Nationaal bedrijf is Noorse trots Th u iskomst PANDA EN DE MEESTER-ZAKENMAN iPF 93ste Jaargang LEIDSCH DAGBLAD Donderdag 24 Juni 1954 Derde Blad No. 28251 Noonvegens visserij pronkt in Alesund ASDIC-experiment voor de Ned. zeebodem op komst (Van een medewerker) Verstrooid lanes de diepblauwe Romsdalfjord en tegen het wisselend déeor van het Noorse hooggebergte ligt het jonge Alesund. Niet Noonvegens grootste vissersplaats, zeker wel de meest intensieve. en de rijkste. In de paar barre maanden tussen begin Januari en eind April wordt daar de welvaart van 20.000 energieke Noren uit het koude water van de Atlantische Oceaan geschept: haring bü duizenden tonnen tegelijk. Later in het jaar stomen de grote schepen uit naar het verre Groenland en de wateren bij Spitsbergen om heilbot, om rondvis, om de basis van Noorwegens welvaart: de walvis. In die twee gescheiden seizoenen van het Jaar loopt de natuurlijke haven van Alesund, diep in de rotskust snijdend met ontelbare inhammen, vol met schepen, kleine schepen met haring, later grote trawlers met vis. Dan balt alle energie van 20.000 mensen zich samen op het verwerken van de vangst. De dagen zijn kort langs Romsdalfjord en koud, lang de nachten. Maar alle 24 uren van het etmaal is Alesund in touw. met als een sprookje verlicht zijn vele inhammen. In de koelhuizen en de conservenfabrieken roept het werk elke seconde van de korte oogsttijd. Nu, in Juni, als de dagen niet eindigen, omdat het zonlicht nauwelijks wijkt, Is het volk van Alesund niet ernstig meer. Het is de hevige strijd om de vis even vergeten en bezint zich op de vreugden van liet leven. Het is dus de aller beste tijd voor een tentoonstelling, een uitstalling van Noorwegens machtige visserij- potentie. En midden In het stadje is dan ook een „Norsk Flskcrimesse" gebouwd, die in een groot aantal paviljoens de achtergronden van deze visserij laat zien; de wetenschap aan het woord laat en de historie' van bedrijf vertelt. BOEIENDE, LANGE HISTORIE Alesund zelf is nog maar 100 jaar oud. de visserjj echter in dit waterrijke dis trict gaat terug tot in de prae-histone. Uit het been van moeizaam gevangen walvissen werden haken gesneden, waar en de makreel zich vastbeet, uit het bronzen tijdperk dateren een paar ver gane restanten van houten schepen, die zich ver uit de kust waagden om de oceaan haar fauna te betwisten en later, In het ijzeren tijdperk, dwaalden er al schepen uit het Sunmare-district rond Alesund naar de kusten van Moermansk. Bü Haugesur.d. meer naar het Noorden, is zelfs een sohedel ge vonden van een man, die daar verdron ken moet zijn een slordige 7000 jaar terug. In de vijfde eeuw na Ohristus: houten schepen van het kajak-model, al toege rust met een simpel houten kompas of wel „peilschijf", en later nog de eerste serieuze pogingen om de grote vetreser- voirs der walvisscholen te benaderen: houten jagertjes uit 1890 met een een- ■■■■■■■■IHSS-SaïEII Een onzer medewerkpcs heeft ter gelegenheid van de internationale visserij-expositie in Alesund Noor wegen) een reis gemaakt langs de belangrijkste Noorse vissersplaat sen en is met een