zoek naar „schat van Rommel" Fr<,nkriik ^0*c°t.dcba'over MlSTAS^ Het meisje uit PANDA EN DE BLAUWE FLONKER Vcn. Agenda 92ste Jaargang LE1DSCH DAGBLAD Donderdag 8 October 1953 Tweede Blad No. 28037 Op In een haven van Corsica De „Rostro". het Italiaanse berglngs- 6chip, dat met zoveel succes een ge- deelte der lading van de ..Flying Enter prise". waaronder 128 000 dollar in bankpapier, wist tc lichten, zal zich waarschijnlijk naar Corsica begeven om te trachten aldaar in de baai van Bonifacius de veel besproken „schat van Rommel" op te sporen, aldus meldt de correspondent van de Gazet van Ant werpen, die een bezoek heeft gebracht aan de Rostro. Toen het Duitse Afrikacorps uit Tunis werd verdreven, laadden de Duitsers op een schip, dat naar Bastia (Corsica) moest varen zes zware kisten met goud. Juwelen, dollars, ponden en kostbare oorlogsbuit. De waarde van deze schat werd geraamd op 300 millioen gulden. Deze kisten met hun waardevolle in houd zouden echter nimmer in Duits land aankomen. De vier S.S.-offlcieren. aldus luidt het verhaal, die met de be waking van de schat waren belast, be seften dat de oorlog verloren was en besloten de buit te verstoppen tot betere tijden aangebroken zouden zijn. Zij gaven een Duitse duiker, Peter Pleig, opdracht een geschikte plaats te zoeken in de baai van Bonifacius. waar de schat veilig zou kunnen worden verborgen tot na de oorlog. Op 18 September 1943. bij het aan breken van de dag, werden de kisten in zee neergelaten. De officieren noteerden de juiste positie doch zij brachten de duiker hiervan niet op dè hoogte. De zelfde dag nog kwamen de officieren in de Italiaanse oorlogshaven La Specia aan. De zaak moest op de een of andere manier echter zijn uitgelekt, want zij werden onmiddellijk gearresteerd voor de krijgsraad gebracht. Na een kort proces werden de vier officieren gefusilleerd, terwijl Fleig. die kon bewijzen op bevel van een superieur te hebben gehandeld, tenslotte werd vrijgelaten. Franse begrotingscijfers Naar vernomen wordt, geeft de b< groting, die door de Franse minister van financiën en economische zaken Edgar Faure, bh de commissie voor fi nanciën van de Nationale Vergadering is ingediend, een uitgaven-totaal aan van 3.315 milliard francs tegen 3.814 milliard francs in 1953. Het zuivere begrotingstekort zal, naar in welinge lichte kringen wordt vernomen, veel minder dan 300 milliard francs bedra gen tegen 700 milliard francs in dit jaar. In het begrotingsontwerp voor 1954 belopen de niet-militaire uitgaven milliard francs en de militaire i 1.110 milliard francs. De be- voor de wederopbouw en de sting voor openbare diensten be- t 300 milliard francs. Na de oorlog poogde Fleig de schat terug te vinden Hij ging in 1946 naar Corsica, doch de juiste plaats kon hy niet meer bepalen. Hij vond ook geen geldschieter voor het kapitaal, dat een dergelijke bergingsoperatie vereist. Ver leden jaar zou Fleig echter in Genua zijn geweest en gemeld wordt, dat hij toen een overeenkomst l.eeft gesloten met Mario Raffaele. de directeur van de Italiaanse bergingsmaatschappij Sorina, zelf een gewezen duiker, die eigenaar is van de „Rostro". Een merkwaardig feit is nog, dat-de Rostro een Duitse duikbootjager is ge weest. Zij werd door de Engelsen inder tijd in de grond geboord. Rafaele kocht het wrak na de oorlog en maakte er een bergingsvaartuig van. (Ingez. Med.