Brieven en bloemen te Soestdijk bezorgd FILMS Bevorderingen Alpliens Chr. Lyceum ZATERDAG 12 JULI De postkoets uit Breda! Oranjestad-Oranjepaleis vice-versa. (Speciale berichtgeving) Precies om vier uur gistermiddag trokken vier appelschimmels een geel zwarte postkoets de tuinen van het paleis Soestdük binnen. Een palfrenier in blauwe tuniek met rode mouwen, blies zich de wangen bol en hoorn- signalen schalden van onder de bo men tegen het paleis. „Daar zün ze", sprak de Koningin, die Juist b(j een zljlngang op een bor des stond en op een drafje ging ze met de prinsesjes Irene en Margriet naar het bordes voor de hoofdingang. „De postkoets uit Breda Precies als een eeuw of wat geleden, ten tijde van de Koning-Stadhouder, toen de Oranje-geschiedenis ln Soestdijk begon, stopte er een postkoets. Nu echter om de hechtheid van de band te bewijzen, die er bestaat tussen de stad aan de andere kant van het land. Breda, met in Soestdijk residerende Oranjes. De Koningin was enthousiast en haar enthousiasme werd nog versterkt door een vorstelijke bloemenhulde. Kleine Paul van Woensel en Hetty Sliepen brachten met de brieven van honderden kleine Bredanaartjes een grote bouquet orchideeën, als hulde van de Belgische buren en een bos rode en witte anjers als attentie van de stad Breda. „Mammie," klonk een klein stemmetje en daar was ook de kleine Marijke. „Komen Jullie naar boven?" zo nodigde Koningin Juliana de twee Bredase kin deren en hun begeleidster. Stans Prin sen, dochter van de onlangs overleden burgemeester van Breda, uit. Hetty en Paul maakten kennis met. de prinsesjes. „Negen jaar", zei Paul, toen de Ko ningin hem naar zijn leeftijd vroeg' .Precies zo oud als zij," en Koningin Juliana wees naar Prinses Margriet. Terwij] koetsier Jan van WUpen uit Utrecht, die de hele reis op de bok had meegemaakt, Hans, Bob, Max en Plet, de vier schimmels ln bedwang hield, zorgde palfrenier Gerrit de Weerd uit Rumpt voor het uitladen van de vijf zakken met brieven en een grote doos met Oranje lint, die de rest van de post bevatte. Toen ging de Koningin naar binnen met haar gasten. Van Wllpen. met de zilveren Oranje Nassaumedaille op de borst, klom van de bok. „Voor een hart- versterkertje naar het Paleis," zei hij en hij glunderde, dat hij dit nog nèt voor zijn pensionnering mocht mee maken. De Koningin en de Prinsesjes kwamen kort voor het vertrek nog eens kijken, naar dat kleine „keldertje", waarin de poststukken waren geborgen. Een meisje en twee kinderen stapten in. Hon den gingen'wuivend omhoog De Weerd blies zijn beste signaal. Terug ging het! Van de Oranjes naar een feestende Oranjestad. Een stad, waar het weken achter elkaar Koninginnedag zal zijn. Dit lijkt ccn foto van een schilderij van Joseph Stalin, waaraan de schilder de laatste hand legt. Het is echter de Poolse filmspcler Stanislav Zicnciakicwicz. die de rol van Stalin zal vervullen in de nieuwe Engelse film ..Top Secret". Hij krijgt ..een laatste behandeling" van John O'German. Stanislav. die 45 jaar oud is. heeft dezelfde af metingen als Stalin en heeft van de Russische leider een nauwkeurige studie gemaakt met behulp van foto's en films. In Engelse revues ts hij reeds meermalen in de rol van Stalin opgetreden. Gedetineerden contra Staat en Minister van Justitie IN KORT G~PING Naar wjj vernemen za' Maandagoch tend voor de president van de Haag se rechtbank in kort geding worden behandeld de zaak n een aantal in het Huis van Bewaring te Utrecht gedetineerde „ter beschikking van de regering gestelden" contra de Staat der Nederlanden en de minister van Justitie. ZU vorderen hun onmiddel lijke invrjjheidsstelling. De rechtskundige raadsman van de eisers, mr Fred. B. Keulen te Utrecht verklaarde, dat ln de Nederlandse Hui zen van Bewaring zich vele bij vonnis ter beschikking van de regering gestel de veroordeelden bevinden, zulks ln afwachting van hun plaatsing in een Rijksasyl of in een particuliere inrich ting. Het betreft hier min of meer psychisch gestoorden van wie de rech ter de verpleging heeft bevolen. Het is in deze de Minister van Justitie die - ingevolge het psychopathenreglement - zo spoedig mogelijk moet beslissen of de ter beschikking gestelde in een Rijksasyl dan wel in een particuliere inlichting wordt geplaatst. In volko men strijd met het begrip „zo spoedig mogelijk" verblijven vele ter beschik king gestelden vele maanden, soms wel een jaar, in de Huizen van Bewaring, omdat de asyls en de particuliere in richtingen geen plaats meer bieden. De Huizen van Bewaring zijn uiteraard geen verpleglngsinrichtrngen. Het is dan ook begrijpelijk, dat door een en ander een voor de hierbij betrokkenen onhoudbare toestand is ontstaan. Vandaar dat enige hu- -er thans bü de bevoegde rechter om voorziening heb ben gevraagd, aldus de raadsman. Naar wij vernemen heeft het senio renconvent der Tweede Kamer de mo gelijkheden besproken van de wfjze en het tempo van behandeling der wets ontwerpen tot herziening van de grond wet in tweede lezing. Zodra de cen trale afdeling der ieuwgekozen Twee de Kamer bijeenkomt, hetgeen op Dondc lag van de volgende week zal z;jn, men een besluit kunnen ne men omtrent het tijdstip van het afde- lingsonderzoek. Men was het er algemeen over eens, dat de behandeling zo spoedig mogelijk zou moeten plaats hebben. Flessenmelk morgen een cent goedkoper Met ingang van morgen worden de thans geldende maximum-consumenten prijzen voor flessenmelk en melkpro ducten met een cent per liter verlaagd, aldus het Ministerie van Landbouw, Visserij en Voedselvoorziening. Deze prijsverlaging is mogelijk door dat de verwerkingskosten lager zijn gebleken dan die waarop de bestaande maximumprijs wordt gebaseerd. y,Noodlot in de woestijn" Ondragelijke spanning Luxor Een tot het einde toe steeds sterker geladen spanning kenmerkt de film „Noodlot in de woestijn" met het bekende duo Tyrone Power en Susan Hayward in de hoofdrollen. Met de woestijn heeft deze film overigens niet veel te maken. Veeleer met de wijde prairie, waar in de vorige eeuw Rawhide Slation een pleisterplaats was voor de 4900 k.m. lange „Ezelpost". Wat voor dramatische voorvallen daar plaats grijpen? Wel, ge maakt het mee, dat de twee bewakers, van dit eenzame station overvallen worden door een 5-tal ontvluchte gevangenen, onder leiding van de beruchte Zimmerman, die God noch gebod kennen en zich er op wreedaar dige wijze gaan installeren, om de in houd der spoedig binnenkomende post wagens te roven. Hoe daarbij nog een vrouw en een klein meisje in een af schuwelijke val gesleept zijn, vertellen wij U niet, maar de spanning wordt haast tot in het ondragelijke opgevoerd, omdat allen him rol onder bedreiging van de boeven moeten meespelen, opdat de komende overval op het goudtrans port zal kunnen slagen. Dat het tenslotte op een moordpartij op grote schaal uitloopt, ls een geluk voor de beide hoofdpersonen van dit avontuurlijke verhaal. Wanneer de post koets aan komt rijden, kunnen zij