Een Hand Verleden UIT HET PANDA EN DE YERDWIJN-MACHINE )1ste Jaargang LEIDSCH DAGBLAD Dinsdag 1 Juli 1952 Tweede Blad No. 27648 Aanvullend erediet van f. 116.000 voor Gem. Reinigingsdienst Voor was-, kleed- en schaftlokalen Nadat legen veler verwachting In de behandeling van het voorstel om over te gaan tot demping van de Lange en Stille Mare slechts korte tüd had gevraagd, werkte de Leidse Raad zich gistermiddag eveneens met een sneltreinvaart door alle overige door ons reeds gepubliceerde voor stellen heen. Slechts de behandeling van het voor stel om aan het in Juni 1950 reeds toegestane bedrag ad f. 353.008 ten behoeve van de uitbreiding van de gebouwen van de Gem. Reinigings- Hoe is het ontstaan? DE DOOD IN DE POT. Wanneer het ergens een saaie boei is. wanneer alle opgewektheid en levendigheid ontbreekt, plegen wij te zeggen: 'tls hier de dood in de pot. Wij bedoelen alleen: het is er doods, vervelend. De oorspronkelijke uitdrukking wil echter heel wat anders zeggen.. Zij is namelijk letterlijk bedoeld en betekent: het eten ls vergiftigd. Die oorspronkelijke betekenis vin den wij in het Bijbelverhaal, dat is opgetekend in n Koningen IV: 40. Daar wordt verhaald, dat de Eof eet Elisa ten tijde van een hon- rsnood moeskruiden liet lezen en ken. Maar een jongen deed er ^kolokwinten" in ..en sneed ze in de moespot, want zij kenden ze niet." Maar toen zij aten. merkten zij dat het eten vergiftig was en rie pen: „Man Gods. de dood is in de pot. En zij konden het niet eten." In onze taal. die wemelt van woorden, uitdrukkingen en zegs wijzen aan de Bijbel ontleend, is deze zin van het gezegde verloren gegaan. Onder invloed van het woord doods is slechts die van saai- in-de-hoogste-mate overgebleven. Van het werk, dat in twee gedeelten wordt uitgevoerd, is het eerste bijna voltooid, t.w. het uitbreiden van de ga rage en het bouwen van een autorepa- ratiewerkplaats. Reeds thans is geble ken, dat het toegestane crediet volgens raming met een bedrag van f. 58.500 zal worden overschreden. Een en ander is het gevolg van het feit. dat de mate- riaalprijzen en de lonen sedert het op maken van de begroting voor het werk (April 1950) sterk zijn gestegen en dat enige tegenvallers bij de uitvoering -an het werk werden ondervonden. Het tweede gedeelte van het werk, waar voor thans een crediet wordt gevraagd, omvat het verbouwen van de bestaande werkplaats tot was-, kleed- en schaft lokalen met douches en toiletten. De kosten hiervan worden geraamd op f. 57.500. Bij de behandeling van dit voorstel vroeg de heer Van Dijk (KVP) zich nf of de Dienst van Gemeentewerken bij de voorbereiding van een en ander niet te kort is geschoten. Bij een tij dige aankoop van materialen zou dit extra crediet volgens hem niet nodig zijn geweest. Ook de heer Van Iterson (Prot. Chr.) vindt deze gang van za ken vreemd. Alles wat lang duurt, kost geld. De heer Schüller (PvdA) daaren tegen zoekt de schuld in eerste instan tie bij de directeur van de Reinigings dienst. die het gehele plan heeft om gegooid. Wethouder Jongeleen, die het uiter mate moeilijk oordeelt om tussen twee diensten als rechter op te treden, geeft toe. dat er inderdaad een paar fouten zijn gemaakt. Wij hebben hier met een belangrijke crediet-overschrijding te maken. Als dit crediet echter niet wordt verleend hebben wij wel prach