Nederlanders reden uitstekend Een Hand Verleden Rik van Steenbergen won levendige eerste étappe Van Swol na zege op Spychala in derde ronde tegen Drobny r PANDA EN DE VERDWIJN-MACHINE Agenda 91ste Jaargang LEIDSCH DAGBLAD Donderdag 26 Juni 1952 Tweede Blad No. 2/644 Ronde van Frankrijk De Ronde van Frankrijk heeft een levendig begin gehad met een eerste étappe van Brest naar Rennes vol strijd. Een goed begin ook van de Neder landse ploeg, die lich dank lij het uitstekend rijden van Dekkers (8e), Wagtmans (13e), en Van Est (17e) van de vierde plaats in het ploegenklassement na de eerste dag verzekerde. De overige vijf leden van de Nederlandse ploeg: Nolten, Voorting, Faanhof, Van Breenen en Roks arriveerden in de grote groep, die als 22e ex aequo werd geklasseerd. De gehele rit hebben de renners voortdurend strijd geleverd en al is er tenslotte altijd maar één man, die een étappe-overwinning kan behalen, in het verhaal van deze eerste dag verdient eigenlijk iedere coureur te worden genoemd. Enkele kilometers na Brest, dat door de karavaan onder stralende zonne schijn werd verlaten, kon reeds de eerste ontsnappingspoging worden opgetekend. Sowa en Bnuvin, de geweldenaar van de vorige ronde, beiden van de Franse Noord Oost-ploeg trokken er tussenuit, weldra op de hielen gezeten door de Italiaan Martini en Canavese van Oost- Zuid-Oost-Frankryk. 34 km lang. tot Landivisiau. duurde de vlucht van het viertal, toen was de eerste veldslag van de Tour 1952 geleverd. Een demarrage van N o 11 e n op de steile helling bij Saint Thegonnec f44 km) was het voorspel van een groot offensief, dat voor Geminianl en Lau- redi. twee nationaal-Fransen. werd ont ketend. Weer kreeg Kartini van de Ita liaanse ploegleider Binda de opdracht als waarnemer mee te gaan en een oogje in het zeil te houden. Het was geen overbodige maatregel, want de beide tri colores zetten er een straf tempo in. dat hen binnen korte tijd een halve minuut voorsprong bracht op Lapebie en de Spanjaard Serra. die op hun beurt uit het peloton waren gebroken. De hoofd groep vond de zaak kennelijk te riskant worden en onder aanvoering van Coppi en de andere Italianen werd de achter volging ingesteld, die bi] Morlaux 57 km na de start, tot hergroepering leidde. Weldra werd het duidelijk welke tactiek de leider van de Franse na tionale équipe. Marcel Bidot, trachtte toe te passen: de tactiek van het voortdurend bestoken, het herhaald aanvallen, dan door deze. dan door gene renner van zijn ploeg. Zo bleef het niet lang rustig in de karavaan cn na 60 km vormde zich weer een kopgToepje. nu met Quentin. Lauredi. C.authier, Robic, Voorting. Van Est. N O 1 t e n. Fachleitncr. en nog een aantal anderen, totaal 20 renners. In hoog tempo joeg de groep voort en cie ontvluchting leek goed georganiseerd. Achter dit twintigtal zat men echter niet stil en een bijna even grote groep met Magni, Bartali, Ockers, Van Steen bergen tn Wout Wagtmans trok er ach ter aan en bij Bellp-Isle-en-Terre na 91 km werd de jacht met succe* be kroond. Zo hoog was het tempo vin het Jagende peloton geweest, dat een kleine groep waarbij onze landgenoot Van Breenen een achterstand van ruim 1 miruut had opgeloper cn de hoofd groep op 2'i minuut volgde. Toch zou ook deze ontsnapping niet van beslissen de aard blijken. Langzaam maar zeker werd de voorsprong kleiner en na 125 km. bij Guinqamp. was alle; weer bijeen. Twintig minuten lang bleef het rustig, toen. bij Saint Brieux sprong een gToep van vijf man weg de Belgen Van Steen bergen en Blomme en de Fransen Par doen, Papaziau en Vlvier. Close. Van der