5 Het meisje uit PANDA EN DE BLAUWE FLONKER Agenda 92ste Jaargang LE1DSCH DAGBLAD Donderdag 3 September 1953 Tweede Blad No. 28008 Twee eeuwen Douwe Egberts „Kakelwater" en „Cruyt", dat den niensch van den kramp bevrijdt" Stamvader spaarde met een koffiescliip (Van een verslaggever) j het weelderige Friese land tus- de wouden van Ileerenvccn en het _s rond Sneek ligt het goede dorp juure. Daar werd in de jaren rond toen Goethe nog een schoolgaand ,.d moet zün geweest en Beethoven 1 Mozart nog niet geboren waren, Douwe Egberts een koffieschip uilcerust met het doel een nering bü- ■n te sparen in koloniale waren. ZO- daar zijn de specerijen, de tabak, f koffie en de thee. fchter in de wetenschap dat de utreld er nog lang niet aan gewoon i dat de meningen scherp ver waren over het drinken van of het „suyehen van toeback". De predikanten trokken immers heftig in leer tegen het „pestigh cruyt" ,n de koffie werd wel spottend „kakel- sater" genoemd en als een vrouwen- drank versleten, waar geen zinnig manmens zich mee diende af te geven. ALOUDE FAMILIEZAAK die Jaren stamt het bedryf van toawe Egberts in Joure. begonnen als winkel en na zyn dood gecontinu- en pril bedrijfje onder de .s Egberts, Jacob en Ruurd. De naam izceris is sinds het midden der 18e i aan Joure verbonden gebleven, s al bracht de Napoleontische invoe- van de burgerlijke stand de naam .Jong" in de directie van het steeds b.-eiaende bedrijf De Jong. om de o-.vaaer Egberts van de kleinzoons. tabak en koffie, uit elkaar te saden en het geslacht De Jong. dat ae huidige dag de aloude familie- beheert, had dus eigenlijk ook •:orts moeten heten, rasser, het koffieschip van Egberts en nachtschepen, die thans uit Neder- de producten der fabrieken in ,.e en Utrecht over alle wereldzeeën •oajen. liggen twee eeuwen van hard Tien. waarin een winkel groeide tot a moderne fabriek, die uit Pakistan i thee. uit Santos haar koffie en uit •jcky haar tabakken ontvangt. En ruwe grondstoffen brandt en keurt. :.:t en droogt tot een eindproduct. - Friesland weer uitzwerft tot in de wereldhoeken. THEE MET WITTE PUNTJES Hebt ge bij het zetten van een kopie zes minuten trekken, uit snel- vers water en drinkend met a het bekende wolkje melk naar renners uit den treure zeggen i bij dat klaarmaken van uw thee wel eens gerealiseerd, hoe -lange van theesoorten, die uit het n de pot verdwijnen met twee of schepjes tegelijk, ontstaan is uit ie soorten, welke de theelanden op- kunt het desgewenst komen zien Douwe Egberts monsterzalen, waar lange rij theesoorten van heel Tot stof fijn. van donkerbruin lichtgroen, worden voorgeproefd, r een meneer, die de hele dag niets Iers doet dan 2.85 gram thee zetten -n klein bekertje met een uitge- 1 beetje water 'snel gekookt na- •-•lijk) en het dan met een luide slurp binnen slaat, klokkend met de wangen, zoals een theeproever betaamt. Dat is een vak en een gewaardeerd vak ook. want zo'n theeproever is tenslotte de basis van de afzet en hy bepaalt de I melanges. Hy weet ook een heleboel van thee af en vertelt u. dat de bekende „thee met witte puntjes", die in het kinderversje als het fijnste van het fijn ste wordt aangeprezen, niet geheel te recht die roem gekregen heeft Thee met witte puntjes bestaat