FLAMINGO EILAND Beunhazerij bij opleiding Middenstandsdiploma Algemene Handelskennis Panda en de schat van het eenzame eiland 3^ Ons goedkoop knippatroon Agenda 91ste Jaargang LEIDSCH DAGBLAD Vrijdag 5 September 1952 Tweede Blad No. 27705 Maak uitsluitend van goede en gezonde opleidingen gebruik! SCHONE BELOFTEN.... Door het doen van schoonschijnende beloften en valse voorspiegelingen trachten sommige colporteurs niet ter zake kundige lieden, die gaarne in het bezit willen komen van liet Midden standsdiploma. te verleiden tot het on dertekenen van een contract. In der gelijke contracten worden dan uitvoerig de rechten van de instelling, waar de cursus van uitgaat, omschreven, ter wijl bij nauwkeurige kennisneming blijkt, dat tegenover deze rechten geen verplichtingen staan. Het resultaat van de vastgelegde afspraak is dienover eenkomstig. Van naleving van toezeg gingen is geen sprake. Het onderwijs kan de toets der critiek heel vaak niet eens doorstaan. (Van onze Haagse redacteur) Nu een nieuw studie-seizoen voor de deur staat, menen de commissies van overleg van de Middenstandscentralen i»evormd door de drie Ned. Midden slandsbonden) en de Contactraad van de drie Onderwjjscentrales van deze bonden, dat er gerede aanleiding be slaat om ernstig te waarschuwen te gen valse voorspiegelingen van agen ten cn colporteurs van schriftelijke of gecombineerd schriftelijk-mondelinge Middenstandscursussen, waarvan tcl- kenjare een aantal cursisten, die zich ioor het middenstandsdiploma willen bekwamen, de dupe wordt. Dat doel toch zo werd op een pers- 'erentie naar voren gebracht van als gevolg van de Vestigingswet nbedrijf 1937 ingestelde Midden- indsdiploma, Ls verheffing van het i in de verschillende takken, zoals de tailhandel en het ambacht, met als ultaat de gegadigden, beter dan voor_ cn, toe te rusten voor de taak. dié n wacht, namelijk het stand houden in concurrentiestrijd. Vóór 1937 was de detailhandel een oevlucht voor daklozen", zo werd aan- voerd, met alle consequenties van dien. perend voor die tijd was wel. dat er 'het Hoefkadekwartier te Den Haag 1927 ongeveer 95 kruidenierswinkels sren. In 1937 waren er hiervan nog var 32 in leven. Thans zijn in ons land j.000 zelfstandigen, volgens de wet van 37. gevestigd. Hiervan zijn er 380.000 'net ambacht en 120.000 in de detail- ndeL Hoe is het ontstaan? Dit woord: AAMBEELD Men twijfelt wel eens of men nu aanbeeld (met een tweepoot) of aambeeld (met een driepoot) moet schrijven. Het is duidelijk dat on der de invloed van de b van beeld de n tot m is geworden. De n im mers wordt gevormd met geopende lippen. Bij de b zijn de lippen eerst sloten, daarna geopend. Het is nu gemakkelijker vlak vóór de b een klank te vormen waarbij óók de lippen gesloten zijn. zoals bij de m het geval is. Zo gaat in woorden als toonbeeld en toonbank, wan- leer men ze normaal dus niet bestudeerd uitspreekt, de n meer en meer over in de m. Vergelijkt u maar eens woorden als: onbuig baar en ombuigen met elkaar. Als u let op wat u zegt, zult u een duidelijk verschil horen: als u de woorden enige malen vlot achter elkaar uitspreekt, blijkt dat ver schil wel héél klein te zijn. Aambeeld heeft met een beeld niets te maken. Er