I MAANDAG 27 OCTOBER Nog steeds onvolledig Alp hen Waddinxveen begon haalde punt weg bij TYBB Krachtig ingrijpen van Jansen limiileercle (Van onze correspondent) Moest Alphen de uitwedstrijd tegen het Haarlemse TYBB al beginnen met invallers voor Dijkman. Britsemmer en Oosterman. tijdens de wedstrijd moesten opnieuw Van Heijningen en If. Tuinenburg zich laten vervangen, waardoor een beroep moes! worden gedaan op de „oude garde", te weten v. Greuningcn en IJlcema. Gezien dit grote aantal remplaganten moet het gelijke spel toch wel als een verdien stelijke prestatie gerekend worden. Een groot voordeel was het voor de Alphcnploeg. dat doelman Jansen zijn vorm weer te pakken had en menig keer door krachtig ingrijpen erger wist te voorkomen. Dit op treden stimuleerde de gehele ploeg, zelfs toen een nederlaag in de tweede helft steeds dreigender werd. De thuisclub begon met een heftig offensief. Toen dit niet het gewenste succes opleverde en Alphen zich had weten te herstellen, bleek reeds bij de eerste aanvallen, dat de Haarlemse achterhoede niet onpasseerbaar was. Toen Groeneveld zich er eenmaal keurig wat ongelukkig Maar eindigde goed (Van een onzer verslaggevers) Waddinxveen heeft zichzelf en haar talrijke supporters een bijzonder goede dag bezorgd, door de moeilijke uitwed strijd tegen de Hollandiaan in een verdiende overwinning om te zetten, de geel-zwarten toonden zich zowel in het veld als voor het doel zeker niet de minderen. Integendeel, meestal ging het initiatief uit van de bezoekers, die ook het tempo aangaven deze mid dag. Doelman Van Vuren had er weer goed het oog ln en stond, vooral in de tweede helft toen de stand 21 voor Waddinxveen was, een gelijk spel resoluut in de weg. Het begon overigens wel erg ongeluk kig voor de geelzwarten, want toen na ongeveer vyf minuten spelen bij een hoekschop op het Waddlnxveendoel Van Eijk de bal op zijn borst wilde opvangen, rolde deze langs zijn bovenarm, waar voor de arbiter aan de thuisclub een strafschop toekende, die door Akkerbout in een doelpunt werd omgezet: 1—6. Waddinxveen liet zich door deze tegen slag niet uit het veld slaan en wist ver- Zo is de stand gesp. gew. gel. pt. d-3 Vedox 5 4 1 9 13—7 DFC 4 3 7 6—1 Wasenaar 5 3 1 7 9—5 Leerdam 5 3 7 8—6 Vriendensoh. 5 1 5 10—6 CW 4 1 4 9—6 Quick 4 1 1 3 7—15 Unitas 5 3 3 11—15 Gouda 5 1 1 3 5—10 RFC 4 1 1 4—8 LTVS 4 - 1 1 3—8 3c klasse A Postduiven 5 4 8 19—5 Hillegom 4 3 1 7 12—7 LFC 4 3 6 5—3 Zandiv. M. 5 2 6 10—8 Woerden 5 2 1 5 9—9 TYBB 5 2 1 5 9—8 Alphen 5 1 3 5 14—15 BI. Zwart 5 2 4 14—19 Archipel 5 1 2 4 10—15 Wilhelmus 5 1 1 3 8—11 HBC 5 1 1 3 8—14 HPSV 5 - 2 3 5—9 3e klasse B VOS 5 4 8 14—6 VIOS 5 4 - 8 15—12 RKAVV 6 3 2 8 20—11 VVP 6 2 3 7 16—12 BMT 5 2 6 13—7 VDL 5 3 6 9—8 Laakflow. 5 2 1 5 6—6 Leonidas 5 2 1 5 5—10 GDA 5 3 3 9—11 Roodenburg 5 3 3 11—15 Excelsior 20 5 1 1 3 5—12 Hoek v. Holl 5 - - - 3—15 4e klasse A Lugdunum 5 4 1 9 12—4 Warmunda 5 3 3 8 13—6 Lisse 5 3 1 7 11—7 Concordia 5 3 6 9—6 ASC 5 6 9—8 DCO 5 3 6 13—15 WSB 5 1 3 5 18—16 Gr. Willem 5 1 2 4 17—18 SIC 5 1 1 3 7—7 Teylingen 5 1 1 3 8—11 THB 5 1 616 Docos 5 - 1 1 3—12 4e klasse B Cromivüiet 5 4 1 9 10—3 Olympda 5 3 1 7 15—9 RAVA 5 3 1 7 86 Voorburg 5 3 1 7 17—13 Meerburg 5 2 1 5 7—6 Rijswijk 5 2 1 5 18—16 DSO 5 2 1 5 9—11 DONK 4 1 3 4 9—9 Alphia 5 4 6—7 Maasstraat 4 1 1 3 10—13 GSV 5 1 - 2 6—14 Jagers 5 816 Meerburg-voorhoede vond net laat F Goed spel van Owel (Van een onzer verslaggevers) Dat Meerburg kan gaan thee drinken met een blanke stand dankten de Rijndijkbewoners voor een groot ge deelte aan hun prima spil Owel, die in die eerste driekwartier als een rots in de branding stond, toen DSO de ene aanval na de andere op het doel van Pelk ondernam. Dat DSO een overwicht verkreeg is voor een groot