Koudekerk hoekt wéér 1-0 winst op SVOW in de Wetering Jotlan Boys dwong RCL 2-2 gelijkspel af LEIDSCH DAGBLAD MAANDAG 14 SEPTEMBER Wordt het een traditie Opnieuw werd enig doelpunt in eerste periode geseoord (Van een onzer verslaggevers) Evenals vorig jaar is Koudekerk er in geslaagd om in Oude Wetering SVOW met 10 te kloppen. En alsol dat een traditie moet worden: ook nu werd het enige doelpunt in het begin van de wedstrijd gescoord en domineerden de verdedigingen over de matig spelende aanvalslinies. Het doelpunt, dat Van Ginhoven na tien minuten spelen scoorde, was dat moment zeker verdiend, want wat SVOW er het eerste hall uur van terecht bracht was maar zeer povertjes. Door een omzetting in dc Oude Wcte- ringse voorhoede, midvoor Rossier ope reerde op de linksbuitenplaats, rechts- buiten Van Vliet fungeerde als aanvals leider en reserve De Bruin was op dc rechtsbuitenplaats terecht gekomen, ontbrak elk verband in deze linie. En daar de SVOW-halfspelers dc bal meestal veel te hard of onzuiver speelden, heeft de prima Koudekerk-spil Zwcris hel niet eens zo heel moeilijk gehad. Ook Hakkebrak speelde in de Koudekerkse defensie een goede partij en in de twee- Start van ARC was niet fortuinlijk (Van onze correspondent) ARC. dat vorige week nog de kat uit de boom mocht kijken. is de nieuwe competitie niet erg fortuinlijk gestart, llnewel er vooral in de eerste helft talrijke momenten waren, dat de man nen van Bezemer een overwicht boek ten op de CSVD'ers, moesten zij toch met een 31 nederlaag het veld rui men. In de aanvang van de wedstrijd wisten toen goed combinerende Alphenaren Delftse defensie, die het Juiste te genspel niet onmiddellijk kon vinden, voor grote moeilijkheden te plaatsen cn uit een pass van Van Egdom w ist de Hoed de score te openen. En het leek ook verder van een leien dakje te zullen gaan. want kort daarop was het bijna «eer raak. toen Bos wegspurtte, maar rijn schot onfortuinlijk tegen de dekiat belandde. De Delftenaren kwamen er echter .teeds beter in en tenslotte moesten Mooy c.s. alle zeilen bijzetten om de Delftse aanvalslust te beteugelen. Het lukte aanvankelijk aardig, maar toen ir.en elkaar even niet verstond, was de CSVD-midvoor Scheurwater er als de kippen bij om daarvan te profiteren: 1-1. Na de thee zette CSVD het rood zwarte doel onder zware druk en keeper Van der Mark kreeg het Lnap druk. Maar ARC hield goed stand, totdat een o bieus doelpunt het moreel een knak gaf Een van de onderkant van de lat het veld terugspringende bal werd door de arbiter tot een volwassen doel punt gepromoveerd: 21. Alvorens de teleurgestelde Alphenaren de kracht hadden gevonden om opnieuw tot de ïval over te gaan. hadden de Delfte en de stand al op 31 gebracht en overtuigend waren de pogingen van de ARC'ers dan ook niet meer. Slechts Mark onderscheidde zich nog een maal door een strafschop te stoppen. Stand van Zaken in Zaterdag competitie 3c klasse A gesp. gew. gel. pt. d g Quick Boys 2 2 - 4 6—1 lijnsb Boys 2 1 1 3 3—2 1» a luwen 1 1 - 2 'oord wijk 2 1 - 2 8—5 CSVD 2 1 - 2 4—4 Ions ter 2 1 - 2 1—3 Excelsior M 2 1 1 2—7 ARC 1 1—3 Grav. S V. 2 - 1—3 "er Leede - - - 4e klasse A VWS 2 1 1 3 4—1 tCL 2 1 1 3 5—2 louwkoop 2 1 1 3 3—1 (oudekerk 1 1 1—0 Sportlust 2 1 - 2 8—3 8VOW 1 - 2 1—1 eiden 2 1 - 2 3—3 lodan B. 1 1 1 2—2 Jsser Boys 1 1—3 Jodecraven 1 0—3 Woerden 2 - - - 1—10 de helft, toen SVOW veelvuldig in de aanval kwam. toonde ook doelman De Lange zijn mannetje te slaan. De Kou dekerk-aanval bouwde de aanvallen in snel tempo op. maar tot een goede af werking bracht ook zij het niet. Nadat Van Ginhoven zijn reeds geme moreerde doelpunt had gescoord, bleef Koudekerk het beste van het spel be houden zonder dat dit tot grote hoogte steeg. Bij SVOW moest het hoofdzake lijk