msm HOOVER Middenstandsdiploma Nutsambachtstekenschool AUTO Examenopleiding v. d. REYDEN r/f WOENSDAG 10 SEPTEMBER Gen. Synode Geref. Kerken Naar een conventie van Geref. belijders Samensprekingen leverden echter nog te weinig resultaat op De Generale Synode der Geref. Ker ken, die gisteren te Rotterdam een aanvang heeft gemaakt met haar openbare vergaderingen, besprak uit voerig de eenheid onder de Geref. belijders. Prof dr K. Dijk gaf als voorzitter van deputaten een korte toelichting op rte gang van zaken, met name betreffende het contact met de Geref. Bond in de Ned. Herv. Kerk. In de discussie kwam met name aan de orde de verhouding tot de Chr. Geref. Kerken. Prof Dijk zei. dat deze kerken wel correspondentie willen in algemene zin. maar geen af vaardiging naar de synodes. Spreker gaf een historisch overzicht van de pogingen, die gedaan zyn om te komen tot het convent van Geref. belijders. Men stelle zich niet voor. dat er nu direct ineensmelting van kerken komen zal. Hoe de Chr. Geref synode ertoe heeft kunnen komen te zeggen, dat z\j. gezien de stand van samensprekin gen, het niet gewenst acht afgevaardig den naar elkanders synode te zenden, is spreker niet duidelijk. Daarom wil hij nog steeds meer bij, de Chr. Geref. Kerken over deze zaak aankloppen, fn zijn repliek stond prof. Dijk met name stil bij de jongste brochure van ds J. H. Velema, Chr. Geref. predikant te Zwolle Kerkelijk Leven Aangenomen naar Sleeuwljk H Brons. Geref. Kérken Beroepen te Mlddel- stum J C. Derksen te 's-Graveland; te Marrum (2e maal) J P. Schouten te Nlc- zyi. die dit beroep heeft aangenomen. Aangenomen naar Clinton en Exeter (Chr. Ref. Church) (Ontario, Canada) G. J Hoytema te Monster. Chr. Geref. Kerken Bedankt voor Soestdijk J. van Genderen te Zutphen. Ev. Lutherse Kerk Aangenomen naar Amsterdam (vac G. J Duyvcndak) dr G. J. Lindijer te Dordrecht. Geref. Kerken onderh. art. 31 K O. Aangenomen naar Haulerwljk Th. Hoff te Loenen aan de Vecht: naar Waardhuizen (2e beroep) J. van Dijk to Gees. Bedankt voor Delft D. Deddens te Wet- 6lnge-Sau\verd. Pr K. H. E. GKAVEMEIJER. Herv. kerk. die Zuld-Afrlka, Is daarheen te vertrekken. over „De verhouding tot de Geref. Ker ken. onderhoudende art. 31 K.O. nu". DE VERONDERSTELDE WEDERGEBOORTE. Daarin heeft ds Velema de stelling ge poneerd. dat de Geref. Kerken de veronderstelde wedergeboorte zouden leren. Prof. Dijk wraakte dit en zei, dat zowel ds J. Jongeleen als prof. J. J. van der Schuit, beiden gezegd heb ben. dat de Geref. Kerken deze op vatting niet leren. Het is verbazing wekkend. dat ds Velema thans weer met dit argument in zijn geschrift Is komen aandragen. De synode keurde de handelingen van kelijk tot stand was gekomen, maar wilde haar leedwezen niet verhelen over het feit. dat de samensprekingen niet meer resultaat hebben opgeleverd. De synode besloot, op grond van de roeping om de eenheid van alle Geref. belijders te bevorderen, opnieuw zeven deputaten te benoemen met dezelfde opdracht als in 1949 Zij handhaafde het verzoek van 1950 aan de generale synode der Chr. Geref kerken Inzake afvaar diging naar elkanders synodes en besloot een schrijven aan de Geref Kerken te doen uitgaan, opwekkend tot verootmoe diging inzake het streven naar eenheid onder de Geref belijders. In de avondzitting rapporteerde ds H. A. Munnik over het rapport van depu taten voor oorlogsschade Na enige dis cussie keurde de synode de handelingen van deputaten goed. Voorts