tige garages en een moderne werk plaats, doch geen doelmatige was-, kleed- en schaftlokalen. En hier zou in feite het personeel de dupe van wor den. Bovendien hadden wij te maken met een abnormale stijging van de staalprijzen en met enkele niet ver wachte tegenvallers. Wethouder Jonge leen geeft de Raad de verzekering, dat zo iets in de toekomst niet meer zal gebeuren. Na een korte repliek wordt dan het voorstel z. h.st. aangenomen. VACANTIEGRATIFICATIE VOOR DE WETHOUDERS Op voorstel van de burgemeester wordt dan nog een punt aan de agen da toegevoegd, t.w. het mede aan de wethouders uitkeren van een vacantie gratificatie De heer Van Dijk (KVP« acht dit beneden de standing van de Raad en doet de suggestie om bij de bevoegde instanties aan te dringen op verhoging van de wedde der wethou ders. Met het toekennen van een gra tificatie (f 75.-) gaat de Raad accoord; de heer Van Dijk wenst aantekening tegen te hebben gestemd. Bij de rondvraag vraagt mevr. Gouds- waard-Knipscheer wanneer men gaat beginnen met de verbouwing van het Nu* van 't Algemeen, welk gebouw be stemd is als huisvesting van de Dienst voor Sociale Zaken. Wethouder Men ken: het wachten ls op de goedkeuring van het raadsbesluit. De heer Van Dijk vestigt nogmaals de aandacht op de gevaarlijke bocht in de Zoeterwoudse- weg bij de Constructie-werkplaatsen. Wethouder Jongeleen acht het onge wenst om hiervoor extra kosten te gaan uitgeven aangezien men zo spoe dig mogelijk met de uitvoering van de daar geprojecteerde brug een aanvang hoopt te maken. De heer Kortmann zo lang hier nog geen sprake van is. is het gewenst op deze plaats enkele waarschuwingsborden voor het verkeer te plaatsen. Wethouder Jongeleen zal dit onderzoeken. DE SPOORWEGWEKKEN De heer Van Iterson vraagt of de Raa^ nog wel wordt gekend in de uit voering van de Leidse Spoor wegwerken Nu zijn er weer enkele tegenvallers by het kunstwerk aan de Haarlemmer vaart. Officieel weet de Raad hier niets van. Wij moeten dit uit de dag bladen vernemen. Spreker zou wel eens een kijkje achter de schermen willen nemen. Wethouder Jongeleen: sinds korte tijd is er een commissie, waarin ook een vertegenwoordiger van het ge meentebestuur zitting heeft, die elke verandering in de plannen beoordeelt. Over enkele wijzigingen zijn momenteel de besprekingen nog gaande. Spreker is Twee meisjes bij zwemmen verdronken In Gameren bij Zalt Bommel zijn gis teravond twee meisjes van 16 jaar bij het baden in de rivier verdronken, 's Avonds te circa negen uur is het stof felijk overschot van een der meisjes op gehaald Het andere meisje was om half- elf nog niet gevonden. Een deputatie van zes Ambonezen ls gisteren in het paleis Soestdljk ontvan gen om ter gelegenheid van de verjaar dag van Z.K.H. Prins Bernhard aan de vorstelijke familie hun gelukwensen aan te bieden. De Ambonezen waren afgevaardigd uit diverse Ambonese woonoorden en boden bloemen aan in de kleuren van de Am bonese vlag, alsmede drie enveloppen met gelukwensen. (Incez. Mcd.-Adv.) bereid om met de Directie van de NS in contact te treden over een eventu eel bezoek van de raadsleden aan de Spoorwegwerken. Tenslotte vestigt de heer Schüller de aandacht op de slech te acoustiek van de raadszaal. Hierna volgt te kwart vóór vier sluiting der vergadering. 