-Adv.) het verbeterde brilleglas Zesduizend employé's van de in Britse en Amerikaanse eigendom zijnde in ternationale spoorweg van midden- Amerika zijn om looneisen in staking gegaan, waardoor al het spoorwegver keer tot stilstand is gekomen en de ver bindingen met de havens verbroken zijn. Men verwacht, dat de regering bh nooddecreet het beheer over de spoor wegen zal overnemen. De activa van de maatschappij zijn in Maart jL door de regering in beslag ting. De regering wil met haar bezulni- genomen in verband met een belasting- gingen de Finse uitvoer-crisis bezweren vordering van 3'i millioen dollar. 1 en devaluatie voorkomen. EX-KONINC, ZOG MAG EGYPTE NIET VERLATEN. De Egyptische regering heeft ex- koning Zog van Albanië verboden het land te verlaten. De ex-koning had reeds voor zich en zijn gezm passage geboekt op een Frans passagiersschip en zou 19 October a.s. naar Marseille zyn vertrokken. Het Egyptische parket heeft een on- derzoek ingesteld naar de comjnerciële en financiële activiteit van de ex- vorst. gedurende zijn verblijf in Egypte. Voor het niet-declareren van zjin bezit tingen bij het binnenkomen van Egypte en voor het niet-betalen van belasting over zijn inkomen tijdens zijn verblijf in Egypte kan de ex-koning tot een gevangenisstraf van drie maanden tot een jaar worden veroordeeld. FINLAND BLIJFT ZICH ZELF! Volgens het vrijwel volledige resultaat van de in Finland gehouden verkiezin gen voor de plaatselijke raden alleen van enkele gemeenten in Lapland zijn de cijfers nog niet bekend is de krachtsverhouding tussen de partijen vrijwel onveranderd gebleven. Van een totaal van 1.641.377 uitgebrachte stem men waren er 789 113 voor de rechtse en midden-partijen, tegen 767.770 in 1950. De gematigde socialisten kregen 417.192 stemmen <377.294 in 1950) en de volks democraten. een mengsel van commu nisten en linkse socialisten. 364.299 stem men <347 083 in 19501. In 1950 werden in totaal 1.521.264 stemmen uitgebracht, met inbegrip van Lapland. De Finse Landdag heeft met 106 tegen 83 stemmen een motie van wantrouwen in de minderheidsregering verworpen. De regering is een coalitie van boeren- cn Zweedse-volkspartij. De motie was ingediend door de gematigde socialisten, de grootste partij in het parlement. De gematigde socialisten hadden bezwaren tegen de maatregelen van de regering betreffende de tewerkstelling en tegen de bezuiniging op de sociale diensten en andere uitgaven in de nieuwe begro- Marokko In de politieke commissie van de Ver. Naties is gisteren het debat begonnen over de kwestie Marokko. Voor de Pakistaanse afgevaardigde Amdjad AU het debat opende, las voorzitter van Langenhove een brief voor van de Franse delegatie, waarin werd gezegd, dat Frankrijk, evenals verleden jaar. niet zou deelnemen aan het debat over de kwesties-Marokko en -Tunis, aangezien dit volgens de Franse regering Franse binnenlandse aangelegenheden zijn. De Pakistaanse afgevaardigde