Laatste Berichten Nieuws uit de Omgeving Soekawati beschuldigt weer Nederland van infiltratie LMD0CH DAGBLAD - WOENSDAG 19 JANUARI dt ii^ dit) werd irjoardag Prinses Margriet Wirf FEEST TE 80ESTDIJK. )e 12-Jarlge Prinses Margriet is van- jrgen aan het ontbyt door haar w-ders en zusjes hartelijk toegezongen. arna ls zij naar haar school van de D krnse Schoolvereniging gegaan, waar, ter (vjs dat voor iedere Jarige gebeurt, dit >frf ter ere van haar de vlag uithing. Inmorgen heeft de postbode een grote i met kleine geschenken en post aan D. Brej p^eis Soestdyk afgegeven en de rige zal aan allen een zelf getekende :n- aft als dank terugschrijven. Vanmid- de BSg zal Prinses Margriet met de kinde- laim n van het Margrietfonds haar ver- ardag vieren, waarbij dan tevens de idltionele taart, dit keer met 12 kaars- 'j*>2al worden aangeboden. Chaos bij Maastricht WAGONWRAKSTUKKEN VERWRONGEN toez.) j Te ld r'0ver de ontsporing by Maastricht roen zie ook elders vernemen wij ftOKbog, dat het spoor tussen Maastricht en Bunde over een afstand van 250 31 foeter vernield werd. Achter de 19 (Tasc«itsPoort,e wagens liepen nog 21 wagens, die in het spoor bleven en EN. werden teruggebracht naar Maastricht. .De wrakstukken van de 19 wagons, r H yjekraakt 'n e,kaar geschoven en ver drongen en in de spoorwegberm ge- N kanteld. vormen een chaos. ok te tendijig^rt vanmorgen zijn twee grote ^anen van de Ned. Spoorwegen bezig het opruimen. ■'Het vermoeden bestaat dat de lading een der wagons, bestaande uit een inlandse zending brede rollen plaat- is gaan schuiven. Hierdoor zou de agón zijn gaan hellen en in de bocht It de rails zijn geraakt, waardoor het iatste treindeel als het ware werd af- e ^uificheurd. rTTTMorgenochtend hoopt men het linker- »or vrij te hebben, zodat het verkeer »en Sittaxd en Maastricht dan over ujn kan worden geleid. 1953 Atjeh weer rustig ach li VIJF DESA-BEAMBTEN VERMOORD. De poliitie-coördinator voor Atjeh, Soe- ..Bdo. heeft verklaard, dat de toestand radl:. dat gebied thans rustig is. De „re- illen" doen geen grote aanvallen, zij 1952 rfenen hier en daar terreur uit. De eg naar Kota Radja is veilig voor heit hamPjtoverkeer, aldus Soegondo. rantiejn West-Java werden viif desa-be- E mbten in het gebied van Tastkmalaja »r een bende vermoord. LeeiEen bende van 70 man heeft 20 wo- r fan in de omgeving van Tjiawi, even- m)ns in het gebied van Taslkmalaja ge- <K1gen, platgebrand. Hun kind vergiftigd De politie te Amsterdam heeft een "itpaar gearresteerd, welks zoontje 15 maanden in October .11. is ge- 'en. Zij worden ervan verdacht het door vergiftiging om het leven te gebracht. BEGRAFENIS PROF. Mr J. A. VERAART. Zeer grote belangstelling. jHet stoffelijk overschot van prof. mr A. Veraart, in leven hoogleraar aan Technische Hogeschool te Delft, is ïorgen onder zeer grote belangstel- op de R.K. begraafplaats aan de irkhoflaan te 's-Gravenhage ter aarde •steld. Aan de begrafinis ging een uitvaart- mst in Huize Willibrordus aan de Idderlaan te Wassenaar vooraf. De belangstelling op de R.K. begraaf- lats was zo groot dat velen geen its konden krijgen in de aula, waar iter Kerremans de gebeden uitsprak, de groeve verrichtte hij de absoute. i zoon van de overledene dankte voor belangstelling. Er waren zeer vele nsen en bloemen. Onder de aanwezigen bevonden zich ministers Beel en De Bruyn. mr F. Vries, voorzitter van de SER: Staat s- len mr H. M. Joekes en mr