P.v.cLA. teleurgesteld van Indonesië over houding Verbetering en aanleg van wegen Extra Losten 15 millioen gulden DE FLUISTERCAMPAGNE - PANDA EN DE MEESTER-DOKTER - JEUK D.D.D. Agenda 91ste Jaargang LEIDSCH DAGBLAD Donderdag 11 December 1952 Tweede Blad No. 27787 9» GOEDHART: „Wanneer een hartelijk xvoord Nieuw Guinea is een zware last (Van onze parlementaire redacteur) Bij de voortzetting van de behandeling van de begroting van Buitenlandse Zaken in de Tweede Kamer, verklaarde gistermiddag de Heer Goedhart, die pas teruggekeerd is van een bezoek aan Indonesië, namens de iractie van de Partij van de Arbeid, dat de socialisten nog altijd hopen op een goede samenwerking met Indonesië, maar, zo zei hij, wij zijn niet van plan te aanvaarden, dat de leden van onze mili taire missie, die wij in het belang van Indonesië ter beschikking van Djakarta hebben gesteld, daar worden beschimpt en gehoond. Wij zien ook met verlangen uit naar het moment, dat in Indonesië, waar een krachtige anti-Nederlandse stroming bestaat, eens iemand zal opstaan om hartelijke woorden jegens Nederland te spreken in het belang van een goede samenwerking. Als het gebeurt, zullen wij de vlag uitsteken! Als bij burenruzie Op de toonhoogte van een burenruzie pleitte mevr. Lips—Odinot (CPNi voor de wereldvrede, waarbij zy ook ten aan zien van Korea fel het Russische stand punt verdedigde. Het gebeurde alles met een dergelijke verdraaiing van feiten, dat de ministers Luns. Beyen en Kern kamp achter de regeringstafel haar niet serieus meer nemen en op een gegeven moment alle drie de krant zaten tc lezen. Vanmiddag is het woord aan de re gering. nadat in totaal 18 sprekers hun mening hebben gezegd over het buiten lands beleid. Te zware last? Tnzake Nieuw Guinea was de heer Goedhart nog steeds van mening, dat Nederland met de handhaving van de souvereiniteit een te zware last op zich neemt. Indien Nederland ten koste van milliarden na 40 of 50 jaar Nieuw Guinea zou hebben gemoder niseerd. zou het de souvereiniteit ten slotte toch moeten afstaan. Het is uiterst nobel Nieuw Guinea te willen ontwikkelen ten behoeve van de in heemse bevolking, maar een klein land als Nederland kan zich dat niet veroorloven. In weerwil van de anti-Nederlandse stemming in Indonesië constateerde de heer De Graaf <KVP). dat de banden tussen Nederland en Indonesië na de souvereiniteitsoverdracht nog inniger en ideeëler van aard zijn dan normaal 5n buitenlandse betrekkingen. De liefde kan echter niet van één kant komen. De samenwerking moet gebaseerd zijn op de wederzijdse erkenning van het nut ervan. Als de RTC-accoorden wor den herzien, zal het niet aangaan bij de besprekingen met Indonesië het zelf beschikkingsrecht buiten beschouwing te laten, zoals de regering meent. Bij deze opvatting van de heer De Graaf sloten zich de heren Ritmeester (WDi en Zandt (SGP) aan. Als Unie-partner zijn wij verplicht voor het zelfbeschik kingsrecht op te komen. Doordat Indo nesië zich niet aan de bepalingen van het Unie-verdrag heeft gehouden, is het probleem met de Ambonezen hier ont staan. Voor de oplossing van dit vraag stuk zag ook de heer Goedhart (P. v. d. A.) als enige mogelijkheid de terugkeer van de 14.000 Ambonezen naar Indo- Tegenstelling OostWest Ook ds Zandt (SGP) schaarde zich gisteren achter de sprekers, die van mening zijn, dat in de Ver. Naties Ne derland achter Frankrijk behoort