Voor algemene prijsmaatregelen geen aanleiding KOU. GRIEP...! Zwitsaletten Erf, eins PANDA EN DE KALKERKAR Kite Jaargang LE1DSCH DAGBLAD Donderdag 25 Februari 1954 Tweede Blad No. 28154 Minister Zijlstra in Tweede Kamer: 'jersiening loonronde afgewezen Roerig debat met communisten (Van onze parlementaire redacteur) In antwoord op de interpellatie-Reuter (C.P.N.) over de gevolgen van de kuurverhoRing en de prysatygingen heeft minister Zijlstra gisteren In de Tweede Kanier verklaard, dat op grond van de op 15 Januari beschikbare cijfers vrijwel Dog Reen spoor van enig prysstygingscffcct tengevolge van de loonsverhoging aanwijsbaar is en dat de prijsstijging zoals deze zich op 15 Februari manifes- Ironlc in belangrijke mate het gevolg is van scizocnschommclingen. Voor algc- mnie prijsmaatregelen, aldus de minister, heeft de regering geen aanleiding, al z(j waakzaam blijven om tegen excessieve prijsstijgingen op te treden. Met ne ten aanzien van de stijging der kapperstarieven met 20 verkeert prof. Zijlstra In twijfel en vraagt hy zich af, of deze op grond van kostprijsteehnlsehc pgevens opportuun is te achten. Minister Suurhoff heeft gezegd, dat de regering een herziening van de loon de overeenkomstig de oorspronkelijke voorstellen van «Ie Raad van Vakcen- Irilcn niet in overweging kan nemen en dat hij evenmin bereid is de toegestane «honing van 2 ce"t Ppr uur voor vaklieden en het verminderen met 2 cent van de toonverschillen der gemeenteklassen, verbindend te verklaren. Het prijzendebat, dat door de heer Reuter weid ingeleid en uitmondde In n nertal vragen, kreeg bi) de replieken „i rommelig en rumoerig karakter. Of ir voor zoveel rumoer aanleiding was? >:h, minister Zijlstra is in de regel bjnoor Is hij Fries zeer kernachtig B jijn kwalificaties, zonder ook maar chet minst onhoffelijk te zijn. Integen- itl. Maar de communisten konden Krn het knappe en streng op koele -Iers gebaseerde betoog van de be- rndsman niet op en moesten het toen roeken by in quasi-spitse argumen- i, waai bij zij de minister uitdaagden a cijfers te weerleggen. De gebrulke- methode van omkeren van de be- uslast! mlnlstratieve moeilijkheden zouden voortvloeien, maar aan de andere kant in vele gevallen niet zou lelden tot ver hoging, maar tot verlaging van lonen. De heer Reuter niet tevreden met de beantwoording de minister moet maar eens met mij door de Lange Poten wandelen om de prijzen te vergelijken en hU moet maar eens naar de kapper gaan, dan weet hij wat prijsverhoging is! diende een tweetal moties m. De eerste vraagt herziening van de loons- veihoging tot 6'c. met terugwerkende kracht tot 1 Jan. 1954. De tweede dringt aan op de invoering van een prijsstop. Beide moties werden verworpen, resp. met 5—63 en 564 stemmen. (Ingez. Med.-adr.) In de repliek stelde de minister deze •fihorie aan de kaak en hij besloot: Dit betoog is unfair afgezien van het •it, dat het ook onjuist is." Op dat unfair" veerde prof. Oud omhoog met n gebaar van protest. Dr Kortenhorst tide dit gebaar weg, maar de com asten grepen hun kans met beide ■den en speelden de beledigden. De Wagenaar begon te schreeuwen, t deze belediging maar niet zonder jer mocht passeren. Met enig gehamer kon de rust her leid «orden en vervolgde minister Zyl- i zijn betoog. Daarna droeg ook mi- r Suurhoff het zyne bij om de com- istlsche taktiek te ontmaskeren: is een gevaarlijk spel. Op politieke even wordt de ongerustheid opge- u:d tot een alarmste'mmlng. Daaruit "'.staat psychologisch een stemming, tke leidt tot prijsverhoging, omdat vel eens zou kunnen worden inge- Het debat werd nog wat voortgezet een schreeuwparty van de C.P.N.