Stock. Hans Dekkers en enkele Fransen vormden een tweede groepje, dat het peloton, ontvluchtte en niet lang daarna was de gehele renners karavaan in kleine delen gesplitst. De stujd was de beslissende fase ingegaan Na 165 km. bij de ravitailleringspost van Lamballe. hadden de vijf koplopers een voorsprong van 1 minuut 15 sec op de groep met Dekkers en Van der Stock Hierachter volgde Wagtmans. Re- naud en Carrea op 1 45. de Luxemburger Bintz op 2.15 en het grote peloton op 2 30 \V a g t m a n speelde een actieve rol In de pogineen van de achtervoleers om de voorsprong van de vluchtelin gen geheel te niet te doen, maar on danks zijn krachtsinspanning slaagde de opzet niet. In hoog tempo, waarbij vaak het gemiddelde van 50 km per uur werd gehaald, joeg de kleurige sliert renners langs de wegen op weg naar Rennes. waar de finish was. Het was duidelijk, dat slechts enkelen dit tempo vol zouden houden. Eerst moest Vivier zün compagnons laten gaan. even later was het de Parijzenaar Pa- pazian, die rechtop ging zitten. Van Steenbergen. Blomme en Pardoen hadden het nauwelijks bemerkt. Om beurten kop nemend ging het op Rennes af en slechts een kapotte derailleur of een lekke band zou het drietal in hun eindoffensief kunnen storen. Met nog 46 km af te leggen had de hoofdgroep reeds 6'.- minuut achterstand. Wagt mans en Van der Stock hadden zich in middels losgemaakt van de tweed groep, maar alleen de Belg heeft zich kunnen handhaven Wagtmans viel weer terug naar zijn oude plaats ln de groep, die de vluchtelingen Van Steenbergen. Blomme en Pardoen najoeg Eenmaal op de wie lerbaan van Rennes aangekomen had Rik van Steenbergen weinig moeite om Blomme en Pardoen ln de sprint te kloppen. De Gele Trui. die tijdens de rit van deze eerste dag in de mottenballen is blijven liggen, zal dus vandaag gedragen worden door Rik van Steenbergen, die met zijn p'oeggenoten een uitstekende course reed en vooral weer blyk gaf over een goed moreel te beschikken. Men k3n er zeker van zijn. dat de Belgen hun leidende *»">sitie voorlopig nog niet prijs zullen geven en dat zij alles in het werk zullen stellen om tot Namen, de Belgi sche etappeplaats, de boventoon te blij ven voeren Vele Jongeren, van wie men vóór deze dag nog maar nauwelijks ge hoord had. zoals Pardoen, Vlvier. Re- naud, Papazian etc. hebben ln deze eer ste étappe een opvallende prestatie ver richt. En nu wij toch spreken over opval lende prestaties, dan dient zeker het rijden van de Nederlandse ploeg te worden genoemd. Het Nederlandse achttal onder aanvoering van Van Est, Wagtmans en Dekkers is zeer goea voor de dag gekomen. Wanneer er strijd geleverd moest worden, hetzij aanvallend hetzij verdedigend, dan wa ren er steeds Nederlander» die er aan deelnemen. Ploegleider Pellenaars zal zeker niet eerder tevreden zijn dan wanneer een van zijn Jongens een étappe op zijn naam brengt met de andere zeven er liefst zo dicht mogelijk bij, maar „de Pel" heeft ongetwijfeld alle reden om met voldoe ning op de eerste dag van de Ronde van Frankrijk 1952 te kunnen terugzien E-n achtste plaats voor Dekkers, een der tiende voor Wout je Wagtmans en een zeventiende voor Van Est met de ande ren in de grote groep als 22e ex aequo Is in dit milieu zonder meer fraai te noe men De vierde plaats in het ploegen klassement zegt verder voldoende. W imbledon-tournooi Hoewel Van Swol in de eerste set van zijn partü tegen dc Pool Spychala geen al te sterke indruk maakte en de set dan ook na 22 games (1012) verloor, is het uiteindelijk toch nog een vry gemakkelijke overwinning voor onze landgenoot geworden. In de eerste set won Van Swol geen enkele service van zijn tegenstander, maar in de tweede doorbrak hij alle service- games van de Pool. Spychala bleek toen al te veel te heb ben gegeven om een afdoend antwoord te vinden op de harde drives van onze landgenoot, die er steeds beter in kwam j en met zijn onhoudbare forehand en services menig applaus aan het talrijke pubhek ontlokte. Met 60. 