is verwantschap met een oud woord dat: slaan be tekende. Het is dus een blok waar op men bij het smeden het ijzer legt dat bewerkt moet worden. Een groot deel van de cursisten wordt dit na korte tijd gewaar. De cursus verloopt en het cursusgeld is evenwel be taald en voorzover betaling niet heeft plaats gehad, wordt men aangesproken. In de contracten komt veelal de passage voor. dat bij de inschrijving geen andere afspraken zijn gemaakt dan in de schrif telijke overeenkomst is vastgesteld, zodat een beroep op de door de colporteurs gedane beloften bij voorbaat gedoemd is om schipbreuk te lijden. VOORBEELDEN UIT PRACTIJK Enkele voorbeelden mogen de gevolgde praktijken illustreren: zonder meer wordt het. verwerven van het diploma gegarandeerd ófwel het gratis doorstu deren, ingeval men niet mocht slagen. Men suggereert, dat wanneer iemand het diploma heeft gekregen, hij een zaak kan beginnen. Men noemt een slagings percentage van opgeleide candidaten. Men belooft verlaagd examen-geld of men zegt. dat de cursus is Ingesteld op het opleiden van domme candidaten, die op deze wijze gemakkelijk kunnen slagen. Men belooft resultaat met slechts één uur studeren per week. ofwel men verzekert, dat cursisten vrij zijn van militaire dienst, zolang zij de cursus volgen. Er wordt gecolporteerd, zo werd op de conferentie aangevoerd, alsof men een artikel op afbetaling verkoopt. INFORMEER EERST! Het spreekt vanzelf, dat de Com missie van overleg van de Ned. Mid denstandsbonden en de Contactraad van dc Onderwyscentrales hun waar schuwing niet doen horen om de be langhebbenden af te schrikken van goede opleidingen. Bij in het oog lo pende aanbevelingen van onderwijs instellingen. die opleiden voor het Middenstandsdiploma zij men echter voorzichtig en houde men goed in het oog,, dat goed onderwijs geen colpor tage behoeft en dat men goed doet eerst te informeren alvorens con- trachten te ondertekenen. Het geven van onderwijs in Nederland is nu eenmaal vrij en dat heeft natuur lijk gevolgen, die gevaarlijk kunnen zijn. Er zijn nu eenmaal lieden zo werd ge zegd die in het onderwijs niet een ideaal zien. maar een middel tot parti culier winstbejag, ten koste van de op- Fabriek „De Ommelanden" wordt verkocht In ten ledenvergadering van ce Coóp. Melkproductenfabriek „De Ommelan den" te Groningen is besloten de fa briek te verkopen. Het besluit werd ge nomen met 479 stemmen voor, 15 tegen en 10 blanco. Het bestuur had een spoed-ledenvergadering bijeengeroepen naar aanleiding van de staking welke nu reeds 14 dagen duurt. Het ligt in de bedoeling dat na de verkoop ook de vereniging wordt geli quideerd. De directie deelde ons mede dat de fabriek wanneer men deze nieuw zou bouwen, een kapitaalinvestering van 3 millioen zou betekenen. Tot voor de sta king werkten er ruim 275 personen aan de fabriek; tijdens de staking werden er 171 ontslagen. Deze herfst zou een aparte fabriek voor ongesuikerde melk worden voltooid. Het bestuur heeft gemeend deze fabriek te moeten laten afbouwen. Men zoekt thans een koper voor dit gebouw en vond het niet noodzakelijk dat hier di- ïect een zuivelfabriek in gevestigd wordt Mogelijkheden zijn er ook voor een turfstrooiselfabnek of iets dergelijks. Men probeert de fabriek onderhands te verkopen op een zo kort mogelijke ter mijn. Het besluit werd genomen na een zeer lange en rumoerige ledenvergadering ln het Tehuis te Groningen. (Ingest, Med.