DE GROEI - STRALEN LEIDSCH DAGBLAD - MAANDAG 22 JUNI ATHLETIEK. Sim Iness verbetert wereld record discuswerpen Tjjdens universitaire wedstrijden te Lincoln heeft de Olympische kam pioen Sim Iness van de Universiteit van Zuid-Californië by het discus- werpen een afstand van 57.934 meter (190 voet 7/8 inch) gehaald; een nieuw wereldrecord. Het officiële wereldrecord staat sinds 14 Augustus 1949 op naam xan de Ame rikaan Fortune Gordien met 56.73 me ter. Sim Iness had 7 April jJ. te Los Angeles de discus 57 73 meter gewor pen. maar deze prestatie was uiteraard 1 niet als wereldrecord erkend. TENNIS. Verrassingen op de Queens Club De finales van de Londense tennis kampioenschappen op Queens Club hebben enkele verrassingen opgele verd. In het heren-enkelspel sloeg dc Australiër Head zyn landgenoot en Wimbledon-favoriet Rosewall met 8—6. 10—8. De Belgen Washer en Briehant won- ren het heren dubbelspel door de Australiërs Rose en Hartwig te slaan met 1—6. 6t. 8—6 In het dames dubbelspel zegevierden de Amerikaanse dames Maureen Con nolly en Julie Sampson met 64. 10—8 over Jean RinkelQuertier en Helen Fletcher (GB.i. De finale dames enkelspel werd ge wonnen door Jean RinkelQuertier. Zy sloeg mevr. H Brewer i Bermuda met 6—1, 4—6. 6—2. LEIDSE HOUT. Leidse Hout is de promotiewedstrij den voor een Dlaats in de eerste klasse van de KNLTB coed gestart. In de uitwedstrijd tecen Iwoo boekten onze stadgenoten een 82 overwinning. KAATSEN. KAATSWEDSTRIJDEN. Voor de zgn. „Voorronde Wiersma- party" werden Zaterdagmiddag in de Leidse Hout kaatswedstrijden gehouden, die bijzonder zijn geslaagd Deelnemen de parturen waren: Den Haag, Haar lem. Rotterdam en Leiden. De uitslagen waren: LeidenHaar lem 37: RotterdamDen Haag 7—2; Leiden—Den Haag 74; Rotterdam Haarlem 47: HaarlemDen Haag 7—1: Leiden—Rotterdam 5—7 1. Haarlem 21 pnt 2 Rotterdam 18 pnt.; 3. Leiden 15 pnt4 Den Haag 7 p. ZEILEN. WEDSTRIJDEN OP WESTEINDER. Op de Westeinder Plassen zijn giste ren de nationale zeilwedstrijden, welke vorige week waren begonnen, beëindigd. De hoofdprijzen werden door de volgen de zeilers veroverd: Flying Dutchman- klasse: C. Th Gulcher (KNZ en RV); Valkenklasse: F G P C Goudriaan iKaagi; Drakenklasse: J. R. v. d Berg (KNZ en RV); RegenboogklasseL. dé Wit 'Zaanlandse»12 M2 klasse: B. Kraan Jr iBraassemermeer)Olympia- jollen: H. Lesage (Schinkel: 12 Voets- jollen: R. Koopmans (Aegir). DUIVENSPORT. P.V. ..De Reisduif" Wedvlucht vanaf St Quentm 372 Ion.» Los 6 uur, wind Z.-West. In concours 110 duiven. W Kapaan toonde de eerste met 6 m.n voorsprong op de tweede. Deze was van H van Wezel; W. Burgy 3; J. Wezel 4: J van Alphen 5, 7 en 19; G. UI jé 6 en 10; G. van Stein 8: J Uiterdijk 9: J Planje 11 en 15; P. Koenen 12; W Ka- paan 13: D. van den Nieuwedijk 14. 