BEKWAME STRIJKSTERS «IS!S£ „Cornelia" kreeg geweldige klap beet mevrouw vinger af Tijger „Sheila" Louwman Mexicaans staatsburger in arrest WASSERIJ SPRONK - GEBR. YASEN MEDIN0S helpt tandbederf voorkomen! FESJi vIVi iYi VAN HEERINGEN Adverteert in het LeiHs^h Daablad MAANDAG 13 OCTOBER Angstig avontuur bij Ameland „Jongens, dat is meegevallen. Mijn gelukwensen!", zei reder O. Bosma. toen hij vanmorgen om halfacht te Rotterdam met behulp van een lad dertje aan boord van de „Cornelia B II" kon klauteren die gistermorgen dwars van Ameland, een angstig avon tuur beleefde. Sober doet kapitein Ludwlg zijn ver haal. De „Cornelia" was Vrijdagavond uit Kopenhagen vertrokken met een la ding van «70 ton gerst en 200 ton creo- liet. bestemd voor Rotterdam. Gister morgen bevond men zich al ter hoogte van Ameland en dacht: „Vanavond zet ten we voet aan wal in Rotterdam. Maar het zou finders zijn. Het was acht uur. Plotseling een geweldige klap. Het was of het schip werd opgetild en weer neerplonsle. De gezagvoerder kreeg een gevoel of hü met het hoofd tegen het plafond van zijn hut was gesmakt. De houtsplinters uit de hut vlogen hem om de oren. Zijn eerste gedachte was: „Een mijn". Meteen vloog hg naar buiten, nog tijdig genoeg om de wa terkolom te zien,, die achter het schip omhoogspoot. De kapitein nam direct de nodige maatregelen. Er moest onderzocht wor den hoe het beneden de waterlijn stond. Zou er veel water binnenkomen? Hij rende naar boven om de radio te pro beren. maar daar was geen geluid uit te krijgen en zenden ging evenmin. Dit was lelijker. Het betekende dat hij voor lopig van de buitenwereld afgesloten was. Voor alle zekerheid liet hü onmiddellük een boot gereed houden, om op alle ge- beurlükheden voorbereid te zijn. Peilin gen en andere onderzoekingen wezen er echter niet op, dat er veel water bin nendrong. Gelukkig maar! Intussen keek men uit naar in ae buurt zünde schepen, om contact te kun nen krijgen, want in ieder geval werkte de machine niet meer. Achter de „Cor nelia"' naderde het Deense tankschip Paero Shell"' De kapitein verzocht ae ...Faero Shell" op de noodgolf direct Sohevenlngen Radio te waarschuwen c-n in leder geval kn de buurt, te blüven. Met de gevierde boot roeide kapitein Ludwig vervolgens naar de Deen, waar hü van de Deense gezagvoerder hoorde, dat ook zün schip door de ontploffing een schok had gekregen. Pas toen nij de .Cornelia," had zien büdraaien,. had Bijeenkomst VVD-raadsleden Op initiatief van de Vereniging van Staten- en raadsleden van de VVD, is Zaterdag in Utrecht een vergadering ge houden van VVD-gemeenleraadsleden uit gemeenten met meer dan 75 000 in woners. Het doel was, gezamenlijk over leg te plegen over de behandeling van de gemeentebegrotingen voor 1953. De vergadering werd gepresideerd door de heer D. W Dettmeijer, voorzit ter van de Vereniging van Staten- en Raadsleden van de VVD. Ter sprake kwam o m de woningbouw, waarbij het lid van de Haarlemse ge meenteraad de heer J. V. Th Fibbe een uiteenzetting gaf van de wijze waarop door hem in Haarlem de mogelijkheid van bouw van woningen voor kleine zelfstandigen was geopend. Verschil lende vraagstukken met betrekking tot verzorging van ouden van dagen wer den besproken. Overgegaan zal worden tot de instel ling van een commissie, die de onder wijsvraagstukken, zoals deze in de ge meenteraden aan de orde komen, nader zal bezien. Met het oog op de gemeente raadsverkiezingen in 1953 werd beslo ten een commissie samen te stellen, ter