LEIDSCH DAGBLAD Spaak tot voorzitter van Schuman-assemblee gekozen „Wat van ons wordt verwacht, zijn daden, geen woorden" Hoe moet West-Europa worden verdedigd? 91ste Jaargang VRIJDAG 12 SEPTEMBER 1952 No. 27711 Directeur: J. W. Henny Hoofdredactie: B. W. Menkhorst en J. Brouw DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN f. 6 per kwartaal: f 0 47 per week Witte Singel 1. Leiden - Giro No. 57055 Telefoon Dir. en Adm.: 25041; Red. 21507 Sup pra-nationale gevoelens nog niet merkbaar 'Telefonisch van onze Franse -torrespondent te Straatsburg) De Assemblee van de staal- en steenkoolgemeenschap, die zoals bekend sinds enige dagen tevens is belast met de voorbereiding van een Europese consti tutie. heeft gisteren zoals wij nog met een enkel woord konden berichten de socialistische Belgische oud-premier Paul Henri Spaak tot haar voorzitter gekozen. Er was slechts één tegencandldaat gesteld, en wel de Duitse katholiek von Bretano, maar deze werd al in de eerste stemmingsronde door zyn socialisti sche concurrent met 8 stemmen meerderheid verslagen. Spaak kreeg 38 van de 69 geldige stemmen. Het feit dat de vergadering 20 socialisten telt en de twee Nederlandse protestanten Inbegrepen 37 „christelijke" afgevaardigden, maakt het resultaat wel merkwaardig. Er blijkt namelijk uit, dat tenminste 15 „christelijke" gedeputeerden gesteld tenminste dat alle socialisten Spaak hebben gesteund zich bij het uitbrengen van hun stem sterker door persoonlijke of nationale om niet te zeggen anti-Duitse gevoelens hebben laten leiden dan door politieke overwegingen. Trots het boven-nationale karakter, waarop deze vergadering zich beroept hebben verscheidene katholieken dc Belgische socialist boven een Duitse geloofs- en partijgenoot verkozen. Dc natuur is zo voor het moment nog steeds sterker dan de leer gebleken, want het „nationale" doet het voorlopig nog waar het kan, of zo men wil waar het mag gaan. Spaak had persoonlijk met deze uit slag overigens wel meer dan één reden om zich voldaan te gevoelen. En hij was dit dan ook wel heel duidelijk. Men herinnert zich immers dat de Belgische ex-premier vorig jaar van het voorzit terschap van de Assemblée van de Europesche raad vrijwillig afstand deed, uit protest tegen de geringe medewer king, die hij, zijns inziens, van de mi sters ondervond, die ministers, die tot dusverre te Straatsburg alle lakens had den uitgedeeld. Als een soort triompha- tor nam hij dan ook bezit van het voor zittersgestoelte, om de leiding te aan vaarden over deze Assemblee, die door niemand meer de wet zal kunnen wor den gedicteerd. GEEN WOORDEN, MAAR DADEN ..Ik ben bijgelovig, verklaarde de nieuwe president, en hij toonde zich met die woorden een goed zoon van zijn vader, die acteur was van zijn beroep, om een toespraak te hebben voorbereid. Hu had het lot zo zeide Spaak niet willen tarten. Maar toch wilde hij Dc 17-jarige koning van Jordanië. Hossein, die zijn vader. Talal. op volgde nadat deze ongeschikt was veiklaard voor de regering, is aan gekomen in Engeland. De jonge koning heeft zijn schooljaren ook in Engeland doorgebracht: hij was n.l. op kostschool in Harrow. Nu zal Hossein een cursus volgen aan dc Koninklijke Militaire Academie te Sandhurst. De cursus zal 6 maanden duren. WEERBFRICHT Weinig verandering De Bilt verwacht tot morgenavond: Droog weer met nu en dan overdry- "nde wolkenvelden. Overwegend matige u;nd tussen Noord en Oost. Weinig ver andering in temperatuur. (Opgemaakt te 10 uur). 