Gematigd optimisme voor 1953 DE FLUISTERCAMPAGNE - PANDA EN DE MEESTER-DOKTER - 91ste Ja -ganfc LE1DSCH DAGBLAD Zaterdag 10 JANUARI 1953 Tweede Blad No. 27810 West-Europa voor beslissend keerpunt? Geen tegenstelling individu - gemeenschap (Van onze financiële medewerker) De jaarwisseling heeft voor de beurs het aantrekkelijke dat bij gelegenheid daarvan, vooraanstaande figuren in het bedrijfsleven hun visie geven op de ontwikkeling van de conjunctuur. Ook de directies van vele ondernemingen tonen zich bereid een tip op te lichten van de sluier, welke er nog over de financiële resultaten van het afgelopen jaar hangt, zodat op grond van meer recente gege vens over de aandelen een oordeel kan worden gevormd. Wanneer men het koersverloop gedurende de enkele dagen, welke thans van het nieuwe jaar verstreken zijn. als een graadmeter voor dat oordeel wil zien. mag worden geconstateerd dat de resultaten van het Nederlandse bedrijfsleven over 1952 algemeen gesproken, niet zijn tegengevallen en dat ten aanzien van de vooruitzichten van het nieuwe jaar een gematigd optimisme aan de dag wordt gelegd. Op dit ..gematigd" moet Intussen wel de nadruk vallen, omdat met het Jaar 1953. feiteUik reeds met 1952. een pe riode van evenwicht tussen productie en consumptie is ingetreden, welke de con- ourrentie zowel op de binnenlandse als op de buitenlandse markten aanmerke lijk heeft verscherpt. Voor ons land is dit van zeer blizondere betekenis, omdat zoals Dr Hlrschfeld voor de Twentse Kamer van Koophandel heeft opge merkt. 40 50% van onze gehele econo mie op het buitenland georienteerd is. Het feit dat in vele landen ten aanzien van de vraag naar goederen het verza digingspunt bereikt of overschreden is. leidt helaas tot maatregelen, welke in flagrante strijd zijn met de idealen van Internationale samenwerking en inte gratie. waarover men de laatste tiid schrijft en spreekt. Terwijl men ..op hoos niveau" het probleem van de in voerrechten tracht op te lossen, leeft op lagere niveau's de roep om bescherming 6teeds weer op. zelfs in het Kader van de Benelux nu ook in België de bedrij vigheid achteruitgaat. Geheel West-Europa staat in zoverre op een keerpunt dat voor lange tijd beslissend kan zijn. De na-oorlogse periode heeft tot dusver voor dit we relddeel een grote vooruitgang doen zien. Het vierde kwartaalsoverzicht van de Organisatie voor Europese Eco nomische Samenwerking (O.E.E.S.) heeft hiervan sprekende cijfers gepu bliceerd. Maar zij doen tevens zien dat er sinds 1951 een vertraging in de vooruitgang valt te constateren, wel ke bijv. hieruit blükt dat het expan sie percentage dat voor 1948 10% be droeg. tot 7% in 1949. 7% in 1950, 5% ln 1951 en 1% in 't eerste halfjaar van 1952 is gedaald. West Europa, dat voornamelijk indus trieproducten uitvoert, maar grondstof fen en voedingsmiddelen invoert, heeft de nadelige gevolgen ondervonden van het feiten dat de prijzen van eerstge noemde producten in minder sterke ma te zijn gestegen dan die van de laatst genoemde. Dit wil zeggen dat de ruilvoet ten na dele van Europa is gewijzigd: voor een zelfde hoeveelheid invoer moet een gro tere hoevelheid uitvoer worden geleverd De nationale welvaart is dus niet voor uitgegaan in evenredigheid tot de krachtsinspanning, welke voor de ver groting van de export is gepresteerd. Dat de import van West-Europa en ook van jns land sinds de eerste helft van 1952 aanzienlijk ls gedaald, heeft onge