LEIDSCH DAGBLAD 'EERBERICHT 91ste Jaargang DINSDAG 15 JULI 1952 No. 27660 Directeur: J. W. Henny ""ffeofdredactie: B W. Menkhorst en J. Brouwer DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN f. 6.— per kwartaal: f. 0.47 per week Witte Singel 1. Leiden Giro No. 57055 Telefoon Dir. en Adm.: 25041; Red. 21507 Nieuwe stakingen dreigen in West - Duitsland In verband met wet op medezeggenschap IDe moeeliikheid van nieuwe stakin- i van de arbeiders in West-Duits- id om volledige medezeggenschap in bedrijven te krijgen, is weer een nader gekomen. Dr Adenauer onnieuw vergeefs getracht in een ..rent ie met de president van het verbond Fette. tot een voorlopige issine te komen doch hii is niet in ,at geweest om aan de eis van het Icverbond. om een definitieve be- 12 uit te stellen, te voldoen. Mi- r Kaiser en de minister-president Noordrhiin-Westphalen. Arnold, id den hun bemiddeling aangeboden het vorige week afgebroken contact regering en vakverbond te doen hervatten. Minister Kaiser heeft zich aeer nadrukkelijk voor een uitstel van de beslissingen uitgesproken. Wanneer dit niet geschiedde, zou dit volgens ai de eenheid van de reseringscoa- e in gevaar kunnen brengen. De uwe conferentie heeft evenwel geen ultaat gehad Het vakverbond heeft eis gesteld, dat de behandeling van omstreden wet od de bedriifsorga- aiie tot in de herfst zou worden uit- teld. Dr Adenauer heeft daarover üeuw met de parlementaire fractie regeringspartijen geconfereerd, h deze in meerderheid niet bereid inden om aan de eis te voldoen. Voornamelijk de twee rechtse reee- partiien hebben sedert vorige rik toegegeven aan de wensen de DGB afgewezen en aange- _..ccn op een spoedige parlemen- jrc beslissing. De door het vakver- nd volledig onvoldoende geachte be- iifswet zal nu morgen in het parlc- it worden behandeld. Mogeliik zal linkervleugel van de christelijke tli dan nog een poging doen om tót verschuiving der beslissing te ko- i Indien zii daarmede geen succes .ft. wordt op nieuwe maatregelen n het vakverbond gerekend. Het vak rbond heeft zich nog niet over de ird van zulke maatregelen ultgela- De federale commissie van het rbond zal daar heden in Düsseldorp over vergaderen. Bij de in de voor inde dagen gehouden besprekingen Geen vervolging van de rode" deken van Canterbury De Britse procureur-generaal, sir Lio- 1 Heald, heeft in het Lagerhuis mee- deeld, dat er geen gronden bestaan 1 de "rode deken van Canterbury', dr iwlett Johnson, wegens verraad voor t gerecht te dagen. Heden zal de regering in beide huizen n het parlement verklaringen afleg- n over de deken, die dezer dagen uit is teruggekeerd met. wat hij bewijzen, dat de VN een bacte- noorlog in het Verre Oosten voeren, rmoedelijk zal in de verklaringen het dm van de deken worden veroordeeld nder echter maatregelen tegen hem n te kondigen. Aan premier Churchill 1 gevraagd worden, een tribunaal te en instellen om het optreden van dr bnson te onderzoeken. Volgens welin- lichte kringen zal de premier echter dit verzoek niet ingaan. Men ver- cht dat heden ook de aartsbisschop n Canterbury, dr Fisher, het woord tOTE HOTELBRAND IN ALASKA In Fairbanks (Alaska) is een houten van drie verdiepingen door brand >est. Ruim 200 personen stonden easten van dit hotel ingeschreven. t nog in het duister over het -tal slachtoffers. ïevreesd wordt, dat tenminste viif onen om het leven zim gekomen. o'rsonen zijn in het ziekenhuis nomen, van twee van hen is de stand ernstig. Weinig verandering s Bilt verwacht tot morgenavond selend bewolkt met plaatselijk enkele n. Zwakke tot matige Westelijke 1- Vannacht iets kouder, overdag feeveer dezelfde temperaturen als van 's (Opgemaakt te 10 uur). 