FASTO rxr\ FLAMINGO EILAND Panda en de schat van het eenzame eiland too.ooo ;x w 1200 1 91sfe Jaargang LEIDSCH DAGBLAD Vrijdag 12 September 1952 Tweede Blad No. 27711 Nederland voor vrijheid in de lucht Wij behoren tot de „grote vijf" Satellietlanden nog niet bij leao „In internationaal luchtvaartmilicu wordt met de Nederlandse stem ter dege rekening: gehouden. Nederland wordt erkend als een van de grote vijf op luchtvaartgebied en de naam. die Nederland reeds jaren lang had. is na de oorlog zelfs nog beter geworden". Aldus een uitspraak van dr F. C. Copes van Hasselt, die ons land vertegen woordigt in de Council van de leao I International Civil Aviation Organi sation). het lichaam, dat er voor een belangrijk deel voor gezorgd heeft, dat het internationaal burgerluchtvaart- verkeer functionnecrt zoals het dat thans doet. In Montreal staat het 10 verdiepingen hoge Civil Aviation Building. In dit ge bouw komen de draden samen, die het internationale luchtverkeer over de we reld gespannen heeft, en zetelt de staf van de leao. een z.g. speciaal agent schap van de V.N.. waarbij 57 landen aangesloten zijn en die niet alleen In naam verenigd z\jn. Want wat leao bij c.kaar houdt is het welbegrepen eigen belang van de luchtvarende naties die ervan uitgaan dat er nu eenmaal samen werking behoort te zijn en dat het goed koper is samen de kosten van het in ternationale luchtverkeer te dragen dan elk afzonderlijk. Op practisch elk terrein,, dat met de luchtvaart, annex is, doet leao haar in vloed gelden. Het is een Verenigde Na ties in het klein, met dit verschil, dat er niet aan politiek gedaan wordt. ÏIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIHIIIIII Het jaarlijks budget bedraagt 5 mil lioen dollars., het laagste van alle in ternationale organisaties, waarvan elk land naar draagkracht en naar het be lang. aat het bij de luchtvaart heeft, bijdraagt. In dit verband komt ons land er met een bijdrage van 3 procent eigen- luk met een koopje af. gezien het grote pelang, dat wij bij het internationale iuchtverkeer hebben. De grootste con tribuant is de Ver. Staten met een bij drage van 27%. Hoe is het ontstaan? OVER DE SCHREEF. Het woord schreef dat betekent: kerf. spleet, wond. streep, hangt samen met een oud werkwoord dat: inkrassen beduidde en dat natuur lijk verwant was met ons werk woord schrijven. Wat over de 6chreef gaat overschrijdt de grens van het geoorloofde. Wie op de schreef drinkt, drinkt zonder tc betalen en laat zijn 6Chuld aan tekenen op de zogenaamde kerf stok, waarop een kerf. een insnij ding, de grootte van de schuld aan gaf. Sommige winkeliers hielden er voor elke klant, die met zijn beta ling achterstallig was. zulk een kerfstok op na. De klant zelf had er een duplicaat van, die hij mee bracht wanneer hij iets kwam ko pen zonder over contant geld te beschikken. Met één snede over oe twee kerfstokken werd dan de nieuwe schuld vastgelegd. De win kelier kon dus nooit nieuwe insnij dingen maken zonder dat het in de gaten liep, dat hij over de schreef ging. VOLLEDIGE UNIFORMITEIT. De grote wens van de leao is uiter aard volledige uniformiteit op elk de tail van het luchtverkeer, maar het is duidelijk, dat, gezien de regionale be langen. die gToepen landen binnen, dit niet in een handomdraaien te be reiken is. Daarom heeft men vijf sche- ma's opgesteld, waaruit de aangesloten landen thans nog hun keuze kunnen doen. Om de twee jaar hoopt men in de toekomst