FLAMINGO EILAND „Soos" voor de oudjes in Arnhem Agenda WOENSDAG 10 SEPTEMBER Zal koning Boudewijn huwen? In Brussel fluistert men de naam van Prinses Elizabeth van Luxemburg In de Belgische hoofdstad doen ge ruchten de ronde over een op handen zynd huwelijk tussen koning Boudewyn en Prinses Elizabeth van Luxemburg Deze geruchten vinden voedsel In het feit dat, naar bekend geworden is, de jonge koning aan de Franse Rivièra een bezoek heeft gebracht aan de Lux emburgse groot hertogelijke familie. In officiële hofkringen onthield men zich van commentaar over bedoeld be zoek. dat Boudewijn Zaterdag aan prin ses E'lzabeth gebracht heeft. De prin ses vertoeft met haar ouders, groot hertogin Charlotte en prins Fellx op 't landgoed „Jardinclose" nabU Toulon Boudewijn brengt met zijn vader, ex- koning Leopold en zitn stiefmoeder, de prinses de Réthy zUn vacantie door in de villa ..Reine Jeanne" In Bormes-les- Mimosas. Soortgelijke geruchten hebben onge veer twee jaar geleden de ronde ge daan. Zij werden toen prompt tegen gesproken. De politieke situatie werd te dien tijde echter weinig geschikt ge- echt voor een koninklijk huwelijk, aan gezien Boudewijn Juist als ..koninklnke prins" de taken van zijn vader had overgenomen, welke laatste toen nog geen volledige troonsafstand had ge daan. Boudewijn was toen bovendien nog maar 20 jaar oud. United Press) Senator Joseph McCarthy, een onver zoenlijk bestrijder van het communis me. Is In de Amerikaanse staat Wiscon sin met grote meerderheid als senator aangewezen. Zlin democratische tegen stander Schmltt erkende zijn nederlaag toen, bij de nlet-officlële telling, bleek dat op Mccarthy reeds 130.000 stemmen waren uitgebracht, tegen 42 500 op de democraat. Schmltt heeft een nieuwe politieke strijdwijze gevolgd, de z.g. ..talkathon", waarbij hij veelvuldig voor de plaatse lijke televisie- en radio-uitzendingen optrad, soms zelfs gedurende twintig uur achtereen, en vragen beantwoordde, die hem telefonisch door televisiewaar nemers en luisteraars werden gesteld. Deze nieuwe methode heeft hem echter geen voordeel opgeleverd. De Egyptische secretaris-generaal van de Arabische Liga. Abdel Rahman Az- zam. Is gisteravond afgetreden. Azaam heeft zijn aftreden zelf be kend gemaakt, maar geen reden ge noemd Naar vernomen wordt, was hij van gevoelen, dat hij niet de geest van het nieuwe regiem vertegenwoordigde en volgens de openbare mening te nauw verbonden was geweest met de vorige heersers van Egypte. ENGELAND DRAAGT DE MACHT OVER IN ERITREA. Engeland zal te middernacht van 15 op 16 September de macht in Eritrea overdragen aan de nieuwe federale unie van Eritrea en Ethiopië, aldus wordt uit gezaghebbende bron te Londen ver nomen. Eritrea is volgens een besluit van de algemene vergadering der V. N onaer de Ethiopische kroon met Ethiopië ver enigd. Keizer Haile Selassie en de kroon prins van Ethiopië zullen Dinsdag 16 September In Asmara, de hoofdstad van Eritrea, aankomen. Men verwacht, dat de keizer minstens een week de feeste lijkheden in Eritrea zal bijwonen. Duits-Israëlische overeenkomst getekend In Luxemburg is hedenochtend om acht uur door de Westduitse bonds kanselier, Adenauer, en de Israëlische minister van buitenlandse zaken, Sjaret. het verdrag op de Duitse scha devergoeding aan Israel ondertekend. Duitsland zal Israël een schadever goeding van drie milliard mark geven. Voorts verplicht Duitsland zich de Joodse wereldorganisaties een bedrag van 450.000.000 mark te geven. De bedragen zullen besteed worden aan Duitse goederen en diensten voor de immigratie in Israël en hel vesti gen van Joden. In