Olymp Spelen Geertje Wielema ,:uwdeenmoest zege aan Joan Harrison laten Het zat ook Joke tie Korte tegen Limiemaii (niet op zijn best) leed puntennederlaag, Jansen k.o. Dapper Oranje-zevental kon blunder van FINA niet verduwen Ongelukkige tweede wedstrijd tegen Zuid-Slavië -M 91ste Jaargang LE1DSCH DAGBLAD Vrijdag 1 Augustus 1952 Tweede Blad No. 27675 Geen goud en maar weinig glorie steeds De dag, die goud en glorie had moeten brengen voor Nederland, de dag van de 100 meter rugslag finale voor dames, ia! in de annalen van de Neder landse zwemsport worden opgetekend als een dag van teleurstellingen en tegenvallers. Geen goud en maar weinig glorie viel ons land ten deel. Geertje Wielema, in elk sportblad van elk land aangeduid als zekere win nares van de Olympische titel, heeft het na een slecht gezwommen race niet verder kunnen brengen dan een zilveren medaille. Het klinkt misschien wat zuur, wanneer we zeggen, dat Geertje het ,,niet verder bracht dan tot de zilveren medaille", maar een feit is het, dat de overwinning van de Zuid-Afrikaanse zwemster Joan Harrison voor alle Nederlanders en ook voor de insiders van andere landen een grote verrassing was. Geen moment heeft men er aan getwijfeld dat het Olympisch kampioenschap bij Nederland terecht zou komen en na de series van Dinsdag was het voor velen alleen nog maar de vraag geweest of Joke de Korte er in zou slagen het zover te brengen, dat ook zij het erepodium zou kunnen beklimmen. Maar ook de kleine sympathieke O.D.Z.-zwemster zat het tegen. Gelijk en In dezelfde tijd als Joan Stewart van Nieuw Zeeland tikte zij achter Geertje en Joan Harrison aan en na tien minuten van ondraaglijke spanning, waarin noch Joan Stewart noch Joke wist wie van beiden het brons had veroverd, erd bekend gemaakt, dat de kamprechters de Nieuw Zeelandse als derde hadden aangewezen. De start was goed van de meisjes en Geertje Wielema en Joke de Korte gin- fen er prachtig vandoor. Bij het keer punt lagen Joke de Korte en Geertje gelijk, maar na het keerpunt kwam Joan Harrison geweldig opzetten en kaam zU naast Joke de Korte en 30 meter voor de finish ging zij de Rot- teiciamse zelfs voorbij om haar aanval tp Geertje Wielema in te zetten. De Hilversumse zwemster had op dat moment ook nog met zichzelf te kampen, want bij elke slag van haar linkerarm raakte zij de kurklyn. het geen haar prestatie zonder enige twijfel ongunstig beïnvloedde. Zij probeerde zich nog van de lijn los te zwemmen maar elke keer opnieuw schuurde zij met de linkerschouder langs de kurken. De laatste tien meter werden vol komen nek aan nek door Joan Harri son en de Nederlandse favoriete afge legd. Toen zij aantikten was het nauwe- i.iks zichtbaar wie had gewonnen. Verwonderd keek Geertje om zich heen, terwijl de jury en de tijdwaar- pemers de hoofden bij elkaar staken n de genoteerde tijden te vergelijken. ZENUWACHTIGE SPANNING Het was een zenuwachtige span ning. maar aan de gezichten van de officials konden wjj al spoedig opma ken. dat Joan Harrison de gouden medaille had gewonnen. Maar nog fliijri was dit niet zeker en ook de plaats van Joke de Korte was nog steeds onzeker. Zoals steeds het geval nas, duurde het ook thans weer minu tenlang voor de uitslag bekend werd gemaakt. Toen zagen wij mevrouw Haitsma, de leidster van de dames, met een verheugd gezicht op Joke de Korte afkomen en haar omhelsen. 