van Rossier komen, maar deze werd zeer zuinig van ballen voorzien. Mid voor Van Vliet bracht er in de eerste periode bitter weinig van terecht. Wel ontstonden in het laatste kwartier van de eerste helft enkele goede kansen, maar tot een beslissend schot wisten de SVOWers het niet te brengen Aan de andere kant probeerden de Koudeker- kers het met snelle aanvallen, maar die werden meestal in de kiem gesmoord In de tweede helft zagen wij een vrij wel steeds aanvallend SVOW, afgewis seld met felle, niet ongevaarlijke uitval len van de bezoekers, waarbij het doel van dc thuisclub eenmaal bijna opnieuw werd doorboord. Pas kort voor het einde kreeg Van Vliet, die zijn rechtsbuiten- plaats maar weer had opgezocht, een niet te missen kans. maar zijn harde schot ging hopeloos naast Een gelijk spel zou SVOW wel verdiend hebben, maar ja. doelpunten beslissen nu een maal een wedstrijd.... Il.C.L. had geen invaller bij de hand! (Van een onzer verslaggevers) RCL, de kampioen van het vorige seizoen, heeft haar eerste thuis wedstrijd tegen het sterke lodan Boys niet met een zege kunnen af sluiten. Na een bijzonder spannende en kansrijke wedstrijd moesten de Racings die hun goede vorm nog niet te pakken hebben met een (22) gelijkspel genoegen nemen. Dat de volle winst niet in Leiderdorp bleef komt enerzijds op rekening van Vrouwe Fortuna, want driemaal redde het houtwerk lodan Boys van de ondergang. Anderzijds kan RCL zichzelf de rekening presenteren, want toen ongeveer 20 minuten vóór het verstrijken van de eerste helft linkshalf Telgen, met blessure, het veld moest verlaten, bleek er geen invaller aanwezig Zo speelden de Racings, die de harde i sulteerde in een l2 voorsprong. Even wind in de rug hadden, gedurende 201 dachten we ROL nog te zien scoren, minuten met tien man tegen een fel I doch het harde schot van Krijgsman aanvallend Jodan Boys. De roodwitte I werd door de dekiat gekeerd, defensie, die toch al niet zo héél erg be- Na de thee met de harde wind trouwbaar op trad ln de voorafgaande 1 tegen trokken de Racings fel op de periode, onderging door het uitvallen Goudse veste aan. Lange tijd hield de van Telgen een verzwakking. Bovendien werd het ontstane gat. vrijwel niet of onvoldoende aangevuld. Een cn an,der had tot gevolg dat bij een der Goudse aanvallen, rechtsbuiten De Jong in ge heel vrije positie rustig zyn ploeg een 12 voorsprong kon geven. Eerst ver in de tweede helft wist RCL na de rust speelde G. Maas. die reeds een wedstrijd ln de benen had. als elfde man mee door Krijgsman, toch nog de gelijkma ker te bevechten. Overigens is het ons onbegrijpelijk dat nota bene ln een thuiswedstrijd van het eerste elftal geen reserve speler aanwezig Is, temeer nog daar bovendien de Jodan Boys voor een der sterkste ploegen van deze afdeling doorgaat! En we hebben zo de Indruk dal deze pittige Goudse ploeg onge twijfeld nog een hartig woordje mee zal spreken, want veel verschil viel cr tussen beide ploegen niet te consta teren. Om volledig te zijn willen wij u ook nog iets vertellen over het spelverloop van deze aantrekkelijke strijd. Zo zagen wij na enkele minuten de Goudse doel man Attevelt. na een hoog schot van Hiensch, vergeefs naar de bal grijpen. Overigens een lelijke misgreep van deze verder prima spelende doelman. 