gedeelte te wijten aan het matige spel van de beide kant- halfs van Meerburg, die vaak ver zuimden de btnnenspelers naar beho ren af te dekken. Hierdoor kon de thuisclub telkens weer een aanval op bouwen, die echter door onbesuisd schieten'en prima spel van Owel op niets uitliepen. Meerburg bracht de bal aan het rol len, maar de aanval werd direct over genomen door de Zoetermeerders en het zag er naar uit. dat de Meerburg-de fensie het zwaar te verduren zou krij gen. Meer en meer bleek echter dat de voorhoede van DSO veel in haar woor denboek had, behalve het werkwoord schieten. Daar mankeerde nog al wat aan. Werd er al eens geschoten, dan suisde meestal de bal huizenhoog over het Meerburgdoel. De Rijn dijkbewoners moesten het in deze periode hebben van snelle uitvallen, waarbij zich de buiten spelers Zandbergen en De Jeu wisten te onderscheiden. Ook dit aanvalsquintet wist het evenwel niet tot een treffer te brengen voor de rust in de tweede helft kwam Meerburg, nu gesteund door de wind. wat meer in de aanval en ging de strijd meer gelijk op Beurtelings verkeerden nu de doelen in gevaar. Dit duurde tot 13 minuten voor het einde toen de linksachter van DSO de bal half raakte en voor de voe ten plaatste van de Meerburg-rechts buiten, die zich geen moment bedacht en in een snelle sprint op het doel af ging- Met een keihard, laag schot wist hii zijn club de leiding te geven: 0—1. DSO ging het elftal nu wijzigen, maar dit bracht niet het gewenste succes. In tegendeel. toen de DSO-doelman een voorzet van Th. Zandbergen niet onder contróle kreeg, kon de toesnellende F. Zandbergen de bal in het doel prikken: 0—2. Voor de thuisclub betekende dit de nederlaag, hoewel men nog hardnekkige pogingen deed een gunstiger uitslag te verkrijgen. Owel c.s gaven echter geen kans wee en met een verdiende over winning in de zak verlieten de Meer- burgers het veld. had weten langs te werken, werd hij binnen de bekende lijnen tegen de grond gelopen en de hiervoor toegestane straf schop door R. Tuinenburg in een doel- i punt omgezet0-1.'Reeds de volgende schillende aanvallen te ondernemen, minuut was het weer* raak, eveneens Hierdoor werd de Vlaardingc-e achter- door R. Tuinenburg, die met een uitstp- tiji 1 «-v— kend doelpunt de stand op 02 bracht. Bijna had v. Oort de stand opnieuw ge wijzigd. toen hij de bal goed aangegeven kreeg van de actieve R. Tuinenburg. Van hoede gedwongen enkele hoekschoppen weg te geven, die echter niets opleverden. Uit een snelle aanval over rechts wist Van Geloven de bal over de uitgelopen Hollandiaan-doelman te plaatsen en be- Oort kopte echter juist over de lat. En hoefde Hofstede er zijn hoofd slechts on- ook M. Tuinenburg probeerde even later der te zetten om de ba' in het verlaten het houtwerk met een hard schot. Van doel te deponeren: 11. Heijningen had zich inmiddels laten In de tweede helft kregen de Gouwe- vervangen door v. Greuningcn, waar- bewoners een klein overwicht en keurig door v. Leeuwen naar de spilplaats sneed de aanval door dc Vlaardingse verhuisde. Tot de rust kwam er geen verdediging Bij een van de aanvallen wijziging meer in de stand. ->af vai Geloven een afgemeten voorzet, Na de thee bleek, dat Alphen een waar Kant snel op inliep en met een sterk verdedigende houding ging aan- ongelofelijk hard schot de stand op 1-2 npmpn \ua a rrloo»* Ha uuarlnmmorc mapo- i lu-acht Hollandiaan ging. teneinde een dreieende nederlaag f ontlopen. nemen, waardoor de Haarlemmers mees tal in de aanval waren. Het viel dan ook niet te verwonderen, dat tengevolge van deze tactiek TYBB vrij spoedig de ach terstand kon verkleinen, toen by een scrimmage voor het Alphen ioel Jansen te laat 'e bal op zijn heiligdom zag af komen. 