Churchill: Engeland zal niet in Russische val lopen AKKERTJES L J Internaat voor slachtoffers kinderverlamming FLAMINGO EILAND Agenda Siste Ja. vgang LEIDSCH DAGBLAD Maandag 13 October 1952 Derde Blad No. 27736 Samengaan met V. St. noodzakelijk Op de sluitingsdag van het congres van de Britse conservatieve party te Scarborough heeft premier Churchill Zaterdag verklaard, dat Engeland niet in de 'val' zal lopen, die de Russische regering en communisten elders heb ben gezet om een breuk tussen Enge land en de Verenigde Staten te be werken. Hij deelde mee. dat de 'totalitaire oli garchie van het Kremlin' over veel gro tere legers in Europa beschikt dan de strijdkrachten, welke de Westelyke vol keren bijeen hebben kunnen brengen. j Het versterken van de banden met AmT'ka achtte Churchill van het groot- 1 ste belang. „Hiervan hangen de toekom- stige vrede in de wereld en het voortbe staan van de vrijheid af", zo zelde hij, daaraan toevoegend: ..Dit betekent niet, Besluiten van Perzisch parlement De Perzische Senaat heeft Zaterdag besloten de staat van beleg in de pro vincie Khoezistan tot 23 October te ver lengen. De Senaat besloot voorts het onlangs door de Kamer van Afgevaardigden aangenomen wetsontwerp, waarin werd voorgesteld. Khalil Tahmassebl. de moordenaar van generaal Razmara. In vrijheid te stellen, omdat de generaal „een agent van buitenlandse mogend heden" was. naar de juridische com missie te verwijzen. De Senaat maakte bezwaar tegen het ontwerp, omdat hy van menig was, dat algemene amnestie weliswaar een zaak van wetgevend ka rakter is. maar het verlenen van am nestie aan één persoon een kwestie is, die tot de competentie van de uitvoe rende macht behoort. Aan de juridi sche commissie is verzocht de tekst van het wetsontwerp ln overeenstemming n.et ae grondwet te tvyzigen. Een commissie van de Madjlis heeft de premier verzocht een beslissing te nemen over een voorstel, om aan amb tenaren met een inkomen boven een be paalde grens te verzoeken, tijdelijk af stand van hun salaris te doen, een en ander ten gunste van het evenwicht van de begroting. Een speciale order is door de regering afgekondigd volgens welke bezitters van vuurwapens opnieuw een vergunning moeten aanvragen. Personen, die met Bessen gewapend zijn en ory-ust veroor zaken. zullen strafbaar zijn met. gevan genisstraf van twee tot acht maanden. Premier Mossadeq heeft de Senaat ver- Bocht het Japanse vredesverdrag te ra tificeren alsmede een aantal interna tionale conventies en luchtvaartover eenkomsten met Turkije en Denemar ken. Eèn van de palelzen van de sjah aar de Kaspische Zee zal Ingericht worden als ziekenhuis voor T.B.C.-patiënten. De nieuwe Perzische minister van bui tenlandse zaken, Hoessein Fatemi, heeft medegedeeld, dat Perziê voortaan zijn meest ervaren diplomaten naar Aziati sche, in plaats van naar Europese lan den zal zenden. De Perzische zaakgelas tigde ln Pakistan, de consul-generaal ln Genève en de ambassadeur in Irak zul len worden teruggeroepen. zoals minister van buitenlaqdse zaken Eden reeds heeft gezegd dat wij het al tijd volkomen eens zqn met onze Ameri kaanse bondgenoten of dat wij zouden aarzelen over kwesties, waarover wij- van mening verschillen, onze zienswijze met nadruk naar voren te brengen" Sprekend