machtigde de synode deze deputaten zo nodig ten hoogste f. 150 000— op te nemen om die kerken te steunen, die daarvoor in aanmerking komen. Voorts zullen de putaten met de overheid in contact tre den. zowel wat de regeling van de oor logsschade als wat de bouwzaken be treft. Ds Munnik rapporteerde ook over de moeilijkheden, die er zijn met de Hel- dringse-stichtingen te Zetten, waar de leden van de Geref. Kerken, die werk zaam zijn aan deze stichtingen of scholen van deze stichtingen bezoeken niet in de gelegenheid worden gesteld gereformeerde kerkdiensten of de catechisatie te volgen. Na enige dis- cussie besloot de synode met meerder heid der stemmen het voorstel der com missie aan te nemen, zich te wenden tot het bestuur der stichting met het ver zoek verandering te willen brengen m de bestaande toestanden, als daaraan niet kan worden voldaan, de betrokken kerkeraden mede te delen, dat het ker kelijk standpunt der stichting in strijd is met de roeping, die de ouders hebben ten opzichte van hun kinderen. Na afdoening van nog enkele zaken verdaagde de praeses de synode tot hedenmorgen. RECHTZAKEN LEIDSE LOMPENSORTEERDERS VEROORDEELD. De Officier van Justitie b(j de Haagse Politierechter eiste 14 dagen gevange nisstraf tegen een lompensorteerder uit Leiden, die diefstal van lompen had gepleegd. De geschatte waarde van het gestolene was f.500 A f.600.—. Zeven jaar had hij bij zijn patroon gewerkt, toen had hy zich vergrepen. Mr. Schaper, de raadsman, bepleitte dat voorarrest zou worden afgetrokken, zodat zjjn cliënt niet meer hoefde te zitten. De man werd veroordeeld tot zes weken gevangenisstraf, waarvan drie weken voorwaardelijk met aftrek. Een andere lompensorteerder uit Lei den stond in deze zaak terecht wegens heling Hy erkende de feiten, doch be toogde dat hij hoogstens voor zes acht weken heling had 'lepleegd. Hij was in die tijd zonder werk geweest. Ook tegen hem werd veertien dagen gevangenis straf geëist. Mr Schaper bepleitte een voorwaardelijke straf. Conform de eis werd verdachte veroordeeld. HAAI AAN HENGEL! Toen de kapper Joh. Swler uit Wierlngerwerf gistermiddag aan het Noordzeestrand zat te vissen, haal de hii na enige boties en palingen tot ziln grote verbazing een kleine haai van btina een halve meter boven water. Gezien de beschei den lengte van de vreemde vangst bleef het. „verwoede gevecht met het monster" echter uit. Illllllllllllilllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll Zwem-waanzin op Mississipi De 33-jarige Argentijn Antonio Aber- tondo, die zich j.l. Zaterdag bij St. Louis te water had begeven met het 467 kilometer Zuidelijker aan de Mis sissipi gelegen Caruthersville als be stemming. heeft wegens volslagen uit putting zyn poging te Oint Peasant in Missouri moeten staken. Hy was 73 uur en 18 minuten in het water geweest en had nog 64 kilometer voor de boeg. Abertondo's staat van dienst vermeldt twee geslaagde Kanaaltochten en een overtocht van de Straat van Gibraltar in recordtijd Hy had zich ten doel ge steld een betere tijd op het traject St. Louis-Caruthersville te maken dan de Amerikaan Sigmund die in 1940 deze afstand in 89 uur en 52 minuten zwem mend aflegde. Kayser wint „Traversee de Menton" Amd Kayser van de Robben en Gerrit de Bruin van Neptunus Amersfoort, die in verband met de militaire kam- Tc Genève in het Pavilion des Sports werd een rolhockeywcdstrijd gespeeld tussen een ploeg van Zwit serland en één van Nederland. Nederland