w< S KEULS FORUM Italiaanse ingenieurs bouwen twee „kleine" Eifeltorens „Vrouwen zijn kleiner, maar zachter en sterker" in heel Duitsland beroemd WEKELIJKS BIJVOEGSEL van Ld LEIDSCI1 DAGBLAD - ZATERDAG 9 MEI 1953 - Pagina 2 ONVERGELIJKELIJK SCHOUWSPEL. Grote liften zullen toeristen naar de top Tan de torens brengen, van waar zfj een panorama aanschouwen, dat enig in de wereld is: de paars blauwe Tyrrheensc zee, de Straat van Messina, vol verkeer van schepen, de Intens blauwe Jonische zee, het wilde bergland van Sicilië met de door eeuwige sneeuw bedekte en toch ook en vlammen spuwende Etna, de Aco- lische Archipel m-t de steeds door vlammen bekroonde Stromboli cn on middellijk aan de voet van de toren twee grote steden: Messina en Rcg- gio Calabria. Vooral de toren by Villa San Giovanni, hoger dan die aan de Siciliaanse kust en een mooier vergezicht beheersend, belooft een toeristische attractie van de eerste rang te worden. Wellicht zal iemand zich afvragen, waarom men met enorme kosten deze machtige torens bouwt, in plaats van de kabels over de bodem van de zee te lelden. Dit wordt om technische rede nen niet mogelijk geacht. De Straat van Messina is ten eerste vrij diep, ruim vierhonderd meter, verder is de stroom er bijzonder sterk: zodat het leggen van de kabel niet gemakkelijk zou zijn. Maar wat de doorslag geeft, is dat de bodem aan voortdurende veranderin gen onderhevig is, daar men zich be vindt in een streek, die telkens weer door aardbevingen wordt geteisterd en sterk vulcanisch is. De droom van hen, die aan de oevers van de zeeëngte wonen, is dat er een maal een brug zal worden gebouwd. Ook dit stuit op grote bezwaren we gens de diepte van het water. Het zou een brug moeten zijn, die zonder pi lasters een ruimte van vier kilometer overspant. Al is dit technisch wellicht mogelijk, de kosten zouden heel hoog zijn. De grote ferry-boten cn morgen de electrische kabel betekenen al een hele vooruitgang, wanneer men even terugdenkt aan de dagen van de hei lige Fr.mciscus va.-i Paola (15e eeuw), dc meest vereerde heilige van Zuld- Italië, die zelfs geen vissersboot be reid vond om hem naar dc overkant te brengen en ten einde raad, teza men met de kloosterbroeder, die hem vergezelde, plaats nam op een slip van zijn monnikspij cn toen, door do (Van onze correspondent te Washington). Op de lagere school leerde een dikke juffrouw met sproeten ons, dat in dc dierenwereld het mannetje mooier Is dan het wijfje; zij liet daar echter altijd op volgen, dat het in de mensenwereld precies anders om is. Dat laatste geloofde ik nog altijd, maar over de dierenwereld voel ik me na mijn laatste bezoek aan New York niet meer zo zeker. „Vrouwtjes zijn kleiner, maar zach ter en sterker", zo heeft men mi) ver teld in de stadswijk, die ligt tussen de zesde en zevende Avenue en die in het Zuiden en Noorden wordt be grensd door de 26e en de 30e straat. Het is daar een wijk vol mannen en als die mannen over vrouwtjes, over „females" praten, dan bedoelen ze in "®CSct<8<^cf<§Q5cfrc9e§cS<ScS<f<«CScfc905cvc9C!5cS<JJQj*3<®e§of<8Q^^ Moederdag bij mens en dier Toeristische bezienswaardigheid, maar voor alles practisch nut (Van onze Romeinse correspondent) Italië met zijn Povlakte. die in elk opzicht tot Centraal-Europa behoort en zijn Zuidelijke kusten, bespoeid door het water van de zee van Afrika, is een land van zeer grote tegenstellingen. In onze tijd is het Noorden uiterst wel varend, het Zuiden een depressiegebied, dal met de Balkan vergeleken kan worden. Maar dit is niet altijd zo geweest. Er zijn ook tüden geweest, waar in het Zuiden veel boeiender was dan het Noorden: vier, vijf eeuwen vóór Chr., toen aan die verre kusten de Griekse beschaving bloeide cn later in de tiende cn elfde eeuw, toen Normandiërs en Arabieren Italic's uiterste Zui den tot een brandpunt van beschaving maakten in een tijd, waarin geheel