110) Aan de andere kant kwam ook Jodan Boys goedkoop aan haar eerste doel punt. want linksback Hensing van de Racings gaf aan de Goudse rechtsbui ten De Jong een kans op een presen teerblaadje en prompt was het 11. De strijd had verder een erg wisselend karakter, want nauwelijks had de ene defensie even gelegenheid om adem te halen of de andere kant zat alweer in hoogste nood. Zo zagen wij éénmaal het Goudse doel. met veel veine, de dans ontspringen de bal uit het schot van Hiensch kwam via onderkant lat en doellijn het veld weer ln terwijl prompt daarna de bezoekers de aanval overnamen en aan de andere kant links achter Hensing op het nippertje op de doellijn een doelpunt wist te voorkomen Toen volgde het numerieke overwicht van de Pijpenstadbewoners hetgeen re- resolute zwart-witte defensie stand doch na 20 minuten scoorde ROL dan ein delijk de verdiende gelijkmaker. Hard zwoegde de thuisclub nog voor de volle winst die zeker voor RCL binnen het bereik lag maar alle pogingen waren vergeefs. Zo mochten de roodwltten. te vreden over dit gelijkspel, maar toch niet voldaan de kleedkamer opzoeken (Ingez. Mcd.-adv.) TT MILLI0ENEN-N0TA Dc minister zit te tellen, Legt ons zijn millioencn voor. Zie hem toch eens kostbaar denken En intussen telt bij door: Milliocnen hier, millioencn daar... Nooit is hij met tellen klaar. Ik zie op de grote vellen Alsmaar cijfers voorwaarts snellen? Tellen telde opgeteld Allemaal belastinggeld. Dc minister zit te tellen 'k Wou dat IK zo tellen kon En dan al mijn huisboudduiteo Ergens zó bestellen kon! Ik tel: 20 FLYER sigaretten: 75 ets. Verdiende 3 0 zege Gehavend Quick Boys niet veel moeite met had toch Monster (Van een onzer verslaggevers) Het zag er niet zo mooi uit voor Quick Boys. toen zU Zaterdagmiddag met liefst 4 invallers naar Monster ging om daar de ploeg van dezelfde naam te ont moeten. Monster is op eigen terrein een moeilijke tegenstander, zodat er wel enige gereserveerdheid ten opzichte van de uitslag bestond. Bovendien stond er een straffe wind van doel tot doel. Maar Quick Boys bleek, ondanks het doereen gehaspelde elftal, beter tegen deze moeilijkheden opgewassen, met als resultaat een verdiende 30 zege. Verdoes koos het eerst het windvoor- deel. wat tot gevolg had dat Quick Boys een sterk overwicht verkreeg Er werd behoorlijk geschoten, maar de juiste richting ontbrak evenwel Bijna had zelfs Monster de leiding genomen, toen mid voor Troost langs de te ver opgedrongen Quick Boys-verdediging glipte, maar zijn harde schot werd door Bauw fraai gestopt. Dit prikkelde de Katwijkers en er werden goede aanvallen opgezet, waarbij de rechtervleugel Schaapv Duin goed werk deed. Na een kwartier spelen plaatste Zandbergen een goede pass naar Steenbeek. die de bal door speelde naar v d. Oever en deze laatste opende met een goede schuiver de score: 0—1. Drie minuten later had Quick Boys al weer succes, toen v d. Oever, hoewel zwaar gehinderd, goed naar Van Duyn plaatste, die een back handig omspeelde en met een goed schot 20 voor zijn club het noteren Bauw kwam er in deze periode in het geheel met aan te pas. Na de rust bleek, zoals reeds gezegd. Quick Boys beter tegen de wind in te spelen, en het spel raakte meer ver deeld. Monster speelde de bal voor de wind veel te hard. en resultaat bleef dan ook uit. Aan de andere zijde loste v d Oever een hard schot van verre afstand, toen de keeper te ver uit zijn doel was gekomen, maar de bal ging juist naast Direct daarop probeerde dezelfde speler net nogmaals met een schot van zeer Er viel treinig te genieten Matig Rouwkoop te sterk voor machteloos Lisser Boys (Van een onzer verslaggevers) Er is Zaterdagmiddag in het Sport park te Lisse weinig te genieten ge weest tijdens de strijd tussen Lisser Boys en Rouwkoop. Het was waarlijk niet door eigen sterkte, dat de gasten uiteindelijk met 31 aan het langste eind trokken, des te meer door de zwakte van de Boys. Inderdaad, de strakke wind. die van doel tol doel stond, stelde de hoogste eisen aan de spelers, maar dit kan toch kwalijk als excuus gelden voor deze matige vertoning. Heel Engeland spreekt over Arsenal Sunderland liep de Gunners onder de voet: 7-1 De Engelse voetbalwereld spreekt «ver Arsenal. En dit keer niet omdat de