1—2. De gastheren bleven in de aanval en uit 'een keihard genomen vrye schop wegens hands. Juist op Ue rand van het strafschopgebied, suisde ae bal wel hoorbaar, maar niet zichtbaar in het Alphendoel: 22. Alphen wijzigde na dit doelpunt weer haar tactiek en trok opnieuw tcp aanval. IJ. Tuinenburg liet zich vervangen door IJkcma, die kort daarop reeds een goede kans kreeg, maar zijn schot bleek te zacht. Van Oort kreeg een mooie kans. maar langs de uitgelopen doelman schoot hij naast. Het uithoudingsvermogen ging de gast heren parten spelen en hieraan was het te danken, dat de Alphenaren tenslotte weer in de aanval konden komen. Tot doelpunten bracht men het echter niet meer en toen de prima leidende Am sterdamse scheidsrechter Kramer het einde aankondigde, had Alphen weer een punt te pakken. opstelling wijzigen en hierdoor kwam er inderdaad meer vaart ln de rood-witte aanval. Doelman v. Vuren was echter overal waar gevaar dreigde en bleek in ongenaakbare vorm. Toen dp stormlopen wat verminderden, kon Waddinxveen weer tot de aanval overgaan Tot. doel punten bracht men het echter niet meer. Het einde kwam echter met een ver diende zege voor de geel-zwarten. De stand in de derde klasse D Is nu: DHZ 5 9 ODS 5 5 DOL 5 9 Waddinxveen 5 4 Hillesluis 5 7 Schoonhoven 5 4 Hollandiaan 5 6 Papendrecht. 5 3 Rising Hope 5 9 BEC 5 1 SVW 5 5 Dubbeldam 5 1 Voor een voetbalcompetitie om de Middenlandse zee-beker werd te Bari een wedstryd gespeeld tussen het Ita liaanse B-elftal en de vertegenwoordi gende ploeg van Egypte. De Italianen wonnen met 61. Abrupt einde van zegetocht In Westland leed Rijnsburgse Boys eerste nederlaag (Van onze correspondent) Het was reeds de vorige week na de nèt aan gewonnen wedstrijd tegen het bezoekende Monster, dat wi) schreven over het onvoldoende samenspel, waaraan de Rijnsburgse gcel-zwartcn mank gingen. Welnu deze maal heeft hel tc kort aan kennis van het voetbalspel op dit gebied de koplopers duchtig parten gespeeld, want tegen een ploeg, waarvan normaliter gewonnen had moeten worden, werd nu een zelfs verdiende 10 nederlaag geleden! Bij dit euvel van onvoldoend samen- Kromhout en keeper Heemskerk ver spel kwam ook nog iets anders. Rijnsburgers, mogelijk wat overmoedig geworden door de zegereeks der afgelo pen weken, waren naar het Westland getogen in een steming van „nu gaan wij weer eens doelpunten scoren!" Hoe fout een dergelijke instelling vóór de wedstrijd wel is bleek al spoedig te gen de enthousiaste 's-Gravenzandse Sportvereniging, die van haar kleine, effectvolle voetbalveldje geen duim gTonds prijs gaf en er zowaar ln slaagde met de oneven goal te winnen. Van meet af pakte de thuisclub met de wind ln de rug de zaken flink aan en had Rijnsburg in die eerste helft di rect met beide benen op de grond ge staan, dan had mogelijk die eerste cn enige treffer van 's-Gravenzande's mtd. voor Boon het enige tegendoelpunt be antwoord kunnen worden. Een doelpunt van prachtig kaliber overigens, want een slecht geplaatste bal van Van der Gug- ten werd opgevangen en ineens keihard Ingekogeld (10> Wel trokken de geel zwarten daarna beter van leer, doch 's-Gravcnzande trok wat spelers terug en dat waren ook direct enige hinderpa len extra, die de weg naar het doel ver sperden. Na dc rust een bijna voortdurend overwicht van Rynsburgse Boys. Met man en macht werd er echter door de thuisclub verdedigd en zelfs moesten Tam spel van Lisser Boys tegen R.A.S. (Van onze correspondent) De 10 voorsprong van de Haagse ambtenaren bij het einde van de eer ste helft was een vrij getrouwe af spiegeling van de verhouding in het veld. De voorsprong had zelfs nog iets groter kunnen zün. zó futloos werd er door dc Lissenarrn gedurende de eer ste drie kwartier van deze wij emo tieloze wedstrijd gespeeld. Na de rust pakte Lisser Bo.vs