Het meisje uit 92ste Jaargang LEIDSCH DAGBLAD Donderdag 1 October 1953 Tweede Blad No. 28032 Koningin enthousiast op Duiveland ontvangen Opening verpleeghuis „der Boede Het bezoek, dat It. M. de Koningin aan de getroffen plaatsen op Duive land heeft gebracht, kenmerkte zich door een buitengewone ongedwongen heid en gemoedelijkheid en in alle bc- 70ehte plaatsen was het duidelijk waar te nemen, dat de geheel of ge deeltelijk teruggekeerde bevolking het bezoek van H. M. op hoge prijs stelde. Gelijk gemeld landde H. M. met een I hélicoptère van de Marine aan de Rampaartsedijk. Hierna volgde een tocht langs deze dijk naar het ge ïnundeerde Nieuwerkerk. De Koningin toonde zich zeer geïnteresseerd voor de herstel- en versterkingswerkzaamheden, velke aan de Rampaartsedijk nog altijd in volle gang zijn. In Nieuwerkerk werd de Koningin ontvangen door het ge meentebestuur en de weinige bewoners waren samengekomen om H. M. te be groeten. Van Nieuwerkerk ging het terug naar de Rampaartsedijk, welke tocht in verband met de lage water stand moest worden gemaakt met een vlet. welke voorzien was van een aan- hangmotor. Vanaf de dijk werd de tocht toen per jeep voortgezet naar Oosterland en Slrjansland. In beide plaatsen waren de weinige bewoners samengekomen en H. M. voerde harte lijke gesprekken met de bevolking. Bij zender aardige momenten waren het in Oosterland en Sirjansland, toen de Ko ningin kleine konijntjes uitdeelde aan de kinderen. Toen H .M. in Sirjansland weer in de auto stapte, hief de toege stroomde bevolking van het dorp het Wilhelmus aan. De Koningin en haar gezelschap vervolgden hierna de tocht naar Bruinisse, waar de vorstin door het gemeentebestuur werd ontvangen. Ook hier was de begroeting door de tot het dubbele opgevoerde bevolking in verband met het grote aantal evacué's, zeer hartelijk. Van Bruinisse ging de tocht per boot door het grote gat in de dijk bij Ouwer- kerk naar het nog altijd onder water Stichting van den Arbeid over Indexcijfers De Stichting van den Arbeid deelt het volgende mede: „De mededelingen van de Staatsse cretaris van Sociale Zaken terzake van de prijsindexcijfers, welke een rol heb ben gespeeld bij de beslissing tot een verhoging der lonen met 5 procent, heb ben enig misverstand gewekt. Bij de in de Stichting van den Arbeid gemaakte berekeningen zijn werkgevers en werknemers uitgegaan van een schat ting van de prijsstijging van het gezlns- Verbruik, gebaseerd op het in 1951 inge stelde nationale budget-onderzoek. De desbetreffende gegevens waren verstrekt door het Centraal Bureau voor de Sta tistiek. Nieuwe onderzoekingen, die op het Centraal Bureau voor de Statistiek had den plaats gevonden, noopten de des kundigencommissie tijdens haar werk zaamheden deze schatting te corrigeren De nieuwe, lagere uitkomst, uitgaande van het budget 1951, waarop de Com missie haar conclusie heeft gebaseerd, bleek vrijwel nauwkeurig samen te val- len met de stijging volgens het bestaan de interimprijs-indexcijfer". staande dorp Ouwerkerk. Op dit eilandje werd de Koningin ontvangen door burgemeester J. Romijn en het gemeentebestuur en ook hier onderhield H. M. zich met de enkele tientallen be woners. Van Ouwerkerk ging het terug naar de dijk bij de grote aan de gang zijnde dichtingswerkzaamheden. welke door de Koningin in ogenschouw wer den genomen Hierna