ECHTPAAR Wéér een PHILI PS-triomf Leerling-Kapster 790 Vrije éiage MANGELSTERS Twee luidsprekers zorgen voor onvervormde weergave. HET MEEST GEKOCHTE TOESTEL TER WERELD Draaibare ingebouwde Ferroceptor antenne In een handomdraai richt u deze antenne op het gekozen station en weert u storing door andere zenders of lichtnet Bandspreiding op zes kortegolfgebieden door uittrekken van de afstemknop. Afzonderlijke schaal met wijzer voor de bandspreiding. U drukt op een knop en de PHILIPS 6)1 is terstond op het gewenste golfgebied of op grammofoon ingesteld. Luidspreker-schakelaar, waarmee de luidsprekers van het toestel en eventueel een extra luidspreker kunnen worden in- of uitgeschakeld. Automatisch loopt dè stationswijzer verder, zodra u deze in beweging zet (vliegwielafstemming) U kunt zien, hoe u de klankkleur-regeling voor hoge of lage tonen instelt. Natuurlijk ook geschikt voor FM-ontvangst Ingebouwde FM-antenne. Met deze majestueuze PHILIPS 631 viert de ontvangsttechniek nieuwe triomfen! Al wat de geluidszuiverheid kan opvoeren... al wat storingen kan weren... U vindt het in dit nieuwe PHILIPS toestel. Nooit werden zoveel vondsten zo grandioos in één toestel verwezenlijkt... Zie en hoor de PHILIPS 631 bij uw handelaar! Prijs f 535.- (of conlant f 53,50 en f30,75 per maand) Onverkort toongamma Extra boventonen en alle meezingende bassen vergroten de natuurgetrouwheid van de weergave op ongekende wijze. i de Herenweg WONING met bedrijfsruimte, vrije ves tiging. Deze maand leeg. Br. Bur. v. d. Blad no 1044. (man goed kunnende koken) of 2 meisjes. V.g.g.v. In gezin met 3 kinderen (tussen 69 jaar). Brieven onder letters RRR aan Nijgh van Dit- mar, Advertentiebureau, Rot terdam. Door de E.A. Heer Rechter commissaris in het faillisse ment van J. y. d. MARK, manufacturer, wonende te Oude Wetering, gemeente Alkemade, is bepaald dat de termijn binnen welke de schuldvorderingen moeten zijn ingediend zal eindigen op 19 Nov. 1953 en dat de verifi catievergadering zal gehou den worden op Zaterdag 5 December 1953 des .voorm. te 30.20 uur in het Gebouw der Arrondlssoments-Rechtbank, Jan van Nassaustraat 112 te 's-Gravenhage. Onze Stoffena'dellng begint de maand November goed I ALS SPECIALE ATTRACTIE tijdens deze coupondager 'n zuiver WOLLEN JAPONSTOF 1 30 cm. br„ in zwart, l.rr bordeaux, petrole en donkergrijs Kust- en Verpleeghuis „WELTEVREDEN", De Laat de Kanterstraat 2, vraagt voor spoedige indienst treding een flink Meisje Verpleeghulp extern. Te huur op goede stand, in rustig milieu bev. 2 gr. k., cab. en keuken met gebruik van zolder. Bij voorkeur mensen z.k. of op geposeerde leeftijd, Br. Bur. van dit Blad no. 1502a GEVRAAGDc Aankomende Bankwerker tanmelden aan de fabriek: HOEFSTRAAT 75 VRIJ Hl te huur aangeboden Prof. Wijk, met vei meubilair. Groep 1-2-3 .erking. Inl. K 1719—290 dagbladreclame is niet te vervangen JONGÏ Wed. VAN TUREN! Brood- en Koekbak Molenlaan 3 - Voor Telefoon 59* MODELWASSERIJ THIJSWIJK Pickéstraat 35, Noordwyk, vraagt voor direct enkele nette FLES vraagt voor TYPISTE Dagelijks aanmelden. Zij, die reeds als zodanig werkzaam zijn geweest e adm. ervaring bezitten, hebben voorkeur. Eigennac schreven brieven njet opgave van behaalde dlplo® langd salaris enz. te richten i Hooigracht 24, Leiden. de Firma H. S. Van de hockeyvelden Winst voor eerste lierenteams van LMHC en Zuidwijck In een snelle wedstrijd, waarin BDHC goed open spel liet zien, zün de Leidse dames met 41 ten onder gegaan, zfj het dat een scheidsrechterlijke dwaling de Leidse dames een doelpunt heeft onthouden. Bloemendaal was over de hele Unie sterker en zeker in de eerste helft, toen de Leidse dames de fout begingen haar elftal om te