met de avro w naar canada „Calor" Woningruil BEL OP! Vangst en afzet hangen bij visserij ten nauwste samen bij realisatie vlootplan Nieuwe Rijksweg voor westelijk deel van de Haarlemmermeer Van Velsertunnel tot Rijksweg bij Abbenes Bloemlust-tentoonstelliiigeii barometer vau bloembollenvak „Personeel der ambassade werd niet verdubbeld VAN DER KUY - Beestenmarkt 7 ASSISTENTE MEISJE HERBOUWPUCHï LEIDSCH DAGBLAD - WOENSDAG 5 JANUARI Nota behandelde afzet problemen te summier Vrees voor te grote vloot Het voorlopig verslag van de vaste commissie uit de Tweede Kamer voor de visserij over de visserijnota van de regering, gebaseerd Sp het bekende rapport van de commissie Tinbergen, geeft in vele opzichten instemming te kennen met het in de nota uitgestippelde beleid, doch vermeldt daarnaast critiek, b.v. op de summiere wijze waarop de problemen rond distributie en afzet der visserijproducten worden behandeld. De wijzigingen in het productie apparaat mogen niet los worden gezien van de afzet- en distributiemogelijk heden. Voorts werd vrees geuit, dat bij realisatie van het vlootplan volgens het rapport Tinbergen de vloot in verschillende opzichten te omvangrijk zou worden voor de afzetmogelijkheden. De voorgestelde rentevoet voor de credietverlening ter verbetering van het productieapparaat werd te hoog geacht voor het scheppen van mogelijkheden voor de categorie der kleine zelfstandigheden. Bijzondere lof verdient de Commissie- Tinbergen voor het gedegen werk, dat zij verricht heeft met het uitbrengen van het uitvoerige en van een brede visie getuigende rapport, dat tot grondslag van de nota heeft gediend, aldus de vaste commissie in haar voorlopig ver- e kon instemmen met het beleid van de Regering om deze nieuwe tak van visserij niet ineens in volle omvapg aan te pakken, maar met voorzichtige proefneming te beginnen. Zij achtte het dan ook juist, dat in deze van de adviezen van de Commis sie-Tinbergen is afgeweken. Zij drong echter wel aan op een goede opzet van deze proefneming, opdat de resultaten waarde zullen hebben 1 het trekken van conclusies. Distributie-apparaat De summiere behandeling van afzetmogelijkheden in de nota achtte de commissie, in vergelijking met de grote aandacht, die aan het productie apparaat besteed wordt, nogal teleur stellend. Wil men tot een vergroting en verbetering van de productie ko men, dan zal ook een gedegen behan deling van het distributie-apparaat niet achterwege mogen blijven. Kan de Regering, zo vroeg men, me dedelen welke de oorzaken zyn van de lage visconsumptie in ons land? De commissie zag in de eerste plaats de aflevering van een volwaardig kwa liteitsproduct ais een der beste middelen om de afzet zowel in binnen- als bui tenland te vergroten. Zolang een verder doorgevoerde integratie van de handel nog niet -volledig bereikt kan worden, zal by handelsbesprekingen steeds by- zondere aandacht aan het product vis besteed moeten worden. Meer nog dan tot nu toe zullen aandacht en zorg gericht moeten worden op snel lossen, gebruik van schone kisten, goede sor tering enz. kortom aan al die maatrege len welke aan de kwaliteit van het product ten goede komen. In de nota wordt gezegd dat de pro ductiecapaciteit van de loggervloot niet veel groter mag worden. In hoe verre heeft hier de handel met Rus land een wijziging gebracht? Hoewel de commissie zich verheugde over de