Een Hand Verleden ■iP X- Laura-rijders genoten ondanks plensbuien en lekke banden Volgend jaar een burgemeester - fietser UIT HET PANDA EN DE YERDWIJN-MACHINE v V /fel Agenda »le Jaargang LEIDSCH DAGBLAD Donderdag 10 Juli 1952 Tweede Blad No. 27656 1 W Utr ^5 ie: if iet; J l'ïi arc;, j Gertla Los redde vele stalen rossen Dat di' zon niet helder scheen zoals de eerste dag bij het vertrek vermocht de uitstekende stemming op de tweede Laura-dag geen afbreuk te doen. ewekt vertrokken de honderden weer vanaf de startplaats. Of de rijders en rijdsters er een voorgevoel van hadden dat het zou gaan nen weten wy niet, maar wel konden wy vanuit de persauto constateren dat eedl spoedig met een hoog tempo gereden werd n.l. rond 20 K.M. per uur. leeft men vol kunnen houden tot aan het Kalfje. Het was tot op dat moment steeds droog geweest. Maar nadat aan het Kalfje de eerste druppels begonnen 'allen, regende het even later aan de Berlagebrug al vry behoorlijk. Van •rledc ging het harder regenen om uiteindelijk op de weg naar Bussum en rden over te gaan in een plensbui, waar de beste regenjas niet tegen bestand Het pleizier werd er evenwel niet minder door, integendeel! omstreeks halfvier. Overal werden zij hartelijk begroet. Na het opnemen van de laatste stem pel was spoedig de vermoeidheid weer vergeten. De Ambonezen hebben zioh ook de tweede dag weer kranig gehou den, al moest hun leider Poedel van Dam de heren nog al eens moed Inspre ken. LEKKE BANDEN-DAG. i Na regen zonneschijn P^'erigens kan er op de tooht ij.' weinig animo meer best weinig animo meer bestaan, im- dit jaar is het de vijfde Keer, dat ^ïs de tocht naar het Gooi de regen bakken uit de hemel viel. Traditie- "ouw zag het er gisteren aanvanke- oc:iaar uit. dat velen geen droge draad „N aan hun lichaam hielden. inaf Hilversum ging het Westwaarts .^e riohting Mijdrecht en Uithoorn. 1 '1 was het spoedig met de regen ge- h.i ook, en onder heerlijke omstandig- 4'Sn zonder te sterke wind werden de ngjjneter» er op gedraaid. ll!De laatste stempelplaats was dit 1 er de „Toerist" in Mijdrecht, zulks verzoek van dc sportieve burge- Lf'sester dezer gemeente, de heer J. v. Haar. die in deze uitspanning aan- iig was om de enige deelnemer uit Mijdrecht hartelijk te verwelkomen, melijk de lieer C. Koedan. oud-wet- 7' uder van Mijdrecht. De heer v. d. 'iar verzekerde ons, dat hij stellig - Igend jaar ook van de partij is en vier dagen per rijwiel hoopt mee u maken Dat zou dan de eerste 5 aura-burgemeester" worden. Deze igistraat heeft steeds veel belang- ,-.'lling gehad voor de Laura en wees er op, dat door Mijdrecht heen vol- nd jaar een prachtige route uit te ppelen is, waarvan dc heer Groen- Arr..rt gaarne aantekening maakte. jerlgens was het hier in de speel- P niet te zien, aan sommigen, dat zij )er;s een kleine honderd km. gereden aa,ien, waarvan minstens de helft in a nende regen. Er werd tenminste aujS verschillende attracties nogal ge- 't gemaakt. Vooral de ronddraaiende had veei aftrek Alphen arriveerden de eersten weer De tweede dag kenmerkte zioh ook door vele lekke bandjes. Zelfs was er een deelnemer, die zowel voor als adhter een nieuwe band moest laten omleggen. Ook de ongelukjes bleven dit keer niet uit en zo zagen wij op de Mid denweg in Amsterdam een valpartij, waarby de heer Soet uit Alphen be trokken was. Geruime tijd heeft men zowel aan Soet als aan zijn rijwiel moe ten .