J. S. R. Schaick en vele anderen. SCHAATSENRIJDEN Nieuw wereldrecord op 500 meter Te Alma Ata *Un de wedstrijden begonnen om de Russische kampioen schappen in het hardrijden op de schaats. Op de 500 meter maakte Juri Scrgkiev een tyd van 40,8 sec., het geen een nieuw wereldrecord bete kent. Het oude record staat met 40.9 sec. eveneens op naam van Sergkiev. op 25 Januari 1953 te Alma Ata ge maakt. Sergkiev deed over de eerste honderd meter 10,2 sec. I Grishin eindigde als tweede in 41,1 ec- en Mikhailov klasseerde zich met 1,6 sec. derde. ALPHEN AANBESTEDING 70 ÉÉN-GEZINSWONINGEN In het Nutsgebouw vond hedenmor- de aanbesteding plaats van de bouw 70 één-gezinswoningen, welke voor tenlng van de Nutsstiohtlng onder :hitectuur van ir Wissing te Rotter- "n en het architectenbureau Teyen Maaskant, zullen worden gebouwd en Westen van de Piet Helnstraat. Deze iningen zullen aldaar met waterpar- jen en plantsoenen een afzonderlijk "ïeel in het uitbreidingsplan West ian vormen. ,'eschreven werd door: G. A. Scheur water (Den Haag) f. 1.027.000; N.V. Z-H. 1.0. (Amsterdam) f. 1.013.000; Fa Ben- tags (Den Haag) f. 933.000- Fa B. de 'root en Zn (Arkel) f. 930.000; Fa H. Duyn (Noordwyk) f. 910.000; Fa H. idenes en" H. Turkenburg (Alphen) 898.000; J. de Koning (Spanbroek) f-898.000; Gebr. A. en J. Breur (Zwyn- drecht) f. 896.400- Fa J. v. Wieringen (Alphen) f. 894.360; Fa Gebr. Groenen- !d'jk (Dordrecht) f. 890.000; Bouw en Aannemers Mij H. C. v. d. Oever (Lel den» f.879 446: Fa C. J. Stryk (Oegst- geest) f. 877000; C. Boer (Voorburg) |f 872.000- Aannemers Mij Frldo (Sneek) 1 859.400: N.V Bouw My „Woerden" GVoerden) f. 850.700. De gunning is aangehouden. MARKTBERICHTEN Twee hoofdpunten in Frans plan De Fransen willen met hun bewape ningsgemeenschap twee dingen bereiken, aldus is gisteren in Parus gebleken, waar de vertegenwoordigers van zeven landen byeen zijn om het Franse plan nader te bekijken. De hoofdpunten zfjn: De vorming van een bewapeningsbu reau met ingang van 1 Januari 1957, welk bureau verstrekkende bevoegdhe den zal moeten hebben en dat zyn be sluiten met tweederde meerderheid neemt; De standaardisering van zekere wa pens. De leider der West-Duitse delegatie, de minister van Economische Zaken prof. Erhard, verklaarde zich wel bereid, mede te werken aan de standaardisering van zekere wapens, doch hij was van oordeel, dat de controlerende bevoegd heid van het voorgestelde productiebu reau zich niet mag uitstrekken over ver- bruiksgoederen, welke in een bepaald stadium by de wapenproductie te pas komen. De West Duitsers deden een aantal suggesties, die tezamen met het Franse memorandum als basis van over leg zullen dienen. De voornaamste Britse afgevaardigde, Sir Christopher Steele, verklaarde dat Groot-Brittannië gaarne in Londen en Parys genomen besluiten inzake de wa penproductie ten uitvoer wil leggen, waarin o.m. werd vastgesteld dat volle dig rekening moet worden gehouden met de behoeften van de afzonderlyke na tionale economieën. Hoogste stand van rivieren Zaterdag te verwachten De sterk gezwollen Ryn begint thans ook op de Nederlandse takken hogere standen te geven aldus deelt de Rijks waterstaat mede op basis van de toe stand van hedenmiddag 12 uur. In Lobith was de stand hedenochtend 15.45. Hier is de laatste 24 uur ongeveer 40 cm. bygekomen. In Keulen was de stand 8.70. waarmede de tops tand al daar nagenoeg is bereikt. In Lobith wordt de grootste afvoer