Uit de Raadzaal PANDA EN DE GROEI - STRALEN Agenda ..srasr 92ste Jaargang LEIDSCH DAGBLAD Woensdag 24 Juni 19S3 Tweede Blad No. 27947 Schouwburg-misère en een benoeming De hoofdschotel van het Maandag terorberde raadsmenu was ontegeiizeg- fehjk de door B. en W. aangevraagde 45.000 voor de meest nodige restaura- van onze schouwburg ten aanzien ian brandgevaar. Eigenlijk is het met deze kwestie toch rel ietwat vreemd gesteld. Onwillekeu- Immers komt de vraag op: wat is er tan wel veranderd, dat nu opeens met Uiting moest worden gedreigd? Wij linnen die verandering niet doorgron den en dus niet begrijpen, dat een toe- tand. die voor het afgelopen selsaen »erd geduld, nu plotseling onhoudbaar |moet heten. Maar ja. zo gaat het nu nmaal met veel op dit ondermaanse. Waarmede wU intussen zeker niet be doelen om het op te nemen voor de u.dige situatie in de schouwburg die nzetwljfeld veel te wensen overlaat. De tnoop is thans echter doorgehakt de Brandweer die tenslotte alle verant- .ordeliikheid draagt wilde het risico liet langer aanvaarden en daarmede las de kous af. Zo kwam de Sleutelstad opeens voor de kwestie te staan van: of de meest dringende verbetering of sluiting. En waar dit laatst zou betekend hebben, dat Leiden voortaan van toneel :ou zijn verstoken gebleven, want een indere zaal is voor toneel niet disponi bel. daar was de keuze niet moeilijk. De overheid kan als beschermer der cultuur .iet toneel niet uitbannen en daarom x.oest de bittere pil der f. 45.000 worden ffslikt. Feitelijk zijn die duizenden guldens ■Magen weggegooid geld. want over if jaar gaat het oude gebouw aan de Oude Vest na ruim twee eeuwen dienst hebben gedaan, onherroepelijk dicht. Waarmede een stuk historie, we dur- ■n gerust zeggen een stuk waardevolle tor ie voor onze stad wordt afgesloten. Hoeveel cultuur is daar naast veel prullewerk niet gebracht Het is moeilijk Jnder woorden te brengen. Met het ver ier van dat oude doch eens knusse, ge- bouw. gaat voor Leiden een brok ont- ïikkeling verloren, waarvan de beteke ns niet in geld maar wel in cultuur is schatten! De aandeelhouders hebben er nimmer Teel plezier aan beleefd, hun geld. er in gestoken, bracht sinds mensenheugenis nimmer meer een cent rente op. Laat hun de eer. de cultuur te hebben ge diend! Maar nu wordt het tijd om te denken in de stichting van een nieuwe schouwburg opdat er straks geen hiaat kome. Binnen vijf jaar zal de Sleutel stad een nieuwe schouwburg rlik moeten un. Men denke daarover niet licht, ant het is een heel kapitaal dat daar- loor nodig zal zijn. Eerlijk gesproken, durven wli wel voorspellen, dat daar mede tussen de 2'2 en drie millioen ge moeid zal zijn, wil men een schouwburg, die aan de eisen des tijds voldoet ook sat. inrichting etc. betreft Men spiegele rich aan Utrecht, Haarlem en Arnhem. En dan nog houden wli ons hart vast roor de acoustiek in onze oude Muze- tempel een juweeltje, zoals ons land er met veel bezit. De ondervinding in dit JD'icht is met nieuwe schouwburgen ifriers niet om 00 te pochen. Men hoede zich in ieder