een schema terzijde te kunnen stellen, zodat men hieruit zou kunnen constateren, dat over een jaar of tien de wereld, op luchtvaart gebied althans, cén kan zijn. Maar ook hier zit een addertje onder het gras, want tot dusverre is Rusland met zijn satellietstaten achter het ijze ren gordijn nog niet bij de leao aan gesloten. Het enige land. dat hierop een uitzondering maakt is Tsjecho Slowa kije. dat dus via de luchtvaart nog steeds het contact met de overige we reld onderhoudt. Overigens kunnen alle niet-leden waarnemers naar de leao-vergaderingen zenden en zo is Rusland toch reeds enige malen op deze bijeenkomsten aanwezig geweest. Voorts krijgen de niet-leden alle nieuwe voorschriften, die de leao uitschrijft toegezonden, zodat bijv. een Roemeense vlieger volledig op de hoogte kan zijn met b.v. de landingsprocedure op Gander. DE VTJF VRIJHEDEN. Over de technische samenwerking be staat ln de leao practisch geen ver schil van mening. Anders staat het cp het economisch viak, waar de „vijf vrij heden" nog veel omstreden punten zijn. Ten aanzien van de eerste vrijheid, het overvliegen van eikaars gebied is thans door de aangesloten landen overeen stemming bereikt, en over de tweede vrijheid, het maken van technische lan dingen 'das b.v. voor tanken of repa raties) bestaan niet al te veel moeilijk heden. Maar die beginnen pas goed bij de drie volgende vrijheden, die betrek king hebben op het vervoer van vracht en passagiers tussen twee landen en uit elk land naar elk willekeurig land. Dan komen de economische belangen en de bescherming van de eigen lucht vaartmaatschappijen om de hoek kij ken en een compromis is tot dusverre nog niet eenvoudig gebleken, omdat het hemd veelal nader is dan de rok. De Nederlandse politiek en inzon derheid dus die van de K.L.M. is j In Battcrsea. lieten de Engelse kellncrinnen en kellncrs zien. hoe liard ze altijd voor hun „klantjes" lopen. Degene, die het best „in vorm" was. kreeg een beker en een prijs van f. 60.-. De vrouwen moesten ruim 350. de mannen ruim 550 meter lopen met een blad waarop een fles met twee gevulde glazen. Deze kellncrinnen kwamen in bot sing. en de gevolgen bleven niet uil! Fantast-oplichter te Leerdam gearresteerd TAL VAN ZWENDELPRACTIJKEN. Op aanwijzingen van een ingezetene, die reeds eerder het slachtoffer van de zwendelpraktjjken van de betrok kene was geworden, heeft de Leer- damse politie een 43-jarige inwoner van Halm (Fr.), gearresteerd. Het is gebleken, dat hiermee de hand is gelegd op een oplichter-fantast, die het niet alleen in ons land tot een waslijst van veroordelingen heeft ge bracht, maar ook in het buitenland (Engeland, Frankrük en Australië) meermalen in contact is geweest met de politie. Hij noemde zich de laatste tijd jour nalist en ook wel litterator Onder deze dekmantel probeerde hij alom in den lande lezingen te organiseren over zijn buitenlandse belevenissen. In Zaltbom- mel slaagde de man in deze opzet, maar verscheen op de avond van de lezing in „kennelijke staat" voor zijn auditorium en sloeg daarbij zulke wartaal uit, dat men hem het woord ontnam en de lezingenreeks in het geheel zes avon den annuleerde. Hij wordt nog gezocht door de politie van Wier.ngen, Schagen. Bergen en Hecze wegens oplichterij of flessentrek kerij Het betreft voornamelijk onbe taalde hotelrekeningen. Ook wist hij slachtoffers te maken onder de goege meente. Hij geeft zich uit voor een zoon van een Friese geneesheer en beweert in de oorlog illegaal medicijnen gestudeerd te hebben. In Frankrijk zegt hij kind aan huis te zyn bij Bidault en met tal van Australische autoriteiten zegt hij op voet van „jij en jou" te staan. Volg.