$5 PANDA EN DE GROEI - STRALEN 92ste Jaargang LEIDSCH DAGBLAD Donderdag 18 Juni 1953 Tweede Blad No. 27942 jV« ile Italiaanse verkiezingen Winst voor tie extremisten Van links naar rechts I. (Van onze Romeinse correspondent) De uitslapen zijn nu vrywel volledig binnen niet uitzondering van de 1.300.000 omstreden gevallen, die theoretisch het prote pleit toch nog ten gunste der vier centrumpartijen kunnen doen omslaan (Theoretisch, zeggen wij, want zelfs de meest verwoede aanhangers van de nieuwe kieswet zien wel in. dat wanneer nu plotseling de uitslag zou worden ge- aitzigd. het hele land in rep en roer 7011 komen) We nemen dus aan. dat de uitslag vaststaat en hebben even tijd pehad 0111 over de oorzaak na te denken en over de gevolgen. Hoe is het mogelijk, dat communisten tn Nenni-sociallsten. nadat men ze vijf jaar met alle kracht heeft bestreden, sterker zijn dan tevoren (9.563.000 thans legen 8 137 000 in 1948'De schuld ("nraan draagt, daarover is men het thans wel eens. de ongelukkige nipuwe kieswet, die aan de extremisten prachtig propaganda-materiaal heeft verschaft: de anti-democraten, zo redeneren zii. mn De Gasperi en Saragat. die zulk een wet aan het volk opdringen Dat dit betoog vat op de mensen had blijkt wel. vnnneer men de cijfers der sociaal democraten eens even beschouwt. Van 1852.000 stemmen in 1948 gingen zij achteruit tot 1 223 000. De 630.000 stem- frit geeft ons tevens hoop voor de toe komst De man. die het onjuist oordeelt dat zijn stem door de toepassing van een sterk omstredpn en op het laatste nippertje afgekondigde wet dubbel zo zwaar zal wegen als die van ziin kame raad. die er een andere mpning op na houdt. blijft een democratisch voelend mens. ook al stemt hll uit protest niet op Saragat maar op Nenni. Het moet mogelijk ziin van die 600 (X>0 kiezers, die hoe' paradoxaal dit ook klinkt, uit een zuiver democratische overweging ge stemd hebben op een partij ten nauwste verbonden met de communisten, het prootste deel weer terug te brengen in de partti waar zij behoren. Maar daar toe zal die Dartij schuld moeten beken nen en zal de nieuwe regering zo spoedig mogelijk de dwaze kieswet, waarvan thans eindelijk ook de vroegere voor standers inzien, dat zü nutteloos en uiterst schadelijk is. moeten intrekken. Een andere reden, waarom het com munisme veld heeft gewonnen, is het ontwaken van Zuid-ïtalië. Wanneer men de ciifers vergpllikt. ziet men. dat in het. fel-rode midden-Italiê de commu niën en de Nenni-socialisten hun po sitie handhaafden, doch niet vooruit- Cineen alleen in het Zuiden, vooral op Sicilië hebben alle extremistische pnrtiien. dus ook het communisme, grote vooruitgang geboekt. In Palermo biiv. kreven de communisten in 194R slechts 49O0 stemmen, dit iaar 53 000. Wat is er r'hpurd? Tn dc laatste laren wordt voor Zuid-ïtalië biizonder veel gedaan, maar v.plvnnrt leidt vanzelf tot een zekere vprlWfins van het volk. Nu heeft men 10 dit Zuiden een zeer talrijke klasse, ëi» men niet eens proletarisch kan noe men. een soort onderoroletariaat. dat f-'ert voorhistorische tüden leeft in pen- 7»lfde staat van grofste onwetenheid fn ellende. Deze mensen hebben kies recht gekregen en tot nu toe hebben zij daarvan eigenlijk nooit bewust gebruik gemaakt. Zij gingen stemmen volgens de aanwijzingen van de pastoor en de feudale grootgrondbezitter. Nu komt er in dat gebied plotseling een