Hotelwezen voor groot deel afhankelijk van tourisme [DAMESBEURS FLAMINGO EILAND Panda en de schat van het eenzame eiland Agenda Siste Jaargang LEIDSCH DAGBLAD Vrijdag 26 September 1952 Derde Blad No. 27723 In 1952 van vreemdelingen 150 millioen verivacht Verlaging geweldige fiscale druk noodzakelijk Gistermorgen is In „Seinpost" te Scheveningcn de ledenvergadering van ..Horeeaf' door de Bondsvoorzitter de heer G. J. Meijer geopend. Na woorden van welkom hield hü een rede over „De kernproblemen der Ne derlandse hotelier". De heer Meijer noemde het beeld van de bedrijfstak voor de naaste toekomst onzeker. De bezettingsgraad dient over het gehele jaar (of het gehele seizoen) meer gelijktijdig te zijn. aldus de voor zitter. Belastingfaciliteiten zijn het eerst nodig om de kosten te drukken. Holelverniciiwing noemde spr. nood zakelijk maar deze is onfinancierbaar uit eigen middelen. Tenslotte noemde hij de toeristische propaganda een levensbelang voor het hotelwezen. Op nationaal gebied probeert men zich staande te houden onder de enorme druk van fiscale en sociale lasten. Op internationaal gebied is de hotelle- rie gewikkeld in een ongekend scherpe concurrentiestrijd op de toeristische markt. Het is het vreemdelingentoezoek dat de exploitatie-uitkomsten in het overgrote deel van het Europese hotel wezen de gunstige doorslag geeft. Ne derland mag niet klagen als het zijn in komsten beziet uit het vreemde toeris me verkregen. In enkele jaren stegen deze tot f. 103.000.000 en over 1952 wordt ten minste f. 150.000.000 verwacht. Maar de andere landen incasseerden van Nederlanders het vorig jaar toch al- 1IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII Hoe is het ontstaan Dit woord: DURVEN. In het Middelnederlands luidde dit werkwoord: dorven, maar het had een heel andere betekenis dan thans. Dorven betekende namelijk: nodig hebben. Om het begrip „wa gen" uit te drukken had men toen de beschikking over een ander werkwoord, namelijk dorren. Ic darf was dus: ik heb nodig Is dar wras: ik waag. Deze vormen leken al heel veel op elkaar, maar de ge lijkenis werd nog groter in de ver leden tijd. Ic dorste betekende na melijk zo wel: lk had nodig als: lk waagde. Het Is begrijpelijk dat daardoor verwarring ontstond. De strijd is tenslotte besleoht. in het voordeel van durven, dat zijn oude betekenis geheel verruild heeft voor die van: moed hebben, wa gen. Daardoor werd het werkwoord dorren overbodig en langzamer hand ls het helemaal verdwenen. Zo komt het dat het werkwoord durven twee verleden tijden heeft: ik dorst en: ik durfde. tijd f. 20.000.000 meer. zodat de toe ristische balans (waarin ook opgeno men het zakelijke verkeer) nog steeds passief is. In liet bedrag aan uitgaven van f. 123.000.000 in 1951. was f. 37.000.000 begrepen voor zakenreizen en f. 86.000.000 aan vacantiegelden. Spr. merkte op. dat de tocrlstenwer- ving versterkt moet worden, samen gaande met een verhoging van het zakelijk verkeer met ons land In de vorm van congressen en dergelijke. De A.N.V.V. doet ten aanzien van de piopaganda in het buitenland ongetwij feld wat in haar vermogen ls binnen het kader dat het budget van f.500 000 's jaars tot nog toe stelt. Onder luid applaus deelde spr. mee vernomen te hebben, dat de vereniging voor 1953 de besohikking zal krijgen over een regeringssubsidie van f940.000 Jaars Er bestaan bij de A.N.V.V. reeds concrete plannen, die vooral voor het hotelwezen interessant zijn. Men wil namelijk o.a. met spoed de