STADSNIEUWS tfëtke&kcuf krtp/e mefr- POML. Leerling-Y erpleegster s GLASPLATEN SCHUIFRUITEN en ander bewerkt glas STUDENTENHUIS CONDOR SCHILLETJE HUISHOUDSTER Moderne nieuwe Vz Villa leidscii dagblad - zaterdag 14 maart Leiden en Omgeving ter Jaarbeurze leiden en omgeving z(jn op de 60ste -ji Ned. Jaarbeurs, welke van 17—26 jiart as. te Utrecht wordt gehouden, ',,-ns de officiële catalogus door de Volgende bedrijven vertegenwoordigd: Rubberindustrie Bewi. Boskoop, joh. C. v. d. Bos, Katwijk a. d. Rijn. suse Tljssen, Hillegom. r A. Rulgrok Industrie N.V., Katwijk a. d. Rijn. Certus 'Fabrieken, Hillegom Chemische Fabriek Eureka, Leimuiden Vin Dort en Co., Wassenaar. s'V. Apparaten- en Machinefabriek H. Glasbeek Jr., Waddinxveen. Aardewerk Groeneveldt, Voorschoten. VV'. Kon Ned. Grofsmederij, Leiden. •;V. Handels- en Ingenieursbureau Hesperia, Wassenaar. Hendik, Waddinxveen. N.V. Internat. Handelmlj. Imenexco, Leiden. j. N Haardenfabriek, Leiden. jj.v. De Jong's Machinefabriek. Hazerswoucie. van Leeuwen, Wassenaar. C F. Meerpoel's Naaimachine Import, Leiden. Mulder. Boskoop. H Mulder,- Waddinxveen. N.V. Ned. Koperenbuizenfabriek. Leiderdorp. NV. Kon. Ned. Fabriek v. Wollen De- lens v h. J. C. Zaalberg en Zn.. Leiden s' v. Houtindustrie Northgo, Noordwljk Vin Oerle „De gouden spin", Leiden. G Okkerse, speelgoed- en houtwaren- fabriek, Waddinxveen. .NV. Industrie- en Handelmlj. Oosthoek en Zn.. Alphen a. d R. CV. Ouderzorg - De Ridder en Co., Leiderdorp. NV. Zilverfabriek, Voorschoten. Weal Hout-warenfabriek, Alphen ad.R. NV. Wernink's BetonmiJ., Leiden. Aardewerk Zaalberg, Leiderdorp. Bijzondere leerstoel vanwege Leids Universiteitsfonds „.j Kon. besluit is de stichting „Leids juiversiteitsfonds", gevestigd te Leiden, nagewezen als bevoegd om bij -de fa- alteit der wis- en natuurkunde aan de •-id-e Universietlt een bijzondere leer- de florist!ek en plantengeogra- de Indische Archipel en omge- rsg te vestigen. werkloosheid blijft dalen. Dp 7 Maart stonden bij het Arbeids- rcau Leiden 1875 geheel werklozen in schreven, terwijl daarenboven 253 per- nen geplaatst waren op D.U.W.-ob- 'be geleidelijke daling zette zich ook week voort, en deed het aanbod met dalen. In hoofdzaak was dit een jsvolg van plaatsingen in bouwnijver heid en landbouw. Het aantal werkloze vrouwen onder- jir weinig verandering en bedroeg op Maart 171. Tweede predikantsplaats Remonstr. Geref. Gemeente de arbeid is voor één predikant te zwaar. In de Kerkekamers van het kerkge bouw aan de Hooglandse Kcrkgracht hield de Remonstrantse Broederschap gisteravond haar jaarlijkse ledenverga dering. Naast de gewone huishoudelijke zaken stond als belangrijk agendapunt genoteerd de bespreking over het instel len van een tweede predikantsplaats. Het vele werk in de uitgestrekte ge meente kan bezwaarlijk door één predi kant worden verricht. Reeds eerder hebben twee predikanten d? arbeid te zamen gedaan. Eerst ds Luca en na diens vertrek ds Tjalsma. Deze staat nu alweer geruime tijd in Groningen. Gezien de financiële offers, die ge vraagd moeten worden voor een tweede predikant, heeft mej. Da. Poortman ge tracht de gemeente alleen te leiden. Een zeer zware taak, zo zwaar, dat de Ker- keraad gemeend heeft de besprekingen over de benoeming van een tweede pre dikant weer ter hand te nemen Gister avond is unaniem besloten daartoe over te gaan. Aan de leden zal worden ge vraagd hun jaarlijkse bijdrage te ver hogen. Het zal echter nog wel enige tijd duren alvorens tot het beroepen van een tweede predikant zal kunnen wor den overgegaan. Geveilde Percelen Ten overstaan van Notaris N. W. Holt- fcamp te Leiden. Herenhuis met tuin Witte Singel 67 in bod: f.8.000—, koper de heer B. J. Huurman Jr. qq. te Leiden voor f. 8.550. Huis Maredlik 55 in bod: f.3.000.