Vacaiitiegangers vinden kampeervreugde in velerlei vormen tL. A. S. VAC ANTIE-ADRESSEN Dat zal smaken! MAANDAG 14 JULI Onderlinge wedstrijden van Die Leythe Zaterdag en Zondag j.l. vonden de jaarlijkse onderlinge wedstrijden plaats van de Leidse burgerroeivereniging „die Leythe" op het Galgecatcr. Beide dagen stond er .en kleine storm recht over de baan, die de ploegen over het water deed stuiven, maar eer zy aan de start kwamen was menige boot al half vol gelopen bij het oproeien. Zoals gebruikelijk h.erste er weer een veilige sfeer en hadden de wedstrijden vlot verloop, ondanks de moeilyk- •den om alle mensen die voor 5 of 6 immers inschreven niet vlak achter kaar te laten roeien. In het algemeen zouden uit het grote antal deelnemers uit deze wedstrijden hoorlijke ploegen samengesteld kun- :en worden en wij spreken de hoop uit, lat dit ook inderdaad gebeurt, daar de vedstrijden van het District het Westen an de Ned. Roeibond dit jaar in Leiden ehouden worden en die Leythe als ■astvrouw behoorlijk te voorschijn moet comen. Hierna volgde de prijsuitreiking in de loods van de vereniging en werd het roeifestyn, dat zich in grote publieke belangstelling mocht verheugen, beslo ten met een feest. De uitslagen waren: Dames: Stijl-scull: Mej. B. Idema Stijl-Tub. Mej. M. Overdykink; mej. W. Kloeg. Double-scullmej. L. de Wit. mej. B. Vochteloo. Over1. Twee: Mej A de Mey; mej. B Idema. Overn. Vier: Mej. G. Boeré; L. Kloots, H. Zandvliet; B. Vochteloo. Gladde Vier: E. Lafeber; C. Zandvliet; G. Visser; B. Vochteloo. Beginn. Sciff stijl: Mej. M. de Gast en mej. G. Boeré. Gevord. sciff: G. Visser. Heren: Single-scullH. de la Court. Double-scull: H. Hofman; T. v. d. Loo. Overn. Twee: A. Blanken; H. Hofman. Overn. Vier: W Doeven; S. Lammers; T. v. d. Loo; C. v. d. Weele. Gladde Vier: H. Oudshoorn; J. Vochteloo: H. Hof man; W. Vochteloo. Begin. Sciff: A. de Bruyne. Gevord. Sciff: J. Casparie. Mixed Acht: Mej. B. Vochteloo; mej. J. Colenbrander; mej G Boeré; mej. M. Reitsma en de heren K. v. Diepeningen; K. Dekker; J. Lubbers; A. de Bruyne; F. van Diepeningen stm TENNIS Little Mo blijft winnen Maureen Conolly, die vorige week de Wimbledontitel in het damesenkelspel op haar naam bracht heeft opnieuw succes geboekt. In de finale dames enkelspel van de Ierse kampioenschappen had zij slechts 35 minuten nodig om haar Britse tegen standster, mevr. J. WalkerSmith met 61. 61 te slaan. In de Midland Counties kampioen schappen was het eveneens een Ameri kaanse speelster, die zich de sterkste toonde. Doris Hart behaalde in de eind stryd op haar landgenote Shirley Fry een 7—5, 3—6, 9—7 zege. Rinkel sneuvelde in eindstrijd In de finale herenenkelspel van Ie tenniskampioenschappen van Oost- Engeland heeft onze landgenoot Ivo Rinkel een nederlaag geleden tegen de Engelsman Bakley. Bakley won de party met 2—6 6—4 6—0. De eindstryd in het herendubbel spel leverde een zege op voor het Britse paar BakleyHom, dat Rinkel en J. Ulrlch (Denemarken) met 7—5 4—6 61 sloeg. Rinkel's echtgenote, mevr. Jean Rin kel—Quertier. had meer succes. Zy be haalde de titel in het damesenkelspel door een 6—1 46 6—2 overwinning in de finale op mevr. B. M. Lewis (V.S.). Met