13 SEPTEMBER. Zon op: 6.11 uur: onder: 19.00 uur. Maan op: uur: onder: 17.00 uur- Hoogwater te Katwijk te 10.38 en 23 21 uur. Dit nummer bestaat uit 10 pagina's zijn collega's met grote nadruk bedan ken voor het vertrouwen dat in hem was gesteld. U kent me en U weet, zo besloot Spaak, met een nauwelijks bedekte toe speling op zijn wat breedademige voor ganger, de 79-jarige Italiaanse senator Boggiano-Plco, dat U van my geen lange redevoeringen behoeft te vrezen. Wat van ons verwacht wordt, dat zyn geen woorden, maar daden. De dag van gisteren werd verder be steed aan de verkiezing van een bu reau, dat de president terzyde moet staan, en aan twee redevoeringen, na melijk van Monnet, de president van het Hoge Gezagsorgaan, en van kanse lier Adenauer. In een kort debat, dat aan de verkie zing van de vice-presidenten vooraf ging. heeft ondermeer de Nederlandse katholieke afgevaardigde. Blaisse, het woord gevoerd. Deze maakte bezwaar tegen een bureau, dat met inbegrip van de president uit zes leden zou bestaan, omdat daardoor volgens hem wel heel sterk de schyn werd gewekt, dat ook in dit lichaam naar een nationaal gerichte vertegenwoordiging gestreefd zou worden. In dit boven-nationale par lement kon dit volgens de heer Blais se juist beter vermeden worden. Hy zag echter van de indiening van een amendement af. nadat de Belgische rap porteur Struye hem verzekerd had. dat een bygedachte als door hem gevreesd bu de commissie allerminst had voor gezeten. Maar toch bleek bu de verkie zing dat de angst van de Nederlandse gedeputeerde verre van ongegrond was geweest. Inderdaad kreeg ook in dit lei dende orgaan nameiyk elk land zijn eigen afgevaardigde, alweer trots de bo ven-nationale beginselen. Voor Nederland is dat de christelijk- historische heer Vixseboxse over wiens naam tussen twee haakjes al. heel wat Franse en Italiaanse tongen zyn ge struikeld. REDE VAN MONNET De redevoeringen van Monnet. wiens rustige overtuigingskracht diepe in druk op de vergadering gemaakt heeft, en van Adenauer, die het woord dus voerde voor de zes ministers, hebben wei- PRIJSVERHOGING VAN GERANTSOENEERDE LEVENS MIDDELEN LN ENGELAND. De Engelse regering heeft bekend ge maakt, dat met ingang vam 5 October de pryzen van zes soorten in Engeland gerantsoeneerde levensmiddelen ver hoogd zullen worden met bedragen van 1 penny tot 6 pence per Engels pond. Deze prysverhoglngen zullen tezamen met reeds van kracht zynde verhogin gen de regering in staat stellen de offi- c:ële subsidies voor de voornaamste le vensmiddelen met 160 millloen pond sterling per jaar te verminderen. De prysverhogingen vallen samen met ho gere sociale voorzieningen. VERGOEDING AAN NAZI SLACHTOFFERS. De West-Duitse Bondsdag heeft de regering verzocht een wetsontwerp op te stellen op de vergoeding aan slachtof fers van het Naziregiem. Het ontwerp dient ten doel te hebben eenheid te brengen in het vergoedings stelsel dat varieert al naar de wetge ving der deelstaten. De slachtoffers die nen schadevergoeding te krygen zoals die in de Amerikaanse zone. tenzij de deelstaat meer toegewezen heeft. De Volkskamer wenst de wet geldig te doen zyn voor alle slachtoffers, buiten landers of Duitsers, of zy het land ver laten hebben of nog in Duitsland wonen. Ook wenst men vergoeding voor dege nen. die te goeder trouw Joods bezit hebben gekocht en voor Nazi-slachtof fers uit Oost-Duitsland, indien deze we gens vervolging naar het Westen uitge weken zijn alsmede voor hen. die in de Nazityd „ondergronds" geleefd hebben. HET FRANS-TL'NESISCHE GESCHIL. Een officiële woordvoerder heeft te Parijs verklaard, dat het Franse kabinet eenstemmig het antwoord van president Auriol op een brief van de bey van Tu nis. waarin deze de Franse hervormings plannen voor Tunesië had verworpen heeft goedgekeurd. Hy weigerde de inhoud van het I ranse antwoord te onthullen, maar kringen die nauwe betrekkingen onder houden met het Franse kabinet, ver klaarden. dat zy niet geloven, dat Frankryk het hervormingsplan tegen de wil van de bey zal opleggen. nig nieuws gebracht. Monnet zeide vu rig te hopen, dat tussen het Hoge Ver dragsorgaan en de