28 JULI EN 1 SEPTEMBER RAAD. Met het oog op de vacanties zullen de eerstvolgende zittingen van de Raad op 28 Juli en 1 September worden ge houden. (Ingez. Med.-Adv.) Een glas zonneschijn.... ORANJEBOOM BIER! FEUILLETON Andrew Mackenzie (Uit het Engeïa vertaald) 41) Burgess, die al heel wat meer vertrou wen ui zichzelf kreeg toen de week voor bij was, die Garrett hem nog te leven had gegeven, ging zelfs van tyd tot tyd een wandelingetje maken. Toen kwam de avond, dat hy in een bekend restaurant in Montparnasse zou gaan dineren. De Amerikaan bekende, dat hy een groot lieihebber van Balzac was en andere Schrijvers, die de sfeer van het zorge loze kunstenaars en bohemlenleven wisten te schetsen. Toen hy Brannigan vertel de, dat hij ergens wilde dineren, waar hij die Franse sfeer kon ondergaan, zon der van die Amerikanen als ik zelf in tic buurt te hebben", wist Brannigan een plaats, die in alle opzichten geschikt was, in de buurt van de Boulevard St Michel, waar ze een uitstekende keuken hadden en waar weinig vreemdelingen kwamen. Brannigan ging zo onopvallend moge lijk te werk. Een Frans detective bezocht het restaurant verscheidene dagen voor dat Burgess komen zou. informeerde na3r het personeel, liet de baas weten, dat hy geen mensen zou moeten toela ten, die ook maar enigszins verdacht leken, en liet de huizen in de omgeving grondig nagaan. Burgess zelf wist nog niet. waar hy die avond zou eten, maar Brannigan reed hem er heen met de auto. doende alsof hij zelf nog niet pre cies wist welk restaurant hy zou uitkie zen. Twee keer reden zij er langzaam langs en toen mompelde de hoofdin specteur: ..Tja. misschien is dit iets aar digs. ik weet niet. maar we kunnen pro berenDe millionnair was verrukt. Eén van de redenen, waarom Brannigan speciaal dit restaurant had uitgekozen was, omdat het er donker was, met aller lei hoekjes en pilaren waar zonder op zien makkelyk posten konden worden uitgezet. Brannigan had het restaurant drie uur voordat Burgess zou komen, nog eens bezocht voor een laatste inspectie, in gezelschap van een Frans inspecteur Van politie. Er was slechts één ingang, behalve dan de deur van de keuken in een achterstraatje. By de deur posteerde I .Brannigan twee detectives. Burgess was natuuriyk in gezelschap van de biykbaar onmisbare dr Stahl. Hij wist. dat hy de bescherming van detectives genoot, maar vermoedde geen ogenblik, hoe grondig die bescherming Was voorbereid. Brannigan posteerde zich zo in een afceschermde alcoof, dat hij zowel de tafel van Burgess als de ingang in de Sten kon houden. Burgess bestelde een scheiden maal. zoals zyn gewoonte was, terwyi dr Stahl een enorm diner liet, aanrukken, dat hij telkens overgoot met glazen Bourgonje De tijd verstreek. Geen van twee scheen haast te heb ben. toen de maaltijd geëindigd was. Stahl zat met het gezicht naar de trap. Brannigan merkte op. dat hy iedere keer wanneer er nieuwe gasten arriveerden met belangstelling keek. Veel nieuwe eters kwamen er niet, doordat het uur \Voor dineren reeds te ver verstreken was. Het restaurant was overigens goed be- Vrywel alle gasten hadden het sta- im van koffie met likeur bereikt, en Brannigan moest een opkomende lust in- Vhouden om zich by dat gezelschap te voegen. Hij voelde zich allesbehalve ge- lukkig. Hy zat niet makkelyk en zijn oven gingen pyn doen van het voort- I durende staren in de schemerdonkere