Juist/ st'oop STEXUM! Vertegenwoordigers van diverse landen laten hun licht schijnen ViRlGLEY-1 Het meisje uit PANDA EN DE BLAUWE FLONKER Agenda 'N 92ste Jaargang LEIDSCH DAGBLAD Dinsdag 13 October 1953 Tweede Blad No. 28041 Visserij-congres te Parijs Nederlandse visserij moet haar tellen passen op (Speciale correspondentie) Met alle uitbundigheid, maar ook met alle zorgeloosheid de Franse hoofd stad eigen, heeft zij vandaag de vele gasten van het F.A.O.-congres, dat een „visserijcongres" moet worden, ontvangen. Parijs vierde het afscheid van de zomer met een warme Zondag, waarin alleen de blauwe nevelen boven de Seine en het Luxembourg herinnerden aan de herfst en de Yacht Club de l'lle de Cité, die een aanzienlijk aantal rijke jongelieden onder haar vanen vergaard heeft, bood de Parijzenaars op deze laatste dag van de „Salon Nautique" die tot groot verdriet van vele hotelzoekenden tegelijk met de „Salon Auto mobile" werd gehouden een formidabel schouwspel op hun Seine. Daar hebben de hele lieve Zondagmiddag lang de racebootjes eikaars krachten gemeten op het stuk rivier tussen de Pont de l'Alma en de Pont d'Hyéna. Met zoveel knetterend geweld, dat de waardige president van de Salon Nautique zich niet verstaanbaar kon maken en de hele ontvangst zijner gasten dus maar vergat. Maandag zijn de deelnemers aan het waarbij op technisch gebied nog blijken congres bijeengekomen in het stljf-def- tige Palais d' Orsay. waar de kamers - niet onder de tweeduizend francs kos- ten en waar dus een enkele congressist logeert. Ze zijn begonnen aan een be- spreking van diverse visserijproblemen, die op het ogenblik in Europa leven Drie zwaarwichtige vertegenwoordigers van het Duitse „Bundesministerium fur Fischerel." een officiële representant van Pakistan, een grote Engelse delega- j tie en een eveneens omvangrijke groep Nederlanders, wier belangen nauw sa- menhangen met de scheepsbouw, zijn min of meer beslagen ten ijs verschenen. De Nederlanders hebben hun zaakjes grondig voorbereid: de adjunct-in specteur van de Scheepvaart, de heer J. G. de Wit, zond een doorwrochte visie op de veiligheid ter zee in, waar in hij de opmerking ventileert dat er nog steeds geen minimum-eisen over de stabiliteit ziin vastgelegd voor de Nederlandse visserij-bouw, waaruil dan wel eens enig gekrakeel wil voort komen over de persoonlijke inzichten op dit punt. En verder bevat zijn bijdrage tot dit congres een warm pleidooi voor de mess- room aan boord, die evenmin bij de wet is voorgeschreven. Dat de diverse erva ringen op het stuk van veiligheid ter zee internationaal uitgewisseld dienen te worden, was voor de heer De Wit buiten kijf. Ook des neren J. A. van Akens in leiding over verstelbare schroeven voor de visserij zal vermoedelijk aanleiding zijn tot enige discussie, waarnaast de bijdrage van prof. H. E. de Jaeger, die haar „Enkele notities over de bouw van grote trawlers" noemde, evenmin aan de aandacht de verenigde congressisten zal ontsnappen. De eerste dag Maandag dus wordt besteed aan de scheepstypes. De deelnemers aan dit groots opgezette con gres zijn nu op de hoogte van eikaars standpunten over de diverse problemen en men verwacht over meer dan één on derwerp een vruchtbare bespreking, moet, dat de Nederlander inderdaad zo ver ten achter ligt op