Assemblée zich een gunstige verstandhouding zou ontwik kelen, omdat van de relaties tussen beide een goede functionnering van de pool geheel afhankelijk zou zijn. De Engelse beslissing om een perma nente delegatie bij het Hoge Gezags orgaan in te stellen, beschouwde Mon net als een duidelijk en niet te over schatten teken, dat Londen reeds nu een veel continentaler koers gekozen had Wat de samenwerking tussen de Euro pese raad en de Staalgemeenschap be trof. adviseerde Monnet een hoge mate van souplesse te betrachten. Beide or ganen zouden zich volgens hem parallel, doch onafhankeiyk van elkaar moeten ontwikkelen. Dr ADENAUER SPRAK Dr Adenauer volgde in zyn toespraak grotendeels de reeds bekendè communi que's van de ministers-conferentie van Luxemburg op de voet. Veel concreet nieuws kwam men van hem dan ook niet te horen. Wel echter versterkte hy de algemene indruk, dat te Luxemburg een van de vruchtbaarste ministers conferenties van de laatste tyd had plaats gevonden, niet in de laatste plaats omdat daar het Frans-Italiaanse voorstel voor een politieke Hoge Auto riteit door de zes landen was aanvaard. De Duitse kanselier hield vervolgens voor deze Europese Assemblée een kort referaat over het wezen van de democratie, waarin zo zeide hü sterke dynamische krachten veran kerd liggen. Hy verzekerde de verga dering echter, dat de ministers deze dynamiek geenszins vreesden. Inte gendeel. zo zeide hij, waren hü en zyn ambtgenoten er diep van overtuigd, dat zü zonder de dynamische impulsen van het Europese parlement nooit tot enig resultaat van belang zouden kun nen komen. Zo men Adenauer op zyn woord ge loven mag, dan moet er sinds enkele maanden ook in de raad van Europese ministers een wel heel andere wind zyn gaan waaien. Spaaks terugkeer op zün Straatsburg- se voorzitterszetel en Adenauers geci- teede woordenZouden de bakens inderdaad binnen een jaar reeds zó ver zyn verzet? DOKTER TEGEN WIL EN DANK j Naar een Columbiaans blad meldt, is onlangs uit Bogota een dokter ontvoerd door een aantal leden van een guerillabende. De dokter werd in een kast ge stopt en overgebracht naar het hoofdkwartier van de bende om de guerillaleider, die ernstig ziek was, te verplegen. Toen de dokter op het hoofdkwartier aankwam, bleek daar ook reeds een geesteiyke aanwezig te zyn. die door andere bendeleden was ontvoerd om in geval van nood hun leider de laatste sacrementen toe te dienen. Zover is het niet ge komen. De bendeleider is hersteld en de dokter en de geestelijke zyn door de guerillastryders naar Bogota ge bracht en in vryheid gesteld. De Arabische landen hebben hun af gevaardigden by de Verenigde Naties opdracht gegeven de Palestynse kwestie op de agenda v. d. in October te beginnen bijeenkomst van de algemene vergade ring der Verenigde Naties te laten op nemen. Er is een subcommissie, bestaande uit een vertegenwoordiger voor elke Ara bische staat, ingesteld om de verschil lende kanten van de palestynse kwestie te bestuderen. Deze commissie zal van daag voor de eerste maal vergaderen. De Franse regering heeft bepaald, dat de kleinhandelspryzen niet zullen mo gen stügen boven het niveau van 31 Au gustus 1952. Voorts heeft zy voorgeschre ven, dat in het gebied van Parys het stelsel van de dubbele prysaanduiding voor groenten, fruit, gevogelte en eieren w eer moet worden toegepast. Volgens dit stelsel moeten de artikelen voorzien zyn van kaartjes, waarop zowel de groothandfélsprys als de kleinhandels- prys is aangegeven. Volgens mededelingen van uit Polen komende reizigers zouden de Poolse au toriteiten de burgerbevolking wegvoeren uit die delen van Frankfort aan de Oder, Guben. Forst en Goerlitz die op de oos telijke oever van de Oder en de Neisse. de grens tussen Polen en Oost-Duits land zyn gelegen. Deze burgerbevolking zou naar het Poolse