7.ou Joke toch nog de bronzen me daille hebben gewonnen? De span ning werd steeds groter tot het sco- ringbord de uitslag bekend maakte en tot teleurstelling van de Neder landers bleek niet alleen dat Geertje Wielema de van haar verwachte Olympische titel niet had gewonnen, maar ook dat Joke de Korte zich niet bij de medaille winnaressen had welen te plaatsen. Voor Joan Harrison werd de tijd van min. 14.3 sec. opgegeven en voor Geertje Wielema 1 min. 14.5 sec. het geen voor allen, die van deze „close finish" getuige waren, volkomen onbe- erijpelijk was. Immers, een verschil van 0.2 sec. was er tussen beide zwem sters beslist niet geweest. Op de derde plaats kwam de Nieuw Zeelandse rv.emster Joan Stewart met 1 min. 15.8 sec. en toen bleek ook, dat de spanning over de vraag wie de bronzen medaille had gewonnen, de Nieuw Zeelandse zwemster of Joke de Korte niet voor niets was geweest, want ook voor Joke werd 1 min. 15.8 sec. als tijd opgege ven. DERDE TELEURSTELLING. Goud, zilver en brons. De verdeling van de gouden, zilveren en bronzen medailles ziet er na 12 dagen «Is volgt uit: goud zilver brons 31 16 12 1 Verenigde Staten 2. Rusland zz 3. Zweden 10 4. Hongarije 10 5 Italië 7 6 Tsjecho Slowakije 6 7. Frankrijk 5 8 Finland 5 9. Australië 5 10. Noorwegen 3 H Zwitserland 2 12. Japan 2 13. Zuid Afrika 2 14 Denemarken 2 15. Turkije 2 16. Jamaica 17. Canada 18. India 19. Argentinië 20 Oostenrijk 21 Brazilië 22 Nieuw Zeeland -3 Zuid Slavië 24. Luxemburg 25. Duitsland -6. Nederland Gr- Britannië 28. Iran 29. Polen 90 Libanon 31. België 3- Spanje 23. Trinidad 44. Venezuela 4 ,.UruSuay J6. Korea ''■Jnpte Roemenië Portugal ZZZZ i 1 der Horst. Ria wist. dat zij niet bij de eerste drie zou behoren, maar het nas toch verdrietig voor haar om te horen, dat de keerpuntcommissaris haar had gediskwalificeerd wegens het missen van het keerpunt, dat zy. daar was ze zelf van overtuigd, correct had geno men. Vanzelfsprekend was de stemming onder de Nederlanders na deze pech- finale ver beneden nul, maar neer heel gauw had men zich, de deelneem sters zelf het eerst, met de narigheden verzoend. ..Het zit ons nu eenmaal niet mee in Helsinki" nas de mening, „en als het alleen maar wat nelenen, ga dan ergens anders zwemmen, maar ge bruik er niet de series van een Olympisch nummer voor." Eerlijk gezegd vragen wij ons ook af of deze methode wel juist is geweest. Het is de vraag of de meisjes er als voorbereiding op de estafettefinale iets aan hebben gehad, maar het is zeker, dat het bij de andere deelneemsteis en de toeschouwers een minder prettige indruk heeft gemaakt. Jitse van der Veen heeft in de halve eindstrijden van de rugslag heren ge geven wat hij had In de eerste baan ging hij wat stroef en pas tegen het einde begon hij goed te draaien, maar toen de Leeuwardenaar aantikte was hij uitgezwommen en dat is een goed teken. Hij werd achtste in 1 min. 10.5 sec. GOED ZO BUYZE. Behalve de poloploeg, die altijd knokt en strijd tot er geen aasje lucht meer in de longen zit en ook gisteren weer een mooi resultaat behaalde door Rusland te slaan, heeft Daan Buyze in zijn serie van de 200 meter school slag voor een behoorlijke prestatie gezorgd. Zijn grote concurrent was de wereldrecordhouder, de Duitser Her- bert Klein. Tot grote verrassing en vreugde van de duizenden toeschou wers kw'am de Fin Kaehkoenen dade lijk na de start naar voren met