nieuwe geest, er komt meer geld onder de men sen, het analphabetisme neemt af. in de afgelegen dorpjes dringen zo af en toe eens mensen door uit de stad af komstig. handelsreizigers maar ook pro pagandisten En langzaam begint dit onderproletariaat zich bewust te worden, dat ook zij door hun getal invloed kun nen oefenen. Onwetend als zij zijn. val len zij natuurlijk ten prooi aan extre misten. Deze beweging gaat sneller dan de emancipatie der arbeiders in het Noorden. Het proces, dat w jj in de laatste jaren met belangstelling hebben gevolgd, waarbij het communisme naarmate het meer aanhang won in het Zuiden, ver liezen leed in het Noorden, waar de ar beiders in steeds groter getale ryp waren voor de sociaal-democratie, is onder broken. De groei der partij in het Zui den is thans sterker dan haar lang zame verschrompeling in het Noorden. De reden, waarom de fascisten in het Zuiden zo sterk uit de bus zfjn geko men, is ongeveer dezelfde. Wat de „so ciale beweging" betreft, deze predikt een sociaal programma, dat op heel veel punten overeenstemming vertoont met dat der communisten en speculeert daarnaast nog op nationalistische en chauvinistische gevoelens met sterke anti-Amerikaanse en anti-Engelse ten denties. Dat alles is geschikt om primi tieve en jonge mensen aan te trekken. De royalisten, een groep oer-conscrva- tieve groot-grondbezitters, die met schrik zien hoe de landbouwhervorming niet alleen op papier wordt doorge voerd. hebben het onderproletariaat tot het dolle toe opgezweept door ge- of misbruik te maken van de gehechtheid aan het koningshuis, die juist in het Zuiden algemeen is. Holland - Festival Shakespeare's „De Storm" in gave vertolking van de Haagse eomedie Onvergetelijke creatie van Van Dalsum (Van onze Haagse redacteur) De toneelinzet in het Holland-festival is een grandioze geweest. De Haagse Comedie. die gisteravond in de Konink lijke Schouwburg te Den Haag de pre mière gaf van Shakespeare's De Storm heeft daarmede een artistieke daad van de eerste orde gesteld. Een gave uiterst verzorgde voorstelling is het geworden, welke door een onvergetelijke creatie van Albert van Dalsum in de rol van Prospero aan glans en betekenis heeft gewonnen. Hij stond daar inderdaad als de magiër, in zijn brede, bezwerende ge baar. waarmede hij niet slechts dit to- neelgebeuren, maar een gehele zaal in zijn ban gevangen wist te houden. Shakespeare's laatste toneelwerk, naar men aanneemt, maar niets in De Storm verraadt, dat hier een dichter aan het woord is, die geleidelijk aan weinig meer te zeggen heeft. Veeleer is het zo, dat de woord- en gedachten-magiër voor het laatst zijn toverstaf ter hand neemt en met zijn bezwerende formules groot se verbeeldingen oproept en daarmede zijn bizarre spel speelt. Temidden van de orgieën der elementen, maar tege lijk van die der menselijke hartstochten, van intrige, verraad, van haat en ver bijstering zwaait hij zijn staf. roept hij de duistere instincten wakker en wekt anderzijds de diepere gevoelens van zui verheid. reinheid en milde vergevensge zindheid. Dat hij daartoe een storm tot uit gangspunt heeft genomen en de verdere handeling zich laat voltrekken op een onbewoond eiland, waar in de verstar ring der volstrekte eenzaamheid geen verhulling wordt gevonden, zo min van de barre ondeugd als van de deugd, die er in haar puurste vorm opbloeit, kan. gezien tegen