- ie, waarbij vooral de socialist Goed- lt het moest ontgelden, aan wie de Wagenaar het woord „dief" toe- tde. Toen de heer Goedhart daarop woord verlangde, zei dr Korten- Minlstcr Zijlstra heeft verklaard, dat waar het critische moment by de beoordelingen van de prijsstijgingen tussen 122.5 en 123 van het loonindex- cijfer ligt, de cijfers van het C.B.S. aangeven, dat van een consumptie- beperking niet kan worden gesproken. Een periode van twee maanden is te kort om tol gefundeerde conclusies te komen. Berekent men het totale effect van de loonronde op 7,j'~r. dan kan op deze basis van consumptie-verrui ming worden gesproken. De laatste cijfers wijzen op een prijsstijging van drie punten, welke voor een deel zijn terug te brengen tot seizoensverschyn- selen en buitenlandse invloeden. Algemene maatregelen zijn niet nodig. Prijsbeheersingsmaatregelen zijn niet nodig en niet gewenst. Vier redenen voerde minister Suurhoff aan voor het afwijzen van de eis van 6 proc. loons verhoging met terugwerkende kracht. De ontwikkeling van het indexcijfer van het gezinsverbruik geeft tot een zodanige maatregel geen aanleiding. Men kan geen loonpolitiek voeren bij de maand Zelfs al zou het verloop van het indexcijfer ongunstig zijn. dan zou een herziening toch niet op korte termijn te verwezenlijken zijn. De regering en het College van Rijksbemiddelaars hebben er geen behoefte aan als loondictator op te treden. Tussen de Stichting van de Arbeid en de regering zyn geen onder handelingen gevoerd. Tenslotte zijn de oorspronkelijke voorstellen van de Raad van Vakcentralen achterhaald door het overleg. De informele schattingen, waar op het voorstel van 6 was gebaseerd, zijn gebleken te hoog te zijn. Minister Suurhoff zette verder nog uiteen, dat wanneer de 2-cent-regeling geschoolden en gemeente-classificatie- •erschllleni bindend zou worden opge legd, daaruit niet slechts eindeloze ad- Kamer keurt Roode Kruis-verdragen goed Burgerconventie beschermt bezette burgers (Van onze parlementaire redacteur) De Tweede Kamer heeft gisteren di Roode Kruis-verdragen behandeld, die de vrucht waren van de in 1949 te Ge neve gehouden conferentie. Hel gaat daarbij over vier verdragen: 1. het verdrag van Geneve voor de verbetering van het lot der gewonden en zieken, zich bevindende bij de strijdkrachten te velde. 