LEIDSCH m DAGBLAD Alle kwesties in V.N. in behandeling Maar nos geen beslissingen Algemene Unesco-conferentie in Parijs Prins Charles vandaag vier jaar giste Jaarganc VRIJDAG 14 NOVEMBER 1952 No. 27784 ■reC,e"r:iW«^"SLkhnr.» on T DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Witte Singel l. Leiden - Giro No. 5705 16— per kwartaal: f 047 per week fJLlflredactie: B W Menkhorst en J Brouwer Witte Singel 1. Leiden - Giro No. 57055 Telefoon Dir en Adm.: 25041; Red. 21507 minister van buitenlandse zaken de regering van generaal Tsjang kal k heeft tijdens het algemeen debat je assemblee der V.N. een beroep laan ..in ondubbelzinnige termen te •klaren dat het communisme een be- Heiging is voor vrede en veiligheid in 5 'reld". V.N. moesten „op zijn minst de Ikeren achter het IJzeren Gordijn, strijden om hun vrijheid te herkrij- moreel aanmoedigen". Maar hij jde er zich niet over uitlaten of de N bevoegd zijn om bedoelde volke- te helpen bij het „heroveren van (Vat1 Korea betreft, steunde Jeh het indpunt der verbondenen inzake de Ijgsgevangenenkwestie. je Syrische minister van buitenlandse Zafer el-Rifai. verklaarde, dat 'had bewezen, dat het geen „nor- betrekkingen" kon hebben met de jernationale gemeenschap. Het vraag- der Arabische vluchtelingen had elost kunnen worden met „elk be- laafd land", zonder tussenkomst van V N. Hij verklaarde zich tegenstan- van de onderhandelingen tussen e'.t-Duitsland en Israel over de beta- ie van schadevergoeding aan de Joden, ïij deed een beroep op Frankrijk om ïesie en Marokko volledige onafhan- piikheid te geven. De Perzische afgevaardigde Nasrollah am beschuldigde Groot-Brittannie het uitoefenen van economische uk op Perzië en waarschuwde, dat de •itten „zelf de verantwoordelijkheid jor hun actie dragen". In zijn lange ie die bijna geheel aan de oliekwestie is gewijd, leverde Entezam voorts cri- k op de Internationale Bank, die, jar hij zeide, had geweigerd Perzie ld te lenen. Hij vroeg om buitenlandse cesteringen in Perzië, die „zeer gun s'' zouden worden ontvangen. )r Eban (Israel) deed een aanval op Arabische liga wegens, wat hij noem- haar „campagne van pressie om de iitsers te dwingen hun compensatie- erècnkomst met Israel niet na te ko- in. Voorts verklaarde Eban. dat Israel iitt geloven, dat een Arabisch-Israeli- ie verzoening mogelijk is. Alle andere iden zouden volgens hem bij deze rzoening kunnen helpen- De minister van buitenlandse zaken n Irak verklaarde, dat de houding der ïabische staten ten opzichte van ■ael niet zou veranderen „totdat de den de Arabische rechten op Israel uden erkennen". Hij zei, dat het door P r veroorzaakte leed uiteindelijk de Arabieren werd geleden, aan zien de Arabieren uit Palestina waren rdreven. „Als er menselijke recht- ardigheid is, moeten de Palestijnse rabieren schadevergoeding krijgen zei hij De economische boycot, waar- ir de Israëlische afgevaardigde had :laagd, zou worden voortgezet tot de abische rechten zouden zijn erkend, dus de Iraakse minister. De speciale politieke commissie der ÏN heeft haar debat over de apart- Hedswetten in Zuid-Afrika voortgezet. Je voorzitter, Alexis Kyroe, deelde eie. dat er een resolutie van aohttien nden was ingediend, waarin de vor- ing van een commissie wordt voorge- eld, welke de Internationale aspecten i verwikkelingen van de rassentoe- and in Zuid-Afrika moet onderzoeken. Deze resolutie werd ingediend door Izhanlstan, Bolivia, Birma. Egypte, hiopië, Guatemala, Haiti, India, In- .nesn, Iran, Irak, Libanon. Liberia, sist an, de Philippijnen, Syrië, Saoedi- ibie en Jemen. In de resolutie wordt de Zuld-Afri- ase regering uitgenodigd volledig de commissie samen te werken. Prof. Boohari van Pakistan zei, dat J een verklaring had gelezen, welke erd toegesohreven aan een Zuid-Afri- lanse leider en waarin werd gezegd, de blanken volgens goddelijk