Nederlanders reden uitstekend Een Hand Verleden Rik van Steenbergen won levendige eerste étappe Van Swol na zege op Spycliala in derde ronde tegen Drol mv r PANDA EN DE VERDWIJN-MACHINE Agenda 91ste Jaargang LEIDSCH DAGBLAD Donderdag 26 Juni 1952 Tweede Blad No. 27644 Roiule van Frankrijk De Ronde van Frankrijk heeft een levendig begin gehad met een eerste étappe van Brest naar Rennes vol strijd. Een goed begin ook van de Neder landse ploeg, die zich dank zij het uitstekend rijden van Dekkers (8e). Wagtmans (13e). en Van Est (17e) van de vierde plaats in het ploegenklassement na de eerste dag verzekerde. De overige vijf leden van de Nederlandse ploeg: Nolten. Voorting, Faanhof, Van Breenen en Roks arriveerden in de grote groep, die a!s 22e ex aequo werd geklasseerd. De gehrle rit hebben de renners voortdurend strijd geleverd en al is er tenslotte altijd maar één man, die een étappe-overwinning kan behalen, in het verhaal van deze eerste dag verdient eigenlijk iedere coureur te worden genoemd. bergen en Wout Wagtmans trok er ach ter aan en by Belle-Isle-en-Terre na 91 km werd de jacht met succes be kroond. Zo hoog was het tempo van het jagende peloton geweest, dat een kleine groep waarbij onze landgenoot Van Breenen. een achterstand van ruim 1 m'ruut had opgeloper cn de hoofd groep op 2'.. minuut volgde. Toch zou ook deze ontsnapping niet van beslissen de aard blijken. Langzaam maar zeker werd de voorsprong kleiner en na 125 km. bij Gulngamp. was alles weer byeen. Twintig minuten lang bleef het rustig, toen. bij Saint Brieux sprong een groep van vijf man weg: de Belgen Van Steen bergen en Blomme en de Fransen Par doen. Papaziau en Vivier. Close. Van der Stock, Hans Dekkers en enkele Fransen vormden een tweede groepje dat het peloton ontvluchtte en niet lang daarna was de gehele renners- karavaan in kleine delen gesplitst. De strijd was de beslissende fase Ingegaan. Na 165 km. by de ravitailleringspost van Lamballe. hadden de vijf koplopers een voorsprong van 1 minuut 15 spc op de groep met Dekkers en Van der Stock. Hierachter volgde Wagtmans. Re- naud en Carrpa op 1 45. de Luxemburger Bintz op 215 en het grote peloton op Enkele kilometers na Brest, dat door de karavaan onder stralende zonne- schyn werd verlaten, kon reeds de eerste ontsnappingspoging worden opgetekend. Sowa en Bauvin. de geweldenaar van de vorige ronde, beiden van de Franse Noord Oost-ploeg trokken er tussenuit, weldra op de hielen gezeten door de Italiaan Martini en Canavese van Oost- Zuid-Oost-Frankryk, 34 km lang, tot Lnndivlsiau, duurde de vlucht van het viertal, toen was de eerste veldslag van de Tour 1952 geleverd. Een demarrage van Nol ten op de steile helling by Saint Thegonnec (44 km) was het voorspel van een groot offensief, dat voor Geminiani en Lau- redi, twee natlonaal-Fransen, werd ont ketend. Weer kreeg Kartini van de Ita liaanse ploegleider Binda de opdracht als waarnemer mee te gaan en een oogje in het zeil te houden. Het was geen overbodige maatregel, want de beide tri colores zetten er een straf tempo in, dat hen binnen korte tijd een halve minuut voorsprong bracht op Lapebie en de Spanjaard Serra. die op hun beurt uit het peloton waren gebroken. De hoofd groep vond de zaak kennelijk te riskant worden en onder aanvoering van Coppi cn de andere Italianen werd de achter volging ingesteld, die bij Morlaux. 