tc staan inzake Tunis. Maar de heer De Kadt (P. v. d. A.) kon de stemonthou- riing van Nederland wel begrijpen en verklaren, want het Westen heeft grove fouten gemaakt in zijn koloniën en naarmate het met geweld en koppig heid zijn positie wil handhaven, groeit de haat. Tunis verdient een andere be handeling dan het thans van Frankrijk ondergaat Overigens waarschuwde de heer De Kadt, dat de dreiging van Rusland wel minder acuut is geworden, maar niet geweken. Van rusten op onze lauweren kan en mag geen sprake znn. Ook niet nè 1954! Europese eenwording De heer Blaisse (KVP) besprak de technische kant van de Europese één wording. Men denkt aan een Europese Tweede Kamer, een Senaat, waarvan de leden in directe verkiezingen zouden worden gekozen, terwijl de ontwikkeling ook zal gaan in de richting van een Europese Sociaal-Economische Raad. In bepaalde omstandigheden zou de heer Blaisse politieke éénwording, die niet gepaard gaat met economische éénwording, niet direct willen afwijzen. Het gaat er in deze kwestie om dat som migen alleen een politiek dak wensen voor de Europese Defensie Gemeen schap (voor een gemeenschappelijke buitenlandse politiek) en de kolen- en staalgemeenschap. De heer Bruins Slot (AR) wilde ech ter vasthouden aan het Nederlandse standpunt, dat politieke éénwording ge koppeld moet zijn aan economische in tegratie. Hij was voorlopig nog scep tisch gestemd, doch het was een scheut je scepsis in een beker vol enthousiasme voor Europa. Ds Zandt is helemaal niet zo enthou siast voor de Europese eenheid. Hij spreekt niet van Straatsburg, maar van „Praatsburg". HU wil de Nederlandse souvereiniteit niet opgeven voor de il lusie van Europese eenheid en daarom is hü ook een tegenstander van de E.D.G. Net als in 1925, toen hij daarmee een kabinetscrisis ontketende, heeft ds Zandt weer een amendement gereed om het Nederlandse gezantschap bij het Vatlcaan op te heffen. Hij verwacht ditmaal niet. dat het zal worden aan genomen. maar hü wil wel eens zien. welke houding de nieuwe Kamer aan neemt. Ambonezen vragen internationale voogdij De algemeen vertegenwoordiger van de republiek Z.-Molukken. dr J. P. Nikijuluw. heeft een adres gezonden aan de ministers van Buitenl. Zaken, dat o.a. voorstelt: dat de regering een autoriteit zal aan wijzen. die de belangen der Zuid-Moluk- kers in Nederland zal behartigen en c.q. waarnemen, naar het voorbeeld in 1923 door de Egyptische regering toegepast t.a.v. de Russische belangen; en dat de zorg en de verantwoording voor de Ambonese militairen in het bij zonder zal worden overgedragen aan de U.N.C.I. en in een latere fase aan de Ver. Naties overeenkomstig de beginse len, ontwikkeld In het vraagstuk der Korea-krijgsgevangenen. Kamer vergaderde tot 's nachts halfvier (Van onze parlementaire redacteur). De Tweede Kamer vergaderde vannacht tot half vier, omdat men nog voor Kerstmis alle begrotingsstukken wil afhandelen. In het nachtelijke uur deelde minister Algera mede, dat in Maart ten behoeve van de werkgelegenheid een aanvang zal worden gemaakt met de uitvoering van nieuwe werken voor de aanleg en verbetering van wegen tot een extra bedrag van 15 millioen gulden. De Rijksweg Amsterdam—Utrecht krijgt dan een tweede rijbaan, alsmede de viaducten, die eerst niet zouden worden gebouwd. De Rijksweg Utrecht Arnhem krijgt een tweede rijbaan tussen Utrecht en Driebergen. De reeds