elkaar voorgoed in de armen sluiten! y}Met de kippen op stok Tapdans tussen de varkens Trianon Een Amerikaanse farm is nu eenmaal wat anders dan een Hol landse boerderij Hetgeen nog niet wil zeggen, dat alle Amerikaanse farms zulke wonderlijke oorden zijn als de plaats waar zich de film „Met de kippen op stok" afspeelt. Deze boerderij, waar de zaken uitgesproken beroerd gaan en de charmante eigenaresse zonder personeel komt te zitten, wordt het toneel van een invasie door een al even beroerde troep artlsten, die ln een schuur de repetities voor hun revue willen houden. Na aanvankelijke wrijvingen blijken tuinderij, veeteelt, tapdansen en zang zeer wel met elkaar te kunnen harmo niëren, ondanks losbrekende varkens, in puin gereden tractoren, verstoorde volksdansfeesten en wat dies meer zij- Er komen uiteraard romantische verwikke lingen tussen de eigenaresse van de boer derij en de leider van het revuegezel schap en door dit. verhaal, in min of meer bonte kleuren op het doek ge bracht, loopt een voortdurende draad van muziek en dans. „In de Maneschijn-baai" 'n Olijke Doris Day-film De titel, noch de medewerking van Doris Day doen de aspirant-toeschou wer erg lang in het onzekere verkeren omtrent de aard van deze film en na afloop kunnen we inderdnad getuigen, dat het een vlot, prettig, luchtig en tóch onderhoudend verhaal ls. waarnaar iedereen geamuseerd zal kijken en luis teren. De film speelt zich af ln het Jaar 1917 in Amerika, dus tijdens de eerste wereldoorlog en Doris Day wordt hals over kop verliefd op een student, die aanvankelijk beweert principiële bezwa ren tegen het huwelijk te hebben, maar gaandeweg en terecht! tot andere en betere gedachten komt. Gordon Mac Rac vervult deze stellig door velen be nijde rol en tezamen brengen Doris en Gordon hun liedjes, waaronder nog ver schillende uit de oude doos Er komen bovendien enkele kostelijke VAN DEZE WEEK: llllllllllllllllllllllllllllillllllllllllllllllllllllllllllllllllllüilllllllllllll typen in voor, t.w. de huishoudster Stella, die heel rake dingen zegt, maar overigens niets dan brokken maakt. Heus, u zult er zich best mee ver maken „De strijd om de vrijheid" Russische partisanen tijdens jongste wereldoorlog Casino De film „De strijd om de vrijheid" komt, evenals het voor filmpje. regelrecht achter het „ijzeren gordijn" vandaan op zichzelf reeds eens reden er bijzondere aandacht aan te besteden. De handeling vindt enkele jaren vóór en tijdens de tweede wereldoorlog plaats. De opnamen zün ln een technicolor, die zeker niet onderdoet voor Amerikaanse kleurenfilms; het verhaal ls boeiend, doch het verloop ls wel wat tè gemak kelijk te voorspellen. De geschiedenis begint op een paar denfokkerij, waar de figuren van een oude trainer, diens dochter (geen pin-up girl, maar een natuurlijk-spelend meis je) en twee Jonge trainers het meest op de voorgrond treden. Eén van beide jonge trainers, Belezki, heeft een on aangenaam karakter: hij ranselt paar den, die hem niet direct gehoorzamen en haalt zich zodoende de haat van de andere, Wassia Goworoeohin, op de hals. Wanneer de oorlog ls uitgebroken, en men tracht dc kostbare fokpaarden ln veiligheid te brengen, voordat zij in handen van de Duitsers vallen, betrapt Wassia Belezki, die een sein aan de vij and wil geven drie vuren hetwelk voor een Duits vliegtuig het teken zal zijn om parachutisten af te werpen. Deze vuren worden nu op vlotten in een meer ontstoken en de parachutisten hebben geen schijn van