tegen Vrijdag verwacht, waarbij een stand van onge veer 16 m. zal optreden. Op de overlaat staat dan één meter water, waardoor een hoeveelheid van 500 kubieke meter per seconde zijdelings wordt afgevoerd om de rivier te ontlasten. Op Waal. Neder- ryn en IJssel is thans overal een sterke was. In Nymegen, waar de stand vanochtend 12.59 m. bedroeg, zal de stij ging nog aanhouden tot Vrijdagavond. De hoogste stand zal ruim 13 meter kun nen worden. De top passeert Tiel op Zaterdag. Ook langs de Nederryn pas seert de top Zaterdag. Op de IJssel in Deventer passeert de top eerst Maandag; daar zal het peil 6.20 vermoedelyk niet worden over schreden. Nederlander krijgt 1 maand WEGENS KWETSENDE HANDELING Het Landgerecht te Soerabaja heeft de Nederlander J. C. van Ingen, directeur van de drukkerij van Ingen, conform de eis tot een maand gevangenisstraf veroordeeld, wegens een handeling, die „kwetsend voor de nationale gevoelens van het Indonesische volk" wordt geacht. Aangetekend werd hierbij, dat veroor deelde de tyd buiten de werkuren in de gevangenis, thuis mag doorbren gen. Beklaagde had bij de staking in zijn drukkerij het vlaggekoord van de Indo nesische vlag, die door de Vakbond naast de rode vlag was gehesen, als teken, dat er staking was by de drukkerij, door gesneden. De vlag viel daardoor op het trottoir en aan de kant van de openbare weg. Beklaagde werd toen door de omstanders omringd en een van hen spoorde zelfs aan om de drukkery te bestormen, hetgeen voorkomen werd door de politie, die tijdig ter plaatse was en de gemoederen wist te kalmeren. Beklaagde verklaarde ter zitting ondoor dacht te hebben gehandeld. STAKING BIJ MACHINEFABRIEK TE ROTTERDAM. Bij de N.V. Machinefabriek Hensen te Rotterdam is op bevel van de Alg. Ned. Metaal Bedrijfsbond vanmorgen om kwart voor acht het 500 man sterke per soneel in staking gegaan, nadat een be- De V. S. en de elf vlieger* „Wij houden ons thans op de achtergrond" „Maar dit kan niet eeuwig duren" zegt Dulles De Verenigde Staten houden zich thans, in de kwestie van de vrylating van Amerikaanse en andere Geallieerde onderdanen uit Chinese en communis tische gevangenissen, op de achtergrond, teneinde de Ver. Naties de vrije hand te laten. Maar dit kan niet eeuwig bly- ven duren en als de Ver. Naties er niet in zouden slagen bedoelde personen te bevrijden, zou Amerika zich rechtstreeks met deze kwestie bemoeien, aldus ver klaarde gisteren de Amerikaanse minis ter van Buitenlandse Zaken, Foster Dulles op een persconferentie. Op aandringen van de journalisten gaf Foster Dulles toe, dat de zending van secretaris-generaal Hammarskjöld, naar Peking geen succes genoemd kan worden, zolang de Amerikaanse vliegers niet terug zyn. Naar de mening van Dulles begrypen de communistische Chinezen maar al te goed, dat hun kansen om in de Ver. Naties opgenomen te worden, door hun weigerachtigheid om de gevangenen los te laten, verkleind worden. Overigens was hy van mening dat Peking deze gevangenen niet als „ruilobject" wen sen te gebruiken, maar wel willen de Chinezen de afgedwongen verklaring van de vliegers die zichzelf spionnen zouden genoemd hebben mogelijk voor de binnenlandse propaganda ge bruiken. Irak tracht Arabische staten gerust te stellen Irak heeft Dinsdag, ter verdediging van zijn' besluit om met Turkye een ver drag te sluiten, de andere Arabische staten laten Weten, dat het trouw blyft aan het Arabische verdrag voor