-Adv.) Het 4-jarig meisje Maria José Rei- narz, wonende aan boord van een sleep- schip, is gistermiddag te water geraakt en verdronken. Het meisje speelde op de roef van het schip, die afgesloten is met een hekwerk. Toen zij dit afgesloten ge deelte door een hek verliet en zich naar het gangboord begaf, heeft zij waar schijnlijk het handvat gemist, waardoor zij te water raakte. Zij kwam terecht tussen het schip en de Feijenoord-kade en verdween in de diepte. Eerst na 15 minuten dreggen gelukte het een schip persknecht hot meisje op te halen. In het Zuiderziekenhuis bleek zij reeds te zijn overleden. De ROXY: Zeg Lucifer, waar ben je? Stem uit de verte: Ik ben wèg van je! IR L. T. VAN DER WAL NAM AFSCHEID. Als directeur-hoofdingenieur Prov. Waterstaat. De scheidende directeur-hoofdinge nieur van dc Provinciale Waterstaat ln Zuid-Holland, ir L. T. van der Wal. ontving gisteren in de Witte Sociëteit te Den Haag zijn vrienden en relaties, ge maakt tijdens zijn ambtsperiode. De Commissaris van de Koningin in Zuid-Holland mr L. A. Kesper. die hem onlangs als eerste onderscheidde met de „Gouden lis" van de provincie, gaf nogmaals van zün waardering blijk. Vele leden en oud-leden van Ged. en Prov. Staten, medewerkers van de Griffie en de diensten, vertegenwoordigers van ae waterschappen, vele burgemeesters, oud minister mr L. N. Deckers, de directeur- generaal van de Rijkswaterstaat ir A. G. Mans en tal van particulieren heb- I ben van hun genegenheid, hoogachting I en waardering getuigd. flncez. Med.-AÖT.) blatrwe etffret op de kam bananen «elf garandeert U de echte FYFFES. leiding. Er zijn in ons land vanzelfspre kend vele goede en gezonde miaden- standsopleidingen., waartegen niet ge waarschuwd behoeft te worden, maar Juist op de beunhazen moet terdege worden gelet. Gemiddeld melden zich thans per jaar 30.000 candidaten aan voor de examens voor het Middenstandsdiploma en hier van slaagt doorgaans 50%. Dit percen tage kan hoger worden, als men maar een cursus volgt bij de bonafide lnstelc lingenl KONINGIN NIET NAAR MODE-SHOW Het secretariaat van H M de Koningin heeft het AN.P. gemachtigd het vol gende mede te delen: Het bericht, dat de Koningin voorne mens zou zijn de modeshow van Her- bert Sidon te Amsterdam bij te wonen, is niet juist. Hare Majesteit heeft nim mer het voornemen gehad zich naar deze modeshow te begeven. Het is te vrezen, dat hier van opzettelijke mis leiding sprake is geweest. FEUILLETON door Dorothy Quentln, vertaald uit het Engels ;echts 's avonds aan tafel en daarna in zitkamer, of op de patio zag ze Carlos sns en altijd waren er andere mensen inwezigToni voelde zich deels ge fuseerd, deels ontstemd over deze si- ;ie. Er scheen een stille afspraak ge- ikt te zijn om hen zoveel mogelijk elkaar gescheiden te houden, of 'irlos vermeed haarmaar dit kon ie eigenlijk niet aannemen. Zijn ogen praken een veelbetekenende taal, als ze !e hare ontmoetten.... Toni had naar itiis geschreven over Carlos en ze mopte, dat ze er in geslaagd was