mej. M. P. Harrison (G.B.) zege vierde mevr. Rinkel ook in het dubbel spel. Hier waren het mevr. Underwood en mej. Gaskell, die met 62 62 in de eindstryd ten onder gingen. OM DE DAVISCUP. In de halve eindstryd van het tour- nooi om de Davis Cup (Europese zone) heeft Italië te Milaan met 4—1 van Denemarken gewonnen. Te Parys leidt Frankryk met 21 in de andere halve finale tegen Belglè. Verrassende nederlaag van Drobny Irvin Dorfmann. die op de Ameri kaanse ranglyst 30ste staat, heeft cy- dens de Zwitserse internationale tennis kampioenschappen te Gstaad voor een giote verrassing gezorgd. In de halve finales van het heren-enkelspel wist hy nl. Wimbledon-finalist Jaroslav Drobny met 64, 60 te slaan De andere halve eindstryd was voor de Amerikaan Flam, die Skonecki (statenloosi met 64, 6—2 terugwees. In de finale won Flam met 64, 62, 61 van Dorfmann, KORFBAL Volop spanning bij Pernix 2 - Vriendenschaar 2 Velen hebben Zaterdag genoten van de stryd om het kampioenschap van Zuid-Holland 1ste klasse tussen Per nix 2 en Vriendenschaar 2. Het Is een strijd geworden met vaak zeer goed spel. vooral na rust van de Pernix- reserves. Wat slap verdedigen van aanvoerder Beekman betekende al spoedig een 0—1 achterstand voor de Leidenaars, die daarna niet in vorm bleken te zyn. Wel maakte Kees Favier na 20 minuten met een mooi doelpunt gelijk, maar Vrien denschaar bleef sterker door rustiger spel. De Leidenaars speelden te zenuw achtig en het plaatsen en vangen liet nogal eens te wensen over. Voor rust leverden twee verdedigingsfouten de Hardinxvelders evenveel doelpunten op. De Leidenaars namen na de hervatting het initiatief door uitstekend spel in de verdediging en het middenvak, geheel over, maar juist de aanval klopte min der goed. Toch maakte aanvoerder Beek man er na 20 min. 23 van en toen be gon de stryd pas in volle hevigheid. Steeds kwam de bal in de Leidse aanval en juist begonnen we er aan te twyfelen of de verdiende gelykmaker nog zou komen, toen Johan Knetsch 6 minuten voor tijd een plotselinge kans benutte '33). Onder grote spanning kwam daarmee het einde, hoewel Pemlx 2 de resterende tyd door uitstekende aan vallen de beste kansen had. In de 2 maal 7% min. verlenging heb ben we genoten van de Jonge Pernlx- aanval, die prachtig speelde, terwyl het middenvak en de verdediging goed werk deden. Vriendenschaar 2 bleef in het defensief, want haar aanval speelde te geforceerd. Toch konden we ons met de ongewyzigde stand verzoenen (33) en het was jammer, dat deze prima wed- stryd door de beruohte 6t rafworpen moest worden beslist. Vriendenschaar 2 plaat ste daarby slechts één treffer en we zageri Pernix 2 reeds kampioen, maar de eveneens vermoeide Leidenaars mis ten alle kansen, zodat de Hardinxvelders toch kampioen werden. Een onbevredi gend slot van een uiterst sportieve en spannende stryd. MOTORSPORT. Duke gevallen Tydens internationale motorraces op de Schottenring in Duitsland is de we reldkampioen Geof Duke door het bre ken van de ketting van zyn Norton in de 350 c.c.