collec tieve veiligheid. Egypte had de mening verkondigd, dat het voorgenomen ver drag in stryd is met de veiligheid der Arabische staten. De Iraakse regering zegt, dat het voorgenomen verdrag met Turkye een aanvulling vormt op het Brits-Egyptische pact en dat andere Arabische staten er kunnen toetreden. Uit Beiroet wordt gemeld, dat Libane se politieke kringen de mening zyn toe gedaan, dat Libanon reeds heeft toege zegd, tot het Turks-Iraakse verdrag te zullen toetreden. Ook Syrië en Jordanië zouden dit plan hebben. Het voornaamste doel van de byeen- komst van minister-presidenten der Arabische staten, die op voorstel van Egypte Zaterdag in Cairo begint, zou zyn om Saoedi-Arabië en Egypte uit te leggen welke voordelen aan het Turks- Iraakse verdrag verbonden zijn. Strijd in Costa Rica 1 loopt ten einde Nadat Picado een van de rebellenlei ders in Costa Rica, in de stryd geval len was, blijkt een andere leider van de opstandelingen, een zekere Herrera, ge arresteerd te zijn in een plaats naby Villa Quesada. In de hoofdstad van 1 Costa Rica, San Jose, heeft men de in- I druk, dat het conflict zyn einde nadert en dat het huidige optreden van de re geringstroepen een laatste zuiverings operatie is. Intussen zyn in Nicaragua de 25 Mus tang-vliegtuigen aangekomen, die dit land enige tyd geleden in Zweden had besteld. De vijf vliegtuigen, die Costa Rica van de Ver. Staten voor één dollar per stuk heeft ontvangen zyn gisteren gezegend. De persoonlijke stryd tussen beide presidenten gaat nog voort in de vorm van beschuldigingen over en weer. De Costaricaanse legerleiding heeft bekend gemaakt. dat de zoon van de president van Nicaragua, Tacho Somoza, in eigen persoon de opstandelingen leidt, die Costa Rica zijn binnengevallen. Van zijn kant heeft president Somoza aan de bui tenlandse pers medegedeeld, dat tien ge vangen genomen Costaricanen hebben bekend, dat zij gehuurd waren om hem, de president, te vermoorden. Het bewijs hiervoor en van een dergelyk geval, dat zich in April van het vorig jaar zou heb ben voorgedaan, zal Somoza overleggen aan de commisse van onderzoek van de Organisatie van Amerikaanse staten. Djakarta zet ochtendfilmvoorstellingen stop (Van onze correspondent in Djakarta) In Djakarta zullen van Februari af, f 5 bioscopen geen ochtendvoorstellingen meer geven, behalve op Zon- en feest dagen. In Semarang en Solo gaat bet dezelfde kant uit. Ook daar wordt j overwogen of is reeds besloten de mor- j genvoorstellingen op werkdagen af te j schaffen. Deze maatregel is geen gevolg van ge brek aan belangstelling voor deze voor stellingen. Integendeel, de animo ervoor is eerder te groot en wat erger is, van een zijde, die minder gewenst is. Het is namelijk gebleken, dat scholieren spy- belen en ambtenaren en kantoormensen hun werkzaamheden in de steek laten om in de morgenuren naar de biotoop te gaan. Tot een verbod van het geven van ochtendvoorstellingen is het toit dusver nog in gein der drie genoemde plaatsen gekomen, al hangt dat in Semarang wel in de lucht. Daar zal nameliik een der gelyk verbod spoedig worden uitgevaar digd. In Djakarta hebben toit heden vyf bioscopen zich bereid verklaard de mor- geruvoorstellingen te staken. BEDRIJFSPENSIOENFONDS NOTARISKLERKEN Op verzoek van de Broederschap van notarissen en van de Bond van notaris klerken heeft de Staatssecretaris van Sociale Zaken met ingang van 1 Februari a.s. het deelnemen in de Stichting Be- dry fspensioenfonds voor notarisklerken verplicht gesteld voor mannelyke nota risklerken van 21 tin. 64 jaar en voor vrouweiyke ongehuwde notarisklerken van 30 tm. 64 jaar, beide voor zover zy op 1 Februari nog geen 61 jaar waren. LEIDERDORP BURGERLIJKE STAND Geboren: Adrian us C., zn van A. C. van Velzen en H. C. Volwater; Johannes W.. zn van G. Carton en A. H. Lardé. Overleden: M. Bavelaar. 