Fraaie wedstrijd op Treilt Bridge PANDA EN DE HANDVIS LEIDSCH DAGBLAD - MAANDAG 27 APRIL Ilochey duel Engelnnd-Nederlandonbeslist Gelijkmaker in laatste minuten Toen Nottingham's burgemeester aan het officiële diner na de in zijn mooie stad gespeelde „hoclteymatch of the year" tussen Engeland en Nederland als zijn mening te kennen gaf, dat de gasten een half punt|e méér hadden ver diend, konden niet alleen de aanwezige Nederlanders, doch ook de sportieve Engelsen het hiermede volkomen eens zijn. Want met het gelijke spel (I I), al werd het ook maar op het nippertje door onze landgenoten geforceerd, hebben de Engelsen juist iets te veel ge kregen. Te veel, omdat Nederland aanzienlijk meer kansen heeft gehad, te veel ook omdat het spel der Oran|e-hemden fijner van techniek was. Maar de kansen werden nu eenmaal niet benut en de techniek ging niet gepaard met het weldoordachte aanvalsspel, waarmee vroegere tegenstanders waren over speeld. En zo bleef het bij één doelpunt, gescoord door een kanthalf. Het behalen van een gelijk spel cp Engelse bodem is echter altijd nog een prestatie, die er zijn mag. De tribunes rond de grote ovaal van Trenton Bridge, de historische arena van de Nottinghamshire Cricke'club varen met 6 7000 toeschouwers bezet, boen Norns en Hcoghiemstra de sticks voor de eerste maal kruisten Dadektk ontwikkelde zich op de gladde, vlakke en veerkrachtige grasmat, waar over twee maanden de eerste testmatch te gen Australië zal worden gespeeld, een prachtige party hockey, "die door zijn hoee tempo en spanning tot de aan- t'ekkelljkste wedstrijden."ooit door Ne derland gespeeld, zou gaan behoren Van een bepaald overwicht van een der partyen was in deze eerste fase geen sprake geweest, maar langzamer hand begon zich toch een Nederlandse meerderheid af te tekenen, die ten slotte al heel duideiyk tot uiting zwam ln het aantal malen, dat beide doel- verdedigers moesten optreden De tengere, snel reagerende Day had reeds enkele malen bij gevaarlijke si tuaties op voortreffelijke wUze ingegre- TENNIS. Grote Nederlandse zege op zwak Noorwegen Evenals Vrijdag en Zaterdag won de Nederlandse Daviscup-ploeg met reserves eisteren met 31 van Noor wegen. zodat het Internationale sei zoen met een 93 overwinning werd ineezet. Toch laat deze overwinning benaald geen gevoel van voldaanheid achter, omdat ze behaald werd op een ploeg, nier st>el het internatio nale neil bii lange na niet kon be naderen. En het Is ongetwijfeld dat matige te- eensDel geweest, dat ook onze landge noten niet tot sterk spel heeft kunnen stlmu'eren. Al met al eeeft het resul taat van deze wedstnid dan ook weinig of eeen houvast voor de komende striid tegen Cevlon. De uitslagen lulden: Dehnert verl. van Soehol 57 4—6 7—9: Van Swol sl. Hessen 4—6 6—3 75 62; Van Swol sl. Paape 63 75 3—6 3—6 6—1: Wilton sl. Hessen 6—4 63 64: Van Meegeren sl. Soehol 63 6—2 6—3. Dubbelspel: Van Swol en Wilton sl. Paape en Hessen 75 6- -3 6—3. Van Dalsum en Dehnert sl. Soehol en Rob- sahm 4—6 6—3 10—8 2—6 6—3. Van Swol en Wilton verl. met 36, 68 .46 van Hessen en Paape. pen alvorens Mulder ln de 30e minuut voor het eerst in actie moest komen. Tot dusver hadden de doorzetter Norris er linksbinnen Conroy. de donkere hockey-arüst. het niet verder gebracht dan tot waar de muur Derckx-Loggere- D-ijver hem had laten komen. Én dat