ver klaarde. dat men moest trachten te komen tot een rondetafel-conferentie, waarop alle politieke elementen in Marokko en alle politieke partyen in Frankryk de toekomst van Marokko zouden bespreken. Amdjad Ali zei. dat de Fransen sultan Mohammed V hadden afgezet wegens zijn oppositie tegen de door de Franse kolonisten geëiste hervormingsplannen, die „in feit de Marokkaanse souvereini- teit te niet doen" en van het protecto raat een kolonie maken. De Pakistaanse afgevaardigde diende een motie in, waarin Frankrijk wordt) gevraagd van zyn beslissing niet aan het debat deel te nemen terug te komen, om door zyn tegenwoordigheid de com missie bij te staan, teneinde tot een biliyke en onpartydige oplossing van het vraagstuk te komen. 22 Afgevaardigden stemden tegen en 21 voor directe be handeling van de motie, terwijl 12 af gevaardigden zich van stemming ont hielden. In Perzië worden volgens de „Daily Telegraph" pogingen gedaan om de „na- tionale-frontparty" van dr Mossadeq te doen herleven onder het leiderschap van Hoessein Hakki. Deze laatste zou de steun genieten van de godsdienstige lei der Kasjani, voormalig voorzitter var de Madjlis. Kasjani heeft de sjah geschreven, dat er verkiezingen voor een nieuwe senaat moeten worden gehouden. De oude se naat werd tijdens de regering-Mossadeq ontbonden. Handelaren te Teheran hebben opge roepen tot een staking op heden alsbiyk van sympathie voor Mossadeq. die in de gevangenis zyn berechting afwacht. Mossadeq zou volgens de jongste be richten gencraal-majoor Ali Naghdi. een voormalige minister van oorlog, als ver dediger hebben gekozen. Vooraanstaande West-Duitse firma's doen geen offertes voor leveranties aan Israël, uit vrees dat hun Arabische af nemers hen zullen boycotten, zo deelt de Kamer van Koophandel te Münchea mede. De Kamer zegt berichten te heb ben ontvangen, dat Arabische impor teurs, in het bijzonder die van Jorda nië.. steeds meer de verzekering ver langen van West-Duitse exporteurs, dat zij niet naar Israël uitvoeren. In de Zuid-Afrikaanse Volksraad is met 79 tegen 47 stemmen een wet aan genomen. die het naturellen-onderwijs behalve het hoger onderwijs on der contróle van de centrale regering stelt en wel speciaal onder het depar tement van naturcllenzaken. Tot nu toe berustte de administratie bij de 4 pro vincies. maar de regering verschafte de fondsen. Gevaarlijk spel! Jongen met mes in hartstreek gestoken Gistermiddag Is de 13-Jxrige R. Kra mer door een nog onbekende 17-Jarlge knaap met een mes in de hartstreek gestoken. De jongens hadden gespeeld bij een openluchtzwembad in Velsen en zaten elkaar achterna Het slachtoffertje werd door de andere knaap overmeesterd, deze stootte hem een mes in de borst De jeugdige aanslagpleger vluchtte het bos in. De jongen zakte op straat in elkaar in de nabijheid van zijn woning en j kreeg eerste hulp van zijn gymnastiek- onderwyzer, die de politie waarschuwde i en voor onmiddellijk transport naar het ziekenhuis zorg droeg De toestand van de jongen, die uit borst en mond bloed de is zeer ernstig. Naar ooggetuigen verklaren waren de beide bü dit drama betrokken jongelui Indiaantje aan'het