Als je dat wiltantwoordde Annie aarzelend. Ze begreep maar al te goed, dat Yvonne Elsie op de haar eigen koude, laatdunkende manier be handeld haa, en dat het meisje hier door zó van streek was. Zelf voelde ze dit onverwachte bezoek als een inbreuk op de vredige Zondagsrust, waarop ze 44) Toen Joris naar buiten kwam verstomden de kreten en maakten plaats voor een dreigende stilte. Maar hij deed, alsohij de vijandige houding van de verzamelde bouwvakarbeiders niet merkte. On bevangen trad hij naar voren en las aandachtig de leuzen, die de menigte op grote borden met zich droegen: GEEN SPOKEN IN ONS VAK! GEEN SPECIE VOOR GEESTEN! BOUWEN IS GEEN GEEST EN WERK! .Welaan", sprak hij. ..ik zie. dat ge Uwe opvattinpen klaar en kernachtig te bord hebt gesteld Maar goede lieden, waaraan heb ik do eer te danken, dat ge helemaal hierheen zijt gekomen om mij deze interessante slagzinnen voor te houden?" ..Doe maar met zo onnozel, mooie meneer!" riep de voorman. „Je hebt dit kasteel in één nacht door geesten laten bouwenl Of niet soms?!" ..Ik zie. dat ge voortreffelijk zijt ingelicht", ant woordde Joris met een snelle bli'r naar Panda en Jolliepop. die er wat bedremmeld bij stonden. ..In derdaad hebben werkwillige geesten hier een werk verricht, dat door gewone stervelingen, als gij. niet kan worden geëvenaard. Zegt niet het aloude spreek woord: De geest is willig, doch het vlees is zwak? Riepen niet de oude Romeinen reeds ..Het kan me niet schelen, wat de oude Romeinen riepen!" schreeuwde de voorman. ..We willen eens een hartig woordje spreken met die geesten van je! Met die nachtwerkers! Die onderkruipers!" ..Het zij zo", sprak loris. ..op Uw ei"rn verantwoor ding danTreedt binnen!" nog steeds op het ergste voor. De bewo ners van deze w ijken is aangeraden hun kelders te ontruimen en voor sommige métro-ingangen worden muurtjes opga- trokken om te voorkomen dat de onder grondse eventueel vol zou lopen. De verliezen worden al op tientallen milliarden francs (honderden millioenen guldens) geschat! Wij hebben gisteren een deel van de overstroomde gebieden rond Parijs door kruist en we zagen daar verscheidene trieste taferelen, die men zich zo goed uit het Nederlandse rampjaar herinnert: hele gezinnen, die met hun boeltje van de ramen der eerste verdieping uit :n een roeiboot af moesten dalen, in de hoop later nog eens iets van hun bezit tingen terug te zullen vinden. Op de trottoirs van de hoger gelegen delen zaten oude vrouwtjes met een poes op schoot en een paar valiesjes aan de voeten te wachten op een vracht auto. Een van de moeilijkheden, waarvoor de overheid zich gesteld ziet. is dat de meeste mensen liever, desnoods met levensgevaar, op hun eigen zolder blij ven dan vluchten naar de centra, die voor hen zijn ingericht. Dodelijke ongelukken zyn er gelukkig nog niet te betreuren geweest. Anders dan in Nederland komt hier het water langzaam en geleidelijk opzetten en zo kunnen meestal tijdig de nodige voor zorgsmaatregelen genomen worden. Maar