voor- ihrlft gesteld zijn boven de gekleurde "ikeren. Hij wilde deze verklaring Mme tegengesproken zien. „Het probleem in Zuid-Afrika is er dat in geheel Afrika bestaat. Hoe kan een blanke minderheid eeuwig haar overheersing over grote niet-blanke vol ken handhaven? Het antwoord van Zuld-Afrtka is: „Laten wij ze neerslaan, zolang wij de maoht en de wapens hebben". Prof, Boohari zei, dat. indien de „blanke overheersers" hun overheer sing handhaven, „een botsing tussen deze blanke minderheid en deze grote meerderheid zeker is". Er vindt een re volutie plaats in Afrika, maar revolu ties zijn „geen zondige dingen". De Afri kanen hebben het reoht om te rebelle ren. aldus Boohari. e Franse afgevaardigde Fran?ols Sir Benegal Rau (links) van India, generaal Carlos P. Romulo van de Philippijnen middenen Dr Char les Malik uit de Libanon (rechts) worden beschouwd als de candida- ten voor het ambt van Secretaris- SEOEL WORDT WEER HOOFDSTAD Een derde gedeelte van de Zuid-Ko- aanse regeringsdiensten zal in de ko- ende week uit Poesan naar de hoofd- ad Seoel worden overgebracht. De te 'oei onder te brengen regeringsdiensten dien officieel „plaatselijke afdelingen" m de Zuid-Koreaanse regering zijn, ilks in afwachting van de door de lei- ng van het achtste Amerikaanse leger verlenen goedkeuring voor het over- engen hier van uit Poesan. De Zuid-Koreaanse regering heeft, na uitbreken van de Koreaanse oorlog, ar zetel naar Poesan verplaatst. Na de 'allieerde landingen in Intsjon heeft zij rte tijd weer te Seoel gezeteld, doch moest zich, toen de Chinese com- unistische troepen in de strijd in Ko- a ingrepen, weer naar Poesan ver- aatsen. RITSE SLEEPBOOT OMGESLAGEN Drie leden van de bemanning van de t>e s eepboot „Brunswick", die op de r-;ev ten gevolge van een aanvaring let de „Ionian" omsloeg, worden ver list. Drie leden zijn gered. Er heerste WEERBERICHT Nevelig De Bilt verwacht tot morgenavond: Half tot zwaar bewolkt met nevel of plaatseliik enige liohte neerslag. |*e'nlg wind. Tamelijk koud weer. (Opgemaakt te 10 uur). 15 NOVEMBER |Zon op: 8,00 uur; onder: 16.49 uur. „aan °P' 5.41 uur; onder: 15.19 uur. «oogwater te Katwijk te 1.42 en 13.57 Lacoste zeide, dat de kwestie die hier wordt besproken, „duidelijk binnen de nationale bevoegdheid en souverelniteit van Zuid-Afiika" valt. Hij deelde mede, dat zijn delegatie zal .stemmen voor de door Zuid-Afrika ingediende resolutie. De Nederlandse regering is voor standster van het toepassen van bepa lingen van internationaal strafrecht en de oprichting van een internationaal hof voor strafrechterlijke zaken zo heeft dezer dagen prof mr B V A. Reeling, hoogleraar te Groningen, in de juridi sche commissie der Verenigde Naties Eerste lawine-slachtoffers in Tirol Gisteren zijn de lijken opgegraven van de twee arbeiders van de magne- siumfabriek :e Fieberbrunn, die dezer dagen door een sneeuwstorting bedolven werden. De vier personen, onder wie een vrouw en een Invalide man, die drie dagen in een berghut op de Zamserlooh in Tirol door een lawine van de buiten wereld waren afgesloten, zijn door een reddingsploeg ln goede gezondheid aan getroffen. Het dorpje Splss, aan de Oostenrijks- Zwitserse grens, is nog steeds afgeslo ten. Volgens telefonische mededelingen is de toestand bevredigend. Men heeft alleen te kampen met meelschaarste bij meegedeeld. Hij voegde hieraan toe,dat, de bakkerijen In Leutasch, boven Inns- zijn delegatie, in samenwerking met bru ok, hebben twee lawines zioh andere belanghebbende delegaties, van plan is een resolutie van deze strekking in te dienen. Generaal bij de Verenigde Naties. Sir Benegal Rau is lid van het Inter nationale Hof van Justitie te Den Haagde twee anderen zijn afge vaardigden van hun landen in de V.N. Zal Spanje als lid worden toegelaten? (Van onze Parijse correspondent). De Unesco, het culturele orgaan