geval om het v een kooDje" te gooien, want dan zou ..en de weg volgen van de zuinigheid, die de wijsheid bedriegt Men zal door de sure appel moeten heen bijten en niet een paar ton moeten zien! De komende raad. die in September zal op treden, zal voor deze kwestie wor den gesteld. Een ln te stellen schouw burg-commissie zal het gewichtige vraagstuk van een nieuwe schouwburg onder ogen hebben te zien. Het ls te ho pen. dat zij van „werken" zal weten. Want. en dit staat voor ons vast de nieuwe schouwburg zal er van Gemeen te wege moeten komen. Niet dat wij te gen het particuliere initiatief zün. inte gendeel. maar wie zal na de ervaring van ruim een halve eeuw zijn geld fond perdu daarin willen steken? Zeker zal het nodige bedrag langs particuliere weg niet ziin op te brengen en dan pre fereren wij volledige gemeente-beheer boven een beheer, dat voor verreweg het grootste deel zal berusten op de ge meente financien, slechts aangevuld met een klein bedrag van particuliere zijde. Overigens deed zich in de Jongste zit ting voor de zoveelste maal weer eens het bekende verschijnsel voor dat niet de hoofdschotel de meeste tijd vergde maar wel een ondergeschikte gang nl. de be noeming van een directeur van het mu seum De Lakenhal. Ondergeschikt, doch toch ook van niet te miskennen Impor tantie! Ruim een uur ls men ..onder ons" daarover doende geweest. En durven gerust als ons oordee! uitspre ken. dat hetgeen daar in geheime zitting ls gezegd, in openbare zitting ln grote HJn niet ter tafel ls gebracht. Hoewel niet direct te bewijzen, mag worden verondersteld dat bil deze be noeming n&- de bekwaamheid andere factoren mede een rol hebben gespeeld hetgeen wij niet aarzelen verderfelijk te noemen. We kregen de eigenaardige figuur, dat de raad een voorstel Frohwein aan vaardde. om de benoeming s'echts voor een jaar als proef te doen gelden, hoewel dit terecht voor hoofden van dienst nimmer usance ls en de oproep daarvan niet repte, zodat de aangewezene alle recht en reden zou hebben om voor zulk een benoeming hartelijk te bedanken. Tcmeeir, waar zodoende in wezen reeds bil de benoeming wantrouwen wordt ge toond Enfin, het is aan de gekozen nummer twee van de voordracht om dat zelf te beoordelen. Kinderbijslag naar verhouding van loon Het bestuur van het R.K. Centrum voor Staatkundige Vorming heeft :n 1952 een commissie Ingesteld met de op dracht. een antwoord te geven op de volgende vragen: ls het wenselijk de bedragen van de kinderbijslag te wijzigen, teneinde een zekere verhouding tussen kinderbijslag en loon tot stand te brengen. Zo ja. elke wijzigingen zou de commissie dan 'illen aanbevelen? Deze commissie gaat in haar antwoord uit van zeven loongroepen. waarbij de kinderbijslag per dag en per kind in iedere volgende loongroep f. 0.05 hoger ls dan in de voorafgaande. Bij een dagloon van f. 6.60 en minder bedraagt de kinderbijslag: voor het eerste kind f. 0.46 per dag; voor het tweede en derde f. 0.51 per dag en per kind; voor het vierde en volgende f. 0.67 per dag en per kind. De huidige progressie