Nederlandse nederlaag in Deense hoofdstad niet blamerend LFC-aanval beter dan tegen Wilhelmus pisfe Ja LEIDSCH DAGBLAD Maandag 22 September 1952 Tweede Blad No. 27/19 A l 0-2 WERD HET 3-2 Abe Lenstra vierde zijn rentree (Van onze speciale verslaggever De vijftiende wedstrijd, gisteren te Kopenhagen gespeeld tussen de ver tegenwoordigende elftallen van Denemarken en Nederland, is in een 32 Deense zege geëindigd, nadat een kwartier na het begin Oranje een 20 voorsprong had. Binnen drie minuten scoorde Denemarken echter, toen de eerste speelhelft 22 minuten oud was, twee goals, en na de rust ontstond op voor onze tegenstanders gelukkige wijze hun winnend doelpunt. Uit het scoreverloop blijkt wel, dat de strijd spannend is geweest en ter nauwernood door de als favorieten gestarte Denen gewonnen is. De Deense pers van Zaterdagavond en Zondagmorgen schreef in haar voorbeschouwingen, dat ,,deze jonge Deense ploeg van de Nederlandse veteranen moet kunnen vinnen", maar dat is haar toch niet meegevallen. Eerder is het tegendeel want het Oranje-team heeft zich beter geweerd, veel beter zelfs, dan onder de gegeven omstandigheden mocht worden verwacht. In de eerste plaats kon Odenthal niet spelen en bovendien had Abe Lenstra last van een gescheurd kootje in een zijner tenen. Niettemin, de Herenvener was er en stapte zelfs, alle geruchten over zijn vliegvrees ten spijt, welgemoed in de K.L.M.-Convair, welke het gezelschap, mitsgaders andere passagiers, in snelle, gelijkmatige vlucht naar Kopenhagen heeft gebracht. En onderweg was hij evenmin de man, die met angst in zijn hart vloog, maar nam opgewekt deel a an de vrolijke stemming, welke in de ploeg heerste. En hij vertrouwde ons toe, wel pijn te hebben, maar toch dolgraag te willen spelen. ,,lk ben er en vil nu ook graag meedoen", verzekerde hij en uit die uitlating bleek wel, dat hij met de juiste mentaliteit geladen was. En zo was het eigenlijk met de gehele ploeg gesteld, hetgeen natuurlijk een zeer gunstig teken mocht worden genoemd. Maar er was wat anders, wat ons de wedstrijd met zorg tegemoet cleed zien. De K.C. had namelijk besloten de plaats van Odenthal toe te vertrouwen san Terlouw, zodat een uitgesproken Lnkse speler op rechts ons doel moest dekken. Dat Hendriks als stopper werd opgesteld, leidde er mede toe. dat onze verdediging, waarin Boskamp reeds de buteerde. een geheel nieuwe samenstel ling kreeg en dus een groot vraagteken werd. Het was om die reden, dat Za terdagavond het kleine groepje Neder landers in de koude Deense hoofdstad bezorgd ronddwaalde. Bovendien waren de deviezen niet al te talrijk en welis waar de winkels gesloten, maar de restaurants niet direct goedkoop. En dus dat miniatuur-legioen maar met de toppen op stok. Toen de Zondagmorgen zich aankon digde met een loodgrijze lucht en een gestaag vallende druilregen, werd de sfeer èr niet beter op. Idraetsparken bleek bovendien nog niet uitverkocht, hoewel er toch nauwelijks 30.000 toe schouwers plaats kunnen krijgen. Ne derland staat blijkbaar niet hoog geno- ■eerd op de Deense voetbalmarkt. Het was alles niet alleen nat, maar ook wat dniilerlg en triest. Een muziekcorps poogde tevergeefs met populaire wijsjes stemming er in te krijgen Maar zie, wat dat dappere corpsje Het viel heus mee Misschien wel mede door de geringe verwachtingen is hetgeen door beide ploegen vertoond is. nog best meege vallen. N'ict alleen wat