krachtige groei van. dit bedrijf, zou zij het betreuren als in toenemende T/ mate kotterrederijen zouden ontstaan V erre Visserij aangezien het kotterbedryf zeer geschikt is voor kleine zelfstandigen. De commissie sprak haar vertrouwen uit, dat by de nieuw te bouwen schepen inderdaad in ruime mate aandacht zal worden geschonken aan de accomodatie voor de opvarenden. Hoewel het niet mogeiyk zal zyn op de oude schepen aan alle eisen van comfort en hygiëne te voldoen, meende men, dat er toch nog wel veel verbeterd zou kunnen worden en met klem werd op maatrege len aangedrongen die hiertoe kunnen leiden. Met betrekking tot de sociale voorzie ningen voor de bemanning van de treiler- en loggervloot zou de commissie gaarne nadere inlichtingen ontvangen. Vlootplan De commissie zou gaarne nader wor den ingelicht over de betekenis welke aan het vlootplan gehecht moet worden Men gaf in de commissie biyk van een zekere vrees, dat de mogelijkheden om de aanbouw van te veel schepen tegen te gaan te gering zijn vooral ook wegens de reeds aangevangen dan wel aanbestede nieuwbouw van particu liere zyde. Voorts werd gevraagd of de vernieu wing van de vloot geen ongewenste consequenties met zich zal brengen met name voor de Katwykse vissers. In hoeverre ziet de Regering op de Noordzee voor grote treilers nog perspec tieven en in hoeverre vormen deze schepen eventueel een bedreiging voor de rondvisstand en de haringstand? Men wilde gaarne uitvoeriger vernemen op welke gronden de Regering de bouw van 10 treilers verantwoord acht en welke types treilers hier bedoeld zijn. Voor alsnog meende men tegen de investering van f. 12.500.000 met garantie enig voor behoud te moeten maken. Ook met betrekking tot de loggervloot zag men een ernstige reden aanwezig voor de vrees dat de vloot te groot zal worden. En de leek kykt er ook niet af, dat hier bloemen staan waarvan één bol honderd gulden per stuk heeft gekost. De „Ear ly Light" een zeer attractieve narcis met een gloeienrode cup, is trouwens ook geen koopje, die kost nog altyd vyf en twintig gulden. Het duurt jaren vóór men zo'n bloem zover heeft en dan nog eens jaren voor er een verkoopbaar kwantum van is. Zo'n ontdekking (geen toeval, maar vakmanschap, geduld en ook een béétje geluk) kan een bollen- man voor z'n leven ..onder de pannen" brengen, maar, zo zegt de vice-voor- zitter van Bloemlust. de heer Roos, er zyn er meer geweest die er aan verlo- •n hebben! Byzondere aandacht trekt op deze Geen Esraëlische schepen door tentoonstelling de stand van de Gebrs. c - I Segers met prachtige hyacinten. Vooral Hef OlieZKCnaai valt op een zeer elegante witte hyacint staan, dat Israëlisch. ■chepïn eebni.k „ards FBbruary Gold, maken van het SueakanaaL Dlheelt de alleraardig bloempje dat ien op- Egyptische minister tan Buitenlandse I merkejyk veldbloem-karakter behouden heeft, daar zyn leliebloemige tulpen met Financiering In algemene trekken kon de commissie met de plannen voor de credietverlening accoord gaan al werden ook op dit punt van versohillende zijden opmerkingen gemaakt. Algemeen achtte men een rente van 4 3/4 pet te hoog. Weliswaar betreft het hier leningen,: waaraan vry grote risico's verbonden zyn, maar, gezien tegen de achtergrond van de regeling in haar geheel, verliest de risicofactor veel van de betekenis, die daaraan by normale kredietverlening terecht wordt