naar het kin dertal dient naar het oordeel der com missie zolang deze althans niet wordt verbeterd, bewaard te blijven. Zou deze progressie worden verbeterd, dan dient het oordeel der commissie, zolang deze althans niet wordt verbeterd, be- aard te blijven. Zou deze progressie worden verbeterd, dan dient naar het oordeel der commissie deze verbetering *~i alle loongroepen te gelden. De commissie raamt de kosten van de aanbevolen wijzigingen op circa f. 60 millioen per jaar. ETIKETTERING VAN ARTIKELEN In ons land is thans tussen vertegen woordigers van handel, industrie en con sumenten overleg gaande om te komen tot informatieve etikettering van arti kelen. aldus mej ir M. Knottenbelt, secretaresse van de Nederlandse Huis- houdraad. De grote variatie in het aanta! arti kelen dat aan de markt komt maakt het zo langzamerhand voor de consument uiterst moeilijk een juiste keuze te doen en het is niet meer doenlijk de massa voor de diverse producten de nodige wa renkennis bij te brengen. Voor de huis vrouw is het daardoor vrijwel onmoge lijk geworden met kennis van zaken in kopen te doen Zo zijn er thans b.v. 200 soorten plastic en 80 verschillende vezel- producten bekend en het is voor niet-des kundlgen ondoenlijk deze te onderschei den. In Nederland is men thans gereed met het opstellen van normen voor plastic, terwijl gewerkt wordt aan die voor tex- Dodelijke val op kermis Gistermiddag is op de kermis op de Paardenmarkt te Delft een dodelijk on geluk gebeurd, waarvan de eigenaar van een ijstent het slachtoffer is geworden. De man stond met zijn tent naast een der nieuwste attracties van de kermis, de zogenaamde rotor, een draaiend rad met metalen schuitjes Hij had zich aan geboden enige werkzaamheden aan de rotors te verrichten. Ondanks de waar schuwingen van de eigenaar had hij ver scheidene meters boven de grond plaats genomen op de rand van een der schuit jes. Door onopgehelderde oorzaak kan telde het schuitje en viel de man. waar bij hij met het hoofd 00 een ijzeren bindt terecht kwam. Het slachtoffer is de 29-jarige C. Blauw uit Alkmaar. Hij was gehuwd en had een zoon van 19 jaar. Afscheid prof. mr dr W. Rip van C.B.T.B. Onder voorzitterschap van de heer C. in den Heuvel uit Leiden is gisteravond in hotel „De IJzeren klap" te Musselka- naal de huishoudelijke vergadering ge houden van de Ned Chr. Boeren- en Tulndersbond. Tijdens deze vergadering ls afscheid genomen van prof. mr dr W. Rip, die onlangs is benoemd tot buiten gewoon hoogleraar aan de Landbouw hogeschool te Wageningen. Met het oog op deze benoeming zal prof. Rip zijn functie van adviseur van de C.BT.B neerleggen Als laatste advies gaf prof. Rip de .e- den de raad mee. als Christen in het olie leven te staan, daarbii strijdende op twee fronten: in de eerste plaats af te wijzen al hetgeen niet in overeen stemming is met de beginselen en an derzijds de vorm van het maatschappe lijke leven positief te beinvloeden. De heer van den Heuvel, die vanaf 1935 met de heer Rip heeft samenge- erkt nam officieel namens de Bond afscheid