spelen in de bossen bij hel openluchtzwembad te Heren- duinen. waar lot grote ergernis van de omwonenden groepen schoolkinderen elkaar op de meest barbaarse manier te lijf gaan. Het slachtoffertje werd achtervolgd door een tegenstander - de jongen ls nog steeds niet gevonden en men vermoedt dat hy in paniek de duinen ingevlucht ls - waarbij de laatste knaap met een zwarte doek voor de mond vermomd was en een geopend knipmes ln de hand zwaaide. Op de hoek van de Velserduin- weg kreeg hy Rudolf Kramer te pakken en stak hem neer. De recherche neemt voorlopig aan dat het kinderspel is ge weest. Haagse Ministersconferentie uitgesteld TOT TWEEDE HELFT NOVEMBER De conferentie van Rome eindigt a.s. Zaterdag. Een uitvoerig rapport zal aan de zes regeringen worden toege zonden. In verband met het felt.dat de 20ste October zeer nabij is. is besloten de conferentie van ministers te Den Haag uit te stellen tot de tweede helft van November. Dit betekent allerminst een misluk king van de Romeinse besprekingen, maar is veeleer het gevolg van het feit. dat het rapport veel stof bevat, die ernstig overleg verdient. WEST DUITSE HULP AAN NEDERLAND IN DECEMBER BEËINDIGD Het West Duitse Ministerie van Econ. Zaken heeft medegedeeld, dat de Duitse hulpactie voor de Nederlandse rampge bieden vermoedelijk in December zal kunnen worden beëindigd. De leveringen van materiaal, uitgezonderd basalt zijn reeds afgesloten. De Indirecte hulpdien sten worden op Nederlands verzoek ech- er nog voortgezet. Op het ogenblik wer ken nog 152 Duitse vaklieden in Neder land aan de dijken. Het Ministerie heeft opgemerkt, dat de gehele actie in beste samenwerking tussen Nederlandse en Duitse regeringsinstanties verlopen is. (Inrez. Med.-adv.) Met IBIS kom je verder! Dat zal je gebeurenOp Zaterdagmiddag 3 Oct staan twee Jantjes by Sassenheim te wachten op een lift. Na een week dienst wil je je zeebenen wel weer eens onder de huiselyke tafel steken Maar ja... vooral op Zater dag is de vraag naar een lilt meestal groter dan het aanbod. En dan sta je maar te staan...! GRATIS 10 PAKJES Bovendien FEUILLETON BOIS-COLOMBES Gilles ©p ondersoek) Aglaé wees op een helder verlichte étalage, die iets vrolyks in de straat bracht. Houden jullie van kauwgom? Ja, mijnheer. Gilles ging de winkel binnen, kocht een doosje sigaretten en een pakje kauwgom, dat hy aan Lysou gaf. Zo, zei hy. Nou heb ik je te pak ken! Bij iedere kauwgom zul jy Je my herinneren. En als het pakje leeg is, zul je zien. dat we vrienden zijn! Ja, mijnheer. Lysou was weer wat verlegen gewor den. Zo. Het was lief van jullie me hier naar toe te brengen. Ik dank jullie wel. Nu ga ik er gauw vandoor om myn trein te nemen. En jullie gaan naar huis terug. Tot ziens. Aglae Hy reikte haar de hand. Tot ziens. Lysou. tot morgen De kleine liet haar hand in de zijne. Vrienden? vroeg hy. Lysou aarzelde niet. Ja, mynheer. XXV Lysou herkende de kamer van oom niet meer. Aan het voeteneinde van het ■«eer opgemaakte bed stond de kist. be dekt met een zwart laken, op schragen, tussen twee zilveren kandelaars. Alles was goed verzorgd. Jeanne, is hy daaronder? Haar stem trilde enigszins. Ja. liefje. Die