EMfll air-wick neemt die i rooklucht weg DE FLUISTERCAMPAGNE - PANDA EN DE MEESTER-DOKTER - 91 «te Jaargang LEIDSCH DAGBLAD Donderdag 8 anuari 1953 Tweede Blad No. 27808 Opstellen van een Europese grondwet Straatsburg weinig bemoedigend 87 Europese politici zun gisteren in het Straatsburgse Huis van Europa hun beraad over een Europese grond wet begonnen. Zij zagen zich geplaatst tegen een achtergrond van nieuwe moeilijkheden, die in Parijs en Brussel zijn gerezen tegen één der beide zuilen, waarop zij de Europese gemeenschap wensen te baseren: de Europese verdedigings-ge- meenschap. Wellicht waren de in Parijs geuite revisie-wensen en de in Brussel gerezen grondwettelijke moeilijkheden van het E.D.G.-verdrag mede oorzaak van de matte stemming, waarin dit Straatsburgse debat is begonnen. De president der grondwetsvergade ring, de Belg Spaak, ontruimde reeds terstond na de opening de voorzitters- zetel en liet zich wegens rhcumatiek verontschuldigen. Tevoren had reeds verluid, dat de Belg, die in deze zaal zo vaak is opgetreden als de motor der federalisten, ontevreden was over de volgens de federalisten te diepe buiging, die bij het voorbereidende werk naar de voorstanders van het behoud van sterke nationale invloeden in het bestuur van Europa gemaakt is. De Luikse professor de Housse kenschetste de voorstellen, die nu voor de Europese vergadering lig gen, als een compromis tussen de natio nale en de federalistische richting. Deze laatste ondernam reeds onmiddellijk bij monde van de Duitse libgrale afgevaar digde Becker een scherpe aanval op de overwegende positie, die in het voorge stelde statuut is toegekend aan de Raad der nationale ministers. Hij vroeg van de vergadering niet meer of minder dan deze raad radicaal uit het ontwerp te schrappen en daarmee het zwaartepunt geheel en al te verleggen naar de te vormen „Europese executieve raad", die het karakter van een echte regering zou krijgen. Men neemt echter niet aan, dat de federalisten met deze krachtige bazuinstoot voldoende volgelingen bijeen zullen blazen, om een ingrijpende ver zwakking der nationale invloeden in het komende bestel te doen aanbevelen. Een tweede aanval kwam van de Franse Gaullist Dèbre, die de Europese gedachten van zijn. partijchef neerlegde in een nieuw ontwerp voor een Euro pese grondwet. Hij pleitte voor een unie van Europese staten onder leiding van een politieke raad, die uit de minister presidenten der aangesloten staten zou zijn samengesteld. Deze raad zou voor de staten bindende besluiten met meer derheid van stemmen nemen en natio nale bezwaren zouden tenslotte voor een Europees parlement of een Europees hof gebracht kunnen worden. Ook het Gaul listische voorstel wordt hier geen kans toegekend, aangezien het in de commis sie-besprekingen generlei aanhang heeft verworven. Slechts enkele sprekers tra den van het theoretische podium, waar op de debatten gevoerd werden, om hun zorgen te uiten over de groeiende natio nale hindernissen voor de defensiege meenschap. Onder hen was de Neder landse socialist Van der Goes van Natcrs. „Wij moeten de mogelijkheid onder het oog zien. dat er 'in feite geen Europese verdedigingsgemeenschap op boven nationaal plan meer in uitzicht is", zo 1 luidde zijn verzuchting. Ook de Luxem burger Margue had tevoren reeds uit drukking gegeven aan zijn twijfel. Mr Van der Goes betoogde echter, dat deze ontwikkeling de vorming van een poli tieke gemeenschap in Europa niet