over de a.s presidentsverkie zingen in de V.S. verklaarde de premier, dat twee feiten vaststaan: ln de eerste plaats dat de candidaten naar persoon en bekwaamheid van twee van Amerika's beste mannen zijn. en verder dat, onaf hankelijk wie van beiden wint. de nieuwe president zal voortgaan „de vrije volkeren te leiden in het weerstaan \an communistische agressie". Over de bewapeningspolitiek van Engeland zeide hij. dat de conservatie ven. toen zij nog in de oppositie waren, het socialistische program hadden ge steund „uit patriottische overwegingen en getrouwheid aan de Verenigde Na ties". Dit jaar en nog meer in het komende jaar hadden zij echter de resultaten onder de ogen te zien van hetgeen luchthartig en eebasee-d op e-n zeer geforceerde financ'ëie politiek" was begonnen, aldus Churchill. Herinnerend aan het feit. dat de socialisten in hun verkiezingscampag ne voordat de conservatieven aan de macht kwamen. hadden gewaar schuwd voor „Churchill, de oorlogs hitser". verklaarde <le premier, dat in tegenstelling met de verwachtingen van Labour „men in wereld alge meen van mening is. dat het gevaar van een wereldoorlog verminderd is. sinds wij aan de macht zijn gekomen". Ten aanzien \-Rn de buitenlandse po litiek zeide Churchill, dat de conserva tieven twee moeilijke taken hebben te vervullen- Het versterken van hun po sitie in het Lagerhuis en het vergroten van het vertrouwen onder de kiezers. Hierna moest men zich met een nog grotere taak bezig houden, nl. het na tionale herstel. Hij betreurde het echt°r, dat vele vak verenigingsleden „misleid ziin door de dwaalbegrippen van het socialisme en een overmatige neiging hebben om in de richt'ng van de socialistische partij te gaan". Hü voorspelde, dat binnen een jaar het wegvervoer en de staalindustrie zullen zijn gedenationaliseerd, waarbij •alleen een 'noodzakelijk staatstoezicht' zal worden gehandhaafd. Volgende maand zal een wetsvoorstel tot ontnaastlng van de staalindustrie bij het parlement worden ingediend, zo kon digde de premier aan Naar hij zelde. verwacht, men. dat de staalproductle vol gend jaar alle records zal slaan. Hij drong er echter op aan. het werk in de staalindustrie zo doeltreffend mogelijk voort te zeden, teneinde te voorkomen, dat door prijsverhogingen de positie van Engeland op de wereldmarkt verloren Balans Engelse treinramp gesloten VERKEER WEER NORMAAL. Het treinverkeer via Harrow en Wealdstone ls thans volledig hervat. He' aantal doden bij de treinramp ls gisteravond ofticieel vastgesteld op 109 Het lijk van de machinist van de nachttrein uit Perth, die op de lacaal- trein in het station is ingereden, is ge vonden met de handen nog aan de hef bomen van zijn machine. Voor het on derzoek naar de oorzaak van de ramp wordt dit feit van grote waarde geacht. Nieuw Sovjet-protest tegen de V. St. De Sovjetrusslsche onderminister van I buitenlandse zaken Poesjkin heeft de Amerikaanse zaakgelastigde te Moskou gisteren een nota overhandigd, waarin I geprotesteerd wordt tegen schending door een Amerikaanse bommenwerper van de Sovjet-grens in het gebied van het eiland Yoeri (Oostkust'van Siberiëi. (Het hoofdkwartier van de Ameri kaanse luchtmacht meldde vorige week, dat een Apienkaan.se superfort sedert Dinsdag vermist werd boven gebied