toegekend. In het bijzonder voor de categorie van kleine zelfstandigen, die juist een zeer hoog garantiecrediet nodig zullen heb ben en die dus toch al hoge lasten te dragen hebben werd een verlaging van de rente noodzakelijk geacht. Een rente van 4 3/4 is te hoog om deze mensen een reële kans te geven tot opbouw van een rendabel bedryf. Nationale Veiligheidsraad bijeen Gisterochtend is de Indonesische Nationale Veiligheidsraad onder lei ding van minister-president Ali Sastroamidjojo büeen geweest. Deze bijeenkomst werd bijgewoond door de ministers van Defensie, Justitie en Binnenlandse Zaken, voorts door de chef-staf van de Landmacht, gene- raal-majoor Bambang Soegeng, de advocaat-generaal, mr Zainal Abldin en het hoofd van de Staatspolitie, Soekanto. De besprekingen waren ge wijd aan alle kwesties, die met de Veiligheid verband houden. De Ministerraad heeft inmiddels het programma aanvaard voor een confe rentie. die half Januari door de Natio nale Veiligheidsraad georganiseerd zal worden en waaraan alle veiligheids coördinators der provincies zullen deelnemen. De verkeersongevallen in de Haarlem mermeer hebben uitvoerig de aandacht van de raadsleden in de laatst gehou den begrotingsvergadering gehad. Van 'erschillende zyden sprak men zyn on gerustheid over het grote aantal ver keersongevallen in onze polder uit. Nadat door verschillende sprekers was gewezen op de noodzaak o.m. om de brugleuningen van de bruggen in de Kruisweg te Hoofddorp te verlagen en ook elders het uitzicht op de kruispun ten te verbeteren, gaf de voorzitter, bur gemeester Jansonius, een overzicht van de mogelijkheden, die het gemeentebe stuur ziet om de wegsituatie te verbete ren. Het relatief hoog ongevallencyfer heeft ook het gemeentebestuur veront rust Veel ongelukken gebeuren op de rijksweg Amsterdam-Den Haag en de afritten. De weggebruikers dragen in hoofdzaak de schuld van deze ongeval len. Men is te onvoorzichtig. In dit ver band is de actie van de Vereniging voor Veilig Verkeer in Haarlemmermeer van Voorjaar in Lisse Nieuwe variëteiten zijn schreeuwend duur De klassieke tegenstelling tussen de „onder-nul-temperatuur" buiten en de lentesfeer binnen de grote Bloemlust-hal te Lisse was er ook deze vierde Januari waarop de Eerste Bloemlust-tentoonstelling officieel werd geopend door de heer J. J. van Balkom. Vakmensen zowel als liefhebbers raken er aan gewend, dat enkele stappen door de toegangsdeur hen verplaatsen in een ander klimaat. Maar dat neemt niet weg dat het, speciaal na een moeilijk jaar als 1954, een bijzonder knappe prestatie is van de kwekers en hun stafchefs, de „broeiers", om zulk een sorti ment van hyacinten, tulpen en narcissen, die anders pas bloeien van Maart tot Mei, begin Januari in volle schoonheid gereed te hebben. De liefhebber kijkt er niet zoveel van af als de vakman. Want die ziet niet dat die mooie hyacinten dank zy knap vakmanschap gegroeid zyn uit bollen van kleine maten „zift 11" en dat dit op zichzelf een prestatie is vergeleken by de „kanjers" van 18 tot 20. Vooral de stand van het Proefstation te Lisse (die dan ook van de jury eenstemmig een extra gouden medaille werd waar dig gekeurd) trok veel belangstelling, want hier waren byzondere prestaties bereikt. f 100 voor een bol Zaken, Fawzi, Dinsdag meegedeeld dc Russische, Perzische, Amerikaanse. Turkse en Britse ambassadeurs, die hy had