instelling ter hand nemen van logies-informatiebu- reau:: in de grootste drie steden en ver der bij de invalspoorten voor het toe risme naar ons land zoals bv. Maas tricht. Breda. Arnhem. Enschede enz. Ongetwijfeld zal de verhoging van het budget der AN.V.V- ook dienstig wor den gemaakt aan de eigenlijke propa ganda in het buitenland. De opvoering van het toerisme naar Nederland ver langt bij voortduring de volle aan dacht. VACANTIEBESTEDING. Er moet naar worden gestreefd een verandering te brengen in de wyze van vacanticbcstcding by grote groe pen der bevolking. De getalsverhou ding: 58 verblijf bij familie of ken nissen cn 9 in hotel, toont aan dat er op liet gebied der binnenlandse gaslenwerving nog wel Wat te doen is. De afgelopen zomer heeft aangetoond, dat menig goed hotel aan de kust en In de vacanlie-centra in het binnen land zijn bedden zelfs In de „piek"- weken van het seizoen lang niet alle bezet had. Het betreft hier de hotels die het zonder buitenlands bezoek van beteke nis moeten stellen. Deze hotels zijn ln de plaats of streek van vestiging vol strekt onmisbaar. Meer medewerking van de overheid, om de exploitatiemo gelijkheden te verruimen, maar vooral om de lasten te verminderen, zal dan ook een reële consequentie zijn. DE PUBLIEKRECHTELIJKE BEDRIJFSORGANISATIE. De organisaties van werkgevers en werknemers in onze bedrijfstak, aldus de voorzitter, hebben dit voorjaar de beslissende stap gedaan en een be drijfsorganisatie aangevraagd. Het is de bedoeling dat de instelling van een hoofdbedrijfschap op het einde van dit jaar haar beslag krijgt. In de or ganisatorische leiding van de bedrijfs tak spreken van dat ogenblik af de werkgevers hun woord mee op gelijke voet met de werknemers. VERNIEUWING EN UITBREIDING. De vernieuwing en uitbreiding der hotellerie is aanzienlijk verder van zijn oplossing verwijderd- Naar sprekers mening is het logics- problecm in.Nederland niet opgelost met de capaciteit die na de voltooiing van het Marshall-schema zal zijn be reikt. Op een totale bedcapaeiteit van ongeveer 48.000 in de prijsklassen van f. 3 tot f. 8 en hoger inclusief ontbijt, verdeeld over alle typen van lpgies- verslrckkende bedrijven, is een aan vulling met 1250 ongetwijfeld van be lang. Maar de bijna 50.000 bedden zün slechts ten dele voor hel vreemdelin genverkeer beschikbaar. „Moeten wij gaan uitzien naar over heidsdeelneming in het tot stand ko men van nieuwe hotels of zouden wij het van de vervoersondernemingen moe ten verwachten om haar aandeel te ne men in de onderbrenging en verzorging van de passagiers die zü naar ons land brengen?" zo vroeg hij. VERLICHTING VAN LASTEN. „Er moet iets gebeuren en daarmee mag niet- lang worden gewacht". Het ls aan iedere hotelier in de toeristencen tra van ons land om er naar te streven, dat zijn logies-accomodatie binnen het bestaande bedrijf wordt uitgebreid en verbeterd. Met de verwachting, dat de winsten lager worden, nijpt des te meer het vraagstuk van de belastingheffing. „Moeten de inderdaad geweldige fi nanciële eisen, waarvoor de regering in verband met de internationale ver plichtingen van ons land, wordt ge steld, tot gevolg hebben, dat de toe komst van het gehele Nederlandse bedrijfsleven, de hotellerie incluis, in (Ingez. Med.-Adv.) ian di dameskroniek HDUTROST DEM HUG 19 t/m 30 SEPT. ENTREE F.!.