overig Europa tot barbaarsheid was vervallen. Sedert de eenwording van Italië ln I860 is het Zuiden altijd het zorgen kind geweest. De industrieën van die streek vervielen, toen de tolgrens werd opgeheven en de nieuwe ondernemin gen vestigden zich in de Povlakte, niet langer door de Alpen van Midden- Europa gescheiden, maar dankzij tun nels en spoorwegen voor het eerst de blik meer naar Duitsland. Zwitserland en Frankrijk richtende dan naar het schiereiland. De opeenvolgende regeringen hebben met meer of minder geluk steeds po gingen gedaan om de nood van het Zuiden te lenigen. In het begin van onze eeuw begon men met het bouwen van grote aquaducten, die in de fascis tische tijd werden voltooid. Maar eigenlijk heeft de laatste oorlog eerst goed de aandacht gevestigd op Zuid-Italië: de oorlogsschade was juist ten Zuiden van Rome bijzonder groot. Bovendien is het verlies van de Afri kaanse koloniën, waarheen heel wat Zuid-Italianen plachten te emigreren, eigenlijk alleen voor het Zuiden een schadepost. In de laatste jaren wordt aan de verbetering der toestanden met grote voortvarendheid gewerkt. De ma laria behoort, dank zij DDT. vrijwel overal tot het verleden. Onbebouwde gronden worden onteigend en toegewe zen aan landarbeiders, zodat geleidelijk het aantal kleine eigenaars toeneemt Het wegennet, dat veel te ijl is, wordt dichter en bijgevolg het bin nenland meer toegankelijk. Het gevolg van verbeterde toestanden en sneller verbindingen is. dat er zich nu ook in dustrieën gaan vestigen en dit is hard nodig, daar overbevolking en werkloos heid het Zuiden heel wat meer teiste ren dan de overige delen van Italië Dank zit de breideling van bergstro men konden heel wat electrische cen trales worden gebouwd en daarmee is de voorwaarde geschapen tot het uit breiden van de industrie. A Op het uiterste puntje van het vas- teland voltrekt zich zelfs een werk, dat a zonder meer tot de allergrootste van onze tijd kan worden gerekend Dicht bfj Villa San Giovanni, het plaatsje A waar de treinen naar Sicilië op grote A veerboten de Straat van Messina over- x steken, ziet men hoe hoog op een rot- ra sige heuvel een enorm betonnen base- ment wordt gebouwd (het gaat om een g gevaarte van ruim honderd meter in ft het vierkant), waarop een tweehonderd 6 meter hoge toren iets in de geest A van de Eifeltoren zal verrijzen. Aan X de overzijde van de zee-engte, dus op w de Siciliaanse kust, bouwt men een dei- T gelijke toren en tussen die belden zul- len in de naaste toekomst zware kabels worden gespannen voor het overbren- ft gen van electrische kracht. Gespannen is eigenlijk niet het Juiste woord, daar O de kabels in een boog zullen neer han- A gen. Juist daarom moeten de torens zo A hoog zijn. want het laagste punt van 3? de kabel moet een zeventig meter bo- ra ven de zeespiegel blijven met het oog op de scheepvaart- Hoewel de stroom Q ln beide richtingen kan worden over- Q gebracht en het, na een lange periode Q van droogte, wel eens voor zal komen, cj dat het vasteland een beroep moet doen a op Sicilië, heeft dit Titanenwerk toch A vooral ten doel Scilië van stroom te T voorzien. Het eiland met zijn onbedui- <2 dende riviertjes is aangewezen op thermo electrische kracht en daar V, in Italië steenkool en alle andere 0. brandstof peperduur is, betekent dit Q dat de Sicilianen voor electrische A stroom ruim twee maal zoveel betalen A als de bewoners van het vasteland, g Daaraan komt nu weldra een einde en A dan zal ook Sicilië meer worden gein- V dustraliseerd. De hoge torens hebben echter nog een ander doel. Zij worden ft gebouwd op een wijze, dat zij het on- vergelijkelijke landschap, het landschap c3oSc(<^Cïk*<»o§cW9cScf<S?cScï<8<ScK8eSc(<SQScW®<3Scfc9oSc*<»c§cf<»o5or<®©S^^ engelen voortgestuwd, over de golven gleed. Dit is stellig een poëtische ma nier om zich voort te bewegen, maar heiligen zijn dun gezaaid cn voor