schat aan in drukken en feitenmateriaal over dit in velerlei opzicht perfect ge organiseerde bedrijf teruggekomen. In dit eerste artikel wil hij Iets vertellen over de tentoonstelling en de plaats, die de visserij in het land inneemt, een plaats die Ne derland helaas ten voorbeeld kan worden gesteld. BBBBBBBBBBBBBBBBBBHB voudvge harpoen op de neus zwierven over de Atlantische Oceaan en t en man nen roeiden hun buit naar het moeder schip ,een zeilsohoener. ZEKER VAN DE TOEKOMST Maar de historie is haast vergeten ui Alesund. want Alesund ls zeker van de toekomst- Noorwegen ls immers zelf al een immens afzetgebied voor vis. de ex port neemt nog steeds toe met een jonge poging om de Duitse markt te veroveren als laatste ontwikkeling en dus loopt, de jeugd van de vissersplaats, opvallend goed gekleed en opvallend geïnteresseerd wi visserij, de historische afdeling van deze tentoonstelling voor bij, om zich te verdiepen :n de diesels en semi-diesels, de radar, het echolood en d'? asdic Ja, die asdic. Noorwegen heeft al een mensenleven terug ontdekt, wat de wetenschap voor zun visserij betekenen kon en gaf die wetenschap de vrije hand en een royale beurs En is het dat niet waard, als Amerika na een grondig marktonder- Hct onderzoekingsschip „G. O. Sars", dat de Noorse visserij door ijn wetenschappelijke waarnemin gen onschatbare diensten heeft bewezen. zoek de vlsomzet in eigen land met 25 denkt te kunnen vergroten? Noorwegen heeft dus al tientallen Ja ren de waarde leren kenrnen van een grondige research, die het bedrijf steunt en voor blijft, die een enorm laborato rium in Bergen bezit en een keten van prachtige voorlichtingsdiensten in de vissershavens. Toen de asdic op de markt kwam een asiic is. om het even populair te zeggen. e»n echolood, dat niet alleen de scholen haring of vis recht onder het schip „verklikt", maar ook op een 1000 meter in de omtrek is er direct een graag gebruik van gemaakt, i Terwijl onze visserij nogal de kat uit de befaamde boom zit te kijken en één hele reder heel misschien wel wat voor deze nieuwe vinding voelt, varen er voor de Noorse kust al vele, vele schepen met dit speurende apparaat. SCHIP BETAALD IN ÉÉN SEIZOEN Eén van Noorwegens visserij-onderzoe- kingsschepen, de „G O. Sars", die met zijn asdic en zijn radio een hele vloot wa&Tschuwen kan en het do-et ook. heeft zich dit haringseizoen zelf terugbe taald": de visserij kon ongeveer twee weken eerder beginnen dan normaal en ?r zijn zulke ontzagwekkende vangsten gemaakt, dat de kosten van waarachtig niet prullig uitgeruste schip er dubbel en dwars uitkwamen. Of, om het nog sterker te vertellen: in twee nachten ving de vloot van Noorwegen zulke massa's haring op aanwijzingen van de ,.G. O. Sars". dat de totale waarde die van het on- derzockingsvaartuig ver overtreft. COMBINATIE combinatie met echo-lood, zodat de Asdlc-straal dus eerst de omtrek afzoekt en het echo-lood het signalement van de haring weergeeft als het schip er boven vaart, maar een der Noorse fir ma's heeft nu een combinatie van beide geconstrueerd, die uitermate goed vol doet en zijn 8000 gulden kosten