een prachtige hoog over het water gaande vlinderslag. Hij nam de leiding met de Duitser op een halve lengte en vlak daarachter Daan Buyze, die eveneens een prachtige vlinderslag zwemmend, uitstekend bij bleef. Nog voor het eer ste keerpunt had hij zelfs de Fin Kaehkoenen te pakken en ging toen, alsof hij nooit anders gewend was ge weest. op de wereldrecordhouder Klein af. Maar de Duitser had de vinnige Nederlandse kampioen zien aankomen en op het juiste moment verhoogde hij zijn tempo om de aanval af te slaan. Klein liep zienderogen uit en ging noodlot tegen zit dan blijft het je ach tervolgen tot de laatste dag". Alle hoop is nu gevestigd op de estafetteploeg, die Inderdaad in goede vorm is, maar die, gezien de prestaties van de Amerikaanse en Hongaarse meisjes, niet als sterk favoriet mag worden bestempeld. Een derde plaats behoort echter tot de mogelijkheden van het Nederlandse viertal. NIET JUIST. In de ochtenduren hadden Geertje Wielema, Hannie Termeulen en Irma Heyting^Sehuhmacher, zoals wij in ons Blad van gisteren reeds meldden, in de series voor de 400 m. vrije slag gezwommen. Dat Geertje Wielema het met het oog op de rugslag finale kalm aandeed was begrijpelijk, maar waar om Hannie en Irma zich niet wat meer hebben gegeven, was voor velen een raadsel. Het deed niet prettig aan de beide meisjes, die zich toch zonder dat zij zich „leeg" hadden behoeven te zwemmen, hadden kunnen plaatsen voor de halve finales, zo te zien zwemmen. „Zwem of zwem niet, hoorden wij opmerken, maar wan neer je zwemt, lever dan ook strijd, dat ls Je sportieve plicht. Wil je Dc finale van de 100 meter rugslag dames heeft Nederland geen goud gebracht. Winnares werd de Zuid- Afrikaanse Joan Harrison midden Geertje Wielema (links) kreeg het zilver en Joan Stewart rechtshet brons. onbedreigd op de finish af. Toen moest Buyze op zijn beurt een aanval verdu ren van de Fin. die na het keerpunt het verloren terrein weer trachtte in te halen. Het verschil tussen beide zwemmers slonk, maar op 15 meter voor de finish bracht Buyze de opmars van de luid aangemoedigde Kaehkoe nen tot stand en met ruim verschil werd Daan tweede in de tijd van 2 min. 43.2 sec. Buyze. die van de 16 geklasseerden zich 13e plaatste, zal in de halve eind strijd heel hard moeten zwemmen om een kans te maken op een plaats bij de laatste acht. maar in dit bassin kan hij zonder twijfel onder de 2 min. 40 komen, dus ook in de finale. Al onze boksers uitgeschakeld Het is moeilijk, zo niet onmogelijk voor een bokser om op twee achtereen volgende dagen topprestaties te leveren. Ook Moos Linneman is hierin niet geslaagd. Toen hij in de eerste ronde van zijn partij tegen de Duitser Heide- mann wederom driemaal met het canvas kennis moest maken, zal ook zijn vriend en helper Groothuis er aan getwijfeld hebben of Linneman in staat zou blijken nogmaals een bijna zekere nederlaag om te zetten in een verdiende zege. beter partij. Hij aanvaardde een slag wisseling op korte afstand en plaatste een rechtse, die Heidemann enkele passen achteruit deed wankelen. Olympische resultaten. lcni 2.4' 2e serie: 1 Davles (Austr.) 2 39.7: 2 Na- gasawa i Japan2.40 4; 3 Trojanovlc (Zd- SlaUei 2.42.4. 3e serie: 1 Komadel (Ts. SI.) 2.38 9; 2 Cossanl (Arg.) 2 39 6. 3 Kajikawa (Japani 2.39 6. 4e serie: 1 Stassfortb (VS) 2.39 3: 2 Hawkins (Austr.) 2.41.2; 3 Portelance (Ca nada) 2 42.5. 