dc anderen is hot een goed ding, dat Sicilië, een zo belangrijk deel van Ita lië, steeds enger verbonden wordt met het vasteland. Mannen en mink r ANNEER ge zo de zorg en de trouw beziet, waarmee moeders haar kinderen om ringen. dan begrijpt ge wel, dat er éénmaal in een Jaar een dag mag zijn, waarop Moeder eens extra ge- eerd wordt! Het zijn die zorg en die trouw, waarin de Moeder zich gelukkig weet. maar nóg gelukkiger is ze, wanneer er een wederwoord ge hoord wordt. Niet „om de dank", niet omdat zij zichzelf op de borst wil slaan, niet omdat ze nu zo graag wil ho ren: „moeder wat ben je toch lief en (och flink", maar omdat de liefde nu eenmaal een gek ding is: En wat rader, als hij moe van het werk, de sleutel in het slot ste kend niet zéker wist, dat het eten voor hem te sudderen stond? Zo krijgt leder lid van het gezin zijn zorg toebedeeld: moeder weet wel, wat ze wensen. Ze weet 't precies en ze zorgt al tijd maar weer, dat 't in orde komt: zondeT gezucht, zonder gepruttel, maar met een vrolijk en opgewekt hart: tenminste dat hópen we! DIE moederzorg: ze is er niet alleen by de mensen, maar ook bij de dieren. DE moederliefde strekt zich zélfs uit naar beestjes van ander ras: kijk maar naar dit plaatje, dat ons dezer dagen onder het oog kwam. Ganzenkuikentjes zoeken wat warmte en liefde bij het moeder waakhondje van een boer in Ach- lum (Friesland) en ze omringt deze donzige gevalletjes met een zachte tederheid, die ge van dit kefse en spitse wakertje niet verwachten zoudt. Straks komen er vreemdelingen op het erf: haar oorflappen steke- len omhoog, haar schril blafje is schrikaanjagend, en de indringers denken met een gevaarlijke wilde- zlj wil beantwoord worden wil zij levend blijven, zij moet van twee kanten komen, zij wil contact vin den van hart tot hart Anders brandt zelfs de felste liefde dood NóOH de kinderen, nóch de man, behoeven sentimenteel te zijn om morgen met een aar digheidje op de proppen te komen. Ze mag bést eens voelen, dat al het geredder van bedden opma ken. kousen stoppen, verstellen, tot koken en boodschappen doen toe op prijs gesteld wordt! Wat zouden de kinderen zeggen, als ze na school niet hun kopje thee kregen? Kijk maar eens, hoe jonge hondjes of Jonge poesjes vertroe teld worden. En al zien wij geen verschil tus sen dat éne kruimeldiertje en het andere: de moederhond en de moe derpoes weten 't wél. Ze likken maar en ze snuffelen maar, want de een is wat groter en de ander wat kleiner, de een wat schoner en de ander wat vuiler, de een heeft in z'n oortje een hoekje, de ander in z'n staart een knoop. En de moeder houdt ze heus wel uit elkaar en geeft leder wat hem toekomt. Ze verwarmt hen met haar liefde: lelijk of mooi, kreupel of recht van lijf en leden. bras te doen te hebben. Wat ze dan ook is! Maar niet wanneer deze warm- levende speelgoedkuikentjes in de buurt zijn. Dan waakt het moederinstinct en knuffelt ze die trippelende propjes. Net als de échte mensenmoeder: niet voor dank op „Moederdag", maar omdat ze niet anders kon. En da&rom krygen alle Moeders morgen een verrassing: omdat ze dag in. dag uit iets voor anderen doen, eenvoudig omdat ze 't niet laten kunnen en blij met vader en klle kinderen zijn FANTASIO. negen van de tien gevallen de marter- vrouwtjes, die men hier „mink-fema- les" noemt. NACHTMERRIE VOOR MAN EN VROUW. Mink, dat is het grote woord ln de bontindustrie ,en bovengenoemde wijk is daar het centrum Van. Mink, dat is de droom van duizenden Ameri kaanse vrouwen en misschien ook de nachtmerrie van duizenden Ameri kaanse mannen. De vrouw speelt een vry dominerende rol in Amerika. Mis schien zal men later de periode van haar heerschappij de naam van Mlnk- dynastie geven MINK-PALEIZEN EN HUN ACHTERBUURT. De bontjassen en de capes en stola's, die dit jaar bijzonder in trek zyn, worden vertoond en verkocht in palei zen. de Mink-dynastie