beter aan, doch de doelpunten kwamen bij RAS. Met dc welhaast spreekwoordelijke drie invallers werd de strijd aangebon den tegen een Haagse ploeg, die stuk ken enthousiaster voor de overwinning vocht. Er werd door de thuisclub beter gespeeld het plaatsen en positie kie zen was meer verzorgd dan dat der Lis- scnaren cn eigenlyk mocht van geluk gesproken worden, dat de achterstand met de rust 10 was; keeper Miuller trof met het onhoudbare schot geen blaam. Na de hervatting vlotte het beter en na een kwartier kon linksbinnen Eys- bergen. nadat de Haagse keeper de bal onvoldoende had weggewerkt, gelyk maken. Direct na de aftrap ging echter RAS er over rechts weer snel vandoor en daar linksback Wijnhout de Haagse buitenspeler niet kon houden, werd het 21. Uit een scrimmage verdween ten slotte nog nummer drie achter Miuller. scheidene malen handelend optreden tegen agressief uitgevoerde aanvallen der Westlanders. Vooral de Rijnsburgse keeper onderscheidde zich enige malen door op meesterlijke wijze midvoor Boon c.s. de voet dwars te zetten. Zo ver streek de tijd en moest tenslotte de niet bepaald gelukkig fluitende scheidsrech ter Van Humme'en het eindsignaal bla zen. dat tevens de eerste nederlaag van Kromhout's elftal aankondigde. Voetbal in de 1ste klasse Zondag WSENic. Boys Al spoedig bleek, dat de bezoekers sterker waren dan de thuisclub. Steeds weer werd het doel van WSE onder druk gezet, maar het beslissende sohot bleef uit. Toen ech ter v. d Berg de bal goed voor het WSE-doel plaatste, gaf v. Eijk Lebesque een kans, die deze wist te benutten. Kort daarna maakte een WSE-verdedi ger hands in het strafschopgebied: Le besque zette de penalty in een doelpunt om: 0—2. Na de rust had Van Eyk suc ces i0—3) cn Nic. Boys ging nu rustiger spelen, Men ging echter nog al roeke loos met de kansen om. zodat doelpun ten uitbleven. Tenslotte wist Veens uit een VTÏje schop via de handen van doel man Bader de achterstand te verklei nen, maar aan de andere kant wist v. Vliet uit een voorzet van v. d. Berg de stand weer op 11 te brengen, waar mede ook het einde kwam. ZwerversBodegraven Op een zeer slecht veld heeft Bodegraven een slech te wedstrijd gespeeld tegen de Zwervers. De thuisclub speelde een harde wed strijd. Nadat Bodegraven een fraaie kans gemist had, was het de Wit van Zwervers, die vanaf de linksbuiten plaats keihard inschoot. Wel wisten Voordouw en Sterk nog ln de eerste he'.ft enkele keiharde schoten te lossen, maar tot een voltreffer bracht men het tooh niet. In de tweede helft was Bo degraven veel sterker, maar de rood zwarten hadden bepaald pech. toen Blonk tegen de paal sohoot en even la ter Sterk uit een voorzet van Blonk de bal midden in de doelman zijn gezicht sohoot. Uit een penalty wist Sterk ge lijk te maken, toen- men Goudkuil te gen de grond had gewerkt. 11. Kort voor het einde wist de linksbinnen van de gastheren doelman v. Eist voor de tweede maal te passeren, 21. GroencwegBoskoop Boskoop bracht het in de wedstrijd bij Groene- weg niet tot een grootse prestatie en I het mag blij zijn. dat het er niet met een nederlaag vandaan kwam. In de eerste helft waren de gastheren steeds in de aanval, maar ondanks dat kreeg doelman Spaarman vrijwel geen enkel sohot te verwerken. Toch moest hij in de eerste helft de bal nog uit het net halen, toen een der aanvallers bij een scrimmage voor het Boskoopse doel de bal het laatste tikje gaf. 10. Ook in de tweede helft bleven de Bos kopers volharden in het futloze spel, vooral de voorhoede toonde weinig door tastendheld. Toen H. Loef op een ge geven moment wat al te hardhandig van de bal werd afgezet, wist Hendriks- man de toegestane strafschop te benut ten, waardoor de bezoekers nog aan een nederlaag wisten te ontkomen. 