deze achtergrond, niet ver bazen. En hier stuiten wij op een waarlijk zeer geslaagde regie- en décorvondst, waar de grot, die Prospero, de verdre ven hertog van Milaan, als woonstede in zijn verbanningsoord is gelaten de vorm heeft gekregen van een kinkhoorn, een naar den hemel gebogen schelp, als een hoorn des overvloeds, waaruit het jong geluk in twee gelieven als wrivmdigend een uiteindelijke verzoe ning te voorschijn treedt. Dan kan de ma(>-r zijn toverstaf wegwerpen en de aan zijn wil onder worpen geest hun vrijheid hergeven. Laseur, die het werk regisseerde, heeft dit bizarre spel van tegen elkander bot sende hartstochten, van haat en ver gelding, van wanhoop en waanzin, van verstild verlangen en zich vergetende begeerte in een vaak adembenemende werveling zich laten voltrekken. Zo kreeg deze voorstelling de Juiste vaart, zonder storende vertragingen. Een gaaf geheel, waarvoor men alleen maar diepe bewon dering kan hebben. Gaaf ook In de bezetting van de vele rollen. Daarvan was dan Van Dalsum weliswaar de centrale figuur, maar in een Myra Ward (Ariel), een Kathenka van der Werff (Miranda) vond hij de flncez Mcd.-Adv.» I' WEK DE GAL- IN UW LEVER OP I) ruit morgen» „kiplekker" trii. J nit bfd "Pr,n*en- Elke dag moet uw lever een liter gal ln uw ingewanden doen stromen, anders ver teert uw voedsel niet. het bedertt. U raakt verstopt, wordt humeurig en loom. Neem de plantaardige CARTER'S LEVERPIL LETJES om die liter gal op te w-ekken en' uw spijsvertering en atoelcang op natuur-! Idke wijze te regelen. Een plantaardig zacht middel, onovertroffen om de gal t* doen stromen. Eist Carter s LeverplUetjes. j (incez. Med.-adv.) 't Is groot feest iu huis >/ip\^ want het is Vaderdag en dus wordt vandaag een extra kloeke en prima sigaar aangedragen Dat brengt Vader genietend van de fijne smaak en heerlijke geur in de allerbeste stemming en dat wordt voor bet hele gezin een vrolijke dag. Daarom, geef Vader sigaren en ge geeft hem de eer die hem toekomt! Juiste tegenspelers om het accent niet eenzijdig te doen zfjn. Zo gaf Johan Valk een zeer geslaagde kalibaan wel licht* als kanibaal gedacht zo waren er de juist gechargeerde figuren van de hofnar en de dronken hofmeester van Luc Lutz en Jan Retel. een prachtige raadsheer van Henri Eerens. De Haagse Comedie. die met deze op voering tegelijk een hulde bracht aan de nagedachtenis van de onlangs over leden dichter Martinus Nyhoff. wiens vertaling werd gebezigd, heeft aan haar staat van dienst een uitzonderlijke goede prestatie toegevoegd. Daartoe hebben ook de knappe décors van Wim Vesseur veel bijgedragen, terwijl de muzikale ac centen van Jurriaan Andriessen aan het geheel een indrukwekkend relief heb ben gegeven. De toneelinzet van het Holland-festi val werd langdurig bejubeld en met veel bloemen begroet. FtUILLETON IJlt het Engel* vertaald Door Jane England Mevrouw Fincham keek hem achter dochtig aan. ,En hoe heb je bij dat oude mens gegeten? Ik snap niet, wat je er aan vond om bii haar te eten. Fiona kan naar haar toegaan, dat laat me koud.." AVe hebben erg gezellig bij juffrouw Goodwood gedineerd." onderbrak Neill haar. .En U moet niet over haar spre ien als dat „oude mens". Dat staat U heel lelijk." ,.'t Is een naar mens, 'n naar mens," mompelde mevrouw Fincham koppig. Wy hebben geen champagne gedron ken. zoals U gedaan hebt. naar ik hoor- zei Neill. Natuurlijk