— koper de heer J. C. v. d. Graaf te Voor schoten voor: f. 3.000, Huis Levendaal 33 in bod: f. 4.400.— koper de heer F. J. van Thiel q.q. te Leiden voor: f. 4.410. Huis met tuin te Leiderdorp, Berken kade 37, in bod: f. 5.000.is uit de hand verkocht. FransSaarlandse besprekingen brengen gedeeltelijk succes De Saarlandse delegatie naar de on derhandelingen tussen Frankrijk en het Ssaigcbied over een herziening van de Frans-Saarlandse conventies heeft me egedeeld, dat de Fransen thans hebben ijestemd met de oprichting van een iternationaal hof van arbitrage, dat ch zou moeten uitspreken in geval in meningsverschil tussen Frankrijk r, het Saargebied. De instelling van een ergelijk hof was van Saarlandse zijde, roorgoesteld. Kwesties waarover nog geen over eenstemming werd bereikt, zullen thans rechtst reeks door de betrokken Franse Saarlandse ministers-worden bespro- Volgens een communique zullen de herziene conventies rekening 'houden eet plannen om het Saargebied te Juropeiseren" en het opstellen van een .Europees statuut" voor het Saargebied icrgemakkelijken. De Franse vertegenwoordiger in het "aargebied zal voortaan eenzelfde sta- as hebben als die van andere diploma tieke vertegenwoordigers. De Franse «dien zullen van kracht blijven op het gebied van de douane en valuta. De •'elten zullen echter in het vervolg door e autoriteiten van het Saargebied, in laats van tot dusver door de Fransen, lijekondigd worden. De paspoorten "en in de toekomst door de overheid het Saargebied, in plaats van door tf Fransen, uitgegeven worden. Nog geen overeenstemming is bereikt de mijnconventie en de conventie ke het rechtswezen. n.c.r.v.-avond in pieterskerk. As. Vrijdagavond zal er onder auspi ciën van de Ned. Chr. Radio Vereniging in de Pieterskerk een zang-avond wor den gehouden. Medewerkenden aan deze avond zijn het Chr. Haags Knapenkoor oJ.v. Marinus Borstlap, een ensemble bestaande uit koperblazers van het Ra dio Philharmonisch Orkest en de heren Dick de Reus (viool) en Leo Mens (or gel). Daarnaast zal een ruime plaats worden ingeruimd voor de samenzang. Als sprekers zullen het woord voeren ds H. J. Groenewegen uit Den Haag en ds G. N. Lammens uit. Rotterdam. De avond, welke om halfacht aanvangt, zal die avond door de N.C.R.V. om 8.20 uur worden uitgezonden. ned. ver. van chr. handels reizigers. In he Geref. Jeugdhuis aan de Bree- straat hield de afdeling Leiden van de Ned. Vereniging van Chr. Handelsreizi gers en Handelsagenten gisteravond een vergadering. In deze bijeenkomst heeft, de heer L. Questroo, die onlangs een bezoek bracht aan de door Lelden ge adopteerde gemeente Nieuwe Tonge, een „ooggetuige-veslag" gegeven van de toestand, zoals hij deze aldaar aantrof en waarover wij indertijd reeds uitvoe rig schreven. academische examens Geslaagd voor het doctoraal examen Indologie (Econ.) de heer R. A. Snell (Leiden); voor het doctoraal examen In disch recht do heer J. O. H. Jens (Heem stede); voor het Kerkelijk