-race gevallen. Aanvankelyk vreesde men dat hy zyn dybeen gebro ken had. maar by onderzoek in het zie kenhuis bleek het nogal mee te vallen: Duke heeft zyn rechter voet verstuikt en een wond aan zyn rechter been op gelopen. Binnen twee weken is hy weer fit. In de race van de halve liters deed zich eveneens een valparty voor. De Brit Leslie Harris werd met een sche- delbasisfractuur naar het ziekenhuis gebracht en de Duitser Mansfeld met ernstige inwendige kwetsuren. DE K.N.M. V. - RONDRIT. De Bredase motorclub „De Baronie" hield een nationale betrouwbaarheldsrit, een uiterst zware rit over 260 km. Van het parcours leidde slechts 10 km over verharde wegen, de overige 250 km «tag door de bossen in de omgeving van Bre da. weiden en heidevelden en door zan derig terrein. De uitslagen waren: seniorenklasse tot 125 cc: 1. P. Bestebreurtje, Barendrecht; seniorenklasse 125250 cc: 1 F. de Vos, Aalsmeer; klasse boven de 250 cc: 1 B. Olie. Waddinxveen. Geslaagde wedstrijden van Leidse Watervrienden Evenals vorige jaren organiseerden de Leidse Watervrienden Zaterdag in het Rjjn- en Schiekanaal de alom bekend geworden Langebaanwedstryd en betrouwbaarheidstochten. Begunstigd door goed weer, een grote belangstelling en wat nog meer zegt, een steeds groeiende deelneming, werd te 3 uur gestart voor de betrouwbaar heidstochten. Niet minder dan 150 zwementhousiasten wisten allen het diploma te behalen. Voor de 1 K.M.-wedstryd was zowel bij de dames als de here" de animo zeer groot. Spesiale vermelding verdient de span nende race by de heren en wel tussen R. Ingenluyff (HZ en PC) en G. Dik- staal ('t IJ). Slechts op de laatste 15 20 M wist eerstgenoemde zich van zyn tegenstander los te zwemmen en als le te eindigen. De uitslagen waren: 1 K.M.-wedstrijd dames: 1. L. Bins- bergen iLZC) 16.52.8; 2. W. v. Staveren (LZC) 17.44.-; 3. C. V. Grieken (Swift) Den Haag 17.478; 4. C. v. Iterson «de Zyl); 5. E. Laarman (Vitesse) Den Haag. 6. L. U. v. d. Tas (DVZ) Den Haag; 7. E. Oet (LZC); 8. W. C. Matthey (NIZA) R'dam; 9. A. Oostrom (LGB); 10. H. Hanselaar (DVZ) Den Haag. 1 K.M.-wedstryd heren: 1. R. Ingen luyff (HZ en PC) Den Haag 14.56 4; 2. G. Dikstaal ('t IJ) Amsterdam 15.02.1; 3. J. F. van Ryk (DJK) Amsterdam 15.42.9; 4. P. Bekkering (SI. Stad); 5. J. Smit (LZC); 6. L. Zitman (LZC); 7. N. v. Berkel (SI. Stad); 8. L. Stokhuy- zen (de Zijl) 9. N. v. Zijl (SI. Stad); 10. A. P. de Graaff (de Gouwe) Waddinx veen. Na afloop bedankte voorzitter J. J. de Kruis alle medewerkenden, in het bijzonder de Leidse Reddingsbrigade en E.H.B.O. De wisselbeker voor het grootst aantal deelnemers per school ging na loting naar de school Aalmarkt, terwyl de wisselwimpel voor het grootst aantal deelnemers per vereniging in handen kwam van de Leidse Golfbrekers. VOLLEYBAL. Fraai succes van Professorenwijk Het eerste team van „Froressoren- wyk" wist Zaterdag de tweede prijs te winnen In het sterk bezette „Maas- stad-tournooi". Aan dit tournooi, c- organiseerd door het Rotterdamse Volleyboys" werd deelgenomen door twaalf eerste klassers uit de afdelin gen Den Haag, Utrecht en R'dam. Kenmerkend voor de kracht van de „Haagse" verenigingen was dat deze ploegen vyf van de eerste zes plaatsen bezetten! Profwyk behaalde het mooie resul taat docr ongeslagen poule-winnaar te worden, waardoor het zich in de finale plaatste. De