twijfeld tot een meer evenwichtige beta lingsbalans ten opzichte van de V S. bij gedragen maar het ls tevens een bewijs van verarming. Het is een misvatting te menen dat een gunstige handelsba'ans steeds als een symptoom van welvaart moet worden beschouwd. Engeland en Nederland hadden belde voor de oorlog een groot Importsaldo, maar zil maakten zioh hierover geen zorgen want dit im portsaldo kon ruimschoots uit andere bronnen van inkomsten worden be taald. Be'angritke beleggingen in het buitenland, zeevrachten, assuranties, e d. leverden zoveel op dat men zich grote invoeren kon veroorloven, welke met een stijging van de nationale consumptie ge paard gingen. Door en In de oorlog is dit alles an ders geworden. Terwijl een grotere krachtsinspanning nodig is om de ex port te doen stijgen, moet de con sumptie worden beperkt. Eerder ge noemd rapport constateert dat het hoofdelijk gebruik in West-Europa sinds 1938 slechts met 6 is geste gen, tegenover 40% in dc V.S. alisatle van Zuid-Amerika en de Azia tische landen vordert, hetgeen niet het minst met Amerikaans kapitaal ge schiedt de af ze tmogeUJ khe den voor de West-Europese producten kleiner wor den Voorts is er het uiteenvallen en het geleidelijk consolideren van de wereld ln twee grote blokken en het feit dat Chi na met zijn 450 millloen mensen buiten de Westerse economische sfeer Ls komen te liggen, waarop de heer Van Heek Hzn. voorzitter van de Twentse K. v K bijv. heeft gewezen Voor ons land komt daar dan nog de voor onze export sterk verminderde betekenis van Indonesië bij. terwijl tenslotte de expansie van de Duitse export zich hoe langer hoe meer richt op gebieden, welke in de na-oor- logse jaren door de VB., Engeland. Frankrijk en ons land werden bediend en de Japanse concurrentie zich op de textielmarkten geducht doet gevoelen. Het ls daarom wel in sterke mate te- leurstel'end dat de V S waar no? steeds een stijging van de nationa'e welvaart wordt geconstateerd, in woord en ge schrift West-Ejropa tot een streven naar economische en financieele zelf standigheid opwekken maar metterdaad dit streven door een nieuw protectionis me ln de weg staan. We konden de vo rige week op moedgevende uitlatingen van Eisenhower en Minister Sawyer wij zen. sindsdien heeft men. zoa's bekend ls. de import van gedroogde zuivelpro ducten dermate beperkt dat de Neder landse melkpoeder export tot een zesde zal worden teruggebracht. En wanneer ons dan tege'ijk een tip wordt gegeven om het restant van de ons voor het op 30 Juni as. eindigende jaar, zijnde 15 millloen. niet te accepteren op gTond van onze verbeterde dollarpositie, vraagt men zich tevergeefs af op welke wijze West-Europa en ook ons land naar de mening van hen. die in de V S. de toon aangeven, in zijn dollartekort zal kun nen voorzien en tot financiële en econo mische onafhankelijkheid zal moeten komen. Temeer verb'ljdend is het daarom dat ln de Nieuwjaarstoespraken van leiden de figuren uit het bedrijfsleven ondanks allerlei bezwarende factoren een toon van gematigd opUmLsme en toenemend zelfvertrouwen doorklinkt hetgeen blijk baar ook de Amsterdamse beurs weer wat meer moed heeft gegeven. Een grond voor dit vertrouwen in de economische toekomst van ons land kan worden gevonden in wat de Amsterdamse burgemeester in zijn toespraak tot de scheidende voorzitter ROND DE VEEMARKT Alhoewel in de afgelopen week het kalf- en melkvee van goede en prima kwaliteit zeer