ontboden, aldus ccn mededeling van een officiële Egyptische woordvoer der. Gisteren Is in de Veiligheidsraad nog maals de affaire met de ,3at Galim" ter sprake gekomen, het Israëlische sohip, dat door de Egyptenaren werd aangehouden en in beslag genomen, toen het door het Suezkanaal voer. De opvarenden werden ervan beschuldigd, dat zy op Egyptische vissers hadden ge schoten, maar deze beschuldiging werd onjuist bevonden. De vertegenwoordigers van Frankryk, Groot-Brittannië en de Verenigde Sta ten spraken in deze zitting van de Vei ligheidsraad de wens uit, dat Egypte de belemmeringen voor het varen van Is raëlische schepen door het kanaal zal opheffen. De Amerikaanse afgevaardigde Cabot Lodge verklaarde, dat de houding van Egypte „in strijd is met de bepalingen van de Egyptisch-Israelische wapenstil- standi-overeenkomst cn met de resolu tie, welke in September 1951 door de Veiligheidsraad werd goedgekeurd". Ook de Franse vertegenwoordiger Hoppenot sprak dc verwachting uit, dat Egypte zich aan genoemde resolutie zal hou den. De Veiligheidsraad zal volgende week, op een nader door de voorzitter te bepalen datum, weer vergaderen. (De resolutie van de Veiligheidsraad van December 1951 bepaalt nadrukke lijk. dat alle koopvaardijschepen, aan welk land zy ook mogen behoren, het recht hebben van het kanaal gebruik te maken, Red.). haar exotische vormen, statige darwins; het narcissen-sortimenit is overweldi gend. De firma G. B. Vroomen en Zn. te SassenQieim heeft het gehele „midden eiland" van de tentoonstelling ln beslag genomen met een unieke inzending, die dan ook meermalen werd bekroond. Eggink uit Voorschoten is er met zyn „Variaties-in-rood". Uittenbogaard uit Oegstgeest met een bekroonde inzending tulpen. Van Reisen in Voorhout voert met Segers de stryd om de voorrang in hyacinten, in de Narcissen is War- naar (Sassenheim) de primus, maar zyn plaatsgenoot G. B. de Vroomen en De Ruiter uit Noordwdjk scheelden in een der prysvragen maar één punt (107— 106). Het was in deze seotor telkens weer een dubbeltje op z'n kant. Twee mooie inzendingen moesten wegens re glementaire afwijkingen buiten de keu ring vallen. Nieuwe namen „Bloemlust" heeft dit jaar voor het eerst een nieuw bekroningen-systeem ingevoerd. Het is (voorlopig) uit met het gevecht tussen de allergrootsten cn de wisselbekers. Ook de kleinere inzenders hebben thans een kans. Of dit rondom winst is, kunnen we niet beküken. Met name bü de hyacinten misten we enkele grote firma's, die anders steevast van de partij zijn, maar dat kan ook andere oorzaken hebben. Het was echter wel aardig thans nieu we namen te horen: de narclssenkwe- ker Van Leeuwen uit Noordwykerhout die hier meteen goud behaalde met zyn Golden Harvest, Groot uit Broek op Langendyk die een gouden medaille, gewonnen met zyn rode tulp ,,Most Miles", meenam naar de Noord, en P. van Reisen uit Voorhout die met de kleinkronige Narcis Verger het ereme taal verdiende. Bijzonder indrukwekkend waren de inzendingen van de beide broeiproeven- bedryven, Ruygrok uit Hillegom als eer ste en Van der Hoek uit Nieuwe Nle- dorp als tweede. Het is opvallend hoe ook uit De Noord fle belangstelling voor de Bloemlust-tentoonstelling toeneemt. De mechanisatie-show „Wy groeien vast in tal en last" kun nen de organisatoren van de Mechani satie-show zuchten, en de heer Balke nende van de Tuinbouwvoorlichtings- dienst, die