voor deze visserij meer dan waard is. Waarom Nederland de Asdic nog niet met vliegende vaandels heeft binnengehaald? Wie de vraag in ons land stelt, zal daar niet zo vlot ant woord op krijgen, maar de Asdic- mensen in Noorwegen weten het U haarfijn te vertellen. Asdic geeft na melijk een „straal" schuin naar voren of opzij van het schip af. die onderweg de school haring „raakt". Wanneer de zee echter niet diep genoeg is. komt hot probleem van de weerkaatsing om de hoek kijken: voor de straal effec tief kan zijn, is ze al door de zee bodem teruggekaatst. Maar dit pro bleem kennende is men thans bezig met een Asdic-apparatuur. die ook voor ondiep water geschikt is. We zul len er binnenkort meer van horen. Er komt in elk geval wat belangwekkends uit voor de Nederlandse visserij. GEZICHT OP HET HART Op het kleine plekje grond aan de1 fjord van Alesund heeft de wetenschap haar arsenaal geopend. Ook de weten schap der olie-maatschappijen, die deze j gelegenheid belangrijk genoeg vonden om een volkomen nieuwe vinding te openbaren op het gebied van het inwen dige onderzoek van de scheepsdiesel. Hst is een o=:i„ -rraaf een electron-.- sche vonkbaan dus. zoals de Fishlupe haar kent voor het aftasten van de haringscholen die precies verraadt1 waar hel inwendige van een moderne verbrandingsmotor gebreken zou kun- 1 Alesund: een luxe-visserij plaats, waar de haringschippers per seizoen van vier maanden het half milboen kunnen halen. Aan de Romsdahl- fjord ligt het nu ols centrum van een grote internationale visserijjaar beurs. die de wereld toont wat Noorwegen als een der eerste vis serij mogendheden presteert. In de grillige haven van hel plaatsje lig gen overal de vele duizenden kleine vissersschepen verspreid, die de plaats rijk is - de trcilers zijn mo menteel naar Groenland. nen vertonen. Het hele brandstof injectie- en verbrandings-gedeelte van de diesel, eigenlijk het belangrijkste stuk van de motor, wordt door deze oscillograaf in de gaten gehouden en op de brug is af te lezen, waar zich even tueel iets verkeerds zou kunnen gaan afspelen. COMFORT OP DE TRAWLER Alesund laat de wereld de visserij techniek en de -wetenschap zien, open hartig en lichtelijk trots. Het laat de wereld zien, dat de moderne trawler goed uitgerust moet zijn, wil de jeugd hem blijven bemannen. Stoom-verhitte badkamers en een stopcontact voor de electrische scheerapparatcn boven de kooi.. Diepgevroren \is in alle soor ten, verpakt in fris cellophane, klaar om te worden verzonden naar Zuid-Afrika, Nieuw-Zeeland of het Waldorf-Astoria. Dit is geen parade der dode dingen, maar een levende manifestatie van een levend, intens-levend bedrijf. Want en dit is een verhaal apart Noor wegen weet de manier, waarop vis popu lair kan worden gemaakt; het heeft ontdekt dat ook walvisvlees ons ge smade bijproduct dat een rimpel in menig voorhoofd heeft gewekt op de grote luxe schepen langs de kust kan worden geserveerd Als het bedrijf maar goed georganiseerd wordt en de volle dige steun van de overheid achter zich weet. J. F. OORSPRONKELIJK VERHAAL Door Mevrouw L M. C. BIJLEVELD—GELINCK bezweet, viel