was meestal met veel verder dan de bully-Hjn. Kruize. Esser en de steeds mee naar voren trekkende Ancion kre- gen ieder een kans. maar wanneer de fors. soms té fors ingrijpende Smi'h en Carnlll de kans op een schot al niet te met hadden gedaan, kwam er een leg- guard of de stick van doelman Clay in de baan van de bal. Acties, met zoveel flair en mannen moed uitgevoerd, dat de toekomstige diplomaat zich reeds lang voor rust d» held had gemaakt van de honder den schoolmeisjes op de tribune ach ter zijn kooi. Zo voorkwam hij een zeker schijnend doelpunt toen Ancion een slordige Eneelse vrije slag oppikte en Kruize hard uit de voorzet van zijn rechtshalf inschoot. Enkele ogen blikken laler maakte Dav een uit de lange lioekslag ingeslagen bal on schadelijk. Maar Day had aan geen dubbel paar benen genoeg gehad, wanneer de Ne derlandse voorhoede van het overwicht een juist gebruik had gemaakt, wanneer de bal uit het binnentrio eens in de cir- I kei naar buiten was gespeeld Dit had j de Engelse backs uiteen getrokken met I alle vrijheid voor Kruize en zijn mede- schutters tot gevolg Nu. met het con- sequent doorgevoerde korte spel in het centrum, konden Carnill en Smith vrij wel blindelings de tang dichtknijpen en altoos werd de Nederlandse aanval dan gesmoord. Ook na de hervatting legde Bouw man, dan met Hooghiemstra, dan met Kruize of gedneén met pass-jes, over stapjes en switches fraai borduurwerk op het groene fluweel, maar het was alles te doorzichtig en de throughpass. de schrik van elke'verdediging, ontbrak. De Engelsen, luide aangemoedigd, be gonnen nu een hevig offensief, waarbij in het middenveld door halfbacks en binnenspelers een zware strijd om een tempo-overwinning ontbrandde Logge re en Ancion handhaafden zich met \lag en wimpel, maar doordat Tiel het niet helemaal kon volgen verliep het enerverend gevecht in Engelands voor deel Pas nadat Norris. weer voorzien van een van die prachtige gecamou fleerde schuivende passes van Conroy, vla de linkerarm van Mulder de roos had getroffen, kon de Oranje-elf het verloren terrein herwinnen en net ini tiatief weer overnemen Strafcorners en lange hoekslagen brachten kansen, maar het schieten was zwak De tlld verstreek en de spanning nam toe Ne derland was sterker en verdiende ten minste een gelijk spel Nog tien minu ten. nog acht. nog zes. toen gebeurde het De vijfde Nederlandse strafhoek slag werd genomen Een doelworsreling ontstond en Ineens was daar Ancion. die z.ch gretig ln de strud om de bal ging mengen enmet succes Met een be heerste korte push liet hy doelman Day eindeiyk een machteloos gebaar maken: 11. Hilleg om sneuvelde in Zand voort (Van onze correspondent) Zo hard ging Zandvoortmeeuwen van stapel, dat na de eerste Hillegom- aanval. die resoluut werd afgeslagen, de verdediging van de Hillegommers elkaar de eer liet wie de bal zou wegtrappen, met het gevolg, dat de rechtsbinnen van de gastheren het zekere voor het onzekere nam en ri- luut inkogelde. Binnen een minuut dus een achterstand en direct daarop werd weer een onschuldige Zand- voort-aanval de llillegommers nood lottig. De Hillcgom-back Klinken berg kopte het leder onoordeelkundig weg. een voorzet langs de Hillegom- doelman en het was 20 voor do thuisclub. Hiermede was het met Zandvoort meeuwen gedaan, althans haar voor hoede kwam er practisch niet meer