voer H. M. met haar gezelschap per boot de Ooster- schelde op. waar werd overgestapt op de provinciale boot. Van Cadseveer reed H. M naar Walcheren, waar zij te Koudekerke het verpleeghuis voor langdurige zieken „Der Boede" heeft geopend. De voorzitter van de Federatie van verpleeginrichtingen voor langdurige zieken, mr L. C. Wesseldijk uit Utrecht, heeft daarbij een toespraak gehouden, waarin hij opmerkte dat de opening van „Der Boede" weer een stap vooruit Is op de moeilijke weg, die de Federatie van verpleeginrichtingen voor langdu rige zieken voor zich ziet bij de be hartiging van de belangen der chroni sche zieken. de heer Stemerding t alleen de verpleging is. doch dat vooral dc de patiënt leeft van invloed is op diens gesteldheid. Gepoogd zal worden de dienst der barmhartigheid, een zo bij uitstek Christelijk begrip, in de huizen in prak tijk te brengen. (Ingez. Med.-i Tenslotte we er op, dat het r in materiële zin geestelijke sfeer, Hedenavond. AVRO-enscmble o.l.v. Gerard van Krevelen met zang van Mlckc Telkamp. Luit. Gen. Baretta Chef Luchtmachtstaf Met ingang van 1 October is be noemd tot luitenant-generaal, waarne mer chef van de Luchtmachtstaf, de generaal-majoor wn. A. Baretta. thans plaatsvervangend chef luchtmachtstaf. Tot generaal-majoor vl. plaatsvervan gend chef luchtmachtstaf, is benoemd de Commodore vl. J. H. van Giessen. thans sous-chef Luchtmachtstaf. Voorts is de commandant van de tactische luchtstrijdkrachten, de Com modore vl. wn. J. L. Zeegers, benoemd tot generaal-majoor vlieger waarnemer. KOSTBARE RING VERDWENEN. Van een wastafel in een toilet op de vierde étage van een warenhuis aan het Damrak te Amsterdam is een wltgouden damesring. bezet met drie grote briljan ten en acht kleine diamanten, ter waarde van f. 1000.verdwenen. De eigenares had het kleinood op de opstand van de wastafel gelegd. Ze vergat de ring mede te nemen. Toen ze het verzuim bemerk te en naar de plaats terugging, was de wastafel leeg. Incez. Med.-adv.) Hebt U ook wel eens zo'n hoofdpijn? Neem dan Aspirin (alleen echt met het BAYER- kruis). Met het KLM-vliegtuig „Delft" uit Djakarta is gistermiddag in ons land te ruggekeerd de eerste luitenant J. Rups, die als oorlogscorrespondent 15 maan den op Korea heeft doorgebracht. De Commandant van het Regiment van Heutsz, luitenant-kolonel S. da Costa, speldde hem het Kruis voor Recht en Vrijheid op de borst. Voor zijn vertrek was luitenant Rups al de United Nations Service Medal uit gereikt. „Het Nederlandse bataljon bouwt nu nieuwe loopgraven, stellingen en bun kers voor het geval van een herleving van de strijd, ofschoon die door niemand wordt verwacht, maar evenmin ver wacht Iemand binnen een jaar naar huis te kunnen gaan." zo vertelde luite nant Rups. „Ik ben o.a. nog op Koje ge weest. Gewond'' Neen. wel een groot gat in mijn kogelvrij vest. waartegen epn granaatscherf is afgestuit. Ik heb het vest moeten achterlaten; het was te zwaar om mee naar Nederland terug te nemen. Nu ik terug ben besef ik pas hoelang en hoe ver Ik ben weg geweest. Zeker weet ik alleen, dat ik de wapen rok zal afleggen, verdere plannen moet ik nog maken." COMMANDEUR BOS COMMANDANT MARINE ANTILLEN Naar wij vernemen, zal de Comman- dant Marine Ned. Antillen Hessing wel dra zijn functie neerleggen. Hij zal op- gevolgd worden door de Commandeur I Bos. De heer Verkerk stelt vragen: Over busdienst AmsterdamDen Haag De heer Verkerk, lid der Tweede Ka mer. heeft aan de Minister van Ver keer en Waterstaat, de volgende vragen schrlftelilk gesteld: 1. Heeft de minister kennis genomen van de beschikking van de commissie vergunningen personenvervoer No. 240, waarbij aan de N V. Nederl. Spoorwe gen vergunning werd verleend voor de uitoefening van een autodlenst over het traject Amsterdam-'s-Gravenhage over Rijksweg No. 4? 