Hn wees op de grote werk kracht van prof Rip en betuigde zijn dank voor hetgeen de heer Rip heeft ge daan voor de jongerenorganisatie van de Bond. waarvan hij geruime ti)d voor zitter is geweest. Hij hoopte dat de ar beid in de nieuwe werkkring gezegend zou mogen worden en dat het platteland er de vruchten van zal mogen plukken. De heer van den Heuvel werd met al gemene stemmen herkozen tot voorzitter an de Bond. WAARBORGRECHT GOUDEN EN ZILVEREN WERKEN. Met ingang van 1 September 1953 al de nieuwe wettelijke regeling om trent de waarborg van platina, gouden en zilveren werken, zoals deze met België en Luxemburg is overeengeko men. in werking treden. Het waarborg- recht zal bedragen f.22 per 100 gram platina, f. 15 per 100 gram Goud en f. 0.70 per 100 gram zilver. (Lngez. Aled.-adv.) RIJWIEL 4 MOTOR Jaarlijks vieren duizenden gelovi ge Nepalczen het Macliendra Nath- feest. Machendra Nath ii'os volgens de Hindoe-legende, een van de grootste Hindoe-leraren. Hij be schikte over bovenmenselijke krach ten. allen vreesden hem. Hij had toegang tot het rijk van Koning Varuna. het equivalent voor Neptu- nus. Dit jaar echter werd het Ma chendra Natli-feest met nog groter Deviezenpositie opnieuw versterkt WEER VERDER BOVEN 4 MILLIARD Onze deviezen positie is de afgelopen week opnieuw versterkt. Terwijl de goudsituatie onveranderd bleef, is de netto deviezenreserve met f 20 min aan gegroeid. waarmede het totaal aan goud en deviezen toegenomen is tot f. 4141 millioen. enthousiasme gevierd, omdat men hel aan hem toeschrijft, dat Ten sing de kracht heeft gevonden om de Mount Everest te beklimmen. De gelovigen dansten en zongen in de straten. Zij trokken versierde wa- gens met zich mee. terwijl zij hym- nes zongen en op de trommen rof felden. De plechtigheid eindigde met gebeden en dank voor het suc ces van Tensing. Tijdens het Machendra Nath-Fes- tival. dat werd gehouden te Am- sall. een voorstad van Katmandu. De hele bevolking van Oegstgeest en Leiden, Werkt samen om onheil en ramp te bestrijden. B.B.-Raad voor de A-kring Leiden. FEUILLETON Uit het Engela Dat is waar ook." zei Philip. „Goed. ga dan nu maar eerst wat eten. Je trouw heeft een paar lekkere konijnen daar weet ik alles van." Hij maakte twee brieven aan het mi nisterie van Landbouw af, vulde enkele formulieren to en wachtte hierna rus tig. tot zijn lunch klaar was. Sara had enige flessen van een bii- tonder soort sherry naar het hotel mee genomen en hierop wilde ze Constance •„-acteren. Ze zat op haar komst te wach ten ln de kleine zitkamer van het ho tel. Ze was de enige gast en voelde zich ilmaakt op haar gemak in deze omge ving. Toen Constance binnen kwam. om helsde ze haar hartelijk. „Mijn lieve kind" merkte ze op. „wat zie je er moe uit. Er is geen kleur op je wangen en je ogen hebben zon zorgelijke uitdrukking Wacht maar. Ik zal David Parkinson wei eens vertellen, wat ik ervan denk. dat hij je in dit baantje gestopt heeft Constance glimlachte. „Maak Je geen torgen Sara." zei ze. Je zult verbaasd staan, als ik je vertel, dat ik van