over bodig kon maken. Het werk moet vol gens hem voortgaan. In het bijzonder moest er naar gestreefd worden stelsel te vinden, dat een zo nauw gelijke binding van Engeland en het continent mogelijk zou maken Hierdoor kan voor altijd een breuk in Europa worden vermeden, zo zeide de heer Van der Goes, die de enige afgevaardigde in de vergadering was, die niet in zijn moe dertaal sprak. Van der Goes keerde zich tegen de voorgestelde rechtstreekse ver kiezing van afgevaardigden voor een Europese Kamer. Zolang de Europese gedachte nog niet verder was doorge drongen, moest dit volgens hem tot ont goochelingen leiden. Bovendien wenste hij niet het risico te nemen, dat ook communisten hun intrede zouden doen in de vergadering. Eerst na een over gangsperiode zou men, volgens de Ne derlandse woordvoerder, tot een echt Europees kiesrecht kunnen komen. De Nederlandse socialist sneed ook het hier nog zeer omstreden thema der econo mische bevoegdheden van het te vormen gezag aan. Hij nam er geen genoegen mee dat deze bevoegdheden in een af zonderlijk, volgens hem weinig beteke nend protocol zouden worden neerge legd, in plaats van in het Europese sta tuut zelf. De economische integratie en met name de vorming van een eenheids- markt mocht volgens hem niet worden vergeten. Nederland, zo zeide hij, was ten volle bereid in een bovcn-nationale gemeenschap te treden. Het had zijn grondwet daartoe reeds gewijzigd. „Wij brengen deze offers slechts voor iets, wat de moeite loont. Wij gaan niet wer kelijk in de richting van een integratie, wanneer deze geen echte economische betekenis heeft" zo zeide hij. Tegen een vérgaande economische be voegdheid voor een Europees gezag ver zette zich de Franse socialist Jacquet, die waarschuwde voor het gevaar van te grote ambitie. GRONDWETSWIJZIGING IN DENEMARKEN De leidende politieke partijen ln De nemarken hebben een compromis be reikt over wijzigingen van de grondwet. De voornaamste wijziging betreft de troonsopvolging, welke thans elleen in mannelijke lijn geschiedt. De partijen zijn overeengekomen, dat de oudste dochter van de koning kan opvolgen, indien er geen mannelijke pretendent is. De amendementen zullen o.m. worden onderworpen aan een referendum, in Mei a.s. Indien zij worden goedgekeurd zullen er dit jaar op grond van de gewijzigde grondwet algemene verkie zingen worden gehouden. Andere wijzigingen, waarover de par tijen het eens zün geworden, betreffen: afschaffing van de Eerste Kamer en het toekennen aan Groenland en de Faroer- eilanden van het recht om e. twee af gevaardigden naar het parlement te Kopenhagen te zenden. Koning Frederik heeft geen zoons, wel drie dochters, van ,wie de oudste prinses Margretc, twaalf jaar is. Op het ogenblik is prins Knud, broeder van de koning, rechtmatig troonopvolger. Vluchtelingen-stroom naar Berlijn OOK VELE JODEN Functionarissen van de West Berlijn- se vluchtelingenorganisatie hebben me degedeeld dat gisteren vele Joodse ge zinnen bepakt en gezakt, tezamen met andere vluchtelingen uit Oost-Duitsland. in West Berlijn zijn aangekomen. Een jood, die niet wenste, dat zijn naam genoemd werd. zei. „de Oost Duit se communisten zijn bezig het werk te beelndlgen, dat Hitier bijna had vol tooid. Op het ogenblik zijn er niet min der dan 800 Joden in Oost Duitsland. In Oost-Berlijn zijn er 1 800". Hij zeide verder: „Zij begonnen uit te wijken met een gemiddelde van vier of vijf gezinnen per dag tengevolge van de onlangs