16, 17 en 18; F. Bouman 20. Pleidooi voor „Plaatselijke keuze" Aanval van Pater van Beek op Pers Verschillende journalisten verlieten de zaal De Nationale Bond voor plaatselyke keuze, de Nationale Commissie tegen het Alcoholisme en de Raad van Vak centrales zijn voornemeens een adres tot de Ministerraad te richten, waar in zij zich voorstanders verklaren van de opneming van een stelsel in de Nederlandse drankwet. dat aan dc kiesgerechtigde burgers ter plaatse dc mogelijkheid opent zich uit te spreken •ver te treflen maatregelen inzake be perking van het aantal vergunningen m verloven A in hun gemeente of een rti el daarvan. Dit voornemen blijkt ui' een resolutie, dit Zaterdagmiddi.i m*t algemene stem men werd aangpnomen in eer. door ;le Nationale Bond voo* p1a"'c-e keuze te Utrecht belegd demonstrate! congres. Het congres stond onder voorzitter schap van de oud-nnnister van Weder opbouw en Volkshuisvesting, mr J In 't Veld, die het een waagstuk noemde het probleem van de plaatselyke keuze weer aan de orde stellen. Maar de tot nu toe bereikte resultaten stemmen tot optimisme. Prof. Dr G van den Bergh bezag de staatsrechtelijke zijde van het vraag stuk. Juist op staatsrechtelijke gronden verklaarde hi) zich een overtuigd voor stander van plaatselijke keuze Ds G W. Korevaar bracht de geeste lijke vrijheid in het geding. Hy erkende dat de openbare dronkenschap goed deels is verdwenen, maar het alcoholge bruik in de mondaine kringen is zem versterkt. Hier is sprake van een „vlucht in de a'cohol" en dat is een der meest gevaarlijke Daarna stelde ds Korevaar a vraag of plaatselyke keuze een juist en geoorloofd middel in de strijd tegen cie alcohol is. Wordt de ge/stelyke vrij heid cr door aangevochten? Integendeel zei spr.: de burgers krijgen nu het recht zich te uiten ovér het aantal vergunnin gen in hun gemeente. Het wegnemen van de verzoeking door de drankgelegenheden zal voor velen een uitkomst kunnen zyn. De plaatsely ke keuze heeft echter z.i. alleen zin. als er voortzetting en opleving zal zyn van de drankbestrijding. Pater Abdon van Beek wees er op. dat Nederland jaariyks nog een half milliard gulden uitgeeft aan drank. Z.I. bestaat er in ons land een drmksleur. Er wordt gedronken uit conventie, om mee te doen. omdat het eigenlijk hoort. Is dat eigenlyk wel vrijheid? En is de plaatselyke keuze dan wel aantasting van de persoonlijke vrijheid? Integen deel zal de plaatselyke keuze de vrij heid der zwakken vergroten. Want er zyn te veel drankgelegenheden en het is nu eenmaal zo dat gelegenheid de dief maakt. De intrekking der vergunningen zal z.i geleidelyk moeten gaan maar het algemeen belang moet gaan boven dat van particulieren. Spr. schetste vervolgens de rol, die het grootkapitaal in deze spzelt. In dit verband laakte spr. door het noemen van verschillende voorbeelden, de verkeerde leiding die de pers z.i. in deze geeft. Mr In 't Veld sprak een slotwoord. Hierin vervatte hü ook de voorlezing van een protest van een aantal das - b'adschrijvers tegen de woorden van pater Van Beek. als zouden de journa listen door het drankkapitaal voor be paalde krantenartikelen worden be taald. Mr In 't Veld zeide te geloven. dat dit niet juist is. Maar wel meent hij. dat cr een bepaald verband be staat tussen kolderartikelen over drank en de grote reclame die voor de drank in de bladen wordt gemaakt. N» deze woorden verlieten enige verslag gevers de vergaderzaal. Mr In 't Veld wees nog op het gevaar, dat de alcohol met name voor het ver keer oplevert en anderzyds op de nood zakelijkheid. de zedelyke krachten in het volk te versterken. En zeker op dat punt is de alcohol zeker geen bondge noot. maar een tegenstander. Men stelt zich voor na de vacanties deze aangelegenheid weer krachtig aan te vatten, waardoor het mogeiyk zal zyn door een groot aantal adhaesiebetuigin- gen de kracht van het adres aan de Raad van ministers te versterken. Sportsplintcrs Te Oostburg werd een wegwed- sti'ijd voor professionals en onafhanke- lijken over 110 km gereden De uitslag luid;. 