al mijn vroegere theorieën teruggekomen ben en Philip Bagnet mijn hart heb ge schonken. We zijn van plan te trouwen." Sara keek Constance even aan zei zacht: „lieve kind. wat ben Ik ar blii om Ik wens je van ganser harte geluk ,Het klinkt misschien sentimenteel." zei Constance enigszins hees. „maar ik heb het gevoel, dat ik het een beetje goed maaktvan die andere Bag net Sara zette zich onmiddellijk schrap. •Stel je voor zei ze. „Alsof er een ver gelijking mogelijk is! Philip is een aar dige jongeman maar niets vergeleken bii zijn oom!" Constance lachte. „Philip vindt dat ziin oom zich destilds vrij dwaas heeft gedragen door zó aan ziin gevoelens van gekrenkte trots toe te geven," zei ze. „Dat is nu precies de opmerking, die an een Bagnet van de huidige gene- ntie kunt verwachten," merkte Sara op. Waarom heb je hem eigenlijk niet mee gebracht?" .Hi) heeft werk te doen misschien ?eet je dat." antwoordde Constance met e«n onschuldig gezicht. Sara lachte en keek Constance vol armte aan. „Wie had dat nu kunnen denken van jou. de moderoe onafhanke- hlke vrouw-met-een-baan zei ze pein zend. ..Die beschrijving past niet langer bij me." zei Constance. „Ik ben nu een ver- kofd meisje en houd me alleen nog •naar met luchthartige dtogen bezig Tussen haakjes. Fiona is meegekomen ze wacht buiten. Ze stond erop om mee te gaan. hoewel ze vanmorgen eerst in bed is gebleven, omdat ze zich niet goed voelde. Ze heeft een schoolmeisjesach tige genegenheid voor je opgevat, houdt daar rekening mee. Ze kan hier ieder ogenblik zijn. maar er was bii de ingang een Jonge hond en daar moest ze even mee spelen .Als ze zelf een jonge hond had ge had. zou ze waarschijnlijk niet die hevige adoratie zijn gaan koesteren voor haar neef Neill." zei Sara. „Heeft ze je verteld dat lk haar voor een maand of zes bij mij in huis wil nemen? Ik neem aan. dat die zonderlinge Chloë Fincham daar wel ?n bezwaar tegen zal hebben." Ze zal waarschUn'.iik een dankbaar der pupil ziin dan ik," zei Constance, terwijl ze even een kus op Sara's oude gerimpelde wang drukte. „Ik was maar een lastig eigengereid persoontje." .Och het ging nogal." zei Sara. „Nu Fiona mee gekomen is. zal ze zich op de een of andere manier moeten bezig hou den. Ik moet namelijk uitgebreid met jou alleen praten Constance. Er zijn me een heleboel dtogen te binnen gescho ten. die jij moet weten." Fiona kwam even later het vertrek binnen. „Dag beste kind." zei Sara „Ik hoor. dat je misselijk bent geweest. Ik hèb je gewaarschuwd toen je gisteravond veel te veel chocolaadjes at." „O. ik heb er wel meer last van ant woordde Fiona luchtig. „Hoe maakt U het. Ik vond het gisteren heerlijk." .Dat doet me plezier." zei Sara. „Maar wil je nu braaf zijn en jezelf gedurende een half uurtje alleen vermaken, aange zien lk even onder vier ogen met Con stance moet spreken?" Toen Fiona, die wonderlijk gedwee aan Sara's verzoek gehoor gaf. verdwenen was. zei Sara: .Begin jij maar. Constan ce. lk ben één en al oor." „Wil jjj me niet eerst vertellen, wat bij jou allemaal weer boven is