2) hel verdrag van Den Haag voor de verbetering van het lot der gewonden en zieken en schipbreukelingen van de strijdkrachten ter zee. 3) het verdrag van Geneve betretlen- de de behandeling van krijgsgevange- 4) het verdrag van Geneve betreffen de de bescherming van burgers in oor logstijd. Het eerste verdrag werd reeds in 18C4 gesloten. Het werd in 1906 en in 1929 herzien en in 1949 aangepast aan de er varingen van de tweede wereldoorlog. Thans is daarin uitdrukkelijk het prin cipe vastgelegd van menslievende be handeling zonder onderscheid van ras, huidskleur, godsdienst of geloof, ge slacht, geboorte of maatschappelijke welstand. In het verdrag van 1929 stond slechts: zonder onderscheid van na tionaliteit. Onder zekere voorwaarden zijn krach tens dit verdrag ook de leden van ver zetsbewegingen beschermd Marteling en het doen van experimenten op gevange nen en het nemen van gijzelaars is by dit verdrag verboden. Veroordelingen en executies zonder voorafgaand normaal vonnis door een volgens de regels be noemde rechtbank zijn verboden. Niet alleen de Staten, maar ook de indivi duen zullen verantwoordelijk worden gesteld voor vergrijpen. Het tw eede verdrag werd ln 1907 ge sloten. Het is thans op overeenkomstige wijze als het eerste verdrag aangepast en daarin Is nu ook opgenomen de be scherming van kustreddingsboten en van hospitaalvliegtuigen. Het derde verdrag, in 1929 gesloten, bevat thans bepalingen omtrent de te werkstelling van krijgsgevangenen. In Landoorlogregie- an 1907. dat krijgsgevangenen, die vervolgd worden op grond van de wetten van de gevangenhoudende mo gendheid, voor handelingen, die zij voor hun gevangenneming hebben begaan, onder bescherming blijven van het ver drag, zelfs indien zij veroordeeld zijn. Het Landoorlogreglement stelt ln dit geval, dat een onvluchte krijgsgevangene, die weer wordt gegrepen - terwijl hij dus opnieuw de wapens heeft opgeno men - het recht verliest op een behan deling als krygsgevangene. Het vierde verdrag, waaromtrent ln 1949 te Geneve overeenstemming werd bereikt, is geheel nieuw en heeft be trekking op de bescherming van bur gers in oorlogstijd. Het verdrag beschermt personen, die zich in de macht bevinden van een par ty bij het conflict of van een bezettende mogendheid, van welke zy geen onder danen zyn. Het verdrag beschermt ook personen zonder nationaliteit. Het verdrag onderscheidt twee groe pen burgers: 1. Op het grondgebied van partijen in oorlog en 2. In het be zette gebied. Voorzien wordt in de in stelling van veiligheidsgebieden ter be scherming van gewonden, zieken, ge- brekkigen. ouden van dagen en kin deren beneden 15 jaar, aanstaande moeders en moeders van kinderen be neden 7 jaar. Tevens kunnen voorstellen worden ge daan tot het instellen van in de ge- echtszones geneutraliseerde gebieden. Het verdrag verbiedt arbeid, die ver- (Ingez. Med.-adv.) rillerig, lusteloos? Dan heeft de kou U te pakkenI Blijf niet rondlopen, houd U warm en neem voor U naar bed gaat ONS FEUILLETON IB0THY EDEN IN NIEUW-ZEELAND VERTAALD UIT HET ENGELS Ik heb helemaal niets gehoord, tnpelde Bella. .De wind ging behoorlijk te keer," zei my tocgceflyk. Was Bella's zwakheid op drankgebied "chien ook de oorzaak, dat ze enige iten geleden dat klaaglijk gehuil gehoord had? „Kom, ik ga de vogels en," vervolgde ze opgewekt. „Me- Simon zou erg boos zijn, wanneer :e niet goed verzorgde. Daarné zou eiaag even met Gussie willen pra- .Gussie?" Er klonk bezorgdheid ln uiwoordde Tony vriendelijk. :o gedacht, dat ik tijdens mijn i l hier wel iets aan zyn algemene ikkeling zou kunnen doen." Haar klonk ernstig, toen ze eraan toe- Je: „De arme jongen krijgt geen os in 't leven, wanneer