verloor deze kracht meting met 10-3. Een aanval op het Nederlandse doel. pioenschappen nog aan de Riviera vertoeven, hebben voor een prachtig Nederlands succes gezorgd door beslag te leggen op de eerste twee plaatsen in de klassieke „Traversee de Menton". Kayser maakte in woelig water op het traject van 2300 meter een tjjd van 33 min. 15 sec., en De Bruin, die tweede werd. deed er 33 sec. langer over. Derde en vierde ex aequo werden Roz (Fr.) en Ferret «Monaco» in 35 min., vijlde Chicart (Fr.) 35 min. 37 sec., zesde Tis- sensee 'Den.i in 36 min. 13 sec., en zevende Libera (Fr.) in 36 min. 20 sec. Voor Siegenthaler van H.Z.C.. die zich achtste plaatste, werd een tijd van 36 min. 26 sec. genoteerd. ATHLETIEK. Zatopek bevorderd tot majoor Emil Zatopek, die als kapitein werk zaam is bij de generale staf van het Tsjechoslowaakse leger, is op voorstel van de minister van defensie bevor derd tot majoor. Het desbetreffend, besluit werd geno men in een gewone zitting van de mi nisterraad. Aan de president van Tsje- cho-Slowaklje zal voorts verzocht worden hem te onderscheiden met de orde van de republiek op grond van zijn verdien sten voor de sport. BILJARTEN. Van de Pol niet in topvorm Tot en met Zondag a.s. wordt te Ant werpen een vijfkamp gehouden, waar aan deelnemen de beide Belgen Ver- vest en Van Hassel, onze landgenoot Piet van de Pol en de Duitsers Tiedtke en Luetgehetmann. Er wordt gespeeld in libre, 47/2, bandstoten, 71/2 en drie banden. Van Hassel en Vervest speelden het eerst tegen elkaar. Eerstgenoemde zege vierde in alle onderdelen, uitgezonderd het kader 47'2. waarin Vervest zich de sterkste toonde. Vervest trad daarna tegen onze land genoot Van de Pol aan. welke laatste ver beneden zijn gewone vorm bleef. Hij werd in libre zowel als in 47'2 over speeld door de Belg en verloor eveneens de party drie banden, waarin beide spelers slechts tot matige prestaties kwamen. Het bandstoten was voor Van de Pol. evenals de partij 71/2. maar het waren overwinningen zonder glorie. In het libre bleef onze landgenoot staan op 16 caramboles in 6 beurten en In het 47/2 op 1 carambole in drie beurten. Vervest won dus de ontmoeting met 6—4. Tegen Van Hassel was de Rotterdam mer veel beter op dreef, alhoewel nog bij lange na niet in topvorm. Maar hij had in het cadre 71/2 de 100 caramboles ln drie beurten bij elkaar en klopte Van Hassel ook in 47/2, zij het met een matig gemiddelde: 16.66. De Belg nam het libre en het band stoten voor zijn rekening, doch Van de Pol maakte in het driebanden 20 caram boles in 21 beurten, een uitstekende ver richting, zodat hij de ontmoeting won met 6 tegen vier punten. PAARDENSPORT Piero d'lnzeo geschorst' De bekende Italiaanse ruiter Piero d'lnzeo, die zulke fraaie successen behaalde in de internationale con coursen, is door de Italiaanse Hippi sche Sjortbond tot 31 December 1953 geschorst. De reden hiervan Is, dat hij bij de Olympische Spelen te Helsinki tijdens de Grote Prijs der Naties te laat met zijn paard in de ring verscheen, waar door hij reglementair werd gediskwali ficeerd. Hierdoor werd ook de Italiaanse ruiterploeg voor het landenklassement van de Grand Prix des Nations uitge schakeld. SCHAKEN. Candidaten-tournooi wordt in Zwitserland gehouden Krachtens een voorlopig besluit van het congres van de Internationale Schaakfederatie te Saltsjoebaden zal het candidaten-tournooi voor het wereldkampioenschap In 1953 in Zwit serland worden