hier de spil van alles is, heeft de laatste dagen rust noch duur gekend. Hier kan men zien hoever de mecha nisatie is voortgeschreden in de kanto ren. maar ook in de schuren en op het veld. Indrukwekkende batteryen van lakgianzende sorteermaohines, telma chines, cultivators en fraismachlnes, kookketels. ventilatoren. heteluoht- kachels, allerlei gesnor dat dient 'om temperatuur en vochtigheidsgraad in de schuur te regelen, de meest moderne verpakkingsmaterialen die demonstre ren hoe het bloemibollenivak steeds meer verstaat dat „het ook ook wat wij heb ben" vindt men er noast kantoorma chines van allerlei merken. Byzondere aandacht trekken hier als steeds do stands van de Voorlichtings dienst en van het Instituut voor Tuin bouwtechniek, terwyl ook de Ned. Heide My ditmaal van de party is. Maar mag de Mechanisatie-show dan al tonen, welk een grote plaats de machine In de bIoembollen-„industric" is gaan innemen, het feest van kleu ren en geuren daar vlak naast bewijst, dat Vakmanschap onvervangbaar is. Kwaliteit En dit vakmanschap zal ertoe moe ten bydragen dat de naam van Ne derland in de wereld meer bekend wordt. Want de heer Van Balkom ver klaarde in zijn openingsrede, dat Ne derland in het buitenland nog maar al te onbekend is. Het is de kwaliteit van onze prestaties en producten, al dus spr„ die de beste propaganda vormt voor Nederland ln het buiten land. ■31oemlust" is geen tentoonstelling van internationale allure. Oorspronke- ïyk een zuivere vaktentoonstelling, trekt ze thans ook de liefhebbers. Maar in wcrkolijkheid zyn de Jaarlijkse Bloem- lust-tentoonstellingen de „barometer standen" van het bloembollenvak. Hier monstert men de gelederen der kleurige ambassadeurs die straks de beste pro pagandisten voor Nederland zullen zyn. Alles gaat niet op rozen, concurrentie is overal, de jongste berichten over de stand der cultures in Denemarken be- wyzen het. Maar het Nederlandse pro duct zal door kwaliteit moeten winnen, en van die kwaliteit geeft „Bloemlust" een indrukwekkend en bemoedigend beeld. grote waarde, daar men hierdoor de aandacht van de weggebruikers op de gevaren kan vestigen. Intussen doet het gemeentebestuur pogingen om verbete ringen te bewerkstelligen op de kruis punten. Hierover is reeds veel overleg gepleegd met andere autoriteiten. Het overleg - dat nogal eens stokte - is nu in een nieuw en gunstiger stadium ge komen. Het polderbestuur heeft nu geen be zwaar meer tegen verlaging van de brugleuningen. Binnenkort zal het pro vinciaal bestuur gevraagd worden hoe het met de beloofde veranderingen aan de bruggen, die by de provincie in be heer zyn gesteld is., Resultaten hiervan zyn wel spoedig te verwachten. De ver keersproblemen in Hoofddorp zullen in 1955 nadrukkelyk aan de orde gesteld worden. Nieuwe Rijksweg Zoals bekend is heeft de Minister van Verkeer en Waterstaat een ge heel nieuw plan bekend gemaakt voor een nieuwe Rijksweg, die het tunnelverkeer vanaf Velsen naar de Ryksweg Amsterdam, Den Haag by Abbenes moet voeren. Dit plan kwam zeer onverwacht. De raad van onze gemeente was dan ook erg benieuwd naar de mededelingen die burge meester Jansonius hierover kon doen, te meer daar deze weg de Haarlem mermeer bijna over de gehele lengte zal doorsnijden. B. en W. hebben nadat het plan van de Rijkswater staat bekend werd direct naar de juists proporties ervan