2. Is de minister niet van oordeel, dat, onafhankelijk van de vraag of een beslissing als deze wel gegrond kan en mag zijn op de ontoereikendheid van het railvervoer op het onderwerpehjke traject in plaats van op wering van ondoelmatig geoordeelde concurrentie een particulier busbedrilf: de draagwijdte van deze beslissing dien aard is, dat hierdoor de grond slag van de coördinatie der verschil lende soorten vervoer wordt onder mijnd: b. deze principiële beslissing in druist tegen het sedert de bevrijding ge voerde beleid van de overheid ten aan zien van het vraagstuk van de ver houding overheldsvervoer—particulier vervoer: c de uitbreiding van de kring der belanghebbenden tot niet recht streeks deelnemcnden aan het wegver- in casu de Nederlandse Spoor- en vereist, dat ook de mogelijk heden van beroep worden aangepast aan deze situatie en opengesteld voor niet rechtstreeks belanghebbenden: d de gevallen beslissing de samenwerking tussen de verschillende soorten van ver voer in de weg staat en het klimaat een dringend geboden vervoers- vrede in nadelige zin beïnvloedt? 3. Is de minister bereid te bevorderen, dat: a de exploitatie van vorenbedoelde autobusdienst geen doorgang zal vin den: b de richtlijnen voor de vergun- ninsverienging zodanig worden gewij zigd, dat in de toekomst beslissingen als deze kunnen worden voorkomen? Suikerbietencampagne ingezet IETS KLEINERE OOGST VERWACHT De suikerbietencampagne heeft thans een aanvang genomen. Verwacht wordt dat de totale oogst dit jaar waarschijn lijk 2800 millioen kg bieten zal bedragen met een totale productie van 360.000 ton suiker en 1.700.000 ton pulp, die voor de helft gedroogd en gebruikt wordt in de veevoedersector, en waarnaar een gerede vraag beslaat. (Vorig Jaar werd geoogst 2965 millioen kg bieten, productie 387.000 ton suiker en 1 800 000 ton pulp, waarvan ruim de helft werd gedroogd'. De totale capaciteit van de fabrieken zal ruim 40.000 ton per dag zijn. Er zijn ongeveer evenveel bieten uitgezaaid als vorig jaar en de opbrengst en het sui kergehalte zullen niet veel varieren van die van het vorige jaar. Het suikerge halte is laag. HONDERDJARIGE TE HEEZE Op 3 December e.k. hoopt de heer A. Wijnen, wonende op de Leenderweg te Hceze zijn 100e verjaardag te vieren. CLARK GABLE REIKT PRIJZEN UIT. Van Europese damkampioenschappen. Hot' comité, dat morgen de Europese damkampioenschappen te Scheveningen organiseert, hééft bericht gekregen dat Clark Gable 's avonds bereid is gevon den om de prijzen uit te delen. FEUILLETON door JACQUES DECREST Uit het Frans vertaald BOIS-CO LOMBES (Commissaris Gilles op onderzoek) 33) Zo Lysou, ik hoop dat Je goed ge slapen hebt? Hoe laat is het. Maria? Al over negenen, je moet vlug op staan. Ik heb warm water voor je bo vengebracht. Maar de school, Maria? Kom, herinner je je niet, dat we gisteren met juffrouw Jeanne hebben