1 Van As (Roosendaal' 2 uur 53 m:n. 15 sec 2 Wagtmans 'Breda'; 3 Van Oers (Langeweg'4. Smits (Belg'; 5. Dekkers (Eindhoven). Het te Namen gehouden wegk3m- p.oenschap van België voor profs is ge wonnen door Van Steertaste die de 284 1 kilometer in 8 uur 5 min. 40 4 sec af- 1 legde. Gordon Pirie heeft in het Lon dense White City Stadion het Engelse record op de 3 mijl verbeterd door een tijd van 13 min. 41.8 sec. voor zich af te laten drukken. Hij brak daarmee het oude. op zijn naam staande, record met drie seconden. Mac Donald Bailey won de 100 yards gemakkelijk in 9.8 sec. De voetbalwedstrijd tussen BW en de Italiaanse eerste klasser Pro Patria, welke te Den Bosch werd gespeeld, ein digde in een gelijk spel :22. 42 000 toeschouwers hebben te Ko penhagen het Zweedse voetbalelftal een 31 overwinning zien behalen op De nemarken. Met rust hadden de Zweden een voorsprong van 1—0. De „Grand Steeple Chase de Pa ris". een te Auteuil gehouden paarden race over 6500 meter, begiftigd mot een eerste prys van 6 millioen Franse francs, is gewonnen door „Phara- li aiics, is I mond 3". By te Krefeld gehouden atletiek wedstrijden heeft Hans Geister de 400 meter in de uitstekende tijd van 47 9 sec. gewonnen Tweede weid Cleve in 1 43 8 en derde Radusch in 48.9 see. By de dames boekte Mana Sander een dubbel succes door op de 100 meter in j 12 3 sec. en op de 80 meter horden in 111.4 sec. te zegevieren. In de finale van het wereldkam pioenschap tennis voor profs te Cleve land heeft Pancho Gonzales met 46. 64. 75. 62 van Donald Budge ge wonnen Budge bood veel krachtiger te- j eenstand dan verwacht was, maar hij I kreeg een zware inzinking in de vierde set. Kramer. Sedgman en Segura heb- ben niet aan dit kampioenschap deel genomen. Onze landgenoot maitre Abra- I hams zal op de openingsavond van de wereldkampioenschappen schermen, die van 15 tot 26 Juli te Brussel worden gehouden, in een partij cm tien treffers uitkomen tegen de Belgische schermle- raar Gheys. Op Zondag 12 Juli a-s. worden op de sintelbaan te Amsterdam de Neder landse jeugdkampioenschappen voor jongens en meisjes verwerkt. Tijdens deze wedstrijden warden emge invita tienummers ingelast, om. de 800 meter voor dames. De vijfde étappe van de Ronde van j Zwitserland, van Lausanne naar Luzern (295 km.), is gewonnen door de Zwit- I ser Metzger. Koblet behield de leiding j in 't algemeen klassement met 30 51 32 vóór zyn landgenoot Schaer en de Ita liaan Barozzi, resp. met 30.56.52 en I 31.00.17. Vuurgloed te Pernis SCHUUR GEHEEL UITGEBRAND. In de nacht van Zaterdag op Zondag tegen halftwee werd het gezin van de veehouder handelaar D Boele. wonen de Ring 134 te Pernis (Rotterdam), ge wekt door een geweldige slag. die. zo vermoedt men. veroorzaakt werd door bl.keminslag op een electrische leiding. Het gezin. man. vrouw en twee kinde ren. stond op. de vrouw ging op onder zoek uit. doch