- MORGEN wordt de100.000e bezoeker(ster) verwacht. dc waagschaal wordt gesteld?" zo vroeg hij. „Er zal een andere weg ingeslagen moeten worden om aan het ene te voldoen en het andere te ont gaan. Op liet nieuwe kabinet wordt ook in dit opzicht nieuwe hoop ge bouwd. Want voor menig bedrijf is de grens van het draagvermogen bereikt of zelfs overschreden. Wij zijn aldus spreker, wat de Bond betreft, na bijna 6 jaren van na-oor- logse opbouw, thans gekomen aan de periode van consolidatie. Eerst nu zal er gelegenheid zijn, om een bondspoli- tiek over langere termijnen te overwe gen. De positie van Horeeaf na het in werking treden van de Bedrijfsorgani satie zal ln dit verband dienen te wor den afgewacht. GALA-DINER. De drie bondsdagen ran Horeeaf. de Ned. Bond van werkgevers in hotel-, restaurant-, café- en aanverwante be drijven, welke een climax vonden in de laatste dag, waarop de ledenvergadering werd gehouden, zijn beëindigd met een gala-diner in de grote zaal van het Kurhaus Daarmee liet de Nederlandse hotellerie als het ware zien. waartoe het o.m op organisatorisch en culinair ter rein in staat ls. Aan de hoofdtafel zag de Bondspresi dent. de heer J G Meijer, zich omringd door vele autoriteiten, o.w. de minister van Financiën de heer J. van de Kleft. de voorzitter van de Tweede Kamer, mr C. G. Kortenhorst, de gouverneur van de residjtie. gen- majoor ir Tans. Aan het einde van het diner voerden enige gasten het woord. o.a. Minister van de Kieft. mr Kortenhorst en de heer van der Heem, voorzitter van de Haagse Kamer van Koophandel, waar na de heer Meijer woorden van dank sprak. Na het diner bleven de gasten nog geruime tijd in „La Corvette" in gezel lig samenzijn bijeen. RECHTZAKEN f 1500 voor overtreding loonvoorschriften De directeur van een machinefabriek te Leiden was bu het Haagse Gerechts hof in beroep gekomen tegen een vonnis waarbij hij was veroordeeld tot resp. f. 200 boete of twee maanden alsmede drie dagen hechtenis voorw aardelok en tot f. 2 000 boete of zes maanden met een week voorwaardelijk. Verd. zou arbeiders hebben uitgeleend aan een ander bedrijf dat een werk uit voerde in Puttershoek en zou zijn arbei ders daarbij te hoge lonen hebben uit gekeerd. Verd. ontkende dat de arbei ders waren uitgeleend en was van oor deel dat het hier om aangenomen werk ging. Dat de lonen te hoog waren, was gekomen doordat ook de reisuren wer den uitbetaald Volgens enkele getuigen was er wel degelijk sprake van uitlening van ar beiders en ook zou verd. niet gerechtigd zijn de reisuren uit te betalen. In zijn requisitoir merkte de proc. generaal op dat het uitlenen op zichzelf geen straf baar feit is. Het is echter ongewenst voor de arbeidsverhoudingen en daarom pakt men de werkgevers od de lonen aan. De reisuren mochten niet vergoed wor den en ook meende de Proc. Generaal dat de uitlening vast stond. Hij vond het overigens niet een van de ernstigste gevallen en requireerde in het eerste ge val bevestiging en in het tweede geval f. 1.530 boete subs 5 maanden zonder voorwaardelnke hechtenis. Uitspraak 9 October. NOORDWIJKERHOUTSE KWEKERS TEELDEN TE VEEL Een bloembollenkweker uit Noordwij- kerhout zou meer tulpenbollen hebben geteeld dan waarvoor hij vergunning had en zou te weinig bollen hebben in geleverd. Verd. beriep zich bij de Haag se Econ. Politierechter op zün doofheid, waardoor hij de getallen verkeerd zou hebben verstaan. Hü gaf toe een aantal jaren bollen te hebben gekweekt op naam van zün zwager. Toen deze echter de vergunning verkocht terwijl de bol len al in de grond stonden liep de zaak mis. Conform de eis werd verd. veroor deeld tot f 225— of twee maanden. Een