verband met de benoeming van prof. dr W J A. Kernkamp tot minis ter van Uniezaken en Overzeese Rijks delen, is de permanente vertegenwoor diger van Nederland bij de Verenigde Naties, de heer D J. von Balluseck, aan gewezen als lid van de Nederlandse de legatie naar de UNO-commissie voor in lichtingen over de niet-zelfbesturende gebieden. Deze commissie zal op 11 Sep tember a.s. te New York bijeenkomen. Strijd tegen vereenzaming Prachtige daad van burgerzin, unicum voor Nederland (Speciale berichtgeving) De ..soos" van Arnhem is geopend! Tientallen enthousiaste vrijwilligers hebben er meer dan 30.000 uren aan gegeven om de sociëteit voor „Ouden van Dagen" prima in orde te krijgen. Tientallen zakenlieden één gaf zelfs de dakbedekking hebben spontaan meegewerkt om het tehuis voor hen, die de zes kruisje achter de rug hebben, zo aangenaam mogelijk te maken. De „soos" staat op het Roermondsplein. Zij was oorspronkelijk een direc- tieloods van wederopbouw, disponibel gesteld door het gemeente bestuur van Arnhem, toen namelijk in 1949 het eerste tehuis voor Ouden van Dagen in de Bakkerstraat vijf maanden, nadat de bejaarden er hun onderdak hadden gekregen, moest worden ontruimd daar het pand een andere bestemming kreeg. Enige jaren geleden werd uit de Arn hemse Unie van Vrouwelijke Vrijwilli gers, onder presidium van mevrouw C. van der Hoef-Asjee, en op haar ini tiatief het comité Ouden van Dagen in het leven geroepen, dat zich tot taak had gesteld om de Ouden van Dagen een „thuis" te geven, zodat ze niet ge dwongen waren langs de straat te slen- Ze hebben nu een „huis" en krij- ..Zij hebben het ideaal". In Korea en Japan worden voor ge- allleerde krljgsgevansenen bestemde 6™ "tm k<W k°"'e! eenvou- pakjes ter waaïde van een mlllloen dol- i d" niet gegaan, want lar opgehouden, omdat de Chinezen en toen «c •aoos verhuisde naar het Roei- Nooid-Koreanen weigeren aflevering mondsp.ein en men eenmaal aan het door het internationale Rode Kruis te verbouwen ging. bleek dat er nog heel aanvaarden, aldus heeft een vertegen- wat cedaan moest worden. De verbou- woordlger van het Amerikaanse Rode I lngskosten werden geraamd op een Kruis In San Francisco verklaard. halve ton! De communisten zeggen, dat de ge- vangenen onder ideale omstandigheden leven en niets van de buitenwereld no- „Wat toen gebeurde kan men een dig hebben, aldus de vertegenwoordiger. sprookje noemen." vertelde gisteravond Zuidkoreaanse troepen hebben na een j mevrouw van der Hoef-Asjee. bijge- veldslag van vier uur ..kapitoolheuvel' aan het centrale front, op de Chinezen heroverd. Deze herfst zal op het proefterrein van Eniwetok in het midden van de Stille Oceaan een aantal atomische proeven worden gehouden, aldus heb ben het Amerikaanse ministerie van de fensie en de commissie voor atoom energie bekend gemaakt. De proeven, die onder leiding staan van generaal-majoor Clarkson door een speciaal gevormde groep zullen worden uitgevoerd, zullen slechts door officiële Amerikaanse waarnemers worden bij gewoond. Volgens berichten zou wellicht de een of andere voorloper der waterstofbom, die duizend maal krachtiger zou zijn dan de atoombom, worden beproefd. In een rede te San Francisco heeft de democratische candidaat voor het presidentschap, Stevenson, verklaard, dat „het grootste gevaar voor de vrije wereld" ligt in een verovering van Azië door de Sovjet-Unie. Hij is voorstander van het verlenen van technische bij stand aan India en andere landen. „85 procent van onze begroting Is voor de verdediging bestemd en het is de Sovjet-Unie. die de omvang van onze defensieuitgaven bepaalt en dus