visserijgebied als van hem gezegd wordt. Terwijl er verder hoogstwaarschijnlijk aan het licht zal komen, dat de onontwikkelde gebieden van Azie hun ijzers terdege in het vuur hebben gehad om de strijd met het „Westen" aan te binden. Nederlands delegatie heeft tijdens deze eerst dag gehoord, wat zij bereids wist: wij zijn wat onze nieuwbouw be treft op de goede weg naar de „all round" trawler (met een „Job Gouda", een nieuwe Medan en Batavia en wat er binnenkort meer uit de bus gaat komen I, maar ons landje bengelt ge vaarlijk ver achteraan wat de nieuw- bouw-op-zichzclf aangaat. De ietwat eigengereide manier, waarop de Duit sers van hun plannen hebben verteld, de verhalen van Britten en Fransen over trawlerbouw en visserij-experi menten: dit alles klonk de Hollandse delegatie van twintig man sterk als muziek in de oren. De Franse minister van koopvaardij, Jules Remenory ere-president van het congres heeft in het Palais d'Orsay de delegaties welkom geheten en dr D. B. Finn, hoofd van de sectie Visserijen van de FAO der Ver. Naties onder wier auspiciën dit samentreffen werd uitge schreven, spoorde zijn gehoor aan de grazige weiden der oceanen zo goed mogelijk te gebruiken, opdat een derde van de wereldbevolking niet langer hon- Hout, staal of plastic? De strijd tussen hout en staal als bouwstof voor vissersschepen is nog lang tniet beslecht maar tijdens het Parijse FAO-congres heeft staal zijn zoveelste kleine overwinning ge boekt: zelfs één der beste houtken ners tor wereld profeteerde voor dtt uitgelezen auditorium, dat staal zal winnen omdat er met- staal meer te bereiken is. Niettemin zijn de houten spanten nog lang niet uitgediend op de werven voor de kleinere schepen want aan een eiken spant bijvoorbeeld is al tij dens het buigen te merken, of het hout van goede kwailite.it is Alleen moet men zo'n houten sj>amt liever niet laten vallen, want dan kon hij wel eens breken Overschakelen van hout op aluminium schijnt tech nisch niet moeilijk te zijn en dan komt bovendien het plastic al om de hoek der scheepswerven kijken. Met het voordeel, dat er voor de plastic -scheepsbouw. waarin in Amerika en Frankrijk voortreffe lijke resultaten zijn bereikt voor jachtjes en sloepen, goedkope ar beidskrachten te gebruiken zijn. ger lljde. „World fisching Is world fee ding" voegde de Britse specialist com mander A. C. Hardy daar prompt aan toe cn hij merkte op, dat een groot deel van de ziekten in de wél ontwik kelde gebieden worden veroorzaakt door proteine-gebrek, waar het niemands land der zeeën in kan SCHEEPSTYPEN „Scheepstypes" luidde kort en krach tig het onderwerp van deze eerste dag. Van de Engelse reuzentrawlers-natuur- lijk met een lantaarnplaatje van het ex perimentele schip „Fairfree,," dat voor lopig nog meer kost dan opbrengst - tot de Pakistaanse sloepen zijn in het open gesprek betrokken en uit dit gesprek is nu al zonneklaar gebleken, dat de ver schillende visserijmogendheden het een en ander van elkaar kunnen opsteken. De Amerikanen zouden graag meer wil len weten van de Japanse tonijnen schepen ,die met de beug bij de Hawaiï- eilanden werken en wellicht zou de Noordzeevisseri) profijt kunnen hebben van de vol-automatische trawlers, die Uncle Sam aan zijn Westkust heeft varen: twee man bedienen de hele trawler, die met een automatische stuurman uitgerust is en de opbrengst is in vijf maanden twintigduizend dollar.. (Ingez. Med.