-ns zijn zeggen legt deze fantast de laatste hand aan het manuscript voor een boek. getiteld: „De vrijheid en ik". steeds die geweest van volkomen vrij heid in de lucht, een standpunt dat van onze kant bekeken voor de hand ligt. omdat wij als klein land aan de internationale luchtvaart nu eenmaal weinig te bieden hebben en er vele voordelen uit kunnen trekken. Maar er zijn nu eenmaal landen, die in dit vlak andere belangen hebben en zo lang dit nog het geval is, zullen al thans de laatste drie vrijheden inter nationaal nog wel niet voetstoots wor den aanvaard. Belangrijke M.S.A. Amerikaanse order voor Fokker? Bestelling van vliegtuigen in Nederland, Frankrijk en Italië voor 400 millioen dollar 500 Vickers toestellen (Telegrafisch van onze correspondent te Washington) Volgens de ...American Aviation Dal ly" zou Fokker een belangrijke Ame rikaanse order ontvangen. Hoewel men in Nederlandse kringen te Was hington dit bericht nog niet durft te bevestigen, moet de publicatie van dit oeiangnjKe Amerucaanse blad waar schijnlijk dicht bij de waarheid zijn. De Mutual Security Agency zou vol gens de „American Aviation Daily" besloten hebben op het vaste land van Europa vliegtuigen te laten bouwen voor een bedrag van 400 millioen dollar. Ame rika zou 225 millioen dollar bijdragen, de andere Nato landen de rest. De op drachten zouden verstrekt worden aan FEUILLETON door Dorothy Quentin, vertaald uit het Engels 43.) „Kunnen we dan misschien niet be ter...." begon ze aarzelend, maar hij legde snol een hand over haar mond. „Je weet niet. wat je zegt, liefste." on derbrak hij haar. „Hoe moeten we el kaar beter leren kennen, als de situatie zo blijft- De afgelopen week heb ik niet anders dan naar je kunnen staren in volle kamers, waar de hele Burden-fa- milie aanwezig was". Mevrouw Burden heeft er inderdaad voor gezorgd, dat ik de laatste dagen steeds weer Nigel moest ontmoeten, terwijl jii op een afstand werd gehou den," gaf Toni nadenkend toe. „Het is gewoonweg bespottelijk. Nigel heeft nooit één blijk van affectie voor mii ge geven". „Hij heeft getracht je je nek te laten breken." herinnerde Carlos haar en zijn stem klonk heftig. „Hij is een door en door verdorven mens!" Toni moest even lachen. „Ik gelooi dat je overdrijft, Carlos. Nigel is mis schien geen aangenaam mens, maar met dat ongeval had hil m.i. niets te maken. Dat was wérkelijk niet meer dan een ongeval!" Ze was blij. dat ze ergens met hem over kon praten en dat hij zich op een afstand hield. Carlos scheen haar ge voelens te raden. Hij deed geen enkele poging om haar weer aan te raken en de toon. waarop hu tot haar sprak, was bijna nederig. „Mijn geluk ligt in jouw handen. Toni. wil je daaraan denken? Je moet niet wreed zijn. Jouw positie geeft je meer vrijheid dan de mijne aan mij. Wil je niet zo nu en dan 's avonds met mij naar Miranda gaan? Mevrouw Burden kan daar geen bezwaar tegen hebben. Ze heeft je zelf aangemoedigd meer naar Miranda te gaan." „Ik moet er nu vandoor", zei Toni ze nuwachtig, zonder hem te antwoorden. Ze wilde hard weglopen en haar hoofd in het zand steken om de afschuwelijke situatie, die ze zichzelf op de hals had gehaald, te vergeten „Toni!" Carlos was verstandig genoeg haar niet in zijn