overi gens wel. maar is nogal duur en dus mengt de firma, die een dure soort aan de vrouw wil brengen, een beetje van deze thee met witte puntjes door haar beste soorten, omdat de huisvrouwen, vooral in het Noorden, om een of andere duistere reden graag thee met witte puntjes gezien. Maar de andere thee doet het hem. Overigens gebruiken wy Nederlan ders 1,5 pond per hoofd per jaar aan thee, wat een heel pond minder is dan voor de oorlog, maar dat zal wel aan de prijs liggen. Onze theegewoonten gaan zich ook wijzigen wat de soort thee betreft: vroeger was de grove thee favoriet, maar het publiek vraagt nu steeds fijnere soorten en het ar tikel „theezakje", dat vroeger alleen in de restaurants een debiet vond. komt er in de huisgezinnen ook steeds Het bakje troost is eveneens door de duurte in aanzien gedaald. Werden er voor de oorlog door iedere Nederlander zeven ponden koffiebonen per jaar in „kakelwater" omgezet, nu zijn het er nog maar vier. Overigens heeft Douwe Egberts de laatste jaren haai afdeling koffie in Utrecht met het oog op de I betere ligging, maar thee en tabak ble- I ven midden in de Friese „greiden" j Een sterke magneet heeft er zowel bij de thee als bij de tabak voor gezorgd, dat er I noch in het kopje, noch in de pijp een 1 vergeten spijker terug te vinden is. waarmee de oogst uit verre landen werd Dit typisch-Nedcrlandse familiebe drijf. een der oudste in den lande, viert zijn tweede eeuwfeest. 8 Septem ber is het feest in het Friese dorp en in Utrecht en dan zullen de namen dergenen. die sinds 1753 ploeterden achter een toonbank, nog wel eens met ere genoemd norden. De gemeen te Ifaskerland, waarin Joure ligt, heeft bovendien nog een niet gering genoe gen van dit 200-jarig bestaan, want op de „officiële feestdag" bieden Douwe Egberts nazaten hun stich tingsplaats een carillon voor de kleine kerk aan. Te Battambang heeft de Koning van Cambodja, die de mobilisatie van de ..levende krachten van de natie" voortzet, een défilé af: nomen op een plankier, dat tras ver sierd met een meer dan levensgroot portret van hemzelf. Een Baklioe (Brahmaans priester), die de men aan zijn gehele leger, dat tut - Koning bijstaat tijdens godsdien- 13.00(1 man bestaat. Ook dc burger- j stige plechtigheden, lucid een para- formaties marcheerden langs hunsol boven zijn hoofd, vorst. De souverein had plaats ge-1 Tijdens het défilé. Deviezenregeling voor emigranten verruimd Thans wordt officieel medegedeeld, dat met Ingang van 1 September 1953 de de viezenregeling, welke voor emigranten geldt, belangrijk is verruimd. Bij vertrek kan. evenals vroeger, door het gezins hoofd voor f. 1500 aan deviezen worden meegenomen. Voor elk gezinslid ls dit bedrag thans f.1000 (vroeger 1ste ge zinslid f.750. overige gezinsleden elk f. 400'. Het kenmerkende verschil met de re geling. welke tot 1 September 1953 gold. is. dat het onderscheid tussen „dollar" en ,.niet-dollar"-landen ls vervallen en dat dus naar „dollar '-landen evenveel mag worden meegenomen of overge maakt als naar „niet-dollar"-landen. Jacques Thibaud in Kurzaal herdacht Gisteravond ls de bekende Franse violist Jacques Thibaud herdacht in de Kurzaal te Scheveningen, waar hij zo menig keer met zyn spel de aanwezi gen m