duur bleef, was het tempo van de handel toch maar zeer lang zaam, Het zoeken bleef uitsluitend naar een puike koe of vaars met papieren en 'gespoten' tegen mond- en klauwzeerge- vaar. Een goed beest was beneden de f 1000 niet te koop en „een hele beste" moest met f 1200 tot f 1250 worden betaald. Voor export waren wel kopers aan wezig. doch de prijzen waren volgen en kele Italianen die vee kwamen kopen, wat te hoog om met succes zaken te kunnen doen. In de laatste week van het oude jaar werden naar Italië 82 Etamboekrunderen en 249 ongeregistreer de runderen verzonden, doch momenteel koopt men minder. Griekenland nam in de laatste week van December 201 stuks en Malta 86 runderen af. Dus re gelmatig gaat er nog wel wat fokvee het land uit. doch dergelijke kwantums maken geen gTote indruk op de markt prijzen. De binnenlandse vraag naar goede beesten is door de opruiming van rea- Seerders in verband met de tbc-bestry- ing zoveel groter dan gewoon. De mindere kwaliteiten varieerden van f700—f950. Vaarzen van f 650—f 1000, pinken van f400—f600 Graskaiveren met kalme handel van f275—f375, ex tra besten gingen nog wel f55 hoger. Het slachtvee werd aanvankelijk deze week goed verkocht en gisteren ging hier op de Leldse markt een 'luxe' ook nog wel goed van de hand, maar de aanvoer was dermate overvloedig dat een gedeelte onverkocht bleef en de prij zen zakten wat terug. Extra kwaliteit kwam dicht bij de f 3. overigens f 2.40 12,75 per kg geslacht gewicht, en de van de K. v. K., Mr Ch. P. v. Eeghen. heeft opgemerkt. Hij ziet n.l. ook in extreme groepen het inzicht veld win nen dat er geen tegenstelling be hoeft te bestaan tussen het belang van de enkeling en de dienst aan de ge meenschap. zodat ook tegen een kapi talistische achtergrond die gemeen schap kan worden gediend. Inderdaad, wanneer de politieke te genstellingen in ons land geen beletsel vormen voor een overheidsbeleid dat met name op fiscaal gebied voor het bedrijfsleven een klimaat schept, het welk de risico en de inspanning, ver bonden aan de opvoering van de pro ductie de moeite waard doet zijn. zal het ook in 1953 „waarachtig wel gaan!" flncez. Med.-Adv.) maar- Grote spruiten of. kleine spruiten. FEUILLETON Vertaald uit het Engels door ANDREW MACKENZIE 12) Nadat zij enige tijd zwijgend de och tendbladen hadden ingekeken, merkte Thomas Barnes op: Ik moet zeggen, dat ik vannacht geen oog dicht heb gedaan. Ik kan trouwens nooit goed slapen in een vreemd bed. U bedoelt natuurlijk, dat U doods bang was, zei de professor niet al te vriendelijk. Ik slaap ook nooit goed, maar vannacht was het niet slechter dan anders. Ik heb ook niet al te vast geslapen, zei de geestelijke, en enigszins opgewek ter ging hij verder. Kyk eens wat een heerlijke dag 'tis! Het is zonde binnen te moeten blijven. Zou een kleine wan deling, hoofdinspecteur, op een veilige plaats en met goede bescherming Nee, zei Brannigan ogenblikkelijk. Zelfs als het hier zó warm zou worden als aan de Rode Zee tijdens de ergste hittepenode, moeten wij nog bin nen blijven. We moeten maar zien, hoe we de dag doorkomen. Er zijn genoeg kranten, de bibliotheek staat vol. we kunnen de radio aanzetten, en we zou den misschien ook wel weer rummy kunnen gaan spelen. Ik verspil mijn tijd niet meer met zo'n kinderachtig spelletje, zei de pro fessor op een minachtende toon. Hij Btond ojj. Ik ga naar de bibliotheek en wil niet gestoord worden. Misschien zou ik er