een plotselinge storm zou de situatie voor tienduizenden catastrophaal kun nen maken en daarom dringt de regering er met zoveel kracht op aan met evacue ren vooral niet tot het laatste moment te wachten. zo gesteld was. ze liet echter niets mer ken. „Weet je, hoe lang ze blijven?" vroeg ze Elsie „O, niet lang. Meneer Brewster moet vanavond terug. Speelt hij voor de film? Juffrouw Clair zei. dat hij morgen moest filmen. Hij ziet er in ieder geval wèl uit als een filmheld". „Ja, hij ls to- neelspelei en speelt ook voor de film." antwoordde Annie, die niet van plan was één woord van lof te zeggen over deze bekende „jeune premier" Ze was met erg gesteld op mensen van het to neel, maar ze moest toegeven, dat deze man veel beter bij Yvonne paste dan Mark. Diep in haar hart wenste ze. dat Yvonne zien tevreden had gesteld met Garth. Waarom had ze ook Mark moe ten inpalmen Naar Mark haar had meegedeeld, waren Yvonne en Garth Brewster oude vrienden Annie ging naar de zitkamer en deelde mee dat de lunch klaar was. Ze begroette Yvonne beleefd, doch koel. ,,'t Is een koude lunch, aange zien het Zondag ls, en alles staat op het buffet klaar.' deelde ze mede. „Elsie zal my gezelschap houden ln de keu ken." „Wat een kille oude tante," merkte Garth lachend op terwijl ze zich naar de eetkamer begaven. Yvonne nam de rol van gastvrouw op zich en bediende de beide mannen van de gerechten, die op het buffet klaar stonden. Garth sloeg haar geamuseerd gade, terwijl Mark weinig zei en zich op het voedsel scheen te concentreren. Yvonne deed vergeefse pogingen om de stemming prettig te maken. Ze vroeg zich af, of ze er wel verstandig aan had gedaan, Garth hiermee heen te nemen Garth was een cynische spotvogel. Elk ogenblik kon Je een opmerking van hem verwachten, die uit de toon viel Maar zelfs Garth had begrepen hoe be- langryk het voor haar was dat ze van daag een onderhoud met Mark had „Annie is fantastisch," merkte ze op. „Ik ben gewoon jaloers op de macht, die ze over je heeft, Mark." „Als ze inderdaad deze pastel zelf heeft klaargemaakt, ga lk proberen haar bU je weg te kopen," zei Garth Brewster met een glimlach. „Annle ls volkomen onomkoopbaar" antwoordde Mark droogjes. HU pie kerde over Elsie. die nu bU Annie ln de keuken lunchte, maar anderzUds be wonderde hU haar tact, aangezien de sfeer inderdaad minder gespannen was, wanneer zU en Yvonne niet in dezelfde kamer waren „Hoe staat het met Je boek, lieve ling?" vroeg Yvonne opeens. „Werkt de secretaresse bevredigend? De proef- maand is ongeveer om hè?" „Alle- mensen, dat is waar," antwoordde Mark verrast. Hij had er helemaal niet meer aan gedacht, dat Elsie nog maar op proef bU hem werkte „Hoe presteer Je het beste kerel, om een boek te schrijven?" vroeg Garth met oprecht» belangstelling. „O. welJe hebt een intrigue in je hoofd, Je ziel de dingen duldelUk voor ogen en dai. begin Je te schrUven," antwoordde Mark glimlachend. t ls wonderlUk hoe ik me de dingen kan voorstellen, zonder momenteel