van onze belastingen. De enige manier om ons van deze buitenlandse invloed te ontdoen en onze belastingen aanzienlijk te verlagen, is onze macht vergroten en daarna naar middelen zoeken om aan de bewapeningswedloop een einde te maken", aldus Stevenson. r.aamd „de generaalse". omdat ze in de gehele verblydende zaak de gangmaak ster is geweest. Honderd vrijwilligers bo den spontaan aan te helpen. Ze verlie ten in de vrije tijd moeder de vrouw of verloofde en schilderden, timmerden, legden lichtleidingen etc aan. Ambte naren van gemeentewerken gaven vrij willig hun avonduren. Frlma's schonken goederen: de een vloerbedekking, de an der meubilair. Er behoefde niet te worden gebe deld. Het resultaat is, dat er voor f. 70.000 aan bijeen gekomen mate riaal is verwerkt en dat de „soos" thans rijk is: een aardige recreatiezaal met toneeltje, een kleine bar. een gar derobe. een bergruimte, een kleine bi bliotheek. Vrouwelijke vrijwilligers helpen da gelijks de 300 a 350 bejaarden, die er graag komen. En bij de exploitatie wordt géén winst gemaakt De „Generaalse" vertelde gisteravond al deze feiten in tegenwoordigheid van honderden belangstellenden, autoritei ten, w.o. werden opgemerkt onze minis ter president dr Drees en echtgenote, de vertegenwoordiger van het Departement van Sociale Zaken, de heer Pieper, de Commissaris der Koningin in Gelder land. jhr dr C. G. C. Quarles van Uf- ford en echtgenote, burgemeester Mat- ser met de wethouders van Arnhem, en vele anderen w.o vertegenwoordigers van instellingen, hoofden van diensten De burgemeester van Arnhem sprak namens het gemeentebestuur zijn grote waardering uit voor hetgeen hier tot stand is gekomen en verklaarde de so ciëteit voor geopend. Ook premier Drees. die bij het bin nenkomen en bij het vertrek inet een warm applaus was begroet, sprak in een korte rede zyn grote waardering uit voor hetgeen hier is tot stand gekomen. De sociale zorg voor de bejaarden is belangrijk, maar de geestelijke zorg. de strijd tegen de vereenzaming, niet minder en daarom is het zo verheu gend. dat in Arnhem zakenlieden en particulieren meewerkten om een daad van burgerzin te volvoeren, die eèn voorbeeld kan worden genoemd voor Nederland! Mexicaans journalist vond broer terug Ter voorbereiding van de tentoonstel ling ln Mexico, welke volgende maand door Prins Bernhard zal worden geo pend. heeft de Utrechtse Jaarbeurs een aantal vooraanstaande Mexicaanse journalisten uitgenodigd tiidens de Nataarsbeurs een bezoek aan ons land te brengen. Een van hen. de heer Joachln Sanchlz Nadal. Spanjaard van geboorte, had Bisteren een zeer merk- waardUe en vreugdevolle ervaring Hij vond nl. ziin broer terug, die hii sedert meer dan 13 iaar geheel uit het oog had verloren. Volgens het programma van het be zoek. werd Zaterdag tl. een knkie ee nomen achter de schermen van de Spaanse afdeling van Radio Wereld omroep te Hilversum en kennis geno men van de voorbereidingen op radio- gebied voor de tentoonstelling te Me xico. Tijdens dit bezoek werd een korte reportage in de Spaanse taal gemaakt. Gistermorgen arriveerde te Hilver sum een lange brief uit Valencia, waar in de medewerking van de Wereldom- roeD werd ingeroepen om zo spoedig mogellik een familieband te herstellen. De brief was geschreven door Lorenzo Sanchilz Nadal. broeder van de Mexi caanse lournallst. die door de Jaar beurs was uitgenodigd. Geheel onverwacht had hii door dc radio dc stem en de naam horen klin ken van ziin broer die hii reeds had doodgewaand. Onmiddellijk daarna had hii naar Hilversum geschreven. Er werd dadelijk contact opeenomen met de heer Sanchiz