16 JULI. op: 4.39 uur; onder: 20.52 uur. in op: uur; onder: 16.43 uur. «water te Katwijk te 10.21 en 22.55 (Doodtij). Dit nummer bestaat uit zes pagina's in de DGB hebben de radicale groe peringen aangedrongen op een ver scherpte hervatting der stakingsac ties. die voor twee maanden werden afgebroken om de weg tot besprekingen met de regering vrii te maken. Deze groepen, voornameliik de vakbond der staalarbeiders. hadden bli voorbaat be dreiging van nieuwe stakingen willen uitspreken om daarmee de parlemen taire beslissing te beinvloeden. Tot dusverre is dit niet gebeurd, daar de meer gematigde opperste leiding van de DGB geen bemoeilijking van de lo pende besprekingen met de regering wilde veroorzaken. Zware druk op Truman De opvatting, dat president Truman terug dient te komen op zijn besluit niet candidaat te staan bij de komende pre sidentsverkiezingen, schijnt in democra tische en vakbondskringen in Washing ton meer en meer terrein te winnen. Vol gens bepaalde kringen is slechts Truman in staat generaal Eisenhower te ver slaan. De grote Amerikaanse vakbonden. AFL en CIO, die tezamen ruim 13 millioen leden tellen, hebben reeds talrijke afge- 'aardigden naar de president gezonden •n verscheidene leidende figuren uit de democratische partij hebben, sedert de benoeming van Eisenhower tot republi keins candidaat, hun druk op Truman vergroot. Ook Senator Kefauver heeft op een persconferentie verklaard, dat de demo craten thans, nu generaal Eisenhower „die bij het volk populair is" benoemd is als candidaat voor de republikeinen, een candidaat moeten benoemen, die in staat is een „militante campagne te win nen". Generaal Eisenhower noemde hii „het werktuig in handen van enkele hebzuch tige lieden, die reeds lang het land wen sen te besturen". Geen vrede in Amerikaanse staalstaking De leiders van de Amerikaanse staal staking hebben medegedeeld, dat het „vredesaanbod" van de werkgevers als onbevredigend verworpen is. De staking duurt thans reeds 43 da gen en heeft het land naar schatting 2.000.000.000 dollar gekost Meer dan 795.000 arbeiders in andere industrieën kunnen niet werken. Waarschijnlijk zal echter heden nog een bijeenkomst plaats vinden. Een hoge regeringsfunctionaris heeft verklaard, dat het bureau voor defensie- mobilisatie bereid is de staalindustrie een prijsverhoging van gemiddeld 5.65 dollar per ton toe te staan als tege moetkoming voor verhoging der lonen van de arbeiders. Naar verluidt, is dit aanbod gedaan ondanks bezwaren van het bureau voor stabilisatie der prijzen. DE ITALIAANSE DEFENSIE Bii de behandeling van de defensie begroting in de Italiaanse Kamer van Afgevaardigden heeft de minister van defensie. Pacciardi. verklaard, dat „er bewijzen bestaan" van pogingen van communisten om militaire geheimen te stelen uit fabrieken, die door het ministerie van defensie worden be heerd. Voorts verklaarde de minister, dat Italië tot dusver aan Amerikaanse mi litaire hulp heeft ontvangen: 800 tanks 328 vliegtuigen (waarvan 63 straal vliegtuigen). 2 torpedobootiagers. 3 be- celeidingsvaartulgen. 31 stormboten en militaire uitrusting ter waarde van 100 millioen dollar. KIEL VAN DE „FORRESTAL" GELEGD Op de scheepswerf der Amerikaanse marine te Newsport News. in de staat Virginia, is de kiel gelegd van hetgeen 's werelds grootste oorlogsschip zal wor den. De oorlogsbodem in wording is de „Forrestal". een vliegdekschip. dat vol tooid zestig duizend ton zal meten. De bouwkosten van het vliegdekschip be dragen naar schatting 218 000.000 dollar. Het zal eind 1954 gereed zijn Het is ge noemd naar de voormalige Amerikaanse minister van marine James Forrestal. Het Amerikaanse congres heeft de ma rine gemachtigd, twee van dergelijke vliegdekschepen te bouwen. Dit is een foto van Holmenkollcn. de plaats waar o.a. de Olympische Winterspelen werden gehouden. Het is de prachtige ski-schans, thans veranderd in een populaire bad plaats in Oslo. Honderden toeristen trekken er dagelijks heen. Het