in zun stoel neer of hij volkomen uitgeput was en bedekte zijn gezicht met zijn handen, ik wachtte of hij iets vertellen zou. En opeens zei hij: „Je moet niet met me meegaan. Richard. Je weet niet wie ik ben. Een lamlendige kerel, een schurk Een marionet van die vervloekte Holstein!" Het was de eerste maal dat ik de naam Holstein hooide Hij vertelde die avond niet verder; hij drong er slechts op aan dat ik hem in de steek zou laten. Hij beweerde dat ik te goed was voor zijn gezelschap, dat had ook een cither meegenomen en daar tie, zo vlot begonnen, werd een lange, j tokkelde hij des avonds op als we met taaie, verbitterde strijd. Wij incasseer ons beiden waren. Soms zong hij ook: den grote teleurstellingen, moesten ons Franse chansons die hij eerst van zijn operatieterrein verleggen, kregen te moeder en later In Parijs geleerd had. kampen met ongewone regenval en Maar dan werd hij ineens melancho- moordende hitte. De cither hing onge- liek. zinspeelde op zyn leven dat hij bruikt aan de wand van onze hut. We vergooid had en over deze expeditie die worstelden met de muskieten, onze dra voor hem slechts een vlucht was uit de gers werden ziek en ontevreden, we maatschappij. Ik dorst niet verder te waren zelfs een tijdlang van de buiten- vragen. Ook sprak hij, steeds uitvoe-wereld afgesloten. Het was een expedi- riger. over zijn thuis en zijn overleden tie vol risico en avontuur, dat onder moeder en over zijn zusje in Amsterdam, vonden wij aan den lijve. Ik benijdde hem om dat zusje. Want' tWordt vervolgd) ONS FEUILLETON hij mij niet aan zich wilde binden voor hij was niet zo eenzaam als ik: hij had' die langdurige expeditie. Ik had de 1 zijn zusje dat stellig wél over hem treu- grootste moeite om hem op andere ge- ren zou als hij in Brazilië om het leven: dachten te brengen; ik wilde mij trou- kwam. Hu had zijn zusje dat hem ge-1 wens ook niet laten afbrengen van mijn I regeld brieven schreef: lange brieven voorgenomen reis. Ik hield vol dat ik die hem gelukkig maakten en die hij1 weigerde mijn plannen Ie wijzigen en telkens en telkens weer overlas. Hu ver- de volgende morgen vroeg vertrok-telde mij. hoe ze elkaar al in vijf Jaar I ken wij. niet gezien hadden. Ik had geen zusje. I Jean de Vere bleek een reisgenoot, dieik had niemand die mij brieven schreef, i in alle opzichten de moeite waard was. Hij liet mij ook haar portret zien. En Een man van een grote innerlijke be- toen zag ik Marianne voor het eerst. schaving. voorkomend en behulpzaam Onze reis verliep vlot in den beginne. 61) vóór ons vertrek was hij nerveuzer dan i en met fijne intuïtie om mijn wensen We kwamen zonder tegenslag op onze Maar ik kon goed leren. Ik kon zo ooit. maar ik schreef dat toe aan de I te raden en ze dan zoveel mogelijk ie plaats van besteming en begonnen ons goed leren dat mijn oom zich voor mijn emoties van de aanstaande reis en de vervullen. En daarnaast iemand met i onderzoek. Maar de situatie viel niet studies interesseerde. Hij besprak met vele materiële beslommeringen. Op de een diepgaande wetenschappelijke be- mee. Het oerwoud, inspecteur, wie het mij wat