aan te pas en tot de rust beukte HiUegom op de stevige defensie, die met alle middelen een Hillegomse goal trachtte te voorkomen. Het zat de Hillegom- voorhoede niet mede Van der Steen kopte over de doelman heen. maar de bal ging juist naast de paal. We noteerden een hard schot van Van der Aar tegen de bovenlat, en Van der Meer strekte het rechterbeen HANDBAL HVL VERLOOR ONVERDIEND HVL speelde ln Voorburg tegen de drager van de rode lantaarn CWP en veiloor met 9—7 HVL was technisch de meerdere, maar CWP speelde zo hard, dat de Leidenaars het onderspit dolven. In het began overspeelde HVL de Voorburgsc ploeg en kwam met 3-1 voor te staan Maar daarna begon het lieve leven cn werd de stand 4-3 voor CWP Vlak voor de rust werd het nog geiyk <4-4Na de rust hetzelfde spel- beeld HVL probeerde met technisch beter spel stand te houden, maar er was geen spelen tegen. Tien minuten voor het einde was het nog 66. maar bij een CWP-aanval gaf de scheids rechter een penalty, waarvoor weten we nog niet. Verder werden er noe enlce HVL doelpunten afgekeurd en van CWP twee cirkel-doelpunten toegekend Daardoor verloor HVL onverdiend van CWP Verdere uitslagen: Dames: Tonegldo 3—HVL 6—1; HVL 3—ESDO 3 4—7. ZWEMMEN. VERGADERING KNZB. De heer B Moolenaar uit Oegst- reest is afgetreden als secretaris- oennlncmeester van de Konlnkliike Nederlandse Zwembond. De heer Moolenaar wilde een andere weg In slaan inzake het financiële en hierover w-as in het bestuur e®" confllrt eere zen. hetwelk uiteindelijk le'rVe naar het bedanken van dp heer Moolenaar Tiidens de eisteren te Utrecht, gehou den jaarvergadering van de KNZB werd het bestuur nis volst gewijzigd: J. de Vries voorzitter mevr. F. L. A. Suttorn- Van den Berg. secretaresse: A. W. Sa bel penningmeester J. C. J. Haeeraats en F Laeerwev ï-rwiil de overiee be stuursleden niet aan de beurt van af treden waren. TENNIS Leidse Hout De ..Leidse Hout" speelde noe de volgende competitiewed strijden: 2e klasse: Gravellers 1-Leidse Hout 2 62; 3e klasse: Leidse Hout 3- Noordwijk 2 41: 4e klasse: Noordwijk 3—Leidse Hout 4 0—8; Zat. comp.: Sas- senheimLeidse Hout 14. PLOEG VAN CEYLON Het team van Ceylon, dat 1, 2 en 3 Mei a s. od de Mets-banen te Scheve gen in de eerste ronden van 't Davis- cuptournool iEuropese zonei tegen de Nederlandse ploeg zal uitkomen, bestaat uit de volgende soe'ers: Douglas Scha- renguivel. Percv Ernst. Doug'as Fonse- ka cn de 16-Jarlge Rupert Ferdinands. Om de Europese titel 47/1 Van (le Pol sloeg Van Hassel in (le beslissende partij Door een overwinning op de Belg Van Hassel op de laatste dag van het tournooi heeft onze landgenoot Piet van de Pol te Metz het Europees kam pioenschap 47/1 gewonnen. Aangezien dit de eerste maal is geweest, dat er om het Europees kampioen schap 47/1 is gespeeld, gelden de in dit tournooi verrichte beste prestaties als Europese records. Het Europees record hoogste serie komt met 128 op naam van Van Hassel te staan. Metz wordt Europees recordhouder particulier ge middelde met 21.42, en Van de Pol heeft het Europees record algemeen ge- middelde met 11,92 nu op zijn naam staan. om in te schieten, toen hy op niet spor tieve wyze van de bal werd gewerkt. Na de hervatting brachten weer enige Zandvoort-aanvallen benauwde mo menten voor de HUlegommers. Het spel werd er niet mooier op en meermalen deelde de