hij op deze ma- doorgaat." kwam opeens iets van glans in I is doffe ogen, zoals een kaars plot- 'C een donkere kamer verlicht. „Dat saar al te waar wat II daar zegt." e ze uit. „Dat zeg ik ook altijd. Hij 1 iets leren! Dan zou hij niet zon !"vt zijn. ik zelf ben echter niet P genoeg, om hem iets te kunnen lengen en de lessen van een schrif tje cursus zou hy nooit maken." •tk Je. dat hy naar mi) zou luiste- vroeg Tony. Iisschien wel. O. juffrouw, het zou «eldaad zijn, wanneer U iets met eou kunnen beginnen." Wy klopte de oudere vrouw even op schouder ze had opeens medelijden Bella, die het stellig niet gemakke- had In het leven. i'uur hem maar bij me, zodra h\j h komt." iMaar, Juffrouw O van plan om hier te blijven? 'snnacht na uw val?" Altmensen, wat denk Je? Dat ik io n val zou laten afschrikken? toch puur toeval! Ik ben na- ™)k onhandig geweest '''«Iele. hoe Bella's ogen haar volg den ze zich verwyderde in de •'"8 van de vogelkooi. Bella was om P' andere reden óók van streek! son het zijn? Zou het haar geluk- ™n het vertrouwen te winnen van «Clee mensje? voerde de vogels en keek geamu- c naar hun rappe bewegingen. Ze 'n als bezetenen en het gele vogel- °™Pns lieveling, hing aan de tra hit tegenover haar en scheen een wmiijk gesprek met haar te willen Zijn kopje ging op en neer en 5»cht schrille geluidjes voort. Tony - Simon zou verheugd zijn. dat ccels het zo goed maakten. Ze 1 oyna in de verleiding om hem op te bellen om hem te vertellen, hoe grap pig zijn dierbare vogeltje met haar trachtte te babbelen. Simon zou dat stellig prachtig vinden, maar zou Iris op haar huwelijksreis gestoord willen worden door een telefoongesprek over Simon's vogels, welke ze als een kinder achtige hobby van hem beschouwde? Tony had het gevoel, alsof ze in tweeën gespleten was: één deel van haar stond thans in het heldere zonlicht, geamu seerd bij de vogelkooi te kijken en over legde hoe er iets aan Gussie's opvoeding te doen zou zijn; het andere deel moest aldoor denken aan hetgeen er in de af- afgelopen nacht gebeurd was en was vol vage vrees en verdenkingen Ze was echter een jong meisje, dat een aardig beetje geld geërfd had en ze be vond zich in een nieuw, haar onbekend land. terwijl een heel leven nog voor haar lagze zou zich niét laten inti mideren, door wét ook. In de middag toen ze langs Iris' ka mer kwam zag ze, dat de deur wagen wijd open stond. Ze wist zeker, dat deze deur dicht was geweest en even stil staand, keek ze het vertrek binnen Het bed zag er slordig uit, alsof iemand bo venop de sprei had gelegen, en het ver trek binnengaand, viel haar oog onmid dellijk op de geweldige rommel, die by de toilettafel gemaakt was. Ook zag ze onmiddellijk de woorden, die in rood op de muur gekrabbeld waren met een kin derlijke hand: „Je bent een gemeen mens!" Dit stond er met Iris' lippen stift geschreven op het kostbare witte behang, dat. Iris met zoveel zorg voor haar eigen kamer uitgekozen had! Onder deze woorden stonden twee ini tialen. Het leek op de hoofdletters L. en M, maar de L was waarschijnlijk ver keerd. De lippenstift was kennelyk uit geschoten. Het moest natuurlyk zijn: I. M.. De hele zin luidde dan: „Je bent een gemeen mens Iris Mildmay!" De gene, die