andere bloembollenkweker uit Noordwükerhout. die eveneens te veel had geteeld, beriep zich op een foutieve mèting. Hij had echter geen hermeting aangevraagd. Voor hem kwam er f. 300 boete of twee maanden uit de bus Nog een kweker uit Noordivijkerhout zei zo veel belastingschuld te hebben dat hij noodgedwongen de regels had moeten overschrijden. F 300 boete of twee maanden. Een kweker uit Warmond kreeg eenzelfde straf en een uit Noord- wijk zag zich een boete van f. 35 toege wezen Uitstel behandeling Velser affaire De Haarlemse Rechtbank zou op 6 Oc tober beginnen met de behandeling van de strafzaken, die men pleegt aan te duiden als de ..Velser affaire". Wii vernemen, dat de verdachten bij de Rechtbank bezwaarschriften hebben ingediend tegen kennisgeving van ver dere vervolging. Nu deze bezwaarschrif ten zün binnengekomen zal de openbare behandeling van de strafzaken niet in October geschieden. De bezwaarschrif ten zullen begin November in raadkamer in behandeling komen ANDERHALF JAAR GEfclST VOOR KOEIENDIEFSTAL Voor diefstal van koelen uit de weide stonden voor de Haagse rechtbank te recht een 47 j. veehandelaar uit Nieuw koop en een 33 J. schelpenvisser uit Katwijk aan Zee. In de nacht van 6 op 7 Mei hadden zij aan de 's-Graven- landseweg te Noordwijk een koe gesto len en deze verkocht. In de nacht van 2 op 3 Juli stalen zij uit twee weiden aan de Rüksweg Oegst- geesb—Amsterdam ln totaal vier koeien. Deze vier koeien zijn inmiddels in een weiland ontdekt en door de eigenaars herkend. Verd. bekende dat hij in de buurt van de weilanden met een veewagen had gewacht, terwiil een ander de koeien haalde Deze ontkende echter hardnek kig iets met de affaire te maken te heb ben. Tegen beide verdachten werd 1'2 iaar gevangenisstraf met aftrek geëist. Uitspraak 9 October as. FEUILLETON door Dorothy Quentin, vertaald uit het Engels 55) Toni klemde haar handen in elkaar en leunde voorover. „Mark, hoe kén ik een goed advies geven. Hoe kan ik weten wat je 't liefst wilt. In mün ogen is een huisdokterspracktük het allermooiste. De mensen, overal op aarde, hebben een goede huisdokter nodig en zulk werk moet grote bevrediging geven". „Ik dank je. Toni. Ik geloof, dat Je me werkelijk geholpen hebt. Toch zal ik vader nog niet dadelük telegraferen. Ik ben altijd voorzichtig met een besluit, wanneer er een emotionele kant aanwe zig is. Ik zou liever zien, dat hij zijn praktük verkocht aan iemand anders en er een behoorlyke som voor maakte, dan dat ik als huisdokter zou misluk ken „Jy kunt niet mislukken als huis dokter", zei Toni met nadruk en meer tot zichzelf dan tot de man tegen-over haar. „Ik kan 't weten." voegde haastig aan toe. „omdat ik met zóvele dokters samengewerkt heb. Ik weet on middellijk. of iemand geschikt is voor hulsdokter. Je moet er heel andere eigen schappen voor hebben dan voor specia list." Ze glimlachte. „Ik vond t van het eerste moment, dat ik er van hoorde, jammer, dat je Je bezig hield met die insecten Mark lachte. „Wat je zegt, klinkt overtuigend. Ik zal er een nachtje over slapen. Bovendien zün er nog andere mensen, met wie ik er over wil praten. Mijn vader kan zich ook wel vergissen, wat zjjn ogen betreft. Er zijn nog andere bekwame oogheelkundigen behalve de man. die hij geraadpleegd heeft." „Natuurlijk", zei Toni enkel. „En Mark. geloof je niet. dat ik nu beter naar de Club kan gaan? Rlta zal anders denken, dat me iets ls overkomen." Ze dacht aan het meisje in Londen. Waarschijnlijk zou héér oordeel in