ondernomen aanval op het Zionisme." Het grootste deel van de vluchtelingen zijn gepenslonneerden en behoorden tot de Oost Duitse groep .slachtoffers van de fascisten." De vluchtelingen zeiden, dat de Oost Duitse regering duidelijk had gemaakt, dat zij niet van plan was schadevergoe ding te betalen voor de verbeurdverkla ring van Joodse eigendommen tijdens het Hit'erreglem. Het- gaat om vele mil- lioenen. Stadsfunctionarissen dee'den mede dat gehele boerengemeenschappen haar dorpen verlaten en de grens overschrij den. Volgens West Berlljnse ambtenaren van de vluchtelingenorganisatie zullen, indien de invloed van vluchtelingen op de huidige voet voortgaat, in 1953 300000 vluchtelingen in West Berlijn kunnen worden verwacht. In December kwamen er in totaal 15 787 West Berlijn binnen en ln 1952 ln totaal bijna 120.000. Sinds het einde van de oorlog hebben zich in West Berlijn ongeveer 150000 personen uit de Sovjet-zone gevestigd, terwijl 125.000 zich naar West Duitsland hebben begeven. Eerder deze week verklaarden West Berlljnse functionarissen dat er nog 225000 vluchtelingen in West Berlijn zijn. die niet zijn ingeschreven. In het afgelopen jaar heeft West Duitsland tachtig procent van alle er kende vluchtelingen opgenomen en het zal in het lopende jaar negentig procent opnemen S'echts een od de drie wordt per vliegtuig naar West Duitsland geeva- cueerd. MAATREGEL TEGEN AMERIKAANSE DEELNEMERS AAN VREDESCONFERENTIES Het Amerikaanse departement van buitenlandse zaken zal de passen van de Amerikanen die de door de communli ten gelelde vredesconferenties te Peking en Wenen hebben bijgewoond, intrekken. Ongeveer 15 Amerikanen woonden, voor zover bekend, de conferentie te Peking bij en ongeveeer 27 die te Wenen. Tabakslucht is geen probleem meer. Evenmin als keukengeuren, de lucht van ziekenkamers en van huisdieren. Kortom, alle luchtjes kunt U prompt verbannen, dank zij Air-Wiek. Want Air-Wiek bevat o a. chlorophyl en houdt QCkj Uw woning MENSW4 Vraag uitsluitend de originele flacon Air-Wick a 2.40 FEUILLETON door ANDREW MACKENZIE 70) De geestelijke en Thomas Barnes za ten in de bibliotheek te lezen, toen Brannigan binnen kwam. Beiden waren kennelijk verheugd de hoofdinspecteur te zien. Wilt U ons nu misschien vertellen, waarom we feitelijk hier zijn?, vroeg de geestelijke. Alles op zijn tijd, heren, Professor Porter zal hier wel over enige minu ten zijn. En zelfs dan ls ons gezelschap feitelijk nog niet voltallig. Braïinigan liep de gang in, waar een inspecteur op hem stond te wachten. Die jongeman wilde niet meeko men. su-, begon de inspecteur. Hij zag er overigens nogal eigenaardig uit, je zou zeggen verwijfd! Hij droeg een ka merjas en rookte Turkse sigaretten. Hij zei dat hij geen geloof hechtte aan „die verhaaltjes" van de politie. Cavendish is een dwaas, mompelde Brannigan. Ik heb gedaan wat ik kon. Als hem iets overkomt, behoef ik mezelf niets te verwijten. Hij slenterde naar de hal, waar een rechercheur in burger stond. Zodra Brannigan het gezicht van de man ge zien had, wist hij dat er Iets vervelends was gebeurd. En? De vogel is gevlogen, sir, ant woordde de rechercheur. Vanmorgen ging hij naar Harrod's. Hü slipte nog juist een lift binnen voordat de deuren dicht gingen. Ik ging hem achterna met de volgende lilt. Het meisje zei, dat hij op de derde verdieping was uit gestapt.. Ik keek zorgvuldig rond en col lega Mercer, die met mi] was meege gaan, trachtte de uitgangen in het