57 km ra de start, tot hergroepering leidde. Weldra werd het duidelijk welke tactiek de leider van de Franse na tionale équipe, Marcel Bidot, trachtte toe te passen: de tactiek van hel voortdurend bestoken, het herhaald aanvallen, dan door deze. dan door gene renner van zijn ploeg. Zo bleef het niet lang rustig in de karavaan en na 60 km vormde zich weer een knpgroepje, nu met Quentin, Lauredi. r.authier, Robic, Voorting. Van Est. N o 1 t e n. Fachleitner. en nog een aantal anderen, totaal 20 renners. In hoog tempo joeg de groep voort en de ontvluchting leek goed georganiseerd. Achter dit twintigtal zat men echter niet stil en een bijna even grote groep met Magni, Bartali, Ockers, Van Steen een lekke band zou het drietal in hun eindoffenslef kunnen storen. Met nog 46 km af te leggen had de hoofdgroep reeds 6'; minuut achterstand. Wagt mans en Van der Stock hadden zich in middels losgemaakt van de tweed groep, maar alleen de Belg heeft zich kunnen handhaven. Wagtmans viel weer terug naar zUn oude plaats in de groep, die de vluchtelingen Van Steenbergen, Blomme en Pardoen najoeg Eenmaal op de wie lerbaan van Rennes aangekomen had Rik van Steenbergen weinig moeite om Blomme en Pardoen in de sprint te kloppen. De Gele Trui. die tydens de rit van deze eerste dag in de mottenballen is bljjven liggen, zal dus vandaag gedragen worden door Rik van Steenbergen, die met zijn ploeggenoten een uitstekende course reed en vooral weer biyk gaf over een goed moreel te beschikken. Men kan er zeker van zyn. dat de Belgen hun leidende positie voorlopig nog niet prijs zullen geven en dat zy alles in het werk zullen stellen om tot Namen, de Belgi sche étappeplaats, de boventoon te biy- ven voeren. Vele jongeren, van wie men vóór deze dag nog maar nauweiyks ge hoord had. zoals Pardoen. Vivier, Re- naud, Papazian etc. hebben in deze eer ste étappe een opvallende prestatie ver richt. En nu wij toch spreken over opval lende prestaties, dan dient teker het rijden van de Nederlandse ploeg te worden genoemd. Het Nederlandse achttal onder aanvoering van Van Est. w agtmans cn Dekkers is zeer goea voor de dag gekomen. Wanneer er strijd geleverd moest worden, hetzij- aanvallend hetzy verdedigend, dan wa ren er steeds Nederlanders die er aan deelnemen. Ploegleider Pellenaars zal zeker niet eerder tevreden zyn dan wanneer een van zijn jongens een étappe op zyn naam brengt met de andere zeven er liefst zo dicht mogeiyk by. maar „de Pel" heeft ongetwijfeld alle reden om met voldoe ning op de eerste dag van de Ronde van Frankryk 1952 te kunnen terugzien Een achtste plaats voor Dekkers, een der tiende voor Woutje Wagtmans en een zeventiende voor Van Est met de ande ren m de grote groep als 22e ex aequo Is In dit milieu zonder meer fraai te noe men De vierde plaats in het ploegen klassement zegt verder voldoende. Wimbledon-tournooi W a g t m a n speelde een actieve rol in de pogingen van de achtervolgers om de voorsprong van de vluchtelin gen geheel te niet te doen, maar on danks zijn krachtsinspanning slaagde de opzet niet. In hoog trmpo. waarbij vaak het gemiddelde van 50 km per uur werd gehaald, joeg de kleurige sliert renners langs de wegen op weg naar Rennes, waar de finish was. Het was duidelijk, dat sleehls enkelen dit tempo vol zouden houden. Eerst moest Vivier zijn compagnons laten gaan. even later was het de Parijzenaar Pa pazian. die rechtop ging zitten. Van Steenbergen, Blomme en Pardoen hadden het nauweiyks bemerkt. Om beurten kop nemend ging het op Rennes af en slechts een kapotte derailleur of Hoewel Van Swol in de eerste set van zijn party tegen de Pool Spychala geen al te sterke Indruk maakte en de set dan ook na 22 games 11(^—12) verloor, is het uiteindelijk toch nog een vrij gemakkelijke overwinning service van zijn tegenstander, in de tweede doorbrak hij alle service games van de Pool. Spychala bleek toen al te veel te heb ben gegeven om een afdoend antwoord te vinden op de harde drives van onze landgenoot, die er steeds beter in kwam en met zijn onhoudbare forehand en services menig applaus aan het talrijke publiek ontlokte. Met 60. 