het beste aan doen om nog een tweede preek voor te bereiden, zuchtte de geestelijke. Ik heb me zelf altyd al beklaagd, dat ik te weinig tijd heb om mijn preken te schrijven maar nu ik een hele vrije dag heb. kan ik mij onmogelijk concentre ren. Ik ook niet. zei de millionnair. Ik heb gisteren een of ander detectiveboek voor de helft gelezen, maar aJ sloeg U mij dood. ik weet niet waar het over «mg. Dan stel ik U voor. dat U maar W'eer overnieuw begint, zei Brannigan vrolijk. Maar denkt U er aan, dat niet bij de de ramen komt! Ik moet nu even gaan opbellen. Brannigan verwachtte niet, dat hij iets sensationeels zou horen. Maar toch had hy het voorgevoel, dat die dag een dramatisch verloop zou krygen. Het was echter nu nog te vroeg voor onaange name verrassingen. Van Simpkins was nog geen spoor gevonden en de agenten buiten hadden niemand opgemerkt, die zich op verdachte wyze by het huis op hield. Hector Blalr bleek ten slott« nog niet gevonden te ziin. Dit betekent dat die oude rot uit het gezichtsveld wil blijven, zei Bran nigan tot een zijner ondergeschikten. Hij heeft zo'n opvallend uiterlijk, dat hy onder alle omstandigheden herkend zou zijn. Ik hoop nu maar, dat de po litie in Sussex naar hem zoekt. De hoofdinspecteur begaf zich weer naar zijn gasten. De professor was zó verdiept in zijn cijferwerk, dat hy niet opkeek toen Brannigan de bibliotheek betrad. De geestelijke had een religieus getint boek gevonden, maar zoals bleek uit het rusteloos heen en weer zwerven van zyn ogen van de ene pagina naar de andere, kon hy zich niet concentre ren. Barnes las ln zyn detectiveboek. en ook hy bleek er zyn gedachten niet bij te kunnen houden. Brannigan begon aan zyn ronde door het huis. Niemand kon naderbij komen, zonder door een politieman opgemerkt te worden. Er waren daardoor nog maar twee mogelijkheden. Als Simpkins of een van zijn helpers het huis niet zou kunnen binnendringen, zou hij óf van buiten af een aanval kunnen wa gen. bijvoorbeeld met behulp van een machinegeweer, öf hy zou kunnen trachten het huls op te blazen. Het eerste wat Brannigan gedaan had, toen hij het huis had betreden, was een onderzoek in de kelders in te stellen. Vandaag controleerde hy nog maals de ruimten onder het huis. De kelders waren leeg en er liepen geen rioolbuizen of andere gangen onder het huis door. Gevaar viel dus daar niet te verwachten. Niemand kon het huis, van waar dan ook op het plein, goed in het oog hou den, zodat het niet waarschijnlijk was. dat een scherpschutter, die zich verbor gen zou kunnen houden ln een van de nabij gelegen huizen, een aanval zou doen. Officieren van de politiemacht hielden de bezoekers van de belendende huizen goed in de gaten. Gedurende de gehele nacht had een detective op het dak gezeten om te voorkomen, dat iemand van die weg het huis zou bin nendringen. Hij werd juist afgelost toen Brannigan op zolder was. Met het vorderen van de dag steeg ook de temperatuur. De mensen, die ln de parken rond het gedenkteken van Roosevelt wandelden, hadden hun jas jes uitgetrokken. Er was geen enkel ver koelend briesje, de zon scheen onbarm hartig fel en de stralen weerkaatsten bovendien de warmte nog. Painter, die ondanks de hitte onver stoorbaar bleef, serveerde om elf uur een koele dronk in plaats van koffie. Barnes had zijn colbertjasje uitgedaan en boord en das afgelegd. Hij merkte de misprijzende blikken van de geesteiyke op. Het is warm, verklaarde