deze kwestie doorslaggevend zün. Met iets van pijn in haar hart hoopte ze. dat het onbekende meisje of misschien was het een vrouw hem dezelfde raad zou geven als zij gedaan had. Mark's vader moest een aardige man zün, te oordelen naar wat ze gehoord had, en Leyden Ab bott leek aantrekkelijk. Zo luchtig mo gelijk en met een werelds air, dat haar niet al te best afging, voegde ze er aan toe: „Ik denk. dat tenslotte de vrouw, van wie je houdt, de doorslag ln deze kwestie zal geven." Toni had niet het woord ..verloofde' gebruikt. Het wilde haar niet over de lippen komen. Het suggereerde verlo vingsringen en -partüen en allerlei an dere dingen, die ze op een of andere manier niet bü Mark vond passen. Mark keek haar spottend aan. Hü klopte zün pfip uit en stond langzaam op. Er klonk een lach ln zijn stem, toen hü ant woordde: „Inderdaad dat zijn wijze woor den. Ik heb er nog geen idee van. of de vrouw, van wie ik houd. een dokters praktijk in een rustig dorpje te ver kiezen zal vinden boven speurtochten naar onbekende insecten op allerlei af gelegen plaatsen op aarde. Ik zal daar nog achter moeten komen. Vooruit meis je, laten we gaan, anders zullen zowel Carlos als Rita de alarmbel gaan lul den." Toen ze op de Club aankwamen, bleek echter alleen Rita aanwezig te zyn. Toni keek opgelucht. Rita trok vragend haar wenkbrauwen op. toen ze het meisje in gezelschap van Mark zag binnenkomen en cntisch staarde ze naar Toni's nieu we coiffure. Deze voelde zich doodonge lukkig en heel klein onder de scherpe starende blik. In het ziekenhuis, ln haar uniform, had ze zich altüd volkomen zeker van zichzelf gevoeld, maar hier op Flamingo Eiland scheen men bü ty- den als 'tware samen te spannen om haar jong en dwaas te doen voelen. „Mark, wat vind jij er van?" riep Rita tenslotte met een spottend lachje tot de jonge dokter. „Ik vind het haar uitstekend staan", antwoordde deze met een laoh. Even later verontschuldigde hij zich en ver dween, na hen goedcnnacht gewenst te hebben. Toni had hem kunnen omar men voor zü" antwoord aan Rita, die in een slecht humeur met haar naar huis reed. HOOFDSTUK 22 Terwyl Rita de auto ln de garage weg zette. rende Toni naar haar kamer, zon der iemand van de familie tegen het lijf te lopen. Ze wilde eerst baden en zich helemaal opknappen, voordat ze met haar nieuwe kapsel in de grote zit kamer, waar stellig de hele familie by- een zou zyn, binnentrad en de golf van critiek over zich heen zou moeten laten gaan. Mark's lach en zijn antwoord aan Rita hadden haar moed gegeven en ze voelde zich jongensachtig uitdagend. Het gesprek met Mark en zijn vertrouwelüke houding hadden haar zóveel moed ge geven. dat ze zelfs tegen het onderhoud met Carlos niet meer opzag, en er in tegendeel zelfs naar uitkeek, om einde lijk een en ander met hem uit te pra ten. Terwyl ze onder de douche stond, zong ze vrolijk. Ze had niet veel stem. maar dat deerde haar niet. Ze wist, dat haar vrolijkheid en prettige stemming niet lang zou duren, daar Mark of hy nu specialist werd of zijn vader's praktyk overnam toch dat meisje in Londen zou trouwenZijn stem had ernstig geklonken, toen hij haar de woorden „de vrouw, van wie ik houd", nazegde. Toch waren ze vanavond nader tot elkaar gekomen en dit had haar gelukkig ge maakt. Bovendien had het haar doen inzien, dat ze dwaas was geweest te den ken. dat ze dit soort geluk ooit met Car los zou kunnen bereiken. De tropische exotische sfeer van dit eiland was op de duur niets voor haar. Ze behoorde