62. 6—2 j won hij de volgende sets Van Swol plaatste zich met deze overwinning in de derde ronde tegen Drobny. een der favorieten voor de titel. Mevr De Roos werd door Peggy Ward I <G.B.) ln een eentonig baseline-duel I uitgeschakeld: 68. 2—6. In de eerste set hield onze landgenote de score ge lijk tot zij haar service verloor. In de I tweede set bleek zij vermoeid en slechts twee games bracht zi) op haar naam. I Rinkel ging al even kansloos ten on der tegen de Amerikaan Clark, die de Nederlander met scherp volleren bü I elke gelegenheid, die hij kreeg om naar het net te gaan. sloeg: 6—1. 6—0. 6—1. I In het herendubbelspel plaatsten de Nederlanders Van Swol en Rinkel zich in de tweede ronde door een walk over. Hun tegenstanders Baxter (GB) en Gardlni (It.) lieten verstek gaan. Een van de allerlaatste partijen van de derde Wimbledondag was het ge mengd dubbelspel tussen het Neder landse paar Nel HermsenVan Dalsum en het Ierse dubbel mej. P. O'Connell Mcvengh. De Ieren hebben uiteindelijk beslag op de zege weten te leggen, hoe wel de party voor hetzelfde geld ln een Nederlandse overwinning had kunnen eindigen. Nadat Nel Hermsen en Van Dalsum de eerste set met 61 hadden gewonnen, kwamen zij in de tweede met 54 achter te staan Met O'Connell verloor toen haar service en Van Dal sum won de volgende game. 65 dus \oor de Nederlandse combinatie. Met lange games ging geen service meer verloren tot Van Dalsum de zijne ver- looi in de 23e game van de tweede set, maar Mcveagh deed hetzelfde even la ter en weer ging de strijd gelyk op. Toen Van Dalsum zijn volgende service echter weer verloor, maakten de Ieren geen fout en met 15—13 wonnen z\J de set. de langste van dit Wimbledontoui- nooi tot dusver In de derde set deed de vermoeidheid zich gelden en het was nu het constante spel dat de doorslag moest geven De Ierse combinatie toon de grotere vastheid en won de derde set met 64. In de ochtenduren werd enige op schudding verwekt door het bericht dat Maureen Connolly, de 17-jarige dameskampioene van de Ver. Staten, EXTRA TREINEN NAAR TT. Ten behoeve van de bezoekers van de TT races tc Assen op a s. Zaterdag zul len enkele extra treinen rijden, die te Hooghalen zullen stoppen voor het in- cn uitstappen van reizigers. Bovendien zullen enkele treinen van de gewone dienstregeling aan de voormalige halte Hooghalen stoppen Nadere gegevens op de stations. Sportdag S.M.D. De Sociaal Medische Dienst te Leiden organiseerde gisteren in de Leidse Hout een sportdag, welke een groot succes is I geworden. Begonnen werd met athletiek van welk I onderdeel wü de voornaamste uitslagen laten volgen 100 meter: 1 Schuller (Hofm. 2» 12.3. hoogspringen: 1 Wegman (Schr.3) 140 m verspringen: 1 Klein (Schr 3i 5.38 m.. kogelstoten: 1 Wegman (Schr. 3> 8.44 m. Daarna volgde de voetbalwedstrijd tussen elftallen van de SMD en de Leid se Politie. De ontmoeting had een ge animeerd verloop en het bleek al spoe dig da* de politiemannen, door een beter ploegverband. sterker waren. De SMD-defensie stak evenwel ln pri ma vorm. De ontmoeting eindigde gelijk (11). De na afloop genomen straf schoppen wezen de SMD als winnaar aan. Tot slot van het sportgedeelte volg de een