^dokteren" om beide weer op de weg te krijgen. Maar de eindstreep heeft hij gehaald en de gemeenteploeg van Aüphen is dus compleet gebleven. Bij de eerste stempelplaats dreigde er voor enkele deelneemsters en deel nemers een ware catastrofe, toen een paard voor een melkwagen blijkbaar schrok van de Avifauna-toekan en hevig steigerend op een aantal voor het Kalfje geparkeerde fietsen aan schoot. Gelukkig stond daar juist ook mej. Gerda Los uit Nieuwe Wetering, die zonder blikken of blozen de ze nuwachtige viervoeter bij zijn kop pakte en op zij zette. „Ja', zei het wakkere meisje, „die hals moest eens op mijn fiets trappen". AMBONEZEN-WELDOENER. In hotel ,De Goolse Boer" werd een fabrikant aangetroffen, die zich direct upontaan voor de Laura interesseerde er. om. de Ambonezen hartelijk toe sprak in hun landstaal, even hartelijk tracteerde en bovendien nog een aan zienlijk bedrag voor hen deponeerde. Bij de volgende ritten wordt nü natuur lijk met speurdersblikken naar nog meer van dergelijke personen uitgezien. Zo is dan de tweede dag al weer ach ter de rug en des avonds in de recreatie- tent was het nog steeds niet te zien aan (Foto Lux-Alphen) De Jon" in Mijdrecht had goede aftrek ondanks de kleine honderd kilometers die reeds gereden waren. De route voor de laatste dag De laatste dag is de route slechts 105 km. lang. Dan gaat het ln af wijking van de vorige ritten nu eens niet de Alpheuse brug der Zuchten over, maar ln de richting van Zwammerdam, Bodegraven en daar de Goudse straatweg op naar Reeuwyk en Gouda. Door Gouda heen naar de Haastrechtse dijk en langs het fietspad naar Haastrecht, Oudewater, Montfoort, de Meern, Oudenrijn komen de rijders weer aan de Rijksstraatweg en vandaar naar Utrecht. Via Harmeien en kasteel Haarauilens, Woerden. Rietveld wordt gereden naar Nieu- werbrug en ln Bodegraven is het verzamelen geblazen. Daarna gaat het gezamenlijk naar Alphen, waar dan de glorieuze intocht weer zal plaats vinden, die dit Jaar iets bij zonders beloofd te worden in ver band met het eerste lustrum Dan steken alle Alphenaren natuurlijk ook de vlag uit en is er niemand meer thuis. de deelnemers(sters) dat er de andere dag weer een zware tooht te wachten staat. Een tocht ,die gaat naar Hoek van Holland. Overigens was daar in de tent tot elf uur een waar dansfeest, waar de Pro- varia's uit Rotterdam met zang van Bep Roelfsema optraden, maar ook een tweetal meisjes uit de „Berenploeg" voor het voetlicht traden en hun „Be- renlied" ten gehore braahten. De heren van het comité zjjn zeer tevreden over het verloop, al is men ook nu natuurlijk weer niet blind voor de foutjes, die gemaakt zyn en worden. Deze zullen er bij volgende tochten ech ter niet meer inzitten aldus bevestigden ons de heren. Er is nu ook voldoende muziek, wat zeer gewaardeerd wordt (.oor de Laurianen; niet minder dan drie geluidswagens begeleiden de fiet sers. O, die „kinderhoofdjes" DOCH ENTHOUSIASTE ONTVANGST IN SCHIEDAM MAAKTE ALLES WEER GOED Dc derde dag van de Laura-rit w ook dit jaar weer de zwaarste; niet om de afstand maar vanwege de koppige „kinderhoofdjes" de weg RotterdamSchiedam gepla veid is. 