het tempo be treft, maar ook ten aanzien van tech niek en taktiek. En dat op een glad veld en een bal, die eveneens veel zorg vereiste. Het doet ons genoegen deze toon te kunnen laten horen ook over ons elf tal. Vooral in de eerste helft heeft het Oranje-team met vaart en goede combinaties gespeeld. Misschien wat te veel over links, zodat rechtsbuiten v. d. Kuil te weinig in het spel betrokken werd, maar het was toch ook weer zo, dat de V.S.V.'er, als de kleinste van het veld, in linksback Svend Nielsen wel zo ongeveer de langste te genover zich had. Hoe het echter ook zij, onze ploeg startte goed, de voorlinie was beweeglijk, het middenveld kwam goed mee en het resultaat was, dat na zeven minuten Oranje reeds met 1—0 voorstond. Wiertz plaatste uit een vrije schop goed voor doel, Clavan tikte de bal terug en Van Roessel deed de rest. Dat was dus een hoopvolle start en het bleef goed gaan. Wel konden ook de Denen, meestal via hun linkervleugel Kurt Nielsen en Kaj Nielsen eveneens gevaarlijk aanvallen, maar onze verde diging zorgde voor een goede dekking en in het algemeen was het toch zó, dat VOETBAL. Westelijke Jeugd zegevierde in Den Bosch In het Bossche stadion hebben de uitverkoren jeugdspelers van het Westen en het Zuiden laten zien, dat er nog veel geschaafd moet worden aan de basis van het spel, balcontróle en trapvastheid. Bij de Zuiderlingen bleek ook het tac- ösoh Inzicht sleohit ontwikkeld. Men bep elkaar voortdurend in de weg, waardoor het voor de Westelijke ver dedigers, die zidh goed opstelden, een koud kunstje was de weg naar hun doel afgesloten te houden. Doortastend spel 'an rechtsbuiten Veerman sohiep in de "e minuut een kans voor de Edo- chtsbinnen Mul, die daarvan snel rea gerend met een goed schot gebruik naakte (0—1). Ook in de tweede helft konden de Zui derlingen hun spel niet tot ontplooiing Mengen, al drukten zij de Westelijken door groter Ijver wat meer in de ver- dediging. Er zat evenwel geen tempo, stellig geen verrassing in al deze Ijver D?n vrije sohop leidde zelfs tot het toeede doelpunt van het Westen. Hier- Ht ontstond een verrassend snel door gevoerde aanval van de rechtervleugel ^arna midvoor Van Braam 'Hillegomi open doel een niet te missen kans fceeg (0—2). Abe bracht intelligentie Dat dit kon, is alleen toe te schrijven aan de wederopneming van Abe Len stra. De Heerenvener heeft de intelli gentie in het Nederlandse offensief teruggebracht, zodat aangenomen mag worden, dat hij zijn plaats heeft her overd. Hy was het, die met zijn grote tech nische vaardigheid, zijn spel-inzicht en lichaamsbelieersing de dirigent van de voorlinie is geweest. Met Van Roessel verstond hij zich uitstekend en prachtige combinaties heeft dit tweetal, al dan niet in samenwerking met Clavan die nu zijn keuze toch wel heeft gerechtvaardigd en v. d. Kuil, opgebouwd. De Deense verdediging heeft het daar tegen zeer lastig gehad. Na ongeveer tien minuten werd zij door Abe gepasseerd, waarna zelfs doelman Johansen met een geraffineerd boogballetje geen kans kreeg. Zeer snel was echter Svend Niel sen teruggekomen en hij wist de bal nog vcor de doellijn weg te werken. Toch kwam een tweede Nederlandse goal. Terwijl na melijk onze verde diging stand wist te houden tegenover de steeds beter wordende combi naties i v at schoven die Denen elkaar de bal ...lekker" toe, maar ook: wat duurde het lang eer er geschoten werd) volgde na