kans. Belezki weet te ontsnappen en wij zien hem later als luitenant Fuchs in het Duitse leger terug, wanneer hij op gaat treden in het dorp, waar vroeger de fokkerij was gevestigd. De oude trainer en diens dochter zijn hier achter gebleven en verrichten spionnagewerk om de parti sanen te .steunen. Bij de terugtocht van de Duitse be zetter bereikt de film haar hoogtepunt, wanneer de partisanen een spoorweg- tunnel ondermijnd hebben, om een trans port vluchtende Duitse officieren te ver nietigen. De Duitsers hebben aan tieln echter drie wagons met Russische meisjes gekoppeld, om de verzetsstrijders van een aanval te weerhouden Ietwat gemengde gevoelens krijgen wij wel bij het zien van deze Duitsers: zou den de soldaten, die toen daar streden, zich nu Oostel. of Westel. van het ijze ren gordijn bevinden? In 't eerste geval zijn zij nu wellicht: Volkspolitle, anders: lid van het Europese leger. Toen waren zij een gemeenschappelijke v{j and „De Inspecteur Generaal" Vaak geestig, soms flauw Rcx De verwikkelingen die ont staan, wanneer de assistent van een wonderdokter (Danny Kayc) door het -In-corrupte gemeentebestuur van een kleine stad als vermomde inspecteur generaal «van de keizer, want het speelt in Frankrijk, tijdens Napoleon i wordt aangezien, bieden ruime mogelijkheden om een komische film te maken. Ten dele zijn deze mogelijkheden uit gebuit. soms wilde men het té mooi maken en werd het flauw. Doch om versohillende oergeestlge momenten waarin het soms super-achtelijke ge zicht van Danny Kaye een belangrijke aandeel heeft kunnen wij smakelijk lachen. In deze opgave moeten de woorden weer zonder klinkers worden geschre ven, dus het woord „atoombom" als „linbm" en „kruiswoordraadsel" als „krswrdrdsl". Hoziiontaal: 1. zekerstelling 3. vastlegging van alleenrecht 5. reis-uitrusting 7 plezier 9. deel van het lichaam 11. gerucht 13. onmiddellijk 16 soort verbond 17. onderdeel van diner 19. zeer klein deeltje materie 20. deel van een schip 21. wondvocht 22. prijzenswaardige bezigheid 24 roofvogel 26 dun geroosterd stukje brood 28. belichaming van het kwade 30. deel van scheepsuitrusting 31. deel van gebit 32. signaal 34. sprookjesfiguur 37. dier 39. spruit 40 opgedragen werk 41. staf 42. geur 43 in ruime mate aanwezig 47 zonder uitzondering 49 monumentale ingang 50. afgemeten hoeveelheid 52. over en weer 53. opeenhoping 54. geslepen glas Verticaal: 1. verworven, niet eigenlijke naam 2. loon 3. geestelijke 4. hoog bouwwerk 5. vrucht, die als groente bestempeld wordt 10. in orde 12 overblijfsel 14. pas 15. bovendien omdat 16. bewuste onwaarheid 18. beslist 20. tegenstander van de rode haan 21. gezaghebbend figuur 22. krachtig 23 oudste in anciënniteit 25. stekelige plant 27. plaats in Japan 29. geluid van bepaalde aard 33. lil 35. verdwenen stadsnaam 36. hijswerktuig 38. zitplaats op voertuig 42. opstandeling 43. groef 44. dierentuin 45. vrucht 46. open weefsel 48. stuurman voor havenverkeer 49 stel 51. verblijfplaats voor daklozen Oplossingen onder het motto „Kruis woordraadsel" dienen voor Woensdag a.s. in het bezit te zün van de redactie. Onder de goede oplossingen stellen u-U een eerste prüs van f. 5.