geïnformeerd. Eerst bü de provincie, maar toen bleek dat men daar ook nog niets wist, bij het Rijk. Het is B. en W. gebleken, dat de Rijkswaterstaat met grote haast het tracé van deze weg aan het ontwerpen is. Binnenkort zullen de Rykswatcrstaat en het ge meentebestuur over dit plan een sa- menspreking hebben. Burgemeester Jansonius zegde toe, dat de belangen van Haarlemmermeer met kracht zul- Sovjet-ambassadeur verklaart Wel sterke uitbreiding van aantal handelsmedewerkers De ambassadeur van de Sovjet-Unie, de heA- S. P. Kirsanow, heeft een be zoek gebracht aan de Nederlandse minister van Buitenlandse Zaken, mr J. W. Beyen, en tegenover hem een verklaring afgelegd over het aantal personeelsleden van de ambassade cn van de handelsvertegenwoordiging van de U.S.S.R. in Nederland naar aanleiding van ministeriele opmerkin gen hierover in de Memorie van Ant woord op de begroting van Buiten landse Zaken van de Tweede Kamer. Na afloop van het bezoek van de heer Kirsanow aan de heer Beyen werd m de Sovjet-Ambassade een persconferen tie belegd, waar een communiqué over dit bezoek en het door de heer Kirsanow gesprokene werd voorgelezen door de eerste secretaris, de heer A. M. Chamine. Toen na voorlezing van dit commu niqué werd geopperd of vragen gesteld konden worden, werd geantwoord, dat zulks op een persconferentie van de Ambassade van de U.S.S.R. niet gebrul- kelyk is. Van het ministerie van Buitenlandse Zaken wordt vernomen, dat minister Beyen de mondelinge verklaring van de heer Kirsanow aanhoorde, de ambassa deur dank bracht en dat de Minister een zo spoedig mogelyk antwoord heeft toegezegd. In zyn verklaring aan de minister van Buitenlandse Zaken heeft de ambassa deur van de U.S.S.R., erop gewezen, dat len worden bepleit. Over het tracé werd het volgende verteld: De weg komt de Haarlemmermeer binnen aan de noordkant, oostelijk van Fort De Liede, kruist de Schip- holweg bij de knik in die weg, gaat met een wijde boog oostelijk om Vijf huizen, om vervolgens langs de IJtocht in de richting van Abbenes te gaan, waar de kruising met dc Rijksweg AmsterdamDen Haag Knipperlichten Gevraagd naar de ervaringen met knipperlichten op de kruising Schip- holwegSloterweg te Badhoevedorp, deelde het college mee, dat deze zeer goed voldoen. In de maanden, dat deze lichten in werking zijn, zyn geen onge vallen op het beruchte kruispunt gesig naleerd. Van verschillende raadsleden kwam de vraag, of B. en W. ook knipperlich ten op andere plaatsen in de gemeen te |Willen aanbrengen. De voorzitter deelde mee, hier niet veel voor te voelen, voornameiyk uit vrees voor het „gewoon" worden van deze waarschu- wmgsseinen. waardoor het effect ver loren zou kunnen gaan. Dienovereenkomstig adviseren ook de landeiyke organisaties voor Veilig Ver keer en weggebruikers. Een nieuwe commissie ter bestudering in het verkeersprobleem achtte de voorzitter niet nodig, aangezien men terzake reeds de beschikking heeft over voldoende deskundige voorlichting. Gladde wegen in Zuid-Limburg Veel stagnaties en vertragingen Het verkeer in Zuid-Limburg heeft vanmorgen ernstige moeilykheden on dervonden tengevolge van de gladheid. Aanvankelijk was het vervoer op alle lijnen van de Limburgse Tramweg maatschappij gestaakt of aanzienlijk vertraagd, behalve op de lijn Heerlen- Sittard. waar de bussen nog gedeel telijk reden. De bus, die om half ze ven uit Vaals