verrukking bracht. Deze her denking bestond uit het ten gehore brengen van de „Air" van Bach voor strijkorkest door het Residentie-Orkest, dat onder leiding stond van Antal Do- rati. Hierna stonden orkest en Kurzaal- bezoekers van hun zetels op om in een ogenblik van stilte de nagedachtenis van de violist te eren. wiens naam een wereldvermaardheid heeft gekregen. Daarna mam het eigenlijke concert een aanvang Belgen protesteren Bij wijze van protest tegen de invoer van Nederlandse snijbloemen in België, hebben gistermorgen enige tientallen Belgische bloemisten geprobeerd hun onverkochte bloemen neer te leggen voor het gebouw van het ministerie van Landbouw te Brussel. De proteste rende bloemisten hadden twee vracht auto's. beladen met Belgische snybloe- men bij zich. Toen de politie de bloe misten verhinderd had de bloemen voor het ministerie t-e deponeren, wil den zij deze op de openbare weg neer leggen. Ook dit wisten de ordebewaar ders te voorkomen, waarbij proces-ver baal werd opgemaakt en een der vrachtauto's in beslag werd genomen De andere auto met bloemen had z-ch inmiddels naar de congreskolom bege ven. waar de lading anjers, dahlia's, rozen en gladiolen werd neergelegd op het graf van de onbekende soldaat De minister van Landbouw Heger heeft gistermorgen een onderhoud ge had met twee afgevaardigden van het Belgische Verbond ran Bloemisten. PROF. Mr J. P. A. FRANCOIS. Candidaat commissie Internationaal Recht. Prof. mr J. P A Frangois, raadadvi seur van het Nederlandse Ministerie van Buitenlandse Zaken, is een van de 41 candidaten voor het lidmaatschap van de V.N.-Commissie voor Interna tionaal Recht, welke commissie uit 15 leden bestaat. Prof. Francois is op het ogenblik voorzitter van de commissie. De driejarige ambtstermyn van de zit tende leden verstrijkt op 31 December a s. De nieuwe leden zullen in een ge heime stemming worden gekozen door de aanstaande algemene vergadering der V N. Zy worden gekozen op grond van hun persoonlijke capaciteiten en zij ver tegenwoordigen dus niet hun regeringen. (Ingez. Med.-adv.) FEUILLETON JACQUES DECREST Uit het Frana vertaald BOIS-COLOMB ES (Commissaris Gilles op onderzoek) - Anne Favier!De wandelstok. Ti an hij zo hield hé!die ver- hun nooitEen oude herinnering daar 1] tette hem zachtjes weer neer. "ij had me altijd gezegd, dat hij haan my zou nalaten! de drempel nam Maria een be- -15 wilde U ook vragen, mynheer., '«t niet of mynheer Favier een ^verwant heeftofenfin. Het is voor Lysou. ziet U teel dacht na: NeenMaria, ik gelooft het 1 Maar in ieder geval zal ik proberen in te winnenTot ziens J. zorg goed voor hem. liep snel het tuintje door. duwde hek open, dat wat piepte ten ge it van de vochtigheid. [hing een mist. die door alles heen- en je koud maakte. a trok haar vest dichter om zich - en sloot de deur weer snel. Het ls gewoonweg al helemaal win- aompelde zy. vm dokter was om half elf gekomen, ie kraag van zyn jas opgeslagen. 'is vijf minuten gebleven, had ge- enige reflexen op te wekken, het Wuisterd, zyn hoofd geschud. kunt een opwekkend middel voor tart geven, had hy tegen Jeanne gezegd. het portaal had hij eraan toe- "Het kan drie uren. drie dagen of ^ren duren. Men kan het nooit "na had Maria Lysou meegeno- boodschappen te doen. had niet de moed gehad haar te na het vertrek van mynheer '-a aj weer bovengekomen was. was in haar kamer en zocht daar -.vaar een van de schoenen van 'h'Oe, die zy kwijt was. ;Wat stel je je nu aan, meisje -al je je in Je hoofd? 