62, 62 won hy de volgende sets. Van Swol plaatste zich met deze overwinning in de derde ronde tegen Drobny, een der favorieten voor de titel. Mevr. De Roos werd door Peggy Ward (G.B.i In een eentonig baseline-duel uitgeschakeld: 6—8. 26. In de eerste set hield onze landgenote de score ge lijk tot zij haar service verloor. In de tweede set bleek zy vermoeid en slechts twee games bracht zy op haar naam. Rinkel ging al even kansloos ten on der tegen de Amerikaan Clark, die de Nederlander met scherp volleren by elke gelegenheid, die hij kreeg om naar het net te gaan. sloeg: 61, 6—0, 61. In het herendubbelspel plaatsten de Nederlanders Van Swol en Rinkel zich in de tweede ronde door een walk over. Hun tegenstanders Baxter (GB) en Gardlnl (It.) lieten verstek gaan. l Een van de allerlaatste party en van de derde Wimbledondag was het ge mengd dubbelspel tussen het Neder landse paar Nel HermsenVan Dalsum en het Ierse dubbel mej P. O'Connell Mcveagh. De Ieren hebben uiteindelyk beslag op de zege weten te leggen, hoe wel de party voor hetzelfde geld ln een Nederlandse overwinning had kunnen eindigen. Nadat Nel Hermsen en Van Dalsum de eerste set met 61 hadden gewonnen, kwamen zij in de tweede met 54 achter te staan. Mej. O'Connell verloor toen haar service en Van Dal sum won de volgende game. 6—5 dus voor de Nederlandse combinatie. Met lange games ging geen service meer verloren tot Van Dalsum de zijne ver loor in de 23e game van de tweede set, maar Mcveagh deed hetzelfde even la ter en weer ging de strijd gelyk op. Toen Van Dalsum zijn volgende service echter weer verloor, maakten de Ieren geen fout en met 1513 wonnen zy de set. de langste van dit Wimbledontour- nooi tot dusver In de derde set deed de vermoeidheid zich gelden en het was nu het constante spel dat de doorslag moest geven. De Ierse combinatie toon de grotere vastheid en won de derde set met 64. In de ochtenduren werd enige op schudding verwekt door het bericht dat Maureen Connolly, de 17-Jarige dameskampioene van de Ver. Staten, EXTRA TREINEN NAAR T.T. Ten behoeve van de bezoekers van de TT races te Assen op a s. Zaterdag zul len enkele extra treinen rijden, die te Hooghalen zullen stoppen voor het in- en uitstappen van reizigers Bovendien zullen enkele treinen van de gewone dienstregeling aan de voormalige halte Hooghalen stoppen. Nadere gegevens op de stations. Sportdag S.M.D. De Sociaal Medische Dienst te Leiden organiseerde gisteren ln de Leidse Hout een sportdag, welke een groot succes is geworden. Begonnen werd met athletiek van welk onderdeel wij de voornaamste uitslagen laten volgen: 100 meter: 1. Schuller (Hofm 2i 12 3; hoogspringen1 Wegman i Schr 31 1 40 m.; verspringen: 1 Klein (Schr. 3i 5 38 m.: kogelstoten: 1. Wegman (Schr. 3» 8.44 m. Daarna volgde de voetbalwedstrijd tussen elftallen van de SMD en de Leid se Politie. De ontmoeting had een ge animeerd verloop en het bleek al spoe dig da', de politiemannen, door een beter ploegverband, sterker waren. De SMD-defensie stak evenwel in pri ma vorm. De ontmoeting eindigde gelyk (11). De na afloop genomen straf schoppen wezen de SMD als winnaar, aan. Tot slot van het sportgedeelte volg de een singelloop over 2500 M waar aan door 11 lopers weid