haar (amilie te overtuigen. Diep in haar hart ond ze het verhaal, dat ze naar huis chreef, meer lijken op een voorval uit en film dan op de werkelijkheid. Mis schien komt het door die afschuwelijke hitte, misschien is het dit, wat men be- ioelt met tropenkoldermisschien oe ik werkelijk wel een misstapZo leef ze aarzelen, maar ze voelde, dat geen beslissing kon nemen, voordat eens rustig met Carlos had kunnen praten. En dit bleek op het moment onmogelijk' te zijn. zonder dat de hele familie achter hun speciale verhouding i komen. Het was een vreemde situa- en het zou amusant geweest zijn, ais niet iets van werkelijkheid aan het ceheel ten grondslag had gelegen. Voor al Olivia legde de laatste dagen erg be- !ag op haar administrateur. Na het ondeten onderhield ze zich langer in gewoonlijk met hem over zaken, aardoor iedere mogelijkheid om hem en alleen te spreken uitgesloten werd. leer dan ooit was Toni dankbaar voor isk's vriendschap. Fisk wilde altyd Uaag met haar praten over ziekenhui- oen en de medicijnen-studie en hij bete kende een toevlucht voor haar om -te ontkomen aan de aandacht van de an dere familieleden. Ik heb de indruk, dat die jongen verliefd op je begint te worden. Toni." meik'e Paul op een dag op, toen ze hem aan a,. oever van de rivier trof, waar fiij zat ts vissen. Paul was er niet in ge ïnteresseerd, of hy iets ving* of niet. Hij J'ond het alleen maar prettig, ver van het vrouwengebabbel, op z'n eentje bui len te zitten. Zijn vriend Nino Galettl kon niet altijd aanwezig zijn. Hij leidde een amateur-orkest en ging zo nu en dan op zoek naar nieuwe talenten. Paul faf niets om Miranda en om het leven op de Club. Uit de dromerige blik in ogen meende Toni te kunnen op maken. d?t hij z.eifs tijdens het vissen mnilE,;.; aan 't componeren was. Ze verwonderde zich over zijn opmer king. aat F'ak waarschijnlijk verliefd op naar was geworden. Ze had nooit ge- d'C-M not Paul dergelijke dingen zou ^merken. Ze vroeg zich af. of hij iets Wst van zün vrouw en haar gedragin gen op de Club. Misschien hadden ze 't allemaal bü het verkeerde eind met te denken, dat Paul maar zo'n beetje voor zich uit zat te dromen „O, dat geloof ik niet", antwoordde R- snel. ..Tenminste ik hoop. dat 't niet zo is." Ze ging naast de oudere man zitten Ze had Paul altijd graag mogen lijden.' De gedachte, dat Fisk misschien te veel op haar gesteld zou raken, bracht haar van haar stuk. Toni had Fisk altijd als een aardige jongen, slechts weinig ouder dan haar eigen broertje gezienZe voegde er aan toe: „Fisk is bezeten van het idee, dat hij dokter wil worden, en met mij kan hij over ziekenhuizen en medicijnen studie praten. Daarin schuilt waar schijnlijk mijn aantrekkingskracht! Ik hoop, dat uw moeder zo verstandig zal zijn om zijn hartewens in vervulling te doen gaan." Paul lachte en haalde zijn hengel op. „Arme Mama. Ik vrees, dat ze ln ons allemaal teleurgesteld ls, met uitzonde ring van Fisk. Het is niet te verwonde ren. dat ze het moeilijk vindt hem weg te laten gaan. Fisk's tijd zal echter wel komenhij is een beste jongen." Paul zuchtte en voegde er langzaam aan toe: „Ik wou dat ik zijn energie had." Toni voelde iets van medelijden met Paul Burden. Met zijn zestig