hij. het voorhoofd met een grote rode zakdoek afwrijvend Ik karf overigens maar niet opschieten met dat boek. Ik raak de draad steeds kwijt. Brannigan bladerde er even in. Hm, het lijkt me. dat men recht toe. recht aan op z'n doel afgaat. Maar het. is best mogelijk, dat U zich vandaag niet zo goed kunt concentreren. U hebt misschien wel gelijk. Ik zal na de lunch maar een uiltje gaan knappen. De lunch was weer voortreffeiyk: hors-d'oeuvre, koude ham, salade en ice cream. Painter had de wün vervangen door gekoe'd bier. Ik vind dat rondhangen hier tijd verspilling. zei de professor geïrriteerd toen de maaltijd was afgelopen. Be- grypt U mü goed. mijnheer Brannigan, ik neem de politie niets kwalijk, maar ik voel me vrij dwaas in deze vrüwiüige gevangenschap. Als het blijkt, dat dit bluf van Simpkins is geweest, sta ik er od. dat ik zo gauw mogelijk naar Har- wel! terugkeer. A's alles loopt, zoals ik hoop en verwacht dan zu't U morgenochtend weer terug zijn. beloofde Brannigan. Het is warm. beklaagde Barnes zich weer Wat ik voor een duik in zee over zou hebben, weet ik niet. maar het ls ln leder geval veel. Gebruik toch Dw gezonde verstand, zei de geleerde geërgerd. Nu we hier opgesloten zitten heeft het geen zin zo te praten. (Wordt vervolgd i 57) Inmiddels liad de koning, die door Panda was genezen, zijn bed verlaten. Hij trok zijn hermelijnen ochtendmantel over zijn nachthemd aan en knikte zichzelf tevreden in de spiegel toe. „Het verheugt ons", sprak hij. ..dat de staap-epidc- mie is onderdrukt:al verbaast het ons eniger mate. dat het zo lang duurde voor wij de genezende pil ontvingen". Op dal ogenblik stormde een verschrikte lakei de koninklijke slaapzaal binnen. ..Majesteit!" kreet hij „Dr Joris Esculapus zegtdat er een nieuwe epidemie is uitgebroken; een waanzin-epidemie!! En zijn reeds twee patiënten, die in kalmerende lakens zijn ge wikkeld!!" ..Wat hoe?!" riep de vorst. ..alwéér een epidemie?! Vreemddat kan geen toeval meer zijn Hij verzonk in vorstelijk gepeins en zijn gelaat kreeg langzamerhand een dreigende uitdrukking. ..Vreemde dingen gebeuren in het paleis", mompelde hij. ..din gen. die onderzocht moeten wordenHa! Wij zullen eens een diepgaand onderzoek instellen". magere soorten gemiddeld f2.20 per kg. Stieren f 2.40f 2.65 per kg. De kalveren gingen er weer tamelijk vlot uit. Vette bij koite aanvoer vanaf f2 tot f3,25. Nuchtere kalveren f120 f 1.40 gemiddeld per kg levend gewicht. Het winterse weer bracht weer een overvloed van wolvee aan de markten. Vooral de Leldse markt was zeer over vloedig bezet. Veel ging er weer onverkocht naar huis. De prijzen liepen met ongeveer f 10 per stuk terug en als alles ver kocht had moeten worden was dit cijfer nog veel groter geworden. De varkens bleven zich om de oude prijzen bewegen, n.l.: f 1.80fl.90. zeu gen f 1.60—f 1.70 en zouters van f 1.78— f 1.84 per kg levend gewicht. Vorige week werden niet minder dan 29097 varkens voor de baconindustrie geslacht! De magere varkensmarkt is weer wat uitgebreid, doordat weer een groot ge bied ls vrijgegven. Vermoedelyk volgt het Westen ook weer spoedig. Op de paardenmarkt waren de werk paarden iets duurder, slachters van pri ma kwaliteit evenzo. Noteringen van f650—f 1100 per stuk. of f 1.60—12,— per kg geslacht gewicht. De N.C.R.V. Iicejt Vrijdagmiddag bij de uitzending van de School- radioles voor 225 scholen door het gehele land dezelfde plaatjes laten projecteren. Via