Iets te kunnen zienIn gedachten voegde hU er aan toe ..Elsie vervult de rol van mi'n ogen. ze Insoireert me en eeefi me de bes"hriivtngen, die Ik nodig heb. God zegene haar... I" Wordt vervolgd i Radio-Programma VOOR DINSDAG 25 JANUARI 8.15 Gram.; 9 30 C d. hulsvr.; 9.35 Water standen; 9.40 Morgenwydlng; 10.00 Gram.; 10.50 V. d. kleuters; 11.00 Voordr; 11.15 Voor de hulsvr.; 11.30 Bas en plano; 12 00 Lichte muz.; 12.30 Land- en tulnb.meded 12.33 Voor het platteland; 12.40 Orgel spel; 13.00 Nws; 13.15 Meded. en gram.; 13.25 Promenadeork. en sol.. 13.55 Koer sen. 14.00 Koorzang. 14.40 Schoolradio; 15.00 Bas en plano; 15.30 Voor de vrouw; 16.00 Gram.; 16 30 V. d. Jeugd; 17.30 Musette-ork.; 18.00 Nws; 18.15 Pianospel; 13.30 RVU: „Oudheidkunde van Neder land" door Dr P Glazema. Tweede lezing; Het Frankische grafveld te Rhenen"; 19.00 Voor de kind 19.05 „Paris vous parle 19.10 Amateurprogr.; 19.45 Fllmpraatje; 20.00 Nws; 20.05 Act.; 20.15 Gevar. progr 22.25 De Antwoordman; 22.40 Kamerork. en solist; 22.55 „Ik geloof, datcaus.; 23.00 Nws; 23.15 „New York calling"; 23.20—24.00 FUmgrogr. Hilversum II (298 m). KRO: 7.00 Nws; 7.10 Gram.; 7.20 Idem; 7 45 Morgen gebed en liturg, kal.; 8.00 Nws en kath. nws; 8.20 Gram9.00 Voor de vrouw; 9.40 „Lichtbaken", caus.; 10 00 Voor de kind.; 10.15 Gram.; 1100 V. d. vrouw; 11.30 Schoolradio. 11.50 „Als de ziele luis tert", caus.: 12.00 Angelus; 12.03 Gram.; 12.30 Land- en tulnb.meded 12.33 Gram.; i 12.55 Zonncwyzer. 13 00 Nws en kath. nws. i 13.20 Metropoie ork. en solist; 14 00 Ge- var. progr.; 15.00 Schoolradio: 15.30 „Ben Jc zestig'.'"; 16.00 Voor de zieken: 16.30 Zlekenlof; 17.00 V. d. Jeugd; 17.15 Fell- citaties d Jeucd; 17.40 Beursber.; 17.45 I Regeringsuitz Nederland en de Wereld: U.twlssellngsprogr „India" door P. C J tan Hoboken; 18.00 V. d. Jeu§d; 18.20 I Sportpraatje; 18.30 Amus.muz 19.00 Nws; i lé 10 Lichte muz.. 19.30 Avondgebed en lit. kal 19 45 Gram 20.40 Act.. 20.55 De gewone man; 21 00 ..Uit het Boek der Boeken"; 21.15 .11 principe Felice", opera; 21.55 Gram.; 22.00 Gltaarsp 22.15 Ne- derl les, 22.30 Pianorecital; 23.00 Nws: 23.15—24.00 Kamerork. en soliste. TELEVISIE-PROGRAMMA Engeland, BBC Home Service (330 m). 12.00 V d. scholen. 13.00 Gram.. 13.25 Voor de arb 13.55 Weerber.; 14.00 Nws; 14.10 Discussie; 14.55 Intermezzo; 15.00 V. d. scholen; 16 00 Crttleken; 16.45 Amus. muz.; 17.30 Gram.; 18.00 V. d. kind.; 18.55 Weerber.; 19.00 Nws; 19.15 V. d. boeren: 19 25 Sport; 19.30 Amus.muz.; 20 00 Gevar. progr.; 20.30 Caus.; 20.40 Klankb.; 21.30 Gevar. progr.; 22.00 Nws; 22.15 Caus.; 22.45 Recital; 23.15 Klankb.; 23.45 Pari. overz.; 24.000.08 Nws. Engeland. BBC Light Programme (1500 en 247 ui). 12.00 Mrs. Dale's Dagboek; 12.15 Voordr.; 12.30 Gram.; 13.00 Dans- muz.; 13 45 Orkestconc.; 14.45 V. d. kleu ters; 15 00 V. d. vrouw; 16.00 Amus muz.; 16.45 Pabrleksfanfare; 17.15 Mrs. Dale's Dagboek; 17.30 Orgelspel; 18.00 Amus.muz 18.30 Pianospel; 18.45 Dansmuz 19.15 V. de jeugd; 19.45 Hoorspel; 20.00 Nws; 20.25 Sport; 20.30 Have a go; 21.00 Gevar. progr. 