voorbereiding van de vaststelling van een gemeenteprogram 1953 van de WD. De mogelijkheid om te komen tot een contact tussen de liberale Staten- en Raadsleden in de verschillende landen van Europa zal onder het oog worden gezien. hü begrepen dat het schip getroffen was. Aan boord van het Deense tankschip Is kapitein Ludwig direct aan „het tele foneren gegaan, o.a. met zün reder ln Groningen. Later is hü naar boord te- iggekeerd. Niemand had noemenswaardig letsel opgelopen. Erger was het met de ma chine gesteld Vermoedelijk ls o.m. de schrofaskcker gebroken. Daardoor was de hulp van de zeesleper „Holland" noodzakelük geworden. „Dat dit nu juist met mijn schip gebeuren moest", zei kapitein Lud wlg. „Hadden wjj te doen gehad met een magnetische mijn. dan waren wij er vermoedelijk niet zo best afgeko men. Maar laten we dankbaar zijn, dat er niets ergers is gebeurd." NIEUWE FUNCTIES VOOR KOLONEL ZIELSTRA EN COMMODORE WARTENA. Kolonel waarnemer H. P. Zieistra, die enige tüd te Fontainebleau werk zaam is geweest op het hoofdkwartier van de geallieerde luohbmaoht in Centr. Europa, is Zaterdag: naar ons land te ruggekeerd. Hü zal hier de functie aan vaarden van adjunot-directeur perso neel Luchtmacht van het Ministerie van Oorlog. Tijdens een plechtigheid op het hoofdkwartier heeft de bevelhebber van de geallieerde luohtsrtrüdkraohten in Oentraal Europa, generaal Norstad, af scheid van hem genomen. De voormalige directeur van de Lucht- maohtstnfsohcol, commodore waarne mer G R Wartena, heeft op het hoofd kwartier van generaal Nor'stad de werk zaamheden van generaal Thurman. die naar Amerika is teruggekeerd, overge nomen. Commodore waarnemer War tena zal de funotle bekleden van sous chef van de administratieve dienst op het hoofdkwartier. In Wassenaar Dierenpark: Slachtoffer bewaarde haar kalmte (Speciale berichtgeving). De vier jaar oude Bengaalse konings tijger „Sheila" in het Dierenpark Was senaar hoeft gistermiddag van zün roofdiereninstinct doen blijken, toen hij al spelende zijn trouwe verzorgster en eigenaresse, mevrouw V. Louw man, echtgenote van de directeur van het Dierenpark, een vinger afbeet. Daar mevrouw Louwman tot het laat ste toe haar kalmte bewaarde, is voor komen, dat „Sheila" bij een tweede poging tot bijten haar gehele hand te pakken kreeg. In de Ursula kliniek werd het slacht offer de eerste hulp verleend. Van daar werd zij overgebracht naar „Bro- novo", waar operatief moest worden ingegrepen. Zoals iedere dag, ging mevrouw Louw man ook gisteren de kooien met de roofdieren langs, om te kijken of alles in orde was. Bü „Sheila" de tijger, die zü van een haar bevriende dompteur had gekregen, toen het dier nog maar een dag oud was. verbleef zij, naar ge woonte, langer. Doordat zij de tijger in haar woning heeft opgefokt, was het dier. dat sinds een jaar in een kooi in het park was ondergebracht, bijzonder „GOOD-WILL,, REIS VAN Dr VAN ROTEN. Diverse redevoeringen. De Nederlandse ambassadeur te Wash ington,. dr J. H. van Royen, die ge- lük gemeld reeds een ere-doctoraat ln de rechtswetenschappen heeft ont vangen van Hofstra-College in Hemp stead bü New-York, zal op 3 November as. nog een ere-doctoraat ln de rechts wetenschappen in ontvangst nemen, nl van de Universiteit van Alabama, ln Tuscaloosa. Van daaruit zal dr Van Royen een reis van 2% week door het Westen van de V S ondernemen. Op deze .good will" reis zal de ambassadeur redevoe ringen houden in Denver (voor studen ten van de universiteit van Colorado en voor