Nadal. die thans een kort bezoek aan Friesland brengt. De broeders hopen elkaar nu in Parits te ontmoeten. Oude vrouw verbrand Gistermorgen ontstond brand ln de woning van de 78-jarige alleenstaande ongehuwde mej. D. Dijkink te Nyver- dal. Toen buren de woning waren bin nengedrongen bleek hun. dat de kleren van de oude vrouw in brand geraakt waren, vermoedelijk doordat zy zich bij het vuur had gew armd. Toen men de vlammen had gedoofd, bleek dat het slachtoffer zeer ernstige brandwonden over het gehele lichaam had opgelopen. In ernstige toestand werd zij naar het ziekenhuis te Almelo overgebracht, waar zij in de loop van de dag is overleden. (Incez. Med.-Adv.) FEUILLETON door Dorothy Quentin, vertaald uit het Engels „Je kunt naar bed gaan. Juanita". zei mevrouw Burden tot het Spaanse meis je Juanita verliet het vertrek, maar even zag Toni iets flitsen in de felle donkere ogen. Het was geen verbeelding. Juanita had het Engelse meisje van het eerste ogenblik ln Londen af gehaat al> een Indringster. Toni was altijd erg vriendelijk tegen haar geweest en ze had alles gedaan om Juanita er van te over tuigen. dat haar positie niet ln gevaar werd gebracht door haar aanwezigheid. Maar ze was er geen stap verder door gekomen. Juanita sprak nooit een woord tot haar. als het niet absoluut noodzake lijk was.' Wat een wonderlijke complexen had den hier de mensen, dacht Toni, terwijl ze Olivia's benen masseerde. Ze deed het langzaam en degelijk ln rhythmlsche be wegingen. MevTouw Burden keek haar aan en scheen te raden wat er ln .vaar omging. „Het heeft geen zin om Juanita voor je te willen winnen", zei ze zacht. „Ze heeft het nu eenmaal ln haar hoofd gehaald, dat JU haar bij mij ver- drongen hebt en ze Is te dom om ver standig met haar te kunnen praten. Ik zou echt maar geen moeite meer doen." „Ja. ik geloof dat het inderdaad een hopeloze zaak Is. om te trachten oo vrtendschaopeliike voet met haar te ko men." gaf Toni toe. ..In mUn beroep ben je echter graag goede vrienden met de mensen met wie je om moet gaan. Ik geloof niet. dat ik nog ooit een vijand gehad heb Ze lachte en dacht aan haar leven in het ziekenhuis. Er waren na tuurlijk kleine ruzies geweest en jalousie, v ooral toen Toni een onderscheiding bij haar examen gekregen had. Maar het was allemaal weinig diepgaand geweest en had niet de intensiteit van de gevoe lens op Floriana. Ze dacht even aan Carlos, die op de patio op haar wachtte Ze voelde zich bleek worden. .Wat is er. kind? Ben je erg moe? Schei er dan mee uit." Olivia richtte zich op en keek Toni aan „Je maakt je toch geen ernstige zorgen over iemand als Juanita?" „O nee", antwoordde Toni oprecht. In derdaad kon de vreemde houding van het Spaanse meisje haar niet zo heel veel schelen. „Je bent overmoe. het komt waar schijnlijk door da vochtige hitte", zei Clivia op besliste toon. „Je bent er nog niet aan gewend." Toni wist. dat de hitte niets te maken had met de nervositeit die ze in zich voelde. Carlos was hiervan de oorzaak. Ze sprak Olivia echter niet tegen en be ëindigde de massage normaal, zonder verder veel te zeggen. Het was al na elven, toen ze eindelijk op haar eigen slaapkamer even alleen kon zijn. Ze sloot de tussendeur, welke ze later op de avond, als ze werkelijk ging slapen, weer open zou zetten, opdat ze Olivia zou ho- ïen. wanneer deze riep. Zonder licht aan te doen keek ze uit haar raam naar be neden naar de patio. Carlos stond op haar te wachten HOOFDSTUK 18 Onmiddellijk toen Toni zich terugge trokken had. kwam Juanita in Olivia's kamer terug. De oude vrouw, die by een bedlampje lag te lezen, keek het meisje