thuis m het mistige grauwgrijze Engeland, ze hield van de gezonde humor van haar landgenoten en van hun kalme vastbe radenheid. Daar lag haar wereld, en niét hier temidden van deze rijke, intrigeren de mensen vol duistere hartstochten, die haar vreemd waren. „Je bent een heel gewoon meisje, en in je uniform zie je er aardiger uit dan in wat ook", hield ze zichzelf, in de spie gel kykend. voor. Uitdagend kamde ze door de korte krullen, hoewel Monsieur Henri haar uitdrukkelyk gezegd had, dat ze er niet vóór morgenochtend aan mocht komen. Het meisje, dat ze in de spiegel zag. was echter verre van ge woon. Haar korte koperkleurige krul len glansden en haar gezichtje had eer wonderlijk zaohte uitdrukking. En ter wijl Toni als gefascineerd naar haar eigen spiegelbeeld staarde, wist ze op eens. waarom ze er anders uitzag. De waarheid drong met grote hevigheid tot haar doorze hield van Mark en var niemand anders! Van de degelyke, be trouwbare en verstandige Mark. die niets voor romantisch gedoe voelde en bang was voor emotionele uitbarstingen.. (Wordt vervolgd) Dc Engelse fabrikanten, die souve nirs voor de komende kroning laten ven-aardigen. zitten met de handen in het haar. nadat het IJkkantoor heeft verklaard, dat volgens een wet uit 1773 geldt, dat een kroon alleen mag worden geslagen van edele I metalen. Grote aantallen lepeltjes. I asbakken en andere traditionele souvenirs zijn reeds gemaakten de meeste prijken met een kroon. Wan neer er niet een andere wet wordt opgesteld, waardoor die van 1773 komt te ven'allen. zullen de Engel sen geen kroontjes mogen vervaar digen. Deze kronen vallen niet onder de bepaling van 1773. zodat joan Bel lis rustig kan doorgaan met ze de juiste kleur te geven. 4S) Tijdens de storm had ieder nu zijn taak. De kapitein verzorgde met voorbeeldige toewijding zijn zeezieke echtgenote. Hij gaf haar asperientjes met tomatensaus en zei: ..kom. komtut. tut", en andere opwekkende woorden. Teutbel. thans heer en meester op de brug. hield het rad in zijn stevige knuisten. ..folio, joho!" zong jiij. ..dit is pas leven! juist het goede straffe briesje, dat ik nodig heb om liet Eenzame Eiland te bereiken!" En uit deze woorden kunnen wij opmaken, dat hij een eigen koers was gaan volgen en dat deze koers iets met de schatkaart te maken had. Panda en jolliepop intussen waren helemaal niet in een stemming om vrolijke zeemansliedjes te zingen. Gebeukt, gekneusd en half stikkend rolden zij over het dek heen en weer. Plotseling kwam een golf aan rollen. die hoger n as dan alle vorige. Donker, met schuimende kop. joeg hij dreigend op het kleine schip af. ..Pas op. jolliepop! Houd je vast!!" schreeuwde Panda. Maar het was te laat. Toen de donderende watermassa's door dc spuigaten waren weggevloeid, bleek ook de trouwe knecht te zijn verdwenen Radio-programma VOOR ZATERDAG 27 SEPTEMBER. Hilversum I (402 M.) VARA 7.00 nieuws: 7.18 Gram.muziek: 8.00 Nieuws en weerberichten; 8.18 Gram.muzlek; 8.55 Voor de huisvrouw: 9.00 Gram.muzlek: <9.35—9 40 Waterstanden): VPRO 10.00 „Tijdelijk uitgeschakeld", causerie: 10.05 Morgenwijding: VARA 10 20 Voor de arbei ders ln de continubedrijven: 11.35 Altviool en plano; 12.00 Gram muziek: 12 30 Land en tuinbouwmededellngen; 12 33 Gram. muzlek; 13.00 Nieuws: 13 15 Commentaar; 13.20 Accordeonmuzlek: 13.50 Gram mus.: 14.00 Radlo-weekjournaal; 14.20 Nieuwe gram platen; 14 45 Boekbespreking: 15.00 Amateur-uitzending. 