daar ze niets verdachts bemerkte, begaf men zich weer ter ruste. Na ongeveer een kwartier wer den ze door buren of voorbijgangers op nieuw gewekt en toen bleek, dat de schuur, die naar schating 20 by 20 me ter meet en op enig materiaal na leeg was. in lichterlaaie stond. De vuurgloed tekende zich tegen de hemel af en ki lometers ver in de omtrek was de brand te zien. Tegen de schuur aangebouwd bevond zich het woonhuis van de familie en behulpzame buren en nieuwsgierigen begonnen direct de inboedel naar bui ten te brengen, hetgeen in een omme zien gebeurd was De direct gealar meerde brandweer begon de stryd te cen de vuurzee. Na een poosje begon het rietdak te glijden en schoof aan weerszijden van de schuur naar bene den. Met zeven stralen pakte men van alle kanten de brand aan. Na ongeveer een uui kon de brandweer aan het nablus sen beginnen. Alleen de kale muren van de uitgebrande schuur, met daartussen verkoolde balken, stonden toen nog overeind. Het woonhuis bleef behouden. Persoonlijke ongevallen hebben zich niet voorgedaan. Gevaarlijke onbekende chauffeur VIER GEWONDEN. Vie: r personen, betrokken by een ge compliceerd verkeersongeval op de weg 's-HertogenboschUtrecht nabij Hagestein, moesten gistermorgen met ernstige verwondingen naar een zie kenhuis te Utrecht worden vervoerd. Fen gevaarlijke manoeuvre van een chauffeur was oorzaak van het onge val. De chauffeur is na het ongeval doorgereden. Nabij Hagestein reed een ongeveer 70-jarige bromfietser in de richting Utrecht. In dezelfde richting reed een personenauto. Deze raakte de bromfiets, waardoor de berijder op straat werd geslingerd. Een tweede auto. die ook uit de richting Den Bosch kwam. trachtte de bejaarde bromfietser te ont- wyken. De bestuurder remde krachtig en gooide het stuur om, waardoor de auto met vrij hoge snelheid tegen een boom botste. Drie inzittenden werden vry ernstig gewond. Tezamen met de bromfietser werden zij naar Utrecht vervoerd. (lnccz. Med.-adv.) FEUILLETON Uit het Engels vertaald r\® 73) .Juist." zei Constance. „Zeg Neill, zou Je iets voor me willen doen? ..Dat hangt ervan af. wat het is." ant woordde Neill. „Ik zou je b.v. niet in de auto naar het dorp kunnen brengen omdat ik geen benzine meer heb." „Nee, dat is het niet, het is heel een voudig, wat ik je wil vragen," zei Con stance. „Het is van het allergrootste be lang, dat ik van morgen even naar Sara ga en met haar spreek, en ik kan niet weg. tenzij jy of Philip hier blijft. Je tante wenst niet allleen met de dienst boden in huis gelaten te worden." Neill leunde achterover in zün stoel en keek haar ernstig aan. „Heeft ze dat werkelyk gezegd?" vroeg hü. ..Inderdaad." antwoordde Constance. „Waarschijnlyk kan ik het ie beter ver tellen: ze heeft zich vreselyk opgewon den, nadat Peter Phipps hier geweest is met een verhaal over Philip, die in moeiiyke financiële omstandigheden zou verkeren en, naar zün zeggen, in staat zou zün tot heel rare dingen, als je be grijpt wat ik bedoel...." „Maar ze heeft dat verhaal toch zeker niet geloofd?" vroeg Neill verbaasd. „Van die 2000 Pond schuld weet zy, net als wij, alles af." „Nee.... misschien heeft ze het ver haal inderdaad niet geloofd." antwoord de Constance, „maar hoe het ook zij