dit op de muur geschreven had. had niet alleen op het bed gelegen en de mooie sprei met vuile schoenen vernield, doch zich ook wonderwel ver maakte met Iris' schoonheidsmiddelen. De toilettafel zat ónder de gezichtspoe der, hier en daar stonden open potten crème cn een lippenstift lag open op de grond. De kamer rook heel sterk naar parfum. Tony snoof de lucht op en be peinsde, dat Iris woedend zou zijn, dat haar kostbare parfum zo kwistig was gebruiktMaar dat alles was niéts, vergeleken bij de brutale insinuatie op de muur! Tony liep snel naar de deur en riep Bella. Deze verscheen onmiddellijk. Haast té snel. alsof ze vermoedde, dat er iets aan de hand was en erop zat te wachten, dat ze geroepen zou worden.. Wat wist Bella hiervan? Toen het zielige vrouwtje de woorden op de muur en de rommel op de toilet tafel en het bed zag. barstte ze in woede uit. „Dat móét Gussie gedaan hebben!" hygde ze verontwaardigd. „Dat is echt een streek voor hem! Allemensen. hij zal er van langs krygen. Wacht U maar, tot ik hem in myn vingers krijg!" Een half uur geleden was Gussie va"n het strand naar huis gekomen, luid flui tend. zyn visnet over zijn schouder. Hij kon thans onmogelijk ver weg zyn. Het duurde dan ook slechts enkele minuten, totdat Bella de deugniet het vertrek binnensleepte. Gussie was stellig géén aantrekkelyk kind. Hy had een laag voorhoofd, dat op weinig intelligentie wees. en een lang smal gezicht, met een spitse kin. Er was thans een verbeten uitdrukking op zijn gezicht, welke hem nóg onaantrekkelijker maakte Zijn moeder, die volkomen buiten adem was. wist nauwelijks hoe ze haar beschuldi ging moest formuleren. „Ellendeling, wat heb je gedaan? Waarom? Hoe kon je zo iets ergs doen?" hijgde ze. (Wordt vervolgd band houdt met het voeren van militai re operaties. Met betrekking tot de positie van bur gers in bezet gebied heeft men bij ver drag tal van vernederende en verwar rende maatregelen willen uitschakelen, o.m.: deportatie, gedwongen evacuatie, tenzij om redenen van veiligheid, ge dwongen arbeid bij een gewapende macht of hulpdiensten, pressie of propa ganda voor vrijwillige dienstneming, ver nieling of vernietiging van particulier of openbaar bezit Voorts verbiedt het verdrag wijziging in de staat van ambtenaren of van le den van de rechterlijke macht in bezet gebied, vordering van burger ziekenin- nohtingen, tenzij tijdelijk voor de ver pleging van zieke of gewonde militairen, en verbod aan geestelijken om geestelijke bijstand te verlenen aan geloofsgenoten. Met betrekking tot de .strafwetgeving wordt o.m. bepaald, dat de doodstraf al leen mag worden opgelegd bij -pionnaee, of ernstige daden van sabotag -, welke de dood tot gevolg hebben gehad In geen geval mag de dood-iraf wor den uitgesproken tegen een beschermd persoon, dl? ten tijde van het plegen van het feit de leeftijd van 18 jaar nog niet had bereikt. In het betreffende artikel is bepaald, dat de doodstraf slechls zal mogen worden uitgesproken, mits de wetten van het bezette gebied reeds vroeger op deze vergrijpen de doodstraf had den gesteld. Nederland heeft ter zake een voorbehoud gemaakt en zich het recht voorbehouden de doodstraf op te leggen ongeacht of op de genoemde vergrijpen