veertien minuten een pracht doelpunt. Abe drong van het midden veld met de bal aan zijn voeten „ge kleefd" snel op en terwijl zijn mede spelers haastig positie zoohlen, scha kelde hij met een welhaast onopval lende schijnbeweging de Deense spil uit, zwenkte af naar links en zond toen een voltreffer in (02). Dat prik kelde de Denen blijkbaar en na deze goal verhoogden zij het tempo. Het werd daardoor een „botsingtussen twee behoorlijk en bij momenten zelfs goed spelende elftallen. Terlouw had het daarbij steeds te kwaad met de Deense linksbuiten en Hendriks zwoegde In het centrum. Deze twee robuste kerels heb ben bergen werk verzet, doch Hendriks kwam toch wel eens tot overtredinkjes. Eén hiervan is de oorzaak geworden van het eerste Deense doelpunt. GELIJK! Uit een vrije schop kwam de bal goed voor ons doel, waar Kurt Nielsen, goed reagerend, inschoot (12). Meteen werd de geest vaardig over de Denen en twee minuten later had rechtsbin nen Petersen de stand gelijk ge maakt. Een volkomen normale stand intussen, en gevolgd door een hard en snel duel, waarbij de Denen iets meer gingen betekenen in het mid denveld. Vooral rechtshalf Terkclsen deed daar uitstekend werk, ook als zesde aanvaller en over het geheel kwam Denemarken in ploe-geenlieid boven Nederland uit, zonder dat Oranje echter bepaald zwakker moest worden genoemd. Ongelukkiger daarentegen wel en dat Is de schuld geweest van de Finse scheidsrechter Kaïvola. wiens capacitei ten niet voldoende zijn gebleken en die in Nederland nauwelijks een eerste klasse-wedstrijd toevertrouwd zou kry- ,§en. Zijn beslissingen zijn, helaas nogal 'in het voordeel der Denen uitgevallen en dat heeft de sfeer weer ietwat be dorven. Ook al was het grondspel der Denen goed uitgevoerd, hun voorlinie I was toch minder gevaarlijk dan de onze. Zo wist Lenstra, tien minuten voor het I einde van de eerste helft weer door te I breken, waarbij hy echter door de Kanaries hoekten zuinige zege op metaalhard HPSV (Van onze sportredacteur). Het is natuurlijk overdreven om te beweren dat de grond trilde, toen het elftal van de HPSV Zaterdagmiddag het LFC-terrein betrad, maar ai, ze waren toch wel heel flink uit de kluiten gewassen, die Haagse politiemannen. Hun spel was navenant aan hun postuur: zo hard als beton, alhoewel het steeds sportief bleef. De kanaries kwamen met een I0 zege op deze potige struis vogels als we deze vergelijking mogen gebruiken uit de bus en die over winning was ruim verdiend, want het aanvalsspel van de Leidenaars was heel wat slimmer van opzet de uitdrukking „intelligenter" willen we voor een volgende gelegenheid bewaren dan het kick-and-rush van de Hagenaars. Deense spil zonder meer van de bal werd gelopen. Hier had een strafschop moeten I volgen, maar de Fin liet doorspelen. Niet alleen, dat ons hier waarschijnlijk een doelpunt is ontgaan, maar deze arbitrale blunder werkte ook deprime- I rend op de Nederlanders. Het gevolg was I een periode van Deense druk, gebaseerd op goed ploegspel, en zeer gevaarlijk1 voor de Nederlandse verdediging. Het is toen paniekvoetbal geweest bij Ter louw, Hendriks en Boskamp. Maar, het Nederlands elftal kwam er door niet alleen, doch zag zelfs kans zich te her stellen. waarbij evenwel nieuwe tegen slag volgde. Nog een arbitrale blunder Clavan besloot namelijk een snelle rush niet een voorzet,, waaruit Van Roessel doelpuntte. Maar zowaar keurde de scheidsrechter