zaal Toch zou hy geen ogenblik mogen verslappen. Middernacht. Brannigan begon het ge voel van een mislukking te krygen. Luk te deze val niet. dan wist hij geen uit weg meer voor het probleem Misschien, zo overwoog hy. wachtte de tegenstander ergens buiten het restaurant op zijn kans. Op dat moment stond Brannigan lang zaam op. Een ongewoon geluid uit de keuken verontrustte hem. Een doffe slag. een tweede. Hoewel de geluiden in het restaurant hetzelfde bleven, hoorde Brannigan dat het in de keuken' stil was geworden. Even zwaaide de deur open oir een kellner binnen te laten. Onmiddel- ïyk daarna vloog de deur nogmaals open en meteen stond de moordenaar in het volle licht. Een enkel ogenblik maar, snelheid om Bums kans te geven op de ioch voldoende voor Rranniean h-»nkni- to doch voldoende voor Brannigan. De man was stevig gebouwd, een breed gezicht, omhoogkrullende neus. en een litteken over de rechter wang. Hij was gekleed in een donker costuum. zijn rech terhand hield hy in zyn zak. .•Al Bums" siste Brannigan tussen zyn tanden. Hy trok snel zyn revolver. Toen de man zich terugtrok in de schaduw naast de deur, vuurde Brannigan om onmideliyk daarna in de zaal te sprin gen. waar het op slag doodstil was. Op dat moment, dat hij op de grond viel na zyn sprong* kraakte er bij de deur een schot en een kogel versplinterde het houtwerk van de alcoof. waar hy een ogenblik geleden nog had gestaan. Ter- wyl Brannigan tussen de wirwar van ta feltjes, stoelen en in paniek opgespron gen mensen zo snel mogeiyk naar de deur probeerde te komen, ging de deur van de keuken open en snelde een figuur de zaal uit. Brannigan stortte zich enkele ogen blikken later door de deur en zag in een enkele oogopslag de hele keukenstaf verstyfd van schrik langs de muur staan, terwyl de lichamen van de twee detec tives op de grond lagen. Bums was nog een pas of vijf van de buitendeur af. toen Brannigan zyn revolver richtte, maar op dat moment struikelde hij over een op de grond gevallen soepterrine. De in dringer snelde juist de straat op. toen Brannigan zich weer oprichtte Buiten zag Brannigan Bums midden over straat rennen en een agent uit een donkere portiek toeschieten. Een zware auto kwam aanrazen, rakelings langs de vloekende Brannigan. verminderde even treeplank te springen en joeg weer ver der. de hoek om. buiten het bereik van de wanhopige achtervolgers. Brannigan wist dat hij gefaald had. Hij was er van tevoren van overtuigd, dat de politie-auto's. die inmiddels de achtervolging hadden ingezet, met de kous op de kop zouden thuis komen. Het bleek, dat Burns op de hielen van een kellner. die voor de nachtploeg was binnengekomen, de keuken was binnen gekomen. daar ogenblikkelijk de verbys- terde detectives had neergeslagen en zyn weg naar het restaurant had gevonden. De Franse politie trof geen grote blaam, overwoog Brannigan. In Engeland waren de voorbereidingen zeker niet be ter geweest. Alles was tegengelopen. Het slechte licht, dat hem eerst geholpen had, had nu gezorgd, dat zyn zelden falend schot niet raak was geweest, zijn tweede poging in de keuken was ge strand op een stuk servies, dat op de grond lag. de auto voor de ontsnapping was fantastisch goed op tyd geweest De keuken verkeerde in een staat van grote opgewondenheid, maar was nog een rustoord, vergeleken by wat Branni