kreeg je van haar geen champagne," zei mevrouw Fincham, ,ze cel te veel op de penning, ze is gie- 20U cp zelf ook door geamuseerd zijn. Ze moest niet vergeten, Sara dit morgen te vertellen. ,Het lukt me tijd. dat we allemaal naar bed gaanzei Philip langzaam. ■Vooral na gisternacht. Door dat late mysterieuze bezoek heeft niemand veel slaap gehad geloof ik." „Vannacht komt hij heus niet" zei mevrouw Fincham. „Nee. vannacht niet En morgen komt David Parkinson hier i zal ik hem zeggen wat ik wens, dat gedaan wordt. Ik ga handelend optre- en, ja. ja. handelend optreden." Prachtig." zei Neill en iets in ziin em deed Constance snel een blik op cm werpen. Ze zou niet hebben kunnen "-'gen. dat Neill zich helemaal op zijn fcni ik voelde „Afgesproken dus wij gaan allemaal Har bed." zei Philip en ziin stem klonk vermoeid. Mary komt U helpen." Ja. goed. stuur Mary om mij in bed helpen." zei de oude vrouw. Ik ca vannacht lekker slapen. Ik ben dood moe Neill boog zich over haar heen en ze :!>ek even niet een van haar dikke handjes langs zijn wang. Dit gebaar van fen haast verlegen tederheid ontroerde Constance. .Slaap lekker mUn lieve Jon- hoorde ze de oude vrouw met grote *a:mte zeggen. Wel te rusten, tante Chloëant- *oordde Neill. De oude vrouw leunde achterover in •haar stoel. „Goedennacht Fiona." zei ze onverschillig. .goedennacht juffrouw Eair'ie. goedennacht mijn beste Philip Achter elkaar verlieten ze het vertrek 'n Neill liep naar de tussendeur om Mary to roepen. Fiona gaapte demonstiatief. Ik ben doodop." verklaarde ze ..Slaap jekker Kon en jij ook PhiliD Neill «wen nog wel." „Goedennacht, Fi," zei Philip. „O, wacht even ik heb nog een nieuwtje voor je. Ik ga trouwen met Konook al weet ze dat zelf nog niet.." ,-Allemensen," zei Fiona, hem aansta rend. Neill die met langzame passen naar hem toe kwam slenteren, vroeg: Hoe zit het eigenlijk met die botsen de karakters van jullie?" „Daar zullen we iets aan moeten doen." antwoordde Philip, terwijl hij Constance's hand in de zijne nam. Zijn vingers klemden zich om de hare en ze voe'de hoe ook zij ziin hand drukte. .Ik heb het gevoel dat ik een beetje gek geworden ben," zei Constance met een lachje. „O. Philip," voegde ze er op eens verschrikt aan toe: ,lk heb hele maal vergeten je te vertellen, dat David Parkinson momenteel niet hier is hij zit in Amerika „Wel, hij hoeft je toch zeker geen toe stemming voor een huwelijk te geven?" merkte Fiona op. .Nee. dat is waar." zei Philip „maar ik begrijp, wat Kon bedoelt Als jU en Neill nu zo tactvol wilt ziin om je terug te trekken dan kunnen Kon en ik sa men nog wat babbelen." „Er is een mooie maan buiten zei Fiona vrolijk. „O Kon. wat is alles heer- Hlk vanavond. Ik heb me nog nooit zo gelukkig gevoeld. Slaap lekker. Kon slaap lekker Philip." Ze liep snel de trap op en op hetzelfde ogenblik kwam Mary door de hal om zich naar mevrouw Fincham te begeven. Er was een stugge afwijzende uitdruk king op haar gezicht. NeiU keek haar peinzend na. „Wat mankeert haar?" vroeg hU ver wonderd. Ze is boos op Anna en mij." ant woordde Constance. „Je kunt Neill morgen alles verder vertellen over huishoudelijke moet'ijk- heden" kwam Philip tussenbeide, .maar op dit moment hebben wij samen be langrijker dingen te bespreken." „Werkelijk?" zei Neill glimlachend. „Goedennacht jullie beiden we zien el kander morgen wel weer." Hij liep langzaam dc