singelloop over 2500 Mwaar aan door 11 lopers werd deelgenomen. Winnaar werd de Marinier le klasse Van Duuren in de tUd van 0 min. 12 5 sec. Commandant Kapt ter Zee H Nagtglas reikte de prüzen uit en bracht hulde aan de organisatoren, de Luit. ter Zee 2e klasse J. Hummes en de instruc teur J. Kuyper Spreker zeide. dat het de leiding tot grote voldoening stemt, dat de deelnemers oorlogsslachtoffers tot zulke goede prestaties in staat waren. Het feest werd besloten met een caba retavond. VOETBAL Gouds elftal Voor de Zaterdag te spelen wedstrijd Leiden—Gouda is het elftal van Gouda als volgt samengesteld: Doel: A. Schoonderwoerd (Gouda): chter: C. v. d. Berg (ONA) en J. de Jong (Gouda); midden: A v. d. Berg (ONA), H. de Koning (Ol.vmpia) en A. Grootendorst (Gouda); voor: De Pijper. (Oudewater). Walthie (Gouda), A Kas- bergen (Gouderak). Frederiks (Moor drecht) en Van Putten (Schoonhoven) R.CX.-TOURNOOI In het tournooi om de zilveren sleu tels van RCL. heeft Lugdunum ln de kwart finale met 2—1 van L.D.W.S. ge wonnen. FEUILLETON Door Andrew Mackenzie UIT HET (Uit het Engels vertaald) „Maar nu iets anders. Ik blijf er bü. dat Brooke op de een of andere wüze helemaal in deze zaak verward zit", ver volgde Taske". Op dat moment kwam een bediende binnen. „Telefoon voor U münheer, van Scot land Yard De hoofdinspecteur lachte vergenoegd, toen hü enkele minuten later de kamer weer binnenkwam. „Net wat ik dacht. Jeremy Brooke heeft een plaats besproken voor de nacht boot naar Parys." „En jy?" Informeerde Taske met een sarcastische grijns. „Zit in dezelfde trein HOOFDSTUK XIV Brannigan had elgenlük al zün hele leven grote belangstelling gehad voor Parüs. maar ditmaal was hü te zeer ln beslag genomen door zün aandacht voor Brooke om op een of andere wijze zyn bewondering te kunnen uiten voor de schoonste van Europa's steden. Brooke reisde blükbaar alleen en ging in r-en taxi naar de Rue La Boëtie. Een portier van het hotel kwam naar buiten om zijn bagage ln ontvangst te nemen, nog voor dat de taxi goed en wel stil stond Brannigan betaalde zün eigen taxi. die snel verdween in de razernü van het Parijse verkeer. Even later stopte hü een van de bedienden een bankbiljet toe met de vraag, om de chef onmid- dellük vertrouwelijk te mogen spreken. Die kwam direct daarop aanschuifelen en vroeg, waarmee hü van dienst kon zyn. Brannigan toonde hem zijn paple ren. die de man kennelijk niet kon lezen maar wel voorgaf te lezen, en vertelde voor alle zekerheid, dat hy samenwerkte met de Franse recherche, de Surété. Samen gingen ze naar een nabijgele gen café, waar Brannigan zün gast vroeg, wat Brooke kwam doen. „Hü heeft de vertrekken op de bo venverdieping gehuurd. De kamers werden gisteren besproken door de Royal Chelsea Bank in Parijs. Een pracht ap partement. maar verschrikkelijk duur." Brannigan liet hem door ratelen tot hij er achter was. dat aan de verzorging van die kamers een staf van drie man v erkte, dat Brooke niet had aaneexon- digd, dat hij gezelschap zou krügen. en dat hü had gezegd, heel wat gezelschap op zijn kamers te zullen ontvangen Brannigan schreef het telefoonnummer van het hotel op. De bankbiljetten die hü zyn gast zo ongemerkt mogelijk toe schoof. waren vergezeld van een briefje, waarin stond, dat de man zich n et moest uitlaten over dit gesprek, dat strikt vertrouwelijk was geweest. Branniean huurde kamers ln een klein hotel in de Rue Ste Anne. waar hü se- woonlük verbleef bij bezoeken aan Pa rüs. Daar schreef hü twee brieven. De eerste waa gericht aan Victor Taske. de tweede aan zijn commissaris. Toen hij ze wilde