ik worden wilde en liet mü zelfs laatste avond zat ik bij Jean op de langstelling, geen theoreticus, maar een oerwoud niet kent weet niet wat het is. het laatste jaar thuiskomen om eind- I voorgalerij, toen hij door een bediende man voor wie de geologie een levende.. Een vijand. Het verdedigde zich, het examen Gymnasium te doen. Toen ging werd weggeroepen omdat er bezoek voor I tastbare realiteit was. Wij spraken veel verzette zich tegen onze exploratietoch- Ik geologie studeren in Leiden. Ik leefde nu helemaal zelfstandig op kamers en bracht mijn vacantles afwisselend door: zo hier en daar geïnviteerd door club genoten. Toen ik was afgestudeerd was mijn oudoom gestorven en stond de wereld voor mij open. Ik ging reizen. Later zocht ik werk op mijn gebied en kwam in Indië terecht. Mooie, interessante jaren, maar altijd eenzaam. Ik ben toch niet te uitvoerig, inspecteur?" „Vertelt U verder, meneer Althing." „Ruim drie jaar geleden, op een avond in de soos in Medan. zag ik Jean de Vere. Ik herinner mij nog heel goed zijn gezicht toen hij binnenkwam tij dens een feest. Een bijzonder gezicht, het gezicht van een gevoelsmens: fijn en expressief. Maar een gezicht met treurige gedachten. Hij hield zich wat achteraf en ik vermoedde dat hij een zaam was zoals ik. en in een plotselinge impuls ging ik naar hem toe en sprak hem aan. De ontmoeting werd een ver rassing want hij bleek ongeveer even oud als lk en een collega te zijn. We spraken een lange tijd samen. In de volgende weken ontmoette lk hem dikwijls. Hij was tamelijk gere serveerd over zichzelf, maar hij vertelde toch dat hij een stiefmoeder had in Soerabaja en een zusje in Holland. Hij was ook dlleen en scheen niet veel vrienden te hebben. Maar behalve dat kreeg ik een duidelijke indruk dat er iets was dat hem hinderde en beang stigde: hij schrok enige malen zicht baar, toen er bezoek voor hem werd aangekondigd en eenmaal zag lk hem doodsbleek wegtrekken toen er iemand op de soos hem onverwacht op de schouder tikte. Maar natuurlijk kende lk hem niet goed genoeg om naar de oorzaak te informeren. Vier weken na onze eerste ontmoeting kwam hij op een avond bij mij en vroeg mij of lk hem wilde vergezellen naar de binnenlanden van Brazilië: een eervolle, maar riskante expeditie voor de Petro- leummaatschappij Eurasia. Hij zelf ging in ieder geval; hij had hier toch niets te verliezen, zei hij. Ik zelf verkeerde eigenlijk in dezelfde positie als hij: er was óók geen sterveling, die om rnjj zou treuren als ik in Brazilië om het leven kwam. En bovendien lokte de gehele onderneming mij wel aan; ik was nog niet In Zuld-Amerika geweest en dan was er het avontuur en het onbekende risico. We zouden een tijd in het oer woud moeten leven. Het was eigenlijk net iets voor mij en dus aarzelde ik niet lang met mijn beslissing. Ik verklaarde, dat ik hem zou vergezellen. En zo vertrokken wij na een zorgvul dige voorbereiding. De laatste dagen 23) ..We hebben er genoeg van om in de keuken te baden!" schreeuwden de verbolgen gasten. „Wij willen niet langer in badkamers koken!" brulden de woedende koks. ..Het is een