ze heeft zich ontzettend opgewonden en om de een of andere reden scheen ze het nodig te vinden onmiddellyk David Par-1 klnson te waarschuwen, die iets zou moeten ondernemen „Dat is nogal eenvoudig." merkte Neill op. „We kunnen het nu dus verder rus tig aan Parkinson overlaten. Hij is een figuur zonder enig gevoel en het kan hem niet schelen in wat voor modder poel hij roert." „Dat is misschien waar," zei Constan ce, „maar de moeilijkheid is dat Parkin son momenteel in Amerika zit." „Dan zal ze moeten wachten, tot hij terug ls." zei Neill onbewogen, alsof dit de gewoonste zaak van de wereld was en niet iets om je druk over te maken. „Zo eenvoudig is het niet." zei Con stance. geïrriteerd door zijn onbewogen heid. gisteren was ze zó opgewonden, dat toen ik met Londen telefoneerde, ik niet liet merken, dat Parkinson er niet was. maar deed alsof lk zün secretaresse een boodschap voor hem gaf En wat moeten we nu verder doen?" „Ja, een leugen wordt altiid gestraft," merkte Neill op. ,.Ik zou werkelyk niet weten wat er nu gebeuren moet." „Misschien heeft Philip een goed idee." zelConstance hoopvol. „Dat is waar voor zaken buitenslands was geroepen. „Dat zouden we inderdaad kunnen doen." zei Neill vaag. Hü scheen het niet erg belangryk te (inden. „Maar ik haat leugens. Kon.," voegde hü eraan toe. „Ik ook." zei Constance. „Maar ik weet niet, wat we anders zouden moeten ver zinnen. Je tante scheen bang t« zyn, heel erg bang „Vanzelfsprekend." zei Neill, en het klonk alsof hij iets doodgewoons zei, „Phipps is een ellendeling." „Een ellendeling?" herhaalde Con stance. „Is dat niet een tikje overdre ven Neill?" „Nee." zei Neill rustig. „Hii is dóór en dóór gemeen Je moet dat toch intuïtief gevoeld hebben, als Je met hem sprak. Je kunt het altiid merken, wanneer je met iemand in aanraking komt. die wer kelyk slécht is. Gelukkig zün er niet veel van zulke mensen Ik bedoel heus geen inbrekers of mensen, die een valse hand tekening zetten, of dergelüke. Die zijn in wezen niet slecht. Meestal zyn ze al leen maar afgedwaald of passen niet in het maatschappeiyk bestel en hebben wat leiding in de goede richting nodig." „O. Neill. je bent onmogelyk," nep Constance uit. terwijl ze even lachte. Hü staarde haar verwonderd aan. „Maar ik meen in ernst, wat ik zeg," zei hü „En het is de waarheid. Dat was het ook, waarop ik altiid zinspeelde. Phipps is een ellendeling, een doortrapte schoo ier, maar totdusver hield hij zich koest. Nu er echter in de modder geroerd is. is hü tot activiteit gebracht. Hy stond op van de ontbijttafel. „Ik zitten piekeren zal er eens over nadenken, wat we het best kunnen doen." zei hij langzaam. „Wil je dus alsjeblieft hier blijven, totdat ik terug ben?" drong Constance aan „Hoe laat ga je?" vroeg hij. „Tegen elf uur." antwoordde Con stance. Ze hoopte dat ze Philip vóór die tijd nog even zou zien. maar zo niet, dan zou ze niet op hem wachten. Ze zou hem dan na haar onderhoud met Sara wel spreken. •Goed" zei Neill, „ik zal zorgen te gen elf uur hier te zijn om de wacht te betrekken." Hü verdween en zijn ge bogen hoofd wees erop. dat hü ondanks al zün vaagheid ernstig met het pro bleem Inzat Constance wist opeens niet meer. of ze er wel goed aan gedaan had hem