de radio werd het commentaar op de plaatjes geleverd. Zo kregen dus leerlingen van 225 scholen tegelijk les. Leerlingen van een school te Am sterdam luisteren naar hun radio- les. DE HEER P. HIEMSTRA f Oud-voorzitter A.N.A.B. In Bilthoven is overleden de heer P. Hiemstra, oud-bestuurslid van het NW. De heer Hiemstra was oud-voorzitter van de Alg. Ned. Agrarische Bedryfs- bend Van 1921—1937 had hij zitting in de Tweede, en van 1937—1946 in de Eerste Kamer, eerst voor de vroegere SDAP. later voor de PvdA. Hy was de oprichter van de Internationale Land arbeidersfederatie. De heer Hiemstra is 74 jaar geworden. Radio-programma VOOR ZONDAG 11 JANUARI Hilversum I (402 M) VARA. 8.00 Nieuws en weerberichten; 8.18 Gram mu ziek, 8 30 Voor het platteland, 8.40 Lichte muziek; 8.58 Sportmcdedellngen; 9.00 Gra- moloonmuz. met commentaar; 9 45 „Gees telijk leven", causerie. VPRO: 1000 „Geef het door", causerie; 10.05 Voor de Jeugd. IKOR: 10.30 Nederlands Hervormde kerk dienst. AVRO: 12.00 Lichte muziek; 12.35 „Even afrekenen. Heren!"; 12.45 Krontjong ensemble; 13.00 Nieuws en weerberichten; 13.05 Mededelingen of gram.muzlek; 13.10 Amusementsmuziek; 14 00 Boekbespreking 14.20 Museite-orkest; 14 50 Muzikale cau serie; 15.35 Toncelbeschouwlng. 15 50 Strykkwartet; 16.30 Sportrevue. VPRO 17.00 ..Gesprokken met luisteraars": 17.20 „Van het kerkelyk erf', causerie; VARA: 17.30 Voor de jeugd; 17.50 Sportjournaal; 18.15 Nieuws en sportuitslagen; 18.30 Pia nospel; 18 45 Volkszang; 19 30 Radlolym- pus. AVRO 20 00 Nieuws; 20.05 Gevari eerde muziek; 21 05 Mededelingen: 21 10 „Johnny Appelzaad", hoorspel; 21.45 Ha- banera-orkest. 22 00 Cabaret; 22.30 Viool muziek; 23 00 Nieuws; 23 15 Reportages of gram.muzlek; 23.2524.00 Gram muziek. Hilversum II 1298 Ml NCRV: 8.00 Nieuws en weerberichten, 8 15 Gram.mu zlek. 8 30 Morgcnwydlng. 9 15 Gram.mu- Gram muziek: 1140 Viool ecimbcl; 12 15 Apologie, 12 35 Gram.- clek. 12 40 Lichte muziek. 12 55 Zonne wijzer; 13.00 Nieuws en Katholiek nieuws; 13.10 Populair concert. 13.40 Boekbespre king; 13.55 Gram.muzlek. 14 00 Voor de Jeugd; 14.30 Omroeporkest en solist. 15.35 „Eeuwfeest Kerkelijke Hierarchic", cause rie; 16.05 Gram muziek; 16 10 Katholiek Thuisfront overal; 16 15 Sport, 16.30 Ves pers. IKOR 17.00 Jeugddienst, 18.00 Zang- jg 45 pastorale rubriek. NCRV; - >oft U dat?". 20.00 Gram - 20.25 Dc gewone man zegt er 't zijne van, 20.30 100 Jaar Kromstaf; 20 45 De appel valt niet ver van de boom. 21.00 Promenade-orkest en solisten; 21.45 „De verloofde", hoorspel; 22.20 Musette-orkest 22.35 Actualiteiten; 22 45 Avondgebed en liturgische kalender; 23 00 Nieuws: 23.15 24.00 Kamerorkest, klein koor en solisten. Engeland. BBC llnme krrvlce. 330 m.: 12.15 Causerie; 12.30 Muzikale causerie: 13 10 Crltleken. 13 55 Weerberichten: 14 00 Nieuws; 14 10 „Country Questions". 14.40 Gram muziek: 15 00 Voor de tuinbouwers; 15 30 Salonorkest en solist; 16 00 Hoorspel met muziek: 17 00 Orkestconcert. 17.45 Boekbespreking. 18 00 Voor de kinderen. 18 50 Causerie 18 55 Weerberichten: 19 00 Nieuws. 19 15 Vers! >c uit Straatsburc: 19 30 Symphonle-orkest en solist. 20 45 Kerkdienst: 21 25 Liefdadlgheldsoproep; 2130 Hoorspel. 22.00 Nieuws. 22 15 Cau serie: 22 30 Pianorecital. 23 10 Causerie: 23.30 Voordracht; 23.52 Epiloog; 24.00— 0.03 Nieuws. Engeland. BBC l.lglit Prngrami en 247 m.: 12 00 ..Can I come In?" 12 30 Kerkdienst; 13 00 Verzoekprogr 14 00 Revue-orkest en solist 14 15 Amusements muziek: 14 45 Gevarieerd progr 15.15 Liedjes en vertellingen uit Texas 15 45 Ge varieerd programmn. 