posten, dacht hü aan Mary Waring. Zou hü haar adviseren, naar Parijs te komen? Zowel in Londen als in Parüs konden gevaren haar bedrei gen, evenals in haar huiselüke omge ving op het platteland. Het kon wel eens het beste voor haar zijn in Parijs, waar zij bovendien een waardevol contact met Brooke zou kunnen vormen. Hü besloot haar een brief te schrüven. waarin hij haar vroeg, naar Parüs te komen. Na een genoeglyke wandeling kwam hü langs Rite en bemerkte tot zün vol doening. dat daar een man van de Sureté op post stond, die hy kende. Er werd dus gewaakt over het welzijn van Burgess Toen hü de eetzaal van Ritz binnen kwam. kwam hü Brooke tegen, die er bezorgd uitzag, maar Brannigan breed toelachte toen hy hem herkende. „En altüd maar in actie, nietwaar?" „Daar word ik voor betaald", ant woordde Brannigan droog. „Ik dacht, dat die twee onopgeloste moorden U wel in Londen bezig gehou den zouden hebben. U vraagt zich zeker af. wat ik hier doe?" '.Och, daar ben ik niet erg in geïn teresseerd." „Die kamers in Londen werden me wat te benauwd. Na die moord op Peter Turnbull kreeg ik aldoor meer neiging, er eens uit te vliegen." „Kan ik me levendig voorstellen", ant woordde Brannigan. Nadat Brannigan een goede maaltijd genoten had, besloot hü Burgess in zün kamer op te zoeken. De millionnalr keek kennelijk onaan genaam verrast, toen hü de detective zag binnen komen. „Bent U daar weer? Ik wil niets meer met Scotland Yard te doen hebben. Jul lie konden Garrett in Londen niet vin den. noch de moordenaar van Marshall of die arme Turnbull. Ik begrijp niet. waarom U daar niet achterheen zit. in plaats van mü hier in Parijs weer lastig te vallen." ..Ik kom juist met U praten om die dader, een zekere Al Burns te pakken te krygen. Hij heeft het nu op U voorzien, daar ben Ik van overtuigd na die tele fonische mededeling van Garrett. Maar U moet ons helpen om hem te vangen. Burns kan niets doen, zolang U zich opsluit." Burgess dacht daar enige tüd over na. .Ik geef toe, dat die redenering steek houdt. Maar ik durf me niet ln het openbaar te vertonen. Denk aan het lot van Marshall." „Waarom komt U niet eens beneden in het restaurant dineren? U zult zien, dat U daar veilig bent en zo moet U eindelijk eens de moed vinden om U echt buiten te wagen en ergens anders gaan eten. Wy zullen een grondige be scherming van politiemensen arrange ren. zodat U niet het minste gevaar loopt. Iedere poging om U te benaderen moet falen, maar degene die het pro beert, valt in onze handen en geeft ons een kans. Garrett te pakken te krügen." Burgess gaf lange tijd geen antwoord maar overwoog grondig, wat hem was voorgesteld. „Ik zal U laten weten." zo verklaarde hy tenslotte, „wanneer het zover is. U had handelsreiziger moeten worden en daarna directeur van een verkoopafde ling. münheer Brannigan. U verkoopt me een idee tegen de prijs van mün leven, dat begrijp ik heel goed. maar ik kan niet onder de koop uit Brannigan wist. dat hü gewonnen had. „Ik blijf contact met U houden." Ter- wül hij zich omdraaide om de kamer te verlaten, merkte hy nonchalant op: „Ik zag die Brooke, waarover ik U ln Londen vertelde, zoeven in het restau rant hier beneden." „Och. merkwaardig." Burgess" stem noch gezicht verried enige emotie. Nou ja. er komen ln deze tijd heel wat vreemdelingen naar Pa rys." Wordt vervolgd. 