deelgenomen. Winnaar werd de Marinier le klasse Van Duuren in de tijd van 9 min. 12 5 sec. Commandant Kapt. ter Zee H. L. Nagtglas reikte de prijzen uit en bracht hulde aan de organisatoren, de Luit. ter Zee 2e klasse J. Hummes en de instruc teur J. Kuyper. Spreker zeide. dat het de leiding tot grote voldoening stemt, dat de deelnemers oorlogsslachtoffers tot zulke goede prestaties in staat waren. Het feest werd besloten met een caba retavond. VOETBAL Gouds elftal FEUILLETON Door Andrew Mackenzie UIT HET (Uit het Engel# vertaald) 37) ..Maar nu iets anders. Ik bUjf er by. dat Brooke op de een of andere wyze helemaal in deze zaak verward zit", ver volgde Taske". Op dat moment kwam een bediende bmnen. „Telefoon voor U mynheer, van Scot land Yard." De hoofdinspecteur lachte vergenoegd, toen hy enkele minuten later de kamer weer binnenkwam. „Net wat ik dacht. Jeremy Brooke heeft een plaats besproken voor de nacht boot naar Parys." ..En jy?" informeerde Taske met een sarcastische grijns. „Zit in dezelfde trein HOOFDSTUK XIV Brannigan had eigenlijk al zyn hele leven gróte belangstelling gehad voor Parijs, maar ditmaal was hy te zeer in beslag genomen door zyn aandacht voor Brooke om op een of andere wijze zyn bewondering le kunnen uiten voor de schoonste van Europa's steden. Brooke reisde biykbaar alleen en ging in een taxi naar de Rue La Boëtie. Een portier van het hotel kwam naar buiten om zijn bagage in ontvangst te nemen, nog voor dat de taxi goed en wel stil stond. Brannigan betaalde zUn eigen taxi. die snel verdween in de razerny van het Parijse verkeer. Even later stopte hy een van de bedienden een bankbiljet toe met de vraag, om de chef onmld- dellyk vertrouwelijk te mogen spreken. Die kwam direct daarop aanschuifelen en vroeg, waarmee hy van dienst kon zijn. Brannigan toonde hem ziin papie ren. die de man kennelijk niet kon lezen maar wel voorgaf te lezen, en vertelde voor alle zekerheid, dat hy samenwerkte met de Franse recherche, de Surété. Samen gingen ze naar een nabygele- gen café. waar Brannigan zyn gast vroeg, wat Brooke kwam doen. „Hy heeft de vertrekken op de bo venverdieping gehuurd. De kamers werden gisteren besproken door de Royal Chelsea Bank ln Parys. Een pracht ap partement. maar verschrikkelijk duur." Brannigan liet hem door ratelen tot hy er achter was. dat aan de verzorging van die kamers een staf van drie man werkte, dat Brooke niet had aangekon digd. dat hij gezelschap zou krijgen, en dat hij had gezegd, heel wat gezelschap op zyn kamers te zullen ontvangen Brannigan schreef het telefoonnummer tan het hotel op. De bankbiljetten die hy zijn gast zo ongemerkt mogelijk toe schoof. waren vergezeld van een briefje, waarin stond, dat de man zich niet moest uitlaten over dit gesprek, dat strik» vertrouwelijk was geweest. Brannigan huurde kamers ln een klein hotel in de Rue Ste Anne. waar hy ge woonlijk verbleef bij bezoeken aan Pa rys. Daar schreef hy twee brieven. De eerste was gericht aan Victor Taske. de tweede aan zijn commissaris. Toen hij ze wilde posten, dacht hij aan Mary Waring. Zou hij haar adviseren, naar Parijs te komen? Zowel in Londen als in Parys konden gevaren haar bedrei gen. evenals in haar huiselijke omge ving op het platteland. Het kon wel eens het beste voor haar zyn in Parijs, waar zy bovendien een waardevol contact met Brooke zou kunnen vormen. Hy besloot haar een brief te schrijven, waarin hy haar vroeg, naar Parys te komen. Na een genoeglijke wandeling kwam hy langs Ritz en bemerkte tot zijn vol doening. dat daar een man van de Sureté op post stond, die