scheidsrechter vrije trappen uit. Twintig minuten voor het einde kwam uit een levendige Hillegom-aan- val de enige tegengoal. Van der Steen zette de bal keurig voor en Winkelaar behoefde slechts te knikken om de Zandvoortdoelwachter te passeren: 2-1. Wie gedacht had. dat Hillegom een slot-offensief zou inzetten, had zich misgerekend. De thuisclub kwam in de meerderheid en de Hillegom-voorhoede, die nog weinig had gepresteerd, kwam er door de nodige veranderingen niet meer aan te pas. Een hard schot van Van Braam zou nog een gelijk spel heb ben kunnen opleveren, maar de bal suisde rakelings over de bovenlat. Het was een ware opluchting, toen de arbi ter er een einde aan maakte. Uit bet Engel» vertaald FEUILLETON Door Jane England Fiona's gezicht klaarde op. maar even later keek ze weer zorgeluk. „Ik zal haar kopjes thee enz oo bed moeten brengen, en haar slaapkamer is nóg erger dan haar zitkamer," zei ze met een ongelukkig gezichtje. ..Ja. het is daar nog muffer, hè'" antwoordde Neill. „we moesten er eizen- lijk eens met eeD parfumsproeier rond- spuiten Fiona begon te lachen en opnieuw had ze het gevoel, dat de dingen hier beter zouden worden. Samen duwden ze de zware deur naar de keuken open en droegen hur, kostbare last aan levens middelen naar binnen. HOOFDSTUK 7 Neill en Fiona bevonden zich ln de hal. toen Constance terugkwam van de boerderij Ze zaten od een grote antieke ki't en trommelden met hun hielen te gen het hout. Constance vroeg zich af. waarom ze niet in de zitkamer waren Zaten ze op haar te wachten? Ze hield daar niet van. Haar ervaring had haar geleerd, dat, wanneer mensen Je zo op wachtten, er dingen gedaan moesten worden, waarin je geen zin had Maar er was uiterlijk niets nüztnders aan dit tweetal, zoals het daar od, oe oude kist zat. Ze zaten er volkomen op hun gemak bij en schenen net "veel Lest naar hun zin te hebben. Eige-i'tik was het misschien de beste plaats van het huls om te verbiyven De enorme, ver waarloosde en in onbruik geraakte ont vangkamer deed kil aan en de zitkamer van mevrouw Finch3m was een ver schrikking waarm niemand die e- niet toe verplicht was. zich graag lang zcu ophouden. „Goeden dag," zei Neill, „ik heb een brief voor UHij ovei handigde haar mevrouw Fineham s epistel. Constance bekeek de brief en trok even haar neus op. Het papier geurde naar een onaangenaam parfum. „Ja. die lucht is niet bepaald pret tig." zei Neill. haar met een lach gade slaand. „maar de arme oude ziel moet toch wel Iets doen om de muffe lucht, waarin ze leeft, tegen te gaan In vroe ger tijden, toen de hygiëne nog niet zo byzonder was Darfumeerden de menden zich ook om a.'lerlei onaangename lucht jes weg te werken „Bah zei Constance „Ja. bah." gaf Neill toe „O. laat haar nou die brief lezen" riep Fiona ongeduldig uit Constance staarde een ogenblik naar de brief in haar handen en even kwam er de hoon in haar hart dat ze van al les hier af zou zyn doordat mevrouw Fincham haar in deze brief haar ontslag aanzegde By Parkinson zou ze daarmee geen goede beurt maken, maar op dit moment kon haar dat weinig schelen. Op de een of andere manier scheen Par kinson er niet zoveel meer toe te doen.. Ze scheurde de enveloppe open en be gon te lezen Neill en Fiona s'oegen haar met ietwat hinder'.yke belangstelling gade. „Beste luffrouw F3irlie." schreef me vrouw Fincham. „Ik