gehouden. Voorwaarde is echter dat de Zwitserse Schaakbond zich financieel garant stelt voor dit tournooi. De vijf hooggeplaatsten in het inter zonale tournooi, dat 15 Sept. a.s. te Stockholm begint, komen uit in het candidaten-tournooi waaraan ook Bron- steln, Boleslavsky. Smyslov. Keres (allen Rusland», Najdorf (Argentinië», Reshevsky (V.S.) en dr Max Euwe (Nederland) zullen deelnemen. De win naar van het candidaten tournooi speelt later om het wereldkampioenschap tegen de titelhouder, de Rus Botwinnik. Leidse Schaakbond Van de eerste ronde der afvalwedstrijd Leidse Schaakbond vallen nog niet veel uitslagen te melden. Verschillende par tijen werden uitgesteld en andere afge broken. De tot nu toe gespeelde partijen gaven normale uitslagen, d.w.z. de hoger geklasseerden wisten te winnen. De uitslagen zUn: Prins (Leithen. no. 76)Padding (Philidor. no. 28» 0—1, Verbiest (Vrien denschaar. no. 83)—P. Barkema (Phili dor. no. 30) 01. Van der Lip (Sassen- heim. no. 36)Wakka (Philidor. no. 11» 01. Scholtes (Zwarte Pion, no. 60) —Koet (Philidor. no. 15» 0—1. Jerry Bey (Philidor. no. 6»—Dingjan (V.T.L., no. 41) 10. Jansen (Vriendenschaar, no. 72)—Bethe (Philidor, no. 81» 10, Mod derman (LS.G., no. 12)Herfkens (Phi lidor. no. 35» 10. Roozendaai (Philidor, no. 85)—Van den Berg (Philidor, no. 21) 0—1. Weyermars (L.S.G., no. 18)—Kroon (Leithen, no. 51) 10. DUIVENSPORT P.V. „Het Oosten" Wedvlucht vanaf Weert. In concours 182 duiven, welke om 12.30 uur met N.W. wind werden gelost. De eerste duif bereik»* zijn hok om 2,51.30 uur en maakte een snelheid van 921,26 M. per min. Uitslag: J. Braxhoven 1, A. Singeling 2. H. van Ommen 3, 10, J. van Leeuwen 4, 5, 8, B. Singeling 6, J. van Staden 7. J. v. d. Weele 9. schoner wast DANK ZIJ DE PULSATOR IN DE ZIJWAND Aan geen wasmachine kunt U Uw wasgoed met zulk een gerust hart toevertrouwen als aan de Hoover. De enige met de pulsator op de enige juiste plaats: IN DE ZIJWAND (dus niet onderin) en met gestroomlijnde bodem van de kuip. Door deze combinatie wendt en keert het wasgoed zich veel vrijer in het snel ronddraaiende sop, zonder ook maar in aanraking te kunnen komen met bewegende delen. Daardoor wast alleen de Hoover de gehele wekelijkse was van een groot gezin zo door en door schoon, zo uiterst voorzichtig en tegelijk zo vlug. Eind goed al goedde prijs f. 376.-, inclusief de wringer, die zelfs de zwaarste stukken doorlaat. Vraag Uw Hoover-handelaar demonstratie NU. BAKFIETSEN te koop te buur GEBR. HUISMAN. Lo.vendaal 76 - Tel. 22962 TE KOOP GEVRAAGD. Kleine wagen, in goede staat. Brieven aan het Bureau van dit Blad onder No. 6266a Geen geld of goederen af te geven aan mijn vrouw N. DEROGE-OUDSHOORN, daar door mij niets zal wor den betaald. W. F. DEROGÊ. Genestetstraat 49A, Leiden. Staaldraad en Touw TROOST, Haven 14, Leiden DE opleiding sinds 1937 Kleine clubs. RIJN- EN SCHIEKADE 91 TEL. 21379 KOOPT NU EEN ZIJDEN ROKKAP compleet met glasplaat of zijden blender in diverse kleuren uitgevoerd. ONS SUCCES, spotprijs f 16,50. Zyden SCHEMERLAMPKAPJES in alle maten, vanaf f 1,25. VOOR KOUDE DAGEN: Inventum en Erres Electr. Kachels 126. ELECTRO TECHNISCH BUREAU A. DE LANGE - Hoge Ryndyk 74 Hoofdstraat 30 - Leiderdorp Kempenaerstraat 101 - Oegstgeest O Colgate-Palmolive Handelmij. N.V. zoekt voor enkele employe's, woonachtig In Amsterdam O en omliggende plaatsen, O woonruimte in Leiden ot onmiddellijke omgeving. O Gegadigden gelieven zich In verbinding te o stellen met ons adresOosterkerkstraat 11, O Lelden, teleloon 31 545 (toestel 37). 