is slechts twin tig minuten van Oslo en een lift brengt de bezoekers naar dc top. Daar heeft men een prachtig uit zicht over de stad en omgeving. Tot slot kan'men genieten van een Olympisch bad" in een meertje aan het benedeneinde van de ski schans. Voor Tunis geen buitengewone zitting V.N. Naar gemeld wordt, heeft de groep Arabische en Aziatische landen van de Verenigde Naties alle hoop opgegeven, dat de algemene vergadering van de VN in buitengewone zitting zal worden bij eengeroepen ter behandeling van de Tu nesische kwestie. Het is zo goed als zeker, dat de groep niet het aantal voor een buitengewone zitting benodigde stemmen (31) zal we ten te verzamelen, aldus goedingelichte kringen. Tot nu toe hebben 23 landen zich voor een dergelijke zitting uitge sproken en voor 20 Juli a.s. zouden nog acht landen dit moeten doen Deze stem men zouden voornamelijk moeten kom°n uit de Latijns-Amerikaanse groep. Op een bijeenkomst op 11 Juli jl van de La- tiins-Amerikaanse landen met professor Bokhari, de Pakistaanse afgevaardigde en niet-officlële leider van de Arabisch- Aziatische groep, zouden deze landen echter hebben verklaard zich niet voor een buitengewone zitting te kunnen uit- voorspellen. of de Arabisch-Aziatische groep haar pogingen zal opgeven of dat zij zal trachten de kwestie nosrmaals voor de Veiligheidsraad te brengen Het lijkt echter wel zeker, dat de Tunesische kwestie op de volgende algemene verga dering In October, te berde zal worden gebracht HUURSUBSIDIES IN ENGELAND De vroegere Labourminister voor stad- en land-planning, lord Silkin. heeft in het Hogerhuis verklaard, dat binnen kort 90 van de Engelse bevolking staatssteun voor de huren zal ontvangen. Lord Silkin wees er op. dat het land binnen enkele jaren een laat van ver scheidene honderden millioenen ponden sterling per jaar aan subsides voor hu ren te dragpn zou hebben. Namens de regering gaf lord Woolton toe, dat de kwestie ernstig was en dat de regering er aandacht aan schenkt. f De „United States" vestigt nog een record De „United States" heeft het re cord van de overtocht Oost-West. dat de „Queen Mary" 14 jaar geleden met 3 dagen. 21 uur en 48 minuten vestig de. verbeterd. De United States legde de afstand van 2902 mijl af in 3 dagen. 12 uur en 12 minuten, dus in 9 uur en 36 mi nuten minder dan de Queen Mary". De gemiddelde snelheid was 34.51 kno pen (Queen Mary 30 99 knopen) De United States ankerde voor Sta- ten-eiland. Vandaag zou het de baai binnenvaren <13 uur Ned. tiidi. waar het een triomfale intocht wacht. De overtocht West-Oost werd ge daan in 3 dazen. 10 uur en 40 minu ten (10 uur en 2 minuten minder dan de Queen Man,'). Toen het eindpunt gepasseerd was. wierp gezagvoerder Manning vol vreugde ziin armen om de hals van een passagier, die naast hem op de brug stond, de passagiers juichten, lieten serpenties los en strooiden con fetti. Vliegmachines en hefaclaroef- vliegtuizen cirkelden boven het schip en brachten de groet. Tien miilen zeewaarts had een tor- pedobootiaeer het schip opgewacht. Hoewel de .United States" reeds vaart begon te minderen, lukte het niet haar bii te houden. Toen de nieuwe „koningin van de Oceaan" de ankerplaats naderde en het zog verminderde dromden honder den pleziervaartuigen om de kolos Het scheepsorkest speelde de „Star spangled banner'' en later ..I'm iust wild about Harrv". het laatste ter ere van de kapitein Het lied werd luide door de passagiers meegezongen. Vele vrouwen plengden vreugdetranen. RAPPORT OVER BEZETTING WEST- DUITSE MINISTERIE VAN BUITENLANDSE ZAKEN. Een ondercommissie van de West- Duitse Bondsdag heeft een rapport ge publiceerd over haar bevindingen na een onderzoek, ingesteld na een publicatie in het linkse dagblad „Frankfurter Rundschau", waarin werd gezegd, dat vele functionarissen van het West-Duit se ministerie