verrast aan. „Juanita. wil je ln 't vervolg niet als een geest binnensluipen. Ik vind het prettig als mijn personeel niet al te veel herrie maakt, maar ik houd niet van dit geruisloze sluipen. Ik had je gezegd, dat je naar bed kon gaan." voegde ze er scherp aan toe. „Ik wilde me er van overtuigen, dat U i niets meer nodig had. mevrouw." zei het Spaanse meisje langzaam. ..De Engelse zuster weet niet zo precies, hoe U 't ge wend bentBovendien wilde ik zuster Martin's bed even voor de nacht klaar maken, voor 'tgeval de hulsjongen het zou vergeten." voegde ze er onderdanig aan toe. „Déarover hoef je Je zeker geen zor gen te maken, want zuster Martin is vroeg naar bed gegaan, omdat ze erg vermoeid was. Vooruit Juanita. schiet op! Gedraag je niet als een jaloerse T dwaas! Ik heb heus mijn belofte aan jou i niet vergeten en zuster Martin zal je in I dit opzicht werkelijk niet benadelen" I .Dank U. mevrouw". Juanita boog I haar hoofd, maar haar donkere ogen j keken somber, terwijl ze deed alsof ze met de gordijnen bezig was. In werke lijkheid waren haar blikken op de patio beneden gericht. 1 ..Mevrouw vergist zich." riep ze even later uit. „Zuster Martin is helemaal niet moe. Ze staat beneden met een man te praten." Juanita deed 't voorko men. alsof ze eén en a! verbazing wa-, en Olivia, die wérkelijk verrast was. vToeg scherp: „Met wiè staat ze te pra ten?' Het meisje had er dodelijk vermoeid uitgezien, toen ze Olivia hielp, en de oude vrouw zou er een eed op hebben durven doen. dat ze te recht-door-zee was om heimelijke dingen uit te voeren. Toch behoorde het zeker niet tot de nor male gang van zaken, dat Toni na elven nog in de patio met een man stond te praten Juanita haalde haar schouders op. „Ik kan 't niet goed zien. Er is alleen maar een vage schim van een man te onder scheiden en het vuur van een sigaret.. Oh Deze laatste uitroep leek od een snik van verontwaardiging. Juanita voelde het bloed naar haar wangen stijgen. De man was uit de schaduw van de boom naar voren getreden en in het maan licht zag Juanita Toni in Carlos' ar men Olivia legde haar boek neer en keek naar Juanita bii het raam. „Schei uit met dat gegluur". zei ze kortaf. „En ga naar bed!" Als ze ertoe in staat was geweest, zou ze dolgraag uit haar bed gekomen ziin om zelf te kijken, wat zich daar beneden afspeelde. Dat de scène op de patio iets met de liefde te maken had. was overduidelijk uit Jua- nlta's reactie. Olivia hoopte dat de mar in kwestie Nigel zou zijn. maar ze be twijfelde het. Ze wilde echter niets van haar nieuwsgierigheid aan het dienst meisje laten blijken, dat ln alle staten scheen te zijn „Carlosmompelde het meisje, als was haar een doodsteek toegebracht. Ze mompelde nog ln het Spaans en Olivia was op dat moment blU. dat ze deze taal niet al te best kon volgen Hoewel ze zelf ook geschokt was door deze onthulling, liet ze niets van haar verbazing merken. „Ik heb je al eerder bevolen, naar bed te gaan", herhaalde ze scherp. „Zuster Martin's aangelegenheden gaan jou met aan!" (Wordt vervolgd) (Inscz. Med.-Adv.» VAN DELFT'S ONTBIJTKOEK Worden varkensmarkten gesloten? VARKENSPEST ONTWIKKELT ZICH ONGUNSTIG. De heer K. Roos. hoofdbestuurslid van de Ned. Bond van Varkenshande laren. heeft gistermiddag in een ver gadering te Purmerend medegedeeld, dat de varkensmarkten zullen worden gesloten, een en ander onder voorbe houd van de ministeriële besluiten hierover, die binnenkort zullen worden afgekondigd. Het ziekteverloop van de varkenspest heeft zich in Noord-Holland ln een zo danige ongunstige zin ontwikkeld, al dus de heer Roos. dat men wel de mark ten voor