-adv.) ,t^. Wat de Noren met hun veertig-voets scheepjes presteren -trawlen. beugen en vleetvissen zonder „afsnijden" is al wat dichter bij voor Nederlandse begrip pen, maar de toekomst ls in feite voor ons nog wat te ver. Electro-vlsserlj en de volledlge-nieuwe toepassingen van het echolood kunnen revolutionnalr werken ln de visserij, die er op tijd kennis van neemt. KUSTVISSERIJ Maar ook in de kleine kustvisserij leven diverse problemen: Zuid-Ameri ka bijvoorbeeld zoekt al jaren naar een type scheepje, dat niet alleen zeewaardig Is. maar ook op het strand kan lopen om ie lossen en elke sug gestie hieromtrent zal via de FAO graag naar de benarde Zuid Ameri kanen worden doorgegeven. Wü dach ten even aan een gemotoriseerde bom. Maar boven al deze problemen uit rees de toekomst der visserij en deze toekomst heeft langdurig de gemoederen bezig gehouden. Daar was meneer Han son uit Seattle in de V.S., scheepsbouwer van naam en typische vertegenwoordi ger van de self-made man. Ja, hij was met plastic bezig ln de scheepsbouw, voor voorlopig zou het nog wel geen ma teriaal worden, dat op grote schaal, en voor grote scheepstypes toegepast zou kunnen worden. Maar we experimente reu druk. Met aluminium trouwens ook. En het zal allemaal wel niet zo lang meer duren. De Duitsers, „gründlich" als altoos, le verden een ferme bijdrage tot de nieuw- bouw-ideeën en ze blijken op het ogen blik niet zozeer bezig te zijn met expe rimentele trawlers dan wel met de per- fectionnerlng van de diesel-electrlsche voortstuwing. De vergroting van de laadcapaciteit komt voor onze Oosterbu ren blijkens hun uitlatingen op het tweede plan. maar het fabrieksschip. ja, dat is wel erg belangrijk voor de verdere groei der Duitse visserij. Zodat onze Haarlem en straks nog grotere knapen Doggersbank zien schuiven, stampt met nog meer haring ei dan in deze dagen. En, om or tot de kleinigheden te bepalen: de Duitsers rusten hun trawlers steeds beter uit het laatste is een half- automatische klauw om de trawlpees binnenboord te krijgen. Voorts pre-fa- bricagc van de vele onderdelen. MOTOREN Tussen al deze toekomstplannen viel een nuchter woord van mr Basil Parks groot reden uit Fleetwood, die de die sel fabrikanten op het hart bond toch vooral betrouwbare motoren te leveren, wilden zij de stoommachine op den duur concurrentie blijven aandoen en tegen degenen, die een nieuw schip op stapel willen laten zetten, zei onomwonden, niet te veel vingers in de pap willen houden, want de goede scheepsbouwer ls niet erg gediend van al die redersadvie zen zónder gaat het meestal vlotter. OPPASSEN! Inmiddels verzeilde men naar de be handeling van de vis aan boord en uit de Schotse delegatie kwam het geluid, dat het onmiddellijk en kersvers opber gen van de vis meer waard is dan alle dure isolatiemaatregelen bü elkaar, wat de Spanjaarden zich weer niet konden laten zeggen, want zij vissen tenslotte bij Afrika. Het ls wellicht een ideé-fixe onzer zijds, maar temidden van deze techni sche zondvloed ln het Palais d'Orsay krijgen wij meermalen het nare gevoel, dat Nederland niet te scherp op zijn tel len kan letten, wil het straks niet als „overbodig" van de visserijkaart geveegd worden. (Ingez. Med.