l.ondenarrn de aandacht op zich vestigen door hun klassespel. zoals dat ln het vorig seizoen nog het ge val was. Neen. nu geldt de belang- Uelling niet het glorieuze Arsenal op van de bovenste plaatsen de ranglijst, doch het te leurstellende, slecht spelende team van de Gunners, dat de laatste plaats bezet met slechts 2 punten. Op deze zonnige voetbal-Zaterdag 'Moor Arsenal met 7—1 van Sunder ed. Iedereen wist. dat het elftal uit '«rn was en dat een overwinning niet 'aarschijnlijk mocht worden geacht, fcaar niemand had durven vermoeden. M hel een fiasco met 6 doelpunten ver- bil zou worden. Het was de grootste Verlaag van de beroemde Londense Mb. sedert in Maart 1927 met 7—0 van West Ham United werd verloren. Het «itt nu wel haast onvermijdelijk dat Tm Wittaker de transfermarkt zal be dden. Het feit, dat hi) en zijn as- '-:tent Cravston. op zoek naar nieuwe '•'enten, wedstrijden elders bezochten. ")«t reeds in deze richting, bishman opende de score voor Arse- W en hoewel zi) bij de rust met 2—1 'thterstonden. speelden de Londenaren 'ia redelijke parti) voetbal. Maar na de -trvatttng was de ineenstorting van de 1weldra een feit. Binnen 20 minu ten scoorde Sunderland 5 doelpunten De man. die het Arsenal het lastigst maakte, was de vroegere Arsenal-speler Ray Daniel. Andere uitblinkers bij Sun derland waren de llnkervleugelspelers Len Shackleton en Billy Elliott cn mid voor Trevor Ford. die de hattrick ver richtte. De overwinning van Sunder land was niet de grootste van de dag. want Charlton won met 81 van Midd lesbrough. Het Zuidafrikaanse binnentrlo, Sld OUnn-Stuart Leary-Eddle Firmanl. was in grootse vorm en nam 6 doelpunten voor zijn rekening. Firmanl zorgde voor de hattrick. West Bromwlch Albion, dat met 41 In een uitwedstrijd van Burnley won, staat nu op de eerste plaats van divisie 1 met 2 punten voorsprong op Wolver hampton Wanderers. Uitslagen: Aston Villa—Blackpool 21; Bolton WanderersManchester United 00; Burnlev—West Bromwlch Albion 14; Charlton Athletic—Middlesbrough 8—1: Huddersfleld Town—Chelsea 31, Man chester City—Cardiff City 1—1: Pres ton North End—Newcastle United 22. Sheffield UnitedSheffield Wednesday 20; Sunderland—Arsenal 7—1: Tot tenham Hotspur—Liverpool 2—1; Wol verhampton Wanderers—Portsmouth 4—3. Leiden zorgde voor verrassing Sportlust op eigen veld geklopt volgenden snel op en neer gaande spel- becld hadden de roodwltten het meest in de melk te brokkelen Na ongeveer 20 minuten kwamen De Bree c.s. ten twee de male betrekkelijk goedkoop aan een doelpunt. Door een foutieve opstelling van de Sportlust-defensie kreeg name lijk midvoor Starre een onverwachte kans. die hij goed afwerkte: 0—2. Hierna kwam de thuisclub fel opzet ten en de Leiden-defensle kreeg enkele zeer moeilijke problemen op te lossen Hoe goed de rood-witte achterhoede ook draaide, een doelpunt kwam echter toch. Zeven minuten voor de rust verkleinde de linksbuiten van Sportlust de achter stand tot 1—2. Ook na de hervatting begon de thuis club aanvankelijk sterk aanvallend, doch er werd te weinig rekening gehou den met de straffe wind. Bovendien gaf de Leidse achterhoede geen pardon meer. wel scoorde Sportlust na 20 minu ten de gelijkmaker, doch dit doelpunt vond in dc ogen van de scheidsrechter geen genade. Een van de Sportlust-spe- lers ontfutselde doelman De Bree name lijk op ongeoorloofde wijze de bal en werkte deze over de doellijn. Leiden wist langzamerhand het spel weer te i er- plaatsen en toen na een half uur spelen linksbuiten C v. d. Kraan de voorsprong tot 13 verhoogde was de Leidse zege een feit. De voetballers uit Woerden speelden verder een verloren strUd. doch wisten in de laatste minuten met een kopbal nog één maal te scoren. (2—3'. Rest nog te vermelden, dat de Leideo- back