ben ziek en ben naar be-j gegaan Ik laat al'es aan U over. U hebt de volledige leiding. Laat U deze brief maar aan iedereen lezen, die zich niet naar Uw orders wil voe gen Ik ben te ziek om lastig gevallen te worden over wat ook. Mary zorgt voor me U klikt er wei op toe. dat a'les in huis behoorlijk loopt. Ook neemt U we! Uw maatrege'en met betrekking tot het onderzoek, dat ik ingesteld wens te zien in a'le mogelijke richtingen. Ik hcop dat U succes zult hebben en de da der kunt ontmaskeren. Hoe eerder U hem ontdekt, hoe beter! Dan zul'en we tenminste allemaal weer rustig kunnen slapen. Met vnende:yke groeten. Chloë Penelope Fincham „We worden verteerd door nieuwsgie righeid." zei Neill op quasie-plechtige toon. „Zou het de grens van je fatsoens normen overschrijden als je ons deze brief liet lezen?" Constance haa'de aarzelend haar schouders op. „Ik neem aan, dat ik jullie deze brief wel kan laten lezen zei ze. „Er staat niets persoonlijks in Ze over handigde hem het velletje papier en samen met F.ona las hy de inhoud. „Geen halve maatregelen." merkte hy op. terwyi hii de brief aan Constance terug gaf. .Je krijgt wat je noemt „plein pouvotr." Op welke wijze denk je er ge bruik van te maken'" „Is ze werkelijk ziek?" was Constan ce's wedervraag. „Helemaal niet", antwoordde Neill on bewogen .Ze doet alleen maar alsof. Ze is met iets begonnen en nu het eenmaal aan de gang is vindt ze het allesbehalve plezierig en wil ze zich terugtrekken. Als jil nu maar wi'de geloven, dat noch Bagnet, noch Fiona, noch ik ons amuse ren met het stelen van kleine kostbaar heden. dan zouden we samen kunnen werken en elkaar helpen „Ik heb niet de Indruk, dat Ui of Fio na er iets mee te maken hebben." zei Constance zonder er bii na te denken Neill barstte in lachen uit „Maar Je vindt Phi ip Bagnet niet helemaal boven verdenking verheven!" riep hij schater lachend uit. „Phl'lp met te lange vin gers! O Kon je laat me lachen!" ..Natuurlük heeft Philip er óók niets mee te maken.' zei Fiona verontwaar digd. .Je moet werke'yk stapel ziin om zo iets te denken!" En enigszins verle gen voegde ze er op eens aan toe: „Ik kan het je beter vertellen: ik heb myn ring achter in m n la teruggevonden. Ik begrijp het niet goed. want ik stop hem altiid in mijn bnouteriedoosje." „Mysterie, mysteriezei Neill spottend „Luister eens. kunnen we ons niet eens met iets anders bezig houden? We zijn vanavond vrij als vogels en wat zouden jullie ervan zeggen, als we bui tenshuis gingen eten! Ik heb nog geld genoeg on zak en we zouden naar de Club kunnen caan. Het zou ons allemaal goed doen. Vooral Fi! Je kunt er een heerlijke vruchtencocktails krijgen!" „Ik weet niet of ik mee kan," zei Constance aarze.end ..Je bedoelt, dat je je geen verbroede ring met eventuele verdachten kunt veroorlovenzei Neill spottend .Ja. zo iets ongeveer." antwoordde Constance. terwiil zij hem glimlachend aankeek. „Dat is al'emaal goed en wel." zei Neill „maar bekijk het ook eens van een andere kant: je moet alles ln het werk stellen om die boef. die een arme oude vrouw besteelt, te pakken te krijgen. Door met de verdachten vriendschappe- lyk om te gaan. breng Je hen ir> de w aan. dat alles veilig is en dés te eerder betrap je de schuldige!" (Wordt vervo'.gd i'li7~s rs=~ De uitslagen lulden: Gaimiche 300 24 64 12.50 Vervest 300 26 50 11.53 Van