1—1. Stand Afdeling Gouda tot een beslissend schot kwam men niet. Na de hervatting nam Rijnsfreek het spel in handen en ontstonden er ver schillende kansen voor het Spirit-doel. Uit een corner wist Schouten de bal in het net te plaatsen, 01. De daarna door de thuisclub ondernomen aanval len werden telkens gekeerd door de Rijnstreek-defensie. Met Rijnstreek in de aanval kwam het einde van deze verdiend gewonnen wedstrijd. Woerden 2ZVV In tegenstelling met vorige ontmoetingen werd er door ZW nu pittig en goed samengespeeld en mede hierdoor ontstonden cr nog al gevaarlijke situaties voor het doel der thuisclub. Toch duurde het nog ruim twintig minuten voor J. Ruardis uit een voorzet van de linksbuiten de eerste treffer in de touwen plaatste. Woerden hield het spel te kort, waardoor de Zwammerdamse achterhoede telkens kans kreeg in te grijpen. Dusseldorf. die zich deze middag buitengewoon weerde, wist tot tweemaal toe de roos te raken cn de stand hierdoor voor dc rust op 0—3 te brengen. De tweede helft werd voortdurend in de regen gespeeld, wat Dusseldorf niet verhinderde opnieuw dc Woerden-spil zijn hielen te laten zien en alleen voor de doelman komende ook deze nog te omspelen: 04. Wel kwam Woerden nog in de aanval, maar doel man Goedhart wist van geen wijken en mede hierdoor bleef de stand 04 voor de Zwammerdammers. Stand Bodegraven 5 5 0 10 26—4 Verheul 5 4 0 8 16—13 Rynstreek 7 4 0 8 16—19 Boskoop 5 3 0 6 12—6 Sportlust 2 6 3 0 6 16—15 ZVV 5 0 4 10—10 Spirit 2 4 1 0 10—13 Woerden 2 5 1 0 2 8—20 WDS 4 0 0 0 3—18 SCHAKEN. Philidor heeft goede kans ook tweede wedstrijd te winnen Met enige bezorgdheid had Plillldt, de tweede competitiewedstrijd tegen4 Pion te Rotterdam tegemoet gcziq, Immers, deze pas gepromoveerde rei, eniging was in haar eerste wedstrijl gestart met een grote 8 !iovei, winning op HCSV II, een tiental di in het verleden geloond heeft zij. mannetje te staan. Maar het is meegevallen! Wel stad! Philidor voorlopig met 3Ü4!i aohte j maar de beide afgebroken partijc: waai'van die van nir Mulder Dlnsdt as. alhier wordt uitgespeeld) staan I* ter voor onze stadgenoten en er is es zeer goede kans dat de wedstrijd mi 5!i4'.j zal worden gewonnen. Als inderdaad de beide afgebroket partijen worden gewonnen, dan heel Philidor met twee overwinningen r successie wel een zeer goed begin in competitie. En wie weet of dat succe Philidor niet zodanig zal weten te lnspi reren om een hartig woordje te gaa: meespreken in de strijd om het ka.T pioenschap! Met spanning zien wij c volgende wedstrijden dan ook tegemoet Het ovenzioht luidt: A. Maakensohij: (De Pion)—A. Barkema (Philidor) 1-; J. Franx—W. F. Sohuss '1. J Mi hutte—P. J. Preenen 1—0. A. van Ba; ren—D. van Gelder O—l, M. de Groot- Jerrv Bey 01. J. KremerW. F Wat ka afg., J. Wiemermr A. J. Mulos afg., R. RoodzantJ. Koet 10, 0 Kleyn—dr G. Dallinga 01, W. Milo: J.'H. Aalbersberg 1—0, totaal 414—3!: Unio 5 4 8 15—8 Boskoop 5 3 1 7 8—4 Gouderak 4 3 6 8—3 Groen eweg 5 1 4 6 6—5 Bodegraven 5 2 1 5 9—6 Nic. Boys 5 2 1 5 9—8 Zwervers 3 2 4 5—3 WSE 5 1 1 3 7—19 Nieuwerkerk 4 1 1 6—10 Gr. Ammers 5 1 1 5—12 Bergambacht - - - 0—0 lste klasse Zaterdag BodegravenVerheul Wie wellicht zou denken, dat Bodegraven een gemak kelijke overwinning behaald heeft, ver gist zich, want de bezoekers hebben het geenszins cadeau gegeven. In het veld was Verheul stellig niet de mindere, het mankeerde by de bezoekers echter aan het afwerken van de aanvallen. In Van Dijk heeft Bodegraven een prima af- werker, die dan ook na twintig minu ten spelen de score wist te openen. Ver heul viel daarna verwoed aan, maar eer kwam succes aan de andere kant en andermaal van de voet van Van Dijk 2—0. Na dc thee waren de eerste aanvallen oor Verheul, maar de achterhoede van de rood-zwarten wist