vette varkens wil laten door gaan. met dien verstande, dat geen slachtvarkens beneden 80 kg levend ge wicht mogen worden aangevoerd. Van boer tot boer blijft de handel vrij. waar bij echter geen handel is toegestaan over de uit de nieuwe bepaling voort vloeiende grenzen. Deze liggen vermoe delijk voor het Oosten van ons land langs de Duitse grens en de Dedems- vaart en voor het Noorden langs de Af sluitdijk. Vervoer van levende, varkens van dc ene markt naar de andere is niet toegestaan. De heer Roos deed. in afwachting van een besluit van de minister een dringend beroep op boeren en hande- Tweede mijlpaal: Thans ruim 2 milliard deviezen De verkorte balans van de Ned. Bank geeft in de eerste plaats een zekere ver ademing te zien na de onverwacht zware eisen, die de Augustus-ultimo heeft gesteld. Voor zover by de deviezenreserve van „mijlpalen" valt te spreken, is ditmaal een tweede „paal" bereikt. De deviezenreserve is nl. met f. 43 mil- lioen gestegen en bedraagt thans f. 2.008 mllliocn. In de verstreken 8 maanden van dit jaar is de voorraad geleidelijk aangewassen van f. 1.195 millioen per 7 Januari tot ruim f.2 milliard thans. Begin Juli vorig jaar vertoonde deze reserve een deficit van f.280 millioen. Goud en devieren te zamen belopen thans f. 3.230 millioen. AFSCHEID VAN Mr LUNS IN NEW-YORK. „Groot en geestig Nederlander". De Ver. Naties hebben gisteren te New-York afscheid genomen van een grote, geestige Nederlander, die in de Wereldorganisatie diplomatieke geschie denis neeft gemaakt, aldus Reuter uit New-York. Het was mr J. M. A. H. Luns, tot vcor enige dagen lid van de Nederlandse de legatie by de V. N. en benoemd tot Ne derlandse minister van Buitenlandse Zaken. Mr Luns bracht gisteren een af scheidsbezoek aan Trygve Lie., de secre taris-generaal van de V. N. HU was ver gezeld van het hoofd van de Neder landse delegatie, mr D. J. von Bal luseck. TEGEN „SNEEUWBAL"-VERKOOP SYSTEEM Proefproces mislukt Onlangs heeft de Haagse politie ge waarschuwd tegen de z.g. „sneeuwbal"- verkoopsystemen. In deze waarschuwing werd er op gewezen, dat dergeiyke ver koopsystemen de mogelijkheid openla ten. dat deelnemers gedupeerd worden. De Haagse politie liet verder weten, dat de ambtenaren van het O.M. bij het Kantongerecht in Den Haag deze ver koopsystemen beschouwen als zijnde in strijd met de Loterywet en dat de aan- leggers van dergeiyke systemen ver volgd zouden worden. Tegen deze mededeling van de Haagse politie is thans de aanlegger van een dergeiyk systeem 'de heer M. Paulus te Schiedam) in het geweer gekomen. Zijn juridisch adviseur (mr M. Tripels uit Maastricht) verklaarde op een in Den Haag gehouden persconferentie, dat hy het systeem voor de inwerking-tre ding had voorgelegd aan de ambtenaar van het O.M. te Maastricht. Deze func tionaris zou. evenals de politie te Schie dam. hebben verklaard, dat dit verkoop systeem niet in stryd Is met de bepalin gen van de loterijwet. Een poging om een proefproces uit te lokken Is mis lukt. zo vertelde de juridische adviseur (het O.M. zag er niets in). De aanleg ger van dit systeem ontkende niet, dat ook in dit systeem de deelnemers ge dupeerd kunnen worden. Weliswaar worden zij voor alle gevolgen gewaar schuwd, doch deze waarschuwing had, zoals de aanlegger toegaf, ln duideiyker bewoordingen gesteld kunnen zijn. laren hun varkens zoveel mogelijk t« laten enten en zich te onthouden van handelingen, die uitbreiding van de gevreesde ziekte kunnen veroorzaken. Het Ministerie van Landbouw. Visserij en Voedselvoorziening deelde by na vraag mee. dat het sluiten der varkens markten wordt overwogen en dat deze maatregel zal worden toegepast wan neer het verloop der ziekte daartoe aan leiding geeft. Een definitief besluit is echter nog niet genomen. 