deze zuivere goal wegens off side af. Dat was wer kelijk niet leuk meer en heeft in de tweede helft zijn terugslag gevonden in het spel der Nederlanders. Boven dien liep het ook nu niet mee. Zo gin gen Van Roessel en Lenstra er tussen uit,waarbij Abc fraai inschoot. Ook nu was de doelman gepasseerd, maar rechtshalf Terkclsen wist toch nog een doelpunt te voorkomen. Ei- volgde nog een periode van felle botsingen tussen snelle voorlinies en hard werkende verdedigingen, maar de Nederlandse defensie raakte toch min iof meer de kluts kwijt, zodat langza merhand een Deens overwicht ontstond. Dat heeft zo ongeveer een halfuur ge duurd. waarbij de Denen zuiverder en verrassender ook speelden dan de Neder landers. Steeds weer bouwden Kurt Nielsen, spil Bregger en Terkelsen in het middenveld goede aanvallen op. De Denen vulden elkaar prima aan en kwa men gewonnen in de race te liggen. Toch hebben zy tenslotte slechts door een gelukje hun overwicht kunnen realise ren. Na 25 minuten lostelinksback Nielsen namelük een geweldig hard schot, waarbü helaas Hendriks de bal van richting deed veranderen, waardoor Kraak onhoudbaar gepasseerd werd (3—2). Niet blamerend Deze nederlaag is echter zeker niet blamerend en zelfs heeft het geiyke spel, dat verdiend zou zijn geweest. Het is vrijwel de gehede wedstrijd enkele kleine perioden uitgezonderd een strijd geweest tussen de sinds de wedstrijd tegen Wilhelmus sterk gewij zigde Leidse voorhoede en de HPSV- defensie. Een verdediging, die overigens van wanten wist en geroutineerd haar tekort aan snelheid ze worden een dagje ouder die politiemannen en de aanvoer van jonge krachten staat nage noeg stil onder het vaardig hanteren van de buitenspelval trachtte te verber gen. In de tweede helft lukte dit niet zo erg best meer en braken de geel-zwar- ten tal van malen door de stalen Haagse linie in het bijzonder midvoor Nag- tegeller kreeg nogal eens een vi-y ter rein voor zich Maar we hebben zo de idee, dat de kleine Nagtegeller by die gelegenheid liever zo snel mogeiyk van de bal af wilde de dreunende stappen van de uitstekende, maar zware Haagse stopper achter hem klonken hem zeker te ongezellig in de oren want hy schoot veelal te haastig en bovendien nog slordig ook. LFC nam na vyftien minuten spelen de leiding, toen Byi het leer na een corner resoluut inschoot en dat was een goede beloning voor het frisse spel van de Leidenaars, al hadden zich daarvóór weinig kansen voorgedaan. Een blunder van de Haagse doelman, die een schot, we menen van Slingerland liet glippen, kostte de HPSV enkele minuten na de eerste treffer bijna een tweede doelpunt. De bal moet de doeliyn gepasseerd hebben maar vóór de haastig toelopende arbiter Vlak zich daarvan kon overtui gen. voorkwamen twee Kanaries het nemen van een moeiiyke beslissing, door zich gretig op de op de bal liggende doelman te werpen Resoluut: geen doelpunt, maar een vrye trap tegen de We schreven reeds, dat het voetbal van de Hagenaars van een kwaliteit was, die gemeenlijk met de uitdruk king kick-and-rush wordt betiteld. Maar geheel en al van gevaar was het toch niet ontbloot, want In de HPSV- voorhoede liepen enkele lieden rond, die over een verbluffend hard schot beschikten. Dat merkte doelman Missaar, toen hü na een half uur spelen een fantastisch harde loeier van Brilman kreeg te stoppen en even later een schot van rechtsbuiten Van Wingerden, vanaf de