langs net Noordelijkste Japanse eiland Hokkaido. Op een radarscherm had men waargenomen., dat het toestel door leen ander vliegtuig tegemoet werd ge- vlogen. In de Amerikaanse verklaring werd gezegd, dat er aanwijzingen waren, i dat de bommenwerper misschien Ftus- I sisch gebied was binnengevlogen, alvo rens neer te storten Radar-waarnemers achtten het mogelijk, dat het toestel (Ingez. MmI -adv.) Snipverkouden Straks hebt U griep, tenmin ste als U die infectie niet gauw en goed de kop in drukt met cén of twee ..die helpen direct! Volgens berichten uit Mexico zou de regering van de Dominicaanse repu bliek een communistisch complot ont dekt hebben, dat Zaterdag een opstand had beoogd. Men zou plannen en pro pagandamateriaal in beslag hebben ge nomen alsmede een aantal personen gearresteerd. Onder de gearresteerden zouden zich ook een aantal personen uit Guatemala en Cuba bevinden. DIRECTEUR DER VISSERIJEN ONDERSCHEIDEN. Tijdens zijn verblijf in Kopenhagen ter gelegenheid van de Jubileumzitting van de Internationale Raad voor het onderzoek der zee, welke 50 Jaar gele den te Stockholm werd opgericht, heelt de vice-voorzitter, onze landgenoot lr G J. Llenesch, directeur der Visserij bij het ministerie van Landbouw, Visserij en Voedselvoorziening 2 buitenlandse onderscheidingen ontvangen. Hij we.-d benoemd tot officier der Daneborgorüe van Denemrken en tot Officier der orde van maritieme verdiensten van Frank rijk. SCHIPPERSVROUW VERDRONKEN. Onder de buurtsohap „Het Laar" (gem. Aarle Rlxteli. ln het Wllhelmi- nakanaal i.s Zaterdagmiddag, tengevol ge van eer. aanvaring van het schip „Jolles" uit Arnhem met de „Chielda uit Zalt Dommel, de 34-j. schippers vrouw C. Jansen—Wenttink overboord geslagen. Na 20 minuten mocht het schipper A J. Vissers van de .Ohield" gelukken haar uit het water te halen. De levensgeesten waren toen echter reeds geweken. He', slaohtoffer laat vijf kinderen na. door een sovjet-jachtvliegtuig was neer geschoten!. In de Sovjet-nota wordt verklaard, dat twee Russische jagers de Ameri kaanse bommenwerper onderschepten en verzochten op het dichtst bijzijnde vlieg veld te landen. .Inplaats van te ge hoorzamen aan de wettige els van de Sovjet-jagers opende het b'nnendrin- gende vliegtuig het vuur op hen. Nadat de Sovjet-jagers het vuur van de Ame rikaanse bommenwerper hadden beant woord. verdween deze ln de richting van de zee". De nota besluit: .„.De Sovjet-regering protesteert zeer krachtig tegen deze nieuwe schending van de staatsgrens der Sovjet-unie door een Amerikaans mi litair vliegtuig en eist. dat de Ameri kaanse regering aJle noodzakelijke maat regelen neemt om verdere schending door Amerikaanse vliegtuigen te voorl komen". 5 JAREN-PLAN GOEDGEKEURD. Het communistische partijcongres te Moskou heeft met algemene stemmen het vijfde Sovjetrussische vyfjaren-plan voor de periode 1951—1956. dat door de staatsplancommissie was ingediend goedgekeurd. Plaats voor 60 kinderen De Nederlandse Stichting voor het gebrekkige kind is er in geslaagd te Heemstede een geschikt perceel aan te kopen, dat zal worden ingericht als internaat voor slachtoffers van de kinderverlamming. Men hoopt het internaat, het eerste op dit gebied in ons land, nog bin nen een jaar te kunnen openen. Het zal plaats bieden aan 