34) Wij zullen hem maar optakelen en aan dek brengen", zei bootsman Swabber, die nog steeds in de veronderstelling verkeerde, dat Jollicpop zeeziek «•as. Dus verzamelde hij Jollicpop in zijn sterke armen en sleepte hem mee. Hij deed het wel niet zachtzinnig volgens de regelen der ziekendragers, maar zachtzinnigheid is nu eenmaal iets. wat men aan boord van schepen over liet algemeen niet kent. Dc heer Teutbei bleef zeer teleurgesteld achter. ..Die kans om mijn kaart terug te krijgen is verkeken". mompelde hij. ..waarom moesten ook juist die twee hier aanleggen toen ik die namaak-matroos ge ënterd had! Enfin, een volgende keer beter; ik zal en moet mijn schatkaart terugkrijgen!" Intussen had bootsman Swabber liet dek bereikt cn hij sleepte Jollicpop naar dc verschansing. ..Wat gaal U met hem doen?" vroeg Panda een beetje angstig. ..Hem over dc verschansing hangen", antwoordde de stoere zeerob, „de rest zal hij zelf wel doen". Radio-programma VOOR DONDERDAG 11 SEPTEMBER. Hilversum I (402 M.) AVRO 7.00 nieuws: 7.10 Eram.muzlek; VPRO 7.o0 dagopening; AVRO 8.00 nieuws; 8.10 en 8 45 eram.muzlek: 9.00 morgenwijding; 9.1o gram muziek; 9 30 de groenteman- 9.3o waterstanden; 9.40 gram.muztck; 10.35 „Ik weet Ik weet. wat U niet weet"; 10.50 voor de kleuters; 11.00 Metropole orkest; 11.30 „Nederlanders ln den vreemde causerie; 11.45 gram.muzlek; 12.00 twee plano's; 12 25 „In 't spionnetje 12.30 land- en tulnbouwmededelingen; 12.33 Exotische muziek; 12.50 gram.muzlek; 13 00 nieuws: 13.15 mededelingen of gram. muzlek 13.20 dansmuziek; 14.00 cabaret; 14.30 orgelconcert. 15 00 voor de zieken: 16 00 „Van vier tot vyf"; 17.00 voor de jeugd 17.30 militaire causerie: 17 40 gram.muzlek. 17.45 Regeringsuitzending: Mevr. Clara Egglnk: „Buitenlandse schrij vers over Indonesië". 18.00 nieuws; 18.15 sportproblemen; 18.25 lichte muziek; 18.o5 discogram; 19 30 orkestconcert: 20.00 nieuws 20.05 Residentie-orkest, koor en solisten'; (20.35—20.50 voordracht); 22.10 Baby" hoorspel; 22.40 gram.muzlek; 23 00 nieuws; 23.15 sportactualltelten, 23.3024.00 gram.muzlek. Hilversum II (298 M. KRO 700 nieuws; 7 15 ochtendgymnastiek; 7.30 gram.muzlek. 7.45 morgengebed en litur gische kalender; 8.00 nieuws en weerbe richten 8.15 gram.muzlek; 9.00 '«w oe huisvrouw: 9 40 gram muziek. NCRV 10 00 -rgendlenst; KRO 12 00 angelus; 12.03 lunchconcert; (12.30 12 33 land- en tulnbouwmededelingen); 12 55 zonnewUzer; 13.00 nieuws en katho liek nieuws 13.20 gram muziek; 13.35 pianorecital; NCRV 14.00 Promenade or kest en solist; 14.45 voor de vrouw; 15.15 gram muziek; 15.30 harp-ensemble; 16.00 blibellezlng; 16.30 vocaal ensemb e; 17.00 voor de jeugd- 17.30 planorecital; 17.35 gevarieerde muziek, 18 00 gram.muzlek; 19.00 nieuws en weerberichten; 19.10 levensvragen van allerlei aard en een pastoraal antwoord; 19.25 planoduo; 19 40 racUokrant; 20.00 gevarieerde muziek; 20 30 gram muziek; 20 45 .Een blinde kon alles, behalve zien", causerie; 21.15 gram.muz.; iplm 21.30 „Het Wespennest"): 21 55 bul- .enlands overzicht; 22.15 orgelconcert; 22 45 avondoverdenking: 23 00 nieuws en sos-berlchten: 23.1524 00 gram muziek Engeland. BBC Home Service (330 M.) 12 00 Hammondorgelspel; 12.15 voor de boeren 12 25 gevarieerd programma; 12 55 weerberichten; 13 00 nieuws. 13.10 mede delingen: 1320 filmprogramma, 14 00 strijkorkest, 15.00 hoorspel; 16.30 gram - muziek 17.00 voor de kinderen; 17.55 weerberichten. 