enige belangrüke clubs). In Salt Lake City, in Los Angeles (voor de Ka mer van Koophandel en voor 2000 stu denten). in San Diego (voor de daar kortgeleden opgerichte Netherlands- American Society i. en in San Francisco (voor de Invloedrijke Commonwealth Club en voor studenten van Berkeley University) Op 21 November aal dr Van Royen in Washington terugkeren, dus op tüd om Prins Bernhard bü zün aankomst in de Amerikaanse hoofdstad te begroeten. aan haar gehecht. Het was al zo, dat, wanneer zij met vacantie was of geen extra aandacht aan hem besteedde, „Sheila" geen voedsel tot zich nam. Zelfs al stoeide mevrouw Louwman met de tijger, behield zij, door hem aan te küken. overwicht op hem Toen zü gistermiddag „Sheila" over de kop streek, deed het roofdier een onverwachte hap naar haar hand en kreeg haar rechter wysvinger te pak ken en beet deze onder het onderste vingerkootje af. Ondanks de hevige PÜn verloor mevrouw Louwman haar tegenwoordigheid van geest niet. strak bleef zü de tüger aankgken en wist te voorkomen, dat het dier bü een tweede poging tot büten haar ge hele hand te pakken kon krggen. Enkele Engelse bezoekers, die van het voorval getuige waren, waren begrij- pelük hevig ontdaan, maar bewaarden ook hun kalmte, intuïtief begrijpende, dat wanneer door hulpgeroep de tijger verschrikt zou worden, hij nog gevaar lijker zou worden. Kalm verwijderde mevrouw Louwman zich van de kooi en liep hevig bloedend naar het restaurant, vanwaar uit zij zelf aan het personeel de nodige instructies gaf. Toen is zij per taxi naar de Ursula-kliniek gere den „Djadajat" te water Zeven worpen met champagnefles Zeven maal moest mevrouw Soesanto Tlrtikrodjo, de echtgenote van de In donesische Hoge Commissaris in Ne derland, Zaterdagmorgen de cham pagnefles tegen de voorsteven van de „Djadajat" laten vallen, alvorens dit schip, dat op de werf van Verschure te Amsterdam voor rekening van het Indonesische Gouvernement is ge bouwd, zün weg in het water kon vinden. De fles wilde óf niet stukslaan of vloog naast de romp, zodat de handeling telkens en telkens herhaald moest worden. Er ging een luid gejuich op van de arbeiders toen eindelük bü de zevende maal het vocht tegen de romp neer stroomde en de „Djadajat" langzaam ln het water gieed. Bü deze tewaterlating waren aanwezig de Hoge Commissaris van Indonesië en enkele andere Indo nesische en Nederlandse autoriteiten. De „Djadajat" zal in Indonesië ge bruikt worden voor het interlnsulair verkeer. Gezant uit zijn bevreemding Sedert 5 Juli bevindt zich, gelük gemeld, een Mexicaanse koopman, die te Den Haag woont, zich in Rotter dam in arrest. Tegen hem zün ver denkingen gerezen van frauduleuse handelingen bü leveranties van tex tiel- en lederwaren aan Nederlandse leger- en IuchtmachtinstantlM» Ook een Nederlandse burger-keurmeester, tegen wie de verdenking bestaat, dat hij geld zou hebben aangenomen om hem terwille te zün. bevindt zich in gevangenschap. De Rüksrecherche heeft het onderzoek in handen. De Mexicaanse gezant te Den Haag heeft in opdracht van zün regering be vreemding uitgesproken over de duur van dit onderzoek. Hü heeft betoogd dat dit onderaoek r?eds meer tüd gevergd heeft, dan dat tegen zes Nederlandse zeelieden, die in de afgelopen zomer in Mexico van doodslag werden verdacht. Op een kade te Rotterdam, waar de Mexicaan op 5 Juli twee Amerikaanse vrienden van de boot wilde halen, werd hü gearresteerd. In het Rotterdamse Huis van Bewaring werd hem te ken nen gegeven, dat hü onder