aangevangen grondwerken (aardebaan) tussen Veenendaal en de rijksweg ArnhemApeldoorn zullen worden voltooid. De minister ziet ook om naar middelen om ten aanzien van het hazenpad'' een oplossing te vinden. Ten Noorden van Wassenaar zal de weg worden verbeterd tussen Den Deyl en Maaldrift. Begonnen wordt in Maart ook aan de weg CoevordenEmmen Borger. Tenslotte zal gelgk indertijd gemeld de aardebaan worden aangelegd van Rijksweg 11 (LeidenBodegraven) naar de Rijksweg 12 te Bodegraven. Zesmaal rond de aarde Op grond van de ervaring van de 250.000 kilometer (zesmaal de omtrek van de aarde) die minister Algera in zijn leven reeds per trein heeft gereisd, betuigde hij zijn grote eerbied voor de exploitatie van de spoorwegen en de service van het personeel. De ongeluk ken van de 1-atst: tijd hebben zijn bijzondere aandacht. Zij zijn inderdaad het gevolg van fou ten van het personeel en niet van tech nische onvolkomenheden Aan de voor geschreven dienst- en rusttijden wordt strikt de hand gehouden en daarin moet dus de oorzaak van de fouten niet wor den gezocht. De Zondagsrust zal de minister zoveel mogelijk bevorderen en voorzover het van hem afhangt, zal hij op Zondag geen Rijkseigendommen laten gebruiken voor vliegfeesten. Met alle kracht zal minister Algera de opheffing van e watertollen bevorde ren in de Noordelijke provincies Echter in hoofdzaak op de primaire waterwe gen Met de provincies zal zo spoedig mogelijk contact worden opgenomen. Geen geld voor Katwijk Omtrent de haven van Katwijk staat de minister niet op het standpunt dat er nooit iets moet worden gedaan, doch momenteel ontbreken de finan ciën om de te waarderen voorzienin gen te treffen. Ten aanzien van de Niwo. de Ned. Internationale Wegvervoer Organisatie, die optreedt als verlengstuk van de over heid en daardoor grotere bevoegdheden heeft, wil de minister de ontwikkeling nog even afwachten, maar zijn geduld is beperkt en eventueel zal hü de ver leende bevoegdheden ontnemen. Voor het vervoer langs de weg geeft minister Algera de voorkeur aan het streeksvervoersbedrijf en voor het be- roepsgoederenvervoer prefereert hij het middenstandsvervoersbedrijf. De over heid mag haar positie niet misbruiken door zichzelf te bevoordelen, maar zij (Ingez. Mcd.-adv.' FEUILLETON door ANDREW MACKENZIE 49) De deur werd opengegooid. Lily Ma- honcy stond midden in de kamer met een vrij verbaasde uitdrukking op haar mooie gezichtje. Ze droeg een opvallen de witte blouse en haar lippen waren véél te fel aangezet. Wat wilt U? vroeg ze uitdagend. Lily! riep de geestelüke enigszins bestraffend: Dit zijn hoofdinspec teur Brannlgan, een vriend van mu, en münheer en mevrouw Arlen. O. dat verandert de zaak dan. merkte het meisje zonder enige harte lijkheid in haar stem op. Wilt U soms binnenkomen? Gedrieen gingen ze naar binnen. De kamer, waarin een bed. een tafel, een 6toel en een kast stonden, was wel ruim genoeg voor twee personen, maar vijf kon zij nauwelijks bevatten. Lily M-aho ney bood Bob en Judith het bed als zit plaats aan. Brannigan bleef staan Ik hoorde toevallig dat mijnheer Hunt hier was. begon de hoofdinspec teur. zodat ik maar even langs liep om te kijken of alles met hem in orde was. Waarom zou het niet met hem in orde zijn? vroeg Lily venijnig. Brannigan haalde zijn schouders op. Er gebeuren hier in de buurt nog Wel eens vreemde dingen. Lily Mahoney bloosde. Ik