60 kin deren. die zo ernstig ïyden aan de ge volgen van kinderverlamming, dat zij onmogelijk geregeld een normale school kunnen bezoeken. De kinderen zullen van hun 7e tot en met hun 16c jaar in het internaat kunnen verblijven, waar zij naast het gewone schoolonderrecht, ook onderwijs zullen genieten. Reeds geruime tijd zooht de Stichting naar een gesohikt pand in de omgeving van Heemstede, dooh hoewel al ver schillende objecten waren aangeboden, had men tot voor Zaterdag j.l. nog geen geschikt gebouw kunnen vinden. Een maal werd de stichting zelfs een kapi tale villa aangeboden voor de prijs van één guldenmaar de in richting van deze villa was zodanig, dat zij. zelfs na eventuele verbouwing, niet aan het gestelde doel zou beantwoor den. Het ligt ln de bedoeling ook op an dere plaatsen in ons land dergelijke in ternaten op te richten, zodat familie leden uit verschillende delen van ons land geregeld op bezoek zullen kunnen toornen. De gelden, waarmede deze Internaten moeten worden opgericht, worden ftyeengehraoht door donaties en door nét organiseren van kerkconcerten, ca baretavonden etc. FEUILLETON door Dorothy Quentin, vertaald uit het Engels Toni keek haar ogen uit gedurende het verjaarsfestijn. Ze had nog nooit zo iets meegemaakt. Olivia werd tegen de avond ln haar rolstoel aan het hoofd van de lange tafel in de eetkamer ge ïnstalleerd en alle familieleden zaten om de tafel heen. Er was gedekt voor het avondeten en grote kandelabers met vele kaarsen zorgden voor een mooie, zachte verlichting. De gepolitoerde ta fel en de gezichten van de Burdens glansdenDe enige vreemden, die behalve Toni aanwezig mochten zijn. ■waren de beide dokfers Olivia was intens gelukkig, dat haar oude vriend, dr Fairley, terug was. het vergoedde haar bijna het verlies van Tont en de notaris, mr Abbott. Niemand schonk bijzondere aandacht aan de aanwezig heid van deze laatste Hij was immers ook een oude vriend van de familie Olivia had een jurk aan van donker rode ztide met een sjaal van een lichte re tint. die haai* ingevallen hals moest camoufleren Haar glanzende witte haar was in zijn volle pracht ln een hoog kapsel opgemaakt. Zoals ze daar aan het hoofd van de lange tafel zat, leek ze in elk opzicht op een trotse koningin. De tafel zelf zag er met het vele. Glan zend gepoetste, familiezilver, de prach tige exotische bloemen en de schalen vol bijzondere gerechten, ook vorstelijk uit. Het kaarslicht wierp een flatteus licht od mensen en dingen De wijn in de kristallen glazen flonkerde. „Het lijkt op de avond, dat lk hier zestig Jaar geleden, als bruid, aankwajn," merkte Olivia op. Haar stem klonk on bewogen, maar in haar ogen glansde iets. Zestig jaar geledenze was toen een jong meisje geweest en ze had niét in een rolstoel gezetenHet was haar echter gegeven geweest hier lang te mo gen regeren De ceremonie van het aanbieden der cadeaux brak thans aan. Meer dan ooit kreeg Toni het gevoel, dt ze iets uit lang-vervlogen tijden meemaakte. Ook deze ceremonie kenmerkte zich door ko ninklijke grandeur. Seth. de neger-but ler, kwam naar voren en legde een prachtig stuk gesneden ivoor in Olivia's handen. Hy maakte een diepe buiging De oude vrouw verzamelde ivoor en dit was een stuk van grote waarde. Het stelde een paard voor. „Ik