-adv.) FEUILLETON j «oor JACQUES DECREST UH het Erana vertaald BOIS-COLOMBES (Commissaris Gilles op onderzoek) «2) Het was een ogenblik stil. Is het ernstig? Ik geloof het. herhaalde Gilles. En daar de hoofdcommissaris opnieuw Zweeg.vervolgde Gilles. Ik moet Heltzer vanmorgen gaan opzoeken. Die man weet meer dan hij wel zegt over Dorsel. En Ikzelf weet er meer van dan gisteren. Hoe heb je dat gedaan? Ik heb in een atlas gekeken, mijn heer. De chef trok zijn wenkbrauwen op. En? Dat is soms leerzaam. Gilles zweeg. De hoofdcommissa'is wist dat Gilles nooit iets zei voordat hij er zeker van was, en dat hij nooit zou spreken, als hij er geen zin in had. Hij keek hem een ogenblik aan. Wat wilt U dan? Ik zou willen weten of we Heltzer op dezelfde wijze moeten blijven ont zien. De instructie van de regering? ja. Heel goed. Ik zal naar Financiën bellen, zodra ik antwoord heb, zal lk U laten roepen. Gilles wachtte niet lang in de wacht kamer van Heltzer. De kleine man liep. net als de vorige dag, in zijn kantoor heen en weer. Wel commissaris, iets voor mij? Gaat U zitten. Niet precies voor U, mijnheer. Wat heeft de huiszoeking bij Dorsel opgeleverd? Bijna niets.... en niets dat U be trof. Hij was voorzichtig. Heltzer bleef een seconde staan. Nou? Gilles was gaan zitten had een sigaret opgestoken. Hij had helemaal niet de zelfde indruk als de vorige dag. Van het ogenblik af. dat Heltzer zijn bril nad afgezet, dat hij zijn ogen had gezien, was het hem voorgekomen, dat hij hem al lange tijd kende, dat geen *nicel woord, geen enkele beweging van die man hem zou kunnen verrassen. Hij keek rustig naar hem en hij had de sterke indruk, dat de financier voor hem was blijven staan, omdat hij vrees de anders nog vlugger heen en weer ti gaan lopen, misschien een klein spron getje te maken, zoals wel gebeurt, wan neer men bevrijd wordt van een last Ik heb gedacht, dat U me misschien enkele nuttige inlichtingen zou kunnen geven, daar U onlangs in contact bent geweest met Dorsel. Wi) hebben hem uit het oog verloren in zekere zin, sedert hij niet meer bij de recherche is. En wat hij gedaan heeft, voordat hij bij de recher che in dienst kwam. weet ik ook niet. Ik hoop dat U mij niet kwalijk neemt. Heltzer was aan het eind van het vertrek. Gaat U verder, zei hij. Dat ik U kom lastig vallen met die vragen op een dag. dat U wel iets anders te doen zult hebben. Ja. Bent U op de hoogte? Ik heb de kranten gelezen, zoals iedereen. Maar lk denk, dat men over drijft Op het ogenblik is het bluf. en een prachtkop voor de sensatiebladen: „De rubberoorlog". Dat staat goed, hé? Heltzer grinnikte Ja. zei Gilles heel zachtjes. Het is een oude geschiedenis: een oude rivaliteithet zou wel wat te lang zijn om het te vertellen. In het kort Muhlfischer leidt de aanval tegen mij. Al tien jaar lang wil hij me heb ben. De slag komt van verre. Waarom vroeg Gilles ontke tent hü vandaag de aanval? Waarom? Heltzer keek hem met een snelle bc- Jigste gezicht van de wereld. Ja. dat zou »k wel willen weten. De financier had zijn armen m een wat theatrale beweging opgeheven. Op dat moment werd er op de deur geklopt en een secretaresse stak haar hoofd om de deur. Het bureau van de president vraagt naar U, mijnheer. Ik ben er niet. De secretaresse