Schuchard zich vóór de rust moest laten vervangen door Chrlstiaanse. (Van onze correspondent) Leiden, dat vorige week tegen SVOW dc competitie nogal teleurstellend was begonnen, bezorgde Zaterdag haar aanhang een aangename verras sing. Het Woerdense Sportlust. dat gestart was met een forse 60 zege, moest namelijk op eigen veld nog nel. na een door Leiden prima gespeelde wedstrijd in onze stadgenoten haar meerdere erkennen. Met een verdien de 23 zege trokken de Sleutelstad- bewoners aan het langste eind! Reeds direct na de aftrap Leiden speelde met de harde wind mee na men onze stadgenoten bezit van de bal volgde een aanval over linksbuiten d. Kraan. Uit de hoge voorzet die volgde, kopte de Sportlust-spil het leder onvoldoende weg, waardoor Schmidt een goede scoringskans kreeg en er prompt oen dankbaar gebruik van maakte 01). Dit doelpunt gaf Leiden het no dige zelfvertrouwen en in het hierna Ook VWS te sterk voor Woerden: 4—1 (Van een onzer verslaggevers) Moest VWS verleden week de winst delen met de nieuwe vierde klasser Rouwkoop. Zaterdag, in hun wedstrijd tegen Woerden, legden de mensen van Van Wijk beslag op de volle bult. De VWS'ers speelden niet slecht, maar aan hun spel kleefde de fout van het teveel alleen willen doen. waardoor verscheidene goede aanvallen onnodig werden afgebroken. Reeds na vier minuten spelen hadden de Leidenaars al succes, toen de ln het nauw gebrachte rechtsback van Woer den geen andere oplossing zag dan de bal met dc hand te spelen en midvoor De Jong bij het voltrekken van het von nis geen fout maakte. VWS. dat de vrij stevige wind mee had. bleef in de meer derheid en na twintig minuten bekroon de De Jong een aanval over links met een tweede voltreffer. De Woerdenaren wisten verder tot de rust door stug ver dedigen de stand zo te handhaven en de VWS'ers hielpen daarbij eigenlijk een handje, door het ln de aanhef reeds ge memoreerde Individualistische spel. Na de hervatting pakte VWS, het wind-nadeel ten spijt, weer energiek aan ep na tien minuten leidde dat naar een derde doelpunt, toen de Leidse rechts buiten de bal goed voor het doel bracht en Kruyt vol de roos trof: 30 Midvoor Rietveld van Woerden scoor de vervolgens tegen en. gestimuleerd door dit succes, stelden de gasten alle pogingen ln het werk om te trachten nog een beter resultaat te bereiken. Het lukte niet. want de Leidse verdediging gaf bitter weinig kansen weg en toen VWS, profiterend van het te ver opdrin gen van de Woerdenaren, kans zag de stand op 4—1 te brengen, was de strijd gestreden l'Ecluse was de maker van dit laatste doelpunt. Het lag er wel dik bovenop, dat men hier te doen had met een wedstrijd in het begin van het seizoen. Het plaatsen was slecht verzorgd en het tempo zeer laag. Lisser Boys had het eerst het voordeel van de wind en hoewel het aanvankelijk ook wel de boventoon voer de konden de gastheren niet naar beho ren profiteren van dit voordeel. De stevige en solide achterhoede van Rouw koop met de uitstekende doelman L. Klungel aan het hoofd was te stefk voor de met weinig overtuiging spelende aan vallers van de gastheren. Aan de over kant was er aan de rechterkant steeds een gat in de L. Boys-verdediging, waar door enkele malen gevaarlijke situaties ontstonden, welke tenslotte resulteerden in een vrijstaan van linksbuiten Keizer, die van dichtbij Kaptein in het Lisser doel geen kans gaf. Leek het aanvan kelijk. dat Lisser Boys na de thee tegen wind beter uit de weg kon. de aanval van Rouwkoop maakte gretig gebruik van de dekklngsfouten en door Schelle en Keizer werd het 0—3. Griek- spoor had aan de andere zijde weinig geluk, toen een penalty van zijn voet hard tegen de paal kwam. maar geluk kig kon Eijsbergen na een aardige solo- ren de eer nog redden. De Voorschotense