dank Je, Seth", zei ze duidelijk Ze schudde de trouwe dienaar de hand en zette het ivoren beeld op een tafeltje naast zich. Seth maakte plaats voor Delia, die met een enorme taart kwam aandragen Het was geen taart met kaarsjes, maar er lag een groen takje op. „Nog vele jaren, mevrouw!" zei Del- la met een brede lach. Ze plaatste de taart voorzichtig op het tafeltje en veegde haar handen af aan haar schort, voordat ze Olivia de hand schudde. „Dank Je, Delia, maar als Ik nog lang leef, wordt het vervelend voor ledereen," antwoordde Olivia, terwyl haar donkere cgen de tafel langs keken. Delia grin nikte vrolijk om dit grapje. Ze zou het prettig vinden, als de oude mevrouw nog lang in leven bleef, ze had altijd goed voor haar mensen gezorgd Hierna volgden de huisjongens, te be ginnen bij de oudste en eindigend bij de jongste, die er pas was en op een dwerg ieek, zó klein was hij. Ze kwamen met bloemen en vruchten en kleine, eigen handig vervaardigde geschenken, en Oli via bedankte hen allen met dezelfde warme hartelijkheid. Het werd Toni duidelijk, hoe geliefd de oude vrouw bij haar personeel was. Voor hen was ze niet een té oud wordende tyranMet haar geld had ze ten opzichte van deze mensen waarschijnlijk heel veel goeds gedaan Ze keek op, en zag. hoe Mark haar gadesloeg. Hij glimlachte even en wend de dan zijn blik af. Phoebe, die aan zijn rechterhand zat. nam hem opdringerig ln beslag. Hij vond het jammer, dat de tafel te groot was om Toni, die schuin tegenover hem zat, op de een of andere manier te benaderen hetzij door haar iets aan te geven, hetzij door haar voet zo nu en dan even met de zijne te beroerenEr stond echter een over daad van bloemen, zilveren glaswerk tus sen hen, en de tafel was heel breed Toni dacht met spijt aan hun laatste minder prettige woordenwisseling en bloosde. Ze wilde er niet verder aan denken en keek snel naar Olivia. Ze hoopte, dat 'de oude. vrouw zich niet al te zeer zou vermoeien. Olivia ver maakte zich kennelijk opperbest, maar het was een feit. dat ze pas ziek was geweest en dat haar hart minder was tengevolge van de vele pijn, die ze had geleden. Mark had dit aan Toni verteld. Het feest werd echter steeds uitbundiger en de oude vrouw ging er volkomen in op. Pas nadat al het personeel en de voormannen van de plantage hun ge schenken hadden aangeboden en weer vertrokken waren, begonnen de familie leden met hun geschenken voor de dag te komen. In een soort processie liepen ze achter elkaar. Het tafeltje naast Oli via stond al vol met de geschenken van het personeel, maar niets mocht verwij derd worden. „Het is zo moeilijk Iets voor'Mama te bedenken, ze heeft meer Juwelen dan ze kan dragen en verder ook Alles," merkte Molly zachtjes op. Toch scheen ledereen er in geslaagd te zijn iets voor de oude vrouw te vinden, van Paul, met zyn zelf-gecomponeerde muziek, tot Fisk met het eigenhandig vervaardigde scheepsmodel. Toni had in het kleine Chinese winkeltje in Miranda, waar ze met Mark geweest was. een mooi ln ivoor gesneden geluksbeeldje voor Olivia gekocht en Mark kwam aan met een aquarel in fijne kleuren van Flamingo I Eiland. I Paul bood zijn verontschuldigingen aan voor zijn geschenk, terwijl hij zijn moeder omhelsde. „Ik moet het voor U spelenZó is het niet veel meer dan