al dan niet de doodstraf is gesteld krachtens de wetten van het bezette gebied bij het begin van de be zetting. Omtrent dit voorbehoud is bij de be handeling. gisteren ln de Tweede Kamer, door mej. Tendeloo (Arb. freule Wtte- waal van Stoetwegen (CHi en de heer Rijckevorsel iKVP) twijfel geuit, of het wel ten voordele van Nederland zal wer ken. Zij waren van oordeel, dat het toe passen van de doodstraf er veeleer door wordt vergemakkelykt. Merkwaardig is Grote brand te Naarden 16 PERSONEN DAKLOOS Een hevige brand in de Sandmann- laan te Naarden in het Zwartewrg- kwartier op de grens bjj Bussum heeft gistermorgen twee woningen intaal verwoest. waardoor drie gezinnen, in totaal 16 personen, dakloos zijn ge worden. De Naardense brandweer, die later as sistentie van Bussum vroeg, stond machteloos tegenover de vuurzee, daar de woningen nog dateren uit de tijd, dat de van de z g. verboden kringen, toen Naarden als vestingstad ln die ge deelten slechts woningen van hout mocht optrekken. Het vuur had dan ook practlsch vry spel. De brandweren moesten zich nage noeg beperken tot het redden van de evenzo houten woningen in de na bijheid. Men heeft de belendende pan den weten te behouden. De bewoners van het bovenhuis waar de brand is ontstaan (een gezin bestaande uit man. vrouw en drie kinderen i en die van het benedenhuis (een familie eveneens met drie kindereni konden niets redden; zij zijn verzekerd. De bewoners van de aangrenzende verbrande woning konden het grootste gedeelte van de inboedel nog juist in veiligheid brengen en ook vele jassen van cliénten. Dit huis werd bewoond door een familie met vier kinderen. ln dit verband ook wel. dat het voorbe houd werd gemaakt door lar.den. die geen bezetting 'nebben meegemaakt, o.a. Engeland en Canada. Minister Luns. die een bepaald zwak ke verdediging heeft gegeven, deelde de huivering echter niet ten deze aanzien. De Tweede Kamer die haar goedkeu ring had te hechten aan deze vier Roode Kruisverdragen. behandelde tegelijk enige wyzigingen van militaire tucht wetten en het wetsontwerp tot overleve ring van oorlogsmisdadigers. De verdragen werden z.h.s. goedge keurd. Radio-Programma VOOR VRIJDAG 26 FEBRUARI Hilversum I (402 m) VARA 7.00 Nws. 7.13 Gram 8 00 Nws. 8 18 Gram.: 8 45 1 hulsvrouw; 9.00 Gym. voor de 9 10 Gram.; 9 30 Waterst.; 9-35 Schoolradio. VPRO: 10.00 „Thuis", caus 10 05 Morgenwijding. VARA: 10 20 Voor de kleuters; 10 40 Kamermuz 10 55 Voor dracht. 11.15 Gram.; 11 30 Orgelsp. AVRO: 12.00 Musette-ork.; 12.30 Land- en tulnb - meded.; 12.33 Sport; 12 48 Gram.; 13.00 Nws; 13.15 Meded .en gram.; 1330 Amus.- muz.: 14 00 Voor de hulsvr 14 20 Plano recital; 14 50 Boekbespr.; 15.10 Claveclm- bel-recital, 15 30 Lichte muz. VARA: 16.00 Gram.: 16 30 Muzikale caus 17 10 Voor Jeugd. 17.40 Orgelspel; 18 00 Nws; 18 15 rz. programma 1845 ..De Haverkist", hoorsp 19 00 Voor de Jeugd. 19 10 Kinder koor. VPRO 19 30 „Wat maakt de kinde ren zo verwend" hoorsp.: 19 50 Bcr.. 20 00 Nws; 20.05 Boekbespr. 20 15 Kamerkoor. 20 30 Benelux. 20 40 .Hedendaagse ar beidsproblemen". caus. VARA: 2100 Voor de Jeugd; 21.35 Instr. kwart, en solist. 