armen tc nemen, maar hit greep haar pols en klemde deze vast in zijn gespierde handen. „Toni. laat me je bewijzen, dat het goed tussen ons kan zijn. Laten we van voren af aan be ginnen en elkaar eerst behoorlijk leren kennen., 't Is allemaal te snel gegaan en je bent er door in de war gekomen. Ga met mij uit. zo vaak als je kunt. en ga ook zo nu en dan uit met Nigel, zodat niemand er iets van kan denken. Laten we samen van het leven genieten, dansen, uitgaan, dat ls alles wat ik op 't ogenblik wil vragen". Toni staarde naar het water van de rivier. Nog steeds zou ze weg willen vluchten, maar anderzijds besefte ze. dat Carlos zich zeer behoorlijk gedroeg en zich om harentwille volkomen be heerste. Als hü getracht zou hebben, haar wéér te omhelzen, dan zou ze 't hem waarschijnlijk in zijn gezicht ge schreeuwd hebben, dat ze met hem wenste te breken, maar nu hij zich zo kalm en waardig gedroegHij voeg de er op zachte toon aan toe: „Laten we wachten tot mevrouw Burden's verjaar dag. liefste. Ik beloof je. dat ik je los zal laten, als je tegen die tijd er nog niet van overtuigd bent, dat je van me kunt houden en dat we gelukkig samen kunnen worden. Zullen we dat afspre ken?" Ze vond zijn woorden veel prettiger dan zijn onstuimige liefkozingen. Het leek haar een fair voorstel. Ze zouden dus nog enkele weken od deze heime lijke manier met elkaar voortgaan. Daar in stak geen kwaad. Ze moest opeens aan Mark denken en zijn afwijzing van alle heimelijkheid. Ze voelde zich niet eerlijk tegenover Carlos. Ze had zich in een moment van zwakte door hem laten meeslepen, en ze mocht deze man thans geen onrecht aandoen.. Ze mocht zijn trots niet kwetsen, nu hij zich bereid toonde te wachten en een ander aan te zien ..Afgesproken, Carlos", zei ze lang zaam. terwijl ze haar hand in de zijne legde en opgelucht ademhaalde, nu bleek dat hij op dit moment verder niets van haar zou vragen. Toch heb ik 't gevoel, dat ik verkeerd handel, en dat ik me als een dwaas gedraag. Een vrouw moet onmiddellijk weten, wanneer ze werkelijk van iemand houdt. „Mijn kleine lieveling, hoe kan een meisje als jij. met weinig ervaring, zo iets nu dadelijk zeker weten?" Carlos lachte zachtjes. Hij was bang geweest, dat ze hem in de steek zou laten en hij was gelukkig met hun compromis. Er waren thans nog enige weken, die nuttig besteed zouden kunnen worden Hij twijfelde niet aan zijn uiteindelijke overwinning. Langzaam vroeg hij: „Heb je dat doktersvriendje van je nog in vertrouwen genomen?" „Ja". Toni trok haar hand uit die van Carlos terug en haar gezicht betrok. Ze wilde niet met Carlos over Mark pra ten. Haastig voegde ze eraan toe: „Hij wenste me geluk en sprak de hoop uit, dat we gelukkig zouden worden. Ik moet er nu werkelijk van door, Carlos!" Er dreef opnieuw een grote wolk langs de maan. In het duister trachtte hij de uitdrukking van haar gezicht te onder schelden. ..Goed. m'n plichtsgetrouw verpleegstertje." antwoordde hij met een lach. „En Toni zul je er aan denken die kapper morgen je haar niet al te kort te laten knippen. Het is zó mooi. zoals je het nu draagt.!" Ze glimlachte hem geruststellend toe en begon haastig in de richting van het huis terug te lopen, zonder om te kij ken Jake, die op de galerij sliep, hief zijn kop op. toen hu haar hoorde, maar blafte niet. Ze bukte zich even om het dier te aaien. Er kwam opeens een ge voel van grote eenzaamheid en heimwee over haar. Ze voelde zich klein en het