schandaal, een fatsoen lijk hotel onwaardig! Waar is de directeur?!!" „Op zijn kantoor." zei Joris, de deur wijd voor hen open gooiend," „weesl niet beschroomd; treedt bin nen en leg Uw klachten aan hem voor." Dat deden zij. En te oordelen naar de woeste gelui den. die uil het kantoortje van de Directeur opstegen, waren hun argumenten wel erg krachtig. Panda, die met Joris op de gang iros achtergebleven, luisterde bedrukt naar het geraas en gerinkel. „Ze breken er de boel af.' zei hij, „moeten we dié arme directeur niet helpen?!" „Gewis," antwoordde Joris, „zodra dit geanimeerd gesprekje achter gesloten deuren teneinde is, zullen wij hem opnieuw de hulp van Goedbloed Co. aan bieden". En bij zichzelf voegde hij hier zachtjes aan toe: „Hij zat dan wel murw genoeg zijn. om de door mij be dongen prijs hiervoor tc betalen." Dit had Joris goed ingezien. Toen de woedende me nigte ivos ver trol, ken en hij met Panda het gehaven de kantoortje binnenkwam, was de directeur erg meegaand. „Hier is het geld," zei hij. „Maar zorg dan ook dat er dadelijk een einde aan deze ellende komt" Radio-Programma VOOR VRIJDAG 25 JUNI Hilversum I (402 in) NCRV. 7 00 Nws. 7 10 Gram 7 30 Voor dc Jeugd. 7 45 Een woord voor de dag. 8 00 Nws en weer- bcr 8 15 Gram 8 35 Idem. 9 00 Voor de zieken; 9.30 Voor de huisvr 9 35 Water standen. 9 40 Gram.; 10.55 Walcheren her steld". plechtige herdenkingsbijeenkomst; 1145 Gram 12.15 Metropole-ork. en so list; 12 30 Land- en tulnb medcd 12 33 Metropole-ork. en solist; 12 59 Klokgelui: 13 00 Nws 13 15 Lichte muz; 13 45 Gra- mofoonp! 14 00 Voor de Jeugd 14 30 Blnkflultens.. 14.45 Gram 15 15 Voordr 15.35 Kamcrmuz., 16 00 Tulnb.pruatje; 16 15 Strijkkwartet. 16.45 Gram.; 17 15 Promenade-ork 18 00 Chr. Muziekvereni ging. 18 20 Friese ultz 18.35 Gram 18 50 Sociale vr.>genbus. 19 00 Nws en weerbcr 19 10 Regeringsultz Verklaring en toe lichting; 19.30 Int. Tcnnlskamp te Wim bledon. 19 40 Gram 20 00 Radiokrant; 20 20 Gram 20 40 „Walcheren hersteld": koorzang; 20.50 Gram., 21.00 Marlnlors- knpel en Luchtmachtkapel; 21 15 „Opwek- '-'ngs-predlkers wekken alapenden en do- •n op', caus 21.35 Gram 22 45 Avond overdenking. 23.00 Nws en SOS-ber 23 15 —2400 Gram. Illlvrr-llin II (298 ni) VARA 7 00 Nws; 7 10 Gram.. 7.15 Gym; 7 30 Gram.: 8 00 Nws, 8 18 Gram.; 8 45 Voor dc huls vrouw. 9 00 Gym voor de vrouw, 9.10 Gra- mofoonpl 9 40 Schoolradio. VPRO: 10 00 .Kinderen en mensen", caus; 10 05 Mor genwijding VARA: 10 20 Voor de kleuters; 10 40 Orgclconc 11.00 Radlofeullleton; 1120 Gram. AVRO: 12 00 Amus.muz.; 12.30 Land- en tulnb.meded 12 33 Sport en prognose; 12 48 Gram.; 13.00 Nws: 13 15 Meded. en gram 13.30 Lichte muz 14 00 Kookpraatje; 14 20 Hobo. klarinet en fa got; 14 50 Boekbcspr 15 10 Strijkkwartet: 15.30 Musette-ork. VARA 16 00 Orgclsp.: 16.30 Voor de kinderen; 17 00 Gram.. 17.20 Muz. cans 18 00 Nws; 18 15 Lichte muz.: 18 40 Meisjeskoor; 19 00 Boekbespr 19.15 Muz caus. VPRO 19 30 „Op bezoek bil anderen", rep.-klankb 19 45 Bcr 20.00 Nws. 20 05 Boekbespr. 20.10 Kamerork. en solist; 20 30 „Een half mlllloen vluchtelin gen". caus.; 20 40 ..Humanisme als levens houding", caus. VARA 2100 Voor de jeugd. 