zege was overigens wel verdiend! Al was de achterhoede het beste deel van de ploeg, het aan- valsquintet wist van een geboden ge legenheid gebruik te maken. Iets, waar toe de Bollenmensen geen kans zagen. verre afstand, en nu werd de bal door een Westlands achterspeler van richting veranderd, waardoor Quick Boys een 30 voorsprong verkreeg. Hiermede was de overwinning een feit, gez:er. ce machteloosheid van Monster. Zaterdagvoetbal in Afdeling Leiden (Van onze LVB-medewerker) De S0 zege van Valken Boys op NSA en de 41 overwinning van TA W in Katwijk op de club van die naam. waren de in het oog lopendo resultaten in de eerste klasse Zater dag van de Afdeling Leiden. Daar de terreincommissie het veld van Sleutels had afgekeurd, hadden de thuisclub en Hazerswoudse Boys vrijaf. Oegst- geest klopte het bezoekende Alphia met 42. KatwijkTAW De Teraarders be gonnen hoopvol, want de bal was nau welijks aan het rolen of hij lag al via de voet van Domburg ln het Katwijkse net Het werd even later na een kei hard schot van Meyer zelfs 02. TAW had onmiskenbaar het beste van het spel en toen dank zij een ver schot van Lok de rust inging met een 03 voorsprong, was die zeker niet onverdiend te noe men. Na de thee presenteerde Katwijk de rekening: er werd een zware druk uitgeoefend op het Ter Aarse doel. waarin evenwel Meyer een fenomenale partij speelde. Toch moest hij bi) een doelworsteling, tijdens welke de Kat- wijkse rechtsbuiten de bal over de lijn schoof, zwichten. Zo mogelijk werd de Katwijkse druk noe sterker, maar Meyer was eenvoudig niet te passeren en toen Pellegrom met een snelle uitval nog voor een niet meer verwacht TAW-sucees (14) zorgde, was de strijd beslecht Valken BoysNSA In de eerste helft wist NSA de thuisclub nog wel partij te geven, hoewel toen a! Meyer en Veloo de stand op 20 konden bren gen Na de hervatting werden de Sam- som-mensen echter als het ware over speeld en v. d. Zwart en Meyer (2 x) voerden de Valkenburgse voorsprong op tot 5—0. Het redden van de eer werd de Alphenaren niet toegestaan OegstgeestAI phi a Verhoeks had na een kwartier spelen succes toen een van de Alphense spelers een fout maak te en dezelfde speler was er even later weer als de kippen bij toen doelman Van Klaveren de bal niet voldoende kon wegwerken. Na de hervatting dacht AI- Ehia het met de wind mee eemakkelii- er te zullen krijgen, maar dat was een vergissing. Nadat Hogewonlng en Nas- sink de Oegstgeester voorsprong op 4-0 hadden gebracht, was het eerst de beurt aan de Alphenaren: Goedhart benutte een penalty en De Graaf verraste doel man Ames met een ver schot: 4—2. De St. Leger, de laatste klassieke paardenrace ln Engeland in dit seizoen, is gewonnen door de outsider ..Premoni tion'' «jockey Eph Smith) met drie leng ten voorsprong op het FTanse paard „Northern Light" en op ..Queens Aure ole". die eigendom is van Koningin Elizabeth. Noord wijk was op schot Van der Wiel verrichtte tegen Excelsior een hattrick (Van een onzer verslaggevers) Noordwijk heeft de eerste tvlnst in deze nog prille competitie ln de wacht gesleept. De Noordwijkers waren tegen Excelsior Maassluis bijzonder goed op schot en Heten de doelman van de gasten niet minder dan zes maal de droeve gang naar het net maken. Van der Wiel nam de helft van dit halve dozijntje voor zijn rekening en verrichtte dus een hattrick. De Noordwijkse rood-witten lanceer den onmiddellijk na de aftrap een stevig offensief, waaruit kansen ontstonden voor linksbuiten De Wit. die eerst rake lings het leer naast schoot en vervol gens de kwaliteit van de staander be proefde. De interland Jeugdtennlswedstrijd België—Nederland, welke te Overpelt werd gehouden, Is ln een 24—12 over winning voor de Belgische Junioren ge ëindigd. Rijnsburgse Boys boekt