21.30 Concertork koor en sol.; 22.30 Hoor spel m. muz.; 23 00 Nws; 23.15 Klankb.; 23 45 Dansmuz.; 0 05 Voordr.: 0.20 Dans muz.; 0.501.00 Nws. Nordwest-Deutscher Rundfunk (309 12.00 Lichte muz.: 13 00 Nws; 13.10 Gevar. muz; 16.00 Lichte muz.; 16.20 Viool en plano; 17.00 Nws; 17.45 Gevar. muz.; 19.00 Nws; 19.45 Planorecital; 20.15 Hoorsp.; 21 45 Nws; 22.10 Jazzmuz.; 23.00 FrankrUk. Nationaal Programma (347 m) 12.30 Sollstenconcert; 13.00 Nws; 13.55 Gram.; 14.05 Pianospel; 17.55 Hoorspel; 18.30 Amerikaanse ultz 20.00 Kamermuz.; 22.35 Klassieke muz 23.45—24.00 Nws. Brussel (324 12.30 1 i 481). 324 i 11.45 Nws; 13.15 Gram.; 14.00 Schoolradio; 15.45 Gram.; 16.00 Koersen; 16.02 Orgelspel: 16.30 Gram.; 17.00 Nws; 17.10 Aums muz.; 17.35 Gram.; 17.50 Boekbespr.; 18.00 Jeugd en muz.; 18.30 V. d. sold.; 19.00 Nws; 19.40 Gram.; 19.50 Caus.; 20.00 Verz.progr.; 21.00 Ork.conc.; 22,00 Nws; 22.15 Planorecital; 22.55—23.00 Nws. 484 m: 12.00 Omr. ork.; 13.00 Nws; 13.20 Gram.; 15 00 Idem; 15.40 Omr.koren; 16.05 Lichte muz.; 17.00 Nws; 18 30 Gram.; 19.30 Nws; 20.00 Gevar. progr.; 22.00 Nws; 22.15 Klankb 22.55 Nws. MAANDAG De Doelen: Leldse Amateur Fotografen vereniging. 8 uur nam. Gerecht 10: Jaarvereaderlne Ver van Vrllztnnlee Hervormden. 8 uur nam Schouwburg: Abonnementsvoorstelling „Multery op de Calne". 8 uur nam. Boerhaavezalen: Tentoonstelling „Neder land maakt het". Den Burcht: Vebo-famllle-avond. 7.30 uur nam. Voorschoten. Ned. Herv. Kerk: Culturele avond Herv. Jeugdraad: Utrechts Motetgezelschap: Oude en nieuwe Kerk muziek. 8 uur nam. DINSDAG Kam. Onnes laboratorium: K. en O.- cursus over temperaturen. 8 uur nam. In den Vergulden Turk: Ned. Relsver. Kleurenfilm over Portugal. 8 uur nam. Gulden Vlies: Jaarvergadering Ned R.K. Middenstandsbond. 8 uur nam SchouwburgAbonnementsvoorstelling „Multery op de Calne". 8 uur nam. Boerhaavezalen: Tentoonstelling „Neder land maakt het". Hotel „Liberty": Verg. van sigarenwinke liers. 8 uur nam. Pieterskerk: Opening Lustrum VVSL, 2.45 uur nam. Rapenburg 50: Alg. Anthroposophische Ver. Spr. de heer Knljpenga over: „Karma en Reïncarnatie". 8.15 uur nam. WOENSDAG Boerhaavezalen: Tentoonstelling „Neder land maakt het". Gulden Vlies: Kon. Ned. MIJ. voor Tuin bouw en Plantkunde. 8 uur nam. Rapenburg 61: K. en O.-cursus over Amerika door prof. dr J Presser. 8 u. n m. Ryksmuseum voor Volkenkunde: Lezing A. A Trouwborst over ..De Klkuya". 8 uur namiddag. De Doelen: Lunchbyeenkomst Ned. My. voor Nijverheid en Handel. Spr. dr Ph. J. burg over ..De maat-*"*"'k" de Intellectuelen". StadszaalConcert Ned. Studentenorkest t b.v. Student-sanatorium. 3.30 uur nam. De Kleine Burcht: Leldse Ver. van Post zegelverzamelaars. 8 uur nam. Prediker: Officiële opening restauratie. 8 uur nam. De Harmonie: Verg. Ned. Ver. van pen sion-, rusthuis- en kamerverhuurbedrijven. Spr. H. Meyer. 