— en twee prüzen van f. 2.50 beschikbaar, waarnaar alleen abonne's kunnen mededingen. Oplossing puzzle vorige week Horizontaal: 1 termün - omen; 2. agitatie - rente; 3. calorie - mank; 4. stallage - al; 5. marge - Rodin; 6. smul paap - ega. Verticaal: 1. étage - cosmos; 2. ritueel - term; 3. meteorologie - la; 4. normaal - roepia; 5. mening - diep; 6. antiek - long. De eerste prüs van f. 5.werd toege kend aan de heer Ch. Boosman. Elbalaan 29 te Sassenheim, de beide prüzen van f. 2.50 aan de heren I. van VVeerlee, Plantsoen 101A te Leiden en H. Renier, Van der Waalsstraal 10 te Leiden. De prijzen worden de winnaars toe gezonden. Ameland krijgt vliegveld Besloten is op Ameland een vlieg veld aan te leggen. Het zal bü Bal- lum komen en 70 hectare groot zün. Binnenkort zal met de werkzaamhe den worden begonnen. Voorlopig zal het vliegveld, als het gereed is, voor lichtere vliegtuigen dienst kunnen doen Verwacht wordt dat het vliegveld Ameland over circa lti Jaar in ge bruik zal kunnen worden genomen. Het vliegveld Ameland zal voorzien in de behoefte aan de verbinding met de „vaste wal" wanneer het vervoer te water stagneert. In het verleden heb ben de luchtstrüdkrachten herhaalde- lük uitkomst gebracht o a. door het vervoer van zieken van Ameland naar Leeuwarden. BRAND IN GRIEKS SCHIP Gistermiddag is te Rotterdam brand uitgebroken in 't Griekse m s. „Anna L. Condylis" van de reder N. L. Condylis ie Athene. Het schip lag in dok 2 van de Rotterdamsche Droogdok Maatschappij Klinkers waren aan bakboordzijde bezig met het vastklinken van spanten. Ver moedelijk is daarbij een vonk overge sprongen en terecht gekomen in olie resten en afval, die zich in ruim 3 be vonden. Plotseling schoten onder in dat ruim vlammen omhoog. Hoewel de brand zich aanvankelijk vrij ernstig liet aanzien, slaagde men er in het vuur te blussen. De schade is meegevallen. Het is gebleken, dat vrij veel onder nemers, die in de termen vallen voor een gedeeltelijke teruggaaf van omzet belasting over de op 1 Juli j 1. bij hen aanwezige voorraden goederen, niet tij dig voor 10 Juli 1952 een desbetreffend aangifteformulier bij de Inspecteur der Invoerrechten en Accijnzen hebben in geleverd. De Minister van Financiën a i. heeft daarom aanleiding gevonden toe te staan, dat ook nog de na 9 Juli 1952 bij de inspecteurs ingeleverde aangifte formulieren voor vaststelling van een verrekeningsbedrag in aanmerking ko men. mits die formulieren vóór 20 Juli 1952 bij de inspecteurs der Invoerrechten en Accijnzen zijn binnengekomen, Op na 19 Juli 1952 ingekomen formulieren zal geen teruggaaf meer worden ver- Nederlandse auto in Duitsland verongelukt Dame gedood; echtgenoot zwaar gewond Bü een auto-ongeluk tussen Neuss en Keulen is gisteren mevrouw Rietdük uit Rotterdam om het leven gekomen. Haar echtgenoot, de heer A. Rietdijk werd ernstig gewond: hü is in een ziekenhuis opgenomen. De andere inzittenden van de auto, dochter, schoondochter en zoon liepen lichte verwondingen op. Het ongeluk gebeurde toen de door de heer Rietdijk bestuurde auto een vracht wagen wilde inhalen. De personenauto kwam tegen een boom terecht. De fami lie was op vacantiereis naar Zuid-Duits- land, Zwitserland en Oostenrijk. Vereveningsheffing van 4'/2 naar 4% Schatkist derft 30 millioen By de Tweede Kamer ls ingediend het wetsontwerp tot verlaging van de Ver eveningsheffing. Aan de Memorie van Antwoord ontlenen wl): In verband met de invoering van de werkloosheidswet met Ingang van 1 Juli j.l. heeft de regering zich beraden over het ten gevolge daarvan ontstane vraag stuk van de compensatie van het werk nemersaandeel in de premie. Het wetsontwerp stelt thans een ver. laging van de vereveningsheffing voor van tot 4%, waardoor de schat kist omstreeks f. 30 millioen per jaar zal derven. De