1630 Idem 17 30 Idem; 18.00 Gram muziek 18 30 Gevari eerd programma; 19 00 „Round Britain Quiz" 19.30 Hoorspel mei muziek. 20 00 Nieuws en radiojournaal: 20 30 Hoorspel; 21 30 Community hymn singing; 22 00 Ge varieerde muziek; 23 00 Nieuws; 23 15 Pia nospel: 23 30 Muzikale causerie; 23 45 Or gelspel; 0.15 Gram.muzlek; 0 561.00 Nieuws. Nordwestdeutscher Rundfunk. 309 m.: 12 00 Gevarieerde muziek: 13 00 Nieuws; 13 20 Klassieke muziek; 15.00 Verzoekpro gramma; 16 45 Dansmuziek. 18 00 Sym- phonle-orkest en solist 18 50 Bariton en plano: 19.00 Nieuws; 20.00 Amusements muziek; 21 45 Nieuws; 22 15 Lichte muziek 23 00 Dansmuziek. 24 00 Nieuws. 0 10 Sym- phonle-orkest en solist; 1.15 Muziek tot morgenvroeg. Frankr(|k. Nationaal Programma. 317 m: 12 00 Hoorspel. 13 00 Nieuws. 13 20 Hoor spel; 15.30 ..L'Etoile". opera; 17 45 Concert: 19 30 Gram muziek' 20 00 Concert; 20 30 Gevarieerd programma; 22 00 ziek; 22 Nieuws. België. 321 en 484 ill. 321 m.l 12 00. Hoornkwartct; 12 30 Weerbericht 12.34 Orkestconcert: 13 00 Nieuws; 13 15 Wals- ;_L. 13.30 Voor dc soldaten: 14 00 Operamuziek 1530 Gram.muzlek; 15 45 Voetbalreporiage. 16 30 Gram muz 16 45 Walsen: 17.00 Koorzang: 17.40 Grammu- zlek; 17 45 Sportuitslagen; 17.50 Gram- muziek; 18 00 Vlooi en plano: 1825 Gra- mofoonmuz. 18 30 Godsdienstig halfuur: 19 00 Nieuws; 19 30 Gram muziek. 20 00 Hoorspel: 20 42 Oram muziek 2100 Or kestconcert: 2130 Zang: 22 00 Nieuws; 22 15 Verzoekprogramma; 23 00 Nieuws; 23 05—24 00 Dansmuziek. 12.08 Lichte muz; 13 00 Nieuws 13.15 Gram muziek, 14 30 Orkestconcert: 15 00 en 16.30 Gram muziek. 17 00 Nieuws; 17.10 Grammuzlek 19 00 Godsdienstige uitzending; 19 45 Nieuws; 20 00 Omroep orkest en solisten; 2145 Gram.muzlek: 22.00 Nieuws; 22 10 Lichte muziek; 22 50 Nieuws; 23.00 Gram.muzlek; 23.55 Nieuws. VOOR MAANDAG 12 JANUARI Hilversum I (402 Ml AVRO: 7.00 Nieuws; 7.10 Gram.muzlek: 8.00 Nieuws; 8.15 Gram .muziek, 8.45 Idem; 9.00 Mor- 22.45 Kamermuziek; 23 45—24.0 mededelingen; 12.33 „In 't Spionnetje"; 12.38 Planoduo; 13.00 Nieuws. 13.16 Me dedelingen en gramjnuzlek; 13.20 Prome nade orkest; 14.00 „Wat gaat er om ln de wereld?", causerie; 14.20 Gram.muzlek; 14.30 Voordracht; 14.45 Zang en plano: 15.15 Voor de vrouw; 16.15 Grammuzlek; 17.30 Voor de padvinders; 17.45 Gram.mu zlek; 17.50 Militaire causerie; 18.00 Nieuws 18.15 Orgelspel; 18.30 Accordeonmuzlek; 19.00 Muzikale causerie. 19.15 Reportage of grammuzlek; 19.25 Cabaret; 19.45 Re geringsuitzending: Ir P. J. Wyk Pzn. Rljks- pluimveeccmsulent ..De mogelijkheden voor de Nertz-fokkery"; 20.00 Nieuws; 20 05 Carnavalsprogramma; 21.10 Mede delingen; 21.15 Dlsco-causerle; 21.55 „De dood ln de hand", hoorspel; 22.30 Ham mondorkest; 23 00 Nieuws; 23.15 Film programma; 23.45—24.00 Gram.muzlek. Hilversum II (298 Ml NCRV; 7 00 Nieuws. 7 10 Gram.muzlek: 7.15 Ochtend gymnastiek; 7 30 Gram muzlek; 7.45 Een woord voor de dag: 8 00 Nieuws en weer berichten. 8.10 Sportuitslagen. 8 20 Ge wijde muziek; 8.45 Grammuzlek: 9 00 Voor de zieken; 9.30 Voor de vrouw. 9.35 Gra- mofoonmuz 10 15 Idem: 10.30 Morgen dienst. 11.00 Gram muzlek; 11 15 Cello en plano: 11.45 Gram.muzlek; 12.25 Voor boer en tuinder; 12 30 Land- en tuinbouw - mededellngen. 12.33 Orgelconcert; 12 59 Klokgelui; 13.00 Nieuws. 13.15 Vocaal dub- belkwartet; 13.45 Grammuzlek; 14.00 Schoolradio; 14.30 Gram.muzlek. 