'De rijders hadden reeds van te voren een zwaar hoofd in deze kinderhoofd jes. en kregen er een punthoofd van). Het weer was reeds bij de start goed, en werd in de loop van de dag nog beter waarmee het leed van de Gooise Giet- bui weer is vergeten. Via Koudekerk, door de Hoogeveense Polder, over Bleiswijk en Hillegersberg naar Rotterdam werd vlot gereden, dat tijdig in „Zomerlust" kon worden afgestempeld. De hobbel-ellende begon op de Mat- thenesserweg en zette zich voort langs pet 'JILLETON Andrew Mackenzie (Uit het Engel» vertaald) chefcrs ;"'ury draaide zioh om. Ze was er 0.°;'van bewust dat haar nu de iden- cl1'' van de „baas", van Gordon Gar- zou worden onthuld. Zij zag een .3 man met lioht, iets dunnend L" Het zou een rustige buitenman '"'en zijn De laatste keer dat zij gezien had. danste hij met een Tikaanse, die van top tot teen be- 8 ^n was met diamanten. Zijn naam fohnny Pullinger. at Is cr met hem aan de hand?" in hart", antwoordde Mary. „Dat jjj U moeten weten. Het is nog een 1 ef, dat hij niet dood is. nu hij op grove wijze is behandeld and houden". Burns greep haar en stond op het punt, haar in het at te slaan, toen Pullinger hem te- i eld. „Laat haar met rust. We heb- aaar nu nodig. Is Burgess er erg ivc-toe?', \Toeg hij aan Mary. I denk niet dat hij het halen zal" Pullinger's hardheid was ineens 'enen ..Wy moeten hem in le- <-'• den te houden, hoe dan ook. Kun öc'a voor hem doen?" heb wel ervaring in verplegen. Ik hem zo gemakkelijk mogelijk n en zijn pillen geven, als hij bijkomt. Miaar dat is niet genoeg. loeten een dokter hebben." -t is onmogelijk", verklaarde Pul- vO kortaf. !;un sterft hij", verklaarde Maty brwik. aa; was even stil in de kamer. Mary er zich van bewust, hoe stil het r: luiten was. Ze had nog geen en- i eluid van verkeer gehoord, een in 'rte voorbij rijdende auto of zo. luis lag blijkbaar erg afgezonderd. neemt ons toch niet in de ma tin vroeg Burns. tUle kunnen toch zelf zien, hoe hij in toe is. en voor iemand van zijn Jd met een zwak hart, is dat zeker 1 als er geen goede hulp by komt" oude man gaf een zucht. Mary en kreeg een glas water en loste - twee Dillen in, op. Maar Burgess nog niet bijgekomen. lijf hier", beval Pullinger. „Ik zal t. er opsluiten in plaats van in die re kamer Maar in de gang houdt mand wacht bij de deur, en Mat buiten bil het raam op wacht iri. Haai dus geen gTapjes uit, jon- c ne. want dat zou het laatste zijn toe deed ry werd met Burgess alleen gelaten. -1 wanhopig plan om uit de moeilijk- c[ i te komen begon bij haar vorm i» tei nemen. Een kleine kans maar. enter niet verwaarloosd mocht Ontsnappen uit de kamer leek haar hopeloos. Maar het feit dat zij alleen gelaten waren, gaf haar de mogelijk heid, haar plan met Burgess te bespre ken zodra die bij kwam. Om negen uur begon Burgess teke nen van ontwaken te tonen. Zodra ze zeker was. dat hij voldoende ontwaakt was om haar te verstaan, fluisterde ze: „Mijnheer Burgess, ik ben een vriendin van U. Hoe voelt U zich?" „Waar ben ik," was zyn eerste ge mompelde vraag. „Ergens in een buitenhuis. We zijn allebei gevangen." Burgess trachtte op te staan, maar zakte weer terug, terwijl hij mompelde Garrett" Er «lag een wanhopige uit drukking in zyn ogen. „Inderdaad, Garrett. Maar we heb ben nog een kans om ons te redden Maakt U zich momenteel geen zorgen. Drink eerst dit eens". Na het