DE FLUISTERCAMPAGNE - PANDA EN DE MEESTER-DOKTER - 91ste Ja -gang LEIDSCH DAGBLAD Vrijdag 16 Januari 1953 Tweede Blad No. 27815 Concentratiekampen in de Sovjet-unie 'Arbeiders zagen deze met eigen ogen „Zijn er concentratiekampen in dc 6ovjet-Unie?" vroeg een onafhankelijk arbeider uit West-Europa aan Koesnet- eov. president der vakbonden in de Sov jet Unie Op deze vraag volgde een pijnlijke stilte. ..Neen", luidde toen het antwoord. „Wij hebben geen concentratiekampen. Dat ztfn verzinsels van Amerika en van de kapitalistische pers". „Maar wij hebben op weg van Mos kou naar Leningrad by Zaporosje zwaar versterkte terreinen, met prikkeldraad omgeven gezien, en wachten bij de in gangen. die zwaar bewapend waren. Wat heeft dat te betekenen?" vroeg de ar beider wederom. ,.Daar zitten mensen in. die gedeti neerd zijn in het belang van de gemeen schap. Zij moeten arbeid verrichten om zichzelf te rehabiliteren". Dit gesprek had kortgeleden in Mos kou plaats, toen een delegatie van Bel gische arbeiders onlangs een bezoek bracht aan Rusland. Men weet dat er af en toe delegaties naar Moskou gaan om te zien hoe de communistische maatschappij zal wor den opgebouwd. Het zijn meest com munistische arbeiders, die na terug komst in hun land een zeer eenzijdige propaganda voeren over de grote din gen die zij in Rusland hebben gezien. Een aantal arbeiders en vakbestuur ders der vrije vakbeweging in België be sloot toen zelf eens een onderzoek in te stellen. Na maandenlang gecorrespondeer 6tonden de Sovjet-autoriteiten het toe. dat er nu eens een niet uitsluitend communistische delegatie zou komen en zo werd een groep gevormd bestaande uit 7 socialisten, 3 communisten en 2 onafhankelijken. Over deze reis is in de Belgische vak beweging onlangs een rapport versche nen. waaraan het bovenstaand gesprek Is ontleend. Want aan deze reis werd de voor waarde verbonden, dat de Belgische ar beiders het recht zouden hebben een onafhanschjk oordeel over wat zi) zou den zien te publiceren. Ook brachten zij na aankomst te Moskou tegenover de Rus'-cn verschillende wensen naar voren zij wilden weten hoe een Russische ar beider onder het communistische regiem leeft, hoe hij woont en hoe hy aan de noodzakelijke behoeften op het gebied van kleding, schoeisel, overjassen, enz. kan voldoen. Verder wensten zjj iets yan de weder opbouw van Stalingrad en Taganrok te Maar tot teleurstelling der arbeiders werd dit alles afgewezen onder het mo tief dat er geen tijd voor was. Wel bleek er tijd uitgetrokken te zijn voor bezoeken aan een rijke wijnkelder in Ma^andra. aan de botanische tuinen in Yalta,, aan het beroemde museum ..l'Ermitage" te Leningrad, waar 1 800.000 schilderijen zun van de grootste mees ters der schilderkunstRembrandt. Rubens. Da Vinci. Raphael, [Van Gogh. en anderen. Dit museum cateert uit de tsaristische tjjd Het be- l vat ook een enorme rijkdom aan edel stenen In het Paleis en het Museum van het Kremlin vindt men o.a. vijf sterren met een middellijn van vier me ter Er is 11 kilogram goud en een groot aantal robijnen in aangebracht. De stationshal