een en ander te vertellen. Ze voelde zich ongelukkig en angstig en verlangde naar Philip. Ze moest iets doen om de tijd tot 11 door te komen. Een gesprek met me vrouw Fincham die stellig over David Parkinson zou beginnen, wilde ze liefst vermyden. Ze bedacht zich. dat de keukenmeid gesproken had over voorraadkasten, die vol oude rommel zaten en die schoonge maakt moesten worden en dit leek haar een uitstekend werkje voor dit moment. Ze zou zich onmogelijk kunnen concen treren op het uitzoeken van rekeningen en andere paperassen maar het schoon maken van kasten was iets, waaraan je je lichamelyke energie kon geven, zon der gelegenheid te krijgen om te gaan Neill was intussen naar boven gegaan en klopte op Fiona's slaapkamerdeur. „Hoe voel je je nu?" vroeg hü- „Slecht héél slecht.' klonk het ant woord „Ben je van plan nog lang in bed te blüven?' „O ga weg. ik voel me miserabel." antwoordde Fiona, „Ik kan met niemand spreken Hy draaide zich om doch riep nog door de deur; ,Fi, voor het geval je toch op mocht staan, wil je dan Kon gezelschap gaan houden? Ze schünt last van haar zenuwen te hebben." Fiona kreunde zacht „Ik ben bang. dat ik de hele dag in bed zal moeten biyven" antwoordde ze klagend. „Ik heb me In tüden niet zo ellendig gevoeld." ...Ik zal Mary vragen om je wat thee en droge toast te brengen" zei Neill en liep de trap weer af. (Wordt vervolgd GOED WERK VAN .NEDERLAND IN DEN VREEMDE". De vereniging „Nederland in den vreemde" heeft haar Jaarverslag over 1952 gepubliceerd. Vastgesteld kan worden, dat alierwege een gunstige voe dingsbodem is gevonden om een goede gezindheid ten opzichte van ons land te kweken en de kennis omtrent ons land te verbreiden, aldus het verslag. De samenwerking met de verschillende mi nisteries. openbare diensten en particu liere verenigingen met verwante doel stellingen is zeer goed geweest. De stroom van aanvragen uit het bui tenland. niet alleen om brochures, maar ook om inlichtingen van allerlei aard. duurde onverminderd voort. Ons land geniet in het buitenland bekendheid en een verbluffende sym pathie.. Met de watersnoodramp leefde de gehele wereld mee. Toch ls Nederlandse voorlichting In het buitenland, zo merkt het Jaarver slag op. noodzakelük. Voorlichtingsmateriaal werd verzon den aan leerlingen van middelbare scholen, studenten, onderwüzers, lera ren. onderwüsautoriteiten, uitgevers en auteurs van leerboeken uit Engeland, Denemarken. West-Duitsland, België, Prankryk, Zwitserland, Oostenrijk, Spanje, Algiers, Zuid-Afrika, Australië, de Ver. Staten en Canada. Het batig saldo der vereniging Is f 1649.98, waardoor het kapitaal is ge stegen tot f. 40.076.94. Aan het werk van de B.B. long en oud doet dapper mee B.B.-Raad voor de A-kring Leiden. Radio - Programma VOOR DINSDAG 33 JUNI Hilversum I (402 M.) KRO 7.00 Nws.; 7.15 Gram.: 7.45 Morgengebed en lit. kal.; 8.00 Nws. cn weerber.; 8.15 Gram.; 9.0C V d. hulsvrouw; 9.35 Waterst 9.40 Gram.: 10 00 V d kleuters; 10.15 Gram.; 11.00 V. d. vrouw: 11.30 Schoolradio: 12.00 Angelus; 12.03 Gram; (12 30—12.33 Land- en tulnb.meded.l: 12.55 Zonnewijzer; 13 00 Nws. en Kath nws.; 1320 Act.. 13.25 Lunchconc.; 14 00 Amus. muz 14.35 Strljkkwart 15 00 Gevar muz 15 30 „Ben Je zestig'"; 16 00 V