glas te hebben leeg gedron ken. bleef hij een tijdje rustig en zwijgend liggen. Toen hy weer sprak, leek zijn stem krachtiger. „Wie bent U. Hoe kwam U hier?" Mlary legde uit wie ze was. en voeg de er aan toe: „Ik weet met, waarom ze me ontvoerd hebben Ze denken blijkbaar, dat ik meer weet dan ik wer kelijk doe. Maar luister nu wat ik U voor te stellen heb. Misschien hebben we niet veel tyd voor onze plannen. Ze weten nog niet. dat U alweer bij bent gekomen. U hebt een dokter nodig". „Dat weet ik", merkte hij op. „Daar om reis ik altijd met dr Stahl." „Ze hebben U hierheen gehaald om geld van U te krijgen, en dat kunnen ze niet van iemand, die zonder tot bewust zijn te zijn gekomen dreigt te sterven." „Maar in Parijs hebben ze me willen vermoordenwierp Burgess tegen. „Dat is mislukt. Nu hebben ze iets anders bedacht, en willen ze U niet dood hebben. Dan zouden ze het nu wel ge daan hebben, want dan hoefden ze U niet meer te bewaken ook." Burgess zag de logica daarvan in. „Als ze nu straks weer in de kamer komen, doe dan of U er heel erg aan toe bent. erger dan in werkelijkheid. U moet doen, alsof U niets begrijpt of hoort van wat er tegen U wordt gezegd. Lig alleen maar een beetje te ijlen over een dokter, die onmiddellijk een speciaal recept voor U moet schrijven. Laat ze denken, dat U op het punt staat te sterven, wanneer er niet onmiddellijk een dokter komt." „Ik heb toch ook een dokter nodig?' „Natuurlijk. Maar als die dokter mocht komen, dan laten ze U er heus niet mee alleen. Ze blijven er by en U zult laem geen woord kunnen zeggen. Maar als we nu een briefje klaar maken, kunnen we hem dat straks misschien ongemerkt in zyn handen smokkelen. Mary dacht eerst, dat hij haar niet begrepen had. Hij lag zwijgend met dichte ogen. Maar toen hy zyn ogen opende, zag zy een glimp van nieuwe hoop en strijdlust. „Dat geeft ons een kans." Drew keek door het raam, en Mary zweeg even. Toen hij weer ver weg was, gaf ze Burgess potlood en papier, waarop hij met de rug naar het raam, zodat niet gezien kon worden, dat hij schreef, een boodschap vastlegde. „Ik word luer gevangen gehouden door Gor don Garrett en zijn bende. Adres on bekend, Bel Scotland Yard. Henry B Burgess". „Prachtig", verklaarde Marv. Ze had nog juist tijd om het briefje in haar kleren weg te moffelen, voordat de deur open ging. HOOFDSTUK XX. Mary voelde zich, alsof him geheim op haar gezicht viel af te lezen, maar Pullinger keek haar zelfs niet aan. Al Burns leunde nonchalant tegen de deur post. Burgess lag op bed met gesloten ogen, nu en dan steunde hij zachtjes. „Hoe gaat het met hem?" vroeg Pul linger kortaf. „Slecht". Waarop Mary scherp liet volgen. „Hij is weer by bewustzijn, maar jullie hebben hem grondig knock out gekregen...." 5Y' ■•iW' ~v 5//7 s 18 80) Joris Goedbloed scheen zelf diep onder de indruk te zijn van de moeilijke beslissingdie hij genomen had; en toen hij met Panda de vuurtoren weer binnen ging sprak hij op plechtige toon: „Nu het besluit gevallen is. mijn waarde, en nu ik dus persoonlijk de Verdwijn-Machine zal gaan transporteren, daarbij het gevaar lopende onderweg voorgoed te verdwijnen - nu is het een zeer gelukkige omstandigheid, dat er iemand achter blijft die in staat is mijn schoon levenswerk voort te zetten..O ja?" vroeg Pan da verbaasd. ..Wie is