besloten, dat je niet zou gaan.... Dat zou niet gepast zijn Maria zocht in de laden van de kast, snuffelde tussen de kleren van Lysou. Waar heb jU je grijze trui gelaten? Je kunt je toch niet in het groen kleden ZÜ vond hem niet, zocht ijverig ver der. Zittend in haar bed keek Lysou naar Maria, die de laden de een na de ander opende, alles omhaalde op zoek naar de oude grijze trui. Plotseling schoot de gedachte aan de brief door haar heen. Het bloed steeg haar naar haar wangen van ongerustheid. De brief van oom was in de onderste lade. onder het oude speelgoed! Als Maria hem zou vinden. Wat te doen? De nood maakte Lysou vindingrijk. Maria,.... ik geloof dat Je hem naar je kamer hebt mee genomen om liem te repareren. Dc oude dienstbode richtte zich op, dacht een seconde na. -- Geloof je dat?Ik herinner het me niet goed Maar jij hebt een be ter geheugen dan ikIn mijn ka- Waar zou die dan wel kunnen Ga eens kijken, Maria, terwijl ik zyn? opsta ..Wat moest ze met die brief van oom doen?" Zodra ze zien gewassen had en een donkere jurk had aangetrokken, begon Lvsou hierover na te denken. Niets zeggen, de brief openmaken? Misschien zou datgene, wat zij zou le zen haar een idee geven? Alles vertellen? Aan wie? Aan Aglaé ongetwijfeld, omdat die al half op de linncte was! Of aan Jeanne Lambert? Maar Lvsou schaamde zich om Jeanne te bekennen, dat zij zo lange tijd een geopim voor haar had verborgen. Geruime tijd bleef Lysou op haar ka mertje spelend met de pop. Tegen half twaalf hoorde zij het hek opengaan Toen ze door het raam keek. zag zij Aglae Zij had een bouquet Ih de hand Hoe kon het dat Aglaé al zo vroeg uit school was? Zij rende haar kamer uit, stormde de trap af en vloog haar vriendin in de armen. Aglaé omhelsde haar, waarbij de bloe men haar wat in de weg zaten. Zie je.- Lysou.ik heb bloemen. Lysou wist nog niet. dat men bloemen meebrengt voor gestorvenen. Maar Maria had het bouquet al aan gepakt. O! wat is dat aardig. Aglaé Het. is je moeder natuurlijk Ja, zei Aglaé. En mevrouw Lancelin heeft me toegestaan vroeger weg te gaan. Ze heeft me vandaag vacantie ge geven, zodat ik me met Lysou kan bezig houden, zij heeft gedacht, dat mis schien Aglae droeg niet, zoals de haar mooie mantel, maar zwarte van verleden jaar, wat versleten aan de ellebogen' en bij dc knoopsgaten, maar in ieder geval zwart. En haar re belse krullen waren veel rustiger dan gewoonlijk, nog vochtig van het vele water, dat gebruikt was om er een or dentelijke coiffure van te maken. Lysou liet haar hand niet los. zwaaide ze heen en weer als om haar dichter tot zich te trekken. Ik ben blij, Aglaé. Mag ik Lysou meenemen om voor het middageten een wandelingetje te maken, juffrouw Maria? Maar natuurlijk, dat zal haar goed doen. Ikzelf heb er geen tijd voor.. XXIV Wat moet ik doen. Aglae? Ze liepen in de Victor-Hugostraat. Lysou had enige minuten niet gespro ken. De buurvrouw, mevrouw Miral, die net haar huis verliet, had haar omhelsd. Arm kleintje.Je oom, die zoveel van je hield. Even later verteld Heel vlug. zoals men zich een last bevrijdt. Ze had zelfs de ge schiedenis van de verdwenen wandel stok verteld, en dat men hem niet had teruggevonden. En nu was het Aglaé. die niets meer zei, ondersteboven door alles wat ze ver moedde achter de woorden van de klei ne, door de detectiveromans, die zij, zonder