6 a O Alphen aan den Rijn Hoofdstraat 30 INSCHRIJVING VAN LEERLINGEN voor do cursus 19521953. De inschrijving vindt plaats in de school op 16 en 17 Sept. e.k., 7—9 uur n.m. In hoofdzaak wordt les gegeven aan: Timmerlieden, Metselaars, Meubelmakers, Schilders, Machinebankwerkers, Scheepsbouwers (hout/ijzer), Electrlciens, AutoherstcUers. Inschrijvingsbiljetten verkrijgbaar ten kantore van de Directeur Hooftstraat 225, Alphen aan den Rijn. De Directeur, R. VIS. GEVRAAGD: le Verwarmingsmonteur Brieven aan het Bureau van dit Blad onder spoedige Indiensttreding gevraagd: Bekwame Verkoopsters voor Nouveauté-afdeling en een Hulpverkoopster voor de confectie. Brieven met uitvoerige inlichtingen te richten aan K.. DONKERSTEEG 1 GEVRAAGD Sportlef, opgeruimd meis je. zoekt dito vriendin, tus sen 20 en 25 Jaar. om gezellig mee om te gaan. Tevens te koop z. c a. n. drooescheer- apparaat ..Philips". Brieven Bur van dit Blad No. 6211 k Bllverdlenste. Gevraagd (lonr net person, over veel vrlte tild beschikkende. bllverdlenste administratie of 1. d.. ook elec. kunnende lassen. Brieven Bur. van dit Blad No. 6262 k. Wil vragen 36.50(1 boeken, speciaal Romans. Relsbeschrh- vlncren. Geschiedenis en Fran se. Duitse en Eneelse Littera tuur. Wil betalen een zeer behoorlilke orlis Jan de Roov Papengrncht 3. Tel. 22989. b. c. c. 30667. Wlrerecorder gevraagd (oor bet op de draad opnemen van radioprogramma's. Zowel nieu we als gebruikte komt ln aan merking Brieven met vermel- dlne van prlis aan Bur. van dit Blad onder No. 6279 k. Ter overname gevraagd een vlool-clther. Brieven Bur. van dit Blad onder No. 6216 k. Flink dagmeisje gevraagd, boven 16 laar. Emmalaan 45, Oeestseest. Aanmelden na 8 uur 's avonds. Heer zoekt voor de avond uren bllverdlenste. bUv. cor respondentie. tvpe of schrllf- werk Brieven Bur. van dit Blad onder No. 6212 k. Gevraagd Buta gasstel. Brieven met prllsopgaaf Bur. van dit Blad No. 6259 k. Zitkamer. Heer vraagt voor direct of over enlee weken, ruime gemeubileerde zitka mer met stookeelegenheld. Huumrlis niet boven f. 40 per maand. Breven Bur van dit Blad onder No. 6280 k. Leraar gevraagd voor prl- véles Middenstandsexamen Br Bur. v. d. Blad No. 6247 k a Jong echtpaar, waarvan man Bouwk. Opzichter, zoekt voor tlldelltk een eemeubll. zit- en slaapkamer met kook gelegenheid of met gebruik van keuken. Brieven Bur. v. d Blad ondei No. 6283 k. lieer. \an middelb. leeftlld. vraagt zit- en slaapkamertje Br. met huurprlts P- m. aan het Bur. van dit Blad onder No. 6309 k. Gevraagd een flinke werk ster. voor enige ochtenden per week en ccn goede huisnaai ster Aanmelden na 8 uur. Vondellaan 18. Lelden. Last van muizen? Het enig afdoende middel Is een kat. 4 Jonge katjes, eewenn aan Fellx' Kattenbrood. zoeken een goed tehuis. Rllndllkstraat 31. Net meisje of werkster ge vraagd. Net meisje, boven 16 laar. van 82 uur. met maal- ttld. of werkster, voor 3 och tenden ln de week gevraagd Aanmelden na 7 uur. Textl- lana. Beatrlxstraat 4. Lelden. AANGEBODEN Transpirerende voeten? Wil helpen U cr met een paar da gen van af met onze ..Slkoped" zolen, onder garantie, f. 2.50 Der paar. Modelschoenmakerii ..Cowboy". Nieuwe Rlln 79. Tel. 23402. Lelden. Te koop Volkswagen 1950. ln ultst. staat f.3500.Ge bruikt geen olie. Lldo Theater. Stecnstr. 39. Lelden. Te koop eleetr. fornuis. 