voorbereidend examen de heien F. J. R. Knetsch (Lei den) en J. den Draak (Vlaardingen). Voor het doctoraal examen genees kunde de dames M G. Diik (Leiderdorp) H. J. Francken (Den Haag), C. van Utenhove (Heemstede) en de heren J. M. de Beyer (Amsterdam). F W. Ecken- hausen (Oecsbgeest). R. J. Coblus (Lei den). Th. B. Hannik (Rotterdam). G. L. van Raav (Den Haag) en R. L. Ver- steegh (Laren); voor het semi arts exa men mei. C. J. Sniiders (Utrecht) en de lieren H. Bakker (Leeuwarden). L. Dam (Voorburg). J. M. Hartman (Den Haag) en J. van Marle (Oezstccest) voor het artsexamen mei. L. Wittebol (Voorburg) en de heren F. Gevers (Voorburg). R. P. Hermans (Rotterdam) en H. J. C. Zwiisen (Oegstgeest). Promotie ds P. L. Schoonheim Naar wij vernemen zal de promotie van ds P. L. Schoonheim, Herv. predi kant a'hier voor het Bijzonder Kcrke- werk. tot doctor in de theologie p'aats vinden op Donderdag 26 Maart 't-mid dags om 4 uur aan de Rijksunivers te't te Utrecht. Als promotor zal optreden prof dr W C. van Unnlk. GOUDEN DOCTORAAT Maandag a s. zal het vijftig jaar ge leden zijn dat aan de Leidsc Universi teit promoveerde tot doctor in do rechtswetenschap de heer Mr W. F. v. Everdingen, oud-plaatsvervangend raadsheer in het Gerechtshof te Arn hem. en voordien rechter aan de arron- disscments-rechtbank te Tiel en thans wonende aldaar. (Inzez. Med.-Arlv.) zeer gezond en algenezend voor de huid BALSEM - POEDER - ZEEP Nederlandse Christen Vrouwenbond jaarvergadering Het woord jaarvergadering is syno niem met voorlezing van verslagen. Zo ook gisteravond ln „Het Centrum" waar de leden van de Ned. Christen Vrouwenbond luisterden naar secreta resse en penningmcesteresse. De eerste kon verr.eugd z.jn doo- de stijging van het ledenaantal met 22; het bedraagt nu 181. Wat de verslagen meestal niet noemen, is het vele werk, dat aan alle organisatie nu eenmaal vast zit en dat toch ook wel eens gememoreerd mag worden. Gelukkig kregen de dames ook iets anders te beluisteren. Het zangkoor bracht enkele liederen tengehore, ter wijl de heer F. H Sachs met enkele voordrachten voor een prettige en amu sante onderbreking zorgde. Namen als Henr. van Eyk, Godfried Bomans, An nie M. G. Schmidt en anderen stonden borg voor het succes, dat de heer Sachs ruimschoots kreeg toebedeeld. Een bestuursverkiezing bracht wijzi ging in de samenstelling van het be stuur. Mevr. A. J. StolteStegman moest haar plaats achter de groene ta fel afstaan aan mej. J. W. Boehmer. Voorlezing werd verder gedaan van een van het Hoofdbestuur ontvangen mededeling, dat dit f. 10 000.zal over maken aan het Nationaal Rampenfonds Aan de getroffenen zal dit jaar vrij stelling van contributie worden verleend Verder stelt de Bond voor een guldens actie te beginnen. Bij slagen hiervan zou op pl.m. f.30.000.gerekend kun nen worden. In overleg met de Gewes telijke Besturen zullen de gelden wor den verdeeld. Dr N. Waterman, die Dinsdag a.s. zijn 70ste verjaardag hoopt te vie ren. Op 1 April a.s. zal hij het grootste deel van zijn werk als icankeronderzoekcr bij het Neder lands Kanker Instituut te Amster dam. waar hij 33 jaar als bioloog werkzaam is geweest, neerleggen. Dr N. Waterman is een der meest vooraanstaande kankeronderzoe- kers in ons land. Welke opvoeding in de tweede helft van de 20e eeuw aanpassing aan aesthetische levenswaardering van het kind. Voor deze vraag