zwarte massa veranderde het ver trek. maakte het op een vreemde wyze kleiner. Men had de tafel voor het met gordynen gesloten raam geschoven en de fauteuil een andere plaats gegeven. Plotseling bleef het kind verbaasd naar iets kijken. Jeanne Wat is er. meisje? De verpleegster wilde niet. dat Lysou binnenkwam, dat zy voor het naar bed gaan al die begrafenisattributen zag. die de mensen hebben uitgevonden, men zou haast zeggen om voor hen. die biyven, het vertrek van hen die gaan, nog moel- lyker te maken. Maar Lysou had het gewild, het met zoveel aandrang ge vraagd, dat zij tenslotte maar toege stemd had. opdat haar verbeelding geen ergere ideeen zou vormen dan de wer kelijkheid. Jeanne, kyk eens Nu. wat? Men heeft de sleutel van de secre taire genomen Jeanne Lambert herinnerde zich de Aarzeling van de commissaris, van zUn laatste beweging alvorens het vertrek te verlaten. Ja, lieveling. Dat deed mijnheer Gilles. Hij denkt, dat er belangryke papieren in zyn. en dat men daar niet aan moet komen zonder dat hy er by is. Ohh! Ja. Maak je niet ongerustJe moet nu naar bed gaan. èn flink gaan 6lapen om uit te rusten. Ja. Jeanne. Maar Lysou was elders. Zij antwoord de Jeanne Lambert, die haar hielp met uitkleden, haar naar bed bracht, by haar bleef, haar hand vasthield totcat zy dacht dat Lysou sliep. Zij was elders. Mijnheer Gilles had dus geraden dat er iets belangryks in de secretaire zou zijn; hij had de sleutel meegenomen. Dezelfde sleutel, die Lysou niet zoveel moeite had omgedraaid, toen het oog van oom nog kon zien en oom met haar kon praten. Maar dat belangryke iets was niet meer in de secretaire. Dat was vast de brief. En niemand wist nu waar de brief was: niemand, behalve Lysou en Aglaé, wist dat hy in de la met speelgoed was, onderin de kast. Lysou zag het opschrift weer voor zich ln het wat beverige handschrift van de grijsaard. Aan wie moest zy de brief nu ter hand stellen, nu mijnheer Dorsel dood was. opgesloten en onder een zwart laken, zoals oom in het vertrek naast het hare? Lysou. doodstil, ademde zo zachtjes mogeiyk om de indruk te geven, dat ze sliep; haar vingers ontspanden zich, zy liet haar hand in die van Jeanne ver slappen. En Jeanne boog zich weldra over haar heen. kuste haar zachtjes op haar voorhoofd. Lysou voelde een ogen blik haar warmte, haar parfum om haar heen. En toen niet meer. Jeanne was op haar tenen de kamer uitgegaan. Alleen gelaten voelde Lysou zich meer op haar gemak om na te denken. Zy dacht aan mynheer Gilles. Spontaan had zy voor het eten vriendschap met hem gesloten. Hy had iets ln zijn gezicht, dat ze prettig vond. dat haar aantrok, een soort van tederheid, van medebegrip Lysou voelde voor hem iets. wat zy niet kon definiëren, en dat zy later sympa thie zou noemen. Zij dacht alleen; „Ik houd van hem". Maar het is een com missaris van politic. Zoiets als de „boe man". Maar die zag men nooit. Terwijl mijnheer Gilles, die kon je zien. Lysou toch Ja, met IBIS komt U verder! Probeer ze ook eensWat U ook koopt: Ibis Export (100°,Engels) of Ibis pure Virginia (pittig en mild tegelijk), van één ding kunt U altijd zeker zyn: Gelukkig dat de