van de ondergrondse, welke tn 1012 werd ontworpen en waar aan het vorig jaar nog een lijn werd toegevoegd, Is opgebouwd uit kostbaar marmer, zilver en goud. In de versierin gen heeft men diamanten, robijnen en andere edelstenen gebruikt Op deze metro zijn de bolstewisten trots, omdat dit hun eigen werk is Maar naast de schatten zagen de Bel gen in Moskou en andere steden nog vele krotwoningen. De Russen gaven op pijnlijke vragen, waarbij gewezen werd op deze tegenstel lingen ontwijkende antwoorden; er be stonden geen problemen voor de Rus- llllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll Hoe is het ontstaan Dit woord: RINGELOREN Iemand ringeloren is: over iemand ie baas spelen. Vele vrouwen zegt men ringeloren hun man nen. of om met Vondel te spreken: „Het vrouwvolck ringeloort en knevelt mannekracht". Ringeloren kan worden vergele ken niet ringneuzen: een dier door middel van een ring die door oor af neus wordt gehaald, bedwingen, beteugelen. Vandaar de betekenis iemand op z'n kop zitten, iemand geheel naar zijn hand zetten. Rin gelen is een werkwoord dat staat naast ringen: van een ring voor zien. Waarom men nu echter zegt: ringeloren en ringneuzen en nim mer: rlngoren en ringelneuzen, zal wel onverklaarbaar blijven. Illlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll sische arbeiders. Maar stakingen waren verboden, dat zou immers een ..staking tegen de gemeenschap" zijn. Vrijheid bestaat niet. want alles werd geleid, ook de geest, de cultuur en ker ken. Dit verklaarde, waarom de Rus on danks zijn drang naar kennis, niets weet van het buitenland Hij leeft volkomen geïsoleerd. Het maken van foto's was verboden, en toen enkelen het toch waagden een snapshot te nemen, moesten zij hun toe stel Inleveren. Het leger ls ln de Sovjet-Unie zeer populair De Belgen, die in hun eigen land een felle communistische actie te gen de 2-jarige diensttijd hadden be leefd. kregen in Rusland te horen dat de soldaten daar minimaal.. twee jaar onder de wapenen b'evcn Zij wor den ook vaak gebruikt voor de uitvoe ring van publieke werken. Ook vrouwen worden in het arbeids proces ingeschakeld. De wederopbouw van in de oorlcg ver woeste streken en steden is het werk van vrouwen, die ook in de zware In dustrie arbeiden. Hoewel de Belgische arbeiders zeer vple interessante dingen hebben gezien, waren zij teleurgesteld dat zij cp vele wagen geen of een ontwijkend ant woord kregen Gezien het feit dat de Ru-, zovele eeuwen onder een despotisch en feodaal rcriem heeft geleefd, is het niet te verwonderen dat hij heel andere op vattingen heeft omtrent vrijheid en de mocratie Hij kent deze begrippen nau welijks en kan zich geen voorstelling ma ken van het leven in West-Europa, dat op het gebied der parlementaire demo cratie en sociale voorzieningen zo veel verder ontwikkeld is. Dulles wil krachtige doch geen roekeloze politiek Scherp stellinq nemen teqen rc,lct door een oorlogvoering en -rvncir 3icMinvj IICII CH Israeli propaganda, zonder dat gebruik was ge- rode agressie Amerikaanse Senaatscommissie voor buitenlandse