andere finalisten waren OVC (Den Haag) en SW (Utrecht). Vooral van de laatste ploeg was dit een goede prestatie, als men weet. dat de gemiddelde leeftyd van de SVV-ers 18 Jaar en de ploeg pas naar de eerste klas gepromoveerd is! In die finale moest Profwyk in OVC haar meerdere erken nen. maar van SW werd overtuigend gewonnen. De wedstryd OVCSW werd de spannendste van het tournooi. SW, dat de eerste game met 1917(1) won, gaf OVC de handen vol en niet dan met de grootste moeite kon OVC winnen. Hierdoor bezette deze ploeg de eerste plaats, Profwyk werd dus tweede, SVV derde, Celebes vierde. Smash vyfde en Die Haghe zesde. BILJARTEN. Teegelaar te Breda Te Breda werd een internationaal in- vitatietournooi gehouden waaraan ook door onze stadgenoot Teegelaar werd deelgenomen. In het libre won de Lei- denaar van Van Oosterhout in 14 beur ten met een moyenne van 35.71, doch verloor van de Belg Vervest. die de par ty over 500 caramboles in 3 beurten uitmaakte. Teegelaar bleef op 55 staan. Onze stadgenoot nam revanche op de Belg ln het cadre 47/2. Bert maakte de party uit in 12 beurten met een gemid delde van 33.33. In dezelfde speelsoort verloor hy vervolgens van de Belg Gabriels: 400189 (9 beurten). Problemen van sociaal toerisme in Nederland Uitlaatkleppen voor de massa (Speciale beriohtgeving). Willem Voortman is een Rotterdamse tootwerker met een eigen huis. Met zyn vrouw en 4 kinderen woont hy ergens op Katendreoht, weggedrukt op drie- hoog-aohter. Maar tooh zit Willem iede re zomerse Zondag lekker lui aan z'n pyp te zuigen op z'n eigen stukje tuin voor z'n eigen huis. Geen weelderige woning weliswaar maar tóoh een huis, met 4 houten wanden, een houten dak. drie ramen en een ..veranda" zoals Wil lem zyn knusse uitbouw noemt. Samen met nog 4000 andere Rotter- camimers woont Willem ieder weekend en zijn hele vacantie in het recreatie centrum „Kruininger Gors", een stukje Rotterdam in Oosbvoorne. Samen met die duizenden kampeert hy daar Niet in een lioht trektentje op 'n stuk grond zeil, maar in een vrolijk villatje, van wat hout en zeildoek, dat-ie „De zee snuiver" heeft genoemd. Naast „De Zeesnuiver" staat „Van alles wat", dat door Jan Werfcma, een afdelingschef van een groot levensmiddelenbedryf, is gebouwd. Daar kun Je moeder de vrouw met een bruinverbrande peuter iedere dag vinden. Vader Jan komt elke avond op z'n bromfiets over de dijken naar het kampeerdorp snorren. De twee kamers met gebruik van keuken, ergens in Zuid. staan byna de hele zomer leeg. .Kampeerders" noemen ze zioh. Net als ir Robert Vrybeek, die leder weekeind z'n scheepsbouwwerk in een overvol en benauwd ademend Amster dam laat rusten om in z'n „caravan" een gestroomlynd miniatuurhuisje op rubberbanden, midden tussen andere caravanners op een gereserveerd terrein in Zandivoort de zon en de rust te zoe ken. Kampeerders, net als Guus Hoek man en Joep Heulings, twee Hagenaars, die diep de Kennemerlandse duinen in duiken. met hun linnen huisje, dat .Shelter" heet. Als ervaren Kampeer ders verdwynen ze, vèr weg van alle drukte van samengToepende mensen op het paspoortterrein ..Liguster" tussen ae dichte, volgroene beplanting. Terwyl daar op de primus