dat dan?" „Wie dat is - hoe. ge vraagt nog wie dat is?" riep Joris uit. „Wie zal het zijn. die na mijn verdwijning het roer in handen neemt?Wie zal het zijn. die op eervolle en roemrijke wijze de Verschijn-Machine in werking zal stellen en daardoor alle verdwenen per sonen weer zal laten verschijnen? Wie. vraagt ge nog? Wie anders, dan mijn geliefde leerling en assis tentjij!" „Ikke?" vroeg Panda zeer verbaasd. Maar Joris, dat kan ik helemaal niet! Ik heb helemaal geen verstand van wetenschap „Hoe nu. ventjeklaagde Joris met een traan in de stem. „Kom nu toch! Uwe bescheidenheid, hoe lofwaardig ook. is bijna wreed in de stonde van ons afscheid! Wanneer ik onderweg verdwijn, zullen wij elkander nimmer weer zien. dus doe mij nu geen verdriet, makkertje! Zijt ge dan onder mijn bevoegde leiding geen schitterend geleerde gewordenof heb ik mij zo in u vergist?" Nu durfde Panda niet meer te zeggen, dat hij nog I helemaal niet geleerd was...... het Marconieplein, tot Schiedam, waar een enthousiaste ontvangst echter alles weer goed maakte. Honderden Schiedammers wachtten de rijders bii het monument voor de Ge vallenen op de koemarkt op, om speciaal de groen van de Schiedamse politie har- telyk toe te juichen. Bij de begroeting waren o.m. hoofdinspecteur Kloeseman, kapitein Knook, de inspecteurs Spuitje en Marion en vanzelfsprekend de echt genoten en kinderen aanwezig. Omstreeks ha'f elf werd de tocht in de richting van Hoek van Holland voort gezet. Olympisch Nieuws Het bestuur van de Nederlandse Te levisie Stichting heeft besloten tussen 19 Juli en 7 Augustus geen televisie-uit zendingen te geven. De Finse filmmaat schappij, die alle films en televisierech ten heeft verkregen, is sJechts bereid hoogstens tien minuten filmmateriaal per week ter beschikking der Neder landse televisie te stellen en eist voor die tien minuten telkens het bedrag van 8000 gulden. Blijkens een mededeling van het Finse organisatie-comité zullen in to taal 1051 athleten aan de loop- en teahmsohe nummers deelnemen. Dit Is de eerste maaJ in de geschiedenis van de Spelen, dat het cijfer 1000 is over schreden. Panama heeft wegens financiële moeilijkheden zyn inschrijving moeten ntrekken. Er zullen dus 68 landen te Helsinki vertegenwoordigd zyn. VAN ROESSEL NAAR HELSINKI. In verband met het feit ,dat Jan van Roessel geen enkele aanbieding om voor een Italiaanse club te spelen, heeft aan- jaard, en heeft verklaard amateur te willen blijven, heeft het bestuur van de KNVB besloten, dat ook Van Roessel behoren zal tot de spelers, die naar het Olymplsoh voetbaltournooi worden af gevaardigd. De wedstrijd Polen—Frankrijk, die ln de voorronde van het Olympisch voet- bal-tournooi op 15 Juli a.s. wordt ge speeld zal onder leiding staan van onze landgenoot Karei van der Meer. DE KAARTVERKOOP De Zweden hebben tot dusverre niet minder dan 172.329 toegangsoewijzen voor de Olympische Spelen gekocht vier maal zo veel als welk ander land ook. Denemarken is goede tweede met 43.471. Hierna is de lijst vol verrassin gen 35 maal zoveel kaartjes werden verkocht ln Saoedi Arablë als in België, v/aarcohynlyk als gevolg van het aan tal Amerikaanse werkers op de olievel den ,die van plan zyn de Spelen te zien. IJsland heeft meer kaartjes afgenomen dan Oostenrijk of Ierland, terwijl de Goudkust