67Na nog enig lieen en weer gepraat waarvan we ii de kleine bijzonderheden willen sparen), besloot de Minister om Joris Goedhloed zijn zin te geven - waaruit wc kunnen afleiden hoc vurig de gezags drager verlangde naar de terugkeer van de verdwe nen Professor Katker. Hij haalde een chèquc-boek te voorschijn, cn schreef zuchtend cn steunend een cheque uit voor het bedrag van 738964 ducatcn. want dat was nauwkeurig wat Joris zei nodig te hebben voor liet maken van een Verschijn-machinc. En daar na liet de Excellentie zich. terneergeslagen maar niet gebroken, uitgeleide doen. ..Wat een bedrag!" zucht te hij. ..Ik lieb nog nooit zóveel iveens betaald!" ..Kom. kom - dal wordt misschien nog wel anders ivannccr ge me een beetje langer kent!., sprak forts bemoedigend. ..En bovendien verschaf ik U er een prima Verscliijn-Machine voor! Ge moet maar den ken dat ge niet dom-weg met geld hebt gesmeten... neen... ge hebt dit nutteloze aardse slijk gemaakt tot olie voor dc tandraderen der vooruitgang!" ..Dat is mooi gezegd!" riep de Minister uit. ..Dat moet ik onthouden - dat kan ik nog wel eens voor een rede voering gebruiken Zij hadden nu bijna de buitendeur bereikt, en toe vallig gebeurde er nu juist iets vreemds. Uit een klein deurtje, dat hier op de trap uit kwam. klonk namelijk een dof gebonk, terwijl een huilend geluid als van verdrietige stemmen hoorbaar werd. ..Joris... wat is dat?" riep Panda verschrikt. ..Nietsnietsglimlachte Joris zorgeloos. ..Neen. dal is slechts enig gerucht uit mijn apparaten! Het schijnt, dat dc tandraderen wat olie nodig heb benEn hij drong dc Excellentie verder naar dc buitendeur. ..Little Mo", zoals ze genoemd wordt, heelt last van een tennisarm, terwijl ze ook een schouderspier verrekt heelt. Ze was van plan een specialist tc raad plegen en het van zyn advies af te laten hangen of ze al of niet door zou spelen. Tot veler geruststelling ver scheen zij echter 's middags op de baan en sloeg in de derde ronde mej. A. Mortimer (GB) met 64, 6—3. FEYENOORD VERLIEST VAN ANTILLEN. De ln het Feyenoordstadion te Rot terdam gespeelde voetbalwedstryd tus sen Feyenoord en de Olympische ploeg van de Nederlandse Antillen werd door de gasten met 1—0 gewonnen. Met de rust was de stand 0—0. EINDSTRIJD JL'NIORENBEKER. De opnieuw vastgestelde eindstrijd om de Juniorenwlsselbeker van de Afdeling Leiden, tussen Altior A) en UVS (A) wordt Zaterdag te 7.30 uur op het Al- phen-terreln gespeeld. ATHLETIEK Voortreffelijke prestaties te Kiev Tydens te Kiev (Ruslandi gehouden Olympische selectiewedstrijden zijn enkele voortreffelyke prestaties gele verd, waarbij de 28-jarige student Wladimir Kasanzew er o.m. in slaag de de beste wereldtijd te noteren op de 3000 meter steeple. Met een fan tastische 8 min. 48.6 plaatste hij zich als eerste op de wereldranglijst op dit Dat Kasanzew een ath'.eet van grote klasse is kwam voorts od de 5000 meter tot uiting, waarop hü niemand minder dan het Tsjechische fenomeen Emil Zatopek wist te slaan Er werd 14 min. 13.2 voor hem afge drukt. Ook de Rus Popow bleek met 14 m.n 16 - net nog iets sne'ler dan Za topek. die a's derde eindigde. Dat de Tsjech evenwel ln een bijzondere vorm steekt, bracht de 10.000 meter zeer scherp aan het licht. De 29 min. 26 die de stopwatches hier aanwezen. Is een tüd. waar tot nu toe Zatopek zelf slechts onder heeft weten te komen Voordat de finish bereikt was had de wereldrecordhouder echter een zware strüd moeten leveren met zijn Rus sische tegenstander Anufrijew. van wie hij zich pas op de laatste 200 meter had kunnen losmaken. Anufrijew kwam tot een eveneens uitmuntende 29 min. 31.4. welke tüd aanzienlyk onder de en kele weken ge'eden door de Fransman Mimoun gemaakte 29 min 38.2 ligt en waarmee Anufrijew thans de derde plaats op de wereldrang ijst inneemt. ROEIEN Intern, dameswedstrijden te Amsterdam