verdenking staat een Nederlandse burger-keur meester in Enge'and te hebben omge kocht. s^mede. dat hij opzettelijk on deugd el ü'ke goederen zou hebben afge leverd. Binnenkort vervanging Moerdijkbrug Tüdens de ledenvergadering van het Kon. Instituut van ingenieurs te "s-Hertogenbosch heeft de president directeur van de Ned. Spoorwegen, ir F. Q den Hollander, enige beschouwingen gewyd aan de modernisering der Ned. Spoorwegen. HIJ zeide o.m. wat de spoor bruggen betreft, dat nog 11 grote spoor bruggen ln ons land niet definitief zün hersteld. De grote Moerdükbrug, daterend van 1870, baart ons zorgen, aldus ir Den Hollander, die er van overtuigd zeide te zün, dat deze brug zal moeten wor den vervangen. Men hoopt met de werkzaamheden binnen afzienbare fiid te kunnen beginnen. De brug. welke de oude Moerdijkbrug vervangen zal. wordt voorzien van een rüvloer met dubbelspoor. Het aspect van de nieu we brug zal overeen komen met dat van de spoorbrug te Dordrecht. Het nieuwe veiligheidssysteem, het zgn. „N-X"-systeem, waarmee 's-Her togenbosch als eerste station in het land werd uitgerust, wordt thans toegepast op in totaal 240 km. van het Nederlandse net. Het zal nog ongeveer 10 jaren duren voordat het gehele net door „N-X" zal zyn beveiligd. JAARVERGADERING VER. VOOR FACULTATIEVE LIJKVERBRANDING In restaurant „Brlnkmann" te Haar lem is Zaterdag de jaarvergadering ge houden van de Ver. voor factulatieve lükverbrandlng. De afgevaardigden wer den officieel op het stadhuis ontvan gen door loco-burgemeester D. J. A. Geluk, waarvoor de voorziter de heer A. H. Wegerif uit Wassenaar dank zegde. De voorzitter deelde mee, dat het aantal leden op het ogenblik 47.000 be draagt. De plannen voor de bouw van i een tweede crematorium in de omgeving van Arnhem zün zo ver gevorderd, dat de onderhandse aanbesteding ln de loop van November gehouden kan worden: I over een jaar hoopt men het in gebruik te kunnen nemen. De jaarverslagen van de secretaris en van de penningmeester werden goed gekeurd. De periodiek aftredende be stuursleden, de heren P. C. Boone te Leidschendam (algemeen secretaris), mr H. Beekhuis te Leeuwarden en T. C. R. Smit Sr. te Haarlem (commissarissen) werden herkozen. In de commissie van bjjstand werd de heer F. A. D. Biemen te Den Haag opnieuw gekozen. De keurmeester moest ln Engeland uit grote partüen dumpgoederen dat gene sorteren, wat voor aankoop door Nederland in aanmerking zou komen Bü levering door de Mexicaan in Ne derland werden doze leder- en cextiel- goederen opnieuw gekeurd. Hü kocht de gioederen in Engeland op vooi waarde van goedkeuring vanwege de Neder landse autoriteiten en voert thans aan, dat hü de onkosten voor de keurmees ter, vijf pond sterling per dag, moest terugbetalen. Hü voegt daaraan toe, dat deze keurmeester financieel niet uitkwam en dat hü, om hem te helpen, hem in de loop der tüden no? ongeveer f 4000— extra heeft gegeven Hij ont kent. de opzet tot omkoping te hebben gehad, omdat hü daarbü geen be'ang zou hebben, gezien de koop- en leve ringsvoorwaarden De verdenking van opzettelüke leve rantie van ondeugdelijke goederen be treft een restantpartü van ongeveer 3500 oude Én nieuwe patroontassen na dat al voor büna twee millioen gulden geleverd was. De Mexicaan beweert nooit klaohten gehad te hebben en ge arresteerd te zijn voordat deze restant partü gewassen en geverfd kon worden afgeleverd. Kerkelijk Leven PREDIKBEURTEN VOOR DINSDAG. Waildlnxveen Chr. Afcesch Gemeente uur ds A. Bijkerk te