gooien, waardoor het verband geheel zoek raakte. Na de rust in de oude opstelling spe lend, wist Lelden meer succes te beha len, waarbij vooral het spel van de mid- half opviel, die drie goals wist te scoren, waarvan er echter twee geannuleerd werden. Verder blonken toen uit mej. Boeré als linksback en mej. Keunen als midvoor. Het eerste herenelftal heeft zijn tra ditie van dit jaar om alle uitwedstrijden te winnen gehandhaafd door met 2—1 Tempo '34 te verslaan. Lelden was per manent in de meerderheid, maar op het enorm slechte veld was de voorhoede niet in staat meer dan twee goals te produceren. Van de vele geboden kan een hebben alleen Stoffel en ter Kuile ieder eenmaal weten te profiteren, ter wijl een goal van Mets geannuleerd werd. De achterhoede was zeer stickvast, al veroorzaakte het slechte veld af en toe wel eens een misser, die echter mees tal tijdig hersteld kon worden De ver- bandtrommel, die de gastheren langs het veld gereed hadden gezet, om even tuele slachtoffers te kunnen behande len. behoefde gelukkig geen dienst te doen. Het tweede elftal is er deze Zondag niet in geslaagd te winnen en moest tegen HLC met een gelijk spel genoegen nemen (3—3). Het was een plezierige en snelle wedstrijd, waarin fraaie doelpun ten gescoord werden. Bij Leiden was Van den Bosch de grote man, daar hij twee goals voor zijn rekening nam, ter wijl de derde treffer ook voor een groot deel op zijn rekening kwam. Een vierde Leidse goal, dat al was toegekend, werd op Leids verzoek geannuleerd, aangezien de betrokken speler de bal met de voet had gespeeld, hetgeen de scheidsrechter ontgaan was Zeven minuten voor het eind stond Leiden nog met 3—2 voor, maar nodeloos gepingel met daarop I volgend missen van de hele achterhoede, j leverde HLC het gelijke spel op. I Heren drie kon het tegen HHYC 4 niet bolwerken. Na een doelpunt, door Leiden in de eerste minuut gescoord, kwam HHYC sterk opzetten en maakte met drie goals van klasse een einde aan de Leidse illusies. Zuidwijck Op een vrij zwaar te bespelen veld wist de Zuidwijckijelf zijn goede vorm van de vorige Zondag te bevestigen. Aeolus, tot op heden nummer twee in de promotieklasse B, kreeg hierdoor een bittere pil te slikken. Het aanvals- spel der thuisclub had geenszins die allures om de bijzonder hechte achter hoede van de Leidenaren te passeren. Welgeteld kwamen er slechts vier kansen voor het doel van Zuidwück, dat goed werd verdedigd door keeper Maat. De Zuidwijck-aanvallen. hoewel min der in aantal, waren qua spelopbuuw van beter gehalte en zodoende gevaarlijker Direct na de beginbully wist Aeolus, dat zich het beste aan het zware terrein wist aan te passen, een overwicht uit te oefenen, hetgeen resulteerde in een fel schot van haar linksbinne dat prima werd gekeerd door de Leidse doelman. alsmede enige onbenutte strafcorners. 1 Goed werk van de Leidse kanthalves L. v d. Bijl en I Donderd was oorzaak, dat deze druk na een kwartier minderde Zuidwijck kwam in de aanval over de vleugels, doch ook hier leverden schoten van Meiman en W. v d. BUI niet het gewenste resultaat op. Ruststand 00 Na de pauze enige fraaie aanvallen der Oranjehemden. Dank zij goede com- mlnaties kwam de witte kogel angstig dicht in de buurt van de Aeolus-kooi. Als slot van dit offensief volgde een prima voorzet van rechts van de stick van Oldeman. W. v. d. Bijl, die snel was medegekomen, doelpuntte uit deze pass onhoudbaar (0—1). De Zuidwjjck-binnenspelers trokken zich na dit verdiend doelpunt terug in de verdediging. Mocht er nog eens een througpass doorkomen, dan werd deze een prooi van de stickvaste Van der Klip en Ten Cate Brouwer. De Aeolus-voor- hoede, die vóór het doelpunt van Zuid wijck een strafbully