14 45 Voor de vrouw; 15 15 Gram.muzlek; 15.35 Planokwintet. 16 00 Bijbellezing; 16.30 Bas-bariton en plano; 17.00 Voor de kleu ters; 17.15 Gram.muzlek; 17.30 Voor de Jeugd; 17.45 Rcgcrlngsultzcndlng: drs R. Kool; Arbeidsverhoudingen ln Suriname; 18 00 Gemengd koor; 18.20 Sport; 18 30 Lichte muziek; 18 45 Engelse les: 19 00 Nieuws en weerberichten; 19.10 Pianore cital: 19 30 „Volk en stnat', causerie; 19 45 Spirituals; 20.00 Radiokrant. 20.20 Meis jeskoor en Instrumentaal ensemble; 20 45 .Indische Nederlanders kleumen In de kou", klankbeeld 20.55 „Johannes Brahms", hoorspel. 21.55 Gram.muzlek: 22.15 Kamerkoor: 22 45 Avondoverdenklnr: 23 00 Nieuws en SOS-berlchten: 23 15 .Man en vrouw", causerie; 23.2024 00 Gram.muzlek. Engeland. BBC llnine Service. 330 m.: 13 00 Rhythmlsche muziek; 13 25 Geva rieerde muziek; 13 55 Weerberichten; 14 00 Nieuws. 14 10 Gevarieerde muziek; 15.00 Voor de scholen; 16.20 Crltleken; 17.05 Gram muziek; 17.30 Interviews; 18.00 Voor de kinderen. 18.55 Weerberichten; 19 00 Nieuws; 19 15 Sport; 19.20 „Squash Rac kets"; 19 45 Orkestconcert: 20 30 Causerie; 21 00 Gevarieerd programma: 21.45 Ame rikaans commentaar; 22 00 Nieuws; 22.15 Hoorspel: 24 000.03 Nieuws. Engeland. BBC Light Programme. 1500 en 247 m.: 12.00 „Mrs. Dale's dagboek": 12.15 Voordracht: 12.30 Dansmuziek: 13.15 Sport; 13.30 Orgelspel: 13.45 Orkestcon cert; 14 45 Voor de kleuters- 15 00 Voor de vrouw; 16 00 Gevarieerde muziek: 16 45 Lichte muziek: 17 15 ..Mrs Dale's dagboek" 17 30 Hoorspel; 18.45 Grammuzlek: 19 00 Militair orkest en solist; 19 45 Hoorspel: 20 00 Nieuws en radiojournaal; 20 25 Sport 2030 Wedstrijd tussen Jongens- en meis jesscholen 21.00 Vragenbeantwoordlng; 21.30 Verzoekprogramma; 22.00 Causerie: 22 30 Gevarieerd programma; 23.00 Nieuws 23 15 Actualiteiten; 23 20 Amusementsmu ziek: 0.05 Voordracht; 0 20 Strykensemblo en solist; 0 56—1 00 Nieuws. Nnrdwestdeutsclier Rundfunk .309 m.: 12 00 Orkestconcert: 13 00 Nieuws; 13 25 Omroeporkest; 15 50 Planorecital: 16 10 Gevarieerde muziek; 16 40 Amusements muziek. 17.00 Nieuws. 17.45 Gram.muzlek 19 00 Nieuws; 19 30 Gevarieerde muziek: 20.00 Phllharmcmlsch Orkest en solist; 21.15 Hoorspel; 21 45 Nieuws: 22.10 Noord se muziek; 24 00 Nieuws: 0 30 Dansmuziek 1 15 Muziek tot morgenvroeg. Frankrilk. Nationaal Programma. 347 m.: 12 00 Gram muzlek: 12 30 Planorecital; 13 00 Nieuws; 14 00 Nieuws; 14 17 Gram. muzlek; 14 30 Gewyde muziek: 15.00 Or kestconcert; 16 00 Kamermuziek: 17 00 Franse muziek: 17.50 Gram muziek: 18.30 22 45 Grammuzlek: 23.20 Idem; 23.45— 24 00 Nieuws. België. 324 en 481 m. 321 m.: 11 45 Grammuzlek; 12.30 Weerbericht: 12 34 Voor de landbouwers; 12 42 Gram muziek: (Om 12 50 Kaerscnl: 13 00 Nieuws; 13 15 Orkestconcert; 13 45 Gram muziek; 14 00 Kamermuziek; 14 40. 14.50 en 15 15 Gram muzlek: 15.30 Kamermuziek; 15 55. 16 00 en 16 45 Gram.muzlek; 17.00 Nieuws; 17 10 Lichte muziek: 18 00 Franse les: 18.15 Gra- mofoonmuz. 18.25 Financiële kroniek: 18.30 Voor de soldaten: 19.00 Nieuws; 19 40 Grammuzlek: 20 00 Kamermuziek: 2100 Gram.muzlek: 21 15 Idem: 22.00 Nieuws; 22 15 Orgelspel- 22.55—23.00 Nieuws. 184 m.: 12 05 Omroeporkest 13 00 Nieuws 10. 14 15 en 15.00 Gram.muzlek; 1600 Lichte muziek: 16.25 Gram.muzlek: 16.35 Lichte muziek; 17.00 Nieuws; 17.15, 18 30 en 19.00 Grammuzlek: 19.45 Nieuws: 21.10 Vlooi en plano. 22.00 Nieuws; 22.10 Lichte muziek; 22.50 Nieuws.

Leidsch Dagblad | 1953 | | pagina 3