87 Jr, wed. van A. Parmentler; J. van der Wal, 69 Jr, echtg. van M. J. van Manen. Rijkspostspaarbank In de maand December werd op de Rijkspostspaar bank ingelegd f 41.257.57 en terugbetaald f 16.570.32. OEGSTGEEST VROLIJKE FEESTAVOND „ONS GENOEGEN" Onder de algehele leiding van Nico Muusse heeft de buurtvereniging „Ons Genoegen' gisteravond in het Patro naatsgebouw een feestavond voor haar leden gegeven. By de aanvang heeft de voorzitter, de heer F. H. Medendorp, in het byzonder de nieuwe bewoners van Buitenlust welkom geheten, alsmede de vertegenwoordigers der zusterverenigin gen. De heer Medendorp herinnerde er aan dat het dit jaar 10 jaar geleden is, dat de buurtvereniging werd opgericht. Het ligt in de bedoeling het 10-jarig be staan in Augustus a.s. te vieren. Hij con stateerde dat in Buitenlust een goede saamhorigheid bestond en vertrouwde nüddelmgspögtos van de«"rzltóer van j er dat~deze in de toekomst zou .bltt het College van Ryksbemiddelaars in een j yen ^staan. byeenkomst tussen directie en vakbonds bestuurders gisteren te Den Haag mis lukt is. Het betreft hier geen looncon- fliot. maarkeen verschil van mening om trent het instellen va.n een Onderne mingsraad. De kwestie is nl. dat de N.V. Hensen geen lid is van de contactgroep van werkgevers in de metaalnijverheid, welke contactgroep op erkenning als represen tatief orgaan wacht. Hangende deze er kenning hebben de 120 daarbij aangeslo ten bedrijven ontheffing gevraagd van het instellen van een ondernemingsraad op grond van de wet op de onderne mingsraden. Met deze aanvraag om ont heffing, die is toegekend en die het be drijf voorlopig van de verplichting ont heft een ondernemingsraad in te stel len, was de A.N.M.B. het oneens. Het gevarieerde programma, dat over het voetlicht werd gebracht is door de uitstekend bezette zaal byzonder ge waardeerd. Er waren enkele zeer goede nummers, waar onder de parodisten, een komische jongleur en de goochelclown Anverdi, die bijzonder veel succes oogst te. Henny Choufour bespeelde op ver- diensteiyice wijze het accordeon. Han Bakker wist als conferencier op onder houdende wiize met een praatje en een liedje de verbindende tekst te verzorgen. Ten behoeve van de jaarlijkse verzor ging der zieken uit de wyk werd een grote verloting gehouden. Na de finale gingen de stoelen aan de kant en werd een begin gemaakt met een bal onder leiding van de heer P. W. v. d. Mark. De dansmuziek werd verzorgd door The Rhythme Boys o.l.v. Nico Muusse. Verbazing onzerzijds over verklaringen Overste Soekawati, regimentscom mandant van de Molukken, heeft van daag gezegd verbaasd te zijn over be richten, dat hy in de Amerikaanse pers had gelezen, volgens welke in de Molukken „oorlog" zou zijn uitgebro ken. „Er is geen schot gelost", zeide Soekawati. ,De afkondiging van de staat van oor log en beleg op enkele eilanden is geens zins geschied, omdat in die gebieden or deverstoringen plaatsvinden, doch om paraat te zijn by eventuele infiltraties van buiten, waarvan het bewys wordt geleverd door een herleving van de ac tiviteiten onder het mom van de R.M.S.". Gevraagd naar deze infiltraties, zei Soekawati, dat zy thans als voorby te zyn beschouwd kunnen worden. Hy her innerde eraan, dat op 6 December 6 per sonen gearresteerd zyn, „die zoals uit het onderzoek is komen vast te staan" uit „West-Irian" naar de Molukken WorunPN ,o Kaasmarkt werden overgebracht, aldus Soekawati AmeevoirrPVfi narttipn ie soon 23^—"a die vervolgde „De gearresteerden wa !