Voor de internationale dames roei- wedstrijden. die op 5 en 6 Juli te Am sterdam worden gehouden, zijn de vol gende inschrijvingen binnengekomen: Vier met stuurvrouw: Denemarken, Engeland, Frankrijk en Nederland. Skif: Denemarken, Frankryk, Neder land. Double Scull: Frankryk en Nederland. Achten: Engeland, Frankryk en Ne derland. BOKSEN Maxim sloeg Ray Robinson In het Yankee stadion te New Vork heeft Joey Maxim, titelhouder, de wedstrijd om het wereldkampioen schap halfzwaargewicht tegen Ray Robinson gewonnen. Robinson, die zeer vermoeid was kon na 13 ronden de stryd niet meer hervatten. Raclio-prograninia VOOR VRIJDAG 27 JIJ NL Hilversum I. (402 m.) NCRV: 7.00 Nieuws, 7.18 Gewyde muziek, 7.45 Een woord voor de dag. 8.00 Nieuws, en weer- benenten. 8.15 Gram.muziek. 8.46 Idem; 8 55 Voor de vrouw, 0.00 Voor de zieken. 9.30 Waterstanden; 9.35 Gram 10.30 Morgendienst. li.00 Plan 11.30 Gram muziek. 12 00 Lichte muziek. 12 30 Land- en tulnbouwmededelingen, 12 33 Amusementsmuziek, lz.o'J Klokgelui 13.00 Nieuws. 13.15 Lichte muziek; i345 Gram muziek; 14.00 „Pyrethrums als sny- hloemen", causerie; 14.15 Metropole or kest en solisten; 15.00 Gram muziek. 15 20 Blokfluit-ensemble. 15 40 Voordracht. 16.00 Kamermuziek: 16.30 Voordracht. 16.50 Gram.muziek. 17.Ou Verzoekprogram ma voor de Jeugd. 17.30 Militaire repor tage. 17.40 Gram muziek; 17.45 Fries pro gramma, 18.00 Nieuws; 18 15 Tennlskam- fioenschappen. 18.25 Amusementsmuziek; 8.50 Pianotrio; 19.15 Regeringsuitzending „Verklaring en Toelichting". 19.35 Gram- muzlek, 19.40 Radlokraut, 20.00 Nieuws en weerberichten; 20.10 Iphlgenla", muzi kaal radiodrama, 21.10 „Enk zoekt een thuis", hoorspel; 22.30 Vocaal ensemble. 22 45 Avondoverdenking; 23.00 Nieuws en S O S.-berichten; 23.1524.00 Gram.mu- I III vers u in IL (298 m.) VARA: 7 00 Nieuws. 7 15 Ochtendgymnastiek. 7 33 Gram muziek; 8 00 Nieuws en weerberich ten; 8.18 Gram muziek. 8.50 Voor de huis vrouw, 9 05 Gram muziek; VPRO 10 00 „Kinderen en mensencauserie; 10 05 Morgenwijding. VARA. 10.20 Schoolradio; 10.50 Orgel en zang; 11.15 Voordracht; 11.30 Planorecital, AVRO1 12,00 Orkest- concert; 12 30 Land-en tulnbouwmedede lingen; 12.33 Sport en prognose; 12.50 Gram.muziek. 13.00 Nieuws. 13.15 Orgel spel; 13.30 Dansmuziek; 14.00 Kookpraat- Je; 14.20 Gram.muziek. 15 15 Boekbe spreking i; VARA. 16 00 Gram muz.; 16.30 Voor de Jeugd. 17 00 Vrouwenkoor; 17 20 Muzikale causerie met Illustraties; 17.50 Ronde van Frankrijk. 1800 Nieuws; 18.15 Felicitaties; 18.45 Denk om de bocht 19.00 Pianospel: 19.10 „Wat doet uw man!" klankbeeld. VPRO. 19.30 Gezag en Vrij heid". causerie; 19.50 Berichten; 20.00 Nieuws; 20 05 Boekbespreking 20.15 Ka merkoor en orgel, 20 30 „Benelux"; 20 40 „Leven op aarde", causerie; VARA: 21.00 Cabaret; 21 35 „Het leven betrapt ln een observatiehuis". 2155 Buitenlands week overzicht; 22.10 Lichte muziek. VPRO 22.40 „Vandaag", causerie: 22.45 Avond wijding VARA. 23 00 Nieuws; 23 15—24 00 Gram.muziek. Experimenteel televisieprogramma van de KRO. 20.15—21.45: 1. Weekoverzicht; 2. Ac tualiteiten; 3. „Goede Voornemens", hu moreske Pauze. 4. Telenews; 6. „'n Roos voor Colomblne". pantomlne. Engeland, BBC Home Service. 330 in.: 12.00 Lichte muziek; 12 25 Voor de arbei ders; 12.55 Weerberichten; 13.00 Nieuws. 13.10 Gram .muziek. 13 55 Sportuitslagen; 14.00 Voor de scholen; 15.00 Sportrepor- tage; 1530 Crltleken; 16.15 Orkestcon cert; 16 55 Sportreportage; 17.00 Voor de kinderen, 17.55 Weerberichten: 18 00 Nieuws; 18.15 Sport; 18.20 Operamuziek; 19.00 Gevarieerd programma; 19 40 Cause rie; 20 00 Klankbeeld: 20.45 Lichte mu ziek; 21 00 Nieuws: 21.15 Amerikaanse nieuwsbrief: 21.30 Gevarieerd program ma; 22 00 Pianorecital; 22.45 Parlements- overzlcht; 23.0023 03 Nieuws. Engeland. BBC light Programme. 