18.00 nieuws; 18.15 sport; .8.20 concertorkest; 19.00 hoorspel; 19.30 orgelconcert: 20.00 klankbeeld; 20.30 twin tig vragen; 21 00 nieuws: 21.15 causerie; 21 30 olanotrlo, tenor en plano; 22 30 cabaretmuzlek; 23.0023 03 nieuws. ngeland. BBC Light Programme (1500 2(7 M.) 12.00 lichte muziek; 12.45 BBC Midland Light Orchestra en solute: 13.45 voor de kleuters. 14.00 voor de rouw; 15.00 lichte muziek: 15.30 plano- spel 15.45 accordeonorkest; 16.15 Mrs Dale's dagboek: 16 30 gram muziek; 16 45 amusementsmuziek; 17.30 orgelspel: 18 00 variété orkest en solisten; 18.45 hoorspel; 19 00 nieuws en radiojournaal. 19 25 sport; 19.30 gevarieerd programma. 20.00 ..Priso ner at the Bar"; 20.30 verzoekprogramma: 21.00 gevarieerd programma: 21 30 hoor spel; 22 00 nieuws; 22.15 actualiteiten; 22.20 dansmuziek 23 00 voordracht; 23.15 orgelspel. 23.5624.00 nieuws. NordwesMeutscher Rundfunk (30!) M.) 12.00 orkestconcert; 13 00 nieuws; 13.25 zang en plano; 15.50 dansmuziek; 17.00 r.leuws; 17.45 gram.muzlek; 19.00 nieuws: !9.30 groot amusementsorkest en aolister.; 20.00 hoorspel; 21.45 nieuws; 22.35 lichte muziek; 23.15 llteratr-muzlkaal program ma; 24.00 nieuws; 0.30 dansmuziek. Frankrijk. Nationaal Programma, 347 M. 12 30 operaconcert; 13.00 nieuws; 13.20 operaconcert; 14.00 nieuws; 14.05 gram. muzlek; 14.25 hoorspelen; 16.52 gram.muz.: 17.10 orgelconcert; 17.55 gram.muzlek: 18.30 Amerikaanse uitzending; 19.00 gTam.- muzlek- 20.02 nationaal orkest en soliste: 22.00 lichte muziek; 23.15 gram.muzlek; 23.45—24.00 nieuws. Brussel. 324 en 481 M. 324 M. 12.00 omroeporkest; 12.30 weerberichten; 12,34 voor de landbouwers; 12.42 gram.muzlek: 12.50 koersen; 12.55 gram.muzlek: 13.00 nieuws; 13.15 sollatenconcert: 14.00 En gelse les; 14.15 gram.muzlek; 14.30 Franse les; 14.45 gram muziek; 15.00 orgelconcert; IG.OO gram muzlek; 16.15 militair orkest: 17.00 nieuws: 17.10 gram.muzlek; 17.15 voorde kinderen; 18.15 grammuzlek; 18.30 voor de soldaten; 19.00 nieuws; 19.40 poli tieke causerie: 19 50 gram.muzlek; 20.00 voor de vrouw- 21.45 verzoekprogramma: klankbeeld; 2020 verzoekprogramma: 21.00 22.00 nieuws: 22.15 cello en plano; 22.55— 23.00 nieuws. 484 M. 12.05 lichte muziek; 13.00 nieuws: 13.10, 14.00, 15.00 en 16.00 gram.muzlek: 17 00 nieuws; 17.15 amusementsorkest: 18.30 zangrecital: 19.00 gram.muzlek; 19.45 nieuws; 20.00 hoorspel; 22.00 nieuws; 22.10 gram.muzlek: 22.50 nieuws. WOENSDAG: Den Burcht. Feestavond afd. Leiden Alg. Ned. Invaltdenbond, 8 uur nam. Warmond. Feestelitkheden „Stlch- tlnir tot vierlniz van Warmonds feesten Warmond: Harddravertien. 17 u. DONDERDAG: ZATERDAG: Den Burcht: Feestavond Speeltutnver. „Morschkwartler". 8 uur nam. UAUELIJKb Museum voor Volkenkunde: Tentoon stelling „Vertrouwd bezit vso vreemds herkomst". Tot 1 October dageltlkt van 105 uur. ('s Zondags van 15 uur). Lakenhal: Schilderijententoonstelling. (Werkdagen 105 u.: Zondags 1—5 u.j. DE BIOSCOPEN. Luxor Nacht» langs de weg" (18 jaar) Zond 2 30. 4.46. 7 eo 9 to uur; overige dagen 2.30, 7 en 0.15 uur. Lido ,,"n Linke jongen" (alle leeft.) Zond. 2 30. 4.45. 7 en 0 15 uur; andere dagen 2.30. 7 en 9.15 uur. Carino „Zij. die vergeten worden" (18 Jaar) Zond 2 30. 4.45. 7 en 9 16 uur: overige dagen 2 30. 7 en 9.16 uur. Rex „Wy gaan naar Monte Carlo" falie leeftZond 2 30. 4 45. 7.15 en 9 15 uur: overige dagen 2.30. 7.15 en 9.16 uur. Donderdag „De Dictator". De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken te Lelden wordt van Zaterdag 6 Sept. 13 uur tot Zaterdag 13 Sept. 8 uur waargenomen door Apotheek van Drlesum. Mare 110. tel. 20406 en de Zulder-Apotheek Lammenschansweg 4, tel. 23553.

Leidsch Dagblad | 1952 | | pagina 2