Jaarlükse opbrengst der vereve ningsheffing wordt geraamd op f 240 millioen. De uitgaven van sociale aard, welke tegenover deze opbrengst kunnen worden gesteld, belopen thans: noodwet ouder domsvoorziening 203,3 millioen, klnder- bysiag rentetrekkers 16.6 millioen, aan vulling renten krachtens invaliditeits wet 29 3 millioen, aanvulling ongevallen renten f 3 millioen en kraamgelden f 8 millioen. Deze verlaging der vereveningshef fing betekent slechts een kleine com pensatie van het aandeel, dat de on dernemingen dragen ln de uitvoering van de werkloosheidswet. De Stichting van de Arbeid had aan gedrongen op een verlaging met 2%. De regering heeft evenwel gemeend het of fer van ruim f 120 millioen, dat daar mede gemoeid was, om budgetaire rede nen niet te kunnen brengen. ERASMIAANS GYMNASIUM. De Rotterdamse gemeenteraad heeft dr G. H. Blanken tot rector van het Eras miaans gymnasium benoemd. Hij was tot nu toe con-rector van dit gymna sium. POESENNESTJE! De poes van een familie aan de Schoolstraat te Drachten heeft haar baas enige tijd voor raadsels gesteld. Het dier had kennelyk ge zinsuitbreiding gekregen, maar de nieuwe aanwinst was onvindbaar, tot men de ontdekking deed dat poes bij de kauwtjes in de leer was gegaan. Men zag haar namelijk op het dak van een buurvrouw klim men en met kennelijke ervaring in de sohoorsteen verdwijnen. Enige tijd later kwam onze dakhaas weer uit de schoorsteen opduikenI Opbreken van de schoorsteen helderde de reden van poesjes' acrobatische toeren volledig op. Er kwamen vyf jonge poesjes te voor schijn, die er een behaaglijk nestje hadden Naar de tweede klasse van het Ghr. Lyceum werden bevorderd: Henny A. v. Bijl Koudekerk, Aatje van Dük, D Heuting. Wijnie A. de Jong, Janke Koning, H. G. Kotter. Johanna van Leeuwen Nleuwveen. P. v. Leeuwen Aarlanderveen, E D. Matthey Voorscho ten, Betsy A. Meijs, K. v d. Oest, H. Pont, Susanna Verheul Waddinxveen, Liesbet v. d. Wind Aarlanderveen. An neke Berg Boskoop, N. Cok Hazerswoude E Dijkstra Gouda. Margeret Groene veld Bodegraven, Ena ,T. Hassefras Hazers woude, M de Hollander Koudekerk. J. Karstens Leiderdorp. S. Oppe Bodegra ven, M. Snoep Bodegraven, G. J Tromp Bodegraven, M. v. d. Velden Woerden. J. R. Vellekoop Gouda. C. P. Venema Waddinxveen. W. Bakker J- Beishuizen, A. v. Galen Benthuizen. C. Haasbeek. P H. v Harten Woubrugge, R. C. E. Kap- teyn, Reeuwljk, R Kits, R. van Loo Ter Aar, J. Pllon, W. v Ravenszwaay Nieu- werbrug aan de Rijn. J. van RU- Zoe- termeer, G van Ryn, J. J. Streefkerk, W. G. van Dük. 17 leerlingen werden niet bevorderd. 8 leerlingen kregen herexamen. Naar de derde klasse werden bevor dert: Janny Dekker Bodegraven. W. v. Ber- kei Aarlanderveen. J. Buma. J Doorn bos B'»irgraven, Pia van Evck Gouda. P. Haz-'rl'v.r Zwamire'dam, H Heuvel man Ouderkerk aan den IJesel, H. t Hoen Zwammerdam. L Huiding Lotion. P- de Jonz Aavianoe.neen. Ineke Kemp- kes Waddinxveen, Mineke de Leeuw Boskoop. Henla Lemkes Zevenhoven, M v. d Marei Koudeki rk. Aatje Matse Boskoop. G.-e F.