van de Verenigde Naties, houdt op het ogen blik in Parijs haar algemeen congres, dat vermoedelijk ongeveer een maand zal 'duren. Tot dusverre vonden deze algemene vergaderingen eens per jaar plaats, maar op voorstel van Amerika zal in het vervolg nog maar één keer in de bwee jaren bijeen worden geko men. Deze conferentie, waarbij alle 65 landen, die bij de Unesco zijn aangeslo ten, met een deleigatie vertegenwoordigd zijn, valt zo ongeveer met een wetge vende vergadering te vergelijken. Haar taak is het namelijk de werk zaamheden van het afgelopen jaar te controleren en algemene richtlijnen voor het werkprogramma van de vol gende twee jaar op te stellen. Men verwacht dat de werkzaam heden zich wel niet zonder, mogelijk ernstige, spanningen en incidenten zullen voltrekken. Er is in de eerste plaats het budget, waarover verschil van mening bestaat, omdat vooral de Amerikanen, die het leeuwendeel der fondsen plegen te fourneren, wei nig voelen voor een verhoging van de begroting, die door de directeur, ge neraal Torres Bodet, is voorgesteld. Soortgelijke meningsverschillen heb ben vorig jaar al eens tot het aftreden van de directeur geleid. Eerst nadat de Amerikanen hun geldbuidel hadden losgeknoopt, heeft toen Torres Bodet zich bereid verklaard op zijn beslissing terug te komen Het budget bedraagt thans 8.718.000 dollars, welk bedrag vol gens de Unesco-leiding nu tot bijna tien millioen dollars zou moeten worden verhoogd. In ditzelfde verbond zullen zeker ook de achterstallige betalingen ter sprake worden gebracht en nogmaals ziullen dan de landen, die tot dusver „verga ten" hun contributies te voldoen, tot de orde worden geroepen. Het meest delicate punt agenda is echter niet i financiële. politieke aard. Het betreft de candidatuur van Spanje, dat even als Lybië en Nepal, nu tot de Unesco wil toetreden. Spanje, dat geen deel uitmaakt van de Uno maar daartoe ook wel graag zou toetreden heeft al geruime tijd geleden het verlangen kenbaar gemaakt in de Unesco te worden opgenomen en de economische en sociale raad der Verenigde Naties, die hier ook een stem in het kapittel heeft, heeft in beginsel met de stemmen van Rusland, Po len, Tsiecho-Slowaklje, Mexico en Uni- cruay tegen dat verzoek al ingewil ligd Sindsdien hebben zich echter vooral in Amerika en Frankrijk, heel wat stemmen tegen Spanje's even tuele toetreden verheven en verschil lende vooraanstaande Franse schruvers hebben, op initiatief van Albert Camus de Unescoleldinz zelfs doen weten, dat ze zioh uit alle commissies terug zullen Aur - °U nummer bestaat alt 12 pagina's. PIN AY'S MOEILIJKHEDEN. De commissie voor financiën van de Franse Nationale Vergadering heeft voor de tweede maal geweigerd het re geringsontwerp voor belastinghervor ming in overweging te nemen. De stem verhouding was 24 voor en 18 tegen afwijzing Een lid der commissie ont hield zich van stemming en een ander lid nam niet aan de stemming deel De commissie weigerde op 6 Novem ber jl. eveneens hpt ontwerp in overwe ging te nemen. trekken, indien de regering van Franco bij de Unesco-werkzaamheden betrok ken zou worden. En zo is ook dit punt een prestige-kwestie geworden. Neemt men Spanje in de Unesco op dan zullen zeker talrijke, meer links gerichte, figuren, die nu in allerlei commissies bij het werk betrokken zijn, de organisatie de rug toekeren. Een antler agendapunt, dat tol zij het minder gevaarlijke explo sies aanleiding kan geven, heeft be trekking op het project voor een eigen Unesco-zelel in Parijs, dat in opdracht van de leiding door ver schillende architecten werd ont worpen Dit project is namelijk onlangs door de Franse regering verworpen omdat men in het centrum van Parijs zo werd toen verklaard geen prijs stel de op een monument dat in zijn fanta sie-loze uiterlijk wat al te sterk op een electrisohe centrale zou gelijken. Het