5e serie; 1 Holan (VS) 2.36 8 (Nieuw Olympisch record). 2 Lucien (Fr.) 2 40 9; 3 Hlrayama (Japan) 2 41.5. 6e serie: 1 Klein (Duitsland) 2.37 0; 2 Blize (Ned 241.9; 3 Borlsenko (Rus).), 2 43 2. 4 Kaehkoenen (Finland) 2.43.8. 100 meter rugslag heren: ie halve eindstrijd: 1 Oyakawa (VS) 1.05.7 (nieuw Olymp record): 2 Skanata (Z -Slavici 1 07 8. 3 Galvao (Arg.) 1 07 9; 4 Stack (VS) 108.0; 5 Brockway (G B I 1 09 0. 2e halve elndstrild 1 Bozon (Fr I 1 06.6. 2 Tavlor (VS) 1.07.0; 3 Melring (Z-Afr.) 1.07.6; 4 Wardrop (GB) 1.08.6; 8 Van der Veen (Ned.) 1.10.5. Morgen in Helsinki. Zwemmen. 200 meter schoolslag heren (finale), 400 meter vrije slag dames (finale), 1500 meter vrije slag heren (finale), water polo. Verder: wielrennen (wegwedstrijd), voetbal (finale), basketball, boksen, mi litary (springconcours). WIELRENNEN Van Est kampioen achtervolging. De slotdag van de Nederlandse baankampiocnschappen in het Olym pisch Stadion te Amsterdam liccfl een verrassing opgeleverd. Hubert Vinken, uit Geleen. legde namelijk voor de eerste keer beslag op het baankam- pioenschap ever 50 km voor profs. Wim van Est is weer achtervolgings- kampioen geworden, door Derksen in de finale royaal te kloppen Van der Kamp werd automatisch derde door uitvallen wegens ziekte van Peters. De uitslagen luiden: Halve finale achtervolging profs over I maximaal 5 km: 1ste serie: 1 Derksen I <6 min 37 seci; 2 Van der Kamp <6 min 43,2 seci; 2de ;erie: 1 Van Est, walk over <6 mm 34.2 seci; Finale: 1 Van Est (6 min 28 sec); 2 Derksen (6 min 38 sec). Kampioenschap 50 km voor profs: 1 Vinken tGeleen 1 uur 6 min 12 sec); 2 Derksen. Amsterdam; 3 Bijster, Haar lem; 4 Van Vliet, Woerden; 5 Dekkers, Eindhoven; 6 Boeyen, Oss. Amateurs, achtervolgingswedstrijd over 4 km: 1ste serie: 1 Van Heesden, 5 min. 28 sec; 2 Jun. 5 min 39,6 sec; 2de serie: 1 Vreeswijk (Alphen), 5 min 22,8 sec; 2 Kooiman 5 min 36 sec; Finale; 1 Van Heusden. 5 min 12,2 sec; 2 Vreeswijk, 5 mm 15,2. Met een geweldige sprong bemach tigt de Rus Aleksandcr Moiscev de bal tijdens de basketballwedstrijd tegen Chili. De Chileen Araya Zo- bala (15) snelt toe. Rusland won. Ook het ivaterpolosprookje is uit Het Nederlands waterpolo-ievental heeft vanmorgen in een ongelukkige en slechte wedstrijd lijn kans op een plaats in de finalegroep verspeeld. De druk, waaronder de ploeg te water ging, is te groot gebleken en geen moment heeft het team ii/n eigen spel kunnen ontplooien. Nederland had de eerste wedstrijd gewonnen en kreeg nu de opdracht er tenminste een gelijk spel uit te slepen. Zuid-Slavië, dat op onbegrijpelijke wijie het protest tegen de leiding van die eerste ontmoeting hod gewonnen en nu door deie onvergeeflijke blunder van de FINA de gelegenheid kreeg het nog eens over te doen, speelde vanzelfsprekend veel rustiger. De Zuid- Slaviërs hadden niets te verliezen en alles te winnen. En dat is in deze wedstrijd duidelijk aan het spel te merken geweest. Wanneer wij de wedstrijd even uit het verband van alle narigheden lichten, dient gezegd, dat de Zuidslaviërs de overwinning volkomen verdiend hebben. Zij combineerden beter, schoten beter, pasten een straffer dekkingssysteem toe. kortom, als ploeg waren zij beduidend sterker. Het is echter nog de grote vraag of zij dit ook waren geweest, wanneer het Nederlands zevental niet zo'n morele knak had gekregen door het ergerlijk gemarchandeer in de hoogste