het potje staat te pruttelen, zitten ze samen voor hun huisje, zonder comfort, zonder eleetrisdh lidht, zonder butagas. zonder bed of tafels en stoelen en radio en waterleiding, maar met de stralende sdhoonheid van de ongerepte natuur, met het monotone ruisen van de zee in de verte en de stilte rond zioh Straks kruipen ze in de stroozak, na- dait ze hun thee hebben gedronken met water uit de pomp, daar midden op het terrein Ze zyn kampeerders, maar het Utrechtse ateliermeisje Corry en de Leidse kapsters Loes en Marietje, die vermoeid indutten op een duistere zol- Sportsplintcrs Het Olympische elftal van de Ne derlandse Antillen heeft Zaterdag te Nymegen een 43 overwinning behaald op N.E.C., na met rust reeds een 32 voorsprong te hebben gehad. De voetbalvereniging Hazerswoudse Boys organiseerde Zaterdag een sportdag. De uitslagen lulden: AdsplrantenHaz. BoysKoudekerk 0—4; Junioren: Haz. BoysBoskoop 101; senioren: Haz. Boys 1MSV 1 20; Bos koop 1Koudekerk 1 13. der van een boerdery in Leersum, tus sen nog wel 50 andere meisjes, die daar op de „Anna's Hoeve" wat stroo uit haar haren peuteren als ze wakker worden en in een ruwhouten cantine het dage- ihks diner van moeder Anna genietend oppeuzelen, zyn dat ook. En de familie Beverdam dan, uit Arn hem, die als badgasten-kampeerders ln n kamphotel ln Noordwyk logeert? In het hartje van Noordwyk aan Zee staat het grote witte huis met z'n knusse gezinskamers, z'n ontspaanïngs- en eetzaal, waar de familie Beverdam met nog 200 anderen een tydelijk thuis vindt, waar vader Beverdam het Jam mer vindt, dat hy maar een keer per week als corveeër in de keuken voor de afwas wordt ingedeeld, waar moeder zonnend in de tuin eindelyk tot ver diend rusten komt en waar je de kin deren alleen maar aan tafel ziet, om dat ze de hele dag aan het strand ra- votten. Die allen zyn ook kampeerders, net als de drie jonge paren uit Haarlem, die samen in een gastvry Markelo een bun galow hebben gehuurd. Ze kamperen allemaal, elk op eigen wyae, in ons overvol landje, dat tóoh nog ryk aan recreatieruimte is! Waar en hoe? We zullen het u in enkele artikelen vertellen. Van de pas poort terreinen, de kampeergebieden, de bungalows, de forensenkampen, de kamphuizen, de kamphotels en kam peerboerderijen, die na de oorlog zulk een grote stroom van vacantiegangers, toeristen van de kleine beurs, binnen hun „muren" hebben gekregen. Ieder jaar opnieuw, steeds maar weer. Vroeger was dat alles héél anders. De doorsnee-mens dacht niet aan toe risme. Hy had er geen tyd en geen geld voor. Men werkte in zijn bedrijf, veelal In een stad, waar het zomers klef en warm en overvol was, dag ln dag uit. De kinderen slenterden langs de straten, waar steeds meer het ge vaar van het drukke verkeer ging dreigen. Na de oorlog kwam er het probleem van de woningnood, van ihet gebrek aan recreatieruimte in en om de grote steden. Maar ook de algemene invoering van een vastgelegde rvacantie met doorbetaling van loon kwam. En daarmee een geweldige massa vacan tiegangers, die iniet terecht konden ln de traditionele toeristenoorden als hotels en pensions. Voor ben moesten er andere moge lijkheden komen. Er moest een uitlaat klep zyn