vinden van een oplossing voor deze en andere moeilijkheden zal waar schijnlijk niet worden bevorderd door de crisis, die door het aftreden van Trygve Lie als secretaris-generaal van de Verenigde Naties, waarvan de Unesco deel uitmaakt, dezer dagen openlijk aan de dag is getreden. Een terugslag van deze crisis op de werkzaamheden bij de Unesco zou evenwel te meer te betreuren zijn, waar deze organisatie een van de weinige gebieden bestrijkt, waarop tot duaver de politieke breuk tussen de Verenigde Naties zich niet, of bijna niet, manifesteerde, zodat hier inderdaad nog van constructieve arbeid sprake kon zijn. In dit verband kan ook nog melding worden gemaakt van een gerucht, dat in conferentie-kringen opnieuw de ronde doet en volgens het welk Torres Bodet, die vroeger oa. mi nister van buitenlandse zaken in Me xico is geweest, ernstig in aanmerking zou komen als opivolger van Trygve Lie in diens functie van secretaris-gene raal van de Uno. weg door de plaats gebaand doch wei nig schade aangeriolït. Het Paznauntal J in Tirol is eveneens afgesneden. Tele- I foon- en electricitelKkabe's zijn meege- voerd door sneeuwstortingen Men ver- I wacht dat nu het kouder is geworden, het gevaar van nieuwe lawines vermin- j derd is en alle afgesloten dorples en 1 boerderijen spoedig weer te bereiken I zullen zijn. Wales in spanning (Van onze Londense correspondent). Vandaag wordt prins Charles, de Engelse kroonprins, vier jaar. Hij is nog le jong om vaak in het openbaar te verschijnen, maar er is geen twijfel aan. dal hel Engelse volk dol op hem is. Zijn knap, flink gezicht heeft aller harten veroverd. Degenen, die de wetenschap uitoefe nen persoonlijke eigenschappen af te lezen van de vormen van het hoofd, concluderen, dat de kleine Charles, die eens het Britse rijk zal regeren, naar mate hij opgroeit de best denkbare ka raktertrekken zal ontplooien. Volgens traditie zal de prins, nu hij vier is, aan een gouvernante worden toevertrouwd, die de grondslag voor zijn opvoeding zal leggen. Waarschijnlijk zal een intelligente jonge vrouw, die op de universiteit is geweest, lerares was en in dienst bij het gezin van de hertog van Gloucester, met de delicate taak een toekomstig monarch te vormen, belast worden. Tot nu toe zorgde kinderjuf frouw Lightbody voor Charles en zijn tweejarig zusje prinses Anne Het En gelse volk heeft zich er wel eens onge rust over gemaakt, dat koningin Eliza beth's nooit eindigende staatszorgen haar nauwelijks tijd laten om haar moe derplichten te vervullen. Dit is helaas inderdaad zo. De koningin is de hele dag in^touw .met staatsstukken, audiënties, besprekmgen en representaties. Zij heeft dagelijks slechts één uur voor haar kin deren gereserveerd, namelijk 's middags van vijf tot zes. Vaak moet ze ook dit bekorten en soms komt er helemaal niets van om met de lift van haar werksuite naar de kinderkamer op de derde ver dieping van Buckingham Palace te gaan. Maar op Charles' verjaardag zorgde de koningin er voor de hele middag vrij te zijn. Gedurende het da gelijkse „kinderuurtje" soms heeft zij in de ochtend nog enige extra-tijd beschikbaar voor de omgang met de kleintjes wachten de huiselijke pro blemen van elke moeder, zoals het kiezen van de kleur voor nieuwe jasjes, pakjes en jurkjes, of de kinderen nog eens naar de tandarts toe moeten en wat er ge beuren moet met Charles witte konijn, dat bij de verhuizing ria de dood van de koning achtergebleven was op Clarence House, de vroegere residentie van Elizabeth en Philip, een paar honderd meter van Buckingham Palace, aan de prachtige avenue, die de Mali heet. HET GEMOED VAN WALES IS OVERVOL. In Wales, land met eigen taal en karakter, heeft, de bevolking een spe ciale zwakke plek voor de jonge prins. Want men hoopt vurig, dat hij spoedig zal worden uitgeroepen tot prins van Wales, een titel, welke de