oog te houden maar er zijn er daar zoveel, dat het eigenlijk onbegonnen werk was We gingen tenslotte onverrichter zake terug naar het Savoy Hotel. Gister avond had hii zijn rekening al betaald en toe» meteen opdracht gegeven, dat niemand mocht vertellen, dat hü zou vertrekken. Zijn bagage moest naar Victoria Station gestuurd worden. Brannigan vloekte binnensmonds. A! daeen lang hadden zijn mannen Hector Blair gevolgd De hoofdinspecteur was er nog nooit achter gekomen, welke rol Blair precies speelde. Nu zou dit voor hem misschien altijd wel verborgen blijven. Brannigan liep terug naar de biblio theek. Professor Porter had zich in middels bii de anderen gevoegd. Alle drie bleken weinig op hun gemak te zijn. Zullen we Iets drinken?, stelde Brannigan opgewekt voor, alhoewel hij zich allesbehalve in zijn nopjes voelde. Lord Mountbanner zal het op prijs stellen, als we het ons hier zo aange naam mogelijk maken. Wc moeten maar proberen de dagen door te komen zo goed en kwaad als 't gaat, alhoewel niemand de deur uit mag en ook nie mand op bezoek mag komen. Wat zal Ihet overigens zijn? Vertaald uit het Engels De geestelijke, die geheelonthouder was, nam een glas sinaasappelsap en Thomas Barnes keek plotseling opge wekter, toen Painter whiskey en spuit water bracht. De geleerde, die eerst zei liever niets te drinken, nam tenslotte maar een gin met citroen. zei iets over geen bezoek, waag de de mlllionnair te zeggen, de transpi ratie van zijn hoofd vegend. Het was binnen en buiten dan ook behoorlijk Voor dringende gevallen kunnen hier natuurlijk wel politiemannen ko men, antwoordde Brannigan. Nie mand anders mag echter binnenkomen Het personeel heeft order gekregen on der geen beding het huis te verlaten. Alle telefoongesprekken zullen door een agent worden beantwoordHé, blijf staan! Thomas Barnes, die enige stappen in de richting van de ramen, welke uit zicht gaven op Grosvenor Square, had gedaan, bleef verrast stilstaan. Het spijt me, dat ik zo kortaf was, maar niemand mag ons hier zien. Al leen Lord Mountbanner en de politie weten dat we hier zijn. Enigszins verveeld liep Bames weer naar zijn stoel terug. Painter kwam binnen. De lunch is geserveerd. De kok van Lord Mountbanner had zichzelf overtroffen. Op tafel verscheen een robust stuk vlees, zoals een Franse kok het slechts weet toe te bereiden. Brannigan trad op als gastheer. Pro fessor Porter liet tijdens het gesprek duidelijk merken, hoeveel hü wel van een goed glas Beauiolais hield Enkele ogenblikken later verscheen de butler dus met een fles, welks inhoud volko men met de smaak van de geleerde overeenstemde. Toen de koffie en cognac in de bi bliotheek werden gebruikt was de stemming aanmerkelijk verbeterd Pain ter zorgde nog voor sigaren en trok zich toen terug. U zult zich natuurlijk wel afvra gen, waarom U naar hier werd ge bracht. hoewel U tóch goed bewaakt werd, zei Brannigan toen allen zich ge makkelijk geïnstalleerd hadden. Simpkins heeft een dreigend klinkende waarschuwing laten horen! De hoofdinspecteur vertelde uitvoe rig over het telefoongesprek. Misschien was het een of andere bedrieger, zei Barnes hoopvol. Nee, dat kan niet. Ik herkende zijn stem maar al te goed! Het was wérke lijk Simpkins zé1! die opbelde. En het is morgen al nietwaar?, merkte de geestelijke op. die generlei tekenen van opwinding of angst ver toonde. Het leek wel of hü over Iets onbelangrüks sprak. Ach. ging hü verder, als het de wil van God is