geloof dat U denkt, dat als een meisje eenmaal op de verkeerde weg ls gegaan, zij nooit- meer haar leven kan beteren! Maar ik heb dat wél gedaan hoor Dat wi'.de ik helemaal niet zeggen! Heeft U de laatste tijd overigens nog wat van Samuels gehoord? Lily vertelde juist het een en an der over hem. onderbrak de geestelijke, Brannigan. Ze beschreef me juist, hoe hij haar vanmiddag op straat ontmoet te Hü probeerde haar over te ha.en weer met hem samen te gaan leven, maar ze weigerde. Hij zei. dat hij met me wilde gaan trouwen, maar ik wil niets meer met hem te maken hebben, verklaarde het meisje. Hij hield me op straat aan. Ik zei hem toen weg te gaan Hü zal me wel naar hier gevolgd zün- Terwijl het meisje sprak, dwaa'den Brannigans ogen naar een deur. Daar hii hierachter een licht gerucht hoorde, duwde hu Lily snel opzij en wierp de deur open. Dat is mijn badkamer.... begon Blly. maar Brannigan luisterde niet. Toen hü het licht aandraaide, zag hij dit een man half uit het kleine raam hing. Een ander stond vlak achter hem. Met een krachtige ruk t.rok Brannigan heiden van het raam weg. Wat doen die kerels hier? vroeg met een moedeloze stem. Misschien Vertaald uit het Engels zijn ze wel door het raam naar binnen geklommen en wilden weer weggaan, toen ze hier stemmen hoorden. Brannigan stak zün hoofd uit het raam. Op het p'.atje er onder lag een dikke laag modder en vuil Er stonden géén voetstappen in Ze zijn hier stééds geweest. Brannigan keek de twee mannen on derzoekend aan. Een van hen was ta melijk k'ein en had Griekse gelaats trekken. Hij was ongeveer veertig. De ander was aanzienlijk jonger en had zwart krullend haar. Ik heb je al eens eerder gezien, zei Brannigan. de jonge man streng aan- kükend. Hoe heet je? Samuels. Aha! en Brannigan keek het meisje veelbetekenend aan Dat is óók toe vallig. Dit is notabene de man, die je niet meer wilt zien. En waarom zou ik hier niet mogen zün? vroeg Samuels uitdagend. Ik bep tenslotte haar man Kun je dat bewijzen? Samuels keek naar Lily. Laat 'm de papieren maar zien. Lil. Met een hatelijke blik in ha3r ogen liep het meisje naar de kast en haalde een papier te voorschün. Hier, dan kunt U het zelf lezen. Helemaal echt. juist zoals jullie poli tiemannen 't wilden. En als U 't weten wilt. die twee heren heb ik uitgenodigd. U kunt hen niets maken! En nu de deur uit. De geestelüke had met een steeds groter afgrazen naar het korte gesprek geluisterd. Maar je hebt mij dit nóóit verteld. Lily, protesteerde hü Ik wist helemaal niet. dat je ge trouwd was! Je vertelde me, dat je die man niet meer wilde zien. dat je je leven wilde beteren Het meisje lachte schamper en nu ze haar masker had afgeworpen, zag ze er plotseling ordinair uit. Dat was allemaal geklets. U bent te goed voor deze wereld, mijnheer Hunt. U bedoelt het misschien wel niet slecht, maar U bent een sufferd. Blijf bü Uw bübel en preek maar voor oude dametjes. En ik zeg het midden in Uw gezicht, dat ik het prèttlg vind te leven zoals ik nu doe. Zo ben ik nu eenmaal gemaakt. Ik ben wèrkelük ziek van dat spelletje dat ik spelen moest. Spelen moest?, herhaalde Branni gan. Heb jü haar hiertoe opgezet, Samuels? En jü daar, hoe heet je? Clerides. Jullie handelen kennelijk in op dracht. Als jullie dus niet al te lastig behandeld willen worden, kom dan maar op met 't verhaal. Ik begrüp U niet. zei Samuels vrÜ suffig. Het meisje