2135 Lichte muz. 22 00 Buitenl. ovens.; 22.15 Dansmuz. VPRO: 22.40 „Van daag", caus.; 22 45 Avondwijding. VARA: 23 00 Nieuws. 23 1524 00 Kamerork Engeland, BBC Home Service (330 lil) 12.00 Gram 12.25 Gcvar. muz12.55 Weerbcr, 13 00 Nws. 13.10 Gcvar muz; 13 40 Pianospel 13 55 Sport. 14 00 Voor *■-- scholen; 15 00 Hoorspel; 15.30 Sport; Sport. 18 30 „I'll never roll twos"; 19 00 Gevar. progr 20.00 Discussie: 20 30 Gevar. progr 21 00 Nws. 21 15 Caus 21 45 Gc- tar progr 22 15 Recital. 22 45 Pari. over zicht; 23 0023 08 Nws. Engeland. BBC Light Programme (MOO en 117 in) 12 00 Pari, overz 12.15 Gra- mofoonpl 12 45 Ork.conc.: 13 45 Voor de kleuters: 14 00 Voor dc vrouw; 15 00 Gra- mnfoonpl 15.45 Amus.muz.; 16.15 Mrs. Dales Dagboek. 16 30 Orgelspel; 17 00 Or- kestconc 17.30 Verz.progr 18 15 Sport: 18 45 Hoorsp.; 19 00 Nws: 19.25 Sport; 19 30 Gevar. muz.; 20.00 Gevar. progr.; 20 45 Discussie; 21 15 Gevar. progr.; 22 00 Nws; 22.15 Act., 22.20 Gevar. muz.; 23.05 Voordr.; 23.20 Gevar. muz.. 23 50—24.00 Nieuws. Vnrdwest Deutsrher Rundfunk (309 m) 12 00 Lichte muz; 13 00 Nws; 13 10 Ope- ramuz.: 16 00 Viool, altviool en plano: 17 00 Nws: 17 35 Gram 19 00 Nieuws: 19 15 Dansmuz 2145 Nws; 23 30 Kamer- muz en solist. 24 00 Nws; 0 25 Rhythm, muz 1 15 Gevar muz. Frankr)|k. Nationaal Programma (317 m) 12 30 Orkconc: 13 00 Nws. 13.55 Is raëlische ultz.: 1830 Amerikaanse ultz.: 19.10 Gram.; 20.02 „Rlgoletto", opera; 22 45 Gram 23 00 Plano en cello; 23 45 24.00 Nieuws Brussel (324 en 481 ni) 324 m: 1145 Gram., 12.30 Weerbcr.; 12.34 Gram.. 13.00 Nws; 13,15. 13.30 en 14 00 Gram 15 00 Ork.conc. en koorzang; 15.55 Gram 16 00 Vlaamse muz 16 30 en 16 55 Gram.. 17 00 Nws: 17 10 Lichte muz. 17 45 en 18.00 Gram 18 15 Protestantse caus 18.30 Voor de soldaten: 19 00 Nws: 19 40 Gram: 20 00 Hoorsp: 21.20 Kunstkaleldoscoop: 21.35 en 2150 Gram; 22.00 Nws. 22.15 Int. Radio Universiteit; 22.30 Gram.; 22.55 —23.00 Nws. 484 m: 12 00 Gram 13 00 Nws; 13.20 Operettemuz 14 00 Ork.conc en koor- zong: 14 45 Gram 15 00 Idem; 16.05 Lichte muz17.00 Nws; 1715 Gram 17 30 Zang en plano 17 50 Gram 19.15 Protestantse caus; 19 30 Nws: 21.30 Gra- mofoonpl 22 00 Nws: 22.15 Jazzmuz 22.45 Gram 22 55 Nws. BBC. European Scrvlre. uitzending voor Nederland 22 00—22 30 Nws: Hoe de weekbladen het zien"; Nieuwe films (op Agenda DONDERDAG Voorschoten. Openluchttheater Hui ze BeresteIJn: Derde opvoering van Don Torrlblo van Frederlk van Eeden. 2 uur namiddag. ZATERDAG. Speeltuin „Ons Eiland" (Kortenaer- straatl. Tulnconcert .Werkmans Wils kracht". 8 uur nam. Torrlblo van Frederlk van Eedén. BIOSCOPEN 2 30 4 45. 7 t Rev „Pijlen der Kiowa's" (alle leeft.). Dagelijks 2.30. 7.15 en 9.15 uur; Zondag 2 3Ó 4.45. 7.16 en 9.18 uur. Trianon ..Quo Vadls" (14 Jaar). Dage- lUks 2 en 8 uur. Zondag 2. 5 en 8 15 uur De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken te Lelden wordt van Za terdag 19 Juni 13 uur tot Zaterdag 26 Juni 8 uur waargenomen door de Apo theek Kok Rapenburg 9. Tel 24807 de Apotheek .Tot Hulp der Mer.srhheld" Hooieracbt 48 Tel 21060.

Leidsch Dagblad | 1954 | | pagina 5