stelde mr M. Stibbe zün toehoordeis in de eerste van drie lezingen, die hij op uitnodiging van de Stichting voor de Paedagogie van Ru- dolf Stelner gisteravond heeft gehouden in de Rudolf Steiner School, Langebrug alhier. Mr Stibbe behoort tot degenen, die 30 jaar geleden in Den Haag de „Vrije School' hebben opgericht. Zijn loopbaan als Jurist prijsgevende, heeft hU de taak van klasse-leraar aan een Rudolf Stei- ner School op zich genomen. Hij bleek veel te hebben gereisd en ln andere lan den het onderwijs te hebben bestudeerd Thans heeft hij de leiding van de Ru- dolf Steiner School te Haarlem. Wij, Nederlanders, aldus spr.. worden wel de „Chinezen van Europa" ge noemd, omdat wij niet gaarne oude schoenen wegoolen voordat wij nieuwe hebben. Wij gelden veelal voor behoud zuchtig. Het is de vraag, of dat wel ge rechtvaardigd is. Maar op het gebied van het onderwijs zijn wij in ieder geval meer dan conservatief: wij zijn met ons onderwijs ver ten achter, zowel bij vele andere landen als bij onze tijd. Ons onderwijs ls gebaseerd op intellec tualiteit en aanschouwelijkheid en dat is reeds ongeveer 100 Jaar lang zo, se dert v. d. Brugge en Thorbecke. De hui dige samenleving heeft echter een drin gende behoefte aan allerlei vormen van handenarbeid, en een overstelpende overvloed van intellectueel en half- intellectuelen, waarvoor zij geen em plooi heeft. Bovendien is ons onderwijs slecht. Reeds vóór 1947 bereikte gelijk de statistiek heeft uitgewezen nog niet de helft van degenen, die zich voor H.B.S. of Gymnasium aanmeldden, de eindstreep, en daarvan dan nog onge veer de helft niet dan na één of meer klassen te hebben gedoubleerd. Bijna 60 van alle leerlingen van het middelbaar onderwijs lijdt schip breuk en wordt dientengevolge belast met een gevoel van minderwaardigheid. Op het Paedagogisch Congres te Amersfoort is dan ook van alleszins des kundige zijde het woord uitgesproken „Het is het gevaarlijkste experiment, zijn kind aan dit onderwijs over te geven". En „de Scholen leiden niet meer op voor de maatschappij, waarin wij leven, maar voor de maatschappij van 50 jaar geleden". In die 50 jaar is echter de maatschap pij niet stil blijven staan. Nagenoeg 100 jaar geleden traden Darwin en Marx op. Daarmede begon de eeuw van het mate rialisme in de wetenschap enerzijds, in de samenleving (socialisme) anderzijds. Sindsdien zijn drie geslachten elkander opgevolgd: liet eerste geslacht, de mens van plm. 1860, heeft met enthousiasme het nieuwe omhelsd. Maar de derde ge neratie, de mensen van tegenwoordig, hebben «een reserves meer. Zo is de vraag: welk onderwijs, welke opvoeding verlangt de 2e helft der twin tigste eeuw? een brandende. De grond slagen: intellectualisme en aanschou welijkheid, zijn niet bruikbaar, evenmin als het materialisme waarop dit onder wijs is opgebouwd, geen levensgrondslag meer kan zijn. De mens is niet uitslui tend een materieel wezen: hij heeft een lichaam, maar ook een ziel en een geest. In de eerste levensphase, de kleuterleef tijd. bouwt de mens aan zijn lichaam; het kleine kind denkt nog niet in eigen lijke zin, ook leeft het nog niet in ge voelens: het uit zich hoofdzakelijk in wilinit.inyfri Tn de derde levensphase, lopendewan puberteit tot meerderjarig heid treedt eerst het eigenlijke denkle ven op: de jonge mens ontwikkelt be langstelling voor waarheid en weten schap. Daartussen