leiding van dit Olympisch toumooi. De taak om een reeds eerlijk en verdiend gewonnen wedstrijd nog maals te winnen, is te zwaar geble ken voor onze jongens. Met uitzonde ring van Cabout en Korevaar speel den allen onder de maat en weer was het schot van Van Feggelen gedu rende de gehele wedstrijd zoek. Over de leiding van de Zweed Zuc- kermann konden wij niet enthousiast zijn. Meerdere malen gaf hij Van Feg gelen en Smol een vrije worp, maar pas toen Smol een voor ieder zichtbare klap in het gezicht kreeg, zond de arbiter de boosdoener het water uit, maar voor de talrijke andere grove overtredingen bleef hij alleen maar vrije worpen uitdelen. Jan Stender verheugd. Jan Stender. de trainer van Geertje Wielema. toonde zich, toen hij tijdens zwemlessen te Crailoo de uitslag ver nam niet teleurgesteld over de tweede plaats van zijn pupil. „Het moet sport blijven en ook over de tweede plaats van Geert ie ben ik verheugd". Of de Nederlandse zwemsters hard ge, noeg zijn om. zoals de Zuid Afrikaanse Joan Harrison twee maal op een dag een wedstrijd te zwemmen, betwijfelde Sten der ten zeerste. De partij begon met een strijd op halve afstand. Linneman scheen ver moeid of hij spaarde zich. In elk geval bokste hij veel minder agressief dan zyn gewoonte is. Tot ieders verwondering ging hij tijdens het invechten plotse ling néér op een rechtse tegen de kaak. Nauwelijks overeind moest hij een r.leuwe aanval van de Duitser doorstaan, die nu alles op alles zette en enkele seconden later met een zware kaakslag de Amsterdammer voor de tweede maal vloerde. Hiermede was het leed nog niet geleden, want voordat de rustpauze kwam, moest Linneman nog eenmaal neer op enkele stoten, waar niet eens zc/veel kracht achter scheen te zitten. Hij leek in niets op de volhardende, felle vechter, die hij zich Woensdag in zijn partij tegen de Iranees Issabeg had ge toond. In de tweede ronde gaf Linneman Toch was het bij lange na niet een Linneman op zijn best. die men zag. Hij was onzuiver in zijn stoten, bok ste afwachtend en had niet die flit sende reacties, die een tegenstander kunnen verrassen. Overigens kon de Duitser thans ook dc goede maat niet vinden. Hij miste herhaaldelijk door dat dc Amsterdammer onder zyn punches door dook of wegglipte, maar was bij het lijf aan lijf vechten toch wjI iets in de meerderheid. In de derde ronde begon Linneman met een linkse swing tegen de kaak van de Duitser. Een vinnige stryd op korte afstand volgde, waarin Linneman her haaldelijk succes had met linkse direc- ten en korte opstoten. Bijna twee mi nuten lang stonden beide boksers dicht tegen elkaar en wisselden talloze pun ches zonder veel kracht, want beiden waren kennelijk vermoeid. Tegen het einde nam Linneman het initiatief. Hij trof zijn tegenstander herhaaldelijk te gen kin en lichaam en was. toen de gong voor de laatste maal luidde, zeker frisser dan Heidemann. Doch hij had zijn grote punten ach ten- stand uit de eerste ronde op geen stuk ken na goed kunnen maken en moest de overwinning aan de Duitser later. KLASSIEKE KNOCK OUT. Na een kort doch dramatisch ge vecht heeft de onstuimige Rotter dammer Leen Jansen In de Ameri kaan Patterson zijn meerdere moeten erkennen, zodat thans al onze landge noten uit het bokstournooi zijn ge ëlimineerd. In het begin van de partij hield de imposante, breedgeschouderde en zeer beweeglijke neger het midden