gan bij zyn terugkeer in het restaurant aantrof. Vele gasten probeerden zo snel mogelyk een veilig heenkomen te zoe ken. hadden tafels en st-oelen onderste boven gerend en liepen Iedereen van de sokken die hen in de weg kwam. Dr Stahl had zijn patiënt tegen een pilaar geposteerd en stond er zelf beschermend voor. Toen de paniek was gekalmeerd, zakte Burgess in een stoel ineen. Stahl voelde zijn hart. Wordt vervolgd. Wederopbouwplan Groningen goedgekeurd Met 33 stemmen voor en één stem tegen (van het AR raadslid Groene- woud) is het wederopbouwplan van de Grote Markt te Groningen na uren lange debatten, korte tijd na midder nacht goedgekeurd. Het betreft hier de doortrekking van de Oude-Ebbingestraat naar de Grote Markt, verder het scheppen van een si tuatie aan de Oude-Ebbingestraat voor een warenhuis met daarbij behorende parkeer-, laad- en caféruimte. Voorts de verbreding van het Kattenhage en het maken van een doorbraak van het Kat tenhage naar een verkeerspleintje ten Noorden van de Noordwand van de Grote Markt, waarop zich met behulp van een uitmonding bij de Martinitoren en de uitmonding van de Oude-Ebbingc- straat op de Grote Markt het gehele in- en uitgaande verkeer ln Noordelijke en Noord-Oostelyke richting zal afwik kelen. Verder de verbetering van de in deling van het Martinikerkhof en ten slotte de verplaatsing van de studen ten sociëteit naar de Oostwand van de Grote Markt en overneming van het plan voor een Kunstcentrum met res taurant aan de Oostwand van de Grote Markt en in de St. Janstraat. De plan nen voor raadhuisuitbreiding zullen nog nader door de Raad worden bestudeerd. Hoge Nederlandse onderscheidingen uitgereikt De minister van Buitenlandse Zaken, .nr D U. Stikker, heeft tijdens de maal tijd. welke de Nederlandse regering aan de deelnemers aan de vijfde conferentie der Belgisch—Nederlands—Luxemburgse Interparlementaire Unie heeft aangebo den. vier koninklijke onderscheidingen uitgereikt. De voorzitter van de Belgische groep, senator Rolin, is benoemd tot Grootof ficier in de Orde van Oranje Nassau, de secretaris van de Belgische groep en van de Benelux-Interparlementaire Unie, de heer Humblet. adjunct-griffier van de Belgische senaat tot Commandeur in de Orde van Oranje-Nassau. evenals de heren Biever. lid van het Bureau van de Luxemburgse Kamer en Merls, grif fier van de Luxemburgse groep. Hoge functie voor mr G. E. baron van Ittersum Plaatsvervangend Hoge Commissaris in Djakarta (Telegrafisch van onze correspondent te Djakarta) Wy vernemen dat mr C. W. A. Schur- mann, plaatsvervangend Hoge Commis saris der Nederlanden in Djakarta, bin nenkort Indonesië zal verlaten. Hij zal worden opgevolgd door mr G E. baron van Ittersum. thans Nederlands gedele geerde in de V.N -commissie ..voor her eniging en rehabilitatie van Korea". De Braakman thans afgesloten Om. even over twee uur gistermid dag is de Braakman, de inham van de Weslerschelde in Zeeuwsch Vlaan deren, afgesloten. De sluiting werd door duizenden bijgewoond- In het aan de Braakman liggende haven plaatsje Philippine werd de vlag half stok gehesen. Vooral van Belgische zijde was de belangstelling zeer groot. De afsluitings werkzaamheden zelf werden uitgevoerd door het Hollands Aannemersbedrijf Zanen—Verstoep NV te 's-Gravenhage. Samenwerking der Oranjeverenigingen in Nederland? Een „Oranje-dag" op 6 September? (Speciale berichtgeving) Naar wy vernemen zal onder lei ding van prof dr L. G. J. Verbernc in een op 11 en 12 Juli te Breda te houden bijeenkomst van Oranje-ver enigingen uit het gehele land. gepoogd worden te komen tot de oprichting van een „Federatie van Oranjeverenigin gen". Voor het uitdragen van de Oran jegeest, ook onder de jeugd, wordt een dergelijke organisatie uitermate be- langryk geacht. Er zal bovendien op verzoek van verschillende verenigingen worden gesproken over de instelling van een „Oranjedag". De heer M. A. Smpenk, kolonel der Militaire Luchtvaart, zal daar een inlei ding over houden In een aantal stellin gen zal hij tot uitdrukking brengen dat het Nederlandse volk zun eenheid vindt in Oranje en dat het behoefte heeft om van die eenheid te getuigen. Een 'volks'-feest dient echter ln de open lucht te worden gehouden. Het is dus van belang dat een „Oranje dag" wordt vastgesteld, waarvan de da tum ons herinnert aan een belangrijke nationale gebeurtenis en het tijdstip zo danig is dat viering in de open lucht mogelijk is Als zodanig wordt gedacht aan 6 Sep tember. De achter ons liggende 50-jarige regeringsperiode van Koningin Wllhel- mina is voor ons land van grote beteke nis geweest, en Koningin Wilhelmina is. evenals Koningin Juliana beëdigd en ingehuldigd op die datum (6 Sept.). Kinderverlamming in Alkmaar In Alkmaar zijn 2 gevallen van kinder verlamming geconstateerd. Daarom zijn op de scholen te Alkmaar maatregelen genomen en zal het schoolzwemmen ty- delyk worden gestaakt. De lessen in lichamelyke opvoeding krijgen een ander karakter. De schoolwedstryden en het schoolkamperen zyn afgelast. Vrydag a.s. hoopt de acteur Cor van der Lugt Melsert zyn 70-ste verjaardag te vieren. Cor van der Lugt Melsert werd 4 Juli 1882 te Rotterdam geboren. Hij studeerde aan de toneelschool te Rotterdam en was in die tijd tevens practisch werkzaam bij de Nederlandse Toneelvereniging aldaar. In 1905 ging hij naar het Rotterdamsch Toneelgezel schap en in 1914 naar „Die Haghespe- lers". In 1917 werd hij directeur van het Hof stad-Toneel en in 1938 directeur van het Nederlandsch Toneel te Amsterdam. Zijn voornaamste rollen waren onder meer: 'Barend' in „Op Hoop van Zegen" 'Willem van Bijlevoorde' m „Eenzaam"' van Johan Fabricius. "Napoleon" in „Ma dame Sans-Gêne". 'De pastoor' in „Leon- tientje" van Verneuil. 'Ryers' in ,X>e Zondaar", van J. H Penning, De man, die de klappen krygt' en 'De Schipper' in „De schipper naast God" van Jan de Hartog. 72) Toen de Minister vertrokken was. bleef Joris Goedbloed achter in een zó verdrietig gepeins, dat Panda medelijden met hem kreeg. „Wat is er toch. Joris?" vroeg hij. „Alles gaat toch wel naar wens? Dc Minister was heel vriendelijk en heeft je een cheque gegeven om een Vcrscliijn-Machine uit te vinden! Wat hindert je nu nog?" ..Wat mij hindert, baaske?" vroeg Joris droefgeestig. „Vat ge dat dan niet? Ach! Volg mij. ventje - en ge zult zien wat me hindert!" Zo sprekend verhief hij zich en hij ging Panda voor op een korte wandeling. Onmiddellijk begon een aantal militairen koortsachtig te salueren. Trompet ten begonnen te toeteren; het geroffel van trommen werd hoorbaar, terwijl stramme officieren kreten uitstieten als: Geeft acht!" „Tc wapen!" en „Alarm!" Rijen soldaten stelden zich in