Zo moet U het- niet zien, viel Brannigan uit. Wü moeten voor Simpkins een ral leggen. Ten minste tien politiemannen staan hier ln huis op wacht: in de gangen, ln de kelder, op de trappen en op zolder. Buiten wa ken ten minste evenveel mannen. De kans dat ons iets kan overko men, ls dus wel erg gering, merkte de professor op. die zichzelf nog een glas cognac inschonk Toch moeten we zo waakzaam mogelük blüven. Ik onderschat Simp kins nooit. Hü vertelde mij overigens nog. dat hij kolonel Oudinot al had vermoord, ging Brannigan verder. Professor Porter zette zün glas abrupt neer. Iedereen huiverde. Ik kan me hem herinneren, zei de geestelijke. Was hü niet vrij lang en wat houterig? Arme kerel! Maar mis schien heeft die kolonel Simpkins wel niet deehwaarheid gesproken. Ik wilde maar. dat Ik dat geloven kon. antwoordde Brannigan. De Franse politie kan echter geen spoor van Oudinot vinden. Nu ls Frank rijk wel een groot land, maar ze heb ben hem al een hele tijd niet meer ge- Maar als Simpkins Oudinot in Frankrijk vermoord heeft, hoe ls hü er dan in geslaagd naar Engeland te ko men? vroeg professor Porter, de grenzen zullen toch wel scherp bewaakt worden? (Wordt vervolgd.) W Vertraging inzake Europese Defensie Verwarring allerwege Dr Adenauer de West Duitse Bonds kanselier, heeft zich in een radiorede eens verklaard met het denkbeeld van aanvulling van het verdrag voor een Europese Verdedlglngs Gemeenschap en het defensieverdrag met Groot-Brittan- nie door protocollen. Adenauer verheugde zich erover de rerttaring dienaangaande, die Mayer, de nieuwe Franse premier, voor de Franse Nationa'e Vergadering af egde. Mayer verklaarde toen, dat het ver drag moest worden „gecomp'eteerd, ge preciseerd en verhelderd door aanvul lende protocollen." Dit zou niet moeten worden be schouwd als een herziening doch louter als een verheldering en organische ont wikkeling, aldus Adenauer. Meer dan ooit was het nodig te ver zekeren, dat geen onderhandelingen werden gevoerd, over onze hoofden heen zo voegde de kanselier hieraan toe Ver schillende bezwaren die tegen het ver drag waren uitgebracht, verwerpend, zei hü niet te ge'oven. dat iemand in Duits land de verantwoordelijkheid op zich kon nemen om „zonder noodzaak meer onherroepelijke tüd verloren te laten gaan. Adenauer beschuldigde de so ciaal-democratische oppositie er van de weg ts versperren op het ogenblik, waarop Duitsland door ratificatie van het E.DG.-verdrag en de conventies van Bonn, zün plaats in de Europese vergaderzalen zou kunnen innemen. Hoewel de verdragen niet op alle pun ten overeenkwamen met de wen=en van alle ondertekenaars, waren het geen „dode documenten", aldus de kanselier. In gezaghebbende sociaal-democrati sche kringen is te Bonn verklaard dat het lot van het E D.G-verdrag, twijfel achtiger dan ooit" was geworden door Mayers verklaring. Voorts verwierp men in deze kringen Mayers plan om de kwestie Saarland voor de Franse ratifi catie van het verdrag te rege'en. So ciaal-democratische leiders menen, dat geen deel van Duitsland zou kunnen worden geeuropeaniseerd voordat Duit sers opnieuw volledig gelijke partners zouden zün bü internationale onderhan delingen. De socialistische partij heeft een spe ciale commissie ingesteld, die voor het einde van Februari een „doelmatig stel sel van collectieve veiligheid waaraan West-Dultsland volledig zal kunnen deelnemen, moet opstellen, zulks als te genhanger van het Europese leierver- drae, aldus