een stuk papier." „Voor my is het een kostbaar ge schenk, Paul, omdat je het speciaal voor I mij gecomponeerd hebt." antwoordde I Olivia met een glimlach. Als ze het wil de. kon ze precies de juiste antwoorden geven Toen alle familieleden hun cadeaux hun cadeaux overgedragen hadden, keek de oude vrouw met een scherpe, spot- j tende blik het gezelschp rond en haar I stem klonk droog, toen ze begon te spre ken. „Ik bedank jullie allemaal héél har- tclijk voor jullie geschenken. Het is I nioeiiyk, nietwaar, voor zo'n oude en I rijke vrouw iets te bedenken! Ik weet dat. Maar ik waardeer de goede bedoe ling van al deze geschenken." Met een wijd gebaar duidde ze op de op elkaar gestapelde cadeaux en in het kaarslicht schitterden de diamanten in haar rin gen. „Ik heb nu een kleine verrassing voor jullie," vervolgde ze. ,.Ga je gang, Charles I" (Wordt vervolgd» Geruststelling voor de Russen! De Amsterdamse afdeling van de CPN heeft een spandoek naar het Par tijcongres te Moskou gezonden met het opschrift „De Nederlandse arbeiders zullen nooit tegen de Sovjet-Unie stry- den". De spandoek werd aangeboden door de partijsecretaris. Paul de Groot, die zioh ln Moskou bevindt, aldus een be- rioht van het officiële Sovjet-persbu reau „Tass". 101-jarige in Siddeburen In het Groningse plaatsje Siddeburen heeft de heer Harm Moet gisteren on der grote belangstelling zijn 101ste ver jaardag gevierd. Hij is de oudste inwo ner van de gemeente Sloohteren. De Celebesvan de Stoomvaart Maatschappij Nederland" heejt in de hoofdstad een aantal nieuwe bewoners voor twee Nederlandse dierentuinen aangevoerd. Voor het Amsterdamse ..Artis" arriveerde een gezelschap apen. Tijdens de reis werden de dieren, afkomstig uit de dierentuin te Bandoeng, verzorgd door de Indonesische oppasser Kaboel, die er terecht zeer trots op it'Qv, dat de dieren de lange reis onder zijn hoede hadden doorstaan. Wc zien hier Kaboel met een van de twee jonge oran oelangs. ..Sari' na" geheten op zijn knieën na de aankomst te Amsterdam. Panda en de schat van het eenzame eiland 61) Natuurlijk legden Panda en jollicpop er zich niet bij neer. dat hun schatkaart gestolen was. Nadat Jolliepop zich een weinig van de schokkende erva' ringen met de vuurpijl had hersteld, gingen zij op pad om de rover van hun kaart op te sporen. De hele nacht speurden zij rond zonder ccn glimp van de dief te ontdekken. Maar bij het krieken van de ochtend bleef Panda plotseling slaan. ..Kijk, jolliepop". fluis terde hij, daar is hij. Maar wat doet hij raar. wat voert hij uit?!" Panda's verbazing tras gerechtvaardigd want de houding, waarin zij de heer Teutbei aantroffen, kon zeker eigenaardig genoemd worden. Steunend van inspanning wrong de ex-verstekeling zich in allerlei bochten als trachtte hij van zijn ruggegraat een kurkentrekker te maken. Jolliepop. die na het ge beuren met de vuurpijl een zekere wrok jegens de zeeman koesterde, keek misprijzend naar diens ge draaide houding. ..De draaierijen, waarmee dit indi vidu zich ophoudt, worden wel zeer duidelijk door diens houding geïllustreerdsprak hij. ..het is mij echter niet duidelijk, met welk oogmerk hij zich aldus wringt". Radio-programma VOOR DINSDAG 14 OCTOBER. Hilversum I. (402 m.) KRO: 7.00 Nieuws: 7.10 Gr.muz.: 7.45 Morgengebed en liturg, kalender: 8.00 Nieuws: 8.15 Gr.muz.: 9 00 Voor de hulsvrouw: 9.35 Waterstanden: 9 40 .Lichtbaken", cause rie: 1000 Voor de kleuters: 10.15 Gram. niuz10.55 Idem: 11.00 Voor de vrouw. 