vertrok, was pas om half negen in Maastricht. Enkele autobussen zyn onderweg ge strand. De bussen van de EBAD op de lyn Sittard—Maastricht moesten boven de Kruisberg ongeveer een uur biyven wachten. Op alle binneninnen stond het verkeer helemaal stil, behalve van Sit tard naar Lindehhsuvel. De gemeente Urmond was niet te bereiken. Om half tien vertrok uit Maastricht de eerste autobus naar Sittard. De bussen van de Valk van Maastricht naar Hoensbroek begonnen tegen tien uur langzaam te ryden. De mynwerkers van de vroege dienst, die om zes uur begint, zyn over het al gemeen nog goed opgekomen. De myn- werkersbussen uit Maastricht en Klim men naar de Staatsmyn Emma waren ongeveer 35 minuten te laat. De bussen uit Simpel/veld kwamen niet binnen. De opkomst van de vlaggedienst, die om acht uur begint, liep echter zeer stroef, omdat de gladheid op de wegen tegen zes uur was toegenomen tengevolge van de regen. De mijnwerkersbussen naar de Staatsmyn Maurits hadden een ver traging van ongeveer een uur. De ar beiders van de Oranje-Nassaumyn te Heerlen uit Gulpen en Valkenburg van de vroege dienst zyn niet' opgekomen. De mynwerkers uit Maastricht van de vlaggedienst kwamen ruim anderhalf uur te laat. Opmerkelyk was, dat de OVS-bussen van de Staatsmyn Emma uit Noord- en Midden-Limburg nage noeg allemaal op tyd waren. Op de grote wegen wordt druk zand gestrooid. de bewering van de ministers van Bui tenlandse Zaken, dat in de laatste anderhalf jaar het personeel van de Sovjet-Ambassade „by de politieke afdeling is verdubbeld", niet met de werkelijkheid overeenstemt. Het aantal diplomatieke medewerkers van de Ambassade is gedurende deze tyd niet verdubbeld, maar onveranderd ge bleven. hetgeen overigens ook wordt bevestigd door de officiële lijsten van de leden van het diplomatieke corps, die door het ministerie van Buitenlandse Zaken van Nederland worden uitgege ven. (Zie de lysten van het diplomatieke corps in Den Haag, uitgegeven in Januari 1953 en December 1954). Het totale aantal personeelsleden van de ambassade is gedurende d ze tijd van 21 tot 25 personen uitgebreid, d.w.z. in het geheel met 4 personen dienstperso neel n.l.: 1 boekhouder, I huishouder en 2 onderwyzeressen. Wat de handelsvertegenwoordiging van de U.S.S.R. in Nederland betreft, is de hier gedurende de genoemde periode plaatsgevonden uitbreiding van het aantal personeelsleden van 15 tot 31 personen het gevolg van de aanzienlyke uitbreiding van de handel tussen de U.S.SR, en Nederland. Zoals bekend, is de totale omzet van de handel tussen U.S.S.R. en Nederland gedurende de laatste 2 tot 3 jaar tien tallen maal groter geworden. Onder de medewerkers van de han delsvertegenwoordiging zyn op het ogen blik 2 inkopers voor boter en kaas, om dat vanaf het tweede half jaar van 1953 de Sovjet-Unie een van de grootste afnemers van Nederlandse boter en kaas is geworden. De handelsvertegenwoordiging van de U.S.S.R. in Nederland beschikte vroeger niet over dergelijke medewerkers, omdat deze artikelen hier door de Sovjet-Unie niet werden gekocht. Wat betreft enige andere artikelen (haring en huiden) geldt hiervoor het zelfde. Onder de medewerkers van de han delsvertegenwoordiging zyn 9 personen voor het toezicht op de bouw van sche pen. Vroeger was dit aantal hier be langrijk kleiner, omdat de orders voor de bouw van schepen enz. geringer waren. Derhalve is