greep z'n hand. Wie heeft je hiertoe aangezet?, blafte Brannigan. Niemand. Goed dan, zei Brannigan, d:e z'n hoed oppakte. Als je daarbü blült. Ma? ik jullie adressen? Terwijl Brannigan het gevraagde op schreef. keek de geestelüke het meisje aandachtig aan. Lil, denk eens goed na over wat je hebt gezegd! Je kimt dat niet bedoeld hebben. Ik doe een beroep op je. Ik meende je op de goede weg gebracht tc hebben. Als ik je nu eens naar buiten stuurde Hou toch op!, riep het meisje woe dend uit Laat me alleen! Dank zij je vriendjes bij de politie ga je hier I weer weg zoals je gekomen bent. Je kunt nu weer verder de heilige spelen. Maar laat mü verder met rust Ze uitte een reeks van verwensingen. Brannigan greep de geestelijke bij de arm. Kom. laten we gaan. zei hü rustig. Dc geestelüke liet zich uit de kamer leiden. Toen ze buiten waren, zuchtte hij van verlichting. Wordt vervolgd moet wel het algemeen vervoersbelang in het oog houden De karakteristiek van de Nederlandse vervoerspolitiek is vrü- heid op de basis van gezonde spelregels. Duitse Rijnvaart-politiek onrechtvaardig In dc Rijnvaart worden de Nederlan ders nog steeds niet op gelijke basis toe gelaten tot het interne Duitse verkeer. Dit is en inbreuk op de akte van Mann heim. die vrije vaart op de Rijn en ge- lüke behandeling eist. Er is geen enkel werkelük bezwaar meer tegen dc toe lating van de Nederlanders, maar de Duitsers willen hun eigen Rünvloot. die vol bezet is. verder uitbreiden en wan neer zij daarmee dan hun eigen ver voer kunnen bedienen, zullen zij de in de hoek gedrukte Neder landse Rünvloot waarschünlijk toelaten. Tegen deze politiek protesteerde minister Algera, omdat zü onrechtmatig is. in strüd met de akte van Mannheim. Hü deed met kle.n een beroep op de Duit sers tot samenwerking tc komen. Inpoldering Biesbosch De totale kosten in verband met dc inpoldering van de Biesbosch zullen ongeveer 45 millioen gulden bedragen. Daar tegenover staat een waardever meerdering van de grond, ook ten Zuiden van de Amer. van 20 millioen gulden. De bevolking van de Biesbosch zal van 700 toenemen tot 8000. De heer Burger, (P. v. d. A diende een motie in. die mede was ondertekend door leden van dc V.V.D.. om gelden voor de inpoldering van de Biesbosch niet eerder te besteden alvorens de Kamer aan de hand van een nota over cie plannen had kunnen oordelen. Aarzelend zegde minister Algera ten slotte deze nota toe zodat de Kamer nog eens terdege over de Blesbosch- plannen kan discussiëren, waarna de heer Burger zün motie Introk. (Ingez. Med-adv.) GENEESMIDDEL TEGEN HUIDAANDOENINGEN Niet krabben. De helder vloei bare D C D kalmeer! de JeuK In enkele eeconden. doodt de ziektekiemen en geneest tot diep In de huldporien Grotere verkeersveiligheid DEMONSTRATIE MET „SCOTCHLITE" Onder auspiciën van de A.N.W.B. is gisteravond een demonstratie gehou den met het z.g. „scotchlite". een nieuw Amerikaan» reftectiematcriaal. De demonstratie werd bügcwoond dour een groot aantal waterslaatdeskundi- gen, militaire- en burgerlijke autori teiten, vertegenwoordigers van rijks diensten. van gemeentebesturen, van het Rode Kruis. etc. Ook vertegen woordigers van de Zweedse en Bel gische Rijkswaterstaat waren aanwe zig. In Hotel Des Indes in Den Haag werd de demonstratie ingeleid door de heer A G M. Boost, een van de directeuren der AN.W.B. Hij wees op het belang van de toepassing van