linksbuiten plaats gelost, via de paal naast sprong. Maar erg veel kansen kregen de Hage naars toch verder niet, want vooral pynacker stond weer eens een heel knappe party te backen. Eerst tegen het einde, nadat LFC tal van gelegen heden voorbij had laten gaan om de voorsprong een veiliger basis te geven het geluk hadden de Leidenaars nu ook niet bepaald op hun hand kwa men de HPSV'ers nog even in de aan val. Traditie getrouw werden de laatste minuten kritiek voor LFC, maar de ver diende overwinning ging toch echter niet meer verloren, zoals dat veertien dagen geleden tegen Wilhelmus wel gebeurde. Op het rapport van de LFC-voorhoede kunnen we ditmaal een heel wat beter cyfer zetten, laten we zeggen een zeventje. Vooral na de rust lukte het soms aardig en werd er met overleg gespeeld. Wat ons betreft mag de elftal commissie de linie Si teur, Byi, Nagte geller, Slingerland en Slra best nog een kansje geven, alleen, Nagtegeller, een beetje meer doorzetten jongen. Scheidsrechter Vlak leidde correct. binnen het bereik gelegen. Driemaal zelfs en steeds na fraai werk van v. d. Kuil en Abe Lenstra. Maar Van Roessel, die de afwerker had moeten zijn, faalde helaas. In de laatste mi nuut. toen hij op tien meter vry kwam nadat Lenstra door een „over stapje" de Deense verdediging had uitgeschakeld, wel heel erg. Het is dus 3—2 gebleven, maar we aarzelen niet te spreken van een goede wedstryd der Nederlanders. Zeker, de Denen hebben constanter gespeeld en waren als ploegeenheid beter. Maar van Oranje-kant zyn tooh ook goede mo menten te noteren geweest. Vooral wat betreft onze voorlinie, waarin eigenlyk alleen Bennaars wat uit de toon is ge vallen. Clavan en v. d. Kuil waren hun plaats waard, snel en beweeglijk spe lend en over Lenstra en Van Roessel hadden we het reeds. We zitten echter wel met de verdediging, want de hui dige formatie kan men moeilijk als een „vondst" beschouwen. Boskamp heeft niet bepaald gefaald, deed zelfs aanvankelyk weldoordacnte dingen, maar betrouwbaar was hij nog niet. Mis schien dat by een nieuwe kans de nu opgedane routine zijn spel ten goede zal komen. Hendriks als spil voldeed. Ter- louw als rechtsback echter minder, •misschien is met Odenthal in zijn plaats een beter 'geheel te verkrygen. Kraak is nog niet te vervangen. Hij heeft na de rust zijn werk voortreffeiyk gedaan. I Echter ons middenveld heeft nog aan dacht nodig. Blesbrouck vooral. By de R C.H.'er viel te dikwijls een opening. I Wiertz daarentegen was weer zyn I plaats waard, hoewel hy (evengoed als i Terlouw) het kwaadste deel van de Deense ploeg: Kaj en Kurt Nielsen, tegenover zich had. Dit tweetal kon j het uitstekend met elkaar vinden. Trou- wens, de gehele ploeg zat goed in elkaar I en bouwde de aanvallen soms zeer goed op. Beter dan in het Nederlandse elftal. De verdediging was rond spil Bregger goed geformeerd met linksback Svend I Nielsen als de uitblinker. Dat onze voor- linie daartegen nog zo gevaarlijk is ge weest. pleit toch wel voor haar. In het I middenveld waren Terkelsen en Kurt- Nielsen de figuren. Méér dan rechts- I binnen Petersen die echter een goede afwerker bleek. Als geheel maakte de ploeg een goede indruk, maar eerst toen zij na de rust het spel meer open ging gooien en Nederland dus met eigen wapens kwam bestryden. werd het team in offensieve zin gevaariyker. Juichend loopt Jan van Roessel terug: het eerste Nederlandse doel punt