de uitbreiding van het aantal medewerkers van de handelsver tegenwoordiging van de U.S.S.R. in Nederland volkomen gewettigd en recht streeks het gevolg van de uitbreiding van de handel tussen de Sovjet-Unie en Nederland. Gezien het hierboven uiteengezette is het, aldus het Russische communiqué, volkomen duidelyk, dat de verklaring van de ministers van Buitenlandse Zaken van Nederland ongegrond is en slechts kan voeren tot misleiding van de openbare mening in Nederland. Deze verklaring kan de ontwikkeling van de handelsbetrekkingen tussen de U.S.S.R. en Nederland niet bevorderen. De SovjetAmbassade, zo verklaarde de heer Kirsanow aan de heer Beyen, ver wacht, dat het ministerie van Buiten landse Zaken van Nederland de rfood- zakelyke maatregelen zal nemen, dat in de toekomst geen belemmeringen in de weg worden gelegd voor de normale completering en de normale werkzaam heid van de ambassade der U.S.S.R. en van de handelsvertegenwoordiging van de U.S.S.R. in Nederland". Soekarno naar Pakistan President Soekarno heeft tijdens het bezoek van de minister-president van Pakistan. Mohamed Ali, aan Indonesië, gezinspeeld op de mogeiykheid van een bezoek aan Pakistan. Hiertoe heeft Mo hamed Ali de president en mevrouw Soekarno tydens een onderhoud uitge nodigd, aldus biykt uit een mededeling van de voorlichtingsdienst van de Pa kistaanse Ambassade in Djakarta. Soe karno deelde mede, dat hy het voorne men heeft dit jaar een bedevaart naar Mekka te ondernemen. Hy hoopte by die gelegenheid op de terugreis Pakistan aan te doen. IJS IN HET IJSSELMEER Het gehele Buiten-IJ tot aan Marken toe is overdekt met licht drijfys. De scheepvaart ondervindt al enige hinder. Onze landgenoot Herman van der Horst is uitgenodigd zitting te nemen in de jury van het Internationale Filmfestival te Cannes, dat dit jaar gehouden zal worden van 26 April tot 10 Mei. 't IJS gaat rijpen, Laat nu Uw SCHAATSEN slijpen. Op de RÖNTGENAFDELING van het DISTRICTSCONSUL TATIEBUREAU te Leiden, Rynsburgervvcg 70, wordt ge vraagd een met enige administratieve ervaring. Brieven te richten aan de Geneesheer Directeur. Wij bieden huis met 5 ka mers, voor- en achtertuin, vrij uitzicht. Gel. in Prof.wijk Wij zoeken groter huis met tuin. Brieven aan het Bur. van dit Blad No. 6613a Te koop aangeboden: eventueel met inruil. OPEL Cabriolet 1952 OPEL Rekord 1953 FIAT SIMCA 1950 GUTBROD Bestel 1950 CHEVROLET de Luxo 1951 FIAT 1500, Sedan 1950 VOLKSWAGEN de Luxe '52 OPEL Olympia 1952 OPEL Kapitan 1950 BEDFORD gesl. bestelw. 1949 RENAULT 1 tons bestelw. '47 GARAGEBEDRIJF De Gouden Leeuw Alles met volle garantie. AYRO's grote tournee GROTE MUZIKALE SHOW. RED HEAD and his CANADIANS FRANK REXIS DE WAMA'S - JOHNNY NELSON MIEKE TELKAMP - HENK MEYER DE CANADIANS SINGERS TRUCE SPEYCK - DOENJA PIËTRA GERDA ZILLER. Leiden: VRIJDAG 7 JANUARI 1955 in de GEHOORZAAL. Kaartverkoop: Donderdag 6 en Vrijdag 7 Januari van il3 uur aan de zaal; Donderdag 6 Januari uitslui tend voor AVRO-leden op vertoon van lidmaatschaps kaart. Brandstoffenhandel Tel. K 1711—402 Alle soort Brandstoffen direct leverbaar. gevraagd voor dag en nacht, door gezin met 3 kinderen in Den Haag. Inlichtingen by GRAPE3EN, Pr. Bcrnhard- laan 20, Oegstgeest, tel. 30775 Te koop gevraagd van plm. 450 M3. Brieven aan het Bureau van dit Blad onder No. 8346 Adverteert in dit blad

Leidsch Dagblad | 1955 | | pagina 8