slagorde op. en inmiddels waren aller ogen gericht op Joris en Panda. „Wat stelt dat voor?" vroeg Panda verbaasd. „Het leger heeft opdracht Professor Goedbloed geen ogenblik alleen te laten!" verklaarde een hoge majoor. Wanneer Professor Goedbloed gaat wan delen. wandelt het leger met hem mee! Dat zijn onze bevelen!" Begrijpt ge nu. knaapje, wat mij hindert?" vroeg foris terneergeslagen. Nu. Panda begon liet te be grijpen. Radio-programma VOOR WOENSDAG 2 JULI. Hilversum I. 402 m. VARA: 7 00 Nieuws. 7 18 Gr muz.: 8.00 Nieuws weerberichten; 8 18 Orgelspel. 8.50 Voor de hulsvrouw; 9 00 Gr.muz <9 35—9 40 WaterstandenI VPRO: 10 00 Schoolradio. VARA- 10.20 Voor de vrouv,11.00 Gr - muziek; 12 00 Accordeonmuz 12.30 Land en tulnbouwmed edel ineen: 12 33 Voor liet platteland. 12.38 Lichte muziek: 12.o5 Kalender. 13 00 Nieuws: 13.15 Gr muziek; 14 00 Gesproken portret: 14 15 Gr.muz.. 15 00 Kinderkoor: 15.20 Pianorecital: lo 3d Voor de zieken: 16.00 Voor de Jeugd: 17.lo Lichte muziek: 17.40 Ronde van Frank- rlfk: 17.50 ReeerlngsultzendlngJeugd uitzending: Wi| slaan op dc tona-tona", correspondentieclub o. 1 v. Reglnn Zwart; 18.00 Nieuws: 18.15 VARA-Varla: 18 20 „De opbouw van onze luchtmacht- serie: 18 30 R.V.U. Dr J. Schouten ge menselllke Instincten": ..Het bezitsin- 1 stlnct": 19 00 Dansmuziek. VPRO- 19.30 Voor de ieucd. VARA: 20 00 Nieuws; 20.05 Politiek commentaar: 20.15 Prome nade orkest, klein koor en solisten: 20.55 „Jeannle" hoorspel: 22 15 Concertgebouw- kwartet: 2245 „De geschiedenis van de Noordzee", causerie: 23.00 Nieuws; 23.15 24 00 Gr.mu2lek. Hilversum II. 298 ni. NCRV: 7.00 Nieuws: 7.15 Ochtendgymnastiek; 7.30 Gr.muz., 7.45 Een woord voor de dag; 8.00 Nieuws en weerberichten: 8.18 Ge wijde muziek: 8 45 Gr.muzlek; 9 00 Voor de zieken: 9.30 Voor de vrouw: 9.35 Gr. muzlek: 10 15 Idem; 10 30 Morgendienst. 11.00 „Erik zoekt een thuis" hoorspel: 12 20 Gr.muz.; 12 30 Land- en tulnbouw- mededelineen: 12.33 Lichte muziek: 12 59 Klokgelui. 13 00 Nieuws; 13.15 Protes tants Interkerkclllk Thuisfront: 13 20 Marlnlerskapel: 14.00 Gr muziek: 14.20 Reportage: 15 15 Gr.muz.: 15 40 Claveclm- belrecltal. 16.00 Voor de Jeugd. 17.20 Or gelspel: 17.50 Militaire causerie; 18.00 Nieuws: 18.15 Tenniskampioenschappen Wimbledon; 18 30 Metropole Orkest en solist: 19.00 Spectrum van het Chr. Or ganisatie- en Verenigingsleven. 19.15 Boekbespreking: 19.30 Gr.muz 19 40 Ra diokrant: 2000 Nleuv.-s en weerber.: 20.10 Vilf minuten: 20.15 Omroeporkest en so liste: 21.00 „Schouwen-Duivelnnd" repor tage-klankbeeld: 21.30 Lichte muziek. 21.45 Kamerkoor; 22 00 Orgelconcert; 22.30 Internationaal Evangelisch Com mentaar; 22.40 Gr.muz.: 22.45 Avond- overdenklno: 23.00 Nieuws en S.O.S.-be- rlchten: 23 15—24.00 Gr.muz. Engeland. BBC Home Service. 330 m. - 12.00 Gr muz: 12 25 Gevar. proer 12 55 Weerber.: 13.00 Nieuws: 13.10 Ooggetuige- verslag; 13.30 Gevar muziek; 13 55 Sport: 14.00 Voor de scholen: 15.00 Sport: 17 00 Voor de kinderen. 17.55 Weerberichten: 18.00 Nieuws; 18.15 Sport: 18 30 Gevar progr.; 19.15 „The Messiah", orntorlum; 21.00 Nieuws: 21.15 „The Messiah" (acte 2); 22.45 Parlementsoverzicht: 23.00 23.03 Nieuws. Engeland. BBC Light Programme. 1500 en 247 m. 12 00 Parlementsoverzicht; 12.15 Dansmuziek: 12 45 Orgelspel: 13.00 Amusementsmuziek: 13.45 Voor de kleu ters: 14 00 BBC Welsh Orchestra en so list: 15.00 Amusementsmuziek. 