reflecterend ma teriaal. ter vergroting van de verkeers veiligheid. In een lange file auto's maakten de genodigden daarna een rit langs een in Wassenaar uitgezet circuit, waarop de verschillende toepassingsmogelijkheden van het „scotchlite" werden vertoond. Niet alleen allerlei soorten verkeers borden. straatnaamborden, richtings pijlen. reflectoren op bomen, en huis nummers waren van „scotchlite" voor zien. maar ook brandweer, en politie auto's. een kraanwagen en een Rode Kruispost waren uitgerust met dit materiaal, dat zeer helder oplicht, zodra het met autokoplampen beschenen wordt. In hotel „Duinoord" werd onder leiding van de heer L. A. van Tour (de scotchlite-importeur voor Nederland) een nabespreking gehouden. AMERIKAANSE PRIJS VOOR NEDERLANDER Dr ir J. D. van Manen, hoofd van de afdeling wetenschappeluk onderzoek van het Nederlands Scheepsbouwkundig Proefstation te Wagennigen. heeft een hoge Amerikaanse prijs ontvangen, wel ke slechts zelden aan een buitenlander wordt toegekend, te weten de ..Presi dents award", van de „Society of Naval Achitects and Marine Engineers U.S.A." voor de beste lezing, die dit jaar voor de secties van deze vereniging is gehouden. Radio-programma VOOR VRIJDAG 12 DECEMBER. Hilversum I (402 M NCRV 7.00 Nieuws-, 7.10 Gewijde muziek; 7.45 Een woord voor de dag; 8.00 Nieuws en weer berichten; 8 15 Gram.muzlek; 9.00 Voor de zieken; 9.30 Voor de vrouw; 9 35 Water standen: 9.40 Gram muziek; 10 30 Morgen dienst; 11.00 Pianorecital; 11.30 Gram. muzlek; 12.05 Idem. 12 30 Land- en tuln- bouwmededellngen- 12 33 Lichte muziek; 12 59 Klokgelui. 13 00 Nieuws; 13.15 Plano- duo; 13 35 Orgelspel: 14 05 Gram muziek: 15.15 Boekbespreking: 15.35 Sopraan en plano; 16.00 Slerappels en slerkersen voor de tuin", causerie; 16.15 Gram muziek: 16 55 Seml-klassleke muziek; 17.30 Mili taire reportage: 17.40 Gram muziek; 17.45 Fries jjrogramma; 18.00 Gram.muzlek; 18 30 Idem; 18 45 Huismuziek; 19 00 Nieuws; 19.10 Reeerlnesultzendlng„Ver klaring en toelichting". 19 30 Metropole orkest en solist; 20.00 Radiokrant. 20.20 Lichte muziek: 20.50 „De uitzetting van het Heelal", causerie; 21.05 .Die Kluge". opera; 22.25 Kunstrubriek; 22.45 Avond- overd-nklns: 23 00 Nieuws en SOS-berioh- ten- 23.15 Het Evangelie ln Esperanto; 23.3024.00 Gram.muzlek. Hilversum II (298 M.) VARA 7 00 Nieuws: 7.10 Gram muziek: 7 15 Ochtend gymnastiek; 7.33 Gram.muzlek. 8 00 Nieuws en weerberichten; 8.18 Gram. muzlek: 8.50 Voor de hulsvrouw 9 05 Gram muziek; 9.40 Voor de kleuters: VPRO 10 00 „Kinderen en Mensen", cau serie; 10 05 Morgenwijding; VARA 10 20 Gram muziek; 10 30 Schoolradio. 10.50 Or gel en zang: 11.25 Radloleullleton; 1145 Vocaal dubbelkwartet. AVRO: 12.00 Lich te muziek: 12 30 Land- en tulnbouwmc- dedcllncen: 12 33 Soort cn prognose: 12.48 Grmuz: 13.00 Nieuws: 13 15 Mede delingen of gr.muz.: 13.20 Dansmuziek: 14.00 Voor de hulsvrouw: 14.20 Sopraan, claveclmbel en Mozartvleueel: 14 50 Voor dracht en muzikaal intermezzo: 15 10 Fluit en plano: 1530 Musette-orkest. VA RA: 16.00 Lichte muziek: 16 30 Voor de leugd. 17.00 Meisjeskoor: 17.20 Muzikale causerie: 18.00 Nieuws: 18.15 Felicitaties: 18.45 „Denk om de bocht": 19.00 Gr.