d zieken: 16.30 Zie- kenlof; 17 00 V d. Jeugd; 17 45 Regerlngs- ultz „Surtname's belastingen en statis tiek" door Drs R. Kool; 18.00 V. d. Jeugd: 18.20 Sportpraatje: 18 30 R V U „Rond de oude wereldzee" door Dr A. L. Constandse. „Vliegvelden en oliebronnen"; 19.00 Nws.: 19.10 Act.; 19.15 Uit het Boek der Boeken; 19.30 Gram.; 20.25 De gewone man; 20.30 Holland Festival 1953: „El Retablo des Mr.ese Pedro", de Falla: 21 30 Gram 21 40 Vlooi en plano: 22.10 De Radiodokter: 27 25 Sopr. en harp. 22 45 Avondgebed en lit kal 23 00 Nws 23 15—24 00 Gram. Hilversum II (298 Ml AVRO 7 00 Nws 7 10 Gram.: 7.15 Gym 7.30 Gram.: VPRO 7 50 Dagopening; AVRO 8 00 Nws 8.15 Gram 9 00 Morgenwydlng; 915 Koorzang. 9.25 V d vrouw; 9.30 Gram.: 10 50 V. d kleuters: 11.00 V. d. zieken: 11.30 Cello en plano: 12.00 Gevar muz.; 12.30 Land- en tulnbmeded.; 12.33 V h. platteland: 12.40 Twee plano's 13 00 Nws.; 13.15 Meded. of gram.; 13.20 Metropole ork.: 14.00 Amerlk. muzlekkaleldoscoop: 14.30 Gram.; 14.40 Schoolradio; 15.00 Gram.: 15.15 V. d. vrouw; 15.45 Gram.: 16.30 V. d. Jeugd; 17.30 Gram.; 17.40 V. d. Jeugd; 18.00 Nws 18 15 Pianospel; 18.30 Rep. of gram 18 35 Gram 18 50 Parijs spreekt tot U: 18 55 Koorcone 19 20 export: 19 30 Planorecital; 20 00 Nws.; 20.05 Amus. muz.: 21 00 „Naar haar pijpen dansen", hoorspel: 21.10 Tlroler muz.; 21.40 Meded 2145 Dansmuz.; 22 30 Bui tenlands overz 22.45 Gram 23.00 Nws.; 23.15 New York Calling: 23.20—24 00 Gram. Telev Isleprogramma r de NCRV pp- 8) „Het belangwekkende van dit geval is. dat de groeistralen ook gedeelten van een levend object blij ken te kunnen doen uitgroeien, zonder de groei van de overige delen van het object te beïnvloeden", zei professor Kalker. Joltiepops hals aandachtig bekij kend. „ik zal hier een aantekening van maken". De koel-wetenschappelijke interesse van de geleerde, zonder een greintje medegevoel, scheen folliepop te grieven. ..Begrijp ik het goed", vroeg hij kil. ..dat de straling uit dit weerzinwekkende apparaat van U. mijn hals ditsdanig misvormd heeft?" ..fuist". prees sor. riep Panda, „kunt U hem niet helpen? Kunt U zijn nek niet weer normaal maken met die groei stralen?" „Hm", mompelde de geleerde, „er zou iets aan gedaan kunnen worden. Als die hals hem niet bevalt, kunnen we het wel eens proberen". Hij liet Jolliepop in een stoel plaats nemen en richtte de groeistraler op diens hals. „Ik zal beginnen met links gepolariseerde straling", mompelde hij. „Zal dat zijn hals weer doen krimpen?" vroeg Panda. „Mogelijk", antwoordde de professor, .ik ben zelf ook zeer be nieuwd naar het resultaat". 20 00—23.00 1. Journ. 2 Weerber. 3. „Die Entführung aus dem Serail" .opera. 4. Dagsluiting. Engeland, BBC Home Service. 330 M. 12.00 Orgelspel: 12.25 V. d. arbeiders; 12.55 Weerber,; 13.00 Nws; 13 10 Gram.; 13.55 17 55 Weerber.: 18 00 Nws.; 18.15 Spc 18.25 Gram.; 19.10 Hoorsp.; 19.40 Rep.: 20.00 Klankb.; 21.00 Nws.; 21 15 Wereld- comm.; 21.30 Gevar fi 22.20 Recital; 22.45 23.03 Nws. Engeland. BBC Light Programme. 