van de ring. zijn tegenstander nauwlettend ga deslaande en beide vuisten gereed zo wel voor aanval als voor afweer. Jan sen draaide om hem heen en had en kele van zjjn karakterstieke bliksem snelle uitvallen. Furieuze slagwisselin gen volgden, want de neger was vol strijdlust en week geen stap terug, doch moest bij het invechten eenmaal een snelle roffel tegen de maag incasseren. De partij behield hetzelfde aspect. Jan sen rondcirkelend, telkens aanvallend en dan prompt opgevangen door de ne ger. die zijn stoten steeds beantwoordde. Hierbij kwam geen van beide boksers m de meerderheid, de treffers waren gelijk in aantal en ongeveer even krach tig. Het einde kwam volkomen onver wacht, toen Jansen, wederom bliksem snel op Patterson toevloog en opge vangen werd door een geweldige rechtse, die hem pal op dc kin trof. Hü ging neer als een blok en bleef languit liggen. Pas een halve minuut later kon hij zich rekenschap geven van wat er gebeurd was. Met een klassieke knock out had de neger aan alle illusies van dc Rotterdammer een einde gemaakt. Zo werd het Nederlands zevental voor de ogen van de beide prinsessen voor een plaats in de finale uitgeschakeld. De ploeg zal nu nog mogen spelen in de groep met Spanje. België en Rus land voor de vijfde en zesde plaats. Hoe onjuist het systeem, hier toege past. is geweest, blijkt wel uit het feit, dat de bronzen medaille nu terecht zal komen bij de Verenigde Staten of Italië beiden ongetwijfeld zwakker dan het Nederlands zevental. Het is wel teleurstellend wat er tol dusver door de Nederlandse zwemver- tegenwoordigers is gepresteerd, tijdeiu de wedstrijden te Helsinki. Maar d< kroon spant nu de ongelukkige ge schiedenis met de waterpoloploeg, cl ie zich door een onrechtvaardige beslis sing en vrijwel zekere kans op ten minste een zilveren medaille heeft zier ontgaan. De Zuidslavische aanvallers kregen voor het Nederlandse doel te veel vrij heid van bewegen en al riep Frans Kuyper de jongens steeds toe, dat zij meer bij hun man moesten blijven, steeds weer lag een van de Zuidsla- viërs in vrije positie en dit werd dan ook de oorzaak van het tweede doel punt. De gevaarlijke schutter Kurtinl kreeg de bal op het juiste moment toegespeeld en nog oor Korevaar kon ingrijpen, was doe'.man Van Gelder geslagen. Na rust pakte de Nederlandse aanval steviger aan. Smol en Cabout werden nu meer in het aanvalsspel betrokken en bijna had Smol succes, toen hij een snelle omhaal langs Kovavic werkte maar zoals ook al in de eerste helft was gebeurd, bracht de paal weer red ding Met een 20 voorsprong konden de Zuid-Slaviers het nu kalm aan gaan doen. Zoveel mogelijk bleven zij de bal plaatsen en als het moest ging het leder zelfs van de voorhoede terug naar dc doelman, waarna het spelletje opnieuw begon. Scheidsrechter Zuckermann be gon hier echter genoeg van te krijgen en Nederland mocht een vrije worp ne men wegens tijdrekken van de Zuid- Slaviërs. Van Feggelen kreeg nog en kele kansen, maar zijn omhalen en doorslagen waren te hoog gericht of gingen naast het doel. Nadat de Neder landse midvoor en Smol talrijke vrije worpen achter elkaar hadden mogen nemen, en iedereen zich afvroeg waar om de scheidsrechter er nu eindelijk niet toe overging de overtreders uit het water te zenden, kreeg Smol zó'n harde slag in het gezicht, dat de arbiter niet anders meer kon doen en Stakula werd naar