Hassel 180 24 37 750 Spielmann 221 26 41 8.50 Van de Pol 300 30 70 10— Rudolnh 300 42 39 7.14 Rudolph 270 30 49 9— Chassereau 274 42 58 6.52 Chassereau 300 30 52 10— Van Hassel 300 17 128 17.64 Spielmann 184 30 27 6.13 Metz 256 17 100 15.05 Gaimiche 300 34 44 8 82 Van de Pol 300 19 61 15.78 Vervest 270 34 82 7.94 Gaimiche 158 19 45 8.31 Metz 300 25 45 12— Metz 300 30 60 10.00 Rudolf 232 25 41 921 Chassereau 254 30 33 8.46 Van de Pol 300 30 52 10- Solelmann 300 20 56 15.00 Van Hassel 247 30 45 823 Gaimiche 182 20 66 9.10 Her eindklassement ziet er als volgt Van Hassel 300 26 106 11.53 uit: RudOtDh 165 26 33 6.34 alg. Vervest 300 23 57 13.04 in.p. car. brt. hi. Van de Pol 216 23 48 9.39 Van de Pol 12 2016 169 93 11.92 Vervest 300 34 52 8.82 Van Hassel 10 1927 168 128 11.47 Chassereau 172 34 28 5.05 Metz 8 1861 172 109 10 81 Metz 300 14 109 21.52 Vervest 8 1908 187 82 9.68 Spielmann 106 14 27 7.57 Rudolf 8 1867 215 55 8.68 Gaimiche Spielmann 6 2 1740 1309 205 66 167 56 8.48 7.83 Chassereau 2 1548 219 58 7.06 Sportsplintcrs Na een zeer ongeiyk gevecht, waar- by Tommy Collins niet minder dan 9 keer naar het canvas werd gezonden, behield Jimmy Carter te Boston de titel van wereldkampioen in het lichtgewicht, na technisch k.o. in de vierde ronde. Het gevecht was op 15 ronden bepaald. Op de Vigorelllbaan te Milaan sloeg Fausto Coppi in een achtervolging over 5 km de Australiër Sidney Patterson, waarbU Coppi de voortreffelüke tild no teerde van 6 min 15 2 sec. hetgeen een gemiddelde van bijna 48 km. betekenie. Op het terrein van Hampdenpark te Glasgow werd de elndstryd gespeeld voor de Schotse beker tussen Rangers en Aberdeen De eindstand was 11. nadat de Rangers bii rust met 10 de leiding hadden gehad. De ontmoeting zal wor den overgespeeld op Woensdag 29 April op hetzelfde veld. Chermin won titel 38-2 klein biljart Door een duidelijke overwinning od De Jong is de Limburger. Chermin, uit Kerkrade kampioen van Nederland 38 —2 klein biljart geworden. Zaterdag, avond had hii nog van Zondervan \er- loren ln een slechte partij (400—154 in 13 beurten), maar tecen De Jong kwam hit zo goed voor de dag <400—159 In 5 beurten, dat de titel geen ogen blik meer in gevaar kwam. Wel is het tvplsch. dat hij met. een od twee na laagste gemiddelde speelde. De eindstand luidde: Chermin 11 275 v. Leur 9 168 3055 De Jong 8 288 40.10 Zondervan 8 201 3157 De Kleine 7 159 29.70 Overdijk 6 230 31.25 Franken 4 157 28.74 Lamers 3 230 22.04 21Met een allerakeligst bottengerommel sprong liet skelet van (Ie voorwereldlijke reuzen-kikvors uit licl donkere zaaltje. Deze plotselinge verschijning had een verpletterende invloed op de moed van de toe schouwers; zelfs de grote detective deduceerde, dat vluchten thans de beste conclusie moest zijn. Onder het uitstoten van wilde angstkreten renden Pat. Panda cn de zaalwachters naar de uitgang van het museum. In hun paniek vergaten zij. dal men cn pooit beier eerst kan openen, alvorens er doorheen tc gaan; er werden dan ook heel wat blauwe plekken opgelopen, toen de vluchtenden dwars door de ge sloten deuren naar buiten renden. Hun schrille kreten verstierven in de verte. Toen het in het museum weer stil was geworden, gluurde oris Goedbloed om de deur van het donkere zaaltje. ..Wel. wel", zei hij. terwijl hij het skelet, dot zo'n paniek had vcrooorzaakt. aan een