1.700 12 00 Parlementsoverzlcht. 12.15 Orgelspel 12.45 Schots orkest; 13.45 Voor de kinde ren. 14 00 Voor de vrouw. 15.00 Lichte muziek, 15.30 Voor de soldaten; 15.45 Lichte muziek; 16.15 Mrs Dales Dagboek: 16.30 Verzoekprogramma; 17 00 Uitwisse slagen; 19 30 Gevarieerd programma. 20 00 Verzoekprogramma: 20 45 Gevarieerd pro- 5ramma: 21.15 Actuele vraagstukken; 2 00 Nieuws; 22.15 Lichte muziek. 23 00 Voordracht: 23.15 Strljkensemble. 23 56— 24 00 Nieuws. N"nrdwe«tdeut«rher Rundfunk. 30*1 in 12 00 Lichte muziek: 13 00 Nieuws. 13 25 Orkestconcert; 15.50 Omroeporkest en solist; 17.00 Nieuws; 17.45 Gevarieerde muziek; 19 00 Nieuws; 19.30 Operamuziek 21.45 Nieuws; 22.05 Jazzmuziek. 22.30 Ge varieerde muziek; 23.00 Amusementsmu ziek; 24.00 Nieuws; 0.30 Rhythmlsche mu ziek; 100 Weerbericht; 1.10 Lichte mu ziek. Brussel. 314 en 484 m. 374 m.: 11.45 Gram muziek: 12 30 Weerberichten. 12 34 Gram.muzlek. 13.00 Nieuws; 13.15 Gram- muzlek. 14 00 Schoolradio; 15 30 Gram- muziek. Tussen 16 00 en 17.30 Ronde van Frankrijk; 16.15 en 16 55 Gram.muzlek: 17 00 Nieuws; 17.10 Lichte muziek; 18.00 Gram.muzlek; 18.15 Protestantse causerie 18 30 Voor dc soldaten: 19 00 Nieuws; 19 40 Filmmuziek; 19.50 RadloleulUeton; 20.00 Filmmuziek; 20 15 Orkestconcert; In de PfiggMBj" 484 ni.: 12.05 Orkestconcert; 13.00 Nieuws 13.10 Jazzmuziek. 14.30, 15 30. 15.45 en 16 30 Gram muziek; 17.00 Nieuws. 17 15. 18 30 en 19 30 Gram muziek; 19.45 Nieuws 20 00 Orkestconcert; 21.15 Gram muziek 22 00 Nieuws; 22.10 Kamermuziek; 22.50 Nieuws Frankrijk, Nationaal Programma. 249 en 347 in.: 13.30 Orkestconcert; 13 00 Nieuws 13 50 Idem. 13.55 Israëlische uitzending; 18 30 Amerikaanse uitzending: 19 10 Zang 19.58 Gram.muzlek: 20 02 „Jenufa", opera; 23.33 Gram.muzlek: 23 4524.00 Nieuws. DONDERDAG. Schuttersveld: Circus Mikkenle. 8 uur Stadszaal (lover): 167ste alg. verg. Kon. Genootschap M.S.O.. 8 uur nam. MiddelstegrachtAandeelhoudersverga dering C.V. Tleleman en Dros. 11 uur vm. ZATERDAG. Stadhuis: Ontvangst deelnemers eeuw feestviering Waalse Bibliotheek. 5 uur nam Daarna receptie Groenoord (Haarlemmerweg): Kermis vermaak 25 en 712 uur nam. ZONDAG. Schuttersveld: Circus Mikkenle. 3 en 8 uur nam. MAANDAG: Rijksmuseum voor Volkenkunde: Game lan-uitvoering door leerlingen Montessori school. 8 uur nam. DAGELIJKS. Museum voor Volkenkunde: Tentoon stelling „Vertrouwd bezit van vreemde herkomst". Tot 1 October dagelltks van 10—5 uur Cs Zondags van 15 uur). DE BIOSCOPEN. Trlannn „De vroiyke avonturen van Lady Godlva" (18 jaar). Werkdagen 2 30. 7 en 9 15 uur; Zondags 2.15. 4.30. 7 en 9.15 uur. Rcx „Noodlottige vriendschap" (14 laar) Werkdagen 2 30, 7.16 en 9 15 uur; Zon dags 2 30. 4 45 7.15 eD 9 15 uur Donder dag „Een zaak van leven of dood". Casino „Per Luchtpost" <14 Jaar) Werk dagen 2 30. 7 en 9 15 uur. Zondags 2.30. 4 45. 7 en 9.15 uur. l.uln „Dreigende trommen" (14 Jaar) Werkdagen 2 30 7 en 9 15 uur; Zondags 2 30. 4 45. 7 en 9 15 uur. I.uxnr „Met vliegende vaandels" (14 laar) Werkdagen 2 30. 7 en 9 16 uur. Zondags 2 30. 4 45. 7 en 9 15 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken te Lelden wordt van Zaterdag 21 Jun. 13 uur tot Zaterdag 28 Juni 8 uur waargenomen door Apotheek Herding cn Blanken. Hogewoird 171. tel. 20402 en Apotheek Reflst Steenstraat 35 >1 20136. Te Oegsteeest door de Oegsteeeeter Apotheek. Wllhelmlnapark 8. Tel. 26274.

Leidsch Dagblad | 1952 | | pagina 9