-est Ie rr.uldcn, Margue rite de Roos Nteim kr op H J. dg Roo'1 en J. Verheul beiden Waddinx"ien. J Vink Bodegraven, M. Voets Ha'ersvou- de, Gre Vroege Bodegraven. Jopie Wer- Scheepsontploffing eist drie doden Gistermiddag hebben zich op de Ne derlandse kustvaarder „Myfem". die met een lading kolen van Cadiz op weg was naar Roup n. twee ontplof fingen voorgedaan, die aan drie op varenden het leven hebber gekost. De slachtoffers, twee eden van de bemanning en een dochtertje van de kapitein van het schip, namen een zon nebad op het dek. Tengevolge van de ontploffingen die zich „ln de luiken" voordeden, werlen zy overboord ge slingerd. Hun lichamen zün nog niet gevonden. De „Myfem". die niet ern stig werd beschadigd, heeft de reis voortgezet. Het ongeluk gebeurde ter hoogte van Port Jerome by de monding nn de Seine. De slacht,, fers zün het 4-ja- rlge dochtertje van de kapitein van de „Myfem". vr» C.enderen, de 26- Jarigt ongehuwde machinist Schaar uit Maart3 igen en de ge huwde machinist Hagoor uit Rot terdam. ther, Elly Westerhof Bodegraven, Truius Zwart, Riet v. d. Landen Woer den, Ridy Versloot Rietveld. J. Begeman Trudd Begeman, K. Boot, W. Boot, Adri van Gemeren, Toos Hoogenboom, M. Kaashoek Boskoop, C Karsen Bodegra ven, H. Kleinhuls Boskoop. H Knook. R. Nanninga Boskoop. W. den Otter, Eve line Tolk, W. Trapman Boskoop, K. Veerman Bodegraven, C. v. d. Velden Waddinxveen, A. Vlieger, J. Vroege, In ge Walraven, W. v. d. Wolf. 9 leerlingen werden niet bevorderd, 5 leerlingen kregen herexamen. Naar de vierde klasse HBS werden be vorderd Emma Baaven, P. Bakker Hazerswou de, H Bal, Nel v. Beest Jo Booy. H. v. Bovenkamp, J. van Dam, J. v. Gemeren, A. de Goederen Woerden, Trudy GrÜP- ma. Marjori Harmanus, P. Hoogerdyk Hazerswoude. M. de Jong. A. Kardol, H. Lammers, Jenny Noordhoek Bodegraven, C. Offers, Nel den Otter, Niesje Raap horst, M Roodenburg Ter Aar, D. Tom, Heieen TJdo Bodegraven, Tineke Bouw man Gouda. H. Amersfoort., F. ten Brink H. Bljleveld Lelden. C. Doelman, P. Doelman, W. Domburg Zwammerdam, H Jager Waddinxveen. Th. Kapteljn Reeuwljk, W. Karsen Bodegraven. M. Klulnhaar Waddinxveen. W. v d. Meenk J. de Rooij Boskoop. J. Verbeek, C. Zaal Bodegraven. 6 leerlingen werden niet bevorderd, 9 leerlingen kregen herexamen. Naar de vijfde klasse HBS-A werden bevorderd Lies Bakker, P. v Dük. J. de PUper. T. van Veen en Willy Velthulzen beidé Boskoop. J. v. d. Zwaard Aalsmeer.. 3 leerlingen werden niet. bevorderd. Naar de vijfde klasse HBS-B werden bevorderd: E. van Beek Waddinxveen. W. v. d. Berg Zoetermeer, Llese Bos Ter Aar. Jo Brrekveld Bodegraven, R. Brouwer Nleuwveen, J. de Bruine Lelden. S. Byl- sma, W Cornet A. Doelman, Nel v. Driel, J. Kenbeek. Th Koning, A. Mul der Waddinxveen. D. Nugteren Abbenes, H. Schouten Ter Aar, P. Snel, J. Ver sloot. Ans v. Wleringen, P. Oppelaar Hazerswoude. 5 leerlingen werden niet bevorderd, 3 leerlingen kresen herexamen. Naar de vierde klasse Gymnasium werden bevordprd: Frans van Beek Woerden, W. v. d. Berg Zwamme-iam. J. Brok Waddinx veen C Er"p) Woerden. W Gpesink Bo degraven, R. Herman Bodegraven. K. Holwerda Barwoudswaarder. H. Hors man Koudekerk. P. Koetsier en A. de Leeuw Boskoop. O Plomp Lplden, Oezl- na v Reenrn Woubrugge, A. v. Wiin- p"inrdpn RergamKecht. G Zuidam Zc- venhm-er. m Beek 2 leerlfuppp ■"•-je" niet bpvorderd. Naar de vijfde klasse Gymnasium werden bevorderd: O. v. d. Ede Bodegraven, A. Herstel Gouda. C. Jongeleen. W. Veenhuijsen, Trudi Wagenaar Zwammerdam. 2 leerlingen werden niet bevorderd, 1 ip»riing kreeg herexamen. Naar d« klasse Gymnasium wer- 1°" bevorderd: C. van Regk Woerden. Jann" Goed hart W de Graaf. Nlnl de Jong. B. tCaashent Rntknon Th v. d. Mast Bos- v Hannv de R'dd»r. Inpkp Wagpnaar Zwammerdam L. Zwanenburg. Aki Bulk Boskoon. p. Onnpiaar HazerswoudP. G. Overdttvim- Katwijk aan Zee. R. Velle- koon Gouda. 4 leerlingen werden niet bevorderd.

Leidsch Dagblad | 1952 | | pagina 6