kroonprins uit traditie draagt. Sinds de tegenwoordige hertog van Windsor in 1936 de troon besteeg, heeft Wales geen eigen prins meer gekend. Het door en door nationa listische Wales wil weer zo gauw moge lijk als vorstendom gelden (dat het van de dertiende eeuw af geweest is) met een lid der koninklijke familie aan het hoofd. Deze functie heeft natuurlijk slechts een symbolieke betekenis, want zelfbestuur voor Wales is nog een vrome wens, maar voor de zo sterk emotionele mensen van dit wondermooie land be tekent een „eigen prins" heel veel. Reeds sinds de geboorte van Charles heerst er opwinding in het land over zijn mo gelijke uitroeping als prins van Wales. Toen prinses Elizabeth het koning schap aanvaardde, begon de agitatie eerst goed. Zij kreeg vorm in een pe titie, welke in Maart van dit jaar H.M. werd aangeboden en waarin haar ver zocht werd de jonge prins in het eeuwenoude kasteel van Caernarvon tot prins van Wales in te wijden. Het standpunt van de koningin zou zijn, dat dit pas zou kunnen geschie den als de prins oud genoeg is om de betekenis van dit alles te beseffen. De hertog van Windsor was zestien, toen hij in feite met de waardigheid bekleed werd. Er is echter alle kans op, dat de koningin ter gelegenheid van de kroning aan de wens van Wales zal tegemoet komen. Dan zullen de altijd al overvolle har ten van de inwoners van Wales hun ge voelens nog meer de vrije loop laten dan ze al gewoon zijn te doen. We zingen en wenen uit het diepst van onze ziel en we beminnen met elke vezel van ons wezen zeide iemand uit Wales dezer dagen tot ons. Het is niet overdreven voor wie de uiterst gevoelige „Welsh man" kent. Het uitbundige Wales zal buiten zich zelf zijn van vreugde en ontroering, als de proclamatie zal worden afgekondigd. Met onvergetelijke pracht en praal waarlijk een kroning m mmiatuur zal dan, als alles gaat zoals Wales op het ogenblik droomt, op het enorme indruk wekkende kasteel, dat de sfeer van een geheel eigen wereld oproept, de jonge prins worden ingewijd. Hopelijk tijdens het bezoek, dat de koningin na de kro ning aan Wales zal brengen, zoals zij ook de rest van het koninkrijk zal be zoeken. Het zal zijn of heel het kleine Wales zich aan de voet van de magnifiekste ruïne van Groot Brittannië zal hebben verzameld en het zal zingen, zoals dit zingende bergvolk nog nooit gezongen heeft Bemiddelt Amerika in Perzisch oliegeschil? Volgens berichten uit Washington zullen functionarissen van het Ameri- kanse ministerie van buitenlandse zaken de volgende week met Eisenhower of zijn vertegenwoordiger in Washington besprekingen voeren over een nieuwe formule ter oplossing van het vraag stuk van de Perzische olie. Naar ver luidt, zou Eden. de Britse minister van buitenlandse zaken en zijn Ameri kaanse ambtgenoot Aoheson van ge dachten gewisseld hebben over de nieu we poging in deze kwestie. Volgens ge noemde beriohten ligt aan de nieuwe formule de hoofdgedachte ten grond slag, zo spoedig mogelijk de olie weer uit Perzië en het daartoe benodigde geld naar Perzië te laten vloeien, zonder te wachten op een definitieve regeling van het geschil tussen Engeland en Perzië over de nationalisatie van de Perzische olie-Industrie. Van gezaghebbende zijde wordt ech ter vernomen, dat Amerika in het Per zische oliegesohil niets zal ondernemen zonder toestemming van Engeland. De linkse foto werd genomen uit het eerste scheepje, dat door het gat in de Noorderpier bij Hoek van Holland, door de ..Faustus" gesla gen. is gevaren. Gistermorgen voer dit scheepje van de Rijkswaterstaat - 10 meter lang en 3 meter breed - vanaf de Nieuwe Waterweg door het gat naar zee. waarbij diepte peilingen werden verricht, waardoor kwam vast te staan, dat het gat op het diepste punt 8 meter beneden N.A.P. ligt. De lengte van het gat is ongeveer 40 meter. Op de voorgrond het gat. gedeelte