hy kende. Er werd dus gewaakt over het welzijn van Burgess. Toen hy de eetzaal van Ritz binnen kwam. kwam hy Brooke tegen, die er bezorgd uitzag, maar Brannigan breed toelachte toen hij hem herkende. „En altijd maar in actie, nietwaar?" „Daar word ik voor betaald", ant woordde Brannigan droog. „Ik dacht, dat die twee onopgeloste moorden U wel ln Londen bezig gehou den zouden hebben. U vraagt zich zeker af. wat ik hier doe?" „Och. daar ben ik niet erg in geïn teresseerd." „Die kamers ln Londen werden me wat te benauwd. Na die moord op Peter Tumbull kreeg ik aldoor meer neiging, er eens uit te vliegen." „Kan lk me levendig voorstellen", ant woordde Brannigan. Nadat Brannigan een goede maaltyd genoten had, besloot hy Burgess ln zijn kamer op te zoeken. De milllonnair keek kenneiyk onaan genaam verrast, toen hy de detective zag binnen komen. „Bent U daar weer? Ik wil niets meer met Scotland Yard te doen hebben. Jul lie konden Garrett in Londen niet vin den. noch de moordenaar van Marshall of die arme Turnbull. Ik begrijp niet, waarom U daar niet achterheen zit. in plaats van my hier ln Parys weer lastig te vallen." „Ik kom juist met U praten om die dader, een zekere Al Burns te pakken te krUgen. Hy heeft het nu op U voorzien, daar ben ik van overtuigd na die tele fonische mededeling van Garrett. Maar U moet ons helpen om hem te vangen. Burns kan niets doen, zolang U zich opsluit." Burgess dacht daar enige tyd over na. „Ik geef toe, dat die redenering steek houdt. Maar ik durf me niet m het openbaar te vertonen. Denk aan het lot van Marshall." „Waarom komt U niet eens beneden ln het restaurant dineren? U zult zien. dat U daar veilig bent en zo moet U eindeiyk eens de moed vinden om U echt buiten te wagen en ergens anders gaan eten. Wy zullen een grondige be scherming van politiemensen arrange ren. zodat U niet het minste gevaar loopt. Iedere poging om U te benaderen moet falen, maar degene die het pro beert, valt in onze handen en geeft ons een kans. Garrett te pakken te krygen." Burgess gaf lange tijd geen antwoord maar overwoog grondig, wat hem was voorgesteld. „Ik zal U laten weten." zo verklaarde hij tenslotte, „wanneer het zover Is. U had handelsreiziger moeten worden en daarna directeur van een verkoopafde ling, mynheer Brannigan. U verkoopt me een idee tegen de prijs van myn leven, dat begryp ik heel goed, maar ik kan niet onder de koop uit Brannigan wist, dat hij gewonnen had. „Ik blijf contact met U houden." Ter- wyi hij zich omdraaide om de kamer te verlaten, merkte hy nonchalant op: „Ik zag die Brooke, waarover ik U ln Londen vertelde, zoeven in het restau rant hier beneden." „Och, merkwaardig." Burgess' stem noch gezicht verried enige emotie. Nou ja. er komen ln deze tijd heel wat vreemdelingen naar Pa rys." Wordt vervolgd. Voor de Zaterdag te spelen wedstrijd Leiden—Gouda is het elftal van Gouda als volgt samengesteld: Doel: A. Schoonderwoerd (Gouda); ehter: C. v d. Berg (ONA) en J. de Jong (Gouda), midden: A. v. d. Berg (ONA). H. de Koning (Olympia) en A. Grootendorst Gouda voor De Pijper. (Oudewater). Walthie 'Gouda). A. Kas- bergen (Gouderak). Fredenks (Moor drecht) en Van Putten (Schoonhoven). R.C.L.