gekomen?" vroeg Constance. .Nee. ik wil eerst jouw verhaal ho- stance. ,,'t.Was Inderdaad zo, maar.... ze bloosde even kinderlijk ik heb nu Philip en bovendien houdt Neill momenteel de wacht in het huis. zodat ik me geen zorgen hoef te maken.." Sara lachte even bii het zien van Con stance's blos. Vooruit vertel me alles, wat er van te vertellen valt." zei ze. „Ja." zei Sara toen Constance klaar was met haar verhaal. ,Ik zou niet we ten, hoe je anders had moeten hande len. Het. is vervelend, dat Parkinson afwezig is. Maar hoe het ook zij. ik zal je de op lossing van het mysterie meedelen." Ze zat kaarsrecht en zag er zeer vast beraden uit. „Alsjeblieft Saradrong Constance aan. „wacht niet langer, ik popel van ongeduld Ze was er ooeens helemaal zeker van dat Sara toderdaad het antwoord od al le vragen zou weten te geven en dat ze zich geen zorgen meer behoefde te ma ken. „Die Petec Phippsbegon Sara met iets van triomf in haar stem. „die kon ik opeens plaatsen, toen Neill en Fiona het gisteravond over hem had den Constance trok een lelijk gezicht. .Natuurlijk is het weer Peter Phipps." ren. antwoordde Sara. „Daarna zal ikzei ze. „Ik heb al mijn "best gedaan je alles, wat ik weet vertellen. Het komt dat mannetje de hand boven het hoofd me voor Constance, dat je in een voort- te houden. M3ar vertel maar od Sara. durende angst leeftIk ben op het ergste voorbereid." 't Is nu niet zo erg meer," zei Con- I (Wordt vervolgd 10) „Zo", zei Jolliepop. „mijn hals is weer normaal, maar... maar wat is er met mijn costuum gebeurd Het is mij opeens veel te groot! „Arme jolliepop!" riep Panda, „met je pak is niets gebeurd, maar je bent zelf gekrompen!" Het duurde even. voor dit verschrikkelijk feit tot de geplaagde knecht door drong. Toen sprong hij met een gesmoorde kreet van zijn stoel en liep. struikelend over zijn kleren, op de professor toe. ..Dit gaat te ver!" riep hij sidderend van woede, „ziet. wat Uw verfoeilijke stralen mij heb ben aangedaanI" „!k zie het", zei de geleerde, zich belangstellend over hem liecn buigend, „het is zeer... cli... interessant". „Maar professor!" riep Panda, „hij vindt het niet prettig! Maak hem gauw weer normaal!" „Ik zal het proberenzei de geleerde, de straler opnieuw op Jolliepop richtend, „ik begin nu in elk geval met de werking van mijn uitvinding ver trouwd te raken. Hij moet nu weer groeien. Iiè?... hm... ccn paar dubbel gebundelde, pulserende gam- mastralen zullen wel liet gewenste effect hebben". Onder de straling begon Jolliepop inderdaad als deeg te rijzen, tot hij zijn pak weer geheel opvulde. ..Stop!" riep Panda, „hij is nu weer normaal! Pas op. U richt nu alle stralen op cén arm!! Uitschakelen!!" De geleerde schakelde haastig het apparaat uit, maar het was reeds te Iaat... Weliswaar ïvas Jolliepop weer in zijn waardige grootte hersteld, doch deze waardigheid werd ontsierd door een arm. die beslist te lang was! Radi o - Programma DONDERDAG 25 JUNI Hilversum I. (402 M.) KRO: 7.00 Nieuws; 7.15 Grnmjmiz7 45 Morgenge bed en lit kalender; 8 00 Nieuws en weer- ber.; 8.15 Gram muz.; 9.00 Voor de huls vrouw; 9 35 Waterstanden. 