betrekkingen heeft met algemene stemming de benoeming van John Foster Dulles tot minister van bui tenlandse zaken goedgekeurd. Deze goed keuring was nodig alvorens de Senaat zelf de benoeming kan bekrachtigen. In een uiteenzetting over de buiten landse politiek deelde Dulles mede dat de Britse premier, Churchill, bij zijn besprekingen met leiders van de nieuwe Amerikaanse regering niet gepoogd heeft bepaalde toezeggingen te krijgen. De be sprekingen. welke Churchill met gene raal Eisenhower en Dulles gevoerd had, hadden „een uiterst algemeen karakter" gedragen, aldus de nieuwe minister van buitenlandse zaken. Hij zeide, dat de V.S. een „krachtige. doch niet roekeloze politiek" moeten voeren om het hoofd te kunnen bie den aan „het Sovjet-gevaar". Ook al werden dc V.S. niet door een militaire macht aangevallen, moesten zij toch op hun hoede blijven. Verder moesten zij voortdurend „de bevrijding van de volkeren, die onder Sovjet-hrerschap- PÜ staan", indachtig zijn. „Dit bete kent echter niet een bevrijdingsoorlog", zo voegde hij hieraan toe. „Er zijn ook andere middelen om dit te bereiken". Als voorbeeld hiervan noemde hij het uittreden van Zuid-SIavië uit de Ko- minform. De Amerikaanse politiek moet, zo zeide hij. Jiiet aanzetten tot opstanden, die op bloedige wijze kunnen worden onder drukt. zoals dergelijke pogingen in Polen. Dulles wees er op. dat de Sovjet-Unie. die zeven jaar geleden over 200 millioen mensen heerste, thans de macht heeft over 800 millioen mensen. Dit was be- propaganda. zonder dat gebruik was ge maakt van het rode leger. Indien de Sovjet-Unie dit kan. kunnen de V.S. het ook. aldus de nieuwe minister. Hü zeide van mening te zijn dat de Amerikaanse politiek moet norden her zien in het licht van de huidige om standigheden. „Dit wil niet zeggen dat de gehele huidige politiek moet worden gewijzigd", zo voegde hij hieraan toe. De herziening van liet buitenlands beleid was nodig met het oog op een neiging in West- Europa naar desintegratie in plaats van naar integratie, de problemen tussen Europa en Noord-Afrika. de toestand m het midden-Oosten en de strijd in Ko rea en Indo-China. Volgens Dulles be staat ook in Zuld-Amenka een krach tige ondergrondse communistische be weging. De nieuwe minister sprak zich vervol gens uit voor een algehele samenwerking tussen de landen van de „vrije wereld" tegenover de communistische landen, die als eenheid met één politiële streven op treden. Dulles zeide nog te geloven dat geen ..blijvende verzoening" met de Sovjet- Unie mogelijk is. zolang Moskou blijft pogen de communistische heerschappij over de Westelijke wereld uit te breiden Het wilde echter niet de mogelijkheid uitsluiten, dat het Westen met de Rus sische regering onderhandelt over „be perkte overeenkomsten". In antwoord op vragen naar zijn me ning over de handelstarieven, verklaarde hij slechts, dat dit vraagstuk ter dege moet worden bestudeerd, in sar king met de landen, die goeder de V.S. uitvoeren. COMMUNISTISCH BLAD IN ISRAËLISCH LEGE'. IRBODEN gTootste cc.iferen van socialisten De generale staf van het