verdween. Heltzer grinnikte nog eens: Ze beginnen te beven over hun le ning. Men telefoneert mij de hele och tend al. Ik denk dat de Regermg op de Beurs tussenbeide zal komen! Plotseling liep hij op Gilles toe, sprak van heel dichtbij tegen hem. In ieder geval waarschuw ik U, commissaris. Als ik val, zal ik niet alléén vallen! Muhlfischer verliest op zijn pro ductie om te proberen mij ten val te brengen. Maar hij teert tegelijkertijd in En als er ellende van komt, zal het voor ons beiden zijn. Gilles had geen spier vertrokken. Ik hoop, dat er voor niemand el lende zal zijn. mijnheer. Heltzer liep weer heen en weer. Ja, ik ook..,. Maar dat heeft ons ver van Dorsel afgebracht. Vertelt U eens, wat wilt U precies? In een oogwenk had hij zijn koelbloe digheid, zijn autoritaire toon terugge vonden. O! U alleen maar vragen of u bij toeval niet op de hoogte bent van een of andere verdachte zaak, waarin Dorsel gemengd was. Neen. Ik had alleen maar contact met hem wanneer ik hem inlichtingen over iets of iemand liet vragen. Wat voor manier van beloning had U gekozen? Ik? Ja. Een bepaalde som regelmatig per maand, of wel Ik weet het niet. Hé! Ik zei hem naar de kas te gaan, en ik weet niet wat hij vroeg. Ik heb niet de gewoonte te rekenen, als men mij een dienst bewijst Nou, het is niet van betekenis. Gilles wekte inderdaad niet de in druk. dat hij er veel waarde aan hecht te. Hij zei: Ik vroeg U dat. omdat wij ontdekt hebben, dat Dorsel iedere maand een bedrag van tweeduizend francs ontving, dat hij in zijn aantekenboekje met een initiaal had gemerkt. Welk? De commissaris deed een flinke trek aan zijn sigaret, en keek door de rook heen naar Heltzer. De letter „H" zei hij. Heltzer knipperde zelfs niet met zijn ogen. Ik heb er geen idee van wat dat kan betekenen, (Wordt vervolgd 39) Met dartele sprongen snelde tamme Leo het bos in. Af en toe bleef hij even staan, om te snuffelen aan een madeliefje, maar slceds. als Joris hem reeds btj zijn staart dacht te kunnen grijpen, ging hij cr weer vandoor. ..Tjonge", dacht Panda, die onopgemerkt achter Joris aan holde. ..wat doet hij een moeite om die leeuw te vangen! Daar zit vast wat achterik weet haast zeker, dat die leeuw op de een of andere manier in verband staat met de diefstal van de Blauwe Flonker. Als ik Joris nu maar niet uit het oog verlies, zal ik dat raadsel misschien oplossen!" Intussen had ook Joris een probleem op te lossen ge kregen. Want toen hij een open plek bereikte, waar heen hij Leo had zien rennen, trof hij daar niet èèn. maar DRIE leeuwen aan! ..O drommels", mompelde hij. ..Leo heeft zich bij zijn soortgenoten gevoegd! Welke van de drie is nu degene, die ik hebben moet?! Thans zal ik van allen de staarten moeten onderzoeken... een gevaarlijk karwei, voorwaar!" Dat is nu net waar ik trek in heb een lekkere sigaret van Sterling shag. Mild, geurig en lang var» draad; ja, Sterl ing is de beste shag! MIJNBEZOEK VAN DR DREES Dr Drees en de minister van Verkeer en Waterstaat, mr Algera, hebben gis- tej een bezoek gebracht aan een goud mijn te Roodepoort (Natal). Met grote belangstelling volgden zij het winnings proces. Gistermiddag zijn bh Ismailia twee Brittse militairen van de luchtmacht gewond door schoten, die drie met re volvers en een stengun gewapende Egyptenaren op hen losten. Een derde Britse militair bleef ongedeerd. De Egyptenaren zijn ontkomen. Radio - Programma WOENSDAG 14 OCTOBER Hilversum I (402 M) NCRV: 7 00 Nws.; 7.13 Gewijde muz.; 7.45 Een woord v.d. dag. 8.00 Nws cn weerbtr 8 10 Gram 8.30 Tot Uw dienst; 8.35 Gram.. 9 00 V. d. zieken; 9.30 V. d. vrouw. 