de kant verwezen. Het Nederlands zevental bleek echter niet in staat het. voordeel van een speler méér binnen f 1 i De wedstrijd begon met aanvallen van beide zijden, waarbij het onze jongens al dadel ijk niet meezat. Een schot na opzwemmen van Braasem en een boogbal van Bjjlsma belandden tegen de lat. De kansen bleven komen, maar de pech ook en toen gingen de Zuidslaviers er tussenuit. Nakasin trok met de bal naar voren, plaatste zuiver op de hand van Kurtini. die juist ge noeg vrijheid genoot om een laag schot te lossen, dat onder de arm van Van Gelder door in het doel vloog. De Zuidslaviërs bleven na dit onver wachte doelpunt lange tijd in de aan val en talrijke hachelijke situaties ont stonden voor het Nederlandse doel. Maar Korevaar. Braasem en Bijlsma slaagden er met behulp van de teruggekomen Cabout in het offensief tot staan te brengen en aangemoedigd door de Ne derlandse supporters gingen onze land genoten er op hun beurt weer van door. Zuidslavië speelde echter rustiger en met meer overtuiging dan de Nederland se ploeg, die nerveus en weifelend grote fouten begon te maken bij het dekken en het opvangen van de gevaarlijke Zuidslavische aanvallen Braasem en Bijlsma. anders de gangmakers van het zevental, moesten zich zo op hun ver dedigende taak concentreren, dat zij, mede ook door het zware spel van man tegen man, dat door Zuid-Slavië werd toegepast, geen gelegenheid kregen hun snelle rushes naar het Vijandelijke doel te ondernem. MEER SCORINGSKANSEN Toch had het Nederlandse zevental in deze periode meer scoringkansen dan de tegenstanders. Maar door het teruggetrokken spel van de vleugel spelers C'about en Smol had dc aanval te weinig stootkracht, vooral ook om dat Van Feggelen ook in deze wed strijd zijn oude vorm niet kon vinden. Nog een beeld uit dc waterpolo- wedstrijd Nederland - Rusland: Bijlsma scoort het vierde doelpunt. korte tijd in een doelpunt tot uitdruk king te brengen. VRIJE KANS. Van Feggelen kreeg een volkomen vrije kans maar weer wilde hij het te vlug doen en het onbesuisde schot werd een gemakkelijke prooi van Kovacic. Minutenlang duurde het voor Smol de achterstand ten slotte kon verkleinen. 21 was de stand en er zat dus nog altijd een kans in op een gelijk spel. Kansc - kwamen er ook voor het Nederlands zevental maar de ploeg was niet op dreef en het zat on ze jongens in geen enkel opzicht mee. Zodra de Zuid-Slaviërs zich weer meester konden maken van de bal, be gon het spel van vrij zwemmen en plaatsen van voor naar achter van de ene kant naar de andere kant van het veld opnieuw. Zo verstreken de voor Nederland zo kostbare minuten onder geweldige spanning. Maar het zou onze jongens niet meer gelukken het redden de doelpunt te maken. Met gebogen hoofd, verslagen en ver drietig. klommen zij na het laatste fluit signaal op de kant om stil de kleedka mers op te zoeken. Grote verslagenheid heerste er nadrukkelijk onder de jon gens, maar Karei Lotsy en Frans Kuy per wisten de jongens weer spoedig óp te beuren. Nog twee wedstrijden moeten door het zevental worden gespeeld. De twee on deraan eindigende ploegen van elke hal ve finalegroep zullen nog wedstrijden spelen om de ijfde tot en met de acht ste plaats. Dat wil dus zeggen, dat Nederland nog moet uitkomen tegen België en Spanje. De wedstrijd tegen België zal reeds vanmiddag worden gespeeld.

Leidsch Dagblad | 1952 | | pagina 3