in ligt de tweede levens phase, die waarmede de lagere school voornamelijk heeft te maken. In dit ontwikkelingsstadium leeft het kind hoofdzakelijk in het gevoel: sympathie - antipathie - mooi - lelijk, prettig - af schuwelijk. De onderwijzer is in het oog van het kind óf de beste ter wereld, öf de gemeenste mens. Zo staat niet de logische, maar de aesthetische waardering voor het la- gere-schoolkind op de voorgrond. Maar het zieleleven is ook een wereld van rhythme. verwant met muzikaliteit. Het on-^'-wiis dus hierhij aan knopen' bü de aesthetische waardering en bij het leven in rhythmen. Aldus kwam spreker op het onder werp dat hü voor de eerste van zijn drie voordrachten had gekozen: „Kunst zinnig onderwijs". Daarmede bleek hij niet. althans niet in de eerste plaats te doelen op onderwijs ln tekenen, schil deren, muziek, poëzie e.d Het was hem er voornamelijk om te doen, aan con- dammen kampioenschap van nederland De partij W. HuismanJ. M. Bom, welke voor het. tournooi om het persoon lijk kampioenschap van Nederland werd gespeeld, eindigde in remise. Villa Drusmct te Grotta Fcrrata (Italië), de woning van ex-Koning Farock. trekt altijd grote belang stelling. Thans, door de geruchten der op handen zijnde scheiding tus sen ex-koningin Narriman en haar echtgenoot, had de villa meer dan crete voorbeelden een indruk te geven van de eindeloze mogelijkheden, die er zijn, om het lager onderwijs te maken tot een voedsel, dat het kind kan verte ren, dat adaequaat is met zijn leeftijd, zijn ontwikkelingsstadium, zijn eigen wereld en levensvoorwaarden. „Kunst zinnig" moet het onderwijs in deze pe riode zijn, omdat het moet aanknopen bij de aesthetische levenswaardering waarin het kind dan leeft. En niet rhythmische herhalingen moet de on derwijzer weten te werken. Sp reker zal zijn voordracht, die met levendige belangstelling werd gevolgd, op Vrijdagen 20 en 27 Maart voortzet ten en dan spreken over de morele en de lichamelijke opvoeding. „SJORS" JUBILEERT Sjors van de Rebellenclub jubileert. Vijf jaar geleden is Sjors, met zijn vriend Sjimmie, regelrecht uit de strip verhalen op het toneel gestapt en mor genmiddag geeft hij in de Stadsgehoor zaal zijn 1250ste opvoering. Ditmaal gaan zij nieuwe avonturen tegemoet onder de Arabieren, waar zij kennis zullen maken met de valse stre ken van Pedro. correspondentie. i der S. te L. Wij hebben Uv Tn verband iflet "bijzóndere omstan digheden is de huldiging van de heer A. L. Friesema, die dezer dagen her denkt dat hij -voor 40 jaar bij de Gebr. Zwetsloot iii dienst trad, enige tijd uit- gestëld. Bij beschikking van dc Minister van Onderwijs, K. en W. is de toelating van.de heen j. J. Poortman alg privaat docent bij dc faculteit der letteren en wijsbegeerte aan dc Rijksuniversiteit alhier om Onderwijs te geven in de kennis-theotetische grondslagen der MeU-physica, op zijn verzoek ingetrok ken.! BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN GEBOREN: Jeannette Elisabeth, d. van W. F. Fla- man en M. Los; Jacobus Cornells, z. van W. J. van der Laan en E. F. van Tol; Fenna, d. van J. Dijkstra en L. J. van Oort; Andreas Joseph Maria, z. van A. Al tenburg en M. Koomen: Alma, d. van J. J. van Vliet en G. B. Santbulte; Petrus Antonlus Josephus Maria, z. van E. Spreeuw en M. Th. Maaskant: Pleternella, d. van D. J. Lut en M. S. Latervecr. OVERLEDEN: W. F. Soutc, man, 