waardig: in de elegante modezaken van Fifth Avenue en Madison Boulevard. De ruime za len daar staan vol bloemen, de tapij ten zijn dik, het licht is flatterend en de spiegels z(jn legio. De vorstinnen zitten er op elegante stoeltjes en de charmante hovelingen dragen bedrijvig bontcapes en stola's af en aan. Vrijwel alleen mink. Mink is mode en het is een heel mooie mode. De meeste vrouwen, die bont kopen, kennen alleen deze bontpaleizen. De achterbuurt" tussen de 26e en de 30e straat is hun onbekend. Maar er zijn uitzonderingen: de elegante en muzi kale echtgenote van de Turkse gezant te Washington bv. Z(j besprak vorm en lengte van haar witte mlnk-st-ola persoonlijk met de man, die hem ma ken zou en zij kwam daartoe naar een atelier in een van die vele grauwe hui zen van de bontwyk. Vol trots liet de man mij een fraaie doos met Turkse sigaretten zien, die hij, ter herinne ring, van haar gekregen had. Maar in het algemeen is dit geen buurt voor elegante vrouwen: de hoge hulzen zijn grauw en donkerbruin, de bestrating is hobbelig en grote vracht auto's staan bumper aan bumper langs de trottoirs. Op de enorme muurvlakken ziet men lange rijen van namen: Greeman. Stein, Vogel, Ru bin, Wolkanddat zyn de door gaans Joodse firmanten, die hier hun bontbedrijf hebben. Meestal be slaat een atelier niet meer dan een van de 15 of 20 verdiepingen in zulk een gebouw, maar de eigenaar kan niettemin een man zijn met een aan zienlijk inkomen. LOON VAN f. 500.— PER WEEK. Zijn personeel is niet bijzonder talryk: twintig bontwerkers is al heel wat. Al het werk, op het voeren van dc jassen na. wordt gedaan door mannen. De allerbestcn onder hen verdienen 500 dollar per week en in Nederland kan men dat zo ongeveer met een loon van 500 gulden per week vergelijken Het huidje van een mink is werke lijk bijzonder mooi en de 16 of 20 na tuurlijke kleuren ,die men door het zorgvuldig verder fokken van mutatie- gevallen thans heeft verkregen, moeten het voor veel vrouwen opwin dend moeilijk maken om een keus te doen. Je schrikt alleen, wanneer een bontwerker zo'n huidje onderhanden neemt Met een scherp mes kerft hy aan de achterkant reeksen van sneden in het soepele leer. Een gemeen trucje om het hmdje te kunnen uitrekken? Beslist niet. Men naait de kerven weer dicht en dan ziet het bont aan de andere kant er rijker en voller uit. Het Is een enorm werk om al die huidjes (voor een jas heeft men er wel tachtig nodig) aaneen te naaien en na ze te hebben vochtig ge maakt stevig vast te spelden" in de jujste vorm. Wanneer het geheel dan droog is, heeft het de Juiste vorm. Europeanen zal het wellicht goed doen te vernemen, dat men vele patro nen koopt te Parijs Een stola lijkt zulk een eenvoudig omslagdoekje, maar een der specialisten hier ver telde mij, dat hij een bepaald patroon voor 700 dollar van Fath in Parijs had gekocht! MANNEN OP EEN MODESHOW. Heel wat mannen moeten hard wer- ken voor zij hun vrouw iets van mink om kunnen hangen Een stola kost tussen de 1800 en 5000 dollar, een jas wel 8000 dollar Maar ook zijn er heel wat mannen in touw om mink op de markt te brengen. De fokkers zijn mannen, de bontwerkers zijn mannen en de inkopers van bontwerk voor de grote mode-palelzen zijn doorgaans eveneens mannen. Zelf had lk een uit nodiging gekregen voor een bontmode show om 11 uur 's ochtends in Hotel Governor Elinton Dat was een show, speciaal gegeven voor zulke inkopers, In de hal van het hotel zaten ze te wachten: hoeden op het hoofd, siga ren in de mond. Een buitengewoon publiek voor een modeshow Een van de grote mannen in de bontwereld hield een inleiding. Hij brak een lans voor andere bontsoor ten dan mink en op deze show werd inderdaad ook veel ander bont ge toond. Champagnekleurig. geschoren oppossum of raccoon bijv., heel mooi inderdaad. Maar ja. als je het verge- lijkt met minkEn de vrouwen in Amerika weten te vergelijken! Er