11.30 Schoolradio: I2.0n Angelus: 12.03 Gr.muz: (12.30—12.33 Land- en tuin bol! wmededel Ineen 112 55 Zonnewllzer: 13.00 Nieuws en Katholiek nieuws: 13.20 Actualiteiten: 13.25 Amusementsmuziek: 14 00 Gevarieerd orozr.: 14,50 Gr.muz 15.00 „Hier Vrli Europa": 15.30 „Ben ie zestig?"; 16.00 Voor de zieken: 16,30 Zle- kenlof: 17.00 Voor de Jeued: 17.15 Feli citaties voor de Jeued: 1745 P.eeerlnes- ultzending: Ir I. A. de Hulster: „De bete kenis van hout voor Suriname": 18.00 Lichte muziek: 18.15 Gr muziek: 18.20 Suortprant.ie: 18.30 Metropolc ork.: 18,52 Actualiteiten: 19 00 Nieuws; 19.10 Gr.mu- zlek: 19.15 „Uit het Boek der Boeken": 1930 Gr.muz.: 20.20 „Thuisfront-Tombo la": 20 30 „De zon ritst boven Asslslë" hoorspel: 22.25 Grmuz. 22.45 Avondgebed en Liturgische kalender: 23.00 Nieuw; 23.1524 00 Gr.muzlek. Hilversum II. (298 m.) AVRO: 7.00 Nieuws: 7.10 Gr.muz.: 7 15 Ochtendcvm- nastlek: 7 30 Gr.muz: VPRO: 7.50 Dag opening. AVRO: 8 00 Nieuws: 8.15 Gr. muzlek; 8.45 Idem: 9.0n Moreenwlldlng: 9 15 Gr.muz.: 9.25 Do groenteman. 9.30 Gr.muz.: 10.15 Orkestconcert: 10.45 Voor de kleuters: 11.00 Voor dc zieken: 11.30 Pianorecital: 12.00 Orgel en accordeon: 12.30 Land- en tulnbouwmededellngen: 12.33 Voor het platteland: 12.40 Kront jong ensemble: 13.00 Nieuws: 13.15 Me. dedellneen en gr.muz.: 13.30 Zlgeunermu ziek: 14.00 Zeg eens. Amerika!": 14.30 Gr.muz14.40 Schoolradio: 15.00 Gr.muz. 15.15 Voor de vrouw: 15.45 Gr.muz.: 16.30 Voor de Jeued: 17.30 Gr.muz.: 18.00 Nieuws: 18.15 Pianospel: 18 30 Llohte mu ziek: 18 50 „Paris vous parle": 18.55 Koorklanken. 19.20 Verzoekproer20.00 Nieuws; 20 05 Gevar. proer.; 21.10 Lichte muziek en berichten: 21.30 .11: weet. lk weet wat U niet weet": 21.45 Gevarieer de muziek; 22 30 Buitenlands overzicht: 22.45 Surinaamse volksmuziek: 23.00 Nieuws: 23.15 .New York Calling": 23.20 —24.00 Gr.muzlek. 20.15—21 45: 1. Televlzler. 2. „Ten voe ten uit". Pauze. 3. „Black Rhapsody" neeerrevue. Engeland. BBC Home Service. 33o m. - 12.00 Oreelspel: 12,25 Voor de arbeiders; 12.55 Weerberichten: 13 00 Nieuws: 13.10 Discussie: 13 55 Intermezzo; 14.00 Voor scholen: 15.00 Vespers: 15.45 Causer 16 0o Orkestconcert: 17.00 Voor de kin deren: 17.55 Weerberichten: 18 00 Nieuws 18.15 Sport: 18.20 Gevar. nrocr.: 19.00 Hoorspel: 19.30 Reclt.il: 20 00 Hoorspel: 21.00 Nieuws: 21.15 Toespraken: 22.00 22.10 Seven Deadly Sins": 22.30 Pianorecital: 22 45 Parlementsoverzlcht: 23 00— 23.03 Nieuws. Engeland. BBC Light Programme. 1500 een 247 ni. 12.00 Dansmuz.: 12.30 Brle- venbenntwoordlng: 13 00 Schots orkest: 13.45 Voor de kinderen: 14.00 Voor de vrouw: 15.00 Lichte muziek; 15.45 Orkest- concert: 16.15 ..Mrs Dale's Dagboek": 16.30 Orgelspel: 17.00 Llohte muziek: 17.45 Lichte muziek: 18 15 Voor de leucd: 18.45 Hoorspel: 19.00 Nieuws: 19 25 Sport 1930 Gevar. proer.: 20.00 Idem: 21.00 Klankbeeld: 22.00 Nieuws: 22.15 Actuele 22.20 Dansmuz.: 23.05 Voor dracht: 23 20 Orgel en viool en tenor: 23 56—24.00 Nieuws. Nord west (leutseller Rundfunk. 309 m. - 12 00 Omroepork.. 13.00 Nieuws. 