84 jaar. .ONDERTROUWD: A Hat-teveld en J. de Bolster; H. Zitman en M. Mleloo; A de Ru en T. van der Vegte; J. Heetvelt en J. C. Drlessen; J. P. Tulnhof de Moed en E. van de Peppel; R. Smit en J. Vos; Ph. Burgcrlon en M. Zaalberg; J. van der Kolk en M van den Nleuwendljk; W. E Nolles en M. Schild; A. O. Rietveld en H. van Essen; J. H. J. van Sebllle cn S. J van der Melj; J. A. Malgo en D. J. Spruljt; D. Hanno en M van Oosten: J. Verhoeven en E. van Heu- zen; A. H. Wedemcyer en H. van Leeuwen. ooit de aandacht van de voorbij gangers. journalisten en persfoto grafen. die liet Faroek onmogelijk maakten eens rustig in zijn tuin te wandelen. Hij liet daarom biezen matten als muur om zijn tuin heen- zetten, zodat hij voortaan ook in de tiiin, zichzelf zou kunnen zijn De Italianen zouden echter geen Italianen zijn als ze niet op inge nieuze wijze het hoofd hadden ge boden aan deze „tegenslag": ccn kijkgaatje, dat naar behoefte ge opend cn gesloten kan worden zorgt ervoor, dat de belangstellenden niet omkomen van nieuwsgierigheid. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 14 Maart. Coöp, Groenteveiling. Per 100 kilo: rode kool f2 40. groene kool 14. boerenkool 1316. prei 3045. kroten 7 908.50. kroten gekookt 1419. uien 746. peen 22. spruiten 1653, andijvie 74—90. stoofsla 167—176, witlof 33—50. spinazie 6383, winterpeen 5; per 100 stuks: komkommers 55. sla 11.1018.d0; per 100 bos: peterselie 6.80, selderie 2.60 5.80, rabarber 4853. BOSKOOP, 13 Maart. Bloemenveiling. Diversen per bos 10 stuks: Prunus trlloba- takken 80l.OO; Forsythia takken 601 30: Rhododendrontakken 85; AzaleamolllBtak- ken 3560: Slerkers Hlzakuratakken 1.10 3.90: -Frecsla 6052; Tulpen 65; Ma- honlablad le soort 85—95. Idem 2e soort 4060: Andromedablad 3552: Diversen per tak: Prunus-trlloba 2026; Forsythia ie soort 23—29: Idem 2e soort 17—21: Rhododendrontakken 1727: Idem Pink Pearl 2843; Azalea-mollis ln soorten, le soort 4075; Idem 2e soort 2628; Sler kers Cerasus Hlzakura le soort 85—1 00; Idem 2e soort 5375; Magnollaknoppen per knop 1526: Diversen per stuk: Babv- rozen ln Prlmulapla_.,_. groen per kg 27. rode kool 7—13 40, gele kool 8 6013 10, boerenkool 1416, spruiten I 23—48. Idem II 1416. kroten 48, knolselderle 1536, witlof 4546. prei 2537, uien 1530, breekpeen 510. ROELOFARENDSVEEN, 13 Maart. Bloe menveiling v. d. Eerden 4871; Crown Imperial 3852; Rose Copland 4768: Golden Harvest 6282: E. Eddy 4962: Olympiade 5574; Moederdag 68—82: Bar- tigon 4456: Cordell Huil 60—73: Prunus 4868: Bandoeng 6876; W. Copland 40 —62: Zenober 3848: White Sail 3858; Plccadlllv 5668; Carara 4054; Campflre 45—62; Son ia 38—54; Elmus 7080: W. Pitt 5268; "Dubbele tulpen 4669; Fruh- ling 4650: Helios 2634; l'Innocense 3240; Cheerfulness 3039; Early Glory 3241: Golden Spin 35—38: Alfred 40 46; Redcup 2541; Narcissen v. grond 1820: Freesla's 2062; Anemonen 32 52; Irissen 60—1.10: BI. druifjes 10—26. ROELOFARENDSVEEN. 13 Maart. Groen teveiling. Witlof I 39—49; idem II 12—31; spruiten 29; sjalotten 3941. RIJNSBURG. 