'wn had zij haar omhelsd, een 5-k geliefkoosd. houdt veel van je oude Maria. ?-'• had zij gedaan omdat ze een Woers was op Jeanne Lambert. probeerde zij Lysou wat op an- IMachten de brengen zou je van middag graag wll- ,t(a? Als we eens een mooi. maar *iur kippetje by moedertje Lar- konden krijgen? Wat zou Je daar- 'k?gen? O! ja, Maria. Maria had toen een kip gekocht. En toen gezegd Maar dat is niet alles, meisje. Het je vrije schooldag vandaag.. Je kunt niet de hele dag in huis blyven. Jawel. Maria ik wil best. Neen. neen Het is nodig dat je wat uitgaatZullen we bij Aglaé langs gaan? Ik zal haar vragen om je na het eten te komen halen. Dat is een idee. nietwaar? Laat my dat maar doen. De moeder van Aglaé had een kan toorboekhandel. Een aardige kleine zaak. heel netjes, met stapels schriften, papierblocs. plaatjeskranten, boeken en potloden in alle maten en kleuren. Ly sou was verrukt, iedere keer als zy er binnen kwam. Aglaé was weg om een boodschap te doen. Maar mevrouw Torain had mede- lyden met die arme mijnheer Favier. 'Moet ik nog iedere dag zijn krant voor hem bewaren"'i en beloofde dat zy haar dochtertje zou sturen om de kleine meid te halen. Daarop haalde zij uit haar kast een minuscule reclameagenda. Hier, Lysou. Die kun je in je tas stoppen. Lysou had haar bedankt. Zy was niet droevig, zij was niet on gerust. De verandering in haar leven, veroorzaakt door de hartaanval van oom liet haar in een zo volkomen nieu we staat, dat zy zelf niet begreep wat haar overkwam. Maar zij vergat het by ogenblikken en hervond ongeschonden de kinderlykheld van haar acht jaar. Er waren alleen momenten, dat haar blik veranderde, ouder werd. Het was als een schaduw, die over haar gezicht ging. maar die men ternauwernood zag. Voor het middageten ging zij de ka mer van oom binnen, maar probeerde niet met hem te praten Zij ging aan de voeten van Jeanne Lambert, die brei de. op een taboeret zitten, die altyd voor de fauteuil bij het bureau stond. De oude man scheen kalmer te zyn. Hy was gewassen en zijn haar gekamd. Ly sou vond dat hy vermagerd was. Zijn ademhaling was echter regelmatiger, minder rouw. naar het scheen. Of haar oren begonnen er aan te wennen. Geloof je, dat het beter gaat met hem? vroeg ze heel zachtjes. De verpleegster keek haar een secon de aan. schudde haar hoofd naar rechts en naar links. Misschien Lysou bestudeerde langzaam alles in de kamer om haar heen. Er stond een stoel vlak by de schoorsteen. De koperen haardyzers glinsterden met een gele glans. In het grauwe licht, dat door de mist naar binnen drong, leek het alsof een lichtstraal van een of andere zon ze had aangeraakt. De stoel stond niet ver van de secretaire af. Misschien door op die stoel te klimmen Waar denk je aan. liefje? Nergens aan. Jeanne. Lysou begon met de kluwen lichtrose wol te spelen. Wat ben Je aan het maken? vroeg zy. Een hemdje, zie je wel Voor wie is dat hemdje? Je weet toch wel. dat ik gauw tan te ga worden, dat heb ik je verteld. O. Ja. Weet