13.25 Operettemuz.: 14.15 Orkestmuz.: 15.00 Gevarieerde muziek: 15 50 Lichte muz. 16 10 Tenor, fluit en lult: 17.00 Nieuws: 17.45 Gevar. muziek: 19.00 Nieuws: 19.30 Svmphonle-orkest: 20.00 Kinderkoor van Blelefelder: 2115 Gr.muz.: 2145 Nieuws: 23 30 Svmnhonle-orkest en solist: 24.00 Nieuws: 0.301.00 Dansmuziek. Frnnkrllk Nationaal Programma 347 m. - 1200 Gr.muz.: 12 30 Orkestconeert: 13.00 Nieuws: 13 45 Cellorecital: 14 00 Nieuws^ 14.05 Zanc: .8 30 Amerikaanse uitzending 19 01 Orkestconcert: 19 58 Gr.muz 20.02 Kamermuziek, 22.00 Hoorspel: 22.50 Pia norecital: 23.20 Gr.muz.: 23 46—24 00 Nieuws. Brussel. 324 en 484 ni. 324 m.: 1145 Casinoconcert: 12.30 Weerberichten: 12.34 Gr.muz. (Om 12 50 Koersen): 13.00 Nieuws: 13 15 Tulnbouwkronlek: 13.20 7.: 14.00 Schoolradio: 15.30 Gr.mu- 16 00 Idem: 16.15 Middagconcert: 17.00 Nieuws. 17.10 Gr muz.: 17 15 Voor kleuters: 17 3n Gr.muz 17 50 Boekbe- Voor de soldaten: 19 00 Nieuws: 19.40 Gr.muz19.50 Causerie: 20.00 Hoorspel: 20.45 Gr.muz.: 21.15 Avondconcert: 22 00 Nieuws: 22 15 Lichte muziek: 22.45 Gr. muzlek: 22.55—23.00 Nieuws. 484 m.: 12 05 Amusementsmuziek: 13.00 Nieuws: 13 10 14.00. 15.00 en 15.45 Gr. muzlek. 16.00 Lichte muziek: 16.25 Gr. muzlek: 16.35 Lichte muziek: 17.00 Nieuws 17.15 Grmuz.: 17.30 Russische liederen: 17 50 en 18.30 Gr.muz: 19 00 Harnrecltal 10.35 Gr.muz.: 19.45 Nieuws- 20.00 Groot Svmphonle-orkest en solisten: 21.35 Gr muz.: 22.00 Nieuws: 22.10 Omroeporkest en trio: 22.50 Nieuws. 142Stoffenshow Gebrs. RK Lodewljkskerk: lezing pater W. Sluys voor nlet-katholleken en katholie ken. 8 1/4 uur nam. Schouwburg: Abonnementsvoorstelling „Een vrouw met een klein hart" door Ned. Comedle. 8 uur nam. Stadszaal (kleine zaal): K. en O. Film avond over textiel. 8 uur nam. DINSDAG ding. 8 uur nam. Ryksmuseum van Oudheden: Lezing prof. dr H. Jankuku over „Dorestadt en Halthabu", 8 uur nam. Schouwburg: „Een vrouw mi Ned. Comedle. 8 Stadszaal: L.K.K. „Voor Allen". Plano concert Theo van der Pas, 8 uur nam. WOENSDAG Het Gulden Vlies: Kon. Ned. MM voor Tuinbouw en Plantkunde 8 uur njn. Levendaal 1: Zitting Prijzencommlssle 7.308.30 uur n.m. Stadsgehoorzaal: Maatschappij voor Toonkunst,. Plano-duo Babln en Vronsky. Stadszaal: Jeugdconcert MIJ voor Toon kunst. Planoduo Victor Babln en Vltya Vronsky. 2J uur nam. DONDERDAG Oegstgeest (Witte Huls)Kon. Ver. „Oost en West". Spr. Lode van Gent over Donker Afrika. 7 3/4 uur nam. DE BIOSCOPEN Trianon ..De mijnen van Koning Sa lomo" (alle leeft.). Zondag: 2.15. 4 30, 7 en 9.15 uur Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur. Rex „Café de Rode Engel" (18 Jaar). Zondag: 2.30, 4.45. 7.15 en 9.15 uur. Werkdagen: 2.30. 7.15 en 9.15 uur. Casino „Vrouwenarts dr Pretorlus" (18 Jaar). Zondag: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Werkdagen: 2.30. 7 en 9.15 uur. LI(lo „Daar komen de tanks" (14 Jaar). Zondag: 2 30, 4 45, 7 en 9 15 uur. Werk dagen: 2.30. 7 en 9.15 uur. 2.30. 7 c 9.15 t De avond-, pacht- en Zondagsdienst der apotheken te Lelden wordt van Zaterdag 11 Oct. 13 uur tot Zaterdag 18 Oct. 8 uur waargenomen door Apotheek Duyster. Nieuwe Rijn 18, tel. 20523 en de Doeza- Apotheek. Doezastraat 31. tel. 20313. Te Oegstgeest door de Ocgstgeester spreklng: 18.00 Jeugd cn muziek: i8.30Apotheek, Wllhelmlnapark 8, tel. 26274

Leidsch Dagblad | 1952 | | pagina 7