de bladzijden open te snijden, had gelezen In de winkel van haar moe- ge dag, I der. oude wat denk je? Wacht even. Lysou ik denk na. Zu zocht in haar herinnering een ge lijksoortige situatie uit een boek, iets wat op het verhaal van Lysou leek. Wat er gebeurde, was te vreemd om waar te lyken, Aglaé wist veel dingen, maar zij I geloofde meer aan de waarheid uit de boeken dan aan de waarheid van het leven. Eens kijken, was er niet ergens zo'n verborgen brief in een boek van Sime- non, Wallace. Agatha Christie? Ze moest er nodig eens naar zoeken. Straks, na het middageten Hoor eens. Lysou, ik geloof, dat je nog even moet wachten.... Ik zal na denken Maar als men hem vindt Men zal hem niet vindenVan daag gaan ze heus niet in de la met speelgoed zoeken. Het is geen dag om te spelen Ik zou liever tegen Jeanne zeggen. Misschienmaar wacht tot van avond Aglae was bevangen door het geheim. van het avontuur0 We gaan nu naar huis terug Het is koud. weet je.Het zal wel over twaalven zijn. Ik zal aldoor nadenken. Lysou. en dan kom lk je weer halen Wc gaan naar mijn huis, mama heeft gezegd, dat je mocht komen. En dan zullen we praten. Nederlandse uitgaven voor V.N.: 28 millioen in 1954 Uit de Rijksbegroting 1954 blijkt, dat Nederland het volgend jaar ongeveer 28 millioen gulden zal besteden voor uitgaven, welke \erband houden met het Nederlandse lidmaatschap van de V.N. en haar gespecialiseerde orga- nistaties, Hierin is begrepen een be drag van ruim 17.6 millioen voor mi litaire hulpverlening aan Korea. Hierna vormt de bijdrage aan de in ternationale technische hulp het groot ste bedrag n.l. 2,28 millioen, waarbij nog gerekend kan worden een bedrag van f. 100.000 voor opleiding van Nederland se landbouw-experts. alsmede een bedrag van f. 172 600. zijnde de kosten v. h. Bu reau Internationale Technische Hulp te 's-Gravenhage, dat de uitzending van Nederlandse deskundigen en de ont vangst van buitenlandse studenten re gelt cn stimuleert. Voorts is een bedrag van ruim 1,5 millioen uitgetrokken voor deelneming aan het internationale beveiligingssy steem van de Noord Atlantische lucht- route onder auspiciën van de leao, de internationale burgerluchtvaartorgani- satie der V. N- Ter illustratie van de grootte van deze kosten, kan men het totaal van ongeveer 28 millioen per jaar vergelijken met. het totale bedrag van 30 millioen, dat in Nederland per weck wordt uitgegeven aan genotmiddelen, sport- en theater bezoek tezamen. REÜNIE OUD-CADETTEN TE ALKMAAR Ruim 200 oud-leerlingen van de v.m. Cadettenschool te Alkmaar, (thans Cen traal Ziekenhuis) hebben gister e?n reünie gehouden ter herdenking van de dag waarop in 1893 de cadettenschool te Alkmaar officieel werd geopend. In 1922 hield deze school als zodanig op te bestaan. Vele gepenslonneerde kolonels en generaals alsook drie oud-cadetten die thans nog in actieve dienst zijn, nl. generaal-majoor H. M. G. J. van Lentz, Inspecteur der Infanterie, Commodore van de Kon. Luchtmacht G. R. Warte- na en generaal majoor A. van Straaten, Commandant van Bronbeek waren even eens naar Alkmaar gekomen. 