meer kaartjes kocht dan Ja pan. Na Denemarken volgt Duitsland met 33.419, daarna volgen Engeland met 19.171, Frankrijk met 18.433 en de Ver enigde Staten, Canada en Puerto Rico met 17.022. Vervolgens komen Noorwe gen met 5.580, Mexico met 5 489. Austra lië met 5.122, Saoedi Arabië met 3.245 en Nederland met 2.659. België zit ln de onderste regionen met 93 en werd daarmee nog fünk gepasseerd door Lu xemburg dat 169 kaartjes kocht. De rij wordt gesloten door Ceylon met 4 en Pakistan met 2. (United Press). R.C.L.-TOURNOOI. MEERBURG—NOORDWIJK 5—4. Noordwyk, dat met zijn reserve-elftal uitkwam, heeft Meerburg goed partij gegeven, althans in de tweede helft. Na enig overwicht van Noordwyk. nam Meerburg het heft in handen en In de vijfde minuut bracht midvoor J. Ro- mfjn met een kopbal de eerste goal ter wereld. 10 Nauweiyks een minuut la ter ging J Zandbergen er alleen tus senuit en scoorde nummer twee. Maar toen N. RomUn uit een combinatie met Th. Zandbergen nummer 3 in het net deponeerde, was de maat vol. Links buiten Hoek kreeg de bal te pakken en het was 31. Uit een combinatie tussen Th. en J. Zandbergen, scoorde laatst genoemde het 4de doelpunt 41. Noord wyk beantwoordde dit direct en goed samenspel tussen Tissing en Van Duin bracht Noordwyk het tweede doelpunt. 4—2. Na de rust bracht L. Haasnoot de stand op 43, waarna J. Zandbergen er 53 van maakte. Opnieuw verkleinde Haasnoot voor Noordwyk de achterstand, doch daarbij bleef het. Na afloop reikte ds Honnef een lau wertak aan Meerburg en eeri medaille aan Noordwyk uit. Zaterdag 7 Our finale op het R.C.L.- terrein te Leiderdorp Lugdunum— Oranje Groen. DUIVENSPORT LEIDSE CONCOURSCOMMISSIE. Wedvlucht met oude duiven vanaf Linsoges. - Aantal vogels 504. gelost te 6 uur met Z. tot Z.W. wind. Zéér warm. Afstand pl.m. 740 KM. 1ste duif Zater dag 18.34.35 uur (981,72 M./min.); laat ste vogel Zondag 9.4.11 uur (591,66 M./ min.). Uitslag: R. de Graaf 1; J. Noorder- vliet 2, 29; F. H. Hofman 3. 7; C. Vol kers 4; G. Teske 5; A. de Graaf 6; W. v. d Arend 8.20, P. Neuteboom 9; F. Hendriks 10: C v. d. Pluym 11; D. v. Mosseveld 12; A. Kop 13; C. Zwaan 14; A. Jansen 15; P. Mooten 16; C. Parle- vliet 17; Gebrs. de Groot 18; J. Otten 19; H. en J. van Alphen 21; J. Sierat 22, 30; J. Groeneveld 23; L. Gijsman 24, 31; G v. Albada 25; F. v. Heusden 26: J. Flippo 27; G. v. d. Reyden 28; J. v. d. Hulst 32; F. Delsasso 33; M. de Vroomen 34; J. v. Assum 35. Wedvlucht met oude duiven vanaf Pt. St. Maxence. In concours 362 vogels, ge lost te 5.30 uur met wind uit Zuidelyke richtingen. Zéér warm. Afstand pl.m. 340 K.M. lste duif te 10.45.22 uur (1090.72 M./ m.ilaatste vogel te 11.32.42 uur (951,56 M/min.). Uitslag: J. Plan je 1; I. Haasbeek 2; C. v. Klink 3. 12. 35; N. Oudshoom 4.7.28; H. v. Klaveren 5,17; J. Otten 6. 13, 36, 48; J. Groeneveld 8, 10, 11, 14. 47; P. Koenen 9; J. v. Assum 15, 19; J. Smit 16. 32; M. v. Berne 18; B. Geen jaar 20, 46; A. Dekker 21; N. Bemel- man 22; A. Polak 23; A. v. Helmond 24; H. Fasel 25; R. de Graaf 26. 45; D. v. d. Nieuwendijk 27; J. Smit 29; H. Mielo 30; J. v. Alphen 31; H. Flippo 33. 43: H. Sterk 34; J. Verbaan 37, 40; J. de Graaf 38, 41; A. de Graaf 39, 49; H le Mair 42; G. Oude Elferink 44; P. Mulder 50. (Ingez. Med.