binnenland worden overgebracht Hoewel niet bekend is. of de evacuatie is ingegeven door politieke of militaire overwegingn gelooft men wel. dat zij door de Russische autoriteiten is bevo len. aldus A.F.P. MAATREGELEN IN EGYPTE. De regering van Egypte heeft beslo ten dadelyk over te g3an tot herziening v„n de grondwet en de kieswet. Een nota met gegevens zou reeds aan des kundigen zyn ter hand gesteld om van de nieuwe grondwet ..een bolwerk tegen onrecht en omkoopbaarheid" te maken. De regering van generaal Naguib heeft voorts in beginsel een huurverla- ging van vyftien procent voor alle na de oorlog in Egypte gebouwde woningen goedgekeurd. De regering zal door herziening van de elgendomsbelasting en de belasting jp bouwmaterialen het bouwen van hui- ren aanmoedigen. Voorts besloot de regering nationale religieuze instellingen, met uitzondering van liefdadigheidsverenigingen voor de armen, te ontbinden. Een ander rege ringsbesluit houdt in. dat bij de lopende zuivering ontslagen regeringsambtena ren geen beroep mogen aantekenen voor zes maanden zün verstreken na het van kracht worden van het besluit. 1 Deze boot werd gebouwd naar een ware te rusten op twee vinnen, die idee van de Duitse ingenieur Hans de wateroppervlakte raken. Dc von Scliertel. dat overigens niet weerstand van het water wordt nieuw meer is. want zijn uitvinding dateert van voor de Tweede We reldoorlog. Bij een snelheid van 40 km per uur rijst het voorste deel van de boot uit het water, en komt dan als het kleiner, doordat er een kleiner ge deelte van de boot in het water ligt en de snelheid dus groter. Dit mo del kan een snelheid bereiken van 80 km. per uur Strategie van het hazenpad (Van onze correspondent te Bonn per telefoon) Terwijl met geldige reden aangeno men mag w orden, dat de strategie, die eens by vollediger opbouw' aan de verdediging van West-Europa ten grondslag zal moeien worden gelegd, in definitieve vorm nog niet gecon cipieerd is en ook nog niet geconci pieerd kan worden, volgen de geruch ten en meer of minder gefundeerde bespiegelingen elkaar in bont volg orde op. Het wordt werkelyk tyd. dat er van de allerhoogste gezaghebbende zyde eens duidelijke aanwijzing wordt gegeven. In de Ver. Staten heeft men dat ook ingezien., want de hoogste Amerikaanse militairen, o.a. Bradley, de chef van de Amerikaanse legerstaf, en voorzitter van de gezamenlyke Amerikaanse chefs van staven, zich verbazende over de nadruk- keJykheid. waarmede in West-Europese militaire kringen plotseling strategische problemen en geschillen aan de orde De moeilijkheden in de Britse machine-industrie BEMIDDELING AANVAARD. (Telefonisch van onze Londense oorresponden t Snelle interventie door de ryksbemid- celaar heeft de hoop doen toenemen, dat het dreigende conflict in de Engelse scheepsbouw- en metaalindustrie zal kunnen worden voorkomen. Gisteren zouden de vakbonden de da tum voor het begin van de vertraging "an het arbeid?tempo vaststellen, maar ze waren bereid te wachten tot na de besprekingen van as. Maandag met de bemiddelaar De bonden zouden bereid zyn hun e.sen te verminderen, zo gelooft men, als ook de werkgevers over de brug komen. Door het gebaar van de bonden om ae beslising uit te stellen, is ln elk ge val de atmosfeer verbeterd. Uit een op lossing worden bereikt, dan zullen beide zyden water ln de wyn moeten doen. Indien de actie zou daargaan, zou de .oonderving als gevolg van de vermin derde prestaties veel meer bedragen dan de geëiste verhoging. Waren de arbei ders inderdaad bereid dit offer te brengen? Indien loonsverhoging alleen mogelyk biykt door verhoging van de productivi teit, dan zullen béide partyen dienen na te gaan, wat de beste manier is om de productie te vergroten. DE AUTOWEG IN WEST-BERLIJN. Generaal Tsjoeikof, hoofd van de Rus sische