3 platen en oven met enlee pan nen. Leldscweg 290. Voorsoho- Autostalllng aangeboden voor klein model personenauto. Kaasmarkt 8. Damesfiets te koop. goed onderhouden f. 35. Deyn. Haven 6—8. Aangeboden op goede stand flinke gestoffeerde kamer met grote kasten en voorzien van stookgeleeenheld. Brieven Bur. van dit Blad No. 6206 k. Eleetr. nanlm.. haarden, ensf. Pracht eleetr .naalm.. haarden, plano kachels. lin nenkasten. boekenkasten, gas- fornulzon. baden, say se re. stoelen, kleden, gasradiatoren gasstellen, electr. wasmachi ne radio enz Ink. verk. Nieuwe Rlln 60. t/o. Advo- caatfabr.. Telef. 22150. Dames. Iedere Hoover was machine wordt ten Uwent voor het gebruik ontsmet. Stipte bezorging gegaran deerd. Ook 220 volt. Leidse Wasmachine-verhuur Mant- schapplt .Modern". Rooden- burgerstraat 32, Telef. 22880. Voor oud goud. zilver. Ju welen en antieke voorwerpen betalen wil de hoogste prils. Grote keuze verlovingsringen, horloges, klokken, wekkers. Atelier voor reparaties. Spoe dig en blllilk. Jac. Hooecr- voret. Morsstraat 9. Tel. 24920 Het Rlngenhuls. Aangeboden, goed spelend radlotoeste'. merk Philips f.50 en haard f. 40. Hoge P.u.idiik 99 B. 2 x bellen. Aangeboden, wegens o ccninlec'. een prima Jaari haard. Kan ook als open haard branden. Telef. 26894. Hoacr- beetsstraat 5 Aangeboden slaapkamertje, voorzien v. vaste wastafel, vrtl gas en licht, voor Juffr. al leen. b. b. h h. Maredilk 89 F. Groene trenchcoat Jassen voor dames en heren f. 25.95. Egypt, linnen regenjassen, ge heel dubbel f. 29.50. zuiver wollen gabardinejassen f. 37.50 m. uitritsbare voering f. 49.75. Leune. Janvossensteen 67. Tel. "7415 Te koop schommel, celnel conipl., ln betonnen voet f. 15 grasmaohlne f. 20. kinder fietsje f.5 .step f.3. aquarium met vis 50 x 25 f. 10. Poppe. wagen. z. e a. n. f.15. 7. zien na 19 uur. Bethlehem- straat 24. Voorschoten. Een prima pantalon, een sterke werkbroek of een llzer- sterke overall, naden 3 x ge stikt. koopt U voordeliger bit: M. de Vries. 203 Haarlemmer straat 205. Gratis kousenreparatie! al onze links geweven of ny lonkousen ontvangt U een ca- rantlebewlls voor gTatls repa ratie! Kousenreparaties klaar terwltl U wacht! De Haas. Haarlemmerstraat 8082. Sporteolberts f. 16.75. kam- earen pantalons f. 9.90. weer- sohilnjassen. groen en grlls vanaf f. 39.75. winterjassen voor zomerorllzen. Haast U. Leune. Janvosscnsteec 67. Tel. 22415. Tropical costuums f. 47.50. Nog enkele restanten voor spotprllzen. Costuums f. 29.95 pantalons f. 7.90 windjacks f. 10.50. sweaters f. 3.75. over hemden. Amerikaanse dassen sokken enz. Zeer eoedkoop. Leune Janvossensteeg 67. Telef 22415 Te koop aangeboden een goed onderhouden Joneens- flets. prils f.35. (Na 19 uur). Zltldtlk 15. Leiderdorp. Tnfeltennlsllefhebbcrs. Onze speelzaal ls thans weder elke dag geopend vanaf 2 uur. Zondags tot 7 uur. Zaterdags tot 9 uur. overige dagen tot 11 uur .Knnii's Tafeltennls- hal" Hogewoerd 103. Telef. Schrijfmachine. Wegens verhuizing aangeboden w.o.: ..Remington". ..Continental" enz. Tevens een „Eyslnk" mo- torrliwlel 125 cc., een twee- pers. kano. tevens 11 witte Leghorns met ren en nacht hok. v. Dllk. Hoofdstraat 08. Leiderdorp. Telef. 24191. ..Roslne" ceeft de hoogste ortls voor goud zilver en lu- welen Grote keuze In verlo vingsringen eouden. zilveren en verzilverde artikelen. Het adres voor alle reparaties en uurwerken Steenstraat 16. Telef 26854. Lant ons Uw meubelen eens nakilken. Wii overtrekken meubelen met vooroorlogse stof. Kleur naar keuze. Voor lllmen. beitsen enz. Stoffeer der» en meubelmakerllI. v. d. Blom. Kort Galgewater S. Telef 22291 Ombouwen voor opklap- bedden 17.50 ruime sortering mooie modellen eigen hand werk. Blank eiken twee-pers. 45.Ook leverbaar met bere- rulmte. Laat ons Uw meube len maken, repareren, stoffe ren. Wassenaar. Janvossen steeg 60. Telef. 