21 55 Buitenlands Weekoverz 22 10 Lichte muz. VPRO' 22 40 Vandaag", caus.; 22 45 Avondwijding. VARA: 23-00 Nws; 23.15— 24.00 Gram. Hilversum II (298 in) KRO 7 00 Nws; 7 10 Gram 7 15 Gymnastiek. 7.30 Gram 7 45 Morgengebed en liturg, kal.; 8 00 Nws en weerber.8.15 Gram 9.00 Voor de vrouw, 9 4a Schoolradio; 10 00 Franse muz.: 10.30 Promenade ork 11.00 Voor de zieken; 1140 Kamerkoor en plano: 12 00 Angelus. 12 03 Promenadc-ork. en solist; (12.3012 33 Land- en tulnb meded i: 12.55 Zonnewyzer 13 00 Nws en Kath nws 13.20 Gram.; 13 45 Voor de vrouw; 14 00 Amusmuz 14 30 Hier Vrij Europa). 15 00 Schoolradio: 15 30 Zang en plano 16 00 Voor de zieken; 17 00 Voor de jeugd. 17 15 Kinderkoor i Intermezzo gram i17 40 Metropolc-ork en soliste; 18 10 Amus - muz: 18 40 Vrngenbeantwoordlng; 18 52 Actualiteiten. 19 00 Nws. 19 10 Regerlngs- ultz Verklaring en toelichting 19 30 Gra- mofoonplaten; 20 25 De gewone man: 20 30 Politiek Forum; 2100 Omr ork en sol.; 21.25 „Voor een betere wereld", caus 21.40 Gram.; 22 20 Limburg Promenade- ork.; 22 45 „Kerk en Mens', caus '23 00 Nws: 23 1524 00 Symphonette ork.. The aterkoor en sol. Televisieprogramma NCRV20.15 Journaal en weerber; 10.30 Folkloristische a.intcn. 20.45 Praatje over belastingen. 21 10 Pauze: 21 15 Ik doet lk doet. wat GIJ niet doet; 21.35—21.45 Dagsluiting Engeland, BIIC Home Service (380 m) 12.00 Voor de scholen; 13 00 Gram 13 25 Gevar. muz.. 13 55 Weerber 14 00 Nws; 14 10 Filmprogramma. 15.00 Voor de scho len: 16 00 Hoorspel; 16.30 Ork conc 17-30 Hoorspel; 18 00 Voor de kinderen. 18.55 Weerber; 19 00 Nws: 19 15 Sport; 19 30 Gevar. muz 20 00 Gevar. progr 20 45 Gc- progr.; 22 00 Nws; 22 15 Caus 22 45 —23.45 Pari. Vlaamse Beiaarden: 20 15 Svmph. ork en soliste; 2200 Nws. 22 15 Intern. Radlo- Unlversltclt, 22 30 Gram 22.55—23 00 Nieuws. 484 ni: 12.00 Gram 13 00 Nws; 13.20. 14 00 en 15 00 Gram; 16 05 Lichte muz; 17 00 Nws: 17 15 Gram.; 17.30 Pianoreci tal; 19 30 Nws. 20.00 Gevar progr, 22 00 Nws: 22 15 Jazzmuz 22.55 Nws. BBC. European Service, uitzending voor Nederland 22 00—22 30 Nws. Hoe de weekbladen het zien. Nieuwe films (op 224 m). Agenda DONDERDAG. St Antonlusclubhuls- Toneelavond voor collectanten R.K en Alg. Invalldenbond. Stadszaal (grote zaal): K en O. Resl- :ntle-orkest. Solisten E De Kleine Burcht: Veteranen Legioen Nederland. Mevr. Lokollo spreekt over Ambon. 8 uur nam. VRIJDAG Pieterskerk: Avondgebed. 7.15—7.45 uur Schouwburg: K en O. Kameropera Camerata. 8 uur nam. In den Vergulden Turk: Leldse Smal filmliga. 8 uur nam. ZATERDAG. Schouwburg: K en O.: Kameropera ievar. progr: 23 15 Recital, verzicht; 24 00—0.03 Nieuws. 34) Nadat de race zo succesvol geëindigd was. moesten professor Kalker cn Panda op een erc-po- dium dc prijs in ontvangst nemen, die de burge meester hun persoonlijk zou overhandigen. Panda werd verlegen onder dc vele blikken, die op hem ge richt waren, vooral toen de professor hem hardop vroeg, waarom iedereen hen zo dom aangaapte. „Wat doen we hier op dit schavot?" vroeg de geleer de zenuwachtig„wordt dit een terechtstelling?" „Welnee." antwoordde Panda kleurend. ..die meneer mei die mooie mantel gaat ons die rare vaas en die zak met geld geven. Ssssl. hij wil wat zeggen". En de burgemeester ZEI wathij hield een lange, ge voelige toespraak over sport en techniek en