voor de massa, die in de bar stensvolle steden geen vacantlevreugde kon vinden, en die de stijl van het oude kamperen, het primitieve leven in het tentje, niet kende. De mogeiykheden zyn gekomen, maar daarmee ook een groot aantal proble men op velerlei terrein Laten we in een volgend artikel met het forensenkamp beginnen. BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN GEBOREN: Willy Hendrlca. d. van J. H. Oudshoorn en W. F. Cebol: Pleter Marlnus. z. van W. Koole en C. Jansen: Cornelia An ton la Maria. d. van F. J. Aartman en C. C. van Elderen; Willem, z. van L. van der Plas en P. Hus; Elisabeth, d. van L. van der Plas en P. Hus. Haags gedenkteken voor mr P. J. Troelstra Het comité tot oprichting van een ge denkteken voor mr Pieter Jelles Troel stra heeft zich tot B en W van Den Haag gewend met het verzoek om mede werking tot het oprichten van een monu ment voor deze staatsman. Een geschikte plaats voor dit monument ls gevonden in het Westbroekpark naby de Cremer- weg. in de asiyn van de Wagenaarweg Het monument, een werkstuk van de beeldhouwer prof. V. P. S. Esser. stelt de figuur van mr Troelstra voor als re denaar tussen de posten van een poort, waarmee de ontwerper de ingang tot de nieuwe wereld beoogt te symboliseren* Hoog boven de figuur van Troelstra is de arbeidersklasse symbolisch voorgesteld door een groep van drie elkaar opheffen de tezamenwerkende mannenfiguren. De figuur van Troelstra zal drie meter hoog worden en de groep twee meter tachtig. De totale hoogte van het monument zal 14 90 meter bedragen. De gemeenteiyke commissie voor de kunstopdrachten kan zich met het ont werp verenigen. HELDERSE VISSERS TERECHT. Zaterdagmiddag heeft schipper J. Poel uit Wieringen de Helderse vissers W. Pronk en E. Morien. die sedert Vrijdag morgen werden vermist, ten Zuiden van Vlieland in hun vlet aangetroffen. ZIJ waren door verkeerd ty afgedreven. De schipper heeft hen op sleeptouw naar Den Helder genomen. Daar kwamen zy vrijwel geiyktydig met de reddingboot Prins Hendrik, die sedert Vrijdagavond byna onafgebroken naar hen had ge- [j zocht, binnen. De beide vissers hebben ln totaal on- j geweer 35 uur op het water doorge- ,j braoht. Ondanks de geringe en intussen t geheel gebruikte proviand, verkeerden ze by hun aankomst te Den Helder ln goede welstand. Kerkelijk Leven PREDIKBEURTEN VOOR DINSDAG Ned. Herv. Kerk Beroepen te de Wilp, H. Brouwer, cand. te Groningen: te Neer langbroek. J. Bakker te Veenendaal; te Haaften, G. van Estrik, cand. te Maurlk; bij de Presbyteriaanse gemeente in Austra lië. M. Groenenberg te Amsterdam. Be noemd tot vicaris te Bantega (gem. Oos terzee (Pr.) H. A. Denkers, cand. te 's-Gravenhage. Oeref. kerken onderh. art. 31 K.O. Bedankt voor Armadale (Autr.) W. W. 3. van Oene te Schiedam. Sanatorium „Zonnegloren" bestaat 25 jaar DR K. H. E. GRAVEMEYER SPRAK HERDENKINGSREDE UIT, Het 25-jarig bestaan van het Sana torium „Zonnegloren" te Soestduinen is gisteren herdacht in een kerkdienst, die gehouden werd ln een tent. welke tot dit doel in het bos van het sanatorium was g..