jaar was hü een oude man, zonder enige belang stelling ln zijn wouw en haar motleven om zich op te doffen, of in zijn moeders redenen om zo te intrigeren met haar rijkdom. Het was wonderlijk, hoe vaak de eerst-geborene van ouders met een sterke wil was als Paul. zacht en dro merig. zonder enige ambitie Alsof hij haar gedachten kon raden, zei Paul opeens met een lach: „Je moet me niet te letterlijk nemen. Toni. Ik heb helemaal geen verlangen om weer achttien jaar te zijn. denk dat nieè! Weet je, dat jü ons allemaal goed hebt gedaan? Jouw aanwezigheid werkt ver frissend. Mama heeft een uitstekende keuze met jou gedaan, alleenwil je voorzichtig zün. Fisk's hart niet te bre ken?" „Natuurlük!" antwoordde Toni, ter wijl ze opstond, en haar armen in een spontaan gebaar uitstrekkend in de richting van de ondergaande zon, voeg de ze er vol enthousiasme aan toe: ..O. wat houd ik van Floriana, vooral ln de vroege morgenuren en bü zonsonder gang!" Het opgaan van de zon en de kleurrüke zonsondergang waren steeds weer een bron van vreugde voor haar. Hoe erg het overdag ook regende, er bleek altüd het schouwspel van een on dergaande zon te bewonderen te zün ln 1 al zijn kleurenpracht. Floriana moest een heerlyke plaats zün om te wonen met de man. van wie je hieldEr kwam een blos op haar wangen, toen ze zich er op betrapte, dat ze hierbij niét aan Carlos dacht.Paul sloeg haar met een vragende blik gade. Het meisje was verliefd, dat was duidelük. Maar niet op Fisk. die nog een kind was en zeven jaar jonger dan zü. En zeker ook niet op Nigel, ondanks Mama's dwaze illusies hieromtrentPaul was heel gevoelig voor de emoties van andere mensen. Hij voelde het aan. wanneer iemand onge lukkig was of verliefd of verbijsterd Hij was echter nooit ln staat iemand te helpen, daarvoor stond hü te weinig in het werkelijke leven. Hij liet het leven over zich heen gaan en was zich hiervan bewust. Misschien kwam 't. omdat Mama hem nooit nodig had gehad en altijd alles zelf in haar capabele handen had gehouden.... Met Rita had hij medelij den. hü begreep dat het leven aan zün zi.ide voor haar zo nu en dan ondraaglük moest zün. Hij had zich wel eens afge vraagd. waarom ze eigenlijk samen ge trouwd waren. Diep in zijn hart hoopte hü. dat zün moeder Rita in haar testa ment iets apart zou vermakenhü zou zeker nooit in staat zijn alle kleren en amusement van zün vrouw te bekos tigen. Zün gedachten dwaalden weer af. naar de muziek, die hij voor zijn moe ders verjaardag wilde componeren. Dat was alles, wat hij te geven had en mu ziek maakte hem gelukkig. (Wordt vervolgd) 30) Toen dc heer Teutbei eenmaal aan boord van de bark Drijf sijs was gekomen, sloop hij steels langs het dek teneinde een veilige schuilplaats te vinden. Nu het hem ontzegd was om als matroos aan te monsteren, had hij het besluit gevat om de reis als verstekeling mee te maken; want hij was vast besloten dat hij zich weer in liet bezit zou stellen van de schatkaart die zich nu onder de berusting van Panda cn folliepop bevond. Een open-staand luik hoofd. dat toegang gaf tot dc ruimen, leek hem een welkome gelegenheid te bieden, en geruisloos tiet hij zich in de diepte zakken. Inmiddels had Herbert, de kapitein, het