- muzlek: 19 10 „Boeven, bureorr cn briga diers" .klankbeeld. VPRO: 19.30 „Moreel Beraad", causerie: 19.50 Berichten: 20.00 Nieuws: 20.05 Causerie naar aanleiding van de nieuwe Nederlandse berilming der Psalmen door Gabriel Smit: 20 15 Voor dracht met muziek: 20.30 „Europa een' causerie: 20 40 „Leven op de aaide", cau serie VARA: 2100 .Uitlopers van dc Par nassus: Henri Salvador": 21.30 „Edam klankbeeld: 21.50 Klassieke muz.: 22.05 Buitenlands overzicht: 22 20 Lichte muz. VPRO 22.40 „Vandaac". causerie: 22 45 A vond wilding. VARA- 23.00 Nieuws: 23.15 „In hmvclük en gezin", causerie: 23-30 24.00 Bariton en plano. 34..Wat zei graaf Isen Grim over de zwarte pil len?" vroeg Panda, zodra de hofarts en dc tanden knarsende "graaf vertrokken waren. ..O. niets!" ant woordde Joris haastig.wartaal van een zieke; zoals mijn collega de hofarts al zei. Schenk er geen aan dacht aan!" Gevolgd door Panda verliet hij de zaal met de slapende edellieden en begaf zich naar zijn kamer. Hier prikte hij een papiertje op de deur vast. waarop met grote letters stond geschreven: „NIET STOREN". ..En thans. Panda", sprak hij. ..moet nc me een wijle alleen laten. De wetenschap roept mij; ik zal niet rusten, vóór ik een remedie tegen de vallende-slaapziekte gevonden heb". De drie samenzweerders, die een proefje van hun eigen medicijn hadden gekregen, waren intussen de kamer van de hofarts binnengegaan. „Ha!" grauwde Isen Grim. toen de onbetrouwbare arts zijn medicijn kast opende. net wat ik dacht, de schurk heeft onze fles met zwarte pillen gestolen!" ..Mmm maar wat erger is", stamelde dc hofarts, „de witte pillen zijn ook weg! En die vormden de enige remedie tegen de zwarte slaappillen!!!" 20 15—21 45: 1. Actualiteit: 2 Weer- ovcrzlcht. 3. ..Het onstuimige hart", spel. Engeland. BBC Home Service. (330 m.) 13.00 Lichte muziek: 13.25 Gevar. procr.: 13.55 Wecrber: 14 00 Nieuws: 14.10 Gr- muziek: 15 00 Orkestconcert: 16 00 Hoor spel; 16.30 Grmuz.: 17.00 FllmprogT.: 18.00 Voor dc kinderen: 18.55 Weerberich ten: 19.00 Nieuws: 19.15 Sport; 19.20 Gr.- muzlck: 20.00 Gevar. muziek: 20.40 Cau serie- 21.00 Klankbeeld: 21.45 Sopraan cn plano: 22.00 Nieuws: 22.15 Amerikaanse nieuwsbrief: 22 30 Gevar. progr.: 23.00 Planorecital: 23 45 Parlementsoverzlcht: 24.00003 Nieuws. Engeland. BBC Light Programme. (l.'OO en 117 m.) 12.00 „Mrs Dale s dag boek": 12.15 Arbe-dersorkest: 12 45 Voor dracht: 13 00 Parlementsoverzlcht: 13 15 Lichte muz.: 13.45 Concertorkest: 14.45 Voor de kleuters: 15.00 Voor de vrouw: j 16.00 Lichte muziek: 16 45 Amusements muziek: 17.15 ..Mrs. Dale's dncbock": 17 30 Orgelspel: 18 00 Amusomcntsmuz.: 18.30 Variété Orkest cn solist: 19 15 Cau serie; 19.35 Vraecnbeantwoordlnc: 19.45 Hoorspel: 20.00 Nieuws en radiojournaal: 20.25 Soort: 20.30 Twintig vragen: 21 00 Gevar progr.: 21.45 Hoorspel met mu ziek. 22 15 Discussie over actuele vraae- stukken: 23.00 Nieuws. 23.15 Actuali teiten: 23.20 Lichte muziek. 0.05 Voor dracht: 0.20 Gr.muz: 4 56—1 00 Nieuws. Nordvvestdeutscher Rundfunk. (309 m.j 12.00 Orkesteoncert: 13.00 Nieuws: 13.25 Omroeoorkest: 15.50 Omroeporkest en so list: 16 15 Moderne muziek: 17.On Nieuws 17 45 Arausementsmuz.: 19.00 Nieuws: 19.45 Opcramuz.: 20.45 Klankbeeld: 2145 Nieuws: 22.10 Gr.muz.: 24 00 Nieuws: 0.30 Rhvthmlsche muziek: 1.15 Muziek tot moreen vroeg. Frankrijk. Nationaal Progr. (317 ni.) - 1230 Orkestconcert: 13.00 Nieuws: 13.50 Idem: 18.30 Amerlk. uitzending: 19.01 Gr.muz.: 19 10 Klassieke muz 20 00 .Lc Poli Ier de Misère" opera: 21.15 .Lc Pol- rier de Misère", onera (vervolg): 22.10 Gr.muz 22 25 Idem: 23 00 Volksliederen 23 45—24.00 Nieuws. Bclglè. (324 en 484 m.) 324 tn.: 12 00 Omroepork: 12.30 Weerberichten: 12 34 Gr.muz (Om 12.50 Koersen): 13.00 Nieuw s: 13 15 Orgelspel en cr muz.: 14.00 Schoolradio: 15.30 en 16 15 Gr.muz.. 17.00 Nieuws: 1710 Bas en plano. 