(laatst. Als voorganger trad op dr K. H. E. Gravemeyer, algemeen gedelegeer de der Ned. Herv. Kerk, die sprak naar aanleiding van Job. 19:25a: „Ik weet maar dat mijn Losser leeft". De voor ganger gewaagde van de jubel over „Zonnegloren", al kwam men dan maar samen in een tent. Laten wij spoedig zorgen, dat „Zonnegloren" een kerkge bouw krijgt, zoals dit sanatorium ver dient". Spreker wees eron, dat er maar weinig voor nodig is in vergeiyking met het halve milliard, dat uitgegeven wordt aan snoep en drank e.d. Dr Gravemeyer deed daarna uitkomen, dat men met een sanatorium alleen er niet is. Wy danken God voor hen, die genezen wer den. maar wy willen ook zyn met hen, die ïyden. Er is gelukkig ook nog een lachen, zy het een wegstervend lachen, een lachen dat het evangelie geeft. Laat ons God vragen, dat zy die lyden, door het evangelie toch kunnen lachen. Uit voerig schetste dr Gravemeyer dan de geschiedenis van Job. LEIDSCHE ANALYSTEN SCHOOL Rynsburgerweg 148 Leiden De nieuwe cursussen voor de examens: ANALYST - le gedeelte ALGEMENE ONTWIKKELING (Nederl. Chem. Ver.) beginnen op: 1 September a.s. Minimum eisen voor toelating: L.O. 6e kl. (na toe latingsexamen). Afzonderlijke klassen voor cursisten met resp. H.B.S.. Gymnasium of Lyceum, alsmede voor afgewezen candidaten. Vervolg cursus opl. „Chemisch Technicus", dipl. N.S.T.E. Aanmelding dagelyks van 95 uur aan het Secretariaat. Telefoon 31845. Spreekuren hoofd der school Dinsdag avond 7—9 uur, Zaterdagmiddag 24 u Uitvoerig prospectus B-8 op aanvrage. TWEE WENKEN VOOR ABONNÊ'S, DIE MET VACANTIE GAAN EN ONS BLAD OP HUN VACANTEE- ADRES WILLEN ONTVANGEN. 1. Stuur ons schriftelijk de opgave van Uw vacantie- adres zo vroegtijdig mogelijk en vermeldt daarby of U week- of kwartaalabonné bent en tevens hoe Uw vaste adres luidt. Deze gegevens niet meegeven aan de bezorger van ons blad, doch adresseren: Leidsch Dag blad, afd. Abonnementen. 2. De administratie-kosten (15 cent per vacantle-adres. ongeacht de duur) en voor wcckabonné's het abonne mentsgeld voor de periode dat U met vacantie bent en U ons blad moet worden toegezonden, niet aan de be zorger betalen, ook niet ln die gemeenten buiten Leiden waar wij eigen bezorgers hebben. Na Uw thuiskomst wordt per kwitantie over de administratiekosten en - eventueel - abonnementsgeld gedisponeerd. Portokosten voor toezending van ons blad aan adressen in Neder land. worden niet berekend. GEVRAAGD Geni. zlt-slnapkainer gevr. met telefoon, omgeving Acad. Ziekenhuis. Bileven Bur. v. d. Blad onder No. 1591k. Valkenburg - Rtjnsburg - Katwijk. Gevraagd pakhuis of werkruimte 50 tot 400 M2 op pervlakte. Aanbiedingen onder No. 1625k Bur. v. d. Blad. R Mevrouw Prof. De I.lagre hl zoekt wegens huwelijk van de tegenwoordige per 1 Aug. een hulp ln de hulshouding voor dag en nacht. Groen- hovenstraat 18. g Te koop gevraagd smeed ijzeren haard en smeedijzeren staande schemerlamp. Brieven Bur. v. d. Blad onder No. 1628k. Hulp herexamen Meetkunde 2e klas H.B.S. Liefst Leraar (es) M.O. Brieven onder No. 1629k Bur. v. d. Blad. 9 Auto te huur gevraagd luxe bestelwagen voor 1 of 2 da gen per week. klein model. Benzineverbruik 1 7 of 10. Brieven Bur. v. d. Blad onder No. 1635k. Heer. 45 Jaar, vertegenwoor- uiger, veel afwezig, zoekt zlt- slaapkamcr m. pension ln klein gezin of dame alleen. Brieven met prlj No 1643 Gevraagd een niel«|e«rljnlel ln goede staat leeftyd 9 Jaar. Brieven onder No. 1758 Bur. v. d. Blad. AANGEBODEN Naaimachine defect? oaratle direct bil U aan huls. Geen vervoer, niet wachten, eerinee kosten en onder rantle. Naaimachineservice: J. B H. Schoots. Rllnsburger- wee 29 B. Tel. 26664. Lelden. Lcldsche Postzegelhandel. Vrouwensteee 3. Telef. 