commando weer overgenomen. „Zeg - landkrab!" riep hij ruw tot Panda. „Wat sta je daar? Heb je niets te doen? Vooruit - neem die koffers en breng ze naar het luikhoofd ..Foei. Herbert!" vermaande echter zijn gade. „Roep toch niet zo hard tegen dat aardige ventje! Zeg eens. kereltjeweet je wat liet luikhoofd is?" „Elijadat wil zeggendat bent u zeker, tic?" sprak Panda opgewekt. Ja. ja; hij moest nog veel leren Maten 40 en 44 Benodigde stof voor maat 44: Blouse: IM meter van 90 cm. breed. Rok: 1.65 meter van 130 cm. breed met uitspringer.de plooi; 1.25 meter van 130 om. breed met platte plooi. Hoewel deze blouse en rok afzonder lijk kunnen worden gedragen, vormen ze tezamen een alleraardigst geheel. De rok is van voren glad met 2 inge zette zakken. De zakken worden gegar neerd met een 2'= cm. breed sierstiksel en een knoop Aohter heeft de rok een ciepe, uitspringende p'.ooi of eventueel een platte plooi. Neemt men een platte plooi, dan wordt de helft van de plooi-diepte van het patroon afgeknipt. De blouse heeft een aangeknipt mouwtje. Het schouderpasje voor rug en voorpand wordt aaneengeknipt en de Nato-v!ootoefening „Main Brace" begint Maandag TE LAND EN IN DE LUCHT. Meer dan 160 schepen van 8 Nato- landcn zullen deelnemen aan dc vloot- oefening ..Main Brace" onder leiding van de Britse admiraal sir Patrick Brind, de Nato-bevelhebber in Noord- Europa. Dc vlootoefcning zal verbon den zijn met oefeningen te land en in de lucht. De deelnemende schepen zullen zich verzamelen in verschillende Schotse havens in de Firth of Clyde en de Firth of Forth op 8 en 9 September. Zij variëren in omvang van slagschepen als de Amerikaanse Wisconsin en de Britse Vanguard tot de kleine mijnenvegers. Zü zullen afkomstig zijn uit de Ver. Staten, het Ver. Koninkryk. Canada. Noorwe gen. Denemarken, Frankrijk, Nederland en België. De vloot zal 8 grote vliegkampschepen omvatten namelijk de .Midway". „F. D Roosevelt", ..Wasp" cn „Wright" van de Amerikaanse Marine, H.M.'s „Eagle", „Illustrious" en .Theseus" van de Britse vloot en H.M.'s „Magnificent" van de Canadese Marine. Van de Nederlandse schepen nemen aan de oefening deel Mr Ms torpedo boot jagers „Banckert" en „Van Galen", Hr Ms fregatten „Van Zijll" en „de Zeeuw", en Hr Ms ónderzeeboten „Zwaardvis" en „Zeehond", benevens een aantal münenvegers, 1 squadron harpoons, 1 squadron Seafuries en 1 squadron Fireflies van de M.L.D. Het gebied van de oefening zal rich uitstrekken van de wateren ten Noor den van Noorwegen tot aan de Deense kust. Het doel van de oefening is de internationale samenwerking voor defen sieve actie in de practük te beproeven. VLOOTDAG IN DEN HELDER. Gisteren hield de Kon. Ned. Ver. „Onze Vloot" onder leiding van haar voorzitter de heer P. S. van 't Haaff haar jaarlykse vlootdag in Den Helder. Namens de Kon. Marine werden de 150 deelnemers verwelkomd en van voorlichting ge diend door de stafofficier O.S. en O.L.D. De Kroon De kapitein ter zee Van Houweningen liet het gezelschap de in aanleg zijnde thuishaven van de Kon. Marine zien. Na de lunch in de Marine- cantine werd de kruiser „Tromp" be zichtigd en de thee gebruikt. streep hiervoor dwars verwerkt. De o;es in het voorpand wordt van dubbe le stof