zuinige zege op 's Gravenzande S.V.: 2-1 (Van een onzer verslaggevers) Voor eigen publiek heeft Rijnsburgse Boys een benauwde 21 zege op 's-Gra- venzande S.V. In de wacht gesleept en gezien het feit. dat de Westlanders niet alleen (In het algemeen dan) beter plaatsten, maar ook een iets beter geheel vormden, mogen de Rijnsburgse geel-zwarten hun handjes met deze eerste volle winst van het seizoen tevreden dichtknijpen. De Rijnsburgse midvoor Zwaan begon overigens zeer actief, want nadat hij de bal uit een hoekschop juist had overgc- kopt, bezorgde hy even later de West- landse doelman een paar warme han den, toen hij een hard schot loste. Na deze Rijnsburgse ouverture was het de beurt aan 's-Gi avenzande cn de thuis club had waarlijk niet over pech te kla gen. toen zij de Westlandse aanvals leider een vrije kans zagen onthoofden. Sleet en Van Duin probeerden het daar na weer aan de andere kant. maar hier gaf de doelman geen krimp. Na twintig minuten spelen werd een hoekschop de Rijnsburgers noodlottig hun achter hoede kon de zaak niet onder contróle krügen en door Boon werd het 01. 's-Graver,zande kreeg de smaak te pak ken en doelman Heemskerk moest al zijn talenten in het geweer roepen om zijn ploeg voor een grotere achterstand te behoeden. Van Duin bracht tenslotte opluchting, want nadat hy de bal uit een afgeslagen Westlandse aanval had hout c.s. hun niet meer toe. opgepikt, wist hij, razend snel naar bin nen zwenkend, de verdedigers zijn hie len te laten zien en de stand op 1—1 te brengen. In de tweede helft bleek het spelpeil aanzienlijk in kwaliteit le zijn gezakt. Met de stevige wind werd de bal veel te hoog gespeeld, terwijl het voortdurend onderbreken door dc arbiter niet be paald een vlot verloop in de hand werkte Dc zeer actieve Van Duin vorm de een voortdurend gevaar voor het Westlandse doel en het was dan ook jammer, dat midvoor Zwaan het te veel alleen wilde doen. waardoor enkele goe de kansen voor de Boys verloren gingen Toch lukte een combinatie tussen dit tweetal nog: na een korte dribble en een verre pass naar voren van Van Duin cn een mistrap van de Westlandse rechts achter, kwam Zwaan in goede positie zijn schot was onhoudbaar: 2—1. Zo duurde het nog twintig minuten alvorens Noordwijk de vruchten van haar inspanning kon gaan pukken en een soloren van rechtsbuiten De Ridder, besloten met een onhoudbaar schot, bracht het eerste schaapje over de dam. Hoewel Excelsior de stevige wind mee had. kwam zy toch niet verder dan enkele uitvallen, die niet geheel er. al van gevaar ontbloot waren en doelman Van der Wiel. die deze middag best in vorm was. in actie brachten. Na onge veer een half uur speler, vergrootte linksbinnen Van der Wiel de voorsprong en met deze 20 stand brak de rust aan. Na de hervatting was het alles Noord wijk wat de klok sloeg. Na tien minuten spelen profiteerde Passchier van een weifelen van de Excelsior-defer.sie. welke meende dat het buitenspel was en enige minuten later was het wéér Passchier. die van de Excelsior-kceper een geslagen man maakte Van der Wiel wilde hier blijkbaar niet bij achter blij ven. want hij bracht nummer vijf op het scorebord en nadat eerst Paalvast voor Excelsior de eer had gered, zette de Noordwijkse linksbinnen tenslotte nóg een keer zyn blonde krullebol mei suc ces onder het bruine monster: 61. Sportsplinters Het Nederlands dameshockev- elftal. dat 23 September te Enschede tegen Zuid-Afrlka speelt, is als volgt samengesteld: J. Jurlssen (BDHC), E Roelofsz (Gooit, t Blom—Goetlng (Rood Wit), N Huurman—Buissant iHilv.), N. Die- merkool (Laren). G. Wijnstroom (BD HC) aanvoerder. B Coops (Gooi). F. Brouwer (HHIJC), N van Nierop (Am sterdam). I. den Tex (Amsterdam) en H. Olthoff (Alliance).

Leidsch Dagblad | 1953 | | pagina 5