ls door de partij bekendge maakt. In de commissie hebben zitting par tijleider Ollenhauer. zün plaatsvervan ger Mellles en leidende deskundigen op het eebied van buitenlandse zaken en de grondwet. Een woordvoerder van het geallieerde opperbevel te Parijs heeft verklaard: „wij beschouwen het Europese leger als noodzakelük en ons standpunt ls vol ledig bekend gemaakt." De woordvoerder legde deze verklaring af naar aanleiding van de toezegging van de Franse kabinetsformateur, Ma yer dat zijn regering onderhandelingen over aanvul'ende bepalingen bil het Europese legerverdrag zou beginnen om tegemoet te komen aan de eritiek van de Gaullisten en anderen. Mayer zeide ook dat hü het parlement niet om be krachtiging zou verzoeken, voordat het resultaat van deze nieuwe onderhande lingen bekend zou zijn Geallieerde militaire kringen waren van oordee' dat de nieuwe onta kkeling in de Franse po'itiek de beschikbaar stelling van de Wc«t Duitse bijdrage in de verdediging van Europa nog meer zou vertragen. Het accepteren van het defensieplan voor West Europa van de Gau'.le zou nieuwe onderhandelingen tussen de lan den noodzakelijk maken, waarmee het punt van de Europese verdediging op de lange baan zou worden geschoven. Dit zou in strijd zün met de primaire be langen van West Europa", zo ongeveer zeide een Nederlandse militaire bron als antwoord od een vraag wat men in Ne derlandse militaire kringen denkt over het plan van de Franse generaal en po liticus. dat hij in de plaats wil stellen van de huidige Europese defensie Ge meenschap. Vo'gens te Parijs ontvangen berichten zou de Britse regering een plan bestu deren voor nauwere samenwerking met het Europese leger, in het bijzonder als dit leger ontdaan zou blijven van su- pra-nationale instellingen en meer zou gelijken op een samengaan van geal- lieherde legers met aan het hoofd een gemeenschappelijke raad van premiers of minister van buitenlandse zaken om een gelijkgerichte buitenlandse politiek van de deelnemende landen te verzeke ren Een dergelijk samengaan van En geland zou de Franse socialisten in staat stellen het Europese leger te steu nen. ONTPLOFFING IN SHELL-RAFFINADERLI IN TEXAS In een olieraffinaderij van de Shell nabij Sheridan in de Amerikaanse staat Texas heeft zich een zware ontploffing voorgedaan, waardoor brand uitbrak. Er zijn 4 personen om het leven gekomen en 3 werden gewond. De kracht van de ontploffing was tot op 30 kilometer afstand merkbaar en te Rock Island. 20 kilometer ten Oosten van Sheridan, werden mensen door de luchtdruk omver geworpen. Wegens het gevaar van nieuwe ontploffingen is het gehele eebted afgezet Op de raffinade rij werkten 2000 mensen. 55) ..Welaan", sprak Joris, „het is in ons aller be lang. dat deze jongeling niet onze geheimpjes aan de koning verklapt. Ik weet een zachtzinnig middel, om het praatgrage ventje de mond te snoeren". Met deze woorden trok hij een laken van een der bedden en verzocht: wikkel hem hier in!" isen Grim. die Panda stevig bij zijn oor hield, wendde zich nijdig naai Joris. „Ik neem geen orders van je aan", snauwae hij. ..Maar graaf", merkte de hofarts op. „hij heeft gelijk. Hoewel ik die kwakzalver evenmin mag lijden, moeten wij in dit geval toch met hem samenwerken. Anders zijn wij immers allemaal verloren!" En samen met hertog Bruno wikkelde hij de arme Panda in hei laken. „Bah", bromde Isen Grim. „te moeien samenwerken met iemand, die ons slccds heeft dwars gezeten!" Joris