- soort 231—2§4. extra kwaliteit tot 246. ren allen Ambonezen. Er wordt beweerd. Handel goed dat zy leden zyn van de zogenaamde RM.S.-beweging, maar ln werkeiykheid werden zy door de Nederlanders van „West-Irian" naar Indonesië gezonden. Er zyn thans in totaal 60 volgelingen van de R.M.S. op Ambon onder arrest, waaronder enkele Nederlanders. Hun zaken zyn thans aan het parket over gedragen voor vervolging langs gerech- teiyke weg. Men toonde zich van officiële Ne derlandse zyde in Djakarta verbaasd, dat van de ernstige beschuldigingen aan Nederland, die thans weer door overste Soekawati zyn geuit, nimmer mige officiële mededelingen door de 'ndonesische regering aan de Neder- andse regering zijn gedaan. Men her- nnerde daarby aan het vorige maand n Den Haag afgelegde commentaar 'P de berichten, volgens welke Neder- indse duikboten infil*-anten naar de eerstgenoemde "geworinênT Tolukken zou hebben vervoerd. Dit fficiële commentaar luidde, dat sinds tar en dag geen Nederlandse duik- oten in de Indonesische wateren zijn eweest en dat nog nooit officiële nelding was gedaan van zulke feiten aan de Nederlandse regering. VIERING BEVRIJDINGSDAG Na het besluit van de Gemeenteraad om een bedrag beschikbaar te stellen voor de viering van de bevrydingsdag op 5 Mei a.s. besloot het bestuur der Oran jeverenging contact op te nemen met andere plaatselyke verenigingen. De O.V. zal als overkoepelend orgaan op treden indien de thans aangeschreven verenigingen blyken in staat en bereid te zyn medewerking te verlenen aan deze feestviering. Het ligt in de bedoeling, dat zo een programma wordt samengesteld, waarbij de burgery door middel van deze verenigingen zoveel mogelyk zal worden betrokken. Gelet op de vele voorberei dende werkzaamheden hoopt het be stuur der O.V. vóór 1 Februari a.s. ant woord te hebben van de aangezochte verenigingen. VOORSCHOTEN Met het Nut dwars door Zuid-Amerika Het „Nut" heeft gisteravond de leden een reis door Zuid-Amerika aangeboden, zo boeiend en zo groots, dat allen en dat waren er velen, want het Greenway- theater was tot de laatste plaats bezet diep onder de indruk kwamen van de pracht en de geheimzinnigheid van de nog zo goed als onbekende gebieden in dit werelddeel. De film „Macoumba" (De magische dans) is opgenomen door een viermans expeditie van de Italiaan Leonardo Bonzi, dwars door Brazilië, Paraguay, Bolivia en Peru. Onmiddellyk buiten de grote steden blijken in Brazilië de dichte, byna ondoordringbare wouden te begin nen, de wouden, die teruggedrongen zyn door de expansiedrang van de mens. Behalve van de vele Indianen (die op huiveringwekkende wijze de magisohe dans Macoumba uitvoerden), vertelt de film van de natuur, in prachtige, soms fantastische kleuren opgenomen; van de eeuwige stryd van de natuurkrachten, van de jungle, de onmeteiyke moerassen en de uitgestrekte steppen. Het was een zeer byzondere avond, die het Nut aanbood. Het voorprogramma sloot prachtig by de hoofdfilm