-TOL'RNOOI In het tournool om de zilveren sleu tels van R.CL. heeft Lugdunum in de kwart finale met 21 van L D.W.S. ge wonnen. ..Little Mo", zoals ze genoemd wordt, heeft last van een tennisarm, terwyl ze ook een schouderspier verrekt heelt. Ze was van plan een specialist te raad plegen en het van zijn advies af te laten hangen of ze al of niet door zou spelen. Tot veler geruststelling ver scheen zy echter 's middags op de baan en sloeg in de derde ronde mej. A. Mortimer (GB) met 64, 63. De in het Feyenoordstadion te Rot terdam gespeelde voetbalwedstrijd tus sen Feyenoord en de Olympische ploeg van de Nederlandse Antillen werd door de gasten met 1—0 gewonnen. Met de rust was de stand 00. EINDSTRIJD JUNIORENBEKER. De opnieuw vastgestelde eindstrijd om de Jun.orenwisselbeker van de Afdeling Leiden, tussen Altior (A) en UVS (Ai wordt Zaterdag te 7.30 uur op het Al phen-terrein gespeeld. ATIILETIEK Voortreffelijke prestaties te Kiev i Tijdens te Kiev (Rusland) gehouden j Olympische selectiewedstrijden zijn enkele voortreffelijke prestaties gele verd. waarbij de 28-jarige student Wladimir Kasanzew er o.m. in slaag- 1 de de beste wereldtijd te noteren op de 3000 meter steeple. Met een fan tastische 8 min. 48.6 plaatste hij zich als eerste op de wereldranglijst op dit nummer. Dat Kasanzew een athleet van grote klasse Is kwam voorts od de 5000 meter tot uiting, waarop hij niemand minder dan het Tsjechische fenomeen Emil Zatopek wist te slaan. Er werd 14 min. 13.2 voor hem afge drukt Ook de Rus Popow b'.cek met 14 m.n 16 - net nog iets sneller dan Za topek. die als derde eindigde. Dat de Tsjech evenwel m een byzondere vorm steekt, bracht de 10.000 meter zeer scherp aan het licht. De 29 min. 26 die de stopwatches hier aanwezen, is een tijd, waar tot nu toe Zatopek zelf slechts onder heeft weten te komen. Voordat de finish bereikt was had de wereldrecordhouder echter een zware strijd moeten leveren met zyn Rus sische tegenstander Anufryew. van wie hy zich pas op de laatste 200 meter had kunnen losmaken. Anufrijew kwam tot een eveneens uitmuntende 29 min. 314. welke tijd aanzienlijk onder de en kele weken geleden door de Fransman Mimoun gemaakte 29 min. 38.2 ligt en waarmee Anufryew thans de derde plaats op de wereldrang'.yst inneemt. ROEIEN Intern, dameswedstrijden te Amsterdam Voor de internationale dames roel- wedstrijden. die op 5 en 6 Juli te Am sterdam worden gehouden, zijn de vol gende inschrijvingen binnengekomen: Vier met stuurvrouw: Denemarken, Engeland, Frankryk en Nederland. Skif: Denemarken. Frankrijk, Neder land Double Scull- Frankrijk en Nederland. Achten: Engeland, Frankryk en Ne derland. BOKSEN Maxim sloeg Ray Robinson In het Yankee stadion te New York heeft Joey Maxim, titelhouder, de wedstrijd om het wereldkampioen schap halfzwaargewicht tegen Ray Itobinson gewonnen. Robinson, die zeer vermoeid was kon na 13 ronden de strijd niet meer hervatten. 67Na nog enig heen cn weer gepraat w aarvan we ii de kleine bijzonderheden willen sparen), besloot de Minister om Joris Goedbloed zijn zin tc geven - waaruit ut kunnen afleiden hoé vurig de gezags drager verlangde naar de terugkeer van de verdwe nen Professor Katker. Hij haalde een chèque-bock te voorschijn, en schreef zuchtend en steunend een cheque uit voor het bedrag van 738964 ducaten. want dat was nauwkeurig wat Joris zei nodig te hebben voor liet maken van een Vcrschijn-machinc. En daar na liet de Excellentie zich. terneergeslagen maar niet gebroken, uitgeleide doen. ..Wat een bedrag!" zucht te hij. ..Ik heb nog nooit zóveel iveens betaald!" „Kom. kom - dat wordt misschien nog wel anders wanneer ge me een beetje langer kent!., sprak Joris bemoedigend. „En bovendien verschaf ik U er een prima Verschijn-Macliine voor! Ge moet maar den ken dat ge niet dom-weg met geld hebt gesmeten... neen... gc hebt dit nutteloze aardse slijk gemaakt tot olie voor de tandraderen der vooruitgang!" ..Dat is mooi gezegd!" riep