controle-commissie, heeft de Westelyke autoriteiten meegedeeld, dat de Sovjet-wachtposten opdracht hebben gekregen auto's van Britse en Ameri kaanse militaire pol'tie met aflossers voor het westelyke controlepunt niet meer te hinderen. Woensdag sloeg een legerauto, die 32 mariniers van Oudeschitd (Te xel) naar het militaire oefenkamp aldaar. „De Mok" vervoerde, over dc kop. Alle militairen werden er uit geslingerd, waarbij 10 hunner werden gewond. gang zynde herfstmanoeuvres is klaarblykelyk het hoofddoel van hun komst. Strategie is eigenlyk een verkeerd woord voor de kwesties, waarmee men hier te maken heeft. Het gaat in dit ge val meer om een voor-stadium van strategie, nameiyk om de „dislocatie", dat wil zeggen: de manier waarop de nu beschikbare Westelyke strijdkrachten over het vrye deel van ons continent verdeeld zullen worden en de plaatsen waar de zwaartepunten van het verzet, by een eventuele Sovjet-agressie te bie den., moeten üggen. Zoals bekend, staan hier een Franse en een Nederlandse op vatting vrij principieel tegenover elkaar. De Franse opvatting is juist dezer da gen door maarschalk Juin, de opperbe velhebber van de Nato-landstrijdkrach- ten van West-Europa, zo onverbloemd als het maar kan tot uitdrukking ge bracht. In Frankfurt, waar hif In verband met manoeuvres verbleef, verklaarde hij in geval van een Sovjet-agressie alleen aan reële tegenstand aan de Rijn te geloven. Alle voor de Ryn ge legen troepen zouden achter die linie moeten terugtrekken. Het kwam er. volgens hem. in de eerste plaats op aan zo n terugtocht succesryk te doen verlopen, waarvoor weliswaar tegenaanvallen nodig zullen zyn. maar zonder dat men daarbij de hoop mocht koesteren de vyand definitief tegen te houden. Om deze besdheiden doelstelling wat aantrekkelyker te maken, beriep hy zich op het voorbéeld van Rommel, van d i e Rommel echter, die na in de tyd vóór El Alamein een bewonderens waardig aanvalsstraateeg te zyn ge weest zich in de latere fase van zyn Afrikaanse veldtocht als de niet minder bewonderenswaardige terugtocht-stra teeg ontpopte en nog meer dan eens kansen zag om de Geallieerden gevoelige nederlagen toe te brengen. Rommel deed dat echter uitsluitend met het doel tijd te winnen en des te beter terug te kunnen trekken. Een zelfde strategie wil maarschalk Juin ook voor de West-Europeso strijd krachten aanbevelen. In Duitsland heeft men de strategie van het Westen reeds de „strategie van het hazenpad" gedoopt. Dit gevoel van als het er op aankomt in de steek gelaten te worden, ook wan neer Duitsers meevechten, speelt een grote rol ln de argumenten, die de so ciaal-democraten tegen Adenauers poli tiek te berde brengen. Maarschalks Juins verklaringen in Frankfurt zyn, politiek gezien, koren op hun molen. Wederom kan het ïyken alsof de Fransen alleen maar een Europees leger willen om een Duitse voorhoede vóór de Franse grenzen te hebben. Aan de an dere kant zyn er echter ook Duitsers, die maarschalk Juins openhartigheid "Ter op prys hebben gesteld. Zo schreef de „Frankfurter Allgemet- s", dat zy hoopte dat de gedachten- gang van Juin de Duitsers niet zou ver bitteren. „De waarheid is dat hy niet ar.ders spreken kon. dan hij gedaan heeft, tenzy hij dilettantische onzin vilde uitkramen. Ook een Moltke en een Gneisenau zouden nu aan het hoofd van de Europese troepen aan niets anders dan aan een terugtocht kunnen den ken". GEEN „BEVRIJDINGSOORLOG" TEGEN OOST-EUROPA. Verklaring van Foster Dulles. John Foster Dulles, republikeins des kundige voor buitenlandse politiek, neeft verklaard, dat noch hy noch ge neraal Eisenhower ooit gedacht hebben aan een „bevrydingsoorlog" tegen de Oost-Europese landen. De republikeinse party, aldus Dulles, staat een politiek voor. die gericht is op het scheppen van een serie afschei dingsbewegingen by de