9.40 Schoolra dio; NCRV: 10 00 Grammuz 10 30 Mor gendienst; KRO: 11.00 Voor de zieken: 1145 Gram muz 11.50 .Als de ziele luis tert"; 12 00 Angelus: 12 03 Lunchconcert. (12.3012 33 Land- en tulnb.meded 12.55 Zonnewijzer, 13 00 Nieuws en kath. nieuws; 13.20 Alt en plano; 13.45 Gram. muz; NCRV: 14.00 Gram.muz; 14.45 Voor de vrouw; 15 15 Amus.muz.; 15.40 Gram.- muz.; 16 00 Bijbellezing; 16 30 Vlooi en plano; 17 00 Voor de Jeugd. 17 30 Gram. muz.; 17 40 Achterhoeks progr 18.00 Pro menade-orkest; 1835 „Op de stelling"; 18.45 Gram muz.; 19.00 Nieuws en weer berichten: 19.10 Levensvragen van aller lei aard: 19 30 Gram muziek; 20.00 Radio krant; 20 20 Radio-Vossenjacht: 21.15 35 Jaar organisatie van Chr. ondernemers: 21.45 Salonorkest ;22.15 Pianorecital. 22 35 Gram.muz.. 22.45 Avondoverdenklng; 23 00 Nieuws en SOS-berichten, 23.1524.00 Gram.muzlck. Hilversum II. (298 M.) AVRO: 7.00 Nieuws; 7.10 Gram.muz.; 7.15 Gvmnas- tlek: 7.30 Granl.muz.; VPRO: 7.50 Dag opening; AVRO: 8 00 Nieuws; 8 15 Gram. muz".: 9.00 Morgenwijding. 9 15 Koorzang; 9.25 Voor de vrouw; 9 30 Gram muziek: 10 50 Voor de kleuters; 11.00 Kamerorkest. 1145 Caus over het probleem van de slechthorende; 1155 Gram muz.; 12.00 Ge- var.muz.; 12 25 In 't spionnetje. 12.30 Land- en tuinbouw meded 12 33 Ham mondorgelspel 12.50 Uit het Bedrljfsle- ven; 13 00 Nieuws: 13.15 Med. of gramo- foonmuzlek; 13.20 Dansmuziek; 14.00 Fragm. uit Thomas More; 14.45 Gram muziek; 15 00 Voor de zieken; 16.00 Gra- inofoonmuzlek; 16.15 Voordracht: 16.30 Gram.muzlck; 16.45 Voor de Jeugd; 17 30 MU. vraaggesprek: 17.40 Gram muziek; 17.45 Regcringsultzendlng: dr J C. Noor- lander. „Hollandla ln verleden en heden". 18 00 Nieuws, 18.15 Sportproblemen; 18 25 Rep. of gram muziek 18.30 Lichte muz 19.00 Sport; 19.10 Amusmuz.. 19 40 Gra- mofoonmuziek. 20.00 Nieuws; 20.05 Gram. muziek: 20 20 Holland Festival: Concert gebouw orkest en solist; (ln de pauze: plm. 21.3021.55 „The Maker of dreams", hoorspel): 22 30 Gram.muz 23 00 Nieuws: 23.15 Sportnet.; 23 30 Gram.muzlck; 23.40 24.00 Zang en orgel. Engeland, BBC Home Service. 330 m.: 12 00 Gram.muziek; 12.15 Voor de arbei ders: 12.55 Weerberichten: 13 00 Nieuws; 13.10 Meded.; 13 20 Fllmprogr 13 55 Sport; 14.00 Voor de scholen. 15 10 Sport; 15.40 Gram.muz 16.15 Sport: 17 00 Voor de kinderen 17 55 Weerberichten. 18.00 Nieuws: 18.15 Sport; 1825 Gevar. muz.; 19.00 Gevar. progi 19 30 Caus .19 45 Ork concert; 20 30 Gevar. progr 21 00 Nieuws. 21.15 „The Flfty-One Society 22 00 Gcv programma: 22.30 Wetensch. overz 22 45 Pari. overzicht: 23.00—23.03 Nieuws. Engeland. BBC Light Programme. 1500 en 247 111.: 12 00 Ork. concert; 12 30 Sport, 13 35 Gram.muz 13.45 Voor de kinderen; 14.00 Voor de vrouw; 14.45 Rep 15 15 Sport; 15.45 Lichte muziek; 16.15 Mrs. Dale's Dagboek; 16.30 Causerie; 16 45 Lichte muziek; 17.30 Sport. 18.45 Hoor spel: 19.00 Nieuws en Journnal; 19.25 Sport: 19 30 Gevar. progr; 20 00 Twintig vragen: 2030 .Special Duty"; 21.00 Gevar. muz; 22 00 Nieuws; 22 15 Sport; 22.25 Oude dansmuziek: 23.05 Voordracht; 2320 Orgelspel. 