de Minister uit. „Dat moei ik onthouden - dat kan ik nog wel eens voor een rede voering gebruiken Zij hadden nu bijna de buitendeur bereikt, en toe vallig gebeurde cr nu juist iets vreemds. Uit een klein deurtje, dat hier op de trap uit kwam. klonk namelijk een dof gebonk, terwijl een huilend geluid als van verdrietige stemmen hoorbaar werd. ..Joris... wat is dat?" riep Panda verschrikt. ..Nietsnietsglimlachte Joris zorgeloos. „Neen. dat is slechts enig gerucht uit mijn apparaten.' Het schijnt, dat dc tandraderen wat olie nodig heb benEn hij drong de Excellentie verder naar de buitendeur. Radio-programma VOOR VRIJDAG 27 JU NL Hilversum I. (402 m.) NCRV: 7.00 Nieuws, 7.18 Gewyde muziek: 7.45 Een woord voor de dag; 8.00 Nieuws; en weer- bericnton; 8.15 Uiam muziek; 8.45 Idem; 8.55 Voor de vrouw, y OO Voor de zieken; 9.30 Waterstanden, 9.35 Gram muziek, 10.30 Morgendienst; 1100 Pianorecital; 11.30 Uraw.muzlcK. 12 00 Lichte muziek; 12 30 Land- en luinbouwmcdedelingen; 12 33 Amusementsmuziek, 12.59 Klokgelui 13.00 Nieuws. 13 15 Lichte muziek. i3.45 Gram.muz.en; 14.00 „Pyretlirums als snij bloemen' causerie. 14.15 Metropole or kest en solisten. 15.00 Gram muziek. 15.20 Blokfluit-ensemble, 15 40 Voordracht; 18.00 Kamermuziek; 16 30 Voordracht; 16.50 Gram muziek. 17.00 Verzoekprogram ma voor de Jeugd; 17.30 Militaire repor tage; 17.40 Gram muziek; 17.45 Fries pro gramma, 18.00 Nieuws, 18 15 Tenniskam pioenschappen; 18 25 Amusementsmuziek; 18.50 Planotrio; 19 15 Regeringsuitzending „Verklaring en Toelichting 19 35 Gram - muziek. 19 40 Radiokrant. 20.00 Nieuws en weerberichten; 20.1O „Iphlgema". muzi kaal radiodrama. 21 10 „Erik zoekt een thuts". hoorspel. 22 30 Vocaal ensemble; 22.45 Avondoverdenking; 23 00 Nieuws en S.O.S.-berichten; 23.1524.00 Gramjnu- zlek. Hilversum II. (298 m.) VARA: 7 00 Nieuws. 7.15 Ochtendgymnastiek. 7 33 Gram.muzlek, 8.00 Nieuws en weerberich ten. 8.18 Gram.muzlek; 8.50 Voor de huls vrouw. 9.05 Gram muziek; VPRO: 10.00 „Kinderen en mensen", causerie. 1005 Morgenwijding. VARA: 10 20 Schoolradio; 10.50 Orgel en zang; 11.15 Voordracht; 11.30 Pianorecital. AVRO 12 00 Orkest concert. 12.30 Land-en tulnbouwmededc- llngcn; 12.33 Sport ei^ prognose; 12 50 Gram muziek; 13.00 Nieuws. 13 15 Orgel spel: 13.30 Dansmuziek; 14.00 Kookpraat- Je; 14.20 Gram.muzlek. 15.15 Boekbe spreking); VARA: 16 00 Gram muz.; 16.30 Voor de jeugd. 17.00 Vrouwenkoor. 17 20 Muzikale causerie met Illustraties; 17.50 Ronde van Frankrijk, 18.00 Nieuws; 18.15 Felicitaties: 18.45 .Denk om dc bocht". 19.00 Pianospel; 19.10 „Wat doet uw man?" klankbeeld. VPRO 19.30 „Gezag en Vry- held", causerie; 19 50 Berichten, 20,00 Nieuws: 20.05 Boekbespreking. 20 15 Ka merkoor en orgel; 20.30 „Benelux"; 20.40 „Leven op aarde", causerie; VARA: 21.00 Cabaret: 21.35 ..Het leven betrapt ln een observatiehuis": 21.55 Buitenlands week overzicht. 22.10 Lichte muziek. VPRO: 22 40 „Vandaag", causerie: 22.45 Avond- wijdlng VARA: 23 00 Nieuws. 23.15—24.00 Gram.muzlek. 20.15—21.45: 1. Weekoverzicht; 2. Ac tualiteiten; 3 „Goede Voornemens", hu moreske Pauze 4. Telenews, 5. ,,'n Roos Colomblne", pantomlne. Engeland, BBC Home Service. 330 m.: 12 00 Lichte muziek: 12.25 Voor de arbei ders: 12 55 Weerberichten; 13 00 Nieuws; 13 10 Gram.muzlek. 13 55 Sportuitslagen. 14 00 Voor de scholen, 15 00 Sportrepor- tage; 15.30 Crllleken. 16 15 Orkestcon cert: 16 55 Sportreportage, 17.00 Voor de kinderen: 17 55 Wcerber.chten. 18.00 Nieuws. 18 15 Sport. 18 20 Operamuziek: 19.00 Gevarieerd programma: 19 40 Cause rie. 20 00 Klankbeeld. 