20143 Motorr||les. Leert vlug en veilig motor- of scooter ril den bil de Verenigde motor- rltscholen od lesmotoren met dubbele bediening. Inlichtin gen Café EiRcnzorg. Stations wee 29 A. Lelden. Tel. 21383. Huishoudboek Ideaal voor elke hulsvrouw. Weinig schrllfwerk. Prils 50 ct fr. p. p. Ultg. Grotlus. Delft. Giro 316 469. Ook te bestellen per brlefk. m. 50 ct extra port. .Muzieklessen, zowel gens Klavarskrlbo systeem als notenschrift. Vlotte en pret tige lessen, ook aan huls. In strument ln bruikleen, beh. p Condities blllilk. Plano, orgel, accordeon, guitaar. mandoline banjo. D. Kuiters. Haarlem merweg 41. Telef. 21314. Eclitp. b. z. a. als oppas v. avonduren. Brieven Bur. van dit Blad onder No. 6250 k. Guitaar f. 25. prima Spaan se cultaar f. 30. banjo f 17.50. mandoline f. 15. koffergramo- phoon f. 20. Tevens eevraaed cithers, accordeons, gramo- ohoonplaten enz. enz. Veren Inzetten vakkundig! W. Grön- loh Burgsteeg 9. Lelden. Beschaafd meisje zoekt werk voor de middaguren. Hulshoudelltk. winkel o.a. Br Bur v. d. Blfw No. 6252 k In Oegstgeest grote gem. zonnige kamer met keuken te huur. Tel. aanwezig. Brieven Bur. van dit 31ad No. 6268 1: Aangeboden 20 Mrt nieuwe wollen Wilton traDloner f. 110 en keurig mantelpak, maat 4446 f. 35. Lange Raam- steeg 31. Lelden. Costiunlère kan deze maand nog enkele nieuwe Japonnen of mantels maken. Brieven Bur. van dit Blad No. 6278 k Divan f. 15. vier stoelen f. 9 trapnaalmachlne f. 55. schrijf tafel f. 15. modern dressoir f.35. ameublement f.65. kook kachel f.19. 1-pers. f.15. le dikanten f. 7.50. rllwielen f. 19 F. Nleuwenburg. Hooigracht 55 (Geen winkelhuls). Rijwielen. Prima dames-, heren- en laag model heren- rllwlel. alle met lamp en slot. Tevens meisjes- en Ion- censrllwiel. leeftlld 612 laar. alle in staat van nieuw. Lcveldaal 47. hoek Oranje boomstraat. Lelden. DIVERSEN Vlertalenschool. Dr Stokvis, Zeemanlaan 36. Telef. 32256. Ned.. Frans. Engels (Duits). Club- en privéles f. 6f. 12 p. m. Hnndelscorr. Ex L.O. M.O., Gymn.. H.B S Wegens studie reis begint Duits pas 1 Oct. Huiseigenaren. Laat ons Uw ongem. hulzen, étages verhu ren. Geen kosten, gratis in formatie .afd. Informatie. Alg, Adv. Ass., adm„ huur. verhuur koop en ruilbur. van hulzen en zaken. Teske en Zn. Ste- vlnstraat 107. Scheveningen. Op elk feest Hofenk's Me lody Makers, het meest ee- vraaede dans- en showorkest. In bezetting van 3 tot 5 per sonen. Het danst heerlllk op de tonen van de Claviollne. het kleine Hammondorgel. Gé Hofenk. Breestraat I a. Lelden Tel. 24081. Goed Dansen Leren f. 15 (iO bltlven wil handhaven, we gens groot succes. Er ls voor U nog een plaatsje vrtl op de beglnnerslcs. Zondagmiddag en weekavonden. Betaling in ter- mllnen Dansschool H. J. Vis ser. Plantaco 7. Lelden. SLEUTELTJES worden dagelijks opgenomen wanneer voldoende ruimte beschikbaar ls. Ze mogen hoogstens 30 woorden groot zijn (een woord maximum 12 letters). De prys bedraagt f 1,50 b(j vooruitbetaling. Een bewijsnummer (10 cent) is niet ln de prijs Inbegrepen. Porto voor toezending num mer brieven 20 cent extra. illlllllllllll ■lui:

Leidsch Dagblad | 1952 | | pagina 4