hengel op en neer liet dansen. ..mijn kleine list schijnt de zenuwen der kloeke wachters een weinig geschokt te hebben! Welaan, de poorten zijn thans open; niemand weer houdt mij meer om met de hnndvis op stap te gac149 Radi o - Pr ogramma VOOR DINSDAG 38 APRIL Hilversum I (402 M) KRO: 7.00 Nws.; 7.10 Gram.; 7 45 Morgengebed en Ut. kal.; 8.00 Nws. en weerber 8 15 Tul- pcn-rally; 8.25 Plechtige Hoogmis: 9.45 Gram.; 9.55 Waterst 10.00 V. d. kleuters; 10.15 Gram.; 11.00 V. d. vrouw; 1130 Schoolradio: 12.00 Angelus: 12.03 Metro- pole-ork. en soliste: 12.3012.33 Land- en tulnb.meded.; 12.55 Zonnewijzer; 13.00 Nws. en Kath. nws.; 13.20 Act.; 13.25 Amus.ork. en solist; 14 00. Gevar. progr.; 14.50 Gram.; 15.00 Schoolradio; 15 30 „Ben Je zestig?"; 16.00 V. d. zieken; 16 30 Zle- kenlof; 17.00 V d Jeugd. 17,15 Idem; 17 45 Regerlngsultz.Mr H. W. J, Ellas: Econo mie en staatkunde ln Indoneslè; 18.00 Hammondorgel: 18.20 Sportpraatje 18.30 V. d. Jeugd, 18 25 Act.; 19.00 Nws.; 19.10 Tulpenrally: 19.15 „Uit het boek der Boe ken"; 19.30 Gram.; 20 25 De gewone man; 20.30 Planokwlntet; 21.15 Brabant ork.: 22.00 Gram.; 22.05 De Radiodokter; 22.20 Zang en plano: 22 45 Avondgebed en Itt. kal.; 23 00 Nws; 23 1524.00 Gram. Iiersum II (298 Ml AVRO: 7 00 Nws.; 7.10 Gram.: 7.15 Gym.; 7 30 Gram VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO. 8 00 Nws 8.15 Gram 9.00 Morgenwijding 9 15 Omr - koor en orgel: 9.25 V. d hulsvr.. 9 30 Gram 10.40 „De vrouw In gezin. Maat schappij en Staaf, caus.; 10.50 V. d. kleu ters; 11.00 V. d. zieken; 11 30 Sopraan en plano: 12.00 Lichte muz.; 12 30 Land- en tulnb.meded.; 12.33 Voor het platteland. 12 40 Gram.; 12.55 Tulpen-rally; 13.00 Nws. 13.15 Mcded. or gram 13 20 Lichte muz: 14.00 „Zeg eens. Amerika....!"; 14.30 Gram 14.40 Schoolradio; 15.00 Gram 15.15 V d. vrcruw: 15.45 Gram.: 1630 V d teugd: 17 30 Gram 17.40 V. d. Jeugd 18 00 Nws 18 15 Pianospel; 18 30 Rep. of gram 18.35 Orgelspel: 18 50 Paris vous parle": 18.55 Harmonle-ork 19 20 Voordr 19.30 Tenor en plano: 20.00 Nws.; 20 05 Gevar. progr; 21.15 Lichte muz; 2135 Meded 2140 Gevar muz; 2150 Dansmuz.. 22 30 Bultenl overz.: 22 45 Bas en plano; 23 00 Nws 23 15 New York Calling. 23 30 Gram. 23.5024 00 Tulpen-rally. 20 15—21 45: 1. Journaal: 2. Weerber;; 3. „De kleine wereld" Pauze 4. „Afscheid in de Clown". TV-spcl: 5. Dagsluiting Engeland. BBC Home Service. 330 ni.: 12.00 OrgelsD.: 12 25 V. d. arbeiders; 12.55 Weerber 13.00 Nws.: 13.10 Gram 14.00 V. d. scholen: 15.00 Vespers: 15.45 Caus 16.00 Orkestconc.: 17 00 V. d kinderen: 17.55 Weerber.: 18 00 Nws.; 18 15 Sport: 18 20 Gram 19 00 Gevar muz 19 30 Klankb: 20 00 Idem: 2100 Nws.; 21.15 Caus.: 2130 Gevar progr: 22 00 Caus: 22 15 Klar'net en plano; 22 45 Pari overz "3 00—23 03 Nws. Engeland. BBC Light Programme. Lino n 217 m.: 12 00 Pari. overz: 12.15 Lichte iuz 12 45 Ork conc 13 45 V. d. kinderen 14 00 V d vrouw; 15 00 Gevar. progr.; 15 45 16.30 Orgelspel: 17 00 Militair ork 17 30 Lichte muz.; 16.15 Mrs. Dale's Dagboek: Verz. progr 18.15 Dansmuz 18.45 Hoorsp. 19 00 Nws en lourn.; 19 25 Snort; 19 30 Hoorsp: 20.0 Gevar. progr; 21.00 Conc- ork 22.00 Nws 22.15 Act 22 20 Gevar. uz.; 2305 Voordr.; 23.20 Gevar. muz.; 23 56—24 00 Nws. Nord west den tseher Rundfunk. 