15.30 „Van de wieg tot het graf"; 15.45 Gram muziek; 16.15 Sportpraatje: 16.30 Gram.muzlek: 17.15 Voor de Jeugd: 18.00 Nieuws; 18.15 VARA- varla; 18 20 Filmprogramma; 18.40 Rege ringsuitzending: Zoeklicht op de Westerse Defensie; 19.00 Artistieke staalkaart: VPRO 19 30 „Passepartout", causerie; 19 40 „Het Oude Testament ln deze tijd", cause rie; 19.55 „Deze week", causerie; VARA 20.00 Nieuws; 20.05 „Don Giovanni", opera (2e acte); 21.20 Socialistisch commentaar; 21.35 cabaret; 22.20 Weense muziek; 22.45 „Onder de pannen", hoorspel: 23.00 hoorspel- 23.00 Nieuws; 23.15 Orgelspel: 23.30—24 00 Gram.muzlek. Hilversum II (298 M.) KRO 7.00 Nieuws; 7.15 Ochtendgymnastiek; 7.30 Koorconcert: 7.45 Morgengebed en litur gische kalender. 8.00 Nieuws en weerbe richten: 8 15 Gram muziek: 9.00 voor de huls vrouw; 9.35 gram muziek; 10.00 Voor de kleuters- 10.15 Gram.muzlek: 11.00 Voor de zieken: 11.45 Gram muziek: 12 00 Angelus: 12.03 Gram muziek: (12 30—12 33 Land- en tuinbouwmededellngen); 12.55 Zonnewijzer: 13.00 Nieuws en Katholiek nieuws- 13.20 Lunchconcert; 14.00 Boek bespreking; 14 10 Gram muziek; 14.20 Idem; 14.40 Amateurprogramma-, 15.15 Kroniek van letteren en kunsten; 1553 Gram.muzlek: 16.30 De schoonheid van het Gregoriaans". 17 00 Voor de Jeugd; 18.00 Gram muziek; 18.15 Journalistiek weekoverzicht; 18.25 Gevarieerde muziek: 18 45 Buitenlandse correspondenties; 19.00 Nieuws; 19.10 Gram muziek: 19 20 Parle- mentsoverzlcht; 19.30 Gram.muzlek. 20.25 De gewone man zegt er 't zijne van; 20.30 .Lichtbaken", causerie: 20 50 Gram.muz.: 21 00 Gevarieerd programma: 21.50 Mili taire causerie: 22.00 Lichte muziek; 22 30 ..WIJ lulden de Zondag In"; 23 00 Nieuws: 23.15 Nieuws ln Esperanto; 23 2524 00 Gram muziek. Engeland. BBC l.lglit Programma (1500 en 117 M.) 11.55 Orgelspel 12.15 Dans muziek: 12.55 Sport; 13.15 Militair orkest; 13.45 Voor de kleuters; 14.00 Orkestcon cert; 14 45 Gram.muzlek; 15.00 Dansmu ziek: 15 30 Sport: 15 45 Idem; 16.45 Idem; 17.15 Orgelspel: 17 30 Sportberichten; 18 00 Jazzmuziek; 1845 Causerie: 19.00 Nieuws en radiojournaal; 19 25 Sport; 19 30 Hoor spel: 20.30 ..Lilian Bavlls"; 21 30 Amuse mentsmuziek; 22 00 Nieuws; 22 15 Lichte muziek; 22.45 Dansmuziek; 23.5624.00 Nieuws. Nurd west «lent seller Rundfunk. (300 M.) 12.00 Amusementsmuziek; 13 00 Nieuws: 13 25 Gevarieerde muziek; 14 00 Idem; 15.00 Kamerkoor: 17.30 Volksmuziek. 18 00 Gevarieerde muziek; 19 00 Nieuws; 20 00 Amusementsmuziek; 21.45 Nieuws; 22.10 Svmphonle-orkest. 23.00 Dansmuziek: 23 30 Gevarieerde muziek 24 00 Nieuws: 0 10 Dansmuziek, 1.00 Filmmuziek; 2.15 Gevarieerde muziek. Frankrijk, Nationaal-Programma. 317 RL 12.10 Gr.im muziek! 12.30 Orkestconcert; 13 00 Nieuws; 13 20 Cellorecltal; 14.12 Or kestconcert; 15 35 Gram.muzlek; 16.05 Ge- I vnricerd programma; 16 50 Kamermuziek: 17 55 Gram muziek; 18 10 Idem; 18.30 Amerikaanse uitzending. 19 02 Gram.muz.; 19.58 Idem: 20 02 Plano en viool: 20.22 Gram muziek. 20 30 Hoorspel; 22 02 Gram - muziek 22 15 Pianorecital. 22 50 Gram. muzlek 23 25 Idem; 23 4524 00 Nieuws. België. 321 en 181 M. 324 M. 11.45 Gram muziek: 12 00 Salonorkcst: 12 30 Weerberichten 12 34 Omroeporkest: 13 00 Nieuws; 13.15 Gram.muzlek. 14 00 Kamer muziek. 14 40 Gram muziek; 15.15 Sym- phonle-orkest en solist. 15.40, 15.45 en 16.00 Gram muziek; 16.45 Engelse les; 17.00 Nieuws. 17.10 Gram.muzlek 1730 Orgel concert. 18.21 Gram.muzlek: 18 30 Voor de soldaten; 19 00 Nieuws: 19.40 Gram. muzlek; 20 00 Gevarieerde muziek; 20.30 Gram.muzlek. 21 00 Amusementsmuziek; 21.45 Gram.muzlek; 22 00 Nieuws; 22.15 Gevarieerde muziek: 22.40 Nieuws; 23.05 24.00 Verzoekprogramma. 