trap op en wuifde hen nog eens toe Constance wendde zich met een enigszins onthutst gezicht tot Philip. „Je had dit werkelijk niet moeten zeg gen Philip," zei ze. .We moeten nog zo veel bespreken," zei Philip ernstig. „Ik heb je één vraae van belang te stellen. Houd je van me?" .Je weet. dat ik van je houd" ant woordde Constance zacht. .Luister dan naar me. Kon. Ik houd heel veel van Je. Ik ben diverse keren verliefd geweest, maar van jou houd ik echt Ik ben geen gemakkelijk mens. Ik heb een moeilijk humeur en ik heb een schuld van 2000 Pond. waarover ik je later meer zal vertellen. Ik heb geen geld van mezelf en ik ben van plan op deze boerderij te blijven werken voor en samen met Neill. Voordat we nu ver der iets kunnen bespreken stel ik je de vraag: wil je al deze dingen wetende, met mil trouwen?" „Maarbegon ze aarzelend ter wijl ze haar handen ineenkiemde. Het was pure waanzin om ja te antwoorden. Het was nauwelijks een huwelijksaan zoek te noemen, het had meer van een ultimatum. Ook al hield ze zoveel van hem. dal haar hart pijn deed bij de ge dachte hem te moeten missenook al hield ze zoveel van hem, dat ze zich in zijn nabijheid ongekend gelukkig voeldeze toon dit toch niet accepte ren! Goede huwelijken werkelijk goede huwelijken werden op andere wijze ge sloten. Daarvan was ze altijd overtuigd geweest. Ze was toch niet opeens zo he lemaal veranderd „Kon, lievelingdrong hij aan. „Ja," antwoordde ze langzaam ,ja. ik wil, onder welke omstandigheden ook met je trouwen." (Wordt vervolgd Jaarvergadering Bond Veehandelaren. In het Groothandelsgebouw te Rot terdam is vanochtend onder voorzit terschap van de heer C. P. Alkemade de jaarvergadering begonnen van de afde ling Zuid-Holland van de Ned. Bond van veehandelaren, die o.a. werd bijge woond door de Bondsvoorzitter K. W. ten Dam en M. Weima, directeur van de markt- en havendienst te Lelden. In zijn openingswoord zeide de voor zitter om. dat de veehandel zich gedu rende het afgelopen halfjaar normaal heeft kunnen ontwikkelen. Aan het jaarverslag ontlenen wy, dat in het afgelopen verenigingsjaar het aangeboden slachtvee overal te plaatsen was. De nieuwe verordening, die een indi recte verplichte inspuiting voorschrijft zal er wel toe bydragen te verhinderen dat in de toekomst de verspreiding van het mond- en klauwzeer grote afmetin gen zal gaan aannemen; het jaarver slag noemt de vee-arbitrage een nuttige instelling. In Lelden kan de aanvoer van TBC- vrü vee nog niet bevredigend worden genoemd, maar zodra er gelegenheid zal zijn het handelsvee in z.g. witte handelsstallen onder te brengen, zal ook deze markt het nut Tan haar be staan gaan bewijzen, meent het ver slag. Financieel gezien is de afdeling ge zond. Op 1 Jauarl van dit jaar telde de afdeling 907 leden met 667 erkenningen voor rund- en slachtveehandelaar. 420 erkenningen voor vette resp. nuchtere kalveren en 308 erkenningen voor scha pen. 5) „Wal zoekt U. professor?" vroeg Panda. „Dat zal ik je zeggen... ch... Pampa", antwoordde de ge leerde. „je liebt misschien gemerkt, dat dc bloemen in je tuin nogal groot zijn geworden, nietwaar?" „Of ik dat gemerkt heb!" riep Panda, „een ploeg hout hakkers is bezig ze om te hakken!" „Juist", zei pro fessor Kalkcr. „dan zal het je dus duidelijk zijn. dat dit vcrooorzaakt is door de groei-stralen". „Dal is me helemaal niet duidelijk!" riep Panda. ..wat zijn