17.40 Gr. muz18 10 Declamatie: 18 20 Instrumen taal kwintet: 18.30 Voor cc soldaten: 19.00 Nieuws: 19.40 Grmuz: 20.15 Svmnhonle- orkest en solisten. (In de nnuze: kunst- nverzlcht): 22.00 Nieuws: 22 10 Causerie: 22 15 Internationale radlo-unlversltelt". 22 45 Omroepkoor: 22 55—23.00 Nieuws. 484 m.: 12.05 Lichte muziek: 13.00 Nieuws: 13 10. 14 30 en 15 00 Gr muziek; 16.00 Lichte muziek: pl.m. 16.25 Gr.muz.; 16.35 Lichte muz.: 17.00 Nieuws: 17.15 Gr.muz.: 17 30 Viool en plano 18.30 Gr.- muzlek: 19.00 en 19 4o Idem: 19.45 Nieuws: 20 00 Omroepork.: 22 00 Nieuws; 22.10 Kamermuziek; 22.50 Nieuws. DONDERDAG: Casino: Chr. Fllmactle „De Australische Symphonle", 7 en 9 uur nam. Gerecht 10: K. en O. Cursus bloemen en planten door A. Galjaard. 8 uur nam. Rehoboth: Lezing van de heer Grim bergen voor de Veron. 8 uur nam. Stadhuis: Lelds Jeugdparlement be spreekt de houding tegenover het com munisme. 7.15 uur nam. Stadszaal: Abonnementsconcert Resi dentie-orkest. Solisten Theo Olof cn Mar tin Zagwyn. 8 uur nam. Den Burcht: Vogeltentoonstelling LeldSo Vogelvrienden. Van 7.3011 uur nam. Harmonie: Huldiging jubilarissen WBV „Ons Belang". 8 uur nam. In den Vergulden Turk: Leldse Smal filmliga, 8 uur nam. St. Antonlusclubhuls: K. en O. Voor drachten door Jan Muscb, 8 uur nam. De Kleine Burcht: St. Nlcolaasfeest Ned. Handelsrelzlgersver.. 8 uur nam. Oegstgeest: W. de Zwdjgerkerk: ZATERDAG: Den Burcht: Vogeltentoonstelling Leldse Vogelvrienden. Van 10 uur v.m.11 uur Royal: Kanarietentoonstel ling 10 uur voorm.10 uur nam. St. Antonlusclubhuls: Feestavond To neelver. „Ons Toneel", 7.45 uur nam. Volkshuls: Vertoning van K.L.M.-fUms. 4 uur nam. Den Haag (Dlllgentla)K. en O Costuumshow Cruys Voorbergh, 2.30 uur nam. Leiderdorp: Touwfabrlek: Contact avond buurt- en speeltuinvereniging .Zul— kwartier". 8 uur n.m. ZONDAG. Hooigracht 84: Humanistisch Verbond. Spr. prof. dr M. G. J. Mlnnacrt. 10 1/2 uur voorm. Royal: Kanarieten toonstelling. 10 uur voorm.5 uur nam. Stcenschuur 6: Geuniecrdo Logo van Thcosophen, 11 uur voorm. MAANDAG. Schouwburg: Tooneelvcr. „De Sleutel spelers „En toen kwam Oma". 8 u. nam. DINSDAG: Gulden Vlies- Ver. voor Intern. Rechts orde. Spr. F. Vos over Korea's positie ln Azlé. 8 uur nam. Stadszaal (Kleine zaal)K. en O. Franse films en gramofoonplaten o 1. v. mevr. Spljkcr-Bouaert. 8 uur nam. WOENSDAG. Den Burcht (grote zaal): Ds G. van DE BIOSCOPEN Lltlo „De smokkelpoort van Azië" (18 1.) 7 en 9.16 uur. Luvor „Anna" (14 jaar) Vrfjdag: 2.30 en 7 uur: Zondag: 2.30. 4.45, 7 ën 0.15 uur; overige dagen: 2.30. 7 en 9.15 uur. Re* „Jungle Jlm en de skeletman- Trianon ..Too Young to öss (alle leeft.) Vrijdag 2.30 en 7 uur; Zondag: 2.15, 4.30. 7 en 9 15 uur; overige dagen- 2 30. 7 en 9.15 uur. Casino „S.O.S.. kind vermist" (14 laar) Vrijdag 2/30 en 7 uur; 2pndag: 2 30. ••4a. 7 en 9.15 uur; overlgo dagen: 2.30. 7 en 9.15 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken te Lelden wordt van Zaterdag 6 December 13 uur tot Zaterdag 13 Dec 8 uur waargenomen door Apotheek Her- en Blanken, Hogewoerd 171, tel. or,??» potheel£ Reïst. Steenstraat 35. tel. 20136.

Leidsch Dagblad | 1952 | | pagina 3