8 uur nam. DONDERDAG Unlversltelts Manége: Carrousel uitvoe ring VVSL, 2 uur nam. Café Anlba: Ledenverg. Tuiniers- en Bloemistenver. „D.E.V.", 8 uur nam. Oegstgeest. Het Witte Huls: Jaarvergadering aquariumvereniging „Na tuur ln buis", 8 uur nam. Den Burcht (Jacobazaal)Uitvoering Mond-accordeon „Excelsior", 7.45 uur nam. VRIJDAG Schouwburg: K. en O. R'dams Toneel „Fanny". 8 uur nam. Rapenburg 61: Lezing B. v. d. Meer over Paracelsus, 8 uur nam. Pieterskerk: Avondgebed. 7.15—7.45 uur namiddag. Stadhuis (kamer 125): Lelds Jeugdparle- ment. 7.30 uur nam. Stadszaal (grote zaal): Revue Ned. Pad- vlndsters Glide en Ned. Pad vinders ver.. 8 uur nam. De Kleine Burcht: Filmavond Fondclub Lelden en Omstreken. 8 uur nam. ZATERDAG Stadszaal (grote zaal): Revue Ned. Pad- vlndsters Glide en Ned. Padvindersver., 8 uur nam. Rehoboth: Prot. Chr. Onderwyzersver. Spr. L. v. d. Zweep, 3 uur nam. Zomereorg: Chr. Hlst. Kamerkrlngver. Lelden, 3 uur nam. TENTOONSTELLINGEN De Lakenhal. Expositie Betje Wolff en Aagje Deken. Geopend op werkdagen van 10—4 uur; 's Zondags van 1—4 uur (t.e.m. 14 Februari a.s.). werk l.v.m. Lustrum WSL (tot 29 Jan.). BIOSCOPEN Rex. „De Prlns-Plraat". 14 Jr. Werk dagen 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Zondag 2.30. 4 45. 7.15 en 9.15 uur. Casino. „Clrcussterren". alle leeft. Werkdagen 2.30. 7 en 9.15 uur. Zondag 2 30. 4.45. 7 en 9.15 uur. Lldo. „Thérése, de begeerde vrouw", 18 Jr. Werkdagen 2.30. 7 en 9.15 uur. Zondag 2.30. 4.45. 7 en 9 15 uur. Trianon. „Russisch Ballet", alle leeft. Werkdagen 2.30. 7 en 9.15 uur. I.nvor. ..Knock on wood", alle leeft. Werkdagen 2.30. 7 en 9.15 uur. Zondag 30. 4.45. 7 en 9.15 uur. De avond-, nacht- en der apotheken te Lolden wordt terdag 23 Januari 13 uur tot Zaterdag 29 Januari 8 uur waargenomen door de Apotheek Nieuwe Rijn. Nieuwe Rijn 18, Tel. 20523 en de Doe za-Apotheek. Doeza- at 31. Tel. 21313. 1753-1754 - Enkele weken lag Pilon in het ziekenhuis. In die tijd gingen de jongens elke dag de patiënt opzoeken; ook oom Tripje en tante Liezebertha waren er bij. Pilon vond het erg prettig, dat ze hem niet vergaten. Hij knapte steeds meer op. met zijn arm ging het goed vooruit. En doordat ze hem dikwijls opzochten en hij altijd wat te lezen had. schoot de tijd goed op. En zo kwam de tijd. dat hij uit het ziekenhuis mocht. Wat was hij blij! Hij had het er wel goed gehad, maar iedereen is toch blij. als hij weer naar huis mag! Pilon ging direct naar het huis van Tripje. Hij kwam daar aan en belde aan. juist toen de jongens uit school waren thuis gekomen. Ze juichten, toen ze hem zagen. - Is je arm nu weer helemaal beter? vroegen ze. - Nou. zo goed als beter, zei Pilon. Ik moet er nog even voorzichtig mee zijn: kijk. ik moet hem nog in een doek dragen, zie je. Maar dat geeft niet. dat is maar voor enkele dagen en dan is alles voorbij! Ze waren allemaal blij voor Pilon. dat hij nu weer zover u-as. Hij bleef hij hen eten en daarna mochten de jongens hem naar Kabouterdorp. naai liuis brengen met de bus. Dat leed was alweer geleden

Leidsch Dagblad | 1955 | | pagina 6