worden thans weer voorjaars- en zomerschoenen te kust en te keur te koop aangeboden ln Nederland. Voor jaarsschoenen worden niet alleen be paald door open neuzen en hielen of uitsnijdingen. De groeiende vraag naar licht en luchtig wordt beantwoord door hot brengen ran ongevoerde schoenen, waaraan stevig, maar vooral soepel bo venleer is verwerkt. Het hierbij afgebeelde schoentje (bo ven) met de halve hak, heeft een grote koperen gesp, waardoor de voorvoet zeer kort lijkt en is gemaakt van een leer soort, dat generfd is als varkensleer. Wij zagen het in rood, geel en zwart. Het middelste model is in glad kalfs leer uitgevoerd. Het heeft een uiter mate simpele, doch verfijnde Hjn en omsluit de voet als een netwerk. Beneden: ook wandelschoenen moe ten licht van gewicht zijn ln dit Jaar getijde, zonder de steungevende functie te verwaarlozen. Deze molière omsluit de voet geheel maar is uiterst buigzaam, mede door de crèpe-zool, die een geheel vormt met de sleehak. Stationsboekhandelaar schiep periodiek geestelijk evenement jerhard Ludwig (Van onze correspondent te Bonn) De jonge Keulse bockhandelaar Gerhard Ludwig is in betrekkelijk korte tijd een der bekendste en populairste figuien van zijn land geworden, terwijl zyn faam zich zelfs tot over de grenzen van het land heeft verbreid Hij is achter zijn toonbank, vandaan gekomen, en heeft wetende hoeveel schroom vele mensen ondervinden om een boekwinkel zo maar eens binnen te gaan, zijn voor naamste operatie-terrein naar buiten zyn zaak verlegd Elke Woensdagavond tegen zes uur loopt een wachtkamer in het Keuls centraal station vol met mensen, die magisch worden aangetrokken door een geestelijk evenement, dat Ludwig's uitvinding is en naar een naam luistert, die in het na-oorlogse Duitsland tot een cultureel begrip van de eerste orde geworden is. n 1 „Mittwochsgesprach". Meer dan 125 van deze Woensdag-gesprekken heeft het Keulse stationsgebouw reeds beleefd i stenen konden spreken, zouden zij er veel, heel veel over kunnen vertellen Want terwijl het stationsgeroezemoes verder ging. de locomotieven floten en de treinen voorbij- denderden, zijn in deze Woensdag-gesprekken de meest practische, maar ook de teerste, de meest politieke, maar ook amusante vraagstukken, aan de orde gesteld, die de Duitse ziel op het ogenblik beroeren. Ludwig Is boekverkoper en wel van ganser harte, maar het pleit voor zijn modern commercieel bewustzijn, dat hij het versmaadt rechtstreeks propaganda voor z(jn boe ken te maken Waar het hem In de eerste plaats op aan komt, is de schrijvers aan hun anonymitelt te ontrukken en weer persoonlijk met hun publiek in aanraking te brengen Het liefst nodigt hij voor zijn gesprekken z.per omstreden schrijvers uit, want dan is de kans des te gro ter dat er levendige discussies ontstaan en verfrisrend- oneerbleóige dingen worden gezegd. Maar soms aanvaar den ook half-goden zijn uitnodiging om zich in de Keulse wachtkamer te komen presenteren. De armen! Als zij ge dacht hebben door hun verschijning reeds een huivering door de rijen van de toehoorders te doen gaan. dan mer ken zij spoedig genoeg in wat voor omgeving zij zich ge waagd hebben. Ludwig's litteraire gemeente bestaat niet. uit bakvissen en autogrammenjagers, maar hoofdzakelijk uit mensen, die er een sport van maken, elke auteur zo snel en effectief mogelyk tot een gewoon mens te degra deren en dan te zien wat hij op deze basis nog te ver tellen heeft Nergens viert de eritische, sceptische, Ja cynische instelling van de na-oorlogse Duitser, om te be ginnen, meer hoogtij dan ln de Keulse „Mittwochs- gesprache". Doorstaat het slachtoffer echter deze proef, ja dan wil het wel eens gebeuren, dat hij tot een tegen offensief kan overgaan, dat hij zonder interrupties een sensitief gedicht kan reciteren en de meute van de vra genstellers, „realisten" en ontkenners-ter-wille-van-de- ontkenning