Ibis- vogel (troost aller pech vogels) er nét met de camera boven zweefde. Het behulpzame dier ver zoekt de twee onfortuin lijke „thuisvaarders" hun naam. adres en vaste Louis Dobbeimann I dinxveen, die ben dan als pleister op de wonde zendt IBIS EXPORT SHAG wil de IMs-vage! graag bewijzen dat Je met Ihi« inderdaad verder komt. „Sebaltje varen - theetje drinken?" Accoord! Voor dat laat ste zorgt Ibis! Beide matrozen mogen GRATIS S maal naar hulsi Geef de kosten maar ep. Ibis zorgt voer een biy weerzien met moeder af meisje! DOBBELMANN LEKKER MAN! Radio - Programma hield van hem. maar t beetje bang vooor hem. En daar wist ze me nu opeens, dat er iets ln de secretaire was. Hij zou het gaan zoeken. En hy zou het vinden. Er was ook nog het pakje kauwgom. Het was daar binnen het bereik van haar hand op het nachtkastje. Het pakje kauwgom, door een commissaris gegeven, was misschien betoverd. „Iedere keer, dat je er eentje zult eten Het was zoals in de sprookjes, waarin tover poeders, pillen van de duivel voorko menMisschien was mijnheer Gilles wel een geest of een betoverde fee Als Lysou zou proberen kauwgom te eten Zy stak haar arm uit. zocht op het gevoel het kleine ronde doosje, dat geluid gaf. als men het schudde. De sterke geur van pepermunt ver spreidde zich over haar tong en haar gehemelte. Was het een toverbonbon? Misschien, want het kwam Lyson voor. dat alles veel helderder werd. zy ver roerde zich niet in haar bed om de be tovering. die in haar mond smolt, niet tc verbreken. Wat zou er gebeuren als mynheer1 Lichte Gilles de brief in Lysou's lade vond? j 22 10 Ann Hij zou haar als een dievegge beliande- Icn. En of ze dan al zou zeggen, dat ze alleen maar gehoorzaamd had aan ooms oog. hoe zou men haar geloven? Oom was er niet meer om haar te verdedigen. Dievegge! Men arresteert de dieven. Dat wist Lysou. Men stopt ze in de gevange nis. daar waar het donker is, waar er tralies zyn, met een kruik en brood. Lysou rilde ln haar bed. Wordt vervolgd» VOOR VRIJDAG 8 OCTOBER. Hilversum I (402 m.) KRO: 7.00 Nws; 7.10 Gram.. 7.45 Morgengebed en lit. kal 8.00 Nws en weerbcr 8 15 Gram.; 9.00 V. d. vrouw; 9.35 Waterst 9.40 Gram 9.45 Schoolradio; 10.00 Re sidentie ork.; 10.50 Gram.; 11.00 V d. zieken: 1140 Kamerkoor en sol.. 12 00 Angelus; 12.03 Lunchconc12.30 Lai en tulnbmeded; 12 38 Salonork.; li Zonnewijzer. 13.00 Nws en Kath. n 13.20 Piano en orgel; 13.45 V. d. vrot 14.00 Franse muz14 30 Gram 15.00 Schoolradio; 15.30 Kamermuz- 16.00 V. d zieken; 17.00 V. d. Jeugd. 17 15 Kinder koor (Intermezzo: Gram.); 17.40 Man- dollnemuz.: 18.00 Gram.; 18.10 Gevar. muz 18 40 Vragenbcantw 18.52 Act.; 19.00 Nws; 19.10 Regerlngsuit-z „Verkla ring en toelichting"; 19 30 Gram.; 20.25 De gewone man; 20.30 Politiek Forum; 21.00 Amus. muz.; 21.30 .Priesterschap en huweiyk", caus.; 21.45 Kamerkoor. 22.15 Gram.; 22.40 Idem; 22.45 „Eerbied voor de Heilige", caus.; 23.00 Nws; 23.15— 24.00 Gram. I 22.45 Gram.! 22.15 Jazzznuz. m 22.55 Nieuws. BBC European Service. Uitzending voor Nederland 22 00—22.30 Nws Overz. v. d. weekbladen. Film en toneel. (Op 224 Hilversum II (298 m.) VARA" 7 00 Nws; 7.10 Gram.; 7 15 Gym.; 7.30 Gram 8 00 NWS; 8.18 Gram.; 8 45 V. d. hulsvr 9 00 Gym. v. d. huisvr 9 10 Gram 9 35 Waterstanden; 9 40 Schoolradio. VPRO: 10.00 „Thuis" .caus 10.05 Morgenwijding VARA; 10.20 V. d. kleuters; 10 40 Piano recital; 11.00 Voordr. 