's Morgens werden de reünisten ont vangen in het stadhuis door het ge meentebestuur. waar de burgemeester van Alkmaar mr H. J. Wytema de gas ten toesprak. Vervolgens trokken de reünisten, voorafgegaan door de Kon. Mil. Kapel, naar het Victoriepark. waar jhr H. J. Repelaer van Driel een krans legde aan de voet van het Victoriebeeld. Na de lunch brachten de oud-leerlingen een bezoek aan hun voormalige school, waarna de Kon Mil. Kapel concerteerde in de stedelijke muzlektuin. Radio - Programma VOOR VRIJDAG BKR rc." Het begin van de middag was saai Aglaé had Lysou meegenomen naar haar huls. Jeanne Lambert hielp Maria met het veranderen van een oude zwar te mantel en het maken van een rouw band voor de begrafenis van de volgen de dag. Het personeel van de begrafe nisonderneming zou tegen de avond ko men voor het inkisten. «Wordt vervolgd ersum I (402 Ml NCRV: 7.10 Gram 7 13 Gew oord v. d dag, 8" ber 8 10 Gram 8 30 Meded., 8.35 Gram 9.00 V. d zieken, 9 30 V d hulsvrouw, 9.35 Watorst 9.40 Gram 10.30 Morgen dienst. 11 00 Gram 11 30 Volksmuz 12 30 Land- en tulnb meded 12 33 Gram 12 59 Klokgelui 13 00 Nws 13 15 Man- dolinc-ens.. 13 45 Gram: 14 00 Voordr; 14 30 Gram 15 15 Voordr 15.35 Gram 16.00 Wenken v. d. tuin; 16.15 Bas-ba- rltcm en plano. 16.47 Gram.; 17.30 MUI rep. 17.45 Fries progr 18.00 Gram 18 05 Koorzang. 18 30 Viool en Mozart vleugel; 19.00 Nws en weerber 19.10 Regerlngs- ultz „Verklaring en toelichting": 19 30 Gram 20.00 Radiokrant 20 20 Kamcrork vocaal ens, en sol. 2130 .Terug naar Athene of voor t eerst rr heen" .21 45 Mil. ork 22 15 Gram. 22 45 Avondover denking: 23 00 Nws. en SOS-ber. 23.15 Salonork 23 5024.00 Gram Hilversum II (298 Ml VARA 7.00 Nws 7 10 Gram 7 15 Gym.: 7 33 Gram., 8 00 Nws: 8 18 Gram.: 8 45 V d hulsvr 9 00 Gvm 9.10 Gram 9 35 WBterst 9 40 Schoolradio VPRO 10 00 Kinderen en mensen" caus.; 10.05 Morgenwijding VA RA 1020 V d kleuters 10 40 Lichte muz 1105 Rndlofeullleton; 1125 Orgelsn AV PO 12 00 Lichte muz 12.30 Land- en tulnb meded 12.33 Sport en prognose 12.48 Gram 13.00 Nws 13 15 Meded. of gram.: 13 20 Metrrrpole ork 14 00 Kook- prantle. 14 20 Vocaal kwart; 14 50 Voor dracht; 15.10 Nederlandse soeelmu? 15 30 Musette O'k VARA- 16 00 Amus muz 16 30 Muz call-. 17 10 V d. Jeugd; 17 40 Gram 18.00 Nws 18 15 Vara-Varla I Frankrijk, Nationaal Progr. 347 m.: 12.30 Ork.conc., 13.00 Nws.; 13.55 Israëli sche ultz.; 18.30 Amerlk. ultz.; 19 10 I Gram 20.02 „Le Retour", opera: 22 10 Gram.; 23.00 Sollstenconc.; 23.4524.00 Brussel. 324 en 484 m. 324 m.: 11 45 Ork.conc.; 12.30 Weerber; 12.34 Gram; j 13.00 Nws 13.15 Orgelspel: 14.00 School radio; 15.30 Kamermuz.; 16 15 Gram 17.00 Nws; 17.10 Lichte muz- 18 00 Vlaamse koorzang; 18.30 V. d sold.; 19 00 Nws, 19.40 Gram: 19.50 Caus; 20.05 Gram 20 15 Ork.conc 22 00 Nws.; 22 15 Int Radlo-Unlversltelt; 2245 Gram.; 22.55—23.00 Nws. 484 m.: 12 00 Gram.; 13.00 Nws.; 13.20. 14.00 en 15.00 Gram.; 16.05 Lichte muz 17 00 Nws 17 15 Gram 17.30 Viool en plano; 17 50 Gram 19.30 Nws.: 20.00 Ge- var progr, 21.30 Lichte muz.; 22.00 Nws. 22 15 Kamermuz 22 55 Nws. Engeland. BBC European Serv. Ultz. v. Nederl.: 22.00—22.30 Nws. Overz s. d. weekbladen. Film en toneel (Op 224 cn 18 45 V IQ 00 Konrz i de tro 9 15 Orge o 05 Bockbcspr 20.30 Eur," één" Nws plane ..Verdraaczaamneio'- raus. vak Cabaret- 21 30 Verslag v. h Com Engelse arhcldersnarUj te Marga Gram - 22 05 Bulten) rtvero 22' muz VPRO" 22 40 Vandaag" ca- Avondwlldlng VARA- 23 00 Nws 24 00 Knmerork Trlevlsleprogramn- CRY. 30) ..Wij hebben de dief van Uw diamant niet kun nen vinden", zei de circus-directeur, „het hele circus is