Israëlische in Aziatische landen te Rangoon die le?er heeft de veispreiding van het ooit is gehouden, is ■ecindled Zij heeft communistische da.blad „Kol Haam tien dagen geduurd i 'n aIla eenheden van het leger verboden. De conferentie heeft besloten het com- - Het verbod weid uitgevaardigd, omdat munisme als vernederend te verw erpen, het blad de staat Israel „anti-semretisch Alle kolonialisme, zowel van de oude I had genoemd en de arrestatie van de vorm als van het nieuwe totalitaire negen dokters in de Sovjet-Unie had soort wordt afgewezen gerechtvaardigd Er zijn vier resoluties a ngenomen. de „vrijheidsb:wcglngen" Malakka, Kenya, ganda en Noord- Afrika worden gesteund In de resolutie over Malakka wordt „het gebruik van teneur' door het Britse bestuur en door de communistische opstandelingen beide verworpen De jonferentle keurde een plan goed tot instelling van een economische raad voo' Azië ter verbetering van de pro ductie Ook de apartheidspolitiek in Zuid-y.fnka wordt verorrdeeld. Het blad noemde de dokters „Joodse spionnen, die door .iet Westen worden betaald". RHEUMIN keAt/ 20 tabletten 45 ct. FEUILLETON door ANDREW MACKENZIE 17) Ik zal U iedere twee uur opbellen Zoudt U overigens Uw mannen willen zeggen, dat zij vier en twintig uur ach tereen dienst moeten doen? Als Simp- kms vanavond al met een andere boot gevlucht is. hebben we reeds verloren. Maar Ik geloof niet. dat hij al tijd ge had zou hebben hiervoor regelingen te treffen. Ik vermoed zo. dat hij zich over dag schuil zou houden, en morgenavond zai proberen te ontkomen. Iedere dag. aat hu langer in ons land blijft, ver hoogt het gevaar voor hem. Vertel Uw mannen overigens, dat hij gevaarlijk is De kerel is een moordenaar. We houden de haven van Chiches- ter al in 't oog. antwoordde de politie chef van Sussex. Dan ga ik er van door. Ik zal mor gen vroeg een ronde maken langs Uw politieposten. Toen Brannigan naar de deur liep, keek hij naar Aliens sombere gezicht. Arme kerel, merkte hij op. Je hebt het op 't ogenblik niet gemakkelijk. Het had erger kunnen zün, merkte Bob stoïcijns op Ik zou niet zo pie keren. als ik wat te doen had. Er zal morgen genoeg te doen zijn. Pfff, wat is het warm en het is nog wel nacht! HOOFDSTUK XXIV Toen de dag aanbrak, stonden Bran nigan en Arlen bij 't Chichester Kanaal en staarden uit over het brede water. Na enige tijd. toen het lichter was ge- Worden, reden zij met de wagen ln de buurt rond om een Indruk van de om geving op te doen en om bij de politie posten naar nieuws te informeren Zii werden steeds ontvangen door een ser geant. die de gehele nacht was opge bleven om de vreemdelingen te contro leren. die in de loop van de dag waren gearriveerd Geen van allen had echter nieuws, dat Brannigan kon interesseren. Wel. dat lijkt veel op een klap in mijn gezicht, zei Brannigan. die in de deurpost van een der politieposten stond met een kop thee in zijn hand. Hij had zich geschoren en gewassen en het was hem geenszins aan te zien. dat hij de gehele nacht geen oog dicht had ge daan. Het doet mij denken aan de dagen var> het mysterie