-adv.) Zenuwrnst. Zwaarmoedige gedachten, tobberijen en angstgevoel worden verdreven door MIJNHARDT'S ZENUWTABLETTEN Versterken het zelfvertrouwen en stemmen U weer moedig en rustig. Radio-programma VOOR VRIJDAG 11 JULI Hilversum I. (402 m.) VARA: 7.00 Nieuws; 7.18 Gram.muziek: 8.00 Nieuws en weerberichten; 8.18 Gram.muziek; 8.50 Voor de huisvrouw; 9.05 Gram.muziek, (935—9.40 Waterstanden): VPRO: 10.00 „Kinderen en mensen", causerie: 10.05 Morgenwijding; VARA: 10.20 Gram.mu ziek: 10.40 Bas-bariton en plano; 11.00 Radlofeullleton; 11.20 Gram.muz.: AVRO 12.00 Orgel en zang; 12 30 Land- en tuin- bouwmededellngen; 12.33 Sport en prog nose; 12.48 Gram.muziek; 13.00 Nieuws; 13.15 Mededelingen of gram.muziek; 13.20 Dansmuziek: 14.00 Kookpraatje: 14.20 Gram.muzlek; (14.5015.10 Voordracht) VARA: 16 00 Vrouwenkoor; 16.30 Voor di Jeugd; 17.00 Orgelspel: 17.20 Muzikale causerie met illustratie: 17.50 Ronde var Frankryk; 18.00 Nieuws; 18.15 Felicitaties; 18.45 .Denk om de bocht"; 19.00 Plano- spel; 19.10 „Wat doet uw man?", klank beeld. VPRO: 19.30 „Vroomheid, die moest bulten staan", causerie; 19.45 „Op zoek by anderen"; 20.00 Nieuws; 20.05 Boekbe spreking: 20.15 Voordracht: 20.30 „Bene lux"; 20.40 „Van vreemde bodem", cause rie. VARA: 21.00 Cabaret: 21.35 „Het le ven betrapt: Oude mensen hebben het woord": 21 55 Buitenlands weekoverzicht; 22.10 Lichte muziek; VPRO: 22.40 „Van daag". causerie: 22.45 Avondwijding. VARA 23.00 Nieuws; 23.1524.00 Gram.muziek. Hilversum II. (298 m.) NCRV: 7 00 Nieuws; 7.15 Ochtendgymnastiek; 7.30 Gram muziek: 7.45 Een woord voor de dag 8.00 Nieuws en weerberichten; 8.15 Ge wijde muziek: 8.45 Gram muziek; 9.00 Voor de zieken; 9.30 Voor de hulsvrouw: 9.35 Gram.muziek; 1030 Morgendienst: 11.00 Sopraan enp iano; 11.30 Gram.muziek; 12.15 Zigeunerkwintet; 12.30 Land- en tuinbauwmededelingen; 12.33 Lichte mu ziek; 12.59 Klokgelui: 13.00 Nieuws: 13.15 Vocaal ensemble en vierhandig pianospel; 13.45 Gram muziek; 14.00 „Het verzorgen van Kamerplanten tydens de vacantle". causerie: 14.15 Gram muziek; 15.20 Blok fluitensemble; 15.40 Voordracht: 16 00 Kamermuziek; 16.30 Voordracht; 16.50 Gram.muziek; 17.00 Verzoekprogramma voor de Jeugd; 17.30 Militaire causerie; 17.40 Gram muziek; 17.45 Fries program ma; 18.00 Nieuws; 18.15 Gevarieerde mu ziek; 18.45 Gram.muziek; 18.50 Amuse mentsmuziek: 19.15 Regeringsuitzending; .Verklaring en Toelichting; 19 35 Gram. muziek; 19.40 Radiokrant; 20.00 Nieuws; 20.10 Gevarieerde muziek; 20.30 .Pioniers" hoorspel: 21.20 Radio Phllharmonlsch Or kest. groot koor en solisten: 22.00 Repor tage; 22.15 Gevarieerd programma; 22 40 Gram.muziek; 22.45 Avondoverdenking: 23 00 Nieuws en S.O S -berichten; 23 15 „Het Evangelie ln Esperanto"; 23.30 24.00 Gram.muziek. 20.1521.45:1. KRO-gaatenboek; 2. Fllmactualltelten: 3. Weeroverzlcht; 4. Telenews. Pauze. 5. Gevarieerd programma. Engeland. BBC Home Service. 330 m.: 12.00 Lichte muziek: 12.25 Gevarieerd pro gramma; 12.55 Weerber;. 13.00 Nieuws; 13.10 Gram.muziek; 13.45 Sport; 13 55 Idem; 14.00 Schots orkest: 15.00 Hoorspel: 15.30 Zangtrio en solist; 16.30 „These ra dio times; 17.00 Voor de kinderen; 17.55 Weerberichten: 18.00 Nieuws; 18.15 Sport: 18 20 Opera-orkest; 19.00 Gevarieerde mu ziek; 19.40 Causerie; 20.00 Klankbeeld; Viool en plano: 22 45 Parlementsoverzlcht 1-0023.03 Nieuws. Engeland, BBC Light Programme. 