14 Maart. Groenteveiling. Aardappelen 1214, rode kool 712, gele kool 411, grqene kool 816, spruiten 2040, waspeen A 10—28, Idem B 2035, kroten 68. uien 4046 per kg; knol selderij 535 per stuk. fret 55—65, Edlth Eddv 7085. Bartlgon 6585. v. d. Eerden 6585, Helios 4050. Druif |es 2535, Hyacinten 5065. Cop land Rose 65—85; Copland blauw 5575: Witte Zee 5570; W. M. Pltt 6675 per bos. Anemonen 5.506.50: Hyacinten 12.00 20.00; Crocus 3.505.00 per 100. TER AAR. 13 Maart Groenteveiling. Witlof I 3647; idem II 2235; Idem 6tek 520: spruiten 3139; Idem B 1627; prei 2433: idem stek 12; waspeen 10 13; Idem B 8. glasandijvle 56; spinazie 7681: uien 2633; aardappelen 810; alles per kilo: sla 3 12 per stuk; selderij 710 per bos. Philips en Erres RADIO-TOESTELLEN, vanaf f136.— I E.G. WASMACHINES met wringer.f398,— CLEAN WASMACHINES zonder wringer f 310,— Rulon en F.rres STOFZUIGERS, vanaf f 120.— STRIJKIJZERS, vanaf f 9.75 ZIJDEN ROKKAPPEN, apart model f 16,50 IIIT)EN ROKKAP v. staande schemerlamp vanaf f 19,50 PAND met BALLON voor keuken f 1,9.» SLAAPKAMER SCHALEN, vanaf f 1,50 ERKEND INSTALLATEUR A. DE LANGE - Hoofdstraat 26 Hoge Rijndijk 74, Tel. 23425 en Leiderdorp, Tel. 26166 N.V. DE LANDBOUWBANK UTRECHT OPGERICHT 1897 CREDIETEN voor Zakenlieden, Industriëlen en Landbouwers onder hyp-verband en/of borgstelling, dan wel andere zekerheid. DEPOSITO'S voor 1 jaar vast 3 ge', 6 maanden vast 2 3 maanden vast l',6 3 dagen opzeggens 1 OP boekjes (voor kleinere bedragen) 3 assurantiën Agent voor Leiden: de Heer C. LA LAU, Rijn- en Sehlekade 38, Lelden, Telefoon 25636. Voor deuren, ramen, lak, tegels, sanitair, vitrage, gordijnen, wollen dekens, zijde, nylon, enz. Sanatorium „Rollerdamsch Zeehospitsum" te katwijk aan zee. or spoedige indiensttreding kunnen worden geplaatst: Minimum leeftijd 18 jaar. Salaris volgens Rijksregeling. Vrije geneeskundige behandeling, posten van aanschaffing en onderhoud van dienstkleding 3rden door het Sanatorium vergoed, evenals eens per "hand de reiskosten naar huis en terug. ^"Ariftclijke sollicitaties te richten aan de Adjunct-Directrice. Sedert Donderdag, 12 Maart j.l. hebben wij een eigen glasbewerkings- afdeling in ons bedrijf opgenomen. De meest moderne machines en een vakbekwame leiding garanderen U de aflevering van keurig verzorgde: Glasimport-Verffabriek Firma A. v. d. KWAST Co., Janvossensteeg 43-45-39, LEIDEN, Telef. 30741" (K 1710) MIDDENSTANDERS Uw Boekhouding en Bel. pri ma verzorgd door jaren best. I Bookh. Bur. Bill, tarief. Uitst. ref. Br. no. 6318 Bur. v. d. BI. To koop gevraagd DRINKT SCHUDEL's Bij do Psychiatrisch© Inrichting Endegeest c.a. van do gemeente Leiden te Oegstgeest, worden gevraagd een Administratieve kracht (vrl.) (voor de afdeling Boekhouding), Typiste Salaris voor de adm, kracht f130 tot 200 per maand, te verhogen met de toelagen. Salaris voor de typiste afhankelijk van bekwaam heid cn ervaring. Schriftelijke sollicitaties te richten t de Administrateur. gevraagd bij bejaarde enigs zins hulpbehoevende dame (P.G.), klein modern huis be wonende (Lisse). Spoedige indiensttreding. Brieven aan het Bureau van dit Blad onder no. 6381, N.V. I'ADOX Houtbouw- en Tlmmet^Industrle te Warmond vraagt voor zo spoedig mogelijk geschoold© en aankomende TIMMERLIEDEN, alsmede MACHINALE HOUTBEWERKERS. Soil, zowel mond. als sclir. aan N.V. Padox, Warmond TE KOOP met woonvergunning. beste st. Katwijk aan Zee bevattende gr, huisk., r. ectk,, 3 r. slaapk. CompL ing. en betegelde badk. Gr. kelder, aparte berging, afz. stook hok. C.vv. wastafels met k w.w. Gr. tuin, inrit. Veel extra's, f 26 500 gr. hypoth besch. Desgcw. m. compl, nieuw© stoffering. Telefoon K 01718 2781.

Leidsch Dagblad | 1953 | | pagina 15