van geen wijken en toen Kooistra uit een uitstekende pass van Jongeleen er 30 van had ge maakt. ging Verheul een duidelijke ne derlaag tegemoet. Bodegraven werd sterker en v. Dijk. Otterloo en Kooistra brachten de stand op 60. Spirit 2Rijnstreek Ondanks het feit, dat Rijnstreek een drietal invallers telde, wist men bij Spirit met de on even goal te winnen. De eerste helft verliep op normale wiize. Om beurten verkeerden de doelen in gevaar, maar Rondom de Korf Vic. Oriëntis kon niet op tegen afbrekend spel van Het Zuiden Eerste zege van Zuiderkwartier De wedstrijd Het ZuidenVicus Oriëntis had door de afbrekende spel methode van de Rotterdammers na de rust geen aangenaam verloop. In de eerste helft was het een vrijwel gelgkopgaande strijd. Onze stadgenoten wis ten zelfs na een kwartier spelen door Van Duijl de leiding te nemen, doch bleken met dit doelpunt al hun krult verschoten te hebben. De thuisclub slaagde er spoedig in ge lijk te maken en nam vervolgens voor de rust een 3—1 voorsprong. Biykbaar nog niet gerust over deze voorsprong, begonnen de Rotterdammers na de her vatting met een zeer destructief spel letje. waardoor er voor onze stadgenoten niet veel meer aan was. Nog viermaal werd de Leidse korf doorboord, waardoor de stand op 71 werd gebracht. Vicus. dat 2 damesreserves telde miste in deze periode 2 strafworpen, de Rotterdam mers één. In de 2de klasse B viel de eerste zege voor Zuiderkwartier te noteren. Na een prettige, sportieve strijd werd Over- kanters met 52 verslagen, waardoor de onderste plaats verlaten kon worden. In de eerste helft nam de thuisclub eerst de leiding. Pas 10 minuten voor de rust scoorde Schipper de gelijkmaker, terwijl Vinkesteijn Zuiderkwartier nog in de eerste helft de leiding gaf. Dezelfde spe ler maakte er na de hervatting 13 van en in de derde opstelling was De Wagenaar goed op dreef. Deze speler had tweemaal succes (15», waarna dc thuisclub 10 minuten voor tijd nogmaals scoorde (2—5). Fluks kon het tegen Olympiaan niet verder brengen dan een draw (33) en dit was oi. wel de juiste verhouding, want belde ploegen waren volkomen aan elkaar gewaagd. Door een te scherpe toepassing van de loopregel werd het spel door de arbiter echter te dikwijls onnodig onderbroken. Nadat de eerste 10 minuten zonder enig overwicht voor één der partijen verstreken., opende Kukler met een ver afstandsschot de score (0—1), doch op dezelfde wijze scoorde Olympiaan de gelijkmaker (1-1). Van Nierop zorgde al spoedig ander maal voor een voorsprong (12), doch met de rust was de stand weer gelijk (22). Ook in de tweede helft een gelijk opgaande stryd met wisselende kansen. Door een kleine fout in de Fluksverde- diging nam Olympiaan door dameshan den de leiding (3— 2), doch door Se'.ier werd het 10 minuten later weer gelijk (3—3). Hierby bleef het tenslotte. De Leidse reserve-ploegen leden niets dan nederlagen. COMPETITIESTANDEN, lste kl. Zuid-Holland. 't Zuiden 5 5 - 47—10 10 Spangen 5 5 - - 40—16 10 Ons Eibernest 5 3 1 1 33—18 7 H.K.V. 6 3 - 3 29—34 6 Deetos 6 2 1 3 3641 5 Vic. Oriëntis 5 2 - 3 28—33 4 Achilles 4 1 - 3 11—27 2 Quick 5 1 - 4 21—34 2 Gymnasiasten 5 - - 5 16—48 - Zuid-Holland II B De Algemene 5 5 - 32—14 10 O.S.C.R. 4 4 - - 31—12 8 Velox 5 3 - 2 22—24 6 Fluks 4 2 1 1 21—16 5 Olympiaan 6 2 1 3 24—21 5 Zuiderkwartier 5 1 - 4 19—27 2 D.K.C. 5 1 - 4 25—37 2 Overkanters 4 - - 4 5—28 - Vier Europese middenafstands-lo- pers, de Fransman Mimoun, de 'Luxem burger Barthel. de Belg Gaston Reiff en de Duitser Schade, hebben een uit nodiging ontvangen van de Amerikaanse Amateur At-hletiek Unie om in het ko mende winterseizoen aan enkele indoor- wedstrijden in de Verenigde Staten deel te nemen. Courses Duindigt Revanche der Kampioenschappen voor Stüermann Notfelman