is geboren. De Deense defensie ligt geslagen ter aarde. Internationale motorzesdaagse Haaker zakte door brug en Laming viel in beek Nederlands A-team voor Zilveren Vaas uitgeschakeld Op de vierde dag van de internatio nale motorzesdaagse leidde het par cours (440 km.) over de steilste pas sen van Oostenrijk met stygingsper- centages lot 34 procent. In de nacht had het gesneeuwd en op sommige punten zakten de machines tot over de assen in de yskoude modder, 's Morgens was het opgeklaard, maar het vroor nog enkele graden totdat in de namiddag de zon doorbrak en met vreugde door de verkleumde deel nemers werd begroet. Wat de Neder landers betrof waren na deze buiten gewoon moeilijke rit nog de volgende rijders 7-onder strafpunten: Jansema, Bestebreurtjc. Pellikaan, Drikus Veer, Ab Koning. Bep Olie, Martien den Haan, Frans Vos, Knynenburg en Ro zenberg. Emmel'kamp en v. d. Noll kregen resp. drie en twee strafpunten. Ze hebben erg veel vertraging gehad omdat ze op een gegeven moment een riviertje moesten oversteken over een brug die practisch was weggeslagen. Ze hebben toen met die palen, die in het water lagen, ge tracht de brug te herstellen. En inder daad zyn ze er over heen gekomen met hun zy spannen, maar het kostte nogal wat tijd. zodat ze de volgende contróle net niet konden halen. Maar tegen de hun toebedeelde strafpunten is protest aangetekend: terecht waren ze van oordeel dat van een zesdagenryder niet gevergd mag worden, dat hy ook nog bruggen kan bouwen. Flip Haaker had by diezelfde brug een ongelukje: hy zakte er nl. doorheen omdat de plan ken er los op waren gelegd. Dit braoht vertraging, resulterend in een strafpunt. Van Ewijk heeft er Zondag nog 12 straf punten by gekregen. Zyn ketting begaf zich boven op de Turracher Hoehe, en toen dit euvel verholpen was en hij de helling was afgereden vond hij onderaan Laming met zijn motor in een beekje liggen. Uiteraard hielp hy zyn landgenoot weer op het rechte pad. maar al met al was hy byna 12 minuten kwyt. wat even zovele strafpunten betekende. Ook Laming 'kreeg er door zyn slipper In de beek een vyftiental strafpunten bij. Jaap Haaker kreeg er een of twee by. De overige ryders hadden hetzelfde aantal strafpunten als na de derde dag. Het totale beeld was Zondagavond als volgt: Van de Nederlandse ryders had den er nog tien een blanco strafregister. Als het protest gewonnen werd ten aan zien van de twee zyspancombinaties en van Flip Haaker die door de defecte brug werden gehandicapt, zou dit aan tal dus tot dertien stygen een percen tage van 54, wat vry hoog is. Zeven van onze jongens hebben straf punten opgelopen. En in totaal hebben we vier uitvallers, nl. Evert Bos, Van Dolder, Cees van Ryssel en Jan Tim- mers. Van Ryssel moest wegens een ka potte motor de stryd staken, waardoor ons Vaas-team A kansloos werd. Tim mer draaide op het laatste stukje van het traject zyn motor ln puin. Wat er precies aan de hand was, wist men Zon dagavond om 8 uur nog niet. Maar in elk geval is de wedstrijd voor hem ge ëindigd. Het Nederlandse B-team staat met 8 strafpunten op de 2e plaats ach ter Duitsland, dat nog een schone lei heeft. Deze vierde dag .volgens de deelne mers wellicht de zwaarste van de wed stryd, werd gekenmerkt door een reeks v-alpartyen. By één hiervan werd de be kende Duitse N.S A.