je. dat Maria een kip heeft gekocht? Heb je honger? Ja. Zy stond op. keek door het raam. leunde op de secretaire. Jeanne Lambert telde de steken langs de naald met een snel bewegende duim. Zeventien, achttien Lysou keek omhoog, Nee. die sleutel was niet zo hoog. Met de stoel, vast en zeker IX De wandeling van die middag leverde niets nieuws op. Aglaé kwam vroeg, enigszins geïntimideerd zonder dat men kon zeggen waarom. D'r haar was netjes gekamd, ze had haar Zondagse jurk aan, onder een nieuwe wintermantel. Lysou herkende haar nauweiyks z.onder haar schoolkleren en haar verwarde ha ren. zy begroette haar als was zy een onbekende. (Wordt vervolgd) 6) Er zat voor Panda niets anders op. dan een volle maand salaris plus 40 procent smartegeld uit te betalen, om Joris kwijt te raken. „Ach", zei Joris, terwijl hij zuchtend de bankbiljetjes in ontvangst nam. „geld kan niet dc hartepijncn stillen, die het wantrouwen van U. makkertje, mij doen lijden". Hij pint,te een traan weg en vervolgde: „Doelt laat ons in dit smartelijk ogenblik iets niet uit het oog verliezen: de Vakbond van Ontslagen Huisknechten schrijft voor. dat bij het ontslag binnen het uur ook reis- en verblijfkosten dienen te worden vergoed". „Zeg maar. hoeveel je nu nog hebben moef'. zei Panda kortaf Het medelijden, dat hij aanvankelijk voor Joris in zich had voelen opkomen, was door Joris' laatste opmerking weer van de baan geveegd en nu ergerde hij zich een beetje. Joris noemde een schandalig hoog bedrag. „Ik reis en verblijf altijd eerste klas", lichtte hij toe. „Alsjeblieft", zei Panda, „en ik hoop. dat ik je nu kwijt ben!" „Welk een versteend gemoed!" riep Joris. Maar. toen hij heenschrecd mompelde hij: „fttm. jum! Een aardig duitje voor nict-werken! Onder de huidige wetgeving is het soms voordelig om ontslagen te worden!" Congres beroepsgoederen- vervoer NIEUWE WET 1 JANUARI? Te Eindhoven houdt de Nationale Or ganisatie voor het beroepsgoederenver- voer-wegtransport vandaag haar zesde landelyke congres. De algemeen voor zitter. de heer E. van Donkelaar, sprak het welkomstwoord, in het bijzonder tot minister mr J Algera Minister Algera verklaarde gaarne te zyn gekomen, al was het alleen maar om zich tydens zyn reis erheen bezig te kunnen houden met de vraag van wie de weg is: „Van het Rijk of van het goederenvervoer". De minister koes terde de hoop. dat de wet inzake het goederenvervoer op de weg en het ver voer per scheepvaart op 1 Januari 1954 kan worden ingevoerd. Met het uitspre ken van de hoop, dat het congres ertoe zal medewerken te komen tot een ge zond vervoersbeleid, verklaarde minister Algera het congres voor geopend Nadat burgemeester Kolfschoten het congres in Eindhoven welkom had ge heten, hield prof. dr Sj. Groenman, hoogleraar in de sociologie te Utrecht, een rede over „Bevolkingsgroei, indus trie en verkeer". De congresvoorzitter, de heer E. van Donkelaar. heeft in zyn slotrede een pleidooi gehouden voor verlaging der lasten op het wegvervoer, met name voor verlaging der motorrytuigenbe- lasting. die sinds 1951 met 6Te is verhoogd. Volgens de heer Van Donkelaar dreigt de door de overheid gevolgde gedrags- lyn zeer ernstig in botsing te komen met het door de Nederlandse regering uitgestippelde