de meest succesvolle pikeur Het fraaie herfstweer had zeer vele belangstellenden naar Duindigt gelol cn daar goede sport werd geboden bij grote opkomst der paarden was het eti zeer geslaagde middag. Dc overgrote inschrijvingen maakte splitsing va1 twee courses noodzakelijk, zodat niet minder dan 11 nummers moesten woi den afgewerkt, hetgeen in prijzenswaardig tempo geschiedde. De held van d dag was pikeur Nottelman, die, ln vier draverijen uitkomende, driemaal eerst en eenmaal tweede werd. Meerdere verrassende uitslagen vielen te noteren. Smit lag in het openingsnummer met Pepsi Cola spoedig aan de kop en be hield deze plaats tot de eindpaal. De faivoriet. Putzelinde (Nottelman) kon hem niet ernstig 'bedreigen. De oude Bas ten Hagen leidde met O Lapize II lange tijd in de Rijswijk- prijs, doch in slechte draf, en nadat zijn paard was uitgeschakeld, kwam de steike Odylie Spencer (Strooper) naar voren om gedecideerd te winnen, met een verrassende tweede plaats voor Prince Malre 'P. Heyneri): cov. f 14.80. Nottelman verdeelde in de Delft-prijs met Nerva zijn course goed en won on bedreigd. Nonnie M, mede een kans- paard. miste de start. Petronel Spencer (Roodenburg) verrastte op de tweede plaats. Covercal f 16.80. plaats f6.50. De Grote Prijs der 3-jarigen (f. 1000) werd een fraaie zege voor Quintus Har vester (Nottelman). Jan de Vlieger spoorde Queen Bess tot het uiterste aan, doch bleef tweede. Geersen werd met Qui Hollandia G derde. De 17 paarden in de Soheveningen- prijs gajven mooie strijd en het leek een overwinning voor Norbert M (Bloem- saa.t) te wordendooh kort voor de eindstreep stuurde v. Overeem de in goede vorm zijnde Petulance K het eerst voorbij de rechter. Winnend f 15.60 Ook de tweede afdeling van de Delft- prijs nam Nottelman voro zijn rekening, nu met Pretty Boy, met Nico the Saint (T. A. v. d. Veen), die Ooststar op de streep klopte, als tweede. De uitstekende import Stüermann (M. Ver.gay) won in 1.25 km.-tijd vrijwel on bedreigd de Revanche der Kampioen schappen ever 2500 M. Jo v. d. Berg In Nationale Singelloop Slijkhuis zegevierde zonder moeite (Van een onzer verslaggevers). Slijkhuis heeft niet veel strijd behoe ven te leveren om de Peter Verhoef- wisselbcker, de hoofidiprys van de Zater dag door de Bataven georganiseerde na tionale Singelloop, mee naar huis te kunnen nemen. Direct na de start trachtte de Holland-man Van der Lin den weg te lopen, dooh de Hagenaars Van Driel (Trekvogels) en Van Wierin- gen (V. en L.) stonden hem dat niet toe. Op de Maresingel nam Slijkhuis de leiding over en het tempo van onze na tionale kampioen lag de overige heren blijkbaar niet. en gemakkelijk lopend had Wim, hier en daar een kennis groetend, op de Zoeterwoudse Singel al een paar honderd meter voorsprong. Op de Witte Singel liet Slijkhuis zijn tem po wat temglopen, waardoor Van Wie- ringen iets van zyn achterstapd kon te rugnemen. Eohiter niet genoeg om Slijkhuis nog te kunenn bedreigen. De Trekvogels-atihleet finishte dan ook met ruime voorsprong. Een teleurstelling was het voor Van Wieringen, die er op gerekend had, dat Slijkhuis buiten mededinging zou mee lopen Een woord van lof verdient de politie, die het parcours uitstekend had afgezet. De uitslagen luiden: Klasse A: 1. W. Slijkhuis (Trekvogels) .6 min. 58.1 sec.; 2. H. v. Wieringen Vlug en Lenig) 17 min. 43 s.; 3. W. Sohrama (Estafette) 18 min. 03 s.; 4. d. Linden (Holland L.) 18 min. 33 s.: 5. J. den Tonkelaar (Holland L.) 18 min. 50 s.: 6. H. Rietbergen (Hol land L.) 18 min. 56 s. Klasse B: 1 C. van Driel (Trekvogels) 18 min. 33 s.; 2. A Sierag (Holland L.) 18 min. 48 s.; 3. P. Boekwijt (Holland 19 min. 03 s. Klasse C: 1. P. Plug (Holland L.) 19 min. 13.2 s.; 2. Joost de Bad (Meteoor); G. Rodts (Holland L.); 