1500 en 217 M. 12.00 Pari. overz.; 12.15 Orgelsp 12.45 Ork. conc.: 13 45 V. d. kind 14 00 V. d vrouw; 15 00 Gevar. muz.; 15 45 Accord, ork 16.15 Mrs Dale's dagb.; 16.30 Arb. ork.; 17 00 Verz.progr.: 17.30 Dans muziek: 18.15 Sport: 18 45 Hoorsp.; 19 00 Nws. en Journ.; 19.25 Sport; 19 30 Quiz: 20.00 Gevar. progr.; 21 00 Ork. conc.; 22.00 Nws.: 22 15 Sport: 22 20 Lichte muz.: 23 05 Voordr.; 23.20 Rhythm, muz,; 23.56—24.00 Nws. Nordwe«tdeut«cher Rnndfunk, 309 M. 12.00 Omr. ork.; 13.00 Nws.; 13.25 Ork. conc.; 15 50 Lichte muz 16 10 Blaasmuz 17 00 Nws: 17 45 Amus muz: 19.00 Nws.: 19 30 Italiaanse muz.; 20 00 Gevar. muz.; 21.15 Gram; 2145 Nws; 22 10 Gram.; 22 30 Jazzmuz.; 23 00 Dansork 24 00 Nws. 0 30 Dansmuz. Frankryk. Nationaal rrogramma. 317 M. 12 30 Ork. conc: 13 00 Nws; 13 65 Gram.: 14 00 Nws.: 18 30 Am. ultz 19 00 Gram. 20 02 Kamermuz. 22.20 Hoorsp: 22.00 Gram 23 4524.00 Nws. Brussel. 321 en 181 M. 321 M. 11 45 Gram.; 12 30 Weerber.: 12 34 Gram.; 13 00 Nws: 13.15 Caslnoconc 14 00 Gram: 15 00 Omr ork en sol 16 15. 16 30 Gram 17.00 Nws 17 10 Gram 17.15 V. d kleu ters; 17.30 Kamermuz 17 50 BoekbesDr 18.00 Kamermuz (verv 1830 V d sold 17 00 Nws 19 40 Gram 19 50 Cnus 20 00 Ork conc 21 00 Gram 21 15 Ethnolo- glsche muz.; 22 00 Nws 22 15 Jazzcomm.; 22.45 Gram 22.55—23 00 Nws. 481 M. 11.45 Gram.; 12.10 Omr ork.; 13.00 Nws.; 13.10. 14.00 en 15.00 Gram 16 00 Lichte muz.; 17.00 Nws.; 17.15 Gram.: 17 30 Kamermuz.; 18.30. 19.00 en 19 35 Gram.; 19.46 Nws.; 20.00 Operamuz.; 21 45 Gram.; 22.00 Nws.; 22.10 Gram.; 22 50 Nws. BBC European Service. Ultz. v. Neder land. 22.0022.30 Nws. Boeken en schrij vers (op 224 en 49 M Agenda MAANDAG: Excursie Volanaar Kettlngfabrlek. Wassenaar: Verenigingsgeb. Kerk straat: Uitvoering Politle-Toneel- en Ontsnannlnesverenlzlng O.N.I 8 u nm. Gebouw voor Chr Belangen. Uitvoering Jeugdkoor .Euphonla". 7.30 uur nm. 1VOENSDAG: Kleine Burcht. Leidse Ver. van Post zegelverzamelaars. 8 uur nam. i Nat. Historie. Excur- DONDEKDAG: l O- Foyer Stadsgehoorzaal. Jaarvers. Kon. Genootschap M.S.G., 8 uur nam. Den Burcht. Ledenvergadering „Het Groene Kruis" 8 uur nam. Districts Consultatiebureau (Rljnsbur- gerweg 70). Alg. ledenvergadering ver. tot bestrydlng der T.B.C.. 8.30 uur nam. VRIJDAG Garenmarkt: Avondwandeling „Oud- Lelden'Mn Raaphorst en ter Horst. 6.45 ZATERDAG Station: Excursie K. en O. naar Post cheque- en Girodienst, (vertrek trein 13.50 uurj. DAGELIJKS Museum voor de Geschiedenis der Na tuurwetenschappen (Steenstraat) Ten toonstelling Lorentz-Kamerllngh Onnes 10-16 uur (behalve 's Maandags): 's Zon dags van 13-16 uur (t/m 30 Augustus). DE BIOSCOPEN. Rex „Het legioen der dapperen" (14 Zondag: 2.30, 4.45, 7.15 en 0.15 uur nam. Werkdagen: 2.30, 7.15 en 9.15 uur ham. Trianon „Achter gesloten gordijnen" (18 Jaar). Zondag: 2.15. 4.30. 7 en 9.15 uur nam. Werkdugen: 2.30. 7 en 9.15 uur nam. tnsu ran si'fl na t 'svt 'oS'ö :Sopnoz ('f 81) „vsauuv uba iqoaiq aa" oupcj Werkdagen: 2.30. 7 en 9.15 uur nam Lldo .Jen Koningin wordt gekroond" in technicolor (alle leeft.). Alle dagen 230. 4.45. 7 en 9.15 uur nam. I.u\nr „Bureau zedenpolitie" (18 Jaar) Zondag: 2.30. 4 45, 7 en 9.15 uur nam. Werkdagen: 2.30. 7 en 9.15 uur nam. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken te Lelden wordt van Zaterdag 20 Juni 13 uur tot Zaterdag 27 Juni 8 uur waargenomen door Apotheek Boekwijt. Breestraat 74. tel 20552 en de Haven- Apotheek Haven 18. tel 20085.

Leidsch Dagblad | 1953 | | pagina 6