gemaakt en alleen tussen de naad meegestikt. Deze bies kan ook van enkele stof opgestikt worden. Het kraagje wordt hoog gesloten; de blouse heeft een knoopslultlng op de rug en wordt iets ingewerkt aan de oand gezet. Verkrijgbaar ad 40 cents van Maan dag 8 September af. zolang de voorraad strekt, aan ons Bureau, Witte Singel 1. Toezending per post gesohiedt na ontvangst van brief met ingesloten en niet opgeplakt 55 cents aan postzegels. Verzoeke op de enveloppe te vermel den „Goedkoop Patroon". Radio-programma VOOR ZATERDAG 6 SEPTEMBER. Hilversum I (402 M.) VARA 7.00 nieuws; 7.18 gram muziek; 7.30 Idem; 8.00 nieuws en weerberichten; 8.18 gram.muz.; 8.40 Idem; 8.55 voor de huisvrouw; 9.00 gram muziek; (9.359.40 waterstanden); VPRO 10.00 „Tijdelijk uitgeschakeld", cau serie; 10.05 morgenwijding; VARA 10.20 reportage vergadering N.V.V.; 11.35 viool en plano; 12.05 gram.muzlek; 12.30 land en tulnbouwmededellngen: 12.33; lichte muziek: 13.00 nieuws. 13.15 accordeon- muzlek; 13.50 gram.muzlek; 14.25 „Onze vacantle - hun brood", klankbeeld; 14.35 Drents programma; 15.00 amateuruitzen ding; 15.30 boekbespreking; 15.45 gram. muzlek. 16.15 van de wieg tot het graf; 16.30 kamerorkest; 17.15 sportprnatje: 17.30 voor de Jeugd; 18.00 nieuws; 1815 VARA-varla; 18 20 reportage vergadering NVV; 18.40 gram.muzlek; 19.00 artistieke staalkaart: VPRO 19.30 ..Passepartout", causerie; 19 40 „Het Oude Testament ln deze tijd", causerie; 19.55 ..Deze week", causerie; VARA 20.00 nieuws: 20.05 actua liteiten; 20.15 „Der Zigeunerbaron", ope rette; 22.00 socialistisch commentaar; 22.15 stryksextet. 22.40 ..Onder de pan nen". hoorspel; 23.00 nieuws; 23.15 gram. muzlek: 23.3524.00 Idem. gewilde muziek; 7.45 morgengebed en li turgische kalender; 8.00 nieuws en weer berichten; 8 15 gram.muzlek! 9.00 voor de huisvrouw; 9 35 gram.muzlek: 10.00 voor de kleuters; 10.15 gram.muzlek; 11.00 voor de zieken; 11.45 gTam.muzlek; 12.00 ange lus: 12 03 gram.muzlek: 12.55 zonnewijzer; 13.00 nieuws en katholiek nieuws; 13.20 amusementsorkest en solist; 13.50 gram. muzlek; 14 00 boekbespreking; 14.10 Me- tropole-orkest en soliste; 14.40 harmonie orkest; 15 00 kroniek van letteren en kun sten; 15 38 kamerkoor: 16.00 Promenade orkest en soliste; 16.30 de schoonheid van het Gregoriaans: 17.00 voor de Jeugd: 18.00 gram.muzlek: 18.15 Journalistiek weekoverzicht; 18.25 lichte muziek; 18.40 regeringsuitzending: Zoeklicht op de Wes terse defensie: 19.00 nieuws en weerber.; 19.10 gTam.muzlek; 20.25 de gewone man zegt er 't zijne van: 20.30 lichtbaken; 20.50 gram muziek: 2100 gevarieerd pro gramma; 21.50 actualiteiten; 22.00 amuse mentsmuziek: 22.30 wij lulden dc Zondag ln: 23.00 nieuws; 23 15 nieuws ln Espe ranto: 23 2224.00 gram muziek. Engeland. BBC Home Service (330 M.) 11.55 gevarieerd programma; 12.55 weer berichten: 13.00 nieuws; 13.10 gevarieerd progrrfmma; 13.55 orkestconcert: 14.30 amusementsmuziek; 15.15 Schots orkest: 16.10 hoorspel: 17 00 voor de kinderen: 17.55 weerberichten; 18.00 nieuws: 1815 sport: 18 30 gevarieerde muziek; 19.15 in terviews; 19.45 causerie; 20.00 gevarieerd programma: 21 00 nieuws: 21.15""hoorspel; 22 45 avondgebeden; 23.00—23.03 nieuws. eert 14.45 Idem: 15.15 sport; 