rond het Huis •an de Baal! Het is het noodlot! j_ Ik geloof dat de zaak nu wel moei lijker is als toen. zei Arlen Inderdaad. Iedereen die wij maar ■konden inschakelen hebben wij aan het werk gezet, maar cr blijft genoeg voor •ons over! Ik vraag mij af. waarom Simpklns «en telefoonboek van Sussex en Hamp shire wilde hebben, zei Bob bedacht- saam. Vertaald uit het Engels Ik geloof dat hij de adressen te weten wilde komen van de makelaars in huizen. Als hij een huls zou huren, zou hij natuurlijk overeenkomsten moe ten tekenen. Maar als hij er achter zou kunnen komen, welke huizen leeg staan, zou hij zich in een van hen wel voor enkele dagen kunnen verbergen. Ja. dat is zo. Heb je al iets in deze richting gedaan? De plaatselijke politie heeft al con tact opgenomen met de makelaars. Er bleek toen. dat iemand met een „be schaafde stem" per telefoon inlichtin gen had ingewonnen. Hij beloofde steeds terug te bellen, maar dat heeft hij nooit gedaan. Dat maakt ons niet veel wijzer! merkte Bob op. Inderdaad, we hebben daar niet veel aan. Drink je thee overigens eens op. We moeten langzamerhand weer op stap. Met het rijzen der zon werd het dui delijk. dat de dag warmer zou worden dan gisteren, maar gelukkig woei er een ■erkoeling brengend briesje uit zee. ter- vijl er mist boven het water hing. Bran nigan was hier dankbaar voor. omdat hierdoor niemand, die op het land stond, kon zien wat op zee gebeurde Hij wist namelijk, dat buitengaats enige kleine schepen van de vloot lagen, die ieder vaartuig, dat zee wilde kiezen, zouden aanhouden. Vliegtuigen cirkel den verder rond om de positie op te geven van ieder verdacht schip Ofschoon Brannigan het volste ver trouwen had in deze voorzorgsmaatrege len. wist hij maar ai te goed. dat de oplossing van een moeilijk geval vaak afhing van een kleinigheid, welke door iedereen over het hoofd was" gezien, of van een gelukkige samenloop van om standigheden. Daarom wilde hij onder geen beding de omgeving van Chiches- ter verlaten. De gehele morgen reed Brannigan met Arlen rond tussen Bosham. Thor- ney en Hayling. Vaak zat een politie agent. die de streek op zijn duimpje kende, naast Brannigan om hem te' wijzen op de afgelegen huizen of de schuren, waar iemand zich zou kunnen verbergen. Er waren talrijke vacantie- gangers, waarvan velen de vorige dag pas waren aangekomen. Wel een tiental keren stopte Brannigan bij een pension of zomerhuisje om te onderzoeken of de man, die hij zocht, daar soms verborgen was Hij zorgde er steeds voor. zyn re volver. die ln zijn zak verborgen bleef, gericht was. als de deur werd openge daan. Nu en dan spraken zij een poosje met verhuurders van boten, zich daarbij voordoende als belangstellenden voor een scheepje, om uit te vissen of soms iemand een vaartuigje had willen hu ren. Bleek dat het geval te zijn. dan liet Brannigan de plaatselijke politie verder naspeuringen doen. want anders zouden zü zelf voor ieder geval enige uren op gehouden zijn. Met regelmatige tussenpozen belde Brannigan Scotland Yard op Sir Dud ley had er namelijk op aangedrongen, dat hij