aan. Na een marionetten- filmpje, werd een film over de schoon heid van Italië (De Tiber) vertoond. De vice-voorzitter van de afdeling, de heer A. Th. v. d. Lecq, verwelkomde de aanwezige leden van het Nut, dat zich in een gestadige en gezonde groei mag verheugen, mede dank zy de goede avonden, die het tegenwoordig verzorgt. Spr. sprak aan het slot de hoop uit op een even geslaagde vijfde Nutsavond op 15 Februari a.s., wanneer de bekende cineast en ornitholoog, Simon de Waard kleurenfilms en kleurendia's van Por tugal zal vertonen. SCHAAKCLUB „VOORSCHOTEN" De schakers hebben hun competitie een week laten rusten en geluisterd naar de heer W. H. v. d. Nat, die enkele op- merkirigen maakte over het schaakspel. Spr. behandelde enkele spelwyzen van schaakmeesters, zoals: Aljechin, Lasker. Botwinnik, enz. Men dient, aldus spr., iets af te weten van de tehorie. maar er zyn spelers (o.a. Lasker), die hier van afwyken en daarmede hun tegen standers dwingen hun stelling te ver zwakken die in de regel daardoor ver liezen. Zeer Interessant was de behandeling van enkele problemen, die door de heer v. d. Nat op een demonstratiebord (voor de eerste keer in gebruik verduidelijkte. Als aanvulling werden nog enkele snel-schaakspelen gehouden, die ge wonnen werden door het trio dr Ver metMaatv. d. Mooy. Een tussentijds gespeelde party tus sen B. Smit en B. Maat werd door WARMOND TAFELTENNIS TTV „STEEDS VOORUIT" if et le damesteam behaalde een goede Voorschoten. M.t 64 bleven zij de baas. In de eerste helft der oompetitie werden in deze wedstryd de punten gedeeld. Door deze overwinning staat het 1ste damesteam van „Steeds Vooruit" op de 2de plaats, gevolgd door de dames van SVLv. Het 2de damesteam leverde ook goed werk, door met een klein verschil met 46 te verliezen van de koploper in de 4e klasse. Unitas uit Den Haag. Het le herenteam liet te Noordwijk bij TOV 1 zien, dat het een gevaarlijke te genstander is. Werd in de le helft der competitie van TOV 1 met 7—3 verloren, thans behaalde het een gelijk. speL LOOP DER BEVOLKING IN 1954 Op 1 Januari 1954 bedroeg het aantal inwoners in onze gemeente 4096. waar onder 2160 mannen en 1936 vrouwen. In 1954 werden geboren 38 jongens en 33 meisjes: vestigden zich 160 mannen en 100 vrouwen; zyn overleden 8 man nen en 9 vrouwen vertrokken 175 man nen en 115 vrouwen. De bevolkingstoe name bestond in 1954 dus slechts uit 16 mannen en 9 vrouwen. Op 1 Januari 1955 bedroeg het aantal nen en 9 vrouwen vertrokken 174 man nen en 1945 vrouwen. ZOETERWOUDE LOOP DER BEVOLKING IN 1954 Op 31 December 1953 bedroeg het aantal inwoners 5736 (2769 mannen en 2967 vrouwen). In 1954 vond een ver meerdering plaats door geboorte 153 (74 mannen en 79 vrouwen) en door vesti ging met 244 (93 mannen en 151 vrou wen). Er zyn in het afgelopen jaar 37 personen gestorven (14 mannen en 23 vrouwen) en er vertrokken er 265 (117 mannen en 148 vrouw). Het aantal in woners bedroeg per 31 December 1954 5831 (2805 mannen en 3026 vrouwen), een styging van 95 dus. De overvloedige regenval en de ongebruikelijk hoge temperatuur in de bergen, waardoor grote sneeuw massa's smelten, hebben de Seine op vele plaatsen buiten zijn oevers doen treden Dit bankje, midden in een park te Parijs, noodt niet bepaald tot een zitje Nog geen verbinding met de „Theta Star" De sleepboot „Holland" is nog by de „Theta Star", die, zoals bekend, van nacht bij Terschelling is gestrand (men zie pag. 