9 35 Waterst 9.40 Gram.: 10 30 Morgendienst: 11.00 „Mala, de Eskimo", hoorsp.; 12.15 Gram.; 12 30 Land- en tulnb.meded.. 12.33 Gram.; 12.59 Klokgelui, 13.00 Nws 13 15 Prot. Interkerkelijk Thuisfront; 13 20 Me- tropole-orik. en solist; 14 00 Gram.; 16.00 V. d Jeugd; 17.20 Banjo-ork.; 17.50 Gram.: 18.00 Militaire caus.: 18.10 Gram 18.30 Spectrum h. Christ. Organisatie- cn Verenigingsleven; 18.45 Gram.; 19.00 Nws. cn weerber.19.10 Boekbespr 19.25 Gram 19.30 Bulten!, overz 19 50 Viool en Orgel: 20 00 Radlokrant; 20.20 Radio Phllharm. ark; 21.20 Nabeschouwing over de Kla- chentag; 21.40 Koorzang, 21 55 Gram.; 22.15 Amus.muz 22.45 Avondoverdenking 23.00 Nws. en SOS-ber.. 23.15-24.00 Gram. Hilversum II (298 M) VARA 7.00 Nws 7 10 Gram 7.15 Gym.; 7.30 Gram., 8.00 Nws.; 8 18 Gram.; 85.0 V. d hulsvr., 9.00 Gym 9 10 Gram. VPRO 10.00 School radio. VARA 10.20 V. d. vrouw; 11.00 Gram.; 12 00 Orgelsp 12.30 Land- cn tulnb meded 12 33 V. h. platteland; 12.38 Gram.; 13.00 Nws; 13 15 Tentoonstcl- llngsagenda; 13.18 Lichte muz 13.45 „De weg omhoog", caus 14 00 V. d kind 16.00 V d. zieken; 16.30 Kamermuz 17 15 Dansmuz 17 50 Regerlngsultz.Jeugdultz Ontdekkingsreizen ln Suriname, door dr J. I. S Zonneveld; 18 00 Nws. en comm 18.29 Act.: 18.35 Lichte muz.; 19.00 V. d kind 19.10 „WIJ en de zullen" caus.; 19 25 VARA-Varla VPRO 19.30 V. d. Jeugd. VARA 20 00 Nws 20 05 Pol comm.; 20 15 Promenade ork. cn sol 21.10 „Het ware gezichthoorsp 22.25 Plano kwart 22.45 „Naar het einde der konij nen?". caus.! 23.00 Nws 23.15 Socialis tisch nws. In Eperanto, 23.2024.00 Gram. Engeland, BBC Hume Service 330 ni.: 12.00 V. d. scholen; 13.00 Hoorsp, 13.30 V. d. boeren: 13.55 Weerber, 14 00 Nws.. 14.10 Reportage, 14.30 Amus.muz15.00 V. d. scholen; 16.00 Gram 16.15 Hoor spel; 17 00 Vespers; 17.45 Caus.. 18 00 V. d. kind.; 18.55 Weerber.; 19 00 Nws: 19 15 Sport; 19.20 Caus.: 19 30 Volksdansen: 20.00 Hoorsp 20.30 Muz.caus 21.00 Sym- phonle-ork (22 00—22.15 Nws I23 10 Caus.; 23.30 Cabaret; 24.000.03 Nws Engeland, BBC Light Programme 1500 en 247 ni.: 12.00 „Mrs. Dale's Dagboek". 12 15 Dansmuz 12.45 Voordr 13.00 Dansmuz 13.45 Ork.conc; 14 45 V. d. kind,; 15.00 V. d vrouw: 15.40 Sport; 16.00 Lichte muz.; 16.30 Orgelspel; 16.45 Lichte muz 17.15 „Mrs Dale's Dagboek"; 17.30 Orkconc.; 18.30 Gevar. muz; 19 00 Pianospel. 19 15 V d Jeugd; 19.45 Hoor spel; 20.00 Nws: 20.25 Sport; 20 30 Ge- var. progr.; 21 30 Hoorsp 23 00 Nws 23 15 Act 23.20 Zang, 23 50 Vioolspel: 0.05 Voordr.; 0.20 Lichte muz.; 0 56—1.00 Nws. N'ordwestdeutseher Rundfunk 309 m.: 1200 Am us muz; 13.00 Nws.; 13.20 Ge- var. muz.; 14,15 Omr.ork cn solist, 14 45 Hoorsp.; 16.00 Tango-ork 17 00 Nws.; 17.45 Opera- en opercttcmuz 19.00 Nws.. 20 00 Drel alte Schachteln". operette; 21.45 Nws.; 22.10 Svmph.-ork.; 22.30 Dans muz 23 00 Lichte 'muz.; 23.20 Amus muz. 24 00 Nws.; 0 301.00 Franse dansen en ohansons Frnnkrilk. Nationaal Programma 347 m: 12.00 Symph.-ork.; 13 00 Nws 13.20 Gram. 14.05 Nws 18.30 Amerlk. ultz 19.00 Gram: 20 00 Vocaal ens.; 20.30 Hoorsp.: 22 30 Gram.; 23.00 Kamermuz; 23 45—24 00 Nws. Brussel. 