15.25 .15.40 15.45 Idem; 16 45 gram muziek; 17.00 amu sementsmuziek; 17.30 sport; 1800 lichte muziek: 18.30 orgelspel; 19 00 nieuws: 19 25 sport: 19.30 symphonie-orkest en col listen; 21 00 causerie; 21.15 symphonle- orkest en solisten; 22.00 nieuws 22 15 Bob Hope; 22.45 lichte muziek: 23.15 dans muziek; 23.5624.00 nieuws. Norrtwestdeutscher Rundfunk (309 M.) 12.00 amusementsmuziek; 13.00 nieuws; 13.25 amusementsmuziek; 14.00 lichte mu ziek: 15.00 koorzang: 16 00 amusements muziek; 17.30 Idem; 18.00 Idem; 19.00 nieuws; 20.00 gevarieerd programma: 21.45 nieuws; 22.10 symohonlp-orkest en solist' 27S0 amusementsmuziek' 24.00 nieuws: P-^0 dansmuziek loo lichte muziek; 2.15 l'rankrdk. Nationaal Programma 347 M. J2 10 gram muziek' 12 30 orkestconcert: I7 OO nieuws; 13.20 gram.muzlek- 14 00 nieuws: 14.12 symphonlc-orkest en soliste: Iraw mllzlek: 16 50 kamermuziek; 18.30 Amerikaanse ult- ™«2fiLE: gram.muzlek: 20.02 kamer muziek; 20.32 gram.muzlek; 20.45 piano- Brnssel. 324 en 484 M. 324 M. 11.45 gram.muzlek; 12.30 weerberichten- 12.34 gram.muzlek; 13.00 nieuws: 13.15 Hongaar se muziek; 13.45 gram.muz.- 14.30 piano recital; 15.00 symphonleconcert; 16.45 En gelse les; 17.00 nieuws: 17.10 gram.muz 17 30 orgelconcert; 18.30 voor de soldaten: 19 00 nieuws; 19.40 moderne amusements muziek; 20.00 gevarieerd programma; 21 30 verzoekprogramma; 22.00 nieuws; 22 15 veraoekprogTamma; 23.00 nieuws; 23.05— 24.00 gram.muzlek. ,4** M- 12 05 omroeporkest; 13.00 nieuws: '2 "O e'\ 14.05 verzoekprogramma: 15.00 J-nieuws; 17.15 amusementsorkest 17.40 en 18 30 gram muziek; 19 00 viool en P'n.n,°- 1920 gram.muzlek: 19.40 Idem: 19 45 nieuws; 20.00 en 21.00 gramrnuzlek: 21-15 omroeporkest en solist; 22.00 nieuws- 22.10 dansmuziek: 22.50 nieuws; 23.00 gram.muzlek! 23.55 nieuws. Het Gulden Vlies: Dlploma-ultrelklnz jonggezel-zetter en drukkers. 8 uur nam. Stadsgehoorzaal: Avondfeest Buurt- en Speeltuinvereniging „Groenoord", 8 uur nam. MAANDAG: Het Gulden Vlies: Receptie gouden 1u- Mleuin j-an^ds heer J. G. J. Verhey van Stadszaal (kleine zaal)P. r. d. A.t Spr. mr Burger over de verkiezingen en de Kabinetsformatie. 8 uur nam. ZATERDAG: Speeltuinver. Oosterkwartier (Borneo- straat) Tuinfeest 4—12 uur n.m. DINSDAG: WOENSDAG: DAGELIJKS j'iiii"s „iciuuuwQ oezn van vreemete herkomst". Tot 1 October dagelijks van 105 uur. ('sZondags van 15 uur). DE BIOSCOPEN. Luvor ..'s Nachts langs de weg" (13 Jaar) Zond 2.30, 4.45. 7 en 9.15 uur; overige dagen 2 30. 7 en 9.15 uur. Llrto -n Linke Jongen" (alle leeft Zond. 2 30. 4.45. 7 en 9.15 uur; andera dagen 2.30. 7 en 9.15 uur. Casino .Zij die vergeten worden" (13 Jaar) Zond 2.30. 4 45. 7 en 9.15 uur: overige dagen 2 30. 7 en 9.15 uur. Rcx „WO gaan naar Monte Carlo" (alle leeft Zond 2 30. 4 45. 7.15 en 9.13 uur; overige dagen 2.30. 7.15 en 9.15 uur. Donderdag „De Dictator". Trianon „Klokslag 12" (14 Jaar) Zond 2.15, 4.30 7 en 9.15 uur; overige dagen 2.30. 7 en 9.15 uur. d Augustus 13 uur tot Zaterdag 6 Sep tember 8 uur waargenomen door Apotheek Herding en Blanken. Hogewoerd 171 tel. 2p502 en Apotheek Reyst. Steenstraat 35. Tel. 20136. Te Oegstgeeat door de Oegsteeester Apotheek, WilhelmInapark 8. Tel. 16274.

Leidsch Dagblad | 1952 | | pagina 3