huis leek groot en vijandig. In de enor me hal. waar iemands voetstappen al tijd weerklonken, liep ze zo zachtjes mogelijk. Toen ze haar slaapkamer be trad. bonsde haar hart onstuimig. Het leek wel alsof ze achterna gezeten was. Ze moest even lachen. Door boze gees ten was ze achterna gezetenHaar kamer werd vaag verlicht door het maanlicht. Opeens zag ze de deur naar haar badkamer heel zachtjes bewegen en langzaam dichtgaan. Niemand had iets op haar kamers te maken en ze leunde even tegen een stoel, terwijl ze dodelijke angst over zich voelde komen. Spook geschiedenissen bestonden er niet op Floriana. Niemand had het haar ten minste ooit verteld. Toch bewoog de deur van de badkamer heel duidelijk, zonder dat een enkel geluid de aanwe zigheid van een levend Mezen verried. Toni voelde, hoe ze met moeite haar ze- nuM-en in bedM'ang hield. Ze draaide het licht aan en haalde opgelucht adem. toen ze zag. dat de slaapkamer er vol komen normaal en onberoerd uitzag. Een glas m-ater met Ijs erin stond op het nachtkastje, de klamboe was gesloten en het bed m-as klaar gemaakt voor de nacht. (Wordt vervolgd) 36) De matrozen hadden vastgesteld, dat er een geest aan boord moest zijn en bootsman Swabber had meteen een bewijs voor deze stelling. Hij legde uit. dat zijn teen jeukte toen hij voel aan boord zette, hetgeen volgens hem een sinister voorteken moest zijn. En hiermee werd een interessant gesprek ge opend over dc voorspellende kracht van jeukende tenen in het algemeen en die van bootsman Swabber in het bijzonder. Op dat ogenblik naderde dc kapiteins-vrouw met haar man. „Herbert", riep zij. wat is daar aan dc hand? Wordt hier aan boord gewerkt of gekletst? Neem dadelijk maatregelen om een eind aan dat ge- lummel tc maken!" En met deze woorden schoof zij haar echtgenoot met zachte drang naar voren. „Ahuml" zeide gezagvoerder. ..wat is hier aan de hand? Wordt hier aan boord gewerkt of gekletst? Ikclizal maatregelen nemen!!" „Maar kaptein". riepen dc matrozen, „er zit een spook in liet ruim! Het heeft matroos Jolliepop een tik op zijn hoofd gegeven! En de teen van de boots man heeft gejeukt!!" ..Een spook in het ruim?!" herhaalde de kapiteins vrouw. „Bah! Onzin! Bijgelovige lafaards zijn jullie! Neem een voorbeeld aan jullie kapitein. Hij is niet bang! Hij gaat nu direct naar het ruim om dat dwaze spook van jullie eens te bekijken!" „Hij liever dan ik", mompelde de baardige matroos. Maar hij verslikte zich bijna in zijn pijp toen de onverschrokken dame vervolgde: „En jullie volgen je kapitein!!" drie Europese vastelands-fabrieken, nl. aan Marcel Dassault. Frankrijk, Fiat. Italië, en Fokker. Nederland. Fokker zou volgens dit bericht de productie van de Vickers Superma- rine Snift ter hand nemen, een straal jager, die de deskundigen als zeer be langrijk beschouwen voor de Nato- defensie. Voor 1956 zou Fokker onge veer 500 van zulke toestellen kunnen bouwen. In België te vervaardigen Rolls Royce Avon-motoren zouden in de Swift vlieg tuigen worden gemonteerd. Fokker bouwt onder licentie reeds de Vickers Armstrongs. Volgens de M.S.A.