23 56—24.00 Nieuws. Nord West Deu(seher Rundfunk. 309 m. 12 00 Lichte muziek; 13.00 Nieuws; 13.25 Lichte muziek: 15.50 Dansmuziek; 17.00 Nieuws: 17.45 Gram.muziek; 19.00 Nieuws. 19.30 Amus. muziek; '20.00 Hoorspel, 21.45 22.10 Gram.muzl.k, 23.00 Gevnrjnuzlek; 24.00 Nieuws; 0.30 Dansmuziek. Frankrllk, Nationaal Programma. 317 m. 12.30 Ork. concert; 13.00 Nieuws; 13.20 Ork. concert. 14 05 Zangrccltal; 14.25 Hoorspel; 17.10 Orgelconcert; 1830 Am. uitzending; 19.00 Gram.muziek; 19.58 Idem: 20 02 Ork.conc.; 2230 Gr.ira.muz.; 23.15 Hoorspel; 23.45-24.00 Nieuws. Brussel 324 484 f 324 M.! 11.45 Gram.muziek; 12.30 Weerberichten; 12.34 Accordeonorkest: 13.00 Nieuws; 13 15 Gram.muziek; 13.30 Zang en plano: 14 00 Engelse les. 14.15 Gram.muz.; 14.30 Fran se les; 14.45. 15 30 en 16.15 Gram.muztek: 17 00 Nieuws: 17.10 Kinderliederen. 17 15 Voor de kinderen: 18.15 Gram.muziek; 1830 Voor de soldaten: 19 00 Nieuws; 19.40 Italiaanse muziek. 20 00 „Vlaande ren zendt zijn zonen uit". Missie-klank beeld: 2030 Verz. programma: 21.00 Voor de vrouw: 21.45 Verz. programma: 22 00 Nieuws: 22.15 Planorecital; 2235—23 00 Nieuws. 484 m.: 11.45 Gram.muziek; 12.10 Idem; 13 00 Nieuws; 13.20 en 14.00 Gram.; 15 00 Symph. orkest; 15.50 Gram.muziek; 16 00 Gevar. muziek; 17.00 Nieuws; 17.15 Verz. programma; 18 30 Gram.muziek; 19 00 Koorzang; 19 30 Gram.muz.; 19.45 Nieuws; 20.00 Hoorspel; 22 00 Nieuws; 22.10 Gev. muziek., 22.50 Nieuws. BBC European Service. Ultz. voor. Ned. 22.0022.30 Nieuws. Engelse literatuurge schiedenis (Op 224 en 49 m.) WOENSDAG: Kleine Burcht. Leldse Ver. van Post zegelverzamelaars, 8 uur nam. Pnlël. 30-Jarlg bestaan Meubilair Comité Pnlël. 8 uur nam. Oegstgeest: Gemeentehuls. Raads vergadering. Wassenaar: Gebouw voor Chr. Bc- laneen. Uitvoering Jeugdkoor Euphonia" 8.30 nm. DONDERDAG: Den Burcht. Ledenvergadering „Het Groene Kruis" 8 uur nam. Districts Consultatiebureau (Rljnsbur- gerweg 70). Alg. ledenvergadering Ver. tot In den Vergulden Turk: Chr. Hlst. Unie D. v. d. Kwaak: Nabeschouwing over do verkiezingen. 8 uur nam. MAANDAG. Dr Van Voorthuilsenschcol (Caecllla- straat). Contaotavond. met medewerking van Ambtenarencabaret. 8 uur nm. DAGELIJKS Museum voor de Geschiedenis der Na tuurwetenschappen (Steenstraat) Ten toonstelling Lorentz-Kamerlingh Onnes 10-16 uur (behalve "s Maandags); 's Zou- dags van 13-16 uur (t/m 30 Augustus). DE BIOSCOPEN. Re\ - Trianon „Achter gesloten gordijnen" (18 jaar). Zondag: 2.15. 4.30. 7 en 9 15 uur nam. Werkdagen: 2.30. 7 en 9.15 uur nam. Casino „De biecht van Annesa" (18 1.1 Zondaz: 230. 4.45 7 en ais 230. 4.45. 7 en 9.15 i •uxor „Bureau zedenpolitie" (18 jaar) Zondag: 2.30. 4.45, 7 en 9.15 uur nam. Werkdagen: 230, 7 en 9.15 uur nam. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken te Lelden wordt van Zaterdag 20 Juni 13 uur tot Zaterdag 27 Juni 8 uur waargenomen door Apotheek Boekwnt Brcostraat 74. tel onsso en ^e jjaveia Te Oegstgeest door de Apotheek, Wllhelmlnapark

Leidsch Dagblad | 1953 | | pagina 3