steeds zelf rapport uitbracht. Er heerst hier flink wat beroering, vertelde hij Brannigan op Zijn droge manier. „De minister van Binnen landse Zaken heeft vanmorgen al twee maal opgebeld. Ik vermoed zo. dat de minister-piesident hier achter zit Ik vertelde hem toen. dat ik het volste ver trouwen had. dat wij vanavond wel nieuws voor hem zouden hebben Deze woorden konden Brannigan ech- tpr niet in een opgewekter stemming brengen. Hij wist maar al te goed, dat de Commissaris generlei zekerheid had. dat Simpkins gearresteerd zou worden. Na dit gesprek reden Brannigan en Arlen langzaam verder, totdat Branni gan vond. dat zii te dicht bU Porth- mouth kwamen Hij keek op zijn hor loge. Bijna al l uur. Zullen we in Chichester maar wat gaan eten? De twee vrienden aten in een oud herbergje. Arlen vroeg zich af, hoe de drie mannen op de Grosvenor Square het zouden maken. (Wordt vervolgd) 62) ..Zijn zc gek. of zijn ze niet gek??" weifelde de koning. „Zij zijn stapel!" gromde Iscn Grim. „En. wat erger is", voegde de liolarts hieraan toe. „hun waanzin is besmettelijk. Zij moeten uit Uw nabijheid verwijderd worden. Want. zoals mijn waarde collega. Dr Esculapus. reeds zei„IK ben dokter Escu- lapusü" klonk het verwoed uit de lakens. Na pen heftige worsteling slaagde dc geplaagde dokter er m een hand uit de lakens te bevrijden en in die hand hield hij een gewichtig uitziend papier. Majesteitl" riep hij triomfantelijk, „deze doktersbul zal U bewij zen. dat Ik dokter Esculapus ben en dat die andere dus een lage bedrieger moet zijn!" „Drommels!" dacht foris. „nu loopt het mis! Het wordt tijd. dat ik een waardige, doch snelle aftocht voorbereid. Zonde en jammer, dat mij de tijd ont breekt om de vele rekeningen, die ik hier nog heb uitstaan, te innen!" Radio-programma VOOR ZATERDAG 17 JANUARI. Hilversum I. (402 m.l VARA: 7 00 Nieuws: 7 13 Gr muz7 30 Idem: 8 00 Nieuws en weerberichten: 8 18 Gr.mur 8.3n Orgelspel; 8 55 Voor de hulsvrouw 9 00 Gr muziek: 19.359.40 Waterstan den l VPRO: 10.00 Tildelllk uiteescha- keld" .causerie: 10 05 Morgenwiktlne. VARA: 10.20 Voor de arbeiders ln de oontlnubedrllven: 11 30 Viool en cello. 12 00 Gr.xnuz.: (12.30—12.33 Land- en tuinbouwmededellngeni; 13 00 Nieuws: 13.15 Commentaar: 13 20 Metropole Or kest: 13 45 Weeklourna.nl: 14 10 Gr muz.: 14.35 Drents progr 15 00 Amnteurultzen- dlnc: 15.30 ..Van de wlce tot het eraf", causerie: 15 45 Gr.muziek: 16 15 Sport- praatje: 16.30 Kameroikest en soils' 17 15 Voor dc Jeugd: 18.00 Nieuws: 18 15 VARA-Varln. 18.20 Filmprogramma: 18 40 Reeerlnjgsuitzendlne: ..Zoeklicht op de Westerse Defensie18 00 Artistieke Staal kaart. VPRO' 19 30 ..Passepartout" cau serie: 19 40 Het Oude Testament in deze tild" causerie: 19 55 Deze week" cau serie VARA: 20 00 Nieuws 20 05 Geva rieerd orocr 22 00 Socialistisch commen taar; 22 15 Weense muziek 22 40 Onder de Dnnnen" hoorsnei. 23.00 Nieuws: 23.1524.00 Verzoekproer. iar.pl I Hilversum II. >98 m.) KRO: 7 00 Nieuws; 7 10 Gr.rnuz.: 7 15 Oclitendavm- 7.30 Gewilde muziek: 7 45 Mor- en liturgische kalender: 8 00 Nieuws en weerber 8 15 Gr.muziek: 9 00 Voor de hulsvrouw: 9 35 Gr.rnuz 10 00 Voor dc kleuters: 10 15 Gr muz: 1100 Voor dc zieken: 11.45 Gr muz 1200 An gelus. 