Slledrecht. Ned. Ilerv. Kerk Beroepen te Ouwer- kerk tn Dulvenland E. F. Kluen, vlcart» aldaar. Aangenomen naar Hallen J. G. H. Eg- glnk. cand. te Zutphen: naar Overlang- broek als hulppred. G. Grootjans a.s. em. pred. van Amsterdam-Watergraafsmeer: naar Lathem R D. H Naber. cand. te Groningen. Cand D. M. A. v. Telingen, hulppred. te 's-Grevelduin-Capelle ls ln gelijke be trekking benoemd te Klaaswaal, welke be noeming hij heeft aangenomen. Geref. Kerken Beroepen te Wetslnge- Sauiverd C. Morgenstern, cand. te Gro ningen. Bedankt voor Bovensmllde S. Boersma te Oudehorne. Geref. Gemeenten Bedankt voor Mellskerke H. Llgtenberg te Rotterdam-W. (Ingez. Med.-adv.) GOTH. FAUTEUILS en vele soorten BIJZETMEUBELTJES in elke prgs. DREEF - Burgsleeg 3-5-12 Telefoon 20657 Topteams van LMHC boekten winst Een enthousiast eerste dameselflal bond de strgd aan tegen Aeolus, welke wedstrijd tegen de verwachting in met 52 gewonnen werd. Aeolus, dat vo rige week tegen Kieviten gelgk speel de (waarvan Leiden in de voorronde van de Hockeydag verloor) was ken- nelük niet in topvorm. De Leldse spil en linksbinnen behoorden tot de uit blinksters. Dames II toonde enige verbetering sinds vorige week door nu tegen HDS met een veel geringere nederlaag uit de bus te komen '30). Heren I, dat in Rotterdam bij Aeolus te gast was, wist een 2—1 overwinning te boeken. Technisch waren de Leide- naars zeker de meerderen, maar het elf tal was nog onvoldoende ingespeeld en het tempo nog te laag om volledig pro fit van deze techniek te trekken. On- daniks het Leidse overwicht wist Aeo lus een halve minuut voor rust te sco ren uit een sleoht weggewerkte bal. In de tweede helft wist Goekoop na tien minuten uit een fraaie voor-zet van Roos ineens in te sahieten. Enige minuten later kon Hilbrands enige Rotterdam mers versdhaiken maar halverwege de cirkel zag hü zün weg versperd door de keeper: desondanks wist hü vallend op fraaie wijze te scoren. Aeolus kwam daarna nog fel opzetten, maar de sa menhang was te gering voor succes. Het tweede heeft op droevge wüze de meerderheid van een zeer sterk Delftse Studs in moeten erkennen. Voor de rust werd het 40. Na de hervatting wist Leiden zioh door een verandering in de defensie beter te handhaven, tot dat een gtrafbully een einde aan de laatste tegenstand maakte. Mede door een aantal lravallers was de stootkraoht van de aanval zeer verawakt. zodat on danks het harde werken van ae mid- voor, Leiden geen kans zag zioh uit de belegering los te werken Leiden m wist tegen Delftse Studen ten IV een gelü-k spel uit het vuur te slepen. Voor de rust maakten de Delf- tenaren een zeer fraai doelpunt via de bovenlat en ook na de rust bleven zü nog langdurig in de aanval, totdat Lei den zioh langzamerhand loswerkte en een tegengoal kon scoren (11). Zuidwijck noteert tweede zege in successie De enthousiaste Zuidwück-ploeg be haalde de tweede overwinning in suc cessie, na een zeer prettige en span nende strijd tegen de gelijkwaardige Ijsvogels, die een zeer geroutineerde ploeg ln het veld brachten. Met de rust was de stand 2—0 voor de thuisclub, dank zü prima treffers van Ivo Donders en Wim van der Bijl, wel ke laatste uit een goede voorzet van rechtsbuiten Riupassa het mooiste doel punt van de middag scoorde. Felle scho ten van het IJsvogels-binnentrio wer den keurig gestopt door invaller-doel man Maat. Na rust een kort, dooh fel Ijsvogels-offensief, dat twee verras sende doelpunten opleverde. Het eerste uit een strafcorner, terwijl het