1). Door de hoge zee is de „Holland" er niet in geslaagd verbin ding met het schip te maken en gevreesd wordt dat dit vandaag ook niet meer gelukken zal. BEURSOVERZICHT FORS HERSTEL; VRAAG VOOR AMSTERDAM RUBBER. AMSTERDAM 19 Januari. Nu de New Yorkse effectenbeurs gis teren enig herstel vertoonde, stegen ook de koersen op het Damrak resoluut en de verliezen van gisteren, die zeeraan- zienlyk waren, werden voor een groot deel ingehaald. Vooral de Internatio nale soorten kwamen op een aanzien lijk hoger niveau. Kon. Olie kwam Van 522 op 533, Unilever van 352op 3641,&, AJC.U. van 288 op 296 en Philips had de leiding met een winst van 15 punten voor de oude en 14 punten voor de nieuwe aandelen. Ook de Scheepvaart-afdeling, die gisteren een flinke veer heeft moeten laten, was behoorlyk in herstel. Scheep vaart Unie sloot op 167'2 (164%), KN.S.M. 187% (185) en ook de overige soorten 1 tot 3 punten hoger. Locale industrieën en Bankaandelen, gisteren gevoelig lager, wisten slechts een klein gedeelte van het verlies in te lopen. In Amsterdam Rubber ontwikkelde zich na 2 uur een flinke hoek: dit pa pier werd erif aangekocht. De prijs steeg van 107 tot 114. Van de weerom stuit was ook H.V-A. 3 punten hoger op 141, Ver. Dell circa 128% (126%). Guldensbeleggingen stil en onveran derd. Beurs van Amsterdam Woensdag 19 Januari ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad f. 1000. Vorige koers Slotkoers v. heden 102 101% Ned. '53 3% Ned. '48 3% 100 A Ned. '53 (3%) 102% Grootboek ebl101% Ned. "51 3% 102 A --- 102 100A 100 100 99% 99% 100% 100% 98 At 98 A 101 iV 101 ,V 101% 100 iV 100 100 99fj Ned. *54 3 Ned. '55 3% Ned. '47 3% 3 Dollarlng '47 3 Investeringscert. 3 Ned. 62-64 3 101H Indië *37 A 3 Grootboek '46 1 ACTIEVE AANDELEN Suit. Hand, en Ind. B Nat. Handelsbank Ned. Handelmlj \.K.U Philips Unilever Wilton Feyenoord Biliton 2de r Kon Olie f.50.— Kon. Olie Amst Rubber 107% Holl. Amer. hjn Kon. Ned. Stoomb. Ned. Scheepv. Unie H.V.A Java Cult Deli My. a... Senembah NIET-ACTIEVE OBLIGATIES Prov.- en Gem. leningen 57 58% 151% 153% 210% 210% 288 296% 308 323 352% 364% 212y4 213 285 291 262 266 523 533% 107% 114% 184% 186 185 188% 164% 167% 138 141 55 y4 56 126 128% 92% 94% A'dam '47 3 Den Haag 1937 1 3. Leiden 1947 T TIT 3U Industr. Obligaties overwinning op de damee van SVLV uit Philips Dollarlng 101% 101 100% 101% 108% 101% 101% Premieleningen A'dam '51 2% 130 129% Eindhoven '54 2% 108 107% Enschede'54 2% 108H 10813 Den Haag'52 I 2%.. 132 132 idem II 2% 128% 129 R'dam '52 I 2% 126% 126% Idem n 2% 133% Utrecht '52 2% 117 118% NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Credletlnstellingen Amsterd. Bank 247 251% Rotterd. Bank228 234 Twentsche Bank235 230% Industrie Ondernemingen Ned. G. en Spir. fabr 243 242% Kon. Ned. Grofsm. 142 Rott. Droogd. My. 497 486 Tieleman en Dros 53 51% Zwanenb Organon250 L 249 Handelsondernemingen Borsumij. cv A f 1000 102% 104 Internatio147% 148 Diversen Albert Heyn254 B Ned. M. Walv. Vrt.84 86% Spoorwegen Deli Spoorw. My. 27% 27% Amerik. fondsen Anaconda 48HL. 48A Shell Oil Cy66% 56% Nog enkele fondsen uit Leiden en omgeving Aandelen Hoü. Constructie Int. Kunststoff. Ind Kon Ned. Edelmet Pref. w.a. idem Textiel Gebr. v Wyk Leldsche Wolspinn Ned Electrolasmy Sikkens Lakfabr 5ó Ver Touwfabrleken Wernink's Betonm. V. K. 332% 82% 69% 80GB. 83% 247 279% 310 177% 134GB. 80% 82% 242 L 302 V,

Leidsch Dagblad | 1955 | | pagina 9