had gemist (Meiman trad hier als overwinnaar naar voren), gaf tenslotte de moed op (hetgeen in feite) de vooral door tactisch beter spel verkregen Zuidwijck-zege betekende. Zuidwijck n heren veroverde twee puntjes in de thuiswedstrijd tegen Lel den IV Direct na het begin scoorde Beukenkamp een fraaie goal (1—0). Dank zij een goed uitgevierde strafcor- ner werd het door Van Bussel 20. waarmede de rust aanbrak. Ko Lam mens, die een verdienstelijke partij rechtsbuiten speelde, doelpuntte na halftime (3—0). Ook debutant Mathey, die voor Deprez (Militaire dienst) moest invallen, kan op een goede wedstrijd terugzien. Het tempo, waarin deze plaat selijke kamp werd gestreden, mag over het algemeen matig genoemd worden. Zuidwijck III heren verloor met de enige goal van de wedstrijd thuis tegen Hudito (Delft). Ofschoon er van beide kanten enthousiast werd gespeeld, was het spel van de Zuldwijck-voorwaartsen veel te traag om effect te sorteren. Door meer technische en conditietraining kan de ploeg van Van der Poel haar kans op een der ereplaatsen behouden. Sagita wint kampioenschap der men Het was een mooie, sportieve middag met veel deelname, zowel in de rennen als in de draverijen. In de Etnaprijs vertrok Roulette aan het hoofd en wist een ronde lang de lei ding te behouden, maar moest deze dan afstaan aan Rolandus en René M. Na een scherpe strijd tussen deze 2 paarden eindigde René M als eerste en werd Rolandus in gelüke tijd tweede. De Vulcaanprijs, door 12 volbloeds be twist werd na mooie strijd met Sikander en Thalia gewonnen door Spring Feeling. Rudolf G won gemakkelijk de Vesu- viusprijs, Qui Gagne A was een goede tweede. De Poeahontas-prus om het kam pioenschap der merriën werd een fraaie zege voor Sagita, die met l'i lengte Solenzara achter zich liet In de Grote O.P Q.-prijs vloog O Marijke op Quintus Harvester en Olivier B af, maar Nottelman wist met Quintus de aanval af te slaan. De Hollandse Handicap bracht niet veel spanning, Sans Valeur won gemak kelijk deze ren der 2 jarigen en liet Columbus, Samson, Princesse Martha en de rest met meerdere lengten achter zich. Een grote verrassing bracht de Seme- roe-prijs door de overwinning van Mary Reynolds, die vrijwel steeds de leiding had, maar op het laatst een felle aanval moest doorstaan van O Nclly Zora Een prachtige course leverde de slotdra- verij op. Niekle BH. die steeds de leiding had, wist een aanval van Morning Star af te slaan en won, gevolgd door Mor ning Star. Madame course liep, eindigde als derde. De uitslagen lulden: Etna-prljs. Afstand 2140 M. 1 (W. Leeuwenkamp) tijd. 3 11' tjr Rolandus; 3. Roulette Hanover, i' f. 4.40; pl.: f. 1 60, f. 1 50, f 1® 1. ii.au; cov.: 1.5.40. Vesuvlus-prljs. Afstand 2100 dolf G (J. N Brouwer) tijd; 3.0'-' 2. Qui Gagne A; 3. Paula A. f. 2.30; pl.; f. 1.50, f. 1.80, f.3- f. 4.50; cov. f. 5.50. Grote O.P.Q.-prIJs. Afstand 2» Quintus Harvester (A. R Notie® 3.37 (1.25.4); 2. O. Mar(|ke; 3 Toto; w.: f.3.90; pl.: f1 50, gek f. 6.60; cov.' f 4.50. Semeroe-prlls Afstand 210 ox Reynolds (J. W. Runhaar) >t* (1.26); 2 O Nelly Zora; 3 »- Toto w f 22 70: pl.: f.4 70, f 1" gek f. 7.30; cov.: f. 5.60. Merapl-prljs. Afstand 2500 J BH A R. Nottel j o 4Sa 1 40; De r f. 5.50. I: 2 4«SJ' au a me B.* 110. M* an-prijs. Afstand 1800iM-j: (C Trubert) tijd 2 064. Thulln Tntn W.' Vulennn-p Feeling (C der; 3. Thalla. Toto: f 6 50, f. 7.30, f4.40; gek f 27.40. ol.lS! Pocahontas-prljs. Afstand 2iw glta (A W van Dijk) tijd --T7j lcnzara; 3 Kenitra. Toto w U f. 1 10. f 1 40. f. 1.50: gek f. 5 60. .,,A Hollandse Handicap-prijs a». M 1. Sans Valour (H J v. d WL 2.04.1. 2. Columbus, a Samson-..,, f 3 - pl.: j. Samson-? f 4 30.

Leidsch Dagblad | 1953 | | pagina 8