groet- stralcn en waar komen ze vandaan?" „Kom. kom", zei de geleerde ongeduldig, „grocistralen zijn natuur lijk stralen, die de groei beïnvloeden, zoals je aan de bloemen hebt kunnen zien. Zij worden uitgestraald door mijn groei-stralcr. een klein apparaatje, dat ik in deze tuin had achtergelaten en dat ik nu niet meer terug kan vinden". „Wat?!" riep Panda verschrikt, „ziet dat apparaatje er soms uit als een moderne schemerlamp?!" „Hm. ja", zei dc professor, „daar lijkt liet inderdaad op". Jolticpop heeft het!" riep Panda opgewonden, „ik hoop. dat hij liet nog niet heeft gebruikt!" Maar op dat ogenblik knipte Joltiepop op zijn kamer juist het apparaat aan en begon bij liet licht ervan een bock te lezen. Dc arme knecht, die niet bemerkte wat er onder invloed van de grocistralen met zijn nek gebeurde, moest het boek steeds hoger houden. „Vreemd", mompelde hij. „ik heb het-gevoel, alsof mijn arm te kort is!" Radio-programma VOOR VRIJDAG 19 JUNI. Hilversum I (402 M KRO 7.00 Nws 7.15 Gram.; 7 45 Morgengebed en lit kal.; 8.00 Nws en weerber.; 8 15 Gram.; 9.00 V. d. vrouw; 9.35 Waterst 9 40 Gram 9 45 Schoolradio; 10.00 Phllh. ork: 10 40 Ka merkoor; 10 55 Gram 11.00 V. d zieken. 11.40 Zang en plano. 12 00 Angelus; 12 03 Gram.; 12.30 Land- en tutnbmèded 12.33 Salonork. en solist; 12.55 Zonnewijzer; 13.00 Nws. en kath nws 13.20 Act 13.25 Zang en orgel; 13.45 V d. vrouw; 14 00 Promenade ork. en solist; 14 50 Gram.; 15.00 Schoolradio; 15.30 Metropole ork. en soliste; 16 00 V. d zieken; 17 00 V d. Jeugd; 17 15 Kinderkoor; 17 40 Plano en hammondorgel; 18 00 Mil. rep.: 18 10 Instr. octet; 18 30 Lichte muz 18 52 Act 19.00 Nws 19.10 Regerlngsuitz - „Verkla ring en toelichting" 19 30 Gram 20.25 De gewone man: 20 30 Radio Phllh. ork. en soliste: 21.15 Brabants halfuur: 21.45 Grinzlng klanken: 22 00 „Om de toekomst van Nederland klankb; 22.20 Polttie- kapel: 22 45 „Ik geloof ln ene heilige, kath. kerk"; 23 00 Nws.; 23.15—24 00 Gram. Hilversum II (298 M VARA 7 00 Nws; 7.10 Oram.; 7 15 Gym: 7 30 Gram 8.00 Nws. en weerber.; 8.18 Gram.; 8 45 V. d. hulsvr.; 9 00 Gym 9.10 Gram 9 40 V. d. kleuters: VPRO: 10 00 „Thuis", caus 10.15 Morgenwijding; VARA 10 20 Gram. 10 30 Schoolradio: 10.50 Gram 11 20 Radlofeullleton; 11.40 Viool en plano; AVRO 12.00 Musette-ork 12.30 Land- en tulnb.meded 12.33 Sport en prognose; 12.48 Gram 13 00 Nws.; 13.15 Meded. of gram.; 13.20 Amus.muz 14 00 Kookpraat- Je; 14.20 Planorecital; 14.50 Voordr. met muz.; 15 10 Strljkkwnrt.; 15.30 Hammond- orkest; VARA: 16.00 Lichte muz; 16 30 Muz. caus.; 17.10 V, d. kind.; 17 40 Roe meens ork.; 18 00 Nws 18.15 Felicitaties: 18.45 „Het schollngswerk van het NVV", vraaggesprek; 19.00 Kinderkoor; 19 15 Radlo-relswlJzer; VPRO: 19 30 „Humani taire achtergronden van de Samenwerking tussen de Volkeren" caus.; 19 50 Ber 20.00 Nws; 20 05 Boekbespr 20.10 Klas sieke muz 20.30 „Europa één", caus 20 40 „Aanpassing", caus; VARA' 21.00 .Tempo Glusto"; 2145 Gram.; 22.00 Bul- tenl. overz. 22.15 Dansmuz.; VPRO 22 40 „Vandaag", caus.; 22.45 Avondwijding: VARA 23 00 Nws.; 23.15 Orgelspel. 23.35— 24.00 Gram. Televisieuitzending voor de VARA. 20.1521.45 1. Act.; 2. Weeroverz.; 3. „Wy kamperen I". reportage. Engeland. BRC Home Sort., 330 M. 12 00 Dansmuz.; 12 25 Gevar progr.: 12 55 Weer ber.; 13 00 Nws; 13.10 Amusmuz.; 13 55 Sport; 14 00 V. d scholen: 15 00 Sport; 15.30 Hoorsp: 16 00 Gram; 16 45 Sport; 17 00 V. d kind; 17 55 Weerber; 18 00 Nws: 18 15 Sport; 18 20 Gram: 19 00 Gevar. muz 19 30 Caus.; 19 45 7e Burma- Reunlc; 20 30 Klankb; 21.00 Nws; 21.15 Caus.; 21 30 Gevar. progr 22.00 Recital. 