-ryder Haas die op een Ardie uitkwam, ernstig gewond. Hy is in een ziekenhuis opgenomen. Voetbal in Engeland Ideale weersomstandigheden, met veel zon en prima velden na de re gens van de voorgaande dagen, gaven verscheidene prominente ploegen ln de leage gelegenheid voetbal van hoge klasse te demonstreren. Wat de eerste divisie aangaat verdienen Blackpool en Portsmouth een speciale vermelding voor hun prachtige overwinningen in uitwedstrijden, waarbij ze elk vyf doel punten scoorden. Voorts boekte Arse nal een 31 zege over de Spurs op het veld aan White Hart Lane, dat met 70.000 toeschouwers volkomen uit verkocht was, terwijl U-iverpool met 4l Middlesbrough de baas bleef en nu weer fier aan het hoofd van de ranglijst staat. Aston Villa—Manchester United 33; Bolton WanderersPortsmouth 05; Burnley—Sheffield Wednesdav 1—1 Charlton Athletic—Derby County 3—1; Liverpool—Middlesbrough 41; Man chester-City—West Bromwich Albion 0—1; Preston North End—Cardiff City 2—3; Stoke City—Newcastle United 1—0; Sunderland—Chelsea 2—1; Tottenham Hotspur—Arsenal 1—3: Wolverhampton Wanderers—Blackpool 2—5. Warmunda kwam in de tweede helft op schot In de eerste helft van de wedstryd Warmunda kregen de Warmon- ders het hard te verduren, want de DCO-ers drukten hun gasten gevaar lijk in de verdediging. Tot de rust k.'.ee* ^e thuisclub sterker, al bracht zy het niet verder dan één doelpunt. Warmunda had éénmaal verschrikke lijk pech, toen de bal na een schot van Van Noort de doeliyn reeds gepasseerd was, maar de arbiter geen doelpunt con stateerde, doordat de DCO-spil het leer vanachter de lyn wegwerkte. Na de hervatting bleken de bordjes verhangen en trok Warmunda stevig van leer. In de vyftiende minuut pas seerde Verhulst de DCO-doelman on houdbaar en kort daarop bekroonde Kuys een mooie aanval van de gehele voorhoede met een tweede treffer. Dezelfde speler kreeg daarna een strafsohop te nemen, toen een DCO-back hands in het elfmetergebied had ge maakt, maar hy schoot de bal reebt in oe handen van de keeper. Kuys her stelde zich echter spoedig, door een weer goede aanval van de voorhoede met een doelpunt af te werken: 13. Het DCO- veld bleek goed bespeelbaar, al was het door de regen behoorlyk glad. HOCKEY. Leidse Mixed Hockey Club Tijdens de algemene ledenvergadering hl? kC P0 36 Mlxed Hookey Club werd' het bestuur voor het komende seizoen als volgt samengesteld: mi P. H. Kaars Sypesteyn. praeses; G. J. Goekoop vice- praeses; mevr. A. E. Goekoop—Ruvs, abaotis I; mej. C. A. Verhey van Wijk, abaotis II; mr I. Opstelten, quaestor- D H. N Wansink. wedstrydsecretaris; mr J. W, Janssen, commissaris v. mat. I; H. Mloens, comm. v. mat. II. Het ab- aotiaak is gevestigd Hooglandse Kerk- gradht 22, tel. 20763 te Lelden. Aan de scheldende voorzitter, mr H. Burgersdijk, die zioh wegens drukke werkzaam/heden genoodzaakt zag zijn functie neer be leggen, werd op grond van bijzondere verdiensten het ere-lid- maatsohap van het bestuur aangeboden. Aan de competitie zal met 5 heren en 2 dameselftallen worden deelgeno men. aan de junioren-competitie waar- sdhyniyik met 2 jongens- en 1 meisjes elftal. Het ligt in de bedoeling zoveel mogelijk aandacht te geven aan de ont wikkeling van jeugdige spelers en speelsters. Verwacht mag worden dat de vereni ging die in het voorjaar van 1953 haar 45-Jang bestaan zal vieren, onder bet nieuwe bestuur, dat voor het meren deel uit oudere krachten is samenee- steld, een periode van bloei tegemoet gaat.

Leidsch Dagblad | 1952 | | pagina 3