landen, die '.nans in de Russische invloedssfeer lig gen. in de gees' van die van maarschalk Tito in Joezo-Slavië De maatregelen, die hy beoogt om tot dit doel tt gera- ken, noemde hy van economische aard. I Congres Ned. Ver. voor Gemeentebelangen In Assen is gisteren het tweedaags congres van de Ned. Ver. voor Gemeen tebelangen begonnen. Het voorzitter schap berustte by de Commissaris der Koningin in de provincie Gelderland. Jhr dr C. G. C. Quarles van Ufford, die op merkte, dat reeds 500 gemeenten zyn aangesloten. In het afgelopen jaar tra den weer 130 nieuwe leden toe. Mr K. H. Gaarlandt. burgemeester van Emmen, hield een inleiding over de industrialisatieproblemen, vooral die ten plattelande. De heren A. Volgel. directeur van de Bank voor Ned. Gemeenten te 's-Gra- venhage, M. R. Ch. M. J. H. Hustinx, burgemeester van Nymegen en J. C. Haspels, burgemeester van Bussum wer den als bestuursleden herkozen. Ais be stuurslid werd gekozen de heer F. A. J. van Oers, burgemeester van Oosterhout, terwijl voorts aan het bestuur werd toe gevoegd dr F. A. Helmstrijd, griffier van de Staten van Zuid-Holland te Den Haag. Het reservefonds bedraagt «ïan-a f. 56.220.75. 's Middags werd het woord gevoerd door de heer P. C. Boone. directeur van de fundatie Werkelijk Dienen te 's-Gravenhage. waarna het gezelschap officieel ten gemeentehuize ontvangen werd door de burgemeester van Assen, de heer H. J. de Dreu. Hoofd afd. Zeemacht militaire missie KAPITEIN TER ZEE M. C. VAN GRONDELLE. Met de functie van hoofd der afdeling Zeemacht van de Nederlandse militaire missie in Indonesië zal worden belast de *apitein luitenant ter zee M. C. van Grondelle, die tevens tijdelijk wordt bevorderd tot de rang van kapitein ter zee. Het ligt in de bedoeling, dat de nieuwe functionaris op 3 October a.s. met het m.s. „Willem Ruys" van Rotterdam naar Indonesië zal vertrekken. RODE KRUIS-KERSTPAKKETTEN VOOR KOREAVRLJWILLIGERS Op de intendance van het Nederland se Rode Kruis in Den Haag wordt thans energiek gewerk aan het klaarmaken van Kerstpakketjes voor het Ned. De tachement by de troepen van de Ver. Naties op Korea. De inhoud van de 1420 pakjes, die deze zo maand verscheept zullen worden, be staat uit een mapje luchtpostpapier' een blik kaas, een blik roggebrood, een blik chocolade, een zak zuurtjes, een sigaret ten aansteker met extra vuurstenen, eerii ballpoint met reserve stift, twee 'zak doeken en twee lang brandende Kerst- Deze inhoud gaat vergezeld van een Kerstboodschap. ROSA SPIER KREEG EEN PHLOX Een nieuwe Phlox-variëteit van de Kon. kwekerij Moerheim heeft gister middag de naam Rosa Spier ontvangen als naspel van de grote huldiging, welke deze bekende harpiste ln November van het vorig? jaar bij haar 60e verjaardag ten deel viel. Rosa Spier was gisteren naar Dedemsvaart gekomen om de Phloxen-doop persoonlijk by te wonen. In een „bed" van ;rn duizendtal zacht- lila phloxen haalde zy een kil bordje met nummer 249 weg en zette er voor in de plaats een bord met het welluiden de opschrift .Phlox paniculata Rosa Spier' Als dank voor de aardige onderschei ding beloofde Rosa Spier binnenkort een harpconcert te zullen geven voor het personeel van de kwekerij Moerheim. 25 JARIG JUBILEUM SCHOOL VOOR RESERVE GENIE-OFFICIEREN Op 3 October bestaat de school voor Reserveofficieren der Genie te Soester- berg 25 jaar. waarvan de naam aan- vankelyk was. „School voor verlofaoffi- cieren der genie". In de loop der jaren zyn ongeveer 1000 reserve officieren der genie aan de school opgeleid. Het programma der feestelykheden. die op Zaterdag 4 October, in de Du Mou- linkazerne worden gehouden, omvat: ontvangst van de reünisten, een parade met uitreiking van erevaantjes, receptie en herdenking, thé dansant, cabaret, diner en tenslotte bal.

Leidsch Dagblad | 1952 | | pagina 1