trok zich niets van de boze blikken aan. „Kom. mijn dappere bondgenoten"sprak hij, „neem het pakketje op en volg mij. Ik zal U de weg wijzen naar het behoud van Uw hoofdEn", voegde hij er bij zichzelf aan loc. „het behoud van mijn zuur ver diende honoraria". Zelfs nu de toestand gevaarlijk werd. was Joris dus blijkbaar toch nog van plan om de rekeningen bij zijn slachtofjer-patiënlen te innenl Radio-programma VOOR VRIJDAG 9 JANUARI. Hilversum I (402 M) VARA 7 00 Nieuws: 7.13 Grnm.muzlek; 8.00 Nieuws en weerberichten; 8 18 Gram.muzlck: 8 50 Voor de hulsvrouw; 9.05 Gram.muziek; 9.35 Waterstanden; 9 40 Voor de kleuters: VPRO 10.00 „Kinderen en mensen cau serie: 10.05 Moreen wilding. VARA: 10 20 Gr.muz10 45 Vocaal dubbelkwartet: 11.00 Radlofeullleton; 11.20 Grmuzlek: 1130 Orgel en zang. AVRO: 12 00 Dans muziek: 12 30 Land- en tulnbouwmede- dellncen: 12 33 Snort- en oroenose. 12.48 Gr.muz.: 13.0n Nieuws: 13.15 Mededelin gen of errnuz.: 13.20 Lichte muz.: 14.00 Vcor de hulsvrouw: 14.20 Viool en Plano: 14.50 Voordracht; 15.10 Pianorecital: 1 p 30 Strijkorkest VARA: 16 00 Grmuzlek; 16.30 Voor de Jeugd: 17.00 Gr.muz.: 17-0 Muzikale causerie: 18 00 Nieuws. 18 15 Felicitaties; 18.45 Uitzending ln samen werking met het N.V.V.- 19 00 Gr.muz;. 19 10 Boeven, burgers en brigadiers. klankbeeld VPRO: 19.30 Vreugde en verdriet", causerie: 19.50 Berichten: 20 00 Nieuws: 20.05 Boekbespreking: 20 15 Voordracht en plano: 20.30 .Europa een causerie: 20 40 ..Aanpassing", causerie. VARA: 'ai 00 .Uitlopers van de Parnas sus": 21.30 „Een Amsterdammer keert rug", klankbeeld; 21.45 Harpduetti 22 05 Buitenlands overzicht: 22.30 Lichte muziek. VPRO 22 40 .Vandaag" cause rie: 22.45 Avondwildlng VARA: 23 00 Nieuws: 23.15 „In huwelijk en cczln causerie: 23.3024.00 Gr muzlek. Hilversum II (298 m.> - NCRV: 7.00 Nieuws: 7.10 Gr muz.: 7.15 Ochtendgym nastiek: 7.30 Gr.muz.: 7.45 Een woord voor de dae: 8.00 Nieuws en weerberich ten 8 15 Gr.muz 8.18 Gewilde muziek: 8 45 Gr muz: 9 00 Voor de zieken: 9 30 Voor de huisvrouw: 9.35 Kamerorkest: 10.30 Morgendienst: 11.00 Bas en plano: 11.30 Gr.muz.: 12.05 Instrumentaal trio: 12.30 Land- en tuinbouw mededelingen' 12.33 Lichte muziek: 12.59 Klokgelui: 13.00 Nieuws; 13.15 Salonorkest: 13.45 Gr muz.: 14 00 Schoolradio: 14.30 Gr muzlek: 15.05 Voordracht: 15.35 Vocaal ensemble: 16.00 ..Wat- te doen met be vroren kamerplanten?", causerie: 16 15 Kamermuziek: 16 45 Gr.muz.: 1730 Mili taire causerie: 17 40 Gr.muz.: 17 45 Frie se causerie; 18.00 Gr.muz.: 18.10 „Een goed woord voor een goede zaak", cause rie: 18 15 Bnnjomuzlek; 18.45 Mondhar monica trio: 19 00 Nieuws en weerberich ten: 19.10 Reeeringsultaendlne„Verkla ring en toelichting"; 19.30 Mctropole or kest koor en solisten: 20 00 Rndlokrnnt: 20.20 „Aldo". opera (grpl.l: 22 45 Avond- overdenking; 23.00 Nieuws en SOS-bc- rlohten: 23.15 Het Evangelie ln Esperan to: 23.3024.00 Gr.muzlek. gram Engeland. BBC Home Servlc- 12 00 Gr muz 12 30 Soprani 13.00 Dansmuz 13 25 Gevar. p..._ 13.55 Weerberichten: 14.00 Nieuws: 14 10 Gr.muz.: 16.00 Orkestconcert: 16 00 Hoor spel: 16 30 Gr.muz: 17 15 Gevar. progiv 1800 Voor de kinderen: 18.55 Weerber. 