van buitenlandse zaken ook posten onder de voormalige natio- naalsocialistische regering hadden be kleed. De commissie beveelt aan, dat twee van hen ontslagen zullen worden, en dat maatregelen zullen worden genomen tegen nog vyf De Bondsdagcommissie verklaart ver der geen bezwaar te hebben tegen het handhaven van elf andere hooggeplaat ste ambtenaren. De subcommissie oefende ernstige cri- tlek op dr von Truetzschler, lid van de West-Duitse delegatie by de besprekin gen te Den Haag over schadeloosstelling aan Joden. Hem wordt verweten lid van de nationaal-socialistische partij te zyn geweest en verantwoordelijk voor het met opzet geven van een verkeerde voor stelling van zaken om de Nazi-propa ganda te dienen. Voorts zou von Truetz schler een belangrijk aandeel hebben gehad by het opstellen van „witboeken" van het ministerie van buitenland i zaken onder Hitler, en een voorname rol hebben gespeeld bij het uitwerken van de z.g. „nieuwe orde". De subcommissie beval aan, hem niet posten in het buitenland te laten be kleden en hem niet in aanmerking te laten komen voor promotie. DE GEZONDHEIDSTOESTAND VAN MEVROUW PERON De mededelingen van officiële zyde over de gezondheidstoestand van me vrouw Eva Peron blyven beknopt. In het laatst uitgegeven communiqué werd slechts gezegd, dat haar toestand de zelfde blyft. Gisteren is president Peron, voor het eerst sinds vier dagen, weer naar zyn bureau gegaan. „Voorwaardelijk ter beschikking gestelden" contra Staat Zesde verslag enquête commissie Regeringsbeleid De enquêtecommissie regeringsbeleid 194045 heeft haar 7e verslag uitge bracht aan de Tweede Kamer. Het gelukte tegen het einde van de verslagperiode het zesde deel van het verslag, betrekking hebbende op de vertegenwoordiging van Nederland in het buitenland en de behartiging van de Nederlandse belangen aldaar en op de mate waarin en de- wijze waarop de hulpverlening aan Nederlandse krijsgevangenen en civiele gedetineer den heeft plaats gevonden vast te stel len. Dit deel is thans ter perse, de ver schijning kan binnen enige maanden worden tegcmoctgezicn. Het onderzoek van de commissie is nog niet gereed en er kan nog niet met ze kerheid worden voorspeld, wanneer dat wel het geval zal zyn. Intussen zyn de werkzaamheden, hoewel zy in de ver slagperiode in vertraagd t;moo zijn Doelmatigheid of rechtmatigheid? De vice-prcsidcnt van de Haagse rechtbank, mr Marinus. heeft gister morgen het kort geding behandeld van een zestal, in het Huis van Bewaring te Utrecht verblijvende, ter beschik king van dc regering gestelden contra de Staal der Nederlanden en de mi nister van Justitie. De ter beschik king gesteldcn vinden dat zij, in af wachting van hun plaatsing in een Rijksasyl of een particuliere inrich ting, reeds te lang in het Huis van Bewaring zijn vastgehouden en eisen daarom hun onmiddellijke in vrijheids stelling. Mr Van Keulen vertelde, dat zyn clienten reeds maandenlang op hun definitieve plaatsing wachten, enkelen ai meer dan 30 weken. Volgens pleiter is er ten Departe- mente niet voldoende gedaan om voor dit probleem een oplossing te vinden. Vele deskundigen hebben hun onte vredenheid over de huidige toestand geuit en voorstellen gedaan om tot een oplossing te komen, echter zonder re sultaat. Leden van de staande en zittende magistratuur hebben mede op de thans ondernomen actie aange drongen. Het gaat volgens hem niet aan met het argument te komen, dat de wet voor de duur van de tydelyke opneming in de Huizen van Bewaring of selectie inrichtingen geen termyn stelt en ook een beroep op het gebrek aan plaats gaat niet op. Deze toestand is te voor zien geweest. De gedaagden zyn her- haaldelyk gewaarschuwd; volgens mr. Van Keulen kan hier dan ook van na latigheid vhn de staat gesproken worden. Mr Hoogeweegen. pleitend voor de Staat, zei dat er zich onder