11.20 Gram.; 1135 Orgelspel. AVRO12 00 Lichte muz.; 12 30 Land- en tulnbouwmecied 12.33 Sport- Ultz.; 12.48 Gram.; 13.00 Nws; 13.15 Me- ded. en gram.; 13.30 Lichte muz.; 14 00 Viool .harp en fluit; 14 30 Voordr.; 14 50 Sopr., alt en plano; 15.10 Kookpraatje, 15.30 Musetteork. VARA: 10 00 Amerlk. arbeidsliederen. 16.30 Muzikale caus.; 17.10 V. d. Jeugd; 17 40 Lichte muziek; 18 00 Nws; 18.15 VARA-varln, 18.20 Feli citaties; 18.45 ,,De spykerbak". hoorsp.: 19.00 V. d. kind.; 19.10 Kinderkoor. VP RO; 19.30 „Wat wil Vrijzinnige Protes tanten geloven caus.; 19.50 Meded.: 20.00 Nws; 20.05 Boekbespr. 20.15 Voor dracht en muz.; 20.30 „Europa één", rep. 20.50 „Naar de eenwording van Europa". 2100 V d Jeugd. 21.35 21.55 Bultenl. weekoverz; z VPRO 22.40 „Vandaag" 22 45 Avondwijding. VARA: 23 00 Nws. 23 15—24 00 Holland Festival 1953: Radio Phllharmonlsch Ork. en solist De Nederlandse eerste-minister. dr W. Drees. heeft etsteren in Kaapstad een kians gelegd bij het standbeeld van Jan van Riebeeck. De minister gebruikte ae lunch met de vroegere Zu.d-Afrikaar.se gezant iri Den Haag. prof. D. S Bosman. Vervolgens vertrok Dr Drees per vliegtuig naar Johannesburg, op de te rugreis naar Nederland. (Ingez. Med.-adv.) 35) Panda wilde nog een poging doen. om Joris ervan te weerhouden, de lecuwenkooi binnen te gaan. doch de Mogol trok licm terug. ..Laat hem begaan, o gastheer", fluisterde hij. ..deze worm zal zich im mers toch nooit tussen de leeuwen durven wagen. 1 Thans baten hem geen uitvluchten meer; OF hij zal daar moeten binnentreden. OF hij zal moeten er kennen. dat hij ons leugens heeft opgediend. Ik verwacht thans deze erkenning. En dan..." ..Pas op!" riep Panda. ..hij heeft de kooi geopend!!" Inderdaad had Joris dit gedaan, maar... niet om zelf binnen te gaan. doch om de leeuwen er uit te laten! Verscholen achter het traliewerk van de deur zag hij toe. hoe de gevaarlijke dieren zich brullend naar buiten stortten, iedereen uit de omtrek verjagend. Zodra de laatste leeuw de kooi verlaten had. sprong Joris haastig naar binnen en sloot de deur stevig achter zich. „Ziet!" nep hij. ..ik heb mijn woorden waar ge maakt... ik heb de kooi betreden!" Dit u'as echter nu geen kunst meer. want die kooi was op het ogenblik de veiligste plaats uit de omtrekt Experimenteel Televisieprogramma VPRO; 20.1521 45: 1. Inleiding. Kindercircus „Elleboog". 3 Wecrber. Gesprek over de Dag der Verenigde Na ties 5. „L'Homme". film. Engeland, BBC Home sHMHH 12 00 V.d. scholen. 13 00 Dansmuz 13 25 Gevar. muz.; 13.55 Weerber.; 14 00 Nws; 14 10 Gram 14 40 Hoorsp.; 15 00 V d Scholen. 16 30 Ork oonc 17.00 Voordr; 17.30 Lichte muz 18.00 V. d. kind 18.55 Weerbcr. 19.00 Nws; 19.15 Sport. 19.20 Caus.. 19 30 Gram; 20 00 Gevar. progr; 20 45 Klankb 2130 Gevar. muz. 22 00 Nws; 22 15 Bultenl overz 22.30 Gevar. progr.. 23 00 Strljkkwart 23 40 Boekbe spreking. 