20.45 Lichte mu ziek; 21.00 Nieuws. 21.15 Amerikaanse nieuwsbrief. 21.30 Gevarieerd program- Engelnnd. BBC light Programme. l.ïOO 12 00 Parlementsoverzlcht; 12.15 Orgelspel 12.45 Schots orkest, 13 45 Voor de kinde ren; 14.00 Voor de vrouw. 15 00 Lichte muziek; 15.30 Voor de soldaten; 15 45 Lichte muziek: 16.15 Mrs Dales Dagboek. 16 30 Verzoekprogramma. 17 00 Uitwisse lingsprogramma met het continent: 18 45 Hoorspel. 19 00 Nieuws; 1925 Sportuit slagen; 19.30 Gevarieerd programma: 20 00 Verzoekprogramnia. 20.45 Gevarieerd pro gramma; 21.15 Actuele vraagstukken; 22 00 Nieuws; 22 15 Lichte muziek. 23 00 Voordracht: 23.15 Strijkenscmble; 23.56 24.00 Nieuws Nnrdwestdeutscher Rundfunk. 309 m.: 12.00 Lichte muziek. 13 00 Nieuws; 13.25 Orkestccmcert, 15 50 Omroeporkest en solist: 17 00 Nieuws; 17.45 Gevarieerde muziek: 19 00 Nieuws. 19.30 Operamuziek 21 45 Nieuws; 22 05 Jazzmuziek. 22 30 Ge varieerde muziek: 23.00 Amusementsmu ziek. 24 00 Nieuws: 0.30 Rhythmlsche mu ziek: 1.00 Weerbericht: 1.10 Lichte mu- Briissel. 324 en 481 m. 324 m.: 11.45 Gram muziek: 12 30 Weerberichten: 12.34 Gram muziek: 13.00 Nieuws; 13.15 Gram. muzlek; 14 00 Schoolradio. 15.30 Gram - muziek; Tussen 18 00 en 17.30 Ronde van Frankrijk; 16.15 en 16.55 Gram muziek; 17 00 Nieuws. 17.10 Lichte muziek: 18 00 Gram muziek; 18 15 Protestantse causerie 1830 Voor de soldaten. 19 00 Nieuws: 19 40 Filmmuziek; 19.50 Radlofeullleton; 20.00 Filmmuziek: 20 15 Orkestconcert: In de pauze Kunstcaleldoscoop. 22.00 Nieuws 22.15 Gram.muzlek: 22 45 Idem; 22.55— 23.00 Nieuws. ■181 ni.: 12.05 Orkestccmcert: 13.00 Nieuws 13 10 Jazzmuziek: 14 30 15.30, 15.45 en 16 :ïu Gram muziek: 17 00 Nieuws; 17.15, 18 30 en 19 30 Gram.muzlek; 19 45 Nieuws 20.00 Orkestconcert: 21.15 Gram muziek 22 00 Nieuws: 22.10 Kamermuziek. 22 50 Nieuws. I rankriik. Nationaal Programma. 249 en 317 in I !..to Orkestconcert; 13 00 Nieuws 13 50 Idem. 13 55 Israëlische uitzending: 18 30 Amerikaanse uitzending: 19 10 Zang 19.58 Gram muziek: 20 02 „Jenufa". opera; 23 33 Gram muzlek: 23.4524.00 Nieuws. DONDERDAG. Schuttersveld: Circus Mlkkenle. 8 uur nam. VRIJDAG. Schuttersveld: Circus Mlkkenle. 8 uur nam. Stadszaal (foyer): 167ste alg. verg Kon. Genootschap M S G.. 8 uur nam. Mlddelsi dering C.V ZATERDAG. Schuttersveld: Circus Mlkkenle. 8 uur Stadhuis: Ontvangst deelnemers eeuw feestviering Waalse Bibliotheek. 5 uur nam. Daarna receptie Groenoord (Haarlemmer-wee)Kermis vermaak 25 en 712 uur nam. ZONDAG. Schuttersveld: Circus Mlkkenle. 2 en 8 uur nam. MAANDAG: Rijksmuseum voor Volkenkunde: Game lan-uitvoering door leerlingen Montessori school, 8 uur nam. DAGELIJKS. Museum voor Volkenkunde: Tentoon stelling „Vertrouwd bezit van VTeemde herkomst". Tot 1 October dacelllks van 195 uur Cs Zondacs van 1—5 uur). DE BIOSCOPEN. Trianon „De vrolijke avonturen van Lady Godlva" (18 Jaar). Werkdagen 2 30. 7 en 9 15 uur; Zondags 2.15. 4.30. 7 en 9.15 uur. Hex „Noodlottige vriendschap" (14 Jaar) Werkdagen 2 30, 7 15 en 9 15 uur; Zon dags 2 30. 4 45 7.15 en 9 15 uur Donder dag „Een zaak van leven of dood". I-'*I° „Dreigende trommen" (14 Jaar) Werkdagen 2 30. 7 en 9 15 uur. Zondags 2 30. 4 45. 7 en 9 15 uur. I.uxor „Met vliegende vaandels" (14 laar) Werkdagen 2 30. 7 en 9 15 uur. Zondags 2 30. 4 45. 7 en 9 15 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der in wordt van Zaterc Zaterdag 28 Juni 8 t Apotheek Herding en Blanken, Hogewoerd 171. tel. 20502 en Apotheek Rellst. Steenstraat 35. tel 20136. Te Oegstgeeat door de Oegstgeester Apotheek. Wllhelmlnapark 8. Tel. 26274.

Leidsch Dagblad | 1952 | | pagina 15