22.45 Pari. overz 23.00—23.03 Nws. Engeland. BI1C Light Progr., 1.100 en 247 M. 12 00 Pari. overz; 12.15 MIL ork: 12.45 Schots ork 13.45 V. d. kind 14 00 V. d. vrouw; 15 00 Lichte muz 1535 Sport; 15 55 Lichte muz 16 15 Mrs Dale s dagb.; 16.30 Orgelsp.; 17.00 Variété ork 17 45 Lichte muz.; 18.15 Klankb. 18 45 Hoorsp: 19 00 Nws en lourn 19 25 Sport; 19.30 Gevar progr.: 20 00 .Home sweet home"; 20 45 Hoorsp met muz: 21.15 Gram 21.30 Hoorspel: 22.00 Nws 22 15 Dansmuz.; 23.05 Voordr 23 20 Lichte muz.; 23.56—24.00 Nws Nordnestdeutscher Rundfunk. 309 M. 12.00 Ork. conc.: 13 00 Nws 13 25 Lichte muz 15.50 Ork. conc 16 15 Vlooi en plano: 17.00 Nws 17 45 Amus muz 19.30 Ork. conc; 21.45 Nws; 24 00 Nws; 030 Gevar. muz 1.15 Lichte muz. Frankrijk. Nationaal Progr.. 347 M. 1230 Ork. conc: 13 00 Nws; 13 50 Idem; 13 55 Israëlische ultz.: 18 30 Am. ultz; 19 10 Gram 20 02 „Le Prince Igor", opera; 22 10 I Gram.; 22 45 Idem; 23.00 Intern, solisten: 23.4524.00 Nws. Brussel. 324 en 484 M. 334 M. 11 45 Balletmuz.; 12.30 Weerber.; 1234 Gram.; 13 00 Nws.; 13.15 Orgelspel; 14 00 School- radio; 15.00 Caus.: 1530 Operettcmuz.: 16.30 en 16.50 Gram 17 00 Nws.; 17.10 Mezzo-sopr. en piano; 17.50 Gram.; 18 15 Idem; 18 30 V. d. sold.: 19 00 Nws.; 19 40 Gram.; 20.00 Fllmmuz.; 20.15 Ork. cone.; 21 05 Kunstkaleldoscoop; 2130 Ork. conc.; 22 00 Nws.; 22.10 Kron. v. Oudstrljders: 2215 Radlo-Unlversltelt; 22 45 Gram.: 22 55—23.00 Nws. 484 M. 11.45 Gram.; 12.10 Idem; 13 00 Nws.; 13 10. 14 00. 15.00. 15.45 en 16 00 Gram.; 17.00 Nws.: 17.15 Gram.; 17.30 Zang en piano; 17.50. 18 30. 19 00 en 19 40 Gram 19 45 Nws.; 20.00 Sterrenregen; 21 00 Gram.; 22.00 Nws.; 22.10 Kamermuz.; 22.45 Gram., 22 50 Nws. BBC European Service. Uitzending voor Nederland. 22 00—22.30 Nws. Overz v. d. weekbladen. Film en toneel (op 224 en 49 M Agenda DONDERDAG: Wassenaar: Het Wapen van Lelden: Jaarvergadering Kon. Wllhelmlna Vereni ging. 8 uur nam. 1 O.-excursle naar MAANDAG: Hooglandse Kerk: Avondconcert, 8.30 Boerhaave-zalen: Voorjaarstentoonstel ling Lolds Kunstcentrum. (Van 2—5 en van 79 uur - 's Zondags van 15 uur) t. e m. 18 Juni. Prentenkabinet (Kloksteeg 25): Ten toonstelling „Een eeuw fotografie" (WerkdageD 25 uur t/m 20 Juni). DE BIOSCOPEN. Rex „Feest ln de Jordaan" (14 Jaar) Zondag: 2.30. 4.45, 7.15 en 0.16 uur nam. Werkdagen: 2.30. 7.15 en 9.15 uur nam. Donderdag; „Warschau concerto". Trianon „Pat en Mlke" (alle leeft.» Zondag: 2.15. 430. 7 en 9.15 uur nam. Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur nam. Voorprogramma: uitgebreide reportage van Kroningsplechtigheid. Casino „Aan de Rlvléra" (14 jaar) Zondag: 2 30. 4.45. 7 en 9.15 uur nam. Werkdagen; 230. 7 en 9.15 uur nam. 2.30. 4.45. 7 en 9.15 uur nam Luxor ..Bureau zedenpolitie" (18 1 Zondag: 230. 4.45. 7 en 9.15 uur 1 Werkdagen. 7 en 9.15 uur nam. Dagelijks van 10 tot en met 6 uur (De- halve op Zondag) Kronlngsfllm Warnercolor. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken te Lelden wordt van Zaterdag 13 Juni 13 uur tot Zaterdag 20 Juni 8 uur waargenomen door Apotheek Kok, Rapen burg 9. tel. 24807 en Apotheek „Tot Hulp der Menschhetd". Hooigracht 48. tel. 21060.

Leidsch Dagblad | 1953 | | pagina 3