12 03 Grmur: 112 30—12 33 Land en tutnbouwmededelin-cn i12.55 Zonne- wilner: 13 On Nieuws en katholiek nieuws. 13 20 Lunchconcert: 14 00 Boekbesprekln- 14 10 Gr muz: 14 20 Engelse les. 14 40 Accordeonmuzlek: 15.00 Kioniek van let teren en kunsten: 15 40 Mannenkoor: 16.00 Radio Phllharmonlsch orkest: 16 30 De schoonheid van het Grccorlanns: 17.00 Voor de leued: 18 00 Amusenientsmuz 18 15 Journ. weekoverz18 25 Lichte muz 18 45 Buitenlandse correspondenties: 19 00 Nieuws: 19 10 Gr muz 19 2n Van het Binnenhof. 19 30 Gr.muz20 20 Licht baken. 20 40 100 Jaar Kromstaf: 21 00 Gevnr. progr: 21.50 Actualiteiten: 22.00 Amusementsmuziek: 22.30 Wil lulden de Zondag In!: 23 00 Nieuws. 23 15 Nieuws ln Esperanto: 23 2224.000 Omroeporkest en solist. Engeland. RBO II.uur Service (3Sn m.I 12 00 BBC Welsh orchestra en solist 12 55 Gevar procr 13 55 Weerberichten: 14 00 Nieuws. 14 10 Gevar. prc«r 14 55 Lecer des Hellsc-rkest: 15 30 Amusements muziek: 16.00 Gr muz: 16 25 Soort: 17 20 Schots orkest: 18 00 Voor de kinderen. 18.55 Weerberichten: 19 00 Nieuws: 19 15 Sport. 19.30 Gevar. muz 20 30 Interviews 210n Gevar procr 22 000 Nieuws: 22 15 Hoorspel 23 45 Gezongen litanie: 24.00— 0.03 Nieuws. Engeland. BBC Light Progr. (1500 en 217 m.) 12 00 BBC Welsh Orchestra en solist. 13.00 Gr muz: 13 15 Amusements muziek; 1355 Sportnarnde: 14.15 Orcel- spel: 14 45 Voor de kleuters: 15 00 Variété orkest en solisten: 15.45 Knapen- en man nenkoor: 16 15 Sport: 17.15 Militair orkest en soliste; 18 00 Dansmuz 18 30 Sport berichten: 19 On Jaazmuzlek: 19 45 Cau serie; 20 00 Nieuws en radiojournaal; 20.25 Sport: 20 30 Hoorspel: 21 30 Con certorkest. koor en solisten. (Om 22 15 Hoorspeli: 23 00 Nieuws 23.15 Amuse mentsmuziek: 24.00 Gr.muz 0 561.00 Nieuws Nnr.lvvesfdeutscher Rundfunk. (309 m.) 12 00 Gevarieerde muz 13 00 Nieuws: 13.25 Gevar. muziek: 14 00 Operettcmuz 15 00 Oost-Pruisische muziek: 16 00 Ge varieerd progr.: 18 00 Vrolllke muz.: 19 00 Nieuws: 19.30 Volks- en koormtiz.: 20 00 Gevar prner2145 Nieuws: 22 10 Svin- phonle-orkcst: 23.45 Dansmuz: 24 00 Nieuws: 0.10 Dansmuz: 100 Fllmmuz. 2 15 Muziek tot morcenvrocc Frankrllk. Nationaal Programma. (347 m.) 12 30 Orkest concert: 13 00 Nleuwi 14 17 Orkestconcert: 16.35 Franse muziek. 17 55 Gr muz.; 18 10 Klassieke muziek 18 30 Amerikaanse uitzending; 19 01 Klas sieke muziek: 20 00 Gevar muziek: 2030 Hoorspel: 22.00 Pianorecital: 22.45 Gr- muziek: 2.3 25 Idem: 23 45—24 00 Nieuws. België (321 en 484 m.) 374 m.: 1145 en 12 25 Gr muz 12 30 Weerber: 12 34 Lichte muziek 13 00 Nieuws- 13 15 O kestronrert 14 00 en 14 50 Gr muziek 15 Oo Volksliederen 15.15 Ethnlsehe mu ziek 16 00 C.r muz 16 30 Gr nvuz 16 45 Engelse les 17 00 Nieuws: 17 10 Koor-cn orgelconcert: 18.00 en 18 10 Gr muziek- 18 30 Voor de soldaten: 19.00 Nieuws: 19 40 Gr muz 20 00 Gevar. muziek: 21.15 Aecordeonspel: 21.30 Gr.muz.: 2145 Ac- condeonspcl; 22.00 Nieuws: 22 15 Jazzmuz 22.45 Gr.muz.: 23.00 Nieuws: 23.05—24 00 Dansmuziek. 