324 en 484 ni. 324 m.: 11.45 Gram 12.30 Weerber.; 12 34 Gram.: 13.00 Nws 13.15 Plano en zang; 13 45 Gram 14 00 Schoolradio; 15.40 Gram 16.15 Ork. conc.; 17 00 Nws 17.10 Gram.; 17.30 Voordr 17.40 Gram 17 50 Boekbespr.; 18.00 Zang en plano; 1830 V d sold.; 19 00 Nws.: 19 40 Marsmuz; 19 45 Caus.; 19 55 Marsmuz; 20.00 Hoorsp.: 20 45 Zang 21 15 Ork.conc.: 22.00 Nws.; 22.15 Strljk- kwart 22 55—23 00 Nws. 484 m.: 12 00 Gram.; 13.00 Nws.; 13.15. 14.00 en 15.00 Gram.; 16.05 Lichte muz.; 17 00 Nws- 17 15 Gram; 17.30 Zang en plano: 17.50. 18 30, 19.15 en 19 25 Gram.: 19 30 Nws: 20 00 Groot symph.-ork en solist; 22.15 Klnnkb 22 45 Gram; 22.55 Nws. Engeland, BBC European Scrv. Ultz, v. Nederland: 22 00—22 30 Nws. De NAVO nu: Veldmaarschalk Montgomery Vrijbui ters Radiodagboek (Op 324 cn 49 m). Llteralre-avond Lelds Rapenburg 50: A. G. Degenaar c „Anthroposofle ln onze tijd". 8 uur r Universiteit: Jan Stolp-herdenking. klavier, u uur nam. Casino-theater: K. en O.-voorstelllng „Glazen speelgoed", 7 en 9.15 uur nam. Stadsgehoorzaal. Jeugdconcert Mij voor Toonkunst. Rotterdams Phll. Orkest. 2 cn 3.30 uur nam. Geb. voor Chr. Soc. Belangen. Leldse Chr Besturenbond. Inzet winterperiode, 8 uur nam. R.K. Kerk (Herensingel): Pater Wy- najid Sluys over het Humanistisch Ver bond. 8 uur n.m. Wassenaar Gebouw voor Chr. Belangen, vergadering afdeling Chr. Mid denstandsbond. 8 uur nam. Wassenaar, Het Wapen van Lel den Tulnbouwver „Wassenaar en Om streken". 8 uur nam. WOENSDAG: Jeugdhuis (Breestraat 19). AR. Klesver. Jaarvergadering. 8 uur nam. Het Gulden Vlies: Ver. voor Paedago- glck. De heer H. G. Bos over „Ervaringen van een schoolpsycholoog". 8 uur nam. Stadsgehoorzaal: Solisten-orkest Barna- bés ,von Géczy, 8 uur nam. Gebouw Steenschuur 6: Lezing A. E. Dingjan (Adventskerk) over ..Waar zijn onze overleden geliefden? 8 uur nm. Rehoboth (Rapenburg): Ingebruikne ming van gerestaureerde benedenzaal 8 Leiderdorp: K. en O.-excursie Pot- Wassenaar, Het Wapen van Lelden: Humanistisch Verbond, spreker oud-ant- nlster mr J. ln 't Veld. 8 uur nam. DONDERDAG: Wykgebouw Levendaal: Receptie zilveren jubileum Chr. Tamboer- en Pij per corps „Kunst en Genoegen" 89 uur nam. Stcrrewacht. Excursie Ned. Chr. Rels- verenlglng. Verzamelen 8 uur nam. Kalser- StadsgehoorzaalResldenUe-orkest. 8 DE BIOSCOPEN Casino „De zoon van niemand" (14 Jaar) Dagelijks 2 30. 7 en 9.15 uur. Zondag 2.30, 4 45, 7 en 9.15 uur. Lldo „Het begon ln Shanghai" (18 JaarK Dngelflks 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag 2.30. 4.45. 7 cn 9.15 uur. Lnvor „Tygerhaal" (14 jaar) Dagelijks 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag 2 30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Trianon ,,'t Is feest ln ParijsI" (18 Jaar) Dagclhks 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag 2.30. 4.45, 7 en 9.16 uur. Rex „Verdorven Jeugd" (18 Jaar) Da gelijks 2.30_, J7.15 cn 9.15 uur. Zondag 2.30, 4.45, 7.15 e 9.16 V De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken te Lelden wordt van Zaterdag 10 October 13 uur tot Zaterdag 17 October 8 uur waargenomen door Apotheek van Drlesum, Mare 110, tel. 20408 en de Zul- der-Apotheek, Lammenschanswcg 4. teL

Leidsch Dagblad | 1953 | | pagina 3