tweede hoog en soherp werd ingeschoten door de Ijsvogels-rechtsbuiten. Zuidwück verhoogde het teanpo, dooh de Ijsvogels wisten door stug verdedigen tot enkele minuten voor het einde de balans in evenwicht te houden, toen Wim van der Bül wist door te breken Op het laatste moment werd hü onrechtmatig gehaakt en uit de toegekende strafbully scoorde hü Zuidwüok's winnende goal (32). ATHLETIEK. zegevierde Celebes in Leidse Hout (Van onze sportredacteur) Het Haagse "Celebes heeft gistermid dag in de Leidse Hout de Bosloopes- tafette met groot machtsvertoon ge wonnen. De Haagse dames die Puck Brouwer in de gelederen hadden, lie pen de race 2x100, 4x80 en 2x100 meter in 1 minuut en 36,2 sec., waarmede ze het record verbeterden, dat met 1 minuut 40 rond op naam stond van het Delftse A.V. '40. Er werd in series en op tüd gelopen en daar het parcours niet overzichteiük was, was er voor het publiek weinig ple zier aan te beleven. Bovendien was de „baan" met verraderlijke stenen niet bepaald bevordelük voor de stül van sommige athletes, men verloor nogal eens de balans. Bij de meisjes, die 4x80 en 2x60 meter af te leggen hadden, werd GITA uit Haarlem eerste in 1 min 1,2 sec. voor de organiserende vereniging Sportief, die 1.1.6 voor zich liet afdrukken. Overigens was de deelneming nog nimmer zo groot, zodat wat dit betreft de Bosloopestafette büzonder geslaagd De uitslagen luiden: Dames: 1, Cc e- bes 1.36.2 2 GITA 1.40 5: 3. Suomi 1.11.9; 4.Sportief 1.43.5; 5 A.V. '40 1.44.3; 6, Meeuwen 1.45.1; 7 Bataven 1.50 5; Meis jes: 1. GITA 1.1.2; 2 Sportief I 1.16; 3. LDA 1.2 6 (buiten mededinging, we gens het „lenen" van een loopster)4. Celebes 12.8; 5. De Meeuwen 1.8 2; 6. Sportief 2 1.8 3. gesneden velours? Daar noemt U ooi wat! Gesneden velours! Het neusje van de zalm onder de winterstoffen. Eigenlijk is het dubbel fluweel maar dan in wol. En het bijzondere is; in dat wollen fluweel is een patroon geweven, dat bij het afscheren van de stof naar voren komt en dat er dus altijd in blijft. Zo'n winterjas (of mantel) van gesneden velours is dus niet alleen warm als bont door zijn don zig oppervlak, hij staat ook sportief en geeft Uw verschijning een vlotte, jeugdige toets. Maar denk er wet aan, dat een jas van gesneden velours een beetje ruim moet zitten. Anders staat hij niet. Van het gewicht zult U geen last hebben: gesneden velours is verwonderlijk licht. Overigens is dat een kwestie van de kleermaker. Een jas die slecht zit, lijkt altijd zwaar, ook al is hij van het fijnste gesneden velours. Ga daarom naar een kleermaker, die Pejeha-stoffen verwerkt. Dan bent U bij een deskundig vakman. U krijgt bij hem perfect werk geleverd met de edelste stoffen: stoffen van Pejeha, Neerlands grootste stoffen- leveraneier. U herkent ze altijd aan de label aan de rol stof. gevraagd bij WITTE SINGEL 14 Ook met E^STTjT) Het volmaakte voer voor kat •n hond 30 cL p. pak LAUWE PERMANENT geheel nieuw systeem zonder machine, geen warmte op Uw hoofd. f7,50 compleet met garantie. Warme Permanent f6, Wassen en watergolven f 1,60. MORSSTRAAT 16 Telefoon 23309 HIE.TZ0. MAAR... VOOR VERHUIZINGEN Woningruilverhuizingeri 20 korting NEEM MEE; HET IS VAN A.H.B. Onze extra reclame PEKELVLEES per 100 gram slechts 45 ct. Onze bekende A.H.B. Margarine NU 36 CENT per pakje van 250 gram. ARNOLD H. BERGERS HAARLEMMERSTRAAT 216 - LEIDEN GEVRAAGD _J Een rrote collectie vloer kleden. tafelkleden, vitrages, overgordilnstoffen vindt U ln onze textiel afdeling. Woning- Inrichting Henk Regeer. Haar lemmerstraat 105 en 101. tel. 26602. Lelden. Aangesloten bil het financieringsinstituut. J Een pers. Opklapbed. Baby Commode, pathéfoon met pla- eiken cylinder schrllfbur., theemeubels. 