over de vooruitstrevende wijzewaarop hij die dingen in zijn gemeente bevorderde ondanks de tegenwerking van sommige raadsleden. Baas Kraska zag dit alles snavelknarsend van woede aan. tot grote vreugde van Pat O' Nozel. die zicht baar van dc nederlaag van zijn tegenstander genoot. Dat prijs gaat je neus voorbij""smaalde Pal. „on danks al je onwettige dadens en strekens". Tot zijn grote verbazing verhelderde Kraska's ge laat plotseling bij deze woorden. ..Natuurlijk!" riep hij. dc verbijsterde detective amicaal op de schouder slaand, „je brengt me op een pracht idee! Met een WETTIGE DAAD kan ik ze alsnog de overwinning ontfutselen. DAT ga ik doen! Nu! Meteen!!" Vergeefs vroeg dc grote detective zich af. op welk idee hij baas Kraska gebracht had. Engeland. IIIK light Programme (lion en UT 111) 12 00 Mrs. Dale's Dagboek; 12.15 Gevar muz 12 45 Voordracht, 13 00 Pari. overzicht: 13.15 Orkestconc 13 45 Idem: 14.45 Voor de kleuters; 15 00 Voor de vrouw; 16 00 Lichte muz 16 45 Amus muz.: 17.16 Mrs. Dale's Dagboek. 17.30 Orgelspel: 18 00 Ork conc: 18 45 Klank beeld: 19 15 Verz progr.; 19 45 Hoorspel: 20.00 Nws. 20 25 Sport: 20 30 Gevar pro- gr 21^ 00 Lichte muz 21 15 Discussie; 23 00 Nws; 23 15 Sport smuz 005 Voordiacht. 0 20 0 56—1 00 Nws. 22 00 Gev: 23 30 Dan Dansmuz. Nord-Wes( Deutsi her Rundfunk (309 1111 12.00 Lichte muz.; 13 00 Nws. 13 15 Lichte muz.; 16 00 Kamermuz 17.00 Nws; 17 35 Gram.; 19 00 Nws; 19.30 Opernmuz.; 20.45 Hoorspel; 21.45 Nws; 23 30 Ork.conc.; 24 00 Nws; 0 30 Dansmuz.; 1 15 Gevar. mu ziek. 18 30 Amerlk ultz Hoorspel: 22 45 Gram 23 00 Cello en pla no: 23 45—24 00 Nws Brussel (324 en 481 m) 321 m: 1145 Gram; 12 30 Weerber; 12 34 Gram. 12 40 Idem; 13 00 Nws. 13 15 Orgelspel. 14 00 Schoolradio; 15 00 Voor de Jeugd; 15 30 Gram: 16 00 Idem 16 30 Omr ork 17 00 Nws; 17 10 Lichte muz 18 00 Gram 18 10 Caus 18.25 Gram.; 18.30 Voor de solda ten; 19.00 Nws; 19.40 Volkszang; 2000 MAANDAG t Schuttershof: Jaarvergadering Ver. 1 oud-leerlingen der Ambachtsschool. 8 Stadhuis: Gemeenteraad. 2 uur nam. DAGELIJKS. De Lakenhal. tentoonstelling „Ars Aemula Naturae". Geopend van 10—4 uur Cs Zondags van 14 uur) t/m 12 Maart. Lakenhal: Tentoonstelling „Nood", door Martlen Coppens. Werkdagen 104 uur, 's Zondags 14 uur (t/m 28 Februari). Rljksprente kabinet (Klokstecg 25): Tentoonstelling „Het landschap In de Noordnederlanase prentkunst" Werkda gen 25 uur (t/m 27 Februari). Rllksmuseum voor Volkenkunde (Steen straat 1 Tentoonstelling Chin calligraphic en schilderkunst 10—4 uur. Zon- cn feest dagen 14 uur (t/m 28 Februari). 8 14t 1 Ha BIOSCOPEN. 'aslno „Monsieur Taxi" (18 laar). Da geilt ks 230 7 en 9 15 uur Zondag en 015 uur De 2 30 4 45 ntlsehe leeftijd" (14 2.30. 7 en 9 15 uur. Zondag 2.30. 4 45 7 en 3 15 uur. Luvor „De schatten van Dakaru" (14 Jaar). Dageiyks 230. 7 en 9.15 uur. Zondag i 30 4 45. 7 en 9 15 uux. Rex - geil 2 00 4 30 7 Oh en 9.15 uur Donderdag -cvclus: JHeb Noon" Trianon ..Scaramouche" (14 laar). Daeelllks 2 30 7 en 9 15 uur Zondag 2 15 4 3u en 0 15 uur De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken te Lelden wordt van Zaterdag 20 Februari 13 uur tot Zaterdag 27 Febr. r waargenomen door: ApotneC

Leidsch Dagblad | 1954 | | pagina 3