23233. Slechts één week houden wil opruiming. Profiteert van de extra koopjes. Grote sorte ring pakketten, albums, series enz. N b. Wegens vacantie van 19 Juli tot 4 Augustus geslo ten. Eerst kliken bil de Uurwerk kliniek. Zeldzaam mooi Zwit sers heren polshorloge met centrale secondewilzer. loopt op steent les f. 24.75. Roestvri! stalen horlogebanden reeds voor f. 3.50. De speciaalzaak van Lelden Lage Rllndllk 8. Aangeboden plck-up z.g.a.n. autom. afslag, regelb. snelh., lampje enz. f. 45. Te bevragen Burgem. v. Grlethuysenplcln 8, Oegstgeest. Aangeboden van particulier Adler-Triumph 194(5, 4-pers. sport Cabriolet, ln prima staat, loopt 14 op 1. Tel. 26814 of Vacantierull. A.g.b. voor Aug. in Arnhem huls met tuin suite badk. 2 slaappl. GevT. Iets der gelijks te Lelden of omg. event, ged. van boerdery door ambte naar. Br. Bur. van dit Blad on der No. 1782. Schrijfmachine. ..Remington" 10 en 11 f. 110 en f. 125. „Coro na" Portable 3 f. 115. „Natio naal" Portable f. 65. Allen ge heel gerevideerd en met volle garantie. Van Dijk, Hoofdstraat 68. Leiderdorp. Tel. 24191. Vacantie! Te koop: blank* grenenhouten vergr. B.M. zeil boot ln pr. st. met dekzeil, bil lijke prijs. Jonkers, Nassaulaan 35. Oegstgeest. D.K.W. 98 cc '39 In g. sU 1.200. Ook gen. te rullen voor zw. motor met ev. bijb. Willem- straat 15. Lelden. Te koop wegens vertrek, dlvanbed met matras en kussen f.40. C. J. v. d. Straaten, Apothekersdyk 15. Aangeboden In goede staat zijnde N.S.U. motorrijwiel 500 cc. Tegen elk aann. bod. Kruis straat 19. STe koop Dnltse krulssnarlge nno ln goede staat. Adres A. Sohouten, Roodborststraat 26, trekbel. Een prima pantalon, een sterke werkbroek of een IJzer sterke overall, naden 3 x ge stikt. koopt U voordeliger bt): M. de Vries, 203 Haarlemmer straat 205. Bromfietsen-verhuur C.V, 50 stuks. Solex, Avtos, tan dem (Voor Zondag. Zaterdag avond halen van 911 uur). Zondags gesloten. Gratis ver zekerd. T. v. d. Sluis, Zeeman laan 39. Telef. 26281. (Halts Professorenwyk) Schrijfbureaus! Prima clkcn Bureaux-Mlnlstre. waar- by kantoor dubbele. met voor- en achterladen. Ook In- rullen. Voorts diverse meubi laire goederen. Vakkundig adres: A. J. Hartwtjk. Burg- steeg 4. Nieuwe Beestenmarkt 7—9. Telef. 24013 - 26627. DAGBLADRECLAME IS NIET TE VERVANGEN Het is al Hero wat de klok slaat! Ja, waar even feestelijk moet worden uitgerust, waar een zomerse dorst moet worden gelest - daar vraagt iedereen Hero! Wie Hero's heerlijke, gezonde vruchtendranken éénmaal heeft geproefd, heeft zijn gehemelte voorgoed verwend. Die neemt voortaan alleen nog maar Hero! Perl, Cassis, Cerise, Frambozen, Sinas, Ananas, Grapefruit, Appelsap - Wat een keuze (en._ in elke goede zaak verkrijgbaar!) MAAR noem het kind bij de naam:

Leidsch Dagblad | 1952 | | pagina 6