24 .00—0 03 Nieuws I Engeland. BBC Light Programme (1.70U en 117 m.) 12.00 Mrs Dale s Dagb 12.15 Lichte muz 12 45 Voordr.; 13.00 Gevar. muz., 13.35 Sport; 13.45 Ork cone 14 45 V. d. kind 15.00 V. d. vrouw, 16 00 Gevar muz.; 16 45 Lichte muz.; 17.15 Mrs Dale's Dagb., 17 30 Orgelsp.. 18.00 Ork- cone 18.30 Klankb.; 19.00 Twintig vrn- Sport; 19.45 Hoorsp. 22.00 23.00 Nws; 23.15 Discussie; 23.45 Gevar. muz.; 0.05 Voordr.; 0 20 Dansmuz. 0 50 Sport; 0 56—1.00 Nws Nnrdvvext Deutstlier Rundfunk (971 ni.) 12 00 Amus muz 13 00 Nws- 13 25 Dans muz.; 14 15 Gevar. muz 15 50 Amus - muz 16 15 Kamermuz 17.00 Nws; 19 00 Nws 19 30 Strilkork 20 30 OTk - cone 2145 Nws. 24.00 Nws; 0 30 Llchle muz; 1 15 Gevar. muziek. Frankrijk. Nat. Programma (347 in.) 13.00 Nws. 13.55 Israëlische ultz. 18 30 Amerikaanse uttz.: 19 01 Gram; 19.10 en 19 58 Idem; 20 02 ..Lakmc". opera; 22 45 Gram.; 23.00 Planorccita!; 23.4524.00 Nws. Brussel (324 en 484 m.) 324 ni.: 11.45 Gram.; 12.30 Weerber.. 12 34 Gram. 13.00 Nws; 13 15 Orgelsp14.00 School- radio. 15 00 V. d Jeugd. 15 30 Gram. 16 15 Idem: 17 00 Nws; ,7.10 Gevar muz 18 00 Kamermuz 18 30 d scld 19 00 Nws 19 40 Volksliederen. 20 00 •"ilmmuz 20 15 Ork cone 22.00 Nw- 22 15 Intern. Radio Universiteit. 22 45 Gram 22.55— 23 00 Nleuvs. 481 ill.: 12.00 Gram.; 13 00 Nws; 13.20. 14 00 en 15.00 Gram 16.05 Lichte muz 17 00 Nws; 17.15 Gram 17.30 Zanc en piano; 17.50 Gram 19.15 en 19.25 Idem. 19.30 Nws; 20.00 Variété; 22.00 Nws; 1 Apoth« Het wemelt van de mensen Die ..PRONONCE" wensen DONDERDAG. Stadszaal: Ohr. Oratorium ver. ..Con Amore". „Eln deutsches Requiem". 8 uur nam. Rchoboth: Filmavond Veron, 8 uur Was: 5 n a a r. Verenigingsgebouw film Andes-expedltle, dr C. drs Th. de Booy n.m. 8 uu Le- De Lakenhal: Ver. „Oud-Lelden". Ro- >nel W. H. 8'"—"- tlngbouw in c ZATERDAG; Den Burcht: Volkstulnver „Ons Belang" 3 en 7.30 uur herdenking 35-Jarlg bestaan. De Doelen (Rapenburg) Ver van Chr. onderwijzers. Spr. P. Duyvendljk. 3 uur nam. Leldsche Volkshuls: over „Kampeer- en Jocgo-Slavlè". 4 uur nam. VolkshulsLezing Slmon de Waard o een zwerftocht door Joego-Slavle. 4 ZONDAG: Lido: Inst. voor Arb. ontwikkeling, film ..De laatste reis". 10.30 uur v.m. (apenburg ,Anthroposofle In onze tijd" 8 50: A G. Dcgenaar i Jan Stolp-hcrdonklng. 4 1/4 DE BIOSCOPEN. aslnn „De zoon v Jaar) Zondag en 3 October 2 en 9.15 uur; werkdagen 230. 7 cn 9.15 Lltlo „De Koningin van Saba" (14 Jaar) Zondag en 3 October 230. 4 45. 7 en 9 15 uur; werkdngen 230. 7 en 9 15 uur. .mor ..'t Is voor de bakker" (14 Jaar) Zondag en 3 October 2 30. 4.45. 7 en 9 15 uur. nerkdagen 2.30. 7 en 9 15 uur. Trianon „De vroiyfce gevangene" (alls leeftijden) Zondag en 3 October 2 30. - -- - - - -- -ur; werkdagen 2.30. 7 ü5i,V. tcx „De bnndlcten van Cimarron" (14 Jaar) Zondng cn 3 October 2 30. 4 45, 7 on 9.15 uur; werkdagen 2 30. 7 en 9 15 Donderdagcyclus: „Het Dodenmasker" De avund-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken tc Lelden wordt van Zondag 4 October 8 uur lol Zaterdag 10 October 8 uur door Apotheek Herding en Blanken. Hogewoerd 171. tel. 20502 en Apotheek Reyst. Stcenstraat 35. tel 20136. n I i. Te Oegstgeest door Apotheek, **'llhelmtnapai

Leidsch Dagblad | 1953 | | pagina 3