-autori- teiten Maren alleen de bovengenoemde drie vastelandsfabrieken in staat om te voldoen aan de eisen van de M.S.A. V 1CE-VOORZITTERS CONGRES INT. VER. POLITIEKE WETENSCHAP. Het congres van de Internationale Vereniging voor Politieke Wetenschap heeft als vice-voorzitters van de vereni ging gekozen prof. Maurice Duverger, professor in het Staatsrecht en ae poli tieke wetenschappen te Bordeaux en Farijs. prof Gunnar E. Heckscher, pro fessor in de politieke wetenschap aan de universiteit van Stockholm, en in 1951 gast-hoogleraar aan de universi teit van Chicago, en prof James K Pol- ioek, professor in de politieke Meten schap aan de universiteit van Michigan, en voormalig voorzitter van de Amerl- xaanse vereniging voor wetenschap der politiek. NIEUW TWEEDE-KAMERLID De voorzitter van het Centraal Stem bureau heeft benoemd verklaard tot lid OE IE WARM en HEET watervoorziening voor ELKE woning R. S. STOKVIS zonen n JHEDEN KWAM DÉ. 100 000 ste FASTO W 1200 BIJ DE ASW FABRIEKEN KLAAR. DUS THANS VERLICHT DE W 1 200 DE TAAK VAN DE, HUISVROUW IN 100.000 WONINGEN». Radio-programma VOOR ZATERDAG 13 SEPTEMBER Hilversum I (402 M.) VARA: 7.00 Nieuws; 7.18 Gram.muziek; 7.30 Idem; 8 00 Nieuws en weerberichten; 8.18 Orgel spel; 8.55 Voor de huisvrouw; 9.00 Gram. muziek (9.35—9.40 Waterstanden); VP RO. 10 00 „Tijdelijk uitgeschakeld", cau serie; 10.05 MorgeiiM-ildlng. VARA: 10.20 Voor de arbeiders ln de continubedrijven; 1135 Claveclmbelrecltal; 12.00 Promena de-Orkest; 12.30 Land- en tuinbouwmcde- delingen; 12.33 Hawaiian-muzlek; 13.00 Nieuws; 13.15 Gram.muziek; 14 00 Orkest- concert; 14.25 Kinderkoor; 14 45 Pro gramma ter gelegenheid van de Interna tionale CoöperatTedag; 15 05 Gram.mu ziek; 15.15 Amateuruitzending; 1S.45 Dansmuziek; 16.15 „Van de wieg tot het graf 16.30 Gram muziek. 17 15 Sport- praatje; 17.30 Cabaret; 18.00 Nieuws. 18 15 VARA-Varla; 18.20 Roemeens orkest 18 40 Regerlngsultzcndlng: Zoeklicht op de Westerse Defensie; 19.00 Artistieke Staalkaart VPRO 19 30 „Passepartout", causerie; 19.40 „Het Oude Testament ln deze tijd", causerie; 19 55 „Deze Week", causerie, VARA 20.00 Nieuws: 20.05 Ac tualiteiten; 20.15 „Zo maarmuzi kaal amusementsprogramma: 21.05 Socia listisch commentaar; 21.20 Weense mu ziek: 21.50 „Onder de pannen", hoorspel; 22.10 Metropole Orkest; 22.40 Gram.mu ziek: 23.00 Nieuws; 23.15—24.00 Gram. muziek. Hilversum II. (298 Ml KRO: 7 00 Nieuws: 7 15 Ochtendgymnastiek: 7.30 Gewijde muziek: 7.45 Morgengebed en li turgische kalender: 8 00 Nieuws en weer berichten: 8 15 Gram muziek. 9.00 Voor de hulsvrouw; 9 35 Gram.muziek; 10 00 Voor de kleuters; 10 15 Gram.muziek: 11.00 Voor de zieken; 11.45 Gram.muziek 12.00 Augelus; 12 03 Gram.muziek; (12.30 12 33 Land- en tulnbouwmededellngen) 12 55 Zonnewijzer; 13.00 Nieuws en Ka tholiek nieuws; 13 20 Amusementsmuziek 14.00 Boekbespreking; 14.10 Gram muziek 14 40 Amateursprogramma: 15.15 Kro niek van letteren en kunsten: 15.53 Orgel en tenor; 16.20 „De Vliegende Hollander", causerie: 16.30 De schoonheid van het Gregoriaans; 17 00 Voor de Jeued; 18 00 Gram muziek: 18 15 Journalistiek week overzicht, 18.25 Gevarieerde muziek 18 45 Bultenl correspondenties; 19.00 Nieuws m^erberichten: 19,0 Gram muziek: 222° zewone man zegt er "t zl|ne van; 20 30 Lichtbaken", causerie; 20.50 Gram - muziek: 21.00 Gevarieerd programma: 21.50 Actualiteiten: 22 00 Amusements muziek: 22.30 ,.W1| lulden de Zondag ln!" 23 00 Nieuws ln Esperanto; 23.2224 00 Gram muziek. Engeland. BBC llninr Service. 330 m.: 11.55 Gevarieerd programma: 12.55 Weer berichten; 13 00 Nieuws; 13.10 Gevarieerd programma: 13.55 Arbelderscrrkest; 14.30 Amusementensmuzlek: 15.15 BBC Mid land Light Orchestra en solisten 16 10 Hoorspel: 1628 Idem. 17 00 Voor de kin deren; 17 55 Weerberichten. 18 00 Nieuws '5 Sport: 18.30 Amusementsmuziek: 19 15 Interviews. 