4. A. v. Oos ten (NAC); 5. J. Soupart (Bataven). Klasse D: 1. J. Sohalkwyk (Olympus) 1 min. 55 s.; 2. Jaap de Bad (Meteoor) W. Rietbergen (Holland L.): 4. W. v. Gent (Warmunda)5 H. v. d. Dungen Kunst en Kracht)6. J. Singeling Holland L.): 7. A. Bon (Holland L.). Klasse E: 1. A. de Ridder (Noord- wijk); 2. J. de Graaf (ASC); 3. D. Stig- I ter (Leiden); 4. v. Rossen (Noordwijk) I. v. Ryn (Noordiwijk). reed een puike course met Olivier B, c! 2de werd; Kalida bezette de 3e plaat Vóórhaar nam met de favoriet Flya Gal de Venkoopsren voor zijn rekenini waarbij Fréderique (A. Pye) weer eer haar goede vorm toonde door tweede 1 worden. Met vele lengten voorsprong zegeviei de Ranee met Aquavit in de Can bridgesfhire (f. 1000.—vóór de door c jongste Pye gereden Bonheur Perdu. In de steeple-ohase dongen 5 paardf mede. De stryd bepaalde riOh in hooft zaak tussen La Chefta (Vóórhaar) t Wiri'bi (v. Dijk), dooh boen laatstgi noemde bij een horde ten val towar kwamen de stalgenoten La Chefta Chef de Gare als eerste en tweede doi de finish. De Noordwyk-prijs gaf een hevit strijd tussen de vertegenwoordigers va het erutralnement Riem, n.l. Fiery (Pe: en de favoriet Brioso (v. d. Kraats). d met een verrassende zege, met ei hoofdlengte, eindigde in 'het voorde van eerstgenoemde. Winnend j'. 13 50. TAFELTENNIS Nico Heemskerk verzwikte zijn enkel Maar treffers wou toch van Quick Inderdaad heeft Treffers Zaterd tegen het Hilversumse Quick e overwinning weten (e behalen cn t mogen wel zeggen dat het zelfs c> overtuigende zege voor dc Vcend< is geworden. Dat de uitslag gclit volgens de door ons gestelde nroer se Is geworden, heeft voor Trcffi wel een enigszins teleurstellende ae tergrond. In drie games won Wout Heemskf van Guus Broné en Beo van Ham J Heiligers gingen in twee games t een de sterk spelende Treffer-spe ten onder. Wil v. d. Zwet stak eve eens in eoede vorm en won van Brc en van Heiligers, maar verloor vols' verwachting van Bep van Ham. Te? Nico Heemskerk kon de overigens sti ke Van Ham blijkbaar niet tot wil komen. Alhoewel hii ln de eerste sa: een 12-2 voorsprong had. liet hii a toch weer intimideren en won ternf wernood met 21-19. In de twee over werd de Hilversummer door nervi spel teaen de sterke verdediging v Heemskerk volkomen van tafel gevet Toeen Heiligers paste Nico Heemski een zeer prachtige, lange verdedisi toe. Met. vaste hand plaatste hii t kens weer in soms moeiliike stand 00 grote afstand de bal weer od ta Na ziin mooie zece in de eerste sa met 21-17 stond Nico in de tweede 11 een 15-17 achterstand nog geensz verloren, toen hii kwam tc vallen verder spelen voor hem onmogel werd. Hierdoor kwam de winst, even van ziin niet eesoeelde wedstrijd te: Broné. aan Quick. Doordat ook 1 dubbel een zege werd voor Quick vi de overwinning van Treffers tenslo tot 6-4 eereduceei'd. Treffers 2 kn in Amsterdam {'aai het sterke Smast een gevoelige 9-1 nederlaag te incas ren. waarbij alleen Jos. v. d. Meer v( een winstnuntie wist te zorgen. HANDBAL. H.V.L. won van Dynamo Na twee weken stilstand won HV met flinke cijfers van het Rotterdan Dynamo. HVL begon met de wind ln rug en nam direct na de afworp het s in handen. Dynamo werd vaak door g( spel van de HVL-voorhoede overspf' en kwam spoedig met 6—0 achter staan. Door een foutje in de HVL-3' terhoede. die overigens goed speel werd het 6—1. De rust ging in met 9—3 voorsprong voor HVL. Na de r was HVL weer het eerst aan bod bracht de stand op 11—3. HVL kb toen een kleine inzinking en Dyua' kon tot 11—6 inlopen. De jonge Lei( ploeg hield vol en werkte zich onder Dynamo druk uit en scoorde door spil en rechtsbuiten nog vier doelpun'j Hierbij voegde Dynamo er ook nog d en werd de eindstand 159 in het vot deel van HVL.

Leidsch Dagblad | 1952 | | pagina 6