309 m.: 12.00 Gevar. muz.: 13 00 Nws.; 13.20 Ope rette melodieën; 15 50 Gevar. muz.: 16 10 Claveclmbelsoel; 17 00 Nws.; 17 45 Lichte muz 19 00 Nws 19 45 Gevar muz.; 21.15 Gram 21 45 Nws 22 10 Gevar. muz.; 24 00 Nws.; 0 301 00 Dansmuz. Frankrllk. Nationaal Programma. 317 m: 12 30 Ork conc 13 00 Nws 13 55 Gram.: 14 00 Nws: 14.05 Zang; 18 30 Amerikaan se ultz 19 01 Klass muz 19.58 Gram.: 2002 Kamermuz.; 23.20 Gram.; 23.46 24 00 Nws. Brussel. 324 en 481 m. 324 m.: 11 45 Gram.: 12 30 Weerber.; 12 34 Gram.: (Om 12 50 Koersen): 13 00 Nws; 13.15 Gram 13 20 Zang; 14 00 Schoolradio: 15.30 Or gelspel; 16.00 Gram.; 16.30 Orgelpel; 17 00 Nws.; 17.10 Gram; 17 15 V. d. kleuters; 17.30 Gram 17 50 Boekbespr.: 18 00 Ka mermuz; 18 30 V d. sold 19 00 Nws en nersnverz 19 40 Gram 19 50 Caus: 20 00 Gram 20 15 Omr ork 21 00 Gram 21.15 Efbnlsch» muz: 22 00 Nws; 22 15 Gram.: 22 55—23 00 Nws 484 m.: 12.10 Omr c»rk 13 00 Nws.; 13 10 en 14.00 Gram.; 15 00 Gram 16 00 Lichte muz 17 00 Nws 17.15 Gram 17.30 Viool en plano: 17 45 Gram 18 30 19 00 en 19 35 Grsm 19 45 Nws.: 20 00 „La Reine du Film" Operette- 2130 Gram. 29 00 Nws: 22 10 Omr ork 22 50 Nws Engeland. BBC European Service. I'll- zendingen voor Nederland: 22 0022 30 Nws Vraaggespr.; Boekbespr. (Op 224 en n.). Agenda MAANDAG: Stadszaal (kleine zaal); K. en O. Cau- Stadszaal (foyer): Cebuta-fllmavond, Rijksmuseum van Oudheden: Lezir.g Eirof. dr H. Kuhn over de r Jstyd. 8 uur nam. StadszaalFeestavond Personeels; cr. Voorschoten. Feestelijke ouder avond O.L. school l.v.m. uitbreiding lo- kaalrulmte, 8 uur nam. WOENSDAG: Voorschoten Leldseweg 95) Leden vergadering CoOp. Boerenleenbank. 8 uur Openbaar Slachthuis. Opening slagers- vaktentoonstelling, 1.30 uur nam. Schouwburg: Feestavond Chr. Oranje vereniging. 8 uur nam. Gulden Vlies: Ledenvergadering afd. Lelden Ned. Roode Kruis, 8 uur nam. Stadhuis. Burgerzaal. Herdenking 5 Jaar openbaar Slachthuis 3 uur ui (receptie van 56 uur). Openbaar Slachthuis. Slagersvakten- toonstelling 310 uur nam. Stadhuis (bordes Stadhuisplein): Ope ning Braderie. 2.30 uur nam. Zomerzore: Kynologenver. „Rijnland". Spr. mevr. H. Stenfert Kroese-Croli. 8 uur Middelweg 38Ledenvergadering „Het Groene Kruis". 8 uur nam. Wassenaar: Gebouw voor Chr. langen. Feestavond Geref. Jeugdverenl- flng t.b.v. zustervereniging te Moerdijk, uur nam. DONDERDAG: Schouwburg: Ver. „Koninginnedag". Lltterls Sacrum speelt „Een Lentedag' DAGELIJKS. Bocrhaavezslen (Lanee Vrouwenkerk- eteec 1: Tentoonstelling Rudy Roovackrrs. Kees van Roomburg en Herm. Bersonk. Werkdagen 124 uur Dinsdag- en Don derdagavond 7 1/210 uur. <t.m 2 Mei' Prentenkabinet (Kloksteeg 25)Ten toonstelling .Een eeuw fotografie" - (Werkdagen 25 uur t/m 18 Mei) DE BIOSCOPEN Luxor „Diplomatic Courier" (14 Jssrl Zondag: 2 30. 4.45. 7 en 9.15 uur; werk dagen: 2.30. 7 en 9.15 uur. Rex „Op de bres" (14 Jaar) Zondag: 2 30. 4.45. 7.15 en 9.16 uur; werkdagen: 2.30. 7.15 en 9.15 uur. werkdagen )0. 7 e 9.16 uur. uur: dagen: 2 30. 7 en 9.15 uur. I.ldo „Het eiland van begeerte" (14 Zondag: 2 30. 4.45. 7 en 9 15 uur; werk dagen 2 30. 7 en 9 15 uur Donderdag: ..Whiskey Galore". De avond-, nacht- en Zondagsdienst de' apotheken te Lelden wordt van Zaterdag 25 April 13 uur tot Zaterdag 2 Mei 8 uur waargenomen door Apotheek Boekwljt Breestraat 74. tel. 20552 en de Haven- Apotheek Haven 18 tel 20085. Te Oegatgeest door de Oeg Apotheek, wilhclmlnapark 8, tel.

Leidsch Dagblad | 1953 | | pagina 10