afgezocht; we hebben overal gekeken" „Niet overal"zei de Mogol. „de leeuwenkooicn zijn nog niet doorzocht"..Daar zal de dief zich ook nooit verstopt hebben!" riep dc directeur. ..doch indien U er met alle geweld een kijkje wilt nemen, moet U maar aan de temmer vragen, of hij U even wil rondleiden. Daar komt hij juist aan". ..Willen de lieren tussen dc leeuwen zoekenvroeg dc temmer. ..hm. dan kunnen ut het best met de wagon van tamme Leo beginnen, die is tenminste ongevaarlijk" „kleeft die Leo een zacht karakter?" vroeg Panda. „En of", antwoordde de temmer, „ik moest hem een aparte wagon geven, omdat zijn soortgenoten te ruw voor hem waren. Hij kan geen bloed zien". „Eet hij dan geen vlees?" vroeg Panda. „Nee", was het antwoord, „hij lust alleen maar Ivood met knoflook". Onderwijl ondervond for is. dat dc temmer niets te veel over de vriendelijkheid van Leo had gezegd en ook niet over zijn bijzonder dieet. „la. ja!" kreunde hij. terwijl hij vergeefs dc natte dweil-tong trachtte te ontwijken, „je bent lief... maar foei. wat een adem... wat een lucht!!" 20 1521.45- 1 Journ 2 Weerber EHBO voor dieren 4 .Wat w ar wan neer0" wedstrlld- Pnuze 5 Zeven vrou wen" TV-spel: 6 Dagsluiting Engeland. BBC Home Servlre. 330 m. 12.00 Lichte muz 12 25 Gevar. progr: 12 55 Weerber: 13 00 Nws 13.10 Sport 13.20 Gram 14 00 V d. scholen; 15 00 Ork conc 16 00 Hoorspel: 16 30 Lichte muz; 17 00 V d kind: 17 55 Weerber: 18 00 Nws 18 15 Sport 18.20 Idem; 18 25 Caus: 18 30 Gram 19.00 Gevar progr; 19 45 Klankb 20.15 Caus: 20 30 Gevar progr.; 2100 Nws 2115 Caus 2130 Ge var muz: 22 00 Recital; 22 45 Voordr: 23 00—23 03 Nws. Engeland. BBC l ight Programme. 1.500 en 247 m.: 12 00 Orgelspel; 12 15 Mill ork. 12.45 Ork.conc: 13 45 V. d. kind. 14.00 V d. vrouw: 15.00 Lichte muz 15 25 Sport; 15 40 Gram. 15 45 Lichte muz; 16 15 Mrs. Dale's Dagboek"; 1630 Orzel- spcl: 17.00 Gevar muz.: 17 45 Gram 18 15 Twintig vragen- 18 45 Hoorso ta.PO Nws 19 25 Sport: 19 10 Verz nrngr - 20 15 Dis cussie- 2100 Gevar muz; 22 00 Nws: 22 15 Ren en Interviews 22 45 Gevnr muz.: 23 05 Voordr 23.20 Lichte muz.: 23 56—24.00 Nws Nnrdnestdeutsclier Rundfunk non m.: 12.00 Amus muz 13 00 Nws.; 13 25 Amus- muz.; 14 15 Klein conc., 15 00 Hoorspel; 1550 Omrork en solist; 16 17 Klassieke muz 17 00 Nws: 17 45 Gevar. progr.: 19.00 Nws 19 30 Operoconc 21.15 Caba ret: 21.45 Nws 22 10 Lichte muz 24 00 Nws 0 30 Dansmuz.: 1.15 Gevar. muz. Agenda DONDERDAG: Pieterskerk: Wijdingsuur Chr, Oratorium- ver. „Ex Animo", 8 uur nam. ZATERDAG: MAANDAG: t O. Rotterdams To- Stadsgehoorzaal (kleine za.all Instructle- •ond hulsbezoekers bevolkingsonderzoek op TBC., 8 uur nam. DE BIOSCOPEN Lldn „Lach., of lk schiet" (18 jaar) Zondag 2.30, 4 45. 7 en 9.15 uur; werk dagen 2.30. 7 en 9.15 uur. l.uxnr „Rebecca" (18 Jaar) Zondag 2. 4 30, 7 en 9.30 uur; werkdagen 2.3Ö, 7 en 9.30 uur. Trianon „Het Mandcrson mysterie" (14 Jaar! Zondag 2 15. 4 30. 7 en 9.15 uur; werkdagen 2.30. 7 en 9.15 uur. Rev „Levend begraven" (14 jaar) Zondag 2.30. 4.45, 7.15 en 9 15 uur; werkdagen 2.30 7.15 en 9.15 uur. De avond-, nacht- on Zondagsdienst dor apotheken te Lelden wordt van Zaterdag 26 September 13 uur tot Vrijdag 2 October 8 uur waargenomen door Apotheek Kok Rapenburg 9. tel. 24807 en Apotheek „Tot Hulp der Menschheld", Hooigracht 48, tel. 21060.

Leidsch Dagblad | 1953 | | pagina 3