19 45 Causerie: 20 00 Gevar programma; 21 00 Nieuws: 21.15 JJ.°2£s?r.': 2245 Avondgebeden; 23.00 23 03 Nieuws. geland. BBC Light Programme. 1300 Im: 11.45 Orgelspel; 12 15 Dans muziek; 12 55 Sportparade; 13.15 Militair orkest: 13 45 Voor de kleuters; 14.00 BBC West at England Light Orchestra: 14 45 Pianospel; 15.05 Sport; 15.25 Filmfestival 15 45 Sport: 16 45 Lichte muziek- 17 10 !7i32„ Ï2en\: 1800 Amusements muziek; 18.30 Orgelspel; 19.00 Nieuws en radiojournaal; 1925 Sport: 19 30 Svm- phonle-orkest koor en solisten 20 55 Cau- ser e: 21 10 Svmphnnle-orkest koor en "listen i vervolgl 22 00 Nieuws 22 15 .Ichte muziek: 22 45 Dansmuziek- 23 "0 Idem: 23 5624 00 Nieuws. „S£ra"X,!,'at\rh'T Rn«««"nk. 309 m.: i-oo Klein Amusementsorkest: 13 00 Nieuws: 13_25 Lichte muziek; 14.00 Ope- retteconccrt; 15.00 Koorconcert; 16.00 Gevarieerd programma; 17.80 Amuse mentsmuziek. 18.00 Vrolijke muziek: 19 00 Nieuws: 20.00 Dansmuziek: 21 45 Nieuws; 22 10 Symphome-orkest; 22.50 Dansmu ziek; 24.00 Nieuws: 0.10 Dansmuziek; 1 00 Swlng-Sesslcm; 2.15 Gevarieerde mu ziek. FrankrUk, Nationaal Programma. 347 m: 12.10 Gram.muziek; 12.30 Orkestconcert. 13.00 Nieuws 13.20 Gram.muziek. 14.12 Kamermuziek; 15 10 Gram muziek; 16 50 Sollstenconcert; 17 55 Gram muziek; 18 10 Pianorecital; 1830 Amerikaanse uitzen ding; 19 02 Gram muziek: 20.02 Kamer- 22.15 Piano- 23.45—24.00 Nieuws. Brussel. 324 en 484 m. 324 m.: 12.00 Salonorkest: 12.30 Weerber.: 12.34 Licht Omroeporkest: 13.00 Nieuws: 13 15 Gra- mofoonmuzlek: 13.30 Muziekfestival van j Royaumont; 14.30 Gram.muziek: 15.00 I Symphonle-orkest en solist: 16.00 Gram - muziek: 16.45 Engelse les; 17.00 Nieuws; 17.10 Gram muziek; 17.30 Orgelconcert. 18.30 Voor de soldaten: 19.00 Nieuws; 19.40 Gram muziek: 19.45 Accordeonmuz.; 20 00 Operetteconcert. 21.00 Gram.muz.; 22.00 Nieuws; 22.15 Verzoekprogramma: 23.00 Nieuws; 23 05 Dansmuziek; 23.3024.00 Gram.muziek. 484 111.; 12 05 Gram.muziek; 13 00 Nieuws. 13.10 en 14.05 Verzoekprogram ma: 15 00 Gram.muziek: 16.30 Amuse- I mentsmuzlek; 17.00 Nieuws: 17.15 Lichïc muziek; 17.40 Gramjnuziek; 18.30 en 19.00 Idem; 19 45 Nieuws; 20.00 Gram - muziek 21.00 Idem: 21.15 Omroeporkest 22 00 Nieuws: 22.10 Lichte muziek: 22 50 Nieuws. 23.00 Gram.muz.; 23.55 Nieuws. 'Agenda VRIJDAG Oude Veet 25: Bazar Zeeverkenners Jan ran Galen. 711 uur nam. ZATERDAG: DAGELIJKS Museum voor Volkenkunde: Tentoon stelling „Vertrouwd be2lt van vreemde herkomst". Tot 1 October dagelllks van 105 uur. ('sZoDdags van 15 uur). LakenhalSchllderllententoonstelllng. (Werkdagen 105 u.: Zondags 15 u.|. DE BIOSCOPEN LTDO „De zonen van de Musketiers" (14 Jaar) Zondag: 2.30, 4 45, 7 en 9.15 uur Werkdagen: 2.30. 7 en 9.15 uur. LI \OR .,-s Nachts langs de weg" (18 Jaar). Zondag: 2.30, 4 45 7 en 9 15 uur. Werkdagen 2 30. 7 en 9 15 uur KEN „De str(]d om Apache Pas" (14 Jaar). Zondag: 2.30, 4.45. 7.15 en 9.15 uur. Werkdagen: 2 30, 7.15 en 9.15 uur. TRIANON „Het Testament van dr Ma- buse" (18 Jaar). Zondag: 2.15. 4.30. 7 en^9.15 uur. Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 9.15 u De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken te Leioen wordt van Zaterdag 6 Sept. 13 uur tot Zaterdag 13 Sept 8 uur naargenomen door Apotheek van nnp.sum Mare 110. tel. 20406 en de Zuider-Apotheek Lammenschansweg 4. tel. 23653. Te Oegstgeest door de Oegstgeeeter Apotheek, Wllhelmlnapaxk 8, tel. 261"* >274.

Leidsch Dagblad | 1952 | | pagina 3