48t M. 12.05 Lichte muziek; 13 00 Nieuws; 13.10 en 14.05 Verzoekprogramma 15.00 Gram.muzlek. 16 30 Lichte muziek'; 17 00 Nieuws. 17 15 Lichte muziek. 18 30 Accordeonmuzlek; 18.45 Gram muziek: 19.00 Kamermuziek. 10 40 Idem. 19 45 Nieuws. 20 00 Omroeporkest. 21 00 Gram - muziek: 22.00 Nieuws: 22 10 Gram muziek: 22 15 Jazzmuziek. 22 45 Gram.muzlek; 22.50 Nieuws. 23 00 Gram muziek; 23.55 Nieuws. Engeland, BBC Ilome Service (330 RL) 11.55 Gevarieerd programma; 12.55 Weer berichten; 13.00 Nieuws: 13.10 Gevarieerd programma; 13.55 Arbeldersorkest; 14 30 Dansmuziek; 15.15 Orkestconcert: 16.15 Hoorspel; 16 35 Idem; 17.00 Voor de kln- ?5I??:«?7,®$ Weerberichten; 18 00 Nieuws; ïS'ïf ®Port: 18.30 Gevarieerde muziek: „ïntervlewa: 19 45 Radio Parade- 994? *i^S: J?1-15 Iïï5>ï5PeI met muz'eki 22.45 Avondgebeden; 23.00—23.03 Nieuws. VRIJDAG i I auTrH 5—71 Madeihow O- en A. .-Gulden Vlies: Ledenvergadering Kon. 8 uiir nam"' Tuinbouw en Plantkunde. Lakenhal: 3 Oct. Ver. en K en O Lezing 8 uw nam over Leldse meesters. Den Burcht (Jaoobazaal)Receptie nam -Noorderkwartier", 8 uur ZATERDAG Mannen". trert as° Mn'*11 Un'. V? N>cL 6 Ele c - troias MIJ. 11 uur voorm. JS3Ï»! (I°°r Stationskoffiehuis): Excursie Ver. „Oud Lelden". 2) uur nam. (Marlënpoelstraat)Her denking 5de lustrum. 11 uur voorm.; re ceptie 13 uur nam. Stadszaal: Plaatsbespreking Scaplno- nam Cn Cabaret 3 "ctober. 2—4 uur Ai?ie£st?e.est-«> ?ud Poelgeest; Intocht nam Poelgeest met gevolg. 8 uur Leiderdorp; Opening nieuw Jeuzd- eebouw Hervormde Gemeente. 3 U. nam. ZONDAG. Gerecht 10: Eredienst Soefl-bewegin". II uur voorm. Hooigracht 84: Humanistisch Verbond. Spr. mr dr J. In 't Veld over het lsto Hum. Congres. 10J uur voorm. MAANDAG: Schouwburg: Abonnementsvoorstelling ..Het witte schaap van de familie" door „Het Vrne Toneel". 8 uur nam. St. Anthonlus Clubhuls: Lustrumuit voering RK. Lyceum „Arsenicum en oude Kant". 8 uur nam. Gerecht 10: Spiritualistische Gemeen schap Rotterdam. 8 uur nam. »T^vS?daali Aandeelhoudersvergadering N.V. Kon. Zeep-, Eau de Cologne- cn Parfumerleënfabrlek v.h. Sanders en Co, 11 uur voorm. DINSDAG Schouwburg: Abonnementsvoorstelling ..Het witte schaap van dc familie" door „Het Vrlle Toneel". 8 uur nam. Stationsweg 12: Aandcelhoudersverza- voorm Leldsche Duinwatermij. 9 uur DAGELIJKS Museum voor Volkenkunde: Tentoon stelling „Vertrouwd bezit van vreemde herkomst". Tot 1 October dagelijks van 10o uur Cs Zondags van 1—5 uur). Lakenhal: Schilderijententoonstelling. (Werkdagen 10—5 u Zondags 1—5 u.). BIOSCOPEN Lljlo „Kinderrechter grijpt ln" (14 Ir.) Zondag 2 30. 4 45. 7 en 915 uur. Werk dagen 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor „Het kind der zonde" (18 Jr.) Zondag 2.30. 4.45. 7 en 9.15 uur Werk dagen 2.30. 7 en 9.15 uur. Trianon ,De schrik van New-Orleans" (18 Jr.) Zondag 2, 4.15. 7 en 9.15 uur. Werkdagen 2.30, 7 en 9.15 uur. Re* „Muiterij op het goudschip" (14 vLZH0ndaEo2i0',4'45' 7 15 en 9-« uur. Werkdagen 2.30. 7 en 9.15 uur. -aslno „Encore" (14 jr.). Zondag 2.30, 4.4o. 7 en 9 15 uur. Werkdagen 2.30 i cn 9.15 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken te Leiden wordt van Zaterdag 20 Sept 13 uur tot Zaterdag 27 Sept 8 u ir aa-irjpnomcn door Apotheek Kok. Rape:., burg 9 tel 24807 en Apotheek „Tot Hu.4 der Menschheld'. Hooigracht 48. tel. aiO'.n Te Oegs'veeet door de Oegstgeesi. r Apotheek, WUJielmlnapark 8. Tel, "2627li

Leidsch Dagblad | 1952 | | pagina 5