de eisers recidivisten bevinden, lieden die a-so ciale elementen zjjn. Het gaat hier om op zichzelf beklagenswaardige men sen. maar is het redelijk hen weer los te laten op de maatschappü, waarvoor ze een gevaar betekenen? Pleiter bestreed de opvatting van mr Van Keulen, dat er niet voldoende wordt gedaan om aan de bestaande toestand die ook hij. evenals de president, zeer ongewenst acht een einde te maken. Uit door hem aangehaalde correspon dentie van het ministerie van Justitie trok hy de conclusie, dat het mogelijke wordt gedaan om voor de betrokkenen zo spoedig mogelijk een geschikte plaats te vinden. Verder heeft de minister o.a. een aantal hoogleraren en ambtenaren van het Openbaar Ministerie voor een bespreking over dit probleem uitgeno digd. Ten Depnrtemente is men dan ook verontwaardigd over deze dagvaar ding. Volgens pleiter kan deze eis niet worden toegewezen zolang niet wille keur of „dctourncment de pouvoir" (machtsmisbruik) is gebleken. Het gaat hier om een kwestie van doelma tigheid, niet van rechtmatigheid, aan gezien de wet het tijdelijk opnemen in Huis van Bewaring of selectie-in richting toestaat. De eis tegen de minister kan volgens pleiter niet ontvankelyk verklaard wor den omdat en hier beriep hy zich op een arrest van het Haagse Gerechts hof in een zaak waarby minister Lief- voortgezet, toch weer niet onbelangryk gevorderd. Om de omvang daarvan te doen uitkomen, memoreert de commissie, dat zij dezer dagen haar 300ste plenaire vergadering heeft gehouden. Daarnaast staan dan niet alleen de talryke verhoren - In totaal op het ogenblik 1183 doch ook de zeer vele vergaderingen van sub commissies. waarvan het nauwkeurige aantal niet kan worden opgegeven, doch dat eveneens in de honderden loopt. tlnck betrokken was er geen sprake is van persooniyke kwade trouw of ernstige zorgeloosheid. Mr Van Keulen, replicerende, bleef bij zjjn opvatting, dat er ten Departemente niet voldoende is gedaan. Al jaar en dag is de minister met voorstellen bespron gen. echter zondeT resultaat. Wat hier gebeurt, gaat de perken van de doelma tigheid te buiten en komt op het terrein van de onrechtmatigheid. Spr. persi steerde daarom by rijn vordering. Mr Marinus zal Donderdag as. of Zaterdag as. uitspraak doen. Bij de aankomst van het Nederlands voetbalelftal in Helsinki werden de spelers bestormd door autogram- menjagers. Hier zien wij onze nationale doelverdcdiger Kraak, die heel gewillig telkens weer zijn handtekening plaatst. „ROKIN" BIJ ZWEDEN IN NOOD. Het Nederlandse schip „Rokin" (397 brutoton) bevindt zich bij Arkoe In nood Arkoe ligt aan de Z O.-kust van Zweden, dicht by Norrkoeping. Aan schepen in de buurt is verzocht waak zaam te zijn. Vreemde verklaring der P.N.I.t Zondebok gezocht voor zich opstapelende moeilijkheden in Indonesië? Uiting van politieke onbehaaglijkheid of eerste verkiezingsstunt (Van onze correspondent te Djakarta) Min of meer als een donderslag uit heldere hemel is de verklaring van de partijleiding van de PNI (Partei Nasional Indonesia) dat de versto ringen van rust en orde in Indonesië de invloed ran het buitenland of al- thaiK van buitenlanders verraden, hier in uiteenlopende politieke krin gen ingeslagen. Vooral was men uiterst verbaasd, om uit het verband, dat werd gelegd tussen deze ordeverstoringen en een aantal kwesties, waarhij Nederland of Nederlanders waren betrokken, duidelijk blijkt - al wordt dc naam niet genoemd - dat Nederland met dat „buitenland" wordt bedoeld. Immers: zowel de Westerling-actie, de gebeurtenissen in de Molukken. de „clandestiene" wapens aan boord van de „Talisse" en de „Blitar". de moordaanslag op overste Harjono in Den Haag, en Nieuw Guinea, wor den in één adem genoemd, als de regering wordt aangesnoerd om we gen te zoeken ter oplossing van de veiligheidskwestie. Daarbij wordt de .regering zelfs in overweging Begeven .scherpe controle uit te oefenen on de gedragingen van buitenlanders en op hun verbindings middelen". Het heeft geen zin te ontkennen dat bii de APRA-actie in 1950 Nederlan ders waren betrokken, maar om de oorzaak van de onveiligheid van van daag - twee iaar later dus - bii het avontuur van toen te zoeken, gaat - zacht gezegd - wat ver. Maar de be wering. dat uit de aanwezigheid van wapens op de .Talisse" en de ..Blitar" het volk opmaakt, dat pogingen wor den gedaan om wapens Indonesië bin nen te smokkelen, is zonder meer in sinuerend en het rioh verschuilen ach ter „het volk" doet daaraan niets af. De Nederlandse regering heeft destlids meegedeeld, dat de wapens Nederlands eigendom waren, bestemd voor over- heidseebruik in Nieuw Guinea en de Indonesische regering heeft deze ver klaring nimmer aangevochten. De bedekte verdachtmaking, dat door buitenlanders" wapens en ammunitie het land zouden ziin binnen gesmok keld houdt trouwens geen stand ln het licht van de mededelingen, die ko lonel Nasoetion de chef-staf van de Landmacht, enige dagen eeleden heeft gedaan. Deze verklaarde nl. dat de be voorrading met wapens en ammunitie van benden komt uit voorraden van de verschillende legers, die in Indone sië ziin geweest en diefstal ten nadele van de overheid. „Er ziin geen aanwijzingen, dat be voorrading van buiten Indonesië komt" zo zeide kolonel Nasoetion. Men vraagt zich wel af. wat de lei ding van de PNI bewogen kan heb ben om met deze weliswaar sensa tionele. maar weinig zakelijke ver klaring te komen. Dc PNI is - gere kend naar het getal harer verte genwoordigers in het Parlement - geen onbetekenend groepje, dat wei- nie politiek aanzien heeft en dus weinig te verliezen. Het is de op één na grootste poli tieke partij en een harer voorman nen. mr Wilopo, is premier. W(f hebben in de Indonesische pers ver geefs gezocht naar de verklaring van deze plotselinge aanval en ook uit gesprekken is ons de achtergrond nog niet duidelijk geworden. Spreekt bii de PNI het politieke ge weten. vraagt men zich af. Voelt de PNI zich niet „prettig", dat de veilig heid eer af - dan toeneemt, voelt men zich niet „senang" dat de grote pro blemen. waarvoor Indonesië zich ee- Plaatst riet. nog niet ziin opgelost? Zoëkt zii. nog vóór haar verwijten worden eedaan - en of deze ten rechte of ten onrechte zouden ziin. laten wil op dit ogenblik ln het midden - naar een zondebok voor de moeilijkheden, waarmee het land worstelt? Of is zii haar campagne voor de verkiezingen, die volgens Wilopo's belofte binnen een iaar zullen worden gehouden, reeds begonnen? In hoeverre zal de verklaring van de PNI-leiding steun kriieen van haar ministers in het ka binet en van het kabinet in ziin geheel, dat geraden wordt om ter verbetering in de verhouding tussen Indonesië en Nederland spoedig onderhandelingen over Nieuw Guinea en het Unie-sta tuut te hervatten? Maar - en dit dan als laatste vraag: acht de PNI-leiding dan werkelijk een verklaring met in insinuerend verband gebrachte feiten het beste uitgangs punt om tot een betere verhouding te komen? De voorzitter van do PNI. mr Sidik Djojosoekarto, heeft inmiddels des gevraagd aan Aneta verklaard, dat er bewijzen ziin voor het gelegde verband tussen de verschillende or deverstoringen. waarby ook Neder landers zijn betrokken. Deze bewijzen zijn. zo zei hij. „niet officieel', doch wel „voldoende om aan te "tonen, dat personen uit de Nederlandse gemeenschap bii een en ander ziin betrokken". Dat was alles wat de heer Sidik over de insinuerende beschuldigingen te vertellen had. Het maakt de indruk van een gelegenheidspraatje. Het zou de heer Sidik gesierd hebben als hij man en paard had genoemd en niet in dezelfde vaagheden als de verkla ring van ziin partii was vervallen

Leidsch Dagblad | 1952 | | pagina 1