15 30 Voor de soldaten: 1545 Militair orkest: 16.15 Mrs Dale's dagboek; 16.30 BBC Northern Orchestra: 17.30 Gevarieerde muziek: 18.00 Sport: 18.30 Orgelspel: 18.45 Hoorspel; 19.00 Nieuws en radiojournaal; 19.25 Sport 19.30 Verzoekprogramma: 20.00 Gr.muz 20.15 Boekbespreking met voordracht; 21.15 „Holiday Night"; 22 00 Nieuws: 22.15 Amusementsmuziek: 23 00 Voor dracht: 23.15 Amusementsmuziek: 23.56 24 00 Nieuws Nordwestdeutscher Rundfunk. 309 m. - 12.0o Lichte muziek. 13.00 Nieuws: 13 25 Omroeporkest: 15 50 Vlooi en Dlano: 16.30 Filmmuziek. 17 00 Nieuws; 17.45 Geva rieerde muziek. 19 00 Nieuws: 20 10 Gr. muzlek: 21.45 Nieuws: 22 35 Amusements muziek: 23.00 Gevarieerde muziek: 24.00 Nieuws: 0.30 Pianomuziek. Brussel. 324 en 484 m. 324 m. 11 45 Kamermuz.: 12.15 Lichte muziek- 1230 Weerberichten: 12.34 Lichte muz.- 12 50 Koersen: 12 55 Gr muz.: 13 00 Nieuws 13.lo Gr.muz.: 13.30 Causerie: 13.35 Gr- muziek. 14 00 Kamermuz.: 15 00. 15 30, 16.00 en 16.15 Gr.muz.: 17.00 Nieuws. 'Tussen 16.00 en 17 30 Sportl: 17.10 Gr- muziek: 17130 Voordracht: 17.45 Gr.muz: '7 50 Boekbespr.: 18.00 Altviool en plano; 18 30 Voor de soldaten: 19.00 Nieuws: 1940 Vlaamse liederen, 19 50 Radiofeuil leton: 20.00 ..Schaak aan de Koning". 22.00 Nieuws: 22.15 Sopraan en 22 55—23.00 Nieuws. l<00 Nieuws: 17 15 Gr.muz.: 18.30 Koor zang 19 40 Gr.muzlek: 19 45 Nieuws: 20.00 Gr.muz.: 20.15 Orkestconcert: 22.00 Nieuws; 22.10 Dansmuz.: 22.50 Nieuws. Frankrllk Nationaal Programma. 847 en 249 ui. 12.00 Orkestconcert: 13.00 Nieuws: 14.00 Idem; 14.10 Zang; 18.30 Amerikaanse uitzending, 19.00 Orkestcon cert: 22 50 Pianorecital: 23.15 Gr.muz 23 45—24.00 Nieuws. Agenda DINSDAG. St Anthonlus clubhuls: Cabaretavond 2-1 ar 1st bestaan Koksschool. 8 uur nam. Oude Vest 35. Tentoonstelling VGLO- school, 79 uur nam. WOENSDAG: Plantage (hoek Levendaal): Verzamel punt excursie „Oud-Lelden". 6 3/4 uur nam. Openbare School VGLO (Oude Vest 35) Openbare les en tentoonstelling 79 uur nam. Opening Colcate- n. Oud HortuszlchtTulnconcert. Leldsch Polttle-muzlekgezelsctaap. 8 uur nam. Universiteit (filmzaal): Lezing prof. A. Parrot uit Parijs over „Les excavations a Marl 1951—1952". 8 30 uur nam. DONDERDAG: Openbare School VGLO (Oude Vest 35) Openbare les en tentoonstelling 79 uur nam. DAGELIJKS. Museum voor Volkenkunde: Tentoon stelling „Vertrouwd bezit van vreemd® herkomst". Tot 1 October, dacelilks van 105 uur I's Zondags van 15 uur). DE BIOSCOPEN. Casino „Grün 1st die Helde" (14 jaar) Zon 2.30. 4.45. 7 en 9.15 uur; overige dagen 2.30. 7 en 9.15 uur. Lldo „De fidele boer" (alle leeft.) Zon 2 30. 4 45. 7 en 9.15 uur; overige dagen 2.30. 7 en 9.15 uur. Lu\or „Eva" (14 Jaar) Zon 2.30, 4.45. 7 en 9.15 uur; overige dagen 2.30, 7 en 9.15 uur. Trianon „Arabrlsche nachten" (14 Jaar) Zon 2.15, 4.30, 7 en 9.15 uur; overige dagen 2.30, 7 en 9.15 uur. Rex „Klndersmokkel" (18 jaar) Zon 2.30. 4.45, 7.15 en 9.15 uur; overige dagen 2.30. 7.15 en 9.15 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken te Lelden wordt van Zaterdag 28 Juni 13 uur tot Zaterdag 5 Juli 8 uur waargenomen door Apotheek van Drlesum Mare 10. tel 2OJ06 en de Zulder-Apotheek.' Lammen'i-hnnFweg 4. tel. 23553. Te Oegstgeest door de Oegstgeester Apotheek. WUhelmlnapark 8. tel. 26274.

Leidsch Dagblad | 1952 | | pagina 3