19.00 Nieuws: 19 15 Sport: 19.20 Gr muz. 20.00 Gevar muziek: 20 40 Causerie: 2100 Klankbeeld: 22.00 Nieuws: 22.15 Amerikaanse nieuwsbrief: 22 30 Gevar nroer.: 23.00 Soprann cello en Plano 24.00003 Nieuws. Engeland. BBC IJgt programme (tr>n( en 247 m.) 12.00 ..Mrs Dale's dag boek": 12 15 Militair orkest' 12 45 Voor dracht: 13 00 Gevar. muz.: 13 45 Schots Orkest: 14.45 Voor de kleuters: 15.00 Voor de vrouw: 16.00 Gevar. muz: 16 45 Amusementsmuziek: 17.15 .Mrs Dale's dagboek": 17.30 Orgelspel: 18.00 Variété Orkest en solist: 18 45 Verzoekprogr 19.15 Gr.muzlek: 19.45 Hoorspel: 20.00 Nieuws en radiojournaal; 20.25 Sport: 20.30 Gevar. proRT.: 21.00 Idem: 21.45 Hoorspel met muziek: 22.15 Discussie over actuele vraagstukken: 23.00 Nieuws: 23.15 Actualiteiten: 23.20 Dansmuziek: 0 05 Voordracht 0 20 Amusementsmuziek 0.56—1 00 Nieuws. Nord west den t seller Rundfunk. (309 ni.) 12 00 Orkestconcert; 13.00 Nieuws: 13.25 Lichte muziek: 14.15 Gevarieerde muziek: 15.5n Oncrcttcmuz.: 16.15 Blaas- orkest; 17.00 Nieuws: 19.00 Nieuws: 19.30 Kamermuz; 20 00 Balletmuziek: 21.00 Zang; 21.45 Nieuws: 22.10 Lichte muslek; 23.45 Orkestconcert: 24.00 Nieuws: 0 30 Dansmuziek: 1.00 Weerbericht: 1.15 Ge varieerde muziek. Frankrilk, Nationaal Programma. (317 m.) 12.30 Orkestconcert: 13.00 Nieuws; 13.55 Israëllsohe uitzending: 18.3o Ameri kaanse uitzending; 19.01 Gr.muz.: 1910 Klankbeeld: 20.00 Orkestconcert: 22 10 Orkestconcert: 22.55 Gr.muz.: 23.00 Harp spel: 23.45—24.00 Nieuws. 321 n Brussel, (324 m. en 484 m.) 11.45 Gr.muzlek: 12.30 Weerberichten: 12.34 Gr.muzlek: 12.50 Koersen: 13 00 Nieuws: 13.15 Orgelspel: 14 00 Schoolra dio: 15.30 Gr.muz.: 16.00 Orkestconcert: 16 35 Gr.muz.: 17 00 Nieuws: 17.10 Strllk- kwartet: 17.45 Orkestconcert en koorzang 18 00 Zang en plano: 18.30 Voor de sol daten: 1900 Nieuws: 19.40 Chansons: 20.00 Gr.muz.: 20.15 Orkestconcert: 22,00 Nieuws: 22.10 Kroniek van de Staten-ce- neranl der Oudstrllders: 22 15 Interna tionale Radlo-Universltelt: 22.45 Gr.muz.: 22.5523.00 Nieuws. 484 m.: 12.05 Lichte muziek: 13.00 Nieuws: 13 10. 14.30. 15 45 Gr.muz.: 16 00 Lichte muziek: 17.00 Nieuws: 17 15 Gr. muzlek: 17 30 Zang en plano: 17.50 Gr. muzlek: 18.30 Filmmuziek: 19.00 Gr.muz. 19 40 Idem: 19 45 Nieuws: 20 00 Orkest- concert: 22.00 Nieuws: 22.10 Kamermuz.: 22.50 Nieuws. Agenda HEDEN: Rehoboth: Veron. Lezing W. Lommer de, VRIJDAG: Centrum Ned. Chr. Vrouwenbond Mevr. Idenburg-Slegenbeek van Heukelom spreekt over Egypte, 7.45 uur nam. Schouwburg Leerllngenultvoerlng Leld- se Balletschool Ann ter HaarPasman. 7 3/4 uur nam. Steenschuur 6: Spiritistenver. „Harmo- ZATERDAG. Den Burcht: Volkstulnver „Het Noor den". Receptie late lustrum 8—4.30 uur. Feestavond 7.30 uur Stationsweg 12: Buitengewone aan deelhoudersvergadering N V. Leldse Duin water mij. 11.30 uur voorm. ZONDAG: DAGELIJKS: Lakenhal' Tentoonstelling ledenwerk Genootschap „Ais Aemula Naturae uur. Zondags 11 T" i 18 Jan.). DE BIOSCOPEN Trianon „Alaska" (alle leeft.) Zondag 2 15. 4.30, 7 en 9 15 uur; overige dagen 2 30. 7 en 9 15 uur Itrv „De eenogige Indiaan" (14 laar) Zondag 2.30 4 45 7 15 en 9 15 uur: overige daRen 2 30 7 15 bd 9.15 uur Casino „Mevrouw maakt carrière' (14 Jaar) Zondag 2.30 4.45. 7 en 9.15 uur; overige dageD 7 en 9 15 uur Voor de Jeugd dagelilks behalve Zondag .Sneeuw witje en de 7 dwergen" 2.30 uur. •uxor „Operatie Cicero" (14 Jaar) Zon dag 2.30. 4.45 7 en 9 15 uur; overige dagep 2 30. 7 cd 9 16 uur. I.ld Z dagen 2 30 7 De avond- nacht- ei apotheken te Lelden wordt van Zaterdag 3 Jan 13 uur tot Zaterdag 10 Jan 8 uur jr Apotheek Duyster, Nieuwe Rlln 18. tel 20523 en de Doeza- Apotheek. Doezastraat 31. tel. 20313. Te Oegstgeeet door de_ Oegatgeestej Apotheek, WLlhelmlnapark 8, i

Leidsch Dagblad | 1953 | | pagina 3