1 pers. ledikant net AUDlng-splraal, tafels. V.C -stoel enz. v. d. Pluym Jr Morsstraat 54. tel. 30008. In- ■n verkoop. AANGEBODEN J Leidse Wasmachine Verhuur Mil Modern. Roodenburgcrstr. 32. Tel. 22880. Stipte bezor ging. Ontsmetting te Uwent van onze Hoover door gediplo meerd personeel. 125 en 220 volt. Tel. 22880. Te koop nangeb. een stof zuiger ln goede staat, tevens i paar damesschoenen maat z.ea.n. Te bevr Beatrlxstr. 34. verl. Lusthoflaan. bil Hee rensingel voor half vier of na Bil W. Nederlof. Haarl.str. 235 ontvangen een grote nar- tll speelgoed tegen heel lage prll2en. Bil W. Nederlof. Haarl.str. 170 een geheel nieuwe serie serviezen en servlescomblna- tles ontvangen en goedkoop. TrnpnaaJmachlne aangebo den merk Singer met 1 laar garantie. Prils f 95. Rllns- burgerweg 29B, Lelden. Aangeboden een driedelige easradlator. Te bevragen Fa- gelstraat 1. gaarne na 5 uur. Te koop groot 1 pers. hou ten ledikant m. spiraal, kin derledikant m. 2 matrasjes, pltrleten wieg. eiken spiegel, vloerkleed, effen grlls. zellka- no compl. 2 pers. Te bevragen Trompstraat 44. Dngelllks Inschrilving voor de nieuwe cursus voor alle Instrumenten. Instrumenten ln bruikleen of ln eigendom zonder vooruitbetaling Accor deons f. 10.- per mnd. Guita ren f. 5 d. mnd. Muziekschool Zwaag Korevaarstraat 5. Tel. 24358. Door onze moderne machi ne-installatie zlln wit ln staat Uw schoenen od alle denkbare manleren te repareren Spe ciaal adres voor celllmde en genaaide zolen Horen bezor gen ln alle omliggende ge meenten Modelschoenmakerll ..Cowbov". Nieuwe Rlln 79 Tel. 23402. Lelden. Eiken Triplex vanaf f. 5 D. p. M2. versch. maten en t zen Hardboard-zachtboard- latten - plinten- 111sten-ka6t- plankcn - boekenplanken en keukenplanken. De Houthal staat klaar voor de knutse laar. ..De Houthal" Hogewoerd 99 tel. 22536. Kachels. HaardkacheLs. voederfornuizen, ook onderde len. Herstellen. Inruilen. Golf platen. bascules, gewlohten. kippengaas. prikkeldraad, melkacreedschap. tulnart., va ten. Vanouds voordeligst adres A. J. H art wil k. Burgsteeg 4. Nieuwe Beestenmarkt 7-9. tel. 26627—24013. Een prima pantalon, sterke werkbroek of een llzer- sterkp overall, naden 3 x stikt, koopt U voordeliger bil; M de Vries. 203 Haarlemmer straat 205. Gevraagd door semi-arts r gezin (kindje van 1V4 laa Dor 1 of 15 Nov 2 kamers i of gebr. van keuken. Brieven letter A Boekh. v. Veen. Oeestgeest. Gevraagd per 1 Nov. a. een tuinman-hulsknecht. Br. met uitvoerige Inlichtingen opgave van vorige betrekkin gen bureau v. d. blad onder Nr. 7628 k Te koon voor hulpbehoe vend persoon een eikenhouten kamerstoel op wielen. In c de staat. Adres: Heerengracht Zeer grote tube 85 ct. - Normale tube 53 ct. IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII1IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIUIIII!) Uitsluitend verkrijg- beer blapothekers, drogisten, kappers de speciaalbrancha. C^ELUKKIG is ieder, die mooie, gezonde tanden heeft! Poets daarom na elke maaltijd met Medinos, want deze su perieure tandcream bevat ver schillende stoffen, die het tandglazuur versterken en tandbederf actief bestrijden. Ga bovendien tweemaal per jaar voor controle naar de tandarts. Dan blijven Uw tanden ge zond en mooi., is Uw glimlach altijd even stralend

Leidsch Dagblad | 1952 | | pagina 8