in een soort van gewyde stemming vei mag te brengen. Maar zo Iets laat zich niet voorspellen! MEN DURFT GEEN „NEE" ZEGGEN Niets bewijst het dwingende succes van Ludwig's initia tief beter dan dat er op hit ogenblik in Duitsland bijna geen bekend man is, die het zich permitteren kan, de uitnodiging om in het kader van de „Mittwochsgesprache" te komen spreken niet aan te nemen, hoewel hy er geen cent voor ontvangt en de tocht naar Keulen zelfs niet vergoed wordt. Allen moeten er aan geloven, wanneer Ludwig op hen attent wordt Zy behoeven zich zelfs niet meer aan de een of andere schrijverij bezondigd te hebben Voldoende is dat zij in „het oog" zijn. Vandaar dat sommigen de democratische waarde van het Keulse forum want dat is het eigenlijk bijna nog hoger aanslaan dan die van het Bonner parlement Daarbij komt dat Ludwig een meester is in het bedenken van attractieve onderwerpen met treffende titels. „Waarom betalen wij onze belasting zo graag?" heette het onderwerp, waarover onlangs de minister van financiën zou spreken Deze was weliswaar op het laatste moment verhinderd, maar vaardigde dan toch maar zijn staatssecretaris af. die het zwaar te ver antwoorden had. „Hebben wij nog dichters nodig'" luidde een andere uitdaging. Of: „Is de uitgever overbodig?" Binnenkort, op 10 Juni a s„ is er zelfs een gesprek over het onderwerp „Wat kunnen wij van Nederlanders leren?" dat door een ln Amsterdam wonende Duitse schrijver behandeld zal worden. STORMACHTIGE BELANGSTELLING. J'jhet Keulse stationsgebouw hebben zich tijdens menig „M.twoehsgespracho" scènes afgespeeld, die op een be paald stormachtige belangstelling duiden. Meer dan eens zyn onder de druk van de intellectuele massa, die de Keu.se boekhandelaar op de been wist te brengen •- in letterlyke zin, want alleen extreme vroeg-komers kunnen als regel een zitplaats bemachtigen ruiten bezweken. W(j hebben het zelfs meegemaakt, dat de meest be sproken Duitse schrüver van het ogenblik. Ernst von lomon, van „Der Fragebogen" op weg naar zijn plaais midden in het samengeperste publiek klem bleef zitten en zonder overdrijving pas na drie kwartier worstelen terwijl om hem heen vrouwen in zwijm vielen zyn ver haal kon beginnen. Mensen, die kieskeurig zijn, stuit zo'n aandrang na tuurlijk wat tegen de borst. Voor hen heeft Ludwig echter ook nog wat In petto. Die worden zo nu en dan by nem thuis uitgenodigd om een prominent man te horen. VON PAPEN GING HUILEN! Deze samenkomsten in het „groene tapijt" zijn niet minder beroemd geworden, vooral sedert zo'n geselec teerde meute daar Von Papen na de publicatie van mémoires zo meedogenloos attaqueerde, dat hy letterlijk in tranen is uitgebarsten Maar het fraaiste succes, dat Ludwig met zijn „Mltt- wochsgesprdche" geboekt heeft, is, afgezien van zijn ver grote omzet, wel, dat niemand meer hoeft te mopperen, wanneer hij Woensdagavond tussen zes en acht op liet Keulse centraal station zijn trein mist. Als hij op ziin tenen gaat staan en zijn hals rekt, kan hij ln een van de wachtkamers flarden van een discussie opvangen de hem door haar vrijmoedigheid ongewoon zal treffen. Iedereen is welkom, de toegang is gratis en alleen discu- tanten, wier tong door dronkenschap ln beweging wordt gebracht, worden door de politie naar buiten geleid Wat overigens pas in het 127ste Mittwochsgesprach voor het eerst is voorgekomen. NAVOLGING IN HET BUITENLAND. Diverse spoorwegstations ln Duitsland, en zelfs In het butenland, hebben de ondernemende Keulse stations- boekhandelaar reeds gevraagd ook daar eens zijn Socra tische gave, om de mensen en plein public over alles en nog wat aan het phllosoferen te krygen, te tonen Hij is daarover zeer gevleid, is ook enige malen bulten Keulen opgetreden met doorslaand resultaat maar denkt er voor lopig toch niet aan al te ver van zijn toonbank af te dwalen.

Leidsch Dagblad | 1953 | | pagina 6