484 m 12.05 Omroeporkest: 13.00 Nieuws: 13 10 cn 14 05 Verzoeknrogram- ma 15 00 Gr muz 16.30 Lichte muziek 17 00 Nieuws 17.15 Lichte muziek. 18 30 Arcord-onmuz 19 00 en 19 40 Gr muz 19.45 Nieuws 20.15 Grjnuzlek. 20 30 Nieuwe chansons 21 00 Franse militaire muziek: 21 30 Gr.muz.: 22.00 Nieuws: 22 10 Gr muz.: 22.15 Jnasmuzlek: 22 45 Gr muziek: 22.50 Nieuws; 23.00 Grjnuz.: C3.55 Nieuwe. Voor het gebouw van het Italiaanse parlement te Rome. vormen rijen politie-jecps „barricades", terwijl de volksvertegenwoordiging binnen debatteert over Italic s verkiezings wetten. waartegen de Italiaanse Communisten cn Fascisten zich kanten. Reeds zes weken lang wordt cr over deze wetten in het Parlement ge sproken, waarbij reeds enige malen ongeregeldheden voorkwamen. De politic heeft nu maar liet zekere voor het onzekere genomen Agenda Het Gulden Vlies: Ver. voor Paedaeo- glek Lezing de heer L. v d Zweep o er „Sociale vorming ln school en gezin". Toneelgezelschap 8 u R.K. H.B.S.: Feestavond Wlikeebouw Levendnal: Jnarvercaderlna Chr. Hlst. Jongeren-Groep. 8 uur nam. ZONDAG. Ons Centrum (Hooigracht 84): Huma nistisch Verbond. Voordracht prof ar Llbbe van der Wal over Jeanne d'Aic, dragons de VUlars" 74 t Stadszaal- „Sneeuwwitje en de. zeven dwergen". 2 30 uur nam. - Stadszaal: 8tcrrenshow. 8 uur nam. Oegstgeest. Kasteel Oud Poelgeest: Familiedag. 4 uur nam. MA ANDAG. Foyer Stadsgehoorzaal. Ned Relsver Dr P C. Visser spreekt over „Mijn reisindruk ken uit de Sovjet-Onle". 8 uur nam. Gerecht 10: Spiritualistische Gemeen schap Rotterdam. 8 uur nam. Schouwburg: K en O Haagse Comedlef „'t Is maar betrekkelllk". 8 uur nam. Steenschuur 6: Internat. Ver .Bella my" Spr. J. Bogaard 8 uur nam. Stadszaal (Kleine Zaal) - Lerarenconcert MIJ voor Toonkunst. 8 uur nam. Stadhuis- Gemeenteraad. 2 uur nam. Oegstgeest. Zaal EndegeestFeest avond Oranjevereniging 8 u. nam. DINSDAG. Casino-theater: K. en O. „Hcts". 9 1/4 Schouwburg: K en O Haagse Comedle: .,'t Is maar betrekkelllk". 8 uur nam. Stadszaal (foyer 1 Causerie en film over de A.N.WB.. 8 uur nam. WOENSDAG. Schouwburg" K ^en^O^Haac-so Convcdle: Rilksmuseum voor Volkenkunde: K. en O. Ballsche dansen. 8 uur nam. Stadszaal (foyer i" Openbare vergade ring Ale. Bond van Ouden van Daccn afd. Lelden. 2 uur nam. DONDERDAG: Stadszaal: Toonkunstkoor „Hohe Messe". 8 uur nam. DAGELIJKS: Lakenhal: Tentoonstelling ledenwerk Genootschap „Ar« Aemula Naturae" 19—4 uur Zondags 1—4 uur It'm 18 Jan Rijksprentenkabinet (Kloksteeg 25): Tentoonstelling tekeningen van Jules de Bruycker en George Minne Geopend op werkdagen van 25 uur (tot 21 Febr.J, DE BIOSCOPEN. Trianon „Limelight" (alle leeft l Werk dagen 2.30. 6 45 en 9.15 uur; Zondag 2. 4 30, 7 en 9.15 uur. Lldo „Het gestolen gelaat" (18 Jaar) Werkdagen 2.30. 7 en 9 15 uur; Zondag 2 30, 4.45. 7 en 9.15 uur. I.uxor „De mansen zullen wel zeggen!" (18 Jaar). Werkdagen 2.30, 7 en 9 15 uur: Zondag 230. 4 45, 7 en 9 15 uur. HuVo der Menschbeld" Hooigracht 48 tel. aioea Te Oegstgeeet door de Oeestgeester Apotheek. WUhelmlnapark 8. UI. 26274.

Leidsch Dagblad | 1953 | | pagina 3