1500 247 ni.: 12 00 Parlementsoverzlcht; 12.15 Amusementsmuziek: 12.45 Lichte muziek; 13.30 Orgelspel; 13.45 Voor de kleuters; 14.00 Schots orkest; 15.00 Licht muziek; 15.30 Voor de soldaten; 15.45. Amusementsmuziek; 16,15 Mrs. Dale's dagboek: 16 30 Orgelspel; 17.00 Casino-or kest; 17.30 Rumba-orkest; 18.15 Lichte muziek: 18.45 Hoorspel: 19.00 Nieuws en radiojournaal; 19.25 Sport; 19.30 Geva rieerd programma; 20.00 Verzoekprogram- ma; 20.45 Gevarieerd programma; 21.15 Revue-orkest, koor en solisten; 22 00 Nieuws: 22.15 Lichte muziek; 23.00 Voor dracht; 23.15 Strykorkest; 23.5624.00 Nieuws. Nordwestdeutscher Rundfunk. 309 m.: 12.00 Orkestconcert: 13.00 Nieuws; 13.25 Omroeporkest en solist; 14.15 Gevarieerde muziek: 15.00 Gevar. programma; 15.50 Omroeporkest en solist; 16.15 Kamermu ziek; 17.00 Nieuws; 17.45 Lichte muziek; 19.00 Nieuws: 19.30 Symphonle-orkest, koor en solisten: 21.45 Nieuws; 22.05 Jazzmuziek; 22.30 Lichte muziek; 23.00 Gevarieerde muziek; 23.30 Lichte muziek; 24.00 Nieuws: 0.30 Dansmuziek; 1.15 Amu sementsmuziek. Frankryk. Nationaal Programma. 347 en 249 m.12.30 Orkestconcert; 13.00 Nieuws 13.50 Idem; 18.30 Amerikaanse uitzending; 19.01 Klassieke muziek; 19.58 Cello en piano; 20.02 „Carmen", opera; 21.36 Idem; 22.17 Hoorspel; 23.02 Gram.muziek; 23.45- 24.00 Nieuws. Brussel. 324 cn 481 m. 324 m.: 11.15 Kamermuziek; 12.15 Gram.muziek; 12 20 Weerberichten; 12.34 Vlaamse muziek; 13.00 Nieuws; 13.15 Orgelconcert; 14 00 Volksmuziek; 14.50 Zang en plano; 15.10 Gitaarrecital: 15.30 Zang en plano; 15 50 „De Schelde", oratorium; 17.00 Sport: 17.05 Gram.muziek: 17.15 Zang: 17.35 In strumentaal kwintet; 17.50 Zang; 18.10 Causerie. 18.20 Gram.muziek; 18.30 Voor de soldaten; 19.00 Nieuws; 19.40 Plano- recital; 20.00 Symphonle-orkest, koren en solisten; 22.15 Nieuws: 22 30 Vlaamse mu ziek; 23.00 Nieuws; 23.05—24.00 Caslno- 484 m.: 12.05 Omroeporkest; 13.00 Nieuws; 13.10, 14.00, 15.00. 15.45 en 16.30 Gram.muziek; 17.00 Nieuws; 17.15 Dans muziek; 18.30 Gram.muziek; 19 45 Nieuws; 20.00 Omroeporkest en koren; 21.00 Gram. muziek; 21.30 Amusements-programma; 22 00 Nieuws: 22.10 Planotrio; 22.45 Gra- mofoonmuzlek; 22.50 Nieuws. WOENSDAG. DONDERDAG: DAGELIJKS. Museum voor Volkenkunde: Tentoon stelling „Vertrouwd bezit van vreemde herkomst". Tot 1 October, daeelllks van 105 uur I's Zondags van 15 uur). DE BIOSCOPEN. Rex „De onzichtbare wreker" (18 laar) Zondagen: 2.30, 4.45. 7.15 en 9.16 uur; werkdagen: 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Don derdag „Sunset Boulevard". Casino „Grün 1st die Helde (14 Jaar) Zondagen: 2.30. 4.45. 7 en 9.15 uur; werkdagen: 2.30. 7 en 9.15 uur. Udo „Klopjacht" (18 Jaar) Zondagen: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur; werkdagen; 2 30. 7 en 9.15 uur. Luxor „Ik zoek het gevaar" (18 Jaar) Zondagen: 2.30, 4.45. 7 en 9.15 uur; werkdagen: 2.30. 7 en 9.15 uur. Trianon „Vader ls vrijgezel" (alle leeft.) Zondagen; 2.15, 4.30. 7 en 9.15 uur werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken te Lelden wordt van Zater dag 5 Juli 13 uur tot Zaterdag 12 Juli 8 uur waargenomen door Apotheek Duys- ter, Nieuwe Rl|n 18. tel. 20523 en de Doeza-Apotheek. Doezastraat 31. teL 20313. Te Oegstgeest door de Oegstgeester Apotheek, Wllhelmlnapark 8, tel. 26274.

Leidsch Dagblad | 1952 | | pagina 3