lijk zichtbaar, links de Noordzee, rechts van de pier de Nieuwe Wa terweg. Foto rechts: Een duiker daalt af. om de juiste ligging van de wrakstuk ken te bepalen. Te Parijs heeft de opening plaats gevonden van de zevende zitting van de Algemene Vergadering van de Unesco, waar de afgevaardigde van Hindoestan werd gekozen tot voorzitter. De voorzitter. Radhakrishnan. in gezelschap van Ardar Malik (met baard), de ambassadeur van India te Parijs. Onderscheidingen voor Prins Bernhard Aan Prins Bernhard zijn gisteren op de militaire club te Quito de militaire onderscheiding eerste klasse „Abdon Cal- drron" en het insigne van chef-vlieger van de Ecuadoriaanse Luchtmacht uit gereikt. De Prins is vanochtend uit Quito naar Lima vertrokken. R.T.C. West in Suriname Gunstige besprekingen Vrije recht van keuze Dr M. F. da Costa Gomez, de voor zitter van de Antilliaanse delegatie ter Ronde Tafel-Conferentie, heeft medegedeeld, dat het Antilliaanse voorstel om de vergadering van de kleine R.T.C.-commissie te Willem stad te houden zeer gunstig ontvan gen was. Over een week zullen de uitnodigin gen verzonden worden. De Antilliaanse delegatie zal Maandag bijeenkomen om de leden van de Antillen voor deze klei ne commissie aan te wijzen Dr da Costa Gomez was gelijk ge meld tevreden over het verloop tan de besprekingen die Antilliaanse en Su rinaamse autoriteiten in New York met minister Kernkamp hebben gehouden. Dr Debrot en mr Pos in V ,N .-d elegatie Volgens een gisteren uitgegeven ©f- üplële mededeling zijn de besprekingen „in een aangename sfeer verlopen en met succes bekroond". Het karakter van de oplossing schijnt te moeten worden gezocht in de formulering van het toekomstige Rijksverband *n het statuut in deze zin, dat voor Suriname en de Antillen het vrije recht van keuze hunner na tionale positie wordt erkend, doch dat zij daarvan in de huidige periode geen gebruik zullen maken. Tevens is voor de toekomst vrijheid van beweging op dit punt niet afgesneden. Het succes van de besprekingen te New York blijkt overigens uit het feit, dat zowel dr Debrot als mr Pos zullen worden opgenomen in de Nederlandse delegatie op de algemene vergadering vam de V.N. Vandaag is minister Kernkamp door gevlogen naar Curagao voor verder overleg met beide regeringen. Het be reiken van de overeenkomst baant de weg voor het volgende stadium der be sprekingen. die in het midden van Ja nuari zullen beginnen met een reis van de Nederlandse leden der commissie voor de RTC (de ministers Kernkamp, Donker en prof. v. d. Grinten) naar Curacao voor een conferentie met soort gelijke representatieve commissies uit de Antillen en Suriname over de grond slagen van het statuut zodat de meest ernstige hindernissen, die zich zouden kunnen voordoen bij het uiteindelijke overleg, kunnen worden overwonnen al vorens de RTC wordt hervat. Belgische regering wint De Belgische Senaat heeft een door de CVP ingediende motie van vertrouwen in de Belgische regering met 90 tegen 76 stemmen (socialisten, liberalen en com munisten) goedgekeurd. KENNAN'S OPVOLGER TE MOSKOU. Het Amerikaanse ministerie van bui tenlandse zaken heeft bekend gemaakt, dat de 44-jarige beroepsdiplomaat Jacob Beam binnenkort naar Moskou zal ver trekken om de leiding van de Ameri kaanse ambassade aldaar op zich te nemen. Het laatst was Beam verbonden aan de Amerikaanse ambassade te Bel grado. Hij zal de persoonlijke rang van gezant krijgen. Zoals bekend heeft de Russische re gering de Amerikaanse ambassadeur in Moskou, Kennan, ..niet langer aanvaard baar verklaard", nadat deze tijdens een bezoek aan Berlijn critiek had eeleverd op de Russische politiek. Men ver wacht, dat hjj zal optreden als -.dviseur bij het ministerie van buitenlandse za ken tot Eisenhower in Januari 1953 zal zijn geïnstalleerd als president.

Leidsch Dagblad | 1952 | | pagina 1