programma met betrek- Het bestuur van de vereniging „Mu- zieklyceum" te Amsterdam heeft als op volger van de heer Kees van Baaren met ingang van 1 September 1953 tot directeur benoemd de heer Everard van Royen. Illllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll BURGEMEESTER WILDE NIET OP FOTO. De vergadering van de nieuwe gemeenteraad an Heemstede, waarin de wethouders werden be noemd. is gistermiddag met een incidentje geëindigd. De burge meester. mr A G A Ridder van Rappard. de wethouders en de ge meentesecretaris werd verzocht voor de fotograaf te poseren. De burgemeester weigerde dit. hoewel de vier wethouders er geen be zwaar tegen hadden. De burge meester zou geweigerd hebben zyn medewerking te verlenen, omdat hij het niet eens was met de uit breiding van het College van drie op vier wethouders. king tot de industrialisatie, de bevor dering van de export en het scheppen van werkgelegenheid. Een industrialisa tie zonder een feilloos werkend vervoers- apparaat is niet goed denkbaar. Het congres werd daarna toegespro ken door de heer H. van Doorne. Hij deelde o.m. mede. dat het aantal werk nemers by de D.A.F., dat direct na de oorlog nog geen 300 bedroeg, thans 1700 bedraagt. Nog dit jaar hoopt de DA.F. de 2000e arbeider te noteren. Radio - Programma VOOK VKMDAG 4 SEPTEMBER. Hilversum I (402 M.) NCRV 7 00 Nws7 10 Gram: 7 16 Gym; 7 30 Gram; 7 45 Een woord voor de dag; 8 00 Nws en weerber 8 18 Gewijde muz 8.45 Gram.; 9 00 V d zieken; 9.30 V d vrouw. 9 35 Gram; 10.30 Morgendienst. 1100 Bariton en plano; 11 30 Gram 12 30 Land en tulnb meded 12 33 Gram 12.59 Klok gelui; 13 00 Nws.; 13.15 Dubbelkwart.; 13.40 Gram.. 14 00 Idem; 15.15 Voordr.: 15 35 Gram 16 00 Tulnb praatje. 16 15 Renalssance-kwart 16.40 Gram 17.00 Lichte muz 17 30 Gram.; 17 45 Friese uttz.; 1800 Gram 18.15 Promcnade-ork. en solist, 19.00 Nws. en weerber 19 10 Regorlngsultz. Verklaring en toelichting: 19.30 Gram.. 20 00 Radlokrant: 20 20 Vo caal ens 21 00 „Om papa's Drlncloe". hoorspel: 22.10 Herinneringen avonden 1 h afgelopen wlr 22 30 Viool en plano: 22.45 Avondoverden king; 23 00 Nws en SOS-ber.: 23 15 Het Evangelie In Esperanto. 23 3024 00 Gram. Hilversum II (298 Ml VARA 7 00 Nws; 7.13 Gram. 8 00 Nws: 8 18 Gram: 8 45 V. d hulsvr. 9 00 Gym v d. vrouw: 9.10 Gram.; 9 35 Waterst 9 40 V. d kleu ters: VPRO 10.00 „Kinderen en Mensen", caus.; 10 05 Morgenwijding; VARA 10 20 Orgel en zang: 1043 Fluit en plano; H OC Voordr.; 11.20 Gram.; AVRO 12 00 Musette- muz.; 12 30 Land- en tulnb meded.; 12 33 Sport: 12 48 Gram 13 00 Nws; 13 15 Meded. en v d hulsvr 13.25 Dansmuz 14.00 V d hulsvr 14.20 Fluit, klarinet en plano. 14.50 Voordr 15.10 Orgelconc 15.30 Metropole ork VARA 16 00 Gram 16.30 Muzikale caus.; 17.10 V d Jeugd. 17.40 Roemeens ork 18.00 Nws 18.15 Felicitaties: 1845 „Waar het om gaat", vraaggespr 19 00 Dameskoor; 19.15 Viool en Hammondorgel; VPRO 10.30 „Wat wi Vryzlnnlge Protestanten geloven", caus. 19.50 Ber 20 00 Nws 20 05 Boekbespr 20.15 Zsng en plano: 20 30 „Wereldfedera- llsten ln Kopenhagen bijeen"; 2040 „Ver draagzaamheid". caus VARA 21.00 Caba ret: 21.30 „Duizend Jaar Muiden", klankb 21.50 Gram.. 22 05 Bultcnl. weekoverz.; 22 20 Lichte muz VPRO 22 40 „Vandaag", caus.: 22.45 Avondwijding: VARA 23 00 Nws.; 23.15—24 00 Kamerork. Televlsleultzendlng NCRV. 20 1521.45: 1. Journ 2 „Hoe lopen ze erby?", 'n collectie exotische schoenen. 3. „Uitvindingen van deze tyd". film 4. Weerber. 5. Marionettenspel. 6. Dagsluiting. Engeland. BBC Home Service. 33" M. 12.00 Dansmuz 12.25 Gevnr muz 12.55 Weerber.; 13.00 Nws.; 13 10 Am us muz 14.00 Gram.; 14.30 Dansmuz.; 15.00 Ork. conc 16.45 Hoorspel; 16.15 Viool en plano; 16.45 Caus.; 17.00 V d kind 17.56 Weer ber.; 18.00 Nws.; 18 15 Sport. 18 20 Gram 10.00 Gevar. muz.: 19 30 Symph /ark en sol.; 21.00 Nws 21.15 Amerikaanse nieuws- 22.00 C 3 Nws. Engeland. BBC Light Prngr.. 1300 en 247 M. 12 00 Orgelspel; 12.30 Ork. conc.: 13 00 Dansmuz; 13 45 V. d. kind; 14.00 V. d. vrouw: 15 00 Ork. conc 15 45 Lichte muz.; 16.15 Mrs Dale's Dagboek: 16 30 Orgelspel: 17.00 Varlétc-ork 17 45 Klank beeld: 18.15 Hoorspel: 18 45 Idem. 19 00 Nws.; 19.25 Sport; 19.30 Carroll Levis en zyn ontdekkingen; 2000 Home sweet home; 20 45 Twintig vragen; 21.15 Close up; 22 00 Nws; 22.15 Dansmuz; 23 05 Voordr; 23.10 Lichte muz.. 23 56—24 00 Nws. Norduestdeutscher Rundfunk. 309 M. 12.00 Ork. conc.; 13.00 Nws.; 13.25 Amus. muz 15.50 Balletmuz 16.15 Klarinet en plano: 17 00 Nws.; 17.45 Gevar. muz.; 19 00 Nws.; 19 30 Opera- en balletmuz 21 30 Nederl planomuz.; 21.45 Nws.; 22.10 Lichte muz 24.00 Nws.; 0.30 Dansmuz.; 1.15 Brussel. 324 en 484 M. 324 M. 12 00 Koorconc.; 12.30 Weerber.; 12 34 Gram 13 00 Nws.; 13.15 Orgelspel: 14 00, 14 45 en 15.30 Gram.; 16 00 Omr. ork.; 17.00 Nws 17.10 Dansmuz.; 18 00 Zang en plano; 18.30 V d sold 19.00 Nws 19.40 Gram.; 19.50 Klnderweelde; 20.05 Zang en plano; 20 15 Gemengd koor. Omr. koor en Symph. ork 21.45 Kunstkaleldoscoop; 22.00 Nws.; 22.10 Kron. v. Oud-Strydcrs; 22.15 Gram.; 22.5523.00 Nws 484 M. 12.10 Gram.; 13.00 Nws.; 13.10. 14.00. 15.00 en 16.00 Gram.; 17.00 Nws 17.15 Dansmuz 18.30 Spaanse liederen; 18 50 en 19.00 Gram.; 19.45 Nws; 20 00 Gram 20 30 Ork. conc.; 22 00 Nws 22.10 Kamermuz 22.40 Gram.; 22.50 Nws. Engeland. BBC European Serv. t'ltz. v. Nederland. 22 0022.30 Nws. Overz v d. weekbladen Film en toneel (op 224. 49 en 42 M.). DONDERDAG. VRIJDAG; Wassenaar: Huize „Den Deyl". Jaar vergadering Ver. van Oud-leerlingen Land bouwonderwijs. 7.30 uur nam. Wassenaar: clubgebouw Katwijkse- weg. Jaarvergadering hockey- en cricket club „De Kieviten". 7.30 uur nam. ZATERDAG: MAANDAG: Het Gulden Vlies: Ned. Ver. van Huls vrouwen. 2.30 uur nam. DE BIOSCOPEN Casino Vrijdag, Zaterdag en Zondag: ..De Smokkelprlnses": Maandag t/m Donderdag: „De ernst van Ernst" (belde alle leeftyden) Zondag 2.30, 4.45. 7 en 9.15 uur; werkdagen 2.30, 7 en 9.15 uur. Lu.vor „Heldl" (alle leeftyden) Zondag 2.30. 4 45 7 en 9.15 uur; werkdagen 2.30, 7 en 9.15 uur. Trianon „De terugkeer van Don Ca- mlllo" (alle leeftijden) Zondag